Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-25, 09:24   #3811
cate_
Zadomowienie
 
Avatar cate_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 542
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ingel trzymam kciuki za porządną pracę
Mukaa ja obecnie na diecie gryczanej jestem ale przywożę ją z PL bo tutaj to chyba nie można kaszy gryczanej kupić. Ja od trzech lat się odchudzam z przerwami, zawsze kilka kilogramów spada, chwilę jestem zadowolona a później znowu widzę nadmiar tłuszczu i dalej walczę. Ale pewnie nie przestanę póki nie osiągnę wagi sprzed pierwszej ciąży
__________________
ALEXANDER

MAXIMILIAN
cate_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 09:56   #3812
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość
Ingel trzymam kciuki za porządną pracę
Mukaa ja obecnie na diecie gryczanej jestem ale przywożę ją z PL bo tutaj to chyba nie można kaszy gryczanej kupić. Ja od trzech lat się odchudzam z przerwami, zawsze kilka kilogramów spada, chwilę jestem zadowolona a później znowu widzę nadmiar tłuszczu i dalej walczę. Ale pewnie nie przestanę póki nie osiągnę wagi sprzed pierwszej ciąży
Kaszę gryczaną kupisz w sklepach emigranckich, u mnie jest rosyjska i turecka, polecam rosyjską, podobna do naszej.

Obecnie jestem na diecie niskocukrzycowej,opartej na indeksie glikemicznym zgodnie z zaleceniem lokalnego ginekologa.
To ciekawe,że rodzinny potrafi tylko paracetamol przepisać,a jak sugerowałam może jakieś badania,bo mam dużą nadwagę to nieee...na siłownię idź! Gin (i endo w Polsce) mnie uświadomił,że z moimi przypadłościami sama siłownia nic nie zdziała bez specjalnej diety,ale mojej fastlege nie przekonasz Z trudem wyprosiłam skierowanie do gina tutaj...
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 12:55   #3813
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

cate_, dziekuje bylam dzisiaj na kolejnej rozmowie i bylo ok, o niebo lepiej niz w knajpie - napierw rozmowa, potem godziny probne.
Mam nadzieje, ze w koncu uda mi sie gdzies zaczepic

ale pamietam tez o moich problemach zdrowotnych bede musiala jakos wykombinowac troche wolnego i poleciec w lato do Polski

rozmawialam kiedys z Polakiem w busie z lotniska i powiedzial, ze lekarze w Norwegii nie bardzo radza sobie z bardziej skomplikowanymi przypadkami niz przeziebienie, a jego zone lekarz diagnozowal przez wpisywanie objawow choroby do neta aczkolwiek nie wiem czy to prawda czy bajki, bo sama u lekarza w NO nie bylam.
Mam znajoma, ktora lata do lekarzy (szczegolnie do gina) do Gdanska. Bierze 2-3 dni wolne, zalicza lekarzy i wraca.
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 16:32   #3814
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez cate_ Pokaż wiadomość
Ingel trzymam kciuki za porządną pracę
Mukaa ja obecnie na diecie gryczanej jestem ale przywożę ją z PL bo tutaj to chyba nie można kaszy gryczanej kupić. Ja od trzech lat się odchudzam z przerwami, zawsze kilka kilogramów spada, chwilę jestem zadowolona a później znowu widzę nadmiar tłuszczu i dalej walczę. Ale pewnie nie przestanę póki nie osiągnę wagi sprzed pierwszej ciąży
Ja też tak mam właśnie. Trochę zrzucę, potem znowu zbliżam się do mojej granicy kiedy zapala się czerwona lampka (jak teraz ) i walka od początku... Chciałabym wazyć tyle ile przed wyjazdem do No , ale już tyle razy próbowałam, że tak średnio wierzę, że mi się uda Więc próbuję przynajmniej nie przekroczyć tej strasznej granicy xx kg :P

Ingel / może powinnaś to gdzieś zgłosić? nie sądzę, żeby to było legalne? Co do umowy, wiem, że uttaj obowiązuje tez umowa słowna, ale jednak zawsze bezpieczniej mieć na piśmie, bo słów ławto się wyprzeć (tak myślę)
OIbyś następnym razem więcej szczęścia miała!

U mnie cisza w sprawie pracy nikt się nie odezwał. Kolega z pracy mówi mi , że najlepiej jak wydrukuję CV i sama się przejdę po przedszkolach, zobaczą mnie, pogadają itd

Kaledonia a mogę wiedzieć co to za przypadłość? Wiem, ze tarczyca może wpływać na wagę. A dlaczego dieta cukrzycowa? Ja teraz niestety w tym temacie, ale może mi to na dobre wyjdzie

Wykupiłam sobie (znowu :P) dietę na Vitalii. Już kiedyś tam miałam i bardzo fajne przepisy były, a co najwaznijesze proste na tyle, że chłop mój dawał radę obiad zrobić Bardzo urozmaicone (np brushettę z pomidorami i mozzarellą do teraz jadam mniam) p lus do tego program fitness. Jak zapłaciłam to może bardziej się zmotywuję. Na razie wykupiłam sobie na miesiąc. Jest tam tzw siłownia online gdzie są filmiki jak na youtube, ale jest to cały program, że nie leci się cały czas z tymi samymi ćwiczeniami (jak np skalpel chodakowskiej), bo ja wtedy tylko myślę o nieee teraz będize to głupie ćiwcznie i przerywam

Chciałabym schudnąć trochę przed lipcem, bo mam wesele kuzynki i chcę się w kieckę zmieścić No i w planach mam przymierzanie sukni ślubnej....

Ingel co do neta u lekarzy, oni mają taką specjalną bazę (tak jak w pl lekarze korzystają z książek) , drukują tez z nich informacje dla pacjenta .
Ja z mojego lekarza jestem megazadowolona. Aż żal mi go zmieniać... Zbyt dużo nie chorujemy, ale jak syn mój był chory to miał robione badanie z krwi czy jest stan zapalny i wymaz z gardła. Miał jakąś bakterię więc dostał syrop z antybiotykiem (mały był wtedy). Ja sobie robiłam badania profilaktyczne / cytologię i badanie krwi też bez problemu. Byłam też raz z infekcją intymną / też super i raz z infekcją skórną /dobrał mi jakieś mazidło.
Nie ma też problemu ze skierowaniem do specjalisty.

Ale wiecie, lekarze są różni, i tu, i w Pl... Zależy na kogo się trafi...

Aha i jeszcze u mojego lubię to, że... się nie spieszy Można go wypytać o wszystko, od antykoncepcji poprzez różne wątpliwości dotyczace zdrowia itd Nie pogania tylko cierpliwie słucha i radzi.
Będę tęsknić za nim buuuuuuuuuu i za nauczycielką synka buuuuu (dopada mnie melancholia i dół wyprowadzkowy!!!! jak ja się boję, że będzie gorzej w tym Jessheim bo oni są tacy wspaniali, że chyab drugich takich tu w Norwegii nie ma


Ale jeszcze jedno / bergenstest
Gdzieś widziałam, że od grudnia ma być tylko na poziomie C1. Więc w sumie będzie gorzej! Bo jeśli do uznania wykształcenia (nauczyciela) wymagają bergensa to łatwiej zdać teraz, kiedy obejmuje tez poziom B2... Więc będę musiała się sprężyć do tego października!
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 17:01   #3815
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mukaa gratulacje! slub, ale fajnie

o rany, bergens C1, to co z Np3, poziom b2?musze wczytac sie w voxa
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 17:07   #3816
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzięki Ale moje wesele dopiero za rok Tylko rzadko jestem w moich rodzinnych stronach, więc chcę się już teraz za suknią rozejrzeć. Po przeprowadzce będzie łatwiej w rodzinne strony dotrzeć to będę mogła się udać na przymiarki

Teraz już teoretycznie nie ma NP3. Jest po prostu norskpr;ve i zdaje się go na określonym poziomie i na zaświadczeniu piszą jaki to poziom (obecnie max B1). Od przyszłego roku ma być do poziomu B2, co oznacza, że Bergens to jedynie C1.....

A pracodawca po prostu będzie chciał bergens, więc lepiej mieć te B2 na bergensie niż jako np

Więc spinam poślady i siadam do nauki! (choć się zraziłam po tym teście, co robiłam w piątek ((( bardzo trudny tekst i nie zdałabym go)
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 20:38   #3817
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
Ja też tak mam właśnie. Trochę zrzucę, potem znowu zbliżam się do mojej granicy kiedy zapala się czerwona lampka (jak teraz ) i walka od początku... Chciałabym wazyć tyle ile przed wyjazdem do No , ale już tyle razy próbowałam, że tak średnio wierzę, że mi się uda Więc próbuję przynajmniej nie przekroczyć tej strasznej granicy xx kg :P

Ingel / może powinnaś to gdzieś zgłosić? nie sądzę, żeby to było legalne? Co do umowy, wiem, że uttaj obowiązuje tez umowa słowna, ale jednak zawsze bezpieczniej mieć na piśmie, bo słów ławto się wyprzeć (tak myślę)
OIbyś następnym razem więcej szczęścia miała!

