Spirala w UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-16, 13:57   #1
karolcia89898
Raczkowanie
 
Avatar karolcia89898
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z wyspy;)
Wiadomości: 38

Spirala w UK


Hej dziewczyny.
13.07 mialam wlozona spirale Nova T 380 na 5 lat. Czy ktoras z Was tez taka ma? Jak sie po niej czujecie? Czy was bolalo? Mamy dwoje dzieci i wiecej nie planujemy. Jak u Was jest?
__________________
Zakochani - 15.11.2008
Zaręczeni - 07.06.2012

Ślub - 2013
karolcia89898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 14:04   #2
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Spirala w UK

Wlasnie myslam o tym by zalozyc..jaki jest koszt?
I do kogo sie trzeba udac w pierwszej kolejnosci (jestem prawie rok..ale nie chodze tu zvytnio po lekarzach..wiec slabo sie orientuje
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 14:30   #3
karolcia89898
Raczkowanie
 
Avatar karolcia89898
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z wyspy;)
Wiadomości: 38
Dot.: Spirala w UK

Cytat:
Napisane przez banana84 Pokaż wiadomość
Wlasnie myslam o tym by zalozyc..jaki jest koszt?
I do kogo sie trzeba udac w pierwszej kolejnosci (jestem prawie rok..ale nie chodze tu zvytnio po lekarzach..wiec slabo sie orientuje
U mnie wogole dziwna historia.

Najpierw bylam u swojego lekarza i rozmawialam o zabezpieczeniu. Polecil mi Mirene. Przepisal mi ja i bylam odebrac w aptece. Po czym jak dostalam okres poszlam umowic sie na wizyte zeby mi ja wlozyc. I co mi powiedzieli? Nie ma lekarza i pielegniarki sa na holiday. Wkurzylam sie. Wiec musialam czekac kolejny miesiac. Dostalam okres i poszlam umowic sie i oni znowu to samo ze ich nie ma. To ja ich pytam co mam teraz zrobic? To dali mi liste z numerami ze mam wydzwaniac i moze inna klinkika mi wsadzi. Rozesmialam sie bo jak tak mozna
Ok dzwonilam i jedna klinika umowila mnie i poszlam.
Jak wygladalo spotkanie? Bardzo mili i fajni lekarze. Zadali mi kilka pytan i czekalam na wlozenie spirali.
Mirene mialam ze soba powiedzieli ze mi jej nie wloza bo ma mniej miedzi.
Wiec wsadzili mi lepsza ktora ma wiecej miedzi, gdzie 1 na 100 osob zaszla w ciaze w ciagu 5 lat. Z tego co widac ze jest bardzo bezpieczna.
Wsadzenie spirali trwalo bardzo szybko i nic mi nie bolalo.
Bylam bardzo zadowolona.
Jak na dzien dzisiejszy nic mi nie jest, czuje sie dobrze. Zobaczymy jak bedzie dalej.
A kochc sie mozna po 7 dniach
Wymiana spirali w 2017

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Aha wszystko jest za darmo.
__________________
Zakochani - 15.11.2008
Zaręczeni - 07.06.2012

Ślub - 2013
karolcia89898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 14:57   #4
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Spirala w UK

Jak wygląda obserwowanie macicy, co ile kontrola? I czy kontrole też są darmowe?...
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:02   #5
karolcia89898
Raczkowanie
 
Avatar karolcia89898
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z wyspy;)
Wiadomości: 38
Dot.: Spirala w UK

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
Jak wygląda obserwowanie macicy, co ile kontrola? I czy kontrole też są darmowe?...
Jeszcze nie bylam na pierwszej kontroli. Po 10 dniach mam dac znac czy wszystko jest w porzadku i jak sie czuje...A ogolna kontrola jest za 6 tygodni.
Pewnie to wyglada tak jak badanie ginekologiczne ale na pewno scan.
__________________
Zakochani - 15.11.2008
Zaręczeni - 07.06.2012

Ślub - 2013
karolcia89898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:20   #6
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Spirala w UK

ja miałam Mirenę, w sumie fajna opcja, ale nie dla mnie, bo strasznie utyłam/spuchłam na hormonach, więc nie dla mnie..

