Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-07, 20:17   #3601
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

oj ja właśnie mam tendencję do tycia na skutek stresu.... jedno, że strasznie mnie ciągnie na np coś słodkiego lub ... makrelę :P a dwa że jakoś waga rośnie nawet jak nie zmieniam znacząco sposobu odżywiania... Hormony? nie wiem... Teraz już w akcie desperacji wykupiłam dietę Noka i wychodzi ok 1000 kcal dziennie i co? kg w dół i stoi. Też chcę się zapisać na zajęcia, dlatego cieszę się, że w jessheim tyle możliwosci.

W mojej miejscowości trzeba wykupić karnet na cały rok i na siłownię. A ja wiem, że korzystałabym tylko z zajęć grupowych i to maksimum 2 x w tyg.. Więc płacić za całodobowy dostep mi sie nie uśmiecha. Na dodatek tę zumbę mają jak ja mam norweski. W Molde większy wybór i można wykupować pojedyncze, nawet raz w niedzielę pojechałam, ale to daleko (godzina stracona na dojazd w obie strony) na dodatek źle przeczytałam opis (pomyliłam dni) i trafiłam na hardcorowe zajęcia, gdzie myślałam, że umrę!!! jakieś przysiady ze sztangami, przeskakiwanie stepu, pompki itd...

W domu ćwiczyłam zumbę na wii, ale już tyle razy w nią grałam, że mi się przejadła kompletnie, a nie umiem znaleźć nowej płytki (teraz chyba produkują tylko na wii U, a ja mam zwykłe). Teraz ściągnęłam sobie fajną aplikację z jogą i ćwiczę jogę (a takie ustanie 2 min w dziwnej pozycji to nie lada wyzwania i czuję jak mi się wszystkie mięśnie trzęsą czasami ehhehe ogólnie bardzo fajnie, bo zmniejszyły się moje problemy ze snem!). Ale nadal bardzo chcę chodzić na tradycyjny aerobik w grupie> czy zwykłe układy choreograficzne, czy step czy zumba... Już nie długo

I teraz raz w tygodniu albo dłuższy spacer, albo jak pogoda bardzo daje popalić to rowerek stacjonarny (choć nei lubię)

Kiedyś mi sie udało zrzucić 15 kg / dukan plus aerobik 2xw tyg . Nie pamiętam ile mi to zajęło.

Teraz mam deprechę i piję piwo :P argh

Za to mój facet twardo trenuje, wyciska siódme poty z siebie, a ja się boję że mnie dla jakiejś fitnesski rzuci buuuuuu Jak on taki wysportowany, a ja taka galareta! (ale wyginać się jak ja to nie umie :P)
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 20:36   #3602
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja z xboxem ćwiczyłam i na początku spoko a później tez mi się przejadlo.
Ja piję drinka pod nowe auto
A jutro idziemy na gofry na dzień kobiet :P

U nas duzo możliwości z zajęciami bo większe miasto ale gdzieś samozaparcia brak jak wszędzie pod nosem mam siłownię 200kr / miesiąc ale nawet nie wiem co miałabym tam robić
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 20:59   #3603
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mukaa, w Alfie tylko stacjonarnie. Kursy online sa nie dla mnie. Za duzo robie w tle ;-)
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 21:00   #3604
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

siłownia nudnaaa
mnie się od razu włącza tryb oszczędnościowy, nie umiem się wypocić na siłowni, bo od razu zwalniam jak się zmęczę

a gdzie mieszkasZ?

to zdrówko Twoje ! i niech auto Wam dobrze służy )

Ja niestety Dnia Kobiet nie świętuję, mój w pracy do piątku..
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 21:20   #3605
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
siłownia nudnaaa
mnie się od razu włącza tryb oszczędnościowy, nie umiem się wypocić na siłowni, bo od razu zwalniam jak się zmęczę

a gdzie mieszkasZ?

to zdrówko Twoje ! i niech auto Wam dobrze służy )

Ja niestety Dnia Kobiet nie świętuję, mój w pracy do piątku..
Ja się w ogóle nie widzę na siłowni takiej bez kogoś kto będzie mi mówił co robić

W kristiansand mieszkamy. Jakbyście kiedyś vhvieli do dyreparku zawitać to zapraszamy

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Ooooj tak niech służy! I w diably z octavia nigdy więcej
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 21:28   #3606
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

nade mną to by z biczem ktoś musiał stać

A jakie teraz kupujecie?

A do Dyreparku pewnie kiedyś się wybierzemy to niedaleko od Oslo?
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 21:39   #3607
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Teraz volvo. Zobaczymy jak będzie nowsze, mniejszy przebieg niz w tych c mieliśmy dotąd wiec liczę, że będzie ok.