U mnie cisza w sprawie pracy nikt się nie odezwał. Kolega z pracy mówi mi , że najlepiej jak wydrukuję CV i sama się przejdę po przedszkolach, zobaczą mnie, pogadają itd

Kaledonia a mogę wiedzieć co to za przypadłość? Wiem, ze tarczyca może wpływać na wagę. A dlaczego dieta cukrzycowa? Ja teraz niestety w tym temacie, ale może mi to na dobre wyjdzie

Wykupiłam sobie (znowu :P) dietę na Vitalii. Już kiedyś tam miałam i bardzo fajne przepisy były, a co najwaznijesze proste na tyle, że chłop mój dawał radę obiad zrobić Bardzo urozmaicone (np brushettę z pomidorami i mozzarellą do teraz jadam mniam) p lus do tego program fitness. Jak zapłaciłam to może bardziej się zmotywuję. Na razie wykupiłam sobie na miesiąc. Jest tam tzw siłownia online gdzie są filmiki jak na youtube, ale jest to cały program, że nie leci się cały czas z tymi samymi ćwiczeniami (jak np skalpel chodakowskiej), bo ja wtedy tylko myślę o nieee teraz będize to głupie ćiwcznie i przerywam

Chciałabym schudnąć trochę przed lipcem, bo mam wesele kuzynki i chcę się w kieckę zmieścić No i w planach mam przymierzanie sukni ślubnej....

Ingel co do neta u lekarzy, oni mają taką specjalną bazę (tak jak w pl lekarze korzystają z książek) , drukują tez z nich informacje dla pacjenta .
Ja z mojego lekarza jestem megazadowolona. Aż żal mi go zmieniać... Zbyt dużo nie chorujemy, ale jak syn mój był chory to miał robione badanie z krwi czy jest stan zapalny i wymaz z gardła. Miał jakąś bakterię więc dostał syrop z antybiotykiem (mały był wtedy). Ja sobie robiłam badania profilaktyczne / cytologię i badanie krwi też bez problemu. Byłam też raz z infekcją intymną / też super i raz z infekcją skórną /dobrał mi jakieś mazidło.
Nie ma też problemu ze skierowaniem do specjalisty.

Ale wiecie, lekarze są różni, i tu, i w Pl... Zależy na kogo się trafi...

Aha i jeszcze u mojego lubię to, że... się nie spieszy Można go wypytać o wszystko, od antykoncepcji poprzez różne wątpliwości dotyczace zdrowia itd Nie pogania tylko cierpliwie słucha i radzi.
Będę tęsknić za nim buuuuuuuuuu i za nauczycielką synka buuuuu (dopada mnie melancholia i dół wyprowadzkowy!!!! jak ja się boję, że będzie gorzej w tym Jessheim bo oni są tacy wspaniali, że chyab drugich takich tu w Norwegii nie ma


Ale jeszcze jedno / bergenstest
Gdzieś widziałam, że od grudnia ma być tylko na poziomie C1. Więc w sumie będzie gorzej! Bo jeśli do uznania wykształcenia (nauczyciela) wymagają bergensa to łatwiej zdać teraz, kiedy obejmuje tez poziom B2... Więc będę musiała się sprężyć do tego października!
To nie tajemnica, na wizażu się nie kryję,że cierpię na PCO i to jest insulinozależne, z tarczycą podobnie może być. Ja na lekach na tarczycę tyłam.
Nie wierzę w te kupne diety cud, próbowałam już różnych w swoim życiu, wspomagania suplementami, herbatkami, tabletkami cud i nie zdawało rody.
Już raz sporo schudłam w Polsce ok 20kg na diecie dla cukrzyków, ale po przyjeździe tutaj mi się znowu przytyło, wiecie pyszne jedzonko, luz i mniej ruchu (w pracy się nabiegałam)

Po przygodzie Ingel to jeszcze czarniej widzę poszukiwania pracy tutaj...to norweska knajpa,nie mogę uwierzyć
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 20:53   #3818
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

nie mam pojęcia co to jest PCO
To w sumie u Ciebie w parze dieta ze zdrowiem idzie..
Wow jaki wynik z ty mi 20 km!

Ta dieta, którą wykupiłam to nie dieta cud tylko układana przez dietetyka. Więc trzeba być cierpliwym i wytrwałym *czyli to czego mi brakuje :P
Ale nawet jak część kg zrzucę to i tak będę się cieszyć do następnego razu ehhe
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 20:30   #3819
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mamy oglądać "himmelblĂ ", spoczko serial pomijając, że ja mieszkam w Bergen, a akcja zaczyna się w Oslo i mówią w ichniejszym dialekcie . znacie jakieś inne norweskie seriale, żeby były po norwesku z norweskimi napisami ?

Dziś "zaliczyłam" spacer z TŻ, myślę, że pokonaliśmy szybkim marszem z 3 km, zawsze to coś, choć próbował mnie przekonać, że mżawka i pewnie będzie padać, mżawka była, ale do przetrwania

Próbowałyście może skakać na skakance w celu zrzucenia zbędnego balastu ? Bo ja jestem leń patentowany i żadne Chodakowskie i Mel'e czy inne "jutuberki-sportsmenki" nie przekonują mnie do ćwiczeń w pojedynkę. I tak szukam, co by się nie przemęczyć, a coś podziałać

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2015-05-26 o 20:31
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 20:56   #3820
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

To spacerki szybkim krokiem najlepsze Na skakance nie probowałam, ale właśnie myślę, ze wtedy się szybko męczysz. Może rowerek treningowy w trakcie oglądania tv?

Ja sobie ściągnęłam aplikację z jogą, bardzo fajna. Są tam zarówno krótkie rozciągające ćwiczenia na rano jak i pełne treningi po których każdy mięsień czuję
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 21:03   #3821
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Kocham skakanke i polecam
Z seriali norweskich moge polecic Mammon i Halvbroren.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-26, 22:45   #3822
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Kaledonia, fakt, postawa tej knajpy byla slaba i taka hmmm polska (bo slyszalam o takich praktykach u polskich pracodawcow), ale miejmy nadzieje ze to poejdyncze przypadki

ja bylam dzisiaj na dniu probnym w hostelu. Jest ok, prawdopodobnie bede tydzien na prøvetid, platnym i z umowa, ufffff
ciezka praca - glownie sprzatanie (o, mam fitness) - ale jest ok.

ja mam jutro Np2, troche boje sie skriftlingu bo czesto zjadam litery.

Wreszcie cos sie dzieje. Juz zapomnialam jakie to uczucie cos konkretnego robic. Chyba wracam do zycia

mnie tez jutuberki nie przekonuja do cwiczen...chyba zainwestuje w rower. Wczoraj gralam z Tz w babingtona i troche kalorii spalilismy
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 20:38   #3823
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej Dziewczyny
Kiedyś już tu pisałam, ale jakoś tak wychodzi, że tylko podczytuje

Mam do Was pytanie. Czy któraś z Was przywoziła do Norwegii kota?
Zdecydowaliśmy się kupić i niestety w hodowlach norweskich niedaleko nas nie mają takiego. Musiałabym jechać do Oslo i zdecydowaliśmy że i tak będziemy w Polsce to kupimy tam.
No ale jakie są procedury?
Znalazłam tylko informacje na troll.no (przekierowało mnie na jeszcze inna stronę) że kot potrzebuje:
1. chipu
2. paszportu
3. szczepionki przeciw wściekliźnie - minimum 21 dni przed wjazdem do Norwegii w przypadku pierwszego szczepienia

I nic więcej, na forum na mojej norwegii wyczytałam przeróżne rzeczy i w końcu nie wiem jak to jest w rzeczywistości.
Może któraś się orientuje?
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 18:03   #3824
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Justuus, poszukaj na forum-norwegia.pl, tam jest cala procedura w podklejonym bodajze temacie w dziale o zwierzetach.

W koncu nie pada, nie wierze Ale jutro na bank bedzie, bo ja nie pracuje

Ingel, jak w pracy?

Co do aktywnosci fizycznej, to ja osobiscie mam w domu mase sprzetu i nie korzystam, bo nie umiem sama - w tym sensie, ze zaraz siegam po cos jeszcze albo mi sie przypomni inne pranie czy ksiazka i po zawodach. W trakcie ogladania czegos tez nie cwicze, bo wchodze na stepper i ...stoje wiec odpada, tylko mnie nogi bola. Ale za to mam karnet na silownie i tam chadzam czesto, bo jakby magia wydanego pieniadza jest skuteczna No i moge poogladac rozne pyski i pogadac czasem z kims, ponadto cudzy wysilek tez mnie dopinguje. W bonusie mam jeszcze spacer na i z silowni.

Ide kopac orchidee.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 20:24   #3825
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Co do aktywnosci fizycznej, to ja osobiscie mam w domu mase sprzetu i nie korzystam, bo nie umiem sama - w tym sensie, ze zaraz siegam po cos jeszcze albo mi sie przypomni inne pranie czy ksiazka i po zawodach. W trakcie ogladania czegos tez nie cwicze, bo wchodze na stepper i ...stoje wiec odpada, tylko mnie nogi bola. Ale za to mam karnet na silownie i tam chadzam czesto, bo jakby magia wydanego pieniadza jest skuteczna No i moge poogladac rozne pyski i pogadac czasem z kims, ponadto cudzy wysilek tez mnie dopinguje. W bonusie mam jeszcze spacer na i z silowni.

Ide kopac orchidee.
Ja mam podobnie z oglądaniem seriali i próbą ćwiczeń zaraz zapominam, że mam pedałować Niestety na siłowni jest podobnie, jak tylko się zmęczę to zwalniam. Dlatego na mnie działają tylko zorganizowane ćwiczenia w grupie

U nas w tej chwili pogoda fajna, choć deszcz dzisiaj zaliczony (a co!)

Szef zabrał się za wypisywanie atestu dla mnie. Będzie tam zawarty też mój vikariat, kiedy to pracowałam przez Adecco (w tym samym przedszkolu). I / z czego się ucieszyłam/ wpisze mi, że 60 procent asystent a 40 jako konstituert (??) ped. led. Więc podrasuje moje cv klask i: (muszę więc je poprawić, szkoda, ze już zaczęłam wysyłać )

Ale humor i tak mam średni, źle toleruję stres i niepewność i gruby tyłek
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 21:37   #3826
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Justuus, poszukaj na forum-norwegia.pl, tam jest cala procedura w podklejonym bodajze temacie w dziale o zwierzetach.
Dziękuję Trafiłam tam też
Najbardziej pomogła mi strona toll.no tak są wszelkie przepisy - co się okazało, że powinno to być aż tak trudne, bo przepisy są takie jak w większości państw

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
Ale humor i tak mam średni, źle toleruję stres i niepewność i gruby tyłek
Jutro Ci poprawimy humor
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 21:40   #3827
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Trzymam za słowo i czekam
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 23:22   #3828
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A ja dostalam prace, alleluja

na razie okres probny i jest zapierdziel za przeproszeniem, ale w koncu! jezeli dobrze mi pojdzie, bede miec prace na 100 proc. w okresie letnim i deltid przez zime.
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 06:34   #3829
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
A ja dostalam prace, alleluja

na razie okres probny i jest zapierdziel za przeproszeniem, ale w koncu! jezeli dobrze mi pojdzie, bede miec prace na 100 proc. w okresie letnim i deltid przez zime.
Gratulacje! !!!!
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-30, 11:33   #3830
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

świetna wiadomość! gratulacje!

to teraz macie co świętować
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 14:20   #3831
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziekuje dziewczyny!
poki co okres probny i nie wiem czy szef mnie nie wywali, bo wszystko robie za wolno nie mam juz tej kondycji co kiedys, kiedy pracowalam w hostelu w PL. Do tego problemy ze tak powiem techniczne, np. dzisiaj sprzatalam mieszkanie ktore nalezy tez do hotelu i za Chiny ludowe nie moglam otworzyc drzwi, stracilam na to dobre pol godziny, w koncu kolezanka z pracy mi pomogla. Ciekawe co bym zrobila gdybym byla sama. Masakra.

mam nadzieje ze szef bedzie wyrozumialy i mi nie podziekuje po okresie probnym, heh

ogolnie ta praca to najlepszy fitness, czuje wszystkie miesnie
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 15:09   #3832
pattkaaa21
Raczkowanie
 
Avatar pattkaaa21
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 204
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja wraz z narzeczonym planujemy wypad w góry do Norwegii. Jednak jak widzę ceny hoteli to masakra, bardzo drogo w przeliczeniu na złotówki. Czy może któraś mogłaby mi polecić jakieś tani hotel/motel, możemy nawet spać u kogoś, jeśli ktoś wynajmuje pokoje.
pattkaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 15:38   #3833
ann2016
Zakorzenienie
 
Avatar ann2016
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 430
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej
tak Was od czasu do czasu podczytuję i stwierdziła, że do dołączę
Mieszkam w Norwegii od 3 lat z chłopakiem.

cate nie wiem gdzie mieszkasz ale może przyda Ci się ta informacja, w Moss jest polski sklep i tam na pewno dostaniesz kaszę
ann2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 16:08   #3834
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

witaj, ann rozumiem, że mieszkasz w Moss?

pattkaa nie sądzę, żeby udało Ci się tu znaleźć coś taniego w przeliczeniu na złotówki jakby nie było, to drogi kraj... Spróbuj przez couchsurfing

ingel z pewnością szef rozumie, że musisz się wdrożyć
jak zobaczy, że jesteś pracowita i się starasz to z pewnością dostaniesz umowę!
tak mi się przypomniało jak w UK pracowałam przy taśmie przy pakowaniu sałatek i na początku nie umiałam nadążyć i te wszystkie paczki mi na ziemię spadały hehehehehe
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 16:20   #3835
ann2016
Zakorzenienie
 
Avatar ann2016
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 430
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
witaj, ann rozumiem, że mieszkasz w Moss?
nie, ale daleko do Moss nie mam Fredrikstad
ann2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 18:01   #3836
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

To na drugim końcu Norwegii

Dziewczyny, macie zameldowanie w Pl?
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 18:10   #3837
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzieki Mukaa, mam nadzieje ze tak bedzie

co do zameldowania - podobno obowiazek zameldowania bedzie zniesiony w 2016 r.

aha, prawie zapomnialam ze mam ustny egzamin w poniedzialek, mam nadzieje ze dostane wolne :P

Edytowane przez Ingel
Czas edycji: 2015-05-30 o 18:19
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 20:47   #3838
pattkaaa21
Raczkowanie
 
Avatar pattkaaa21
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 204
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

dobra, to w takim razie kto nas przyjmie na 2/3 dni ;-D ??
pattkaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 03:58   #3839
spaghettii
Wtajemniczenie
 
Avatar spaghettii
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oslo/Sopot
Wiadomości: 2 986
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Justuus Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny

Kiedyś już tu pisałam, ale jakoś tak wychodzi, że tylko podczytuje



Mam do Was pytanie. Czy któraś z Was przywoziła do Norwegii kota?

Zdecydowaliśmy się kupić i niestety w hodowlach norweskich niedaleko nas nie mają takiego. Musiałabym jechać do Oslo i zdecydowaliśmy że i tak będziemy w Polsce to kupimy tam.

No ale jakie są procedury?

Znalazłam tylko informacje na troll.no (przekierowało mnie na jeszcze inna stronę) że kot potrzebuje:

1. chipu

2. paszportu

3. szczepionki przeciw wściekliźnie - minimum 21 dni przed wjazdem do Norwegii w przypadku pierwszego szczepienia



I nic więcej, na forum na mojej norwegii wyczytałam przeróżne rzeczy i w końcu nie wiem jak to jest w rzeczywistości.

Może któraś się orientuje?

Na mattilsynet jest wszystko o przewozeniu kota ja przywozilam z pl psa i musial miec paszport, szczepienia i odrobaczony byc od 120 do 24h prZed wjazdem do No. Tak samo jest chyba z kotem
__________________





Moj blog
_________________________ ___

ZAPUSZCZAM WLOSY

pije pokrzywe-12.08.2012
lotion seboradin-25.08.2012
drozdze w tabletkach-28.08.2012
Cel I - do ramion



cwicze:
6.01.2013
spaghettii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 22:07   #3840
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez spaghettii Pokaż wiadomość
Na mattilsynet jest wszystko o przewozeniu kota ja przywozilam z pl psa i musial miec paszport, szczepienia i odrobaczony byc od 120 do 24h prZed wjazdem do No. Tak samo jest chyba z kotem
Dziękuję. Na tej stronie też sprawdzalam
Dobrze wiedzieć o tym odrobaczaniu tuż przed
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:25.