Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-20, 22:18   #3541
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Tak, mieszkalam w Gdansku, a ogolnie jestem z Zukowa, uroczego miasteczka nieopodal Trojmiasta

Strony internetowe, hmm, moze w przyszlosci moglby pojsc w tym kierunku w NO, zawsze to bardziej przyszlosciowy kierunek niz np. socjologia

W poniedzialek mam dostarczyc CV do tej kantyny, jest nadzieja
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-20, 23:32   #3542
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Tak są osoby od sprzątania ale najczęściej przyjeżdżają po zamknięciu. Ale jak dzieci narozwalaja pod/na stole przy jedzeniu , zesikaja sie w majtki i poleci na podłogę, zwymiotuja itp to ktos to musi sprzątać od razu. W żadnym z 9 przedszkoli w ktorych pracowalam nie było takiej sprzataczki/woznej jak jest w polsce.

No tak, zmiesc mopem jak nakrusza czy przetrzec stol to tak, ale to ze 2 min roboty. Ale ogolnie to sie nie sprzata
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 08:18   #3543
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

zaksy rozumiem doskonale o czym piszesz
ja byłam samotną mamą w Polsce i pomimo tego, że pracowałam maksymalną ilość godzin (w sensie z nadgodiznami), a weekendy spędzałam na szkoleniach lub pracy papierkowej to nie było mnie stać na wynajem własnego mieszkania (co dopiero kupno)
a pomoc państwa zerowa (bo przecież zarabiam to znaczy że sobie radzę) nawet jeśli chodzi o ściągnięcie zaległych alimentów od pana tatusia.... Żenada i tyle

Szkoda, że w tak pięknym kraju tak źle się dzieje

spaghetti my każdego dnia ogarniamy przedszkole, to co napisałam, zamiatanie podłóg w sali, w szatni, pranie i takie tam, o których napisałam powyżej
więc zależy od przedszkoli (i i ch wielkości)

ingel powodzenia!

A dom jest na finn, ale tu nie będę wrzucać. Która chętna to mogę na priv wkleić
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 10:34   #3544
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

No to ja chętna
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 10:45   #3545
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
Tak, mieszkalam w Gdansku, a ogolnie jestem z Zukowa, uroczego miasteczka nieopodal Trojmiasta

Strony internetowe, hmm, moze w przyszlosci moglby pojsc w tym kierunku w NO, zawsze to bardziej przyszlosciowy kierunek niz np. socjologia

W poniedzialek mam dostarczyc CV do tej kantyny, jest nadzieja
Gratulacje, może jednak się uda i będziesz miała pracę!

Byliśmy w okolicach Żukowa jesienią, jeździliśmy po grzyby mieszkaliśmy wcześniej w stolicy i wiedziliśmy gdzie tam jechać po grzyby, a na Pomorzu od niedawno jesteśmy, no i chcieliśmy pojechać na grzybobranie, tylko nie wiedzieliśmy gdzie, więc na jakimś forum wyczytyliśmy, że właśnie w okolicach Zukowa można coś znaleźć ale nie pamiętam, żeby coś znaleźliśmy

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
zaksy rozumiem doskonale o czym piszesz
ja byłam samotną mamą w Polsce i pomimo tego, że pracowałam maksymalną ilość godzin (w sensie z nadgodiznami), a weekendy spędzałam na szkoleniach lub pracy papierkowej to nie było mnie stać na wynajem własnego mieszkania (co dopiero kupno)
a pomoc państwa zerowa (bo przecież zarabiam to znaczy że sobie radzę) nawet jeśli chodzi o ściągnięcie zaległych alimentów od pana tatusia.... Żenada i tyle
No właśnie. Wiesz, mi nawet nie chodzi o to, żeby mi państwo dawało kasę na dziecko, tylko chcę żeby państwo zapewniło naszemu dziecku żlobek i przedszkole. No i żeby pilnowało jednak tego, że większość pracodawców przesadza z umowami śmieciowymi, a często nawet jak się ma umowę o pracę, to po macierzyńskim do widzenia... :-(
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 12:43   #3546
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

To niech państwo takie zarobki zapewni, że człowiek może się utrzymać...
bo skoro sytuację miałam jaką miałam (sama z dzieckiem) i pracowałam maksimum i nadal nie byłam w stanie żyć bez pomocy mojego ojca to właśnie państwo powinno np ściągnąć zaległe alimenty czy choćby pomóc z mieszkaniem socjalnym...
Gdzie moje podatki wszystkie znikały? w rodzinach alkoholików, gdzie mają po ośmioro dzieci i nikt z nich nie pracuje, a czasem nie pracował nigdy (z wyjątkiem fuchy na czarno). A ja niestety byłam zbyt "normalna" żeby ktokolwiek pomógł wyjść na prostą. A nie po to studia kończyłam, żeby całe życie z ojcem żyć

Tak więc skoro płaci się podatki, powinno się móc z nich korzystać w potrzebie (tak jak tutaj w Norwegii)
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 13:22   #3547
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Przypomnialo mi sie, jak bylam z moim chlopakiem w mojej miescinie, zwykly sklep, zadna sieciowka - kupowalam spiochy dla kilkumisiecznej coreczki kolezanki.
Jakos za jedne spiochy placilam 15 zl.
No i teraz niech czlowiek zarabia 7zl/h , czyli 2h pracy na 1 szt spiochow!

Az dziw bierze, ze to Europa i XXI wiek.

Oczywiscie dla Norwega spiochy zA 30 NOK to super sprawa.
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-21, 22:49   #3548
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Czy któraś z was zna albo zna kogoś kto zna osoby prowadzące polskie szkoły w norwegii? Albo kogoś kto w nich pracuje?
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 07:39   #3549
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A sa w ogole takie szkoly?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 07:47   #3550
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Tak. To sa takie sobotnie szkółki
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 14:54   #3551
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Aaa te sobotnie pewnie w Oslo.

Dziewczyny,czy któraś z Was ma w rodzinie alergika (młodego czy dorosłego) i mogłaby ewentualnie polecić proszek/płyn do prania ubrań
Od ponad 2 lat mąż szukał przyczyny dziwnej wysypki, robił testy alergiczne u lekarza itp, zmieniałam wszystko w domu od mydła w płynie, żelu pod prysznic,szamponu i całej reszty kosmetyków i jedyne co nie zmieniałam to płyn OMO...jego podejrzewamy właśnie.
Co polecacie dla wrażliwca? Wyboru tutaj szałowego jeśli o chemię nie ma.Będziemy testować po kolei.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-23, 19:07   #3552
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Neutral ma plyny i proszki dla wrazliwcow. Albo Blenda, ja w tym pralam corce po urodzeniu. W kazdym sklepie znajdziesz.
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 20:04   #3553
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny, czy przytylyscie duzo w Norwegii, a moze przeciwnie, schudlyscie?
ja mam ok. 13kg wiecej!

bylam dzisiaj w centrum handlowym, nie wchodze w zadne spodnie. Tyle przecen, a ja zadnych spodni nie moge kupic.
Zostaly mi 2 pary, z czego jedne dzinsy, w ktorych jestem obcisnieta na maksa.
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 22:32   #3554
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Aaa te sobotnie pewnie w Oslo.

Dziewczyny,czy któraś z Was ma w rodzinie alergika (młodego czy dorosłego) i mogłaby ewentualnie polecić proszek/płyn do prania ubrań
Od ponad 2 lat mąż szukał przyczyny dziwnej wysypki, robił testy alergiczne u lekarza itp, zmieniałam wszystko w domu od mydła w płynie, żelu pod prysznic,szamponu i całej reszty kosmetyków i jedyne co nie zmieniałam to płyn OMO...jego podejrzewamy właśnie.
Co polecacie dla wrażliwca? Wyboru tutaj szałowego jeśli o chemię nie ma.Będziemy testować po kolei.
Proszek Blenda. Moj synek ma skore atopowa i ten proszek sie sprawdza, poza tym dobrze pierze. Neutral jakos mi nie pasuje.
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 23:18   #3555
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

W oslo oprocz sobotniej szkoly jest ejszcze szkola w ambasadzie tzn zajecia sie odbywaja w tøyen skole
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 11:06   #3556
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

CV do kantyny zlozylam wczoraj, poki co telefon milczy

z kursu zrezygnowalam, zapytalam w mailu jak mam sie rozliczyc, odpowiedzi brak, nie wiem czy babka sie obrazila czy co

plyne dzisiaj lodka na wsype do nowo poznanej kolezanki, fajnie bedzie zwiedzic te wyspy naokolo Alesund.

milego dnia
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 15:44   #3557
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Neutral ma plyny i proszki dla wrazliwcow. Albo Blenda, ja w tym pralam corce po urodzeniu. W kazdym sklepie znajdziesz.
Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Proszek Blenda. Moj synek ma skore atopowa i ten proszek sie sprawdza, poza tym dobrze pierze. Neutral jakos mi nie pasuje.


U mnie +15kg
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 18:30   #3558
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy przytylyscie duzo w Norwegii, a moze przeciwnie, schudlyscie?
ja mam ok. 13kg wiecej!

bylam dzisiaj w centrum handlowym, nie wchodze w zadne spodnie. Tyle przecen, a ja zadnych spodni nie moge kupic.
Zostaly mi 2 pary, z czego jedne dzinsy, w ktorych jestem obcisnieta na maksa.
j ateż!! porażka .... nie służy mi te dobrobyt
przytyłam ok 13 kg
walczę na okrągło, udało mi się trochę rzucić, to znowu cholerstwo wróciło (na szczęście nie w całości)
Teraz sobie kupiłam jakieś koktajle i będę walczyć znowu :P
a po przeprowadzce w końcu będę miała fitness w pobliżu to będą na aerobik chodzić

Zamówiłam sobie cały plik ulotek i książek po norwesku z Voksne for barn, więc będę ćwiczyć norweski w praktyce
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 21:29   #3559
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Jak mnie tu dawno nie bylo. Dziwne codziennie po kilka godzin przed monitorem a na forum nie po drodze.

mukaa gratulacje,dosc szybko wam poszlo. Teraz powodzenia z praca,na nowym miejscu

Co do wagi to niestety ja tez przytylam, procz jednego krotkiego epizodu gdzie zrzucilam 14 kg to ogolnie przekroczylam swoja maksymalna wage i juz jest 5 kg wiecej:, efekt jojo. Ogolnie mniej wiecej 10 kg do zrzucenia a lato nadchodzi malutkimi kroczkami

Tez musialabym isc na kurs bo juz mi slownictwa brakuje, ale nie wiem czy umialabym sie uczyc tak z ksiazek. Nawet w niedziele usiadlam troche,i lezy to do tej pory na stole.

Kolezanka moja uczyla sie kilka lat temu przez skype, bardzo sobie chwalila. Teraz studiuje tu interior bodajze i bardzo dobrze jej idzie. Ogolnie bardzo zdolna artystycznie osoba. Maluje obrazy, itp

Niech juz ta pogoda sie wyklaruje.
Kolezanka dzisiaj idac do lekarza na kontrole ( ciezarna ) upadla, cale szczescie nie polamala sie jak Magbeth ale cos sie jej stalo w plecy,brzuch ja pobolewal od kilku dni no i zwolnienie na 2 tygodnie. A mi moje plany znowu sie pokrzyzowaly, musze pracowac za dwie.

Kaledonia, czasem mozna isc na taka umowe z navem, szukasz sobie sama praktyki, i jesli pracodawca zagwarantuje ci,ze po odbyciu praktyki cie zatrudni to nav przez czas praktyki moze ci placic kieszonkowe.
Ja osobiscie polecam taka droge,tzn praktyke zawodowa,zapoznanie sie z praca,stanowiskiem,obowia zkami i w ostatecznosci decyzja czy cche sie to robic czy nie. Jak juz sie pozna srodowisko to czasem mozna szybciej dostac zatrudnienie jak nie w miejscu odbytej praktyki to w innym z polecenia.
Mi sie tak udalo,a teraz jestem na zastepstwie szefem. Niestety po powrocie szefowej zostane zdegradowana do swojego poprzedniego stanowiska. Ale do listopada jeszcze troche czasu i wszystko moze sie stac
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-24, 23:32   #3560
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja niestety przed przyjazdem do NO mialam problem z waga, 160 cm i 65 kg wagi. Tak wiec teraz wygladam naprawde grubo. Nawet zdjecie samej twarzy wskazuje na znaczna nadwage, policzki, broda itd. A moze to juz otylosc?


Bling, gratulacje z powodu pracy!

ja niestety nie moge miec takiej praktyki, ani nic, zadnych kursow, bo jestem zarejestrowana jako poszukujaca pracy (pobyt do 6 miesiecy), ale nie na laczeniu rodzin - czyli nie mam zaswiadczenia z policji o rejestracji. Wedlug babki w NAV nie mam prawa o nic aplikowac, jedynie moge zamiescic CV w bazie.

23 marca konczy mi sie polroczne pozwolenie na pobyt, chyba bede musiala wyjechac z Norwegii, chociaz mam chlopaka Norwega, ktory nie ma problemu z lozeniem na mnie.

Edytowane przez Ingel
Czas edycji: 2015-02-24 o 23:53
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 13:48   #3561
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Szkoda, że nie możesz właśnie o taki kurs się starać, bo siostra znajomego tak znalazła pracę w Europrisie, najpierw poszła na kurs do sklepu i później szef ją przyjął. Myślę, że ci z kantyny się odezwą trzeba być dobrej myśli

Co do wagi, ja zupełnie odwrotnie i w sumie nie zdawałam sobie z tego sprawy, ale w zeszłym roku po wakacjach średnio raz na 1,5 msc latałam do PL to wtedy każdy mi mówił, że jak ja schudłam ( no może raptem ze 3 kg, choć na mnie każde 2-3 kg na plus i minus są widoczne). Zauważyłam to ubierając spodnie, które leżały na samym spodzie kupki, bo zawsze były opięte w udach ( a swoją drogą ja to mam dziwną budowę ciała, w pasie to by mi rozm. 25 wystarczył, a w udach to 27/28) a tu zonk mogę nawet złapać i "odciągnąć" materiał. Ale teraz po 4 tygodniowym świątecznym urlopie w PL i szeroko zakrojonej maminej akcji "podtuczmy córkę" czuję, że ze 2 kg mi przybyły, dochodzą do tego codzienne 2 -daniowe obiadki plus co sobotnie pieczenie ciast, ciasteczek, rogalików, niby dla mojego TŻ, ale większość to pewnie ja pochłaniam i doooopa rośnie

Czekam na wiosnę z utęsknieniem, pogoda jak dziś w pełni by mnie satysfakcjonowała
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 14:43   #3562
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Teraz z tymi praktykami to wprowadzili jakies nowe zasady, ze w miejscu pracy musi byc co najmniej 10 pracownikow, bo podobno duzo praktykantow skarzylo sie, ze ich wykorzystuja..
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 16:20   #3563
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

[QUOTE=anielska diablica;50415876]Szkoda, że nie możesz właśnie o taki kurs się starać, bo siostra znajomego tak znalazła pracę w Europrisie, najpierw poszła na kurs do sklepu i później szef ją przyjął. Myślę, że ci z kantyny się odezwą trzeba być dobrej myśli

staram sie, ale 2gi dzien i telefon milczy.
Bardzo chcialabym isc na taki kurs albo praktyki, ale niestety.

No wlasnie, ciezko mi znalezc prace w sklepie np., bo maja praktykantow. A ja praktyk miec nie moge, i czesc.

Nawet do kiosku na ekstrahjelp mnie nie chcieli, chcociaz mam doswiadczenie z kiosku w Gdansku.
Sprzatanie domow jest obstawione przez kolezanki kolezanek itd.
Do przedszkola znam za slabo jezyk.
Na tasme - poziom a2 za slaby.

Gdyby nie moj cudowny S., uznalabym przyjazd do NO za wielki blad.

moze po prostu musze sie wyplakac. albo pobiegac, z tym ze lod jeszcze nie stopnial.
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 18:26   #3564
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

anielica to ile ty ważysz?? uff oby Cię wiatr nie porwał

z praktykami to nie wiem za bardzo co i jak...

co do pobytu to po pierwsze możesz pojechać na jakiś czas do Polski i znowu wrócić, po drugie możesz to olać (bo przecież nie znajdą Cię i nei wywalą) po trzecie nie wiem jak długo jesteś ze swoim facetem i czy macie jakieś poważniejsze plany, ale jest coś takiego jeszcze jak wiza narzeczeńska

ja się tak w pracy dzisiaj wkurzyłam, że już wcale mi nie żal się przeprowadzać! wybawieniem będzie zmiana pracy...
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 18:41   #3565
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mukaa,

niby o tym wiem, ale i tak mam schizy. Maja moj adres w Oslo, ale S. twierdzi wlasnie, ze policja ma znacznie powazniejsze rzeczy do roboty niz sciganie Polki, ktora za dlugo jest w Norwegii, i ze ogolnie straszie sie wkrecam
slub kiedys tak, ale nie teraz. Przede wszystkim chce znalezc prace, miec swoje zycie.

Co sie stalo w pracy?
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 13:36   #3566
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
anielica to ile ty ważysz?? uff oby Cię wiatr nie porwał

z praktykami to nie wiem za bardzo co i jak...

co do pobytu to po pierwsze możesz pojechać na jakiś czas do Polski i znowu wrócić, po drugie możesz to olać (bo przecież nie znajdą Cię i nei wywalą) po trzecie nie wiem jak długo jesteś ze swoim facetem i czy macie jakieś poważniejsze plany, ale jest coś takiego jeszcze jak wiza narzeczeńska

ja się tak w pracy dzisiaj wkurzyłam, że już wcale mi nie żal się przeprowadzać! wybawieniem będzie zmiana pracy...
Przy wzroście 162 cm ok. 51 kg, ale waga nie jest moim wyznacznikiem . Porwanie przez wiatr mi nie grozi bo na co dzień dźwigam wielgachną torbę HH z różnymi akcesoriami ( do sprzątania), która skutecznie mnie dociąża, choć dziś rano powiewało mocno, bez tej torby to serio wiatr jest mnie w stanie "przesunąć" . Pożalę się na biurokrację tutejszą, jak ktoś myśli, że w PL jest zaawansowana biurokracja tzn, że tu go nie było . W styczniu byłam z Skacie złożyć wniosek o nową kartę podatkową i od razu o F-nr, trafiłam na mega miłą kobitkę, ( nie mam umowy najmu mieszkania, bo mieszkam z TŻ i ze znajomym i to oni widnieją na umowie), kobita nawet nie zapytała czy mam umowę, tylko zapytała na którym piętrze mieszkam i czy z lewej czy prawej strony. Gładko poszło, ja zadowolona przed czasem bo się okazało, że złożyłam wniosek o F-nr całe 3 dni przed czasem ( czyli brakło mi 3 dni do 6 miesięcznego pobytu w NO ), moja wina, że tego nie sprawdziłam. Upłynął miesiąc, więc we wtorek z tym samym plikiem dokumentów udałam się do Skatu, wzięłam nr 101, a obsługiwali 63 osobę, było parę minut po 11, więc już lekki nerw, że do 15 posiedzę w urzędzie, a tu ktoś 68 nr położył na maszynie, capnęłam go i na szybcika wypełniłam druczek. Pani tak owszem wzięła moje dokumenty, poszła to skserować, nie było jej z 15 min, po czym przypomniało się jej, że jeszcze umowę najmu mieszkania mam dać, ja że nie mam, ale, że płacę czynsz i mogę jej przynieść wydrukowane przelewy, nie to nie przejdzie i że za szybko się staram o F-nr, a wogóle to po co on mi jest potrzebny i przecież z D-nr też mogę żyć. A jak chce ten F-nr to zaprasza ponownie. Właściciel umowę wczoraj mi napisał, pogadaliśmy ile tu jestem, jak z językiem i czy pracuję, jak mu mówię, że mam firmę sprzątającą, to on, że zaprasza do siebie w co drugi weekend do pracy .
Także ta sytuacja ma swój plus, że mam/ będe mieć nowego klienta, anuż będzie to rozwojowa sytuacja, bo facet ma tu kilka/ albo i naście domów, które wynajmuje

Mukaa, kto i czym cię tak wkurzył ?
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 13:41   #3567
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ło kurde... ja w ogóle nie potrzebowałam umowy najmu do fnummeru ale na dobre w sumie wyszło
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 16:53   #3568
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja też miałam przeboje z F/nr . Już nie pamiętam co dokładnie tam było po kolei, ale zaliczyłam parę wycieczek do skatte (rejestrowałam siebie i syna). Jak już myślałam, że wszystko to apostille zabrakło, jak to było, to akt urodzenia zły, to załatwiłam to znowu umowa najmu (ale to dom mojego TZ więc mi po prostu on tę umowę wypisał), ogólnie nerwówka była...
Na szczęście tylko tam! pozostałe sytuacje (np policja, gdzie i meldowałam siebie i syna i załatwiałam zaświadczenie o niekaralności, lekarz , szkoła) w jak najlepszym porządku

co do pracy to ogólnie poszło o to, że mój szef jest dziwny,..,,
dziecko chore, a on odmawia zadzwonić do rodziców (choć tata akurat w domu) i generalnie bagatelizuje stan dzieci (i takie biedaczysko ma siedzieć te ileś godzin na dworze w deszczu i zimnie!!!). Już się pytałam kolegi z pracy, który pracował w różnych przedszkolach, również wi nnych rejonach Norwegii czy to normalne, czy to jakiś norweski styl, ale on również jest tym zniesmaczony...
Długo bym mogła pisać ale lepiej nie, bo internet wcale nie taki anonimowy :P

diablica gratuluje zdobycia kolejnego zlecenia nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

chłopy moje poszli na piłkę nożną i mam chwilę dla siebie pusty dom, cisza omg idę jogę poćwiczyć

aha czy któraś z Was się orientuje jak to jest jeśli chcę się pobrać tutaj w Norwegii i z Norwegiem? napisałam do USC ale... kurcze nie bardzo zrozumiałam i głupio mi się dopytywać :P
wiecie może np czy akt urodzenia mogą wysłać? czy trzeba stawić się osobiście?
Wolałabym wiedzieć, bo nie jestem w Pl często

Wieść o moim odejściu się rozniosła z szybkością błyskawicy. Wszyscy rodzice przychodzą i się dopytują, nawet Ci, z którymi zbyt często nie rozmawiam. Bardzo mi miło się zrobiło
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 18:04   #3569
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mukaa

podobno musisz wszystko zalatwic w Polsce osobicie - akt urodzenia oraz zaswiadczenie, ze jestes stanu wolnego. Apostille trzeba zalatwic w MSZ w Warszawie, ale z MSZ moga odeslac do Norwegii.
Tak przynajmniej wyczytalam na forum-norwegia.pl, tam jest kilka watkow na ten temat.

mam moj licencjat w CV (mgr wykreslilam) ale chyba licencjat tez wykresle i zostawie liceum. Podobno licecjat to w Norwegii bardzo dobre wyksztalcenie (nie to co w Polsce), a ja skladam do narvesenu np., gdzie butikksjef czesto ma liceum.

Jak myslicie? skreslic studia?
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 15:47   #3570
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

a to musi być w moim urzędzie stanu cywilnego? czy można załatwić w innym? (od marca ode mnie latają samoloty do Gdańska, a ja jestem ze Śląska :P)

Dziwne, czemu chcesz skreślać studia?

Też się muszę zabrać za pisanie CV brrr
i napisać do NOKUTu co z moją podyplomówką....
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.