czarna henna - czyli jak to działa na włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-08, 21:20   #1
yukkuy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3

czarna henna - czyli jak to działa na włosy


Piszę ponieważ chciałabym przefarbować włosy henną na kolor czarny, Na Waszej stronce przeczytałam, że może być ona niebezpieczna dla skóry, czy tyczy się to tak samo włosów? Czy może ona być dla nich również szkodliwa?
A może zupełnie inne rodzaje henny przeznaczone są do włosów a jeszcze inne do skóry?(kompletnie się natym nie znam)
Aha i jeszcze jedno czy wogóle jest możliwe żeby moje ciemne blond włosy przefarbowały się na bardzo ciemny kolor czarny(bo o takim marzę) pod wpływem henny?
proszę o odpowiedź, z góry dzięki
pozdrawiam
PS.załanczam zdjęcia moich wymarzonych włosów
yukkuy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 12:20   #2
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: czarna henna - czyli jak to działa na włosy

chna do włosów, owszem daje fajny kolor, ale uzywana dosc czesto moze dzielac niedobrze na nie,i raczej nie jest do usuniecia, natomiast farba czarna czy szmpon tez daje piekny połsk, i jak sie z nia potem powalczy to mozna zmienic kolorek
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 15:59   #3
yukkuy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3
Re: czarna henna - czyli jak to działa na włosy

hmm..właśnie przeczytałam artykół z waszej stronki o hennie do włosów ELD (to jest ten link: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=247) i opis produktu jest raczej przeciwny do tego co pani pisze.
To znaczy po pierwsze henna ta pielęgnuje i nie niszczy włosów. Nadaje im także połysk.
Po drugie zmywa się bardzo łatwo - zwykle już po kilku myciach powraca się do naturalnego koloru włosów. Hm...jak to w końcu jest? bo się już pogubiłam
W każdym bądź razie, czy mogłaby mi pani polecić jakąś dobrą,pielęgnującą włosy henne, nadającą włosą czarny, intensywny kolor(taki jak na zdjęciach, które wcześniej przesłałam). Co do farby to muszę powiedzieć, że jestem dość uprzedzona, choć nigdy nie stosowałam. Poprostu wydaje mi się że to ona dopiero niszczy włosy i wygląda nienaturalnie. Natomiast henna jest składnikiem naturalnym i poprostu lepiej się prezentuje (ale być może się myle, ale i tak nie chcę żadnej farby).
Proszę o rade i odp. jak to w końcu jest tak naprawde z tą henną
a i jeszcze jedno, pisze pani:"chna do włosów, owszem daje fajny kolor, ale uzywana dosc czesto moze dzielac niedobrze na nie"- co mam przez to rozumieć? pod jakim względem niedobrze? Wysusza je, niszczy czy jeszcze coś innego? Czy może poprostu działa niedobrze pod tym względem, że trfale farbuje włosy i potem poprostu nie ma już odwrotu?
proszę o odp bo naprawdę potrzebuje takiej fryzurkowej zmiany
pozdrawiam serdecznie
yukkuy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 16:27   #4
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: czarna henna - czyli jak to działa na włosy

Grażynka odpowiedziała Ci jako specjalista, natomiast link, który podajesz, nie odsyła w żadnym razie do artykułu, ale do Katalogu Kosmetyków, gdzie wypowiadają się użytkownicy. A użytkownicy mogą mieć różne zdanie na temat określonych produktów.

z własnego doświadczenia wiem, że henna nie szkodzi w rozsądnych dawkach, ale moja najbliższa przyjaciółka musiała ściąć włosy, bo po kilkuletnim, regularnym koloryzowaniu henną były w bardzo złym stanie, a przede wszystkim wychodziły na potęgę.

aha, i jeszcze jedno: henna jest ostatnim środkiem, jaki posądzałabym o nadawanie naturalnego odcienia. Po prostu, bardzo widać po niej, że włosy były farbowane.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-10, 18:13   #5
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: czarna henna - czyli jak to działa na włosy

ja nie pracuje srodkami detalicznymi, wiec nie moge ci doradzic, ale widze ze dziewczyny dały swoje opinie na jej temat, no i prosze znajdz na watkach bo tam szeroko opisałam dzialanie i te dobre i zle na włoski pozdrawiam
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-14, 19:27   #6
yukkuy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3
Re: czarna henna - czyli jak to działa na włosy

w takim razie jaki środek polecacie który nadałby moim włosom głęboki czarny kolor a przy tym wyglądał dość naturalnie i nadał włosom ładny połysk??
Liczę na waszą pomoc
bardzo zależy mi na tym by mieć piękne, naturalnie wyglądające czarne włoski;p

PS pani Grażynko jakoś trudno jest mi znaleść ten wątek o działaniu henny na włosy (kurcze strasznie jest ich dużo, dlatego prosiłabym, jeśli to możliwe, o link do tego tematu
yukkuy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-14, 20:03   #7
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: czarna henna - czyli jak to działa na włosy

Cleo napisał(a):
>prosiłabym, jeśli to możliwe, o link do tego tematu

Proszę
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1062170051
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.