Hmmm na lotnisko Sandefjord mamy ok 220km wiec podejrzewam, że ok 300 do Oslo będzie.

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Idę strzelić ze dwa odcinki big bang theory i spać :P
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-09, 14:51   #3608
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
Ja się w ogóle nie widzę na siłowni takiej bez kogoś kto będzie mi mówił co robić

W kristiansand mieszkamy. Jakbyście kiedyś vhvieli do dyreparku zawitać to zapraszamy

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Ooooj tak niech służy! I w diably z octavia nigdy więcej

W wiekszosci silowni masz raz w roku darmowa godzine z trenerem, ktory Ci uklada caly plan treningu
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 19:34   #3609
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny, jak to jest z NOKUTem?

czy do nostryfikacji dyplomu potrzebuje swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej czy swiadectwo maturalne z wynikami matury?
czy to swiadectwo trzeba tlumaczyc?

ludzie na forach raz pisza o swiadectwie ukonczenia szkoly sredniej - z ocenami w ostatniej kasie - innym razem o swiadectwie maturalnym, a babeczka w nokut - Polka - w ogole nic nie wspomniala o tym dokumencie. Wole jednak miec za duzo dokumentow, niz za malo

no i czy potrzebuje pozwolenia na pobyt, aby wyslac dokumenty?

bede wdzieczna za info!
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 19:51   #3610
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Nostryfikowac mozesz sie zewszad - zona kolegi wysylala dokumenty jeszcze z Polski zanim dostala pozwolenie w ramach laczenia rodzin, ja swoje tez wyslalam (z tym, ze ja do SAK) tez de facto przed otrzymaniem pozwolenia. Pamietam, ze w formularzu mozna bylo podac fødselnummer lub opcjonalnie date urodzenia, dla osob przed rejestracja. Zona kolegi miala podobnie.
Moglo sie jednak oczywiscie tak zdarzyc, ze procedura zostala zmieniona - bo to mozliwe jest zawsze, acz takie wiadomosci z teguly odbijaja sie glosnym echem.
Powodzenia w nostryfikowaniu

Mukaa, podpowiesz jaka to aplikacja na joge? Ja szukam czegos bo mnie szlag na tym zwolnieniu trafi a rowerek i lazenie na stepperze juz mi sie przejadly. A sama z glowy nie potrafie cwiczyc, musze miec jakis bat nad glowa czy instruktora z glosnikow
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-10, 17:42   #3611
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Daily yoga
Polecam od razu z muzyczką, można też wybrać różne programy, np relaksujący przed snem, joga dla początkujących, joga odchudzająca , elastyczność itd

Co do Nokutu ja musiałam dosyłać świadectwo maturalne (nie wiem czemu, bo przecież skoro skończyłam studia to wiadomo, że maturę musiałam mieć :P) ale po polsku, mie trzeba było tlumacyzć
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-10, 19:26   #3612
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzieki dziewczyny za info!
no to czas zabrac sie za wysylanie...

ale pogoda! masakrycznie wieje i pada. Dzien w Ålesund bez wiatru dniem straconym...

kupilam sobie kiszona kapuste, mniaaaam i majonez winiary!

a moj tz bedac w Polsce kupil sobie zywiecka i nachwalic sie nie mogl, ubolewa ze juz sie skonczylo
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 18:45   #3613
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A u nas wiosnaaaaaa :P
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 19:55   #3614
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

śmiesznie, dziewczyny. Szef mój wystawił ogłoszenie, ze szuka kogoś do pracy i chyba z 7 Polek się już zgłosiło. Jak nie więcej :P
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 21:08   #3615
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

do kiwi przychodzi podobno srednio 100 cv na wolne miejsce

mukaa a jakie wymagania ma Twoj szef, odnosnie jezyka?
i czy to prawda, ze nie trzeba miec wyksztalcenia pedagogicznego do pracy jako asystent w przedszkolu?

w Ålesund tez wiosennie, za dnia. A teraz to znowu wiatr hula jak szalony. Uroki mieszkania nad morzem
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 21:16   #3616
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

w sumie dostał ok 50 cv

Do pracy asystentki nie jest wymagane żadne wykształcenie ale wiadomo, preferują kogoś kto jednak ma wykształcenie pedagogiczne lub przynajmniej doświadczneie w pracy w przedszkolu
Co do szefa mojego, zatrudnił mnie z bardzo nikłym norweskim ale pewnie tez sporo szczęścia w tym było. Gdybym brała udział w normalnym procesie rekrutacyjnym nie wiem czy bym przeszła. A tak to najpierw pracowałam tam z Adecco jako wikariat, zobaczył, że sobie radzę i tak zostałam.
Język też wiadomo jest dużym plusem. Jak ma wybrać z pośród 2 osób z wykształceniem i jedna mówi bardzo dobrze po norwesku, druga kiepsko, to wybór jest łatwy,.

My dzisiaj sobie grilla urządziliśmy (ja i moja latorośl ) piękna, wiosenna pogoda!
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 08:37   #3617
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
Daily yoga
Polecam od razu z muzyczką, można też wybrać różne programy, np relaksujący przed snem, joga dla początkujących, joga odchudzająca , elastyczność itd

Co do Nokutu ja musiałam dosyłać świadectwo maturalne (nie wiem czemu, bo przecież skoro skończyłam studia to wiadomo, że maturę musiałam mieć :P) ale po polsku, mie trzeba było tlumacyzć

Bo w No nie do kazdego kierunku trzeba miec mature, wystarczy realkompetanse lub regula 23/5
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 14:47   #3618
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Wydaje mi sie (oczywiscie moge sie mylic, jestem tu niecaly rok, wiec moja wiedza jest skromna), ze wyksztalcenie w Norwegii i w Polsce to dwie rozne bajki. Np - przejrzalam profile na fb 2 butikksjefow z okolicy - z ciekawosci jakie maja wyksztalcenie - i ich wyksztalcenie to videregående skole.

Czy w PL jest mozliwe zostanie szefem bez studiow? a juz najbardziej mnie rozkladaja ogloszenia w PL - zatrudnie pracownika, wyksztalcenie wyzsze wymagane. Jakie wyksztalcenie? politolog, prawnik, geolog, a moze historyk? ano niewazne, ma byc wyzsze

W NO licza sie bardziej umiejetnosci i doswiadczenie, kilka razy spotkalam sie z ogloszeniami, gdzie brak wysztlacenia mozna zastapic doswiadczeniem.
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 15:42   #3619
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ingel, nie zastanawiałam się nad tym, ale chyba masz rację

Tutaj nie ma takiego parcia na wykształcenie wyższe. W Polsce niemal każdy ma wyższe...a i tak potem np w sklepie pracują. Tu po pierwsze zarobki nie różnią się drastycznie bez względu na wykształcenie, ludzie dość szybko idą na swoje, zaczynają pracę (a u nas ich młodość często się przedłuża o lata studiów). Chyba rzeczywiście doceniają tutaj umiejętności i doświadczenie, niekoniecznie papier (bo iluż jest magistrów czy inżynierów co kiełbie we łbie mają ...).

Choć ja mimo to wolałabym, zeby syn mój jednak studia skończył

spaghetti / tego też nie wiedziałam . Mają tutaj coś takiego jak matura tak w ogóle?
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-12, 19:13   #3620
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Otoz to. W PL wyksztalcenie wyzsze jest powszechne i chyba juz nikogo nie dziwi mgr za lada (sama po studiach jeszcze w PL scielilam lozka w hostelu, mylam kibelki itp.)
Tutaj natomist bachelor to konkretne wyksztalcenie, nie wspominajac o mgr.
No i osoba z wyksztalceniem wyzszym chyba nie jest dobrze postrzegana przez potencjalnego butikksjefa po liceum.
Zreszta to samo pisaly wizaznki na tym watku 4 lata temu...
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 20:42   #3621
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

hm nie mam pojęcia jak to jest...
akurat moje wykształcenie jest pożądane więc nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku osób z mgr ale szukających pracy w innym zawodzie? chyba niekoniecznie muszą na to krzywo patrzeć
Za mgr się płaci jesli jest on potrzebny na danym stanowisku (np pracując jako nauczyciel miałabym płacone więcej, ale np pracując w sklepie już by mi nie płacili za tego mojego mgr)

Zresztą ja nie wiem jak to tam jest z tą pracą...
jedni mówią, że patrzą na nazwisko i nie chcą przyjąć obcokrajowca (choć akurat tu w mojej okolicy dobrze się wyrażają o Polakach pracujących w przedszkolach), inni że trzeba mieć faceta Norwega, jeszcze inni , że lepiej nie pisać wykształcenia wyższego albo że wymagają doskonałej znajomości języka... Na razie nie trafiłam na żadną z tych przeszkód i mam nadzieję, że nie trafię DD

tzn akurat mam faceta Norwega, ale jakby ktoś mnie o to pytał wprost podczas rozmowy o pracę to zastanawiałabym się czy ja chcę tam w ogóle pracować... Bo to nie po tym z kim jestem mają mnie oceniać, ale po wykształceniu, doświadczeniu, referencjach i moich przedstawionych poglądach
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 10:42   #3622
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Też słyszałam, że dziewczyna rozsyłając CV wpisywała swoje imię pisane po norwesku ( to nie takie dziwne), ale że zmieniała nazwisko na norweskie, bo jak wysyłała swoje polskie to dosłownie nikt się nie odzywał, a przy norweskim miała kilka rozmów o pracę no i wtedy wychodził blef i zapytała któregoś z potencjalnych pracodawców czy gdyby napisała jak się na prawdę nazywa to czy by zadzwonił-nie nie zadzwoniłby, ale oczywiście uprzedzony nie jest. Nie wiem ile w tym prawdy, a ile ściemy, ale ja np nie spotkałam się z negatywną reakcją, gdy mówię, że jestem z Polski, a jak jeszcze dodam, że chodzę na kurs norweskiego to mam wrażenie, że zyskuję z +5 do fajności hehe ( ale nie mówię o rozmowach o pracę, tylko takich niezobowiązujących), ale pracę to bym zmieniła. Muszę przysiąść konkretnie do norweskiego i jakiś konkretny termin sobie narzucić, bo czuję, że mogłabym więcej, a daję z siebie połowę.
I wreszcie jaka piękna pogoda w Bergen, oby już tylko tak było. Aż od razu człowiek ma więcej energii i zapału.
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 13:17   #3623
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

a ja szczerze mowiac nie rozumiem idei zmieniania imienia i nazwiska a norweskie. Przeciez rekrutujacy w minute zorientuje sie, ze nie rozmawia z Norwezka. Poza tym byloby dziwne przy podpisywaniu umowy - dla mnie, jako pracodawcy - ze Katherine Karlsson to Katarzyna Kowalska.

dziewczyny jak to jest z egzaminem NP? rozumiem, ze teraz zdaje sie jeden egzamin i otrzymyje sie wynik czy zdalo sie na poziom 2 czy 3?
jezeli w lato zdam na 2, to czy moge w zimie zdawac na 3?
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 19:35   #3624
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

właśnie dziwnie, ja akurat się spotykam z tym, że mają dobrą opinię o Polkach, więc nawet dobrze mieć polskie nazwisko czy tam pochodzenie (bo akurat moje nazwisko na pochodzenie nie wskazuje, sama nie wiem skąd się wzięło :P bo brzmi dziwnie)
Zresztą akurat Ci, ktorych spotykam to na prawdę są otwarci jeśli chodzi o pochodzenie, mam wrażenie, że to bardziej my, Polacy, czujemy się jacyś gorsi bez powodu

Na pewno opiszę moje doświadczenia z poszukiwania pracy

Ingel / teraz norskpr've jest w innej formie, zdaje się go albo na poziomie niższym (odpowiednik danego 1 i 2) lub wyższym (można zdać na poziomie 2 i 3). Sama niedawno zdawałam. Muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś trudniejszego. Całkiem możliwe, że uda Ci się zdać na 3 czyli poziom B1). Jeśli nie to nie widzę problemu, żeby podejść do niego po pół roku, choć ja osobiście, ze względow finansowych, wolałabym od razu przygotować się do poziomu B1 zamiast płacić dwukrotnie, najpierw na A2 , apotem na B1

Podobnie z bergensem, mam nadzieję przygotwoać się tak, żeby dociągnąć do C1 (choć nie wiem czy mi się uda......)

u mnie w pracy atmosfera ostatnio bardzo kijowa i cieszę się już na tę przeprowadzkę! takie małe przedszkola wcale nie są takie dobre.,,
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 07:29   #3625
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

INGEL jest dokładnie tak jak mukaa pisala. Poczytaj na vox.no
Od grudnia 2015 NP będzie do poziomu b2 i będzie mozna isc po nim na studia nie trzeba będzie bergensa
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 14:56   #3626
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

o o tych zmianach to nie wiedziałam? gdzie to wyczytałaś?
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 17:37   #3627
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
o o tych zmianach to nie wiedziałam? gdzie to wyczytałaś?
Wyskoczylo mi na fejsie bo mam polubiane vox.no
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 19:49   #3628
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Generell Studiekompetanse to jest mniej wiecej to co matura mozna ja "zdac" poprzez ukonczenie vgs (liceum) lub np kilkuletnia prace czy wolontariat, wiec nie trzeba nawet ukonczyc liceum. Wtedy to jest realkompetanse. Tutaj, zeby zostac butikksjef czy daglig leder nie trzeba nawet miec liceum, mozna byc w trakcie nauki-wyksztalcenie nie ma nic do rzeczy
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 18:35   #3629
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

hej, dziewczyny! widziałyście zorzę wczoraj? pięknie
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 22:02   #3630
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ta zorza byla doslownie wszedzie tylko nie w Slependen
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.