Oczywiście każdy organizm inaczej reaguje, były plusy takie jak:

+ brak okresu, same plamienie od czasu do czasu
+ antykoncepcja na dłuższy czas i skuteczna
+ nie musisz o niej pamiętać {bo z tabletkami trzeba niestety}
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 23:18   #7
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Spirala w UK

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
Jak wygląda obserwowanie macicy, co ile kontrola? I czy kontrole też są darmowe?...
nie ma kontroli zadnych poza pierwsza chyba po 6 tygodniach. ja mam swoja mirene od 2009 roku, nie mam okresu jako tako, nie mam plamien. utyc tez nie utylam. ale za to moje libido lezy i kwiczy
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 07:24   #8
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Spirala w UK

o właśnie, apropo libido jak miałam spiralkę miałam wysokie, a teraz bez - libido prawie, że zerowe
widać,że każdy organizm inaczej reaguje!
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 10:04   #9
spiniaa
Rozeznanie
 
Avatar spiniaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 847
Dot.: Spirala w UK

Cytat:
Napisane przez karolcia89898 Pokaż wiadomość
U mnie wogole dziwna historia.

Najpierw bylam u swojego lekarza i rozmawialam o zabezpieczeniu. Polecil mi Mirene. Przepisal mi ja i bylam odebrac w aptece. Po czym jak dostalam okres poszlam umowic sie na wizyte zeby mi ja wlozyc. I co mi powiedzieli? Nie ma lekarza i pielegniarki sa na holiday. Wkurzylam sie. Wiec musialam czekac kolejny miesiac. Dostalam okres i poszlam umowic sie i oni znowu to samo ze ich nie ma. To ja ich pytam co mam teraz zrobic? To dali mi liste z numerami ze mam wydzwaniac i moze inna klinkika mi wsadzi. Rozesmialam sie bo jak tak mozna
Ok dzwonilam i jedna klinika umowila mnie i poszlam.
Jak wygladalo spotkanie? Bardzo mili i fajni lekarze. Zadali mi kilka pytan i czekalam na wlozenie spirali.
Mirene mialam ze soba powiedzieli ze mi jej nie wloza bo ma mniej miedzi.
Wiec wsadzili mi lepsza ktora ma wiecej miedzi, gdzie 1 na 100 osob zaszla w ciaze w ciagu 5 lat. Z tego co widac ze jest bardzo bezpieczna.
Wsadzenie spirali trwalo bardzo szybko i nic mi nie bolalo.
Bylam bardzo zadowolona.
Jak na dzien dzisiejszy nic mi nie jest, czuje sie dobrze. Zobaczymy jak bedzie dalej.
A kochc sie mozna po 7 dniach
Wymiana spirali w 2017

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Aha wszystko jest za darmo.

czegos nie rozumiem? oni w tej pierwszej klinice dali Ci do reki spirale i powiedzieli idz sobie znajdz kogos kto Ci zalozy? ja mam mirene i ona przeciez nie jest ta miedziana spirala?
a sorki doczytalam ze to lekarz, wiec w klinice gdzie sa panie pielegniarki, przewaznie nie ma zadnego lekarza nie zgodzili sie z opinia Twojego lekarza i tak po prostu sobie zmienili spirale? a co z ta mirena zabrali Ci ja?
naprawde czegos nie rozumiem
spiniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 12:05   #10
karolcia89898
Raczkowanie
 
Avatar karolcia89898
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z wyspy;)
Wiadomości: 38
Dot.: Spirala w UK

Cytat:
Napisane przez spiniaa Pokaż wiadomość
czegos nie rozumiem? oni w tej pierwszej klinice dali Ci do reki spirale i powiedzieli idz sobie znajdz kogos kto Ci zalozy? ja mam mirene i ona przeciez nie jest ta miedziana spirala?
a sorki doczytalam ze to lekarz, wiec w klinice gdzie sa panie pielegniarki, przewaznie nie ma zadnego lekarza nie zgodzili sie z opinia Twojego lekarza i tak po prostu sobie zmienili spirale? a co z ta mirena zabrali Ci ja?
naprawde czegos nie rozumiem
Tak, Mirena dla mnie nie byla odpowiednia, poniewaz ja mam czasami migrene choc lekarz mi ja przepisal i wiedzial o tym ze mam migrene. A w drugiej klinice powiedzieli, nie moge jej miec z powodu migreny, bo bede miala czesciej ataki i ze bede bardziej nerwowa.
A Ty jak sie po niej czujesz? Jak bylo u Ciebie z tym wszystkim, jak to wygladalo?
__________________
Zakochani - 15.11.2008
Zaręczeni - 07.06.2012

Ślub - 2013
karolcia89898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 14:15   #11
spiniaa
Rozeznanie
 
Avatar spiniaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 847
Dot.: Spirala w UK

czuje sie bardzo dobrze, polecam caly czas wszystkim znajomym, mam ja juz ok2,5roku nie przytylam, moje libido jest normalne, nie mam bolow glowy(a po tabletkach mialam caly czas) brak okresu, tylko czasami plamienie jakies, ogolnie dla mnie jest super i nie wyobrazam sobie innej metody antykoncepcji
spiniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 20:15   #12
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Spirala w UK

Ja miałam mirenę 3 lata zanim zdecydowaliśmy sie na drugie dziecko i nie byłam do końca zadowolona. Teraz po ciąży będę myślała nad miedzianą spiralą, ale trochę przeraża mnie wizja obfitych miesiączek. Daj znać Karolcia jak z tym będzie u Ciebie. Jakie pierwsze wrażenia po montażu? Miałaś jakieś plamienia, bóle brzucha?
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 23:03   #13
karolcia89898
Raczkowanie
 
Avatar karolcia89898
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z wyspy;)
Wiadomości: 38
Dot.: Spirala w UK

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Ja miałam mirenę 3 lata zanim zdecydowaliśmy sie na drugie dziecko i nie byłam do końca zadowolona. Teraz po ciąży będę myślała nad miedzianą spiralą, ale trochę przeraża mnie wizja obfitych miesiączek. Daj znać Karolcia jak z tym będzie u Ciebie. Jakie pierwsze wrażenia po montażu? Miałaś jakieś plamienia, bóle brzucha?
Czuje sie super tak samo jak przed wlozeniem spirali. Nie mialam zadnych plamien, ani brzuch mi nie bolal. Jestem zadowolona. Na kontrole ide za 5 tygodni. Jezeli myslisz o tej spiralce co ja mam to na prawde polecam.
A kiedy masz zamiar sobie wlozyc? Ja mam dwoje dzieci coreczke i synka , wiecej nie planujemy.
Pozdrawiam
__________________
Zakochani - 15.11.2008
Zaręczeni - 07.06.2012

Ślub - 2013
karolcia89898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 23:25   #14
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Spirala w UK

Cytat:
Napisane przez karolcia89898 Pokaż wiadomość
Czuje sie super tak samo jak przed wlozeniem spirali. Nie mialam zadnych plamien, ani brzuch mi nie bolal. Jestem zadowolona. Na kontrole ide za 5 tygodni. Jezeli myslisz o tej spiralce co ja mam to na prawde polecam.
A kiedy masz zamiar sobie wlozyc? Ja mam dwoje dzieci coreczke i synka , wiecej nie planujemy.
Pozdrawiam
Super, że spirala się sprawdza.

Spiralę chcę założyć po porodzie i połogu czyli jakoś pod koniec listopada. Też będę miała parkę i więcej nie planuję.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 23:32   #15
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Spirala w UK

Ja mysle wlasnie nad spirala.
Na razie nie chce drugiego dziecka, ale boje sie troche. Po tabletkach anty zawsze zle sie czulam - mialam zwyczajnie depreche i nie zafunduje sobie tego juz nigdy.

Czy ja sie myle, czy sa dwa rodzaje - spirala z hormonami i bez?
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 23:39   #16
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Ja mysle wlasnie nad spirala.
Na razie nie chce drugiego dziecka, ale boje sie troche. Po tabletkach anty zawsze zle sie czulam - mialam zwyczajnie depreche i nie zafunduje sobie tego juz nigdy.

Czy ja sie myle, czy sa dwa rodzaje - spirala z hormonami i bez?
Nie mylisz się
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 23:57   #17
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Spirala w UK

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Ja mysle wlasnie nad spirala.
Na razie nie chce drugiego dziecka, ale boje sie troche. Po tabletkach anty zawsze zle sie czulam - mialam zwyczajnie depreche i nie zafunduje sobie tego juz nigdy.

Czy ja sie myle, czy sa dwa rodzaje - spirala z hormonami i bez?
Dokładnie tak. Jeśli źle reagowałaś na pigułki to spirala bez hormonów - miedziana pewnie będzie lepsza dla Ciebie. Mi mówiono, że te hormony z mireny (spirali hormonalnej) działają jedynie lokalnie, ale wcale tak nie było. Miałam wahania nastrojów i inne skutki uboczne podobne do tych po pigułkach.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 09:20   #18
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Spirala w UK

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Dokładnie tak. Jeśli źle reagowałaś na pigułki to spirala bez hormonów - miedziana pewnie będzie lepsza dla Ciebie. Mi mówiono, że te hormony z mireny (spirali hormonalnej) działają jedynie lokalnie, ale wcale tak nie było. Miałam wahania nastrojów i inne skutki uboczne podobne do tych po pigułkach.
Dziekuje, wlasnie rozwialas moje watpliwosci. Tez mi ktos wspomnial, ze to inaczej jak na tabletach, ze lokalnie. Wczoraj poczytalam i jeden z efektow niepozadanych - depresja. Ty tez wspominasz o wahaniach nastroju.

Ta opcja zdecydowanie odpada. Zdecyduje sie na IUD.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 09:45   #19
spiniaa
Rozeznanie
 
Avatar spiniaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 847
Dot.: Spirala w UK

Nie chce was przekonywac ani nic, ja zalozylam swoja spirale po tyj jak moja najblizsza kolezanka wyjela miedziana, bo miala po prostu niewiarygodne miesiaczki i do tego plamienia pomiedzy, to wszystko narastalo im dluzej ja miala tym gorzej a oni nie chcieli jej wyjac i dawali jej pigulki zeby jej sie krwawienie unormowalo, tak jej namieszali z hormonami ze masakra ale to osobny watek na temat angielskiej sluzby zdrowia powinien byc
ja na swoja nie narzekam, chociaz oczywiscie na poczatku plamienie przez miesiac, jasne czasami jakies wahanie nastroju mi sie zdarzy czy jakies takie gorsze dni, ale nie tlumacze tego spirala bo przeciez oprocz tych ''lokalnych'' hormonow ze spirali w moim ciele buzuje tez wiele innych moich wlasnych tzn zebym byla dobrze rozumiana poziom moich hormonow sie zmienia(robie na bierzaco badania) ale zamotalam
spiniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 13:27   #20
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Spirala w UK

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Dziekuje, wlasnie rozwialas moje watpliwosci. Tez mi ktos wspomnial, ze to inaczej jak na tabletach, ze lokalnie. Wczoraj poczytalam i jeden z efektow niepozadanych - depresja. Ty tez wspominasz o wahaniach nastroju.

Ta opcja zdecydowanie odpada. Zdecyduje sie na IUD.
Ja byłam bardzo pozytywnie nastawiona do Mireny. Naczytałam się o skuteczności, braku skutków ubocznych. Natomiast w praktyce tak różowo nie było. Z początku wydawało mi się, żę jest w porządku, ale potem uświadomiłam sobie, że ciągle chodzę przybita, rozdrażniona bez powodu. Nie potrafiłam znaleźć innej przyczyny dla takiego stanu rzeczy niż Mirenea właśnie. Potem wygooglowałam "mirena side effects" i to mi otworzyło oczy dopiero.

Cytat:
Napisane przez spiniaa Pokaż wiadomość
Nie chce was przekonywac ani nic, ja zalozylam swoja spirale po tyj jak moja najblizsza kolezanka wyjela miedziana, bo miala po prostu niewiarygodne miesiaczki i do tego plamienia pomiedzy, to wszystko narastalo im dluzej ja miala tym gorzej a oni nie chcieli jej wyjac i dawali jej pigulki zeby jej sie krwawienie unormowalo, tak jej namieszali z hormonami ze masakra ale to osobny watek na temat angielskiej sluzby zdrowia powinien byc
ja na swoja nie narzekam, chociaz oczywiscie na poczatku plamienie przez miesiac, jasne czasami jakies wahanie nastroju mi sie zdarzy czy jakies takie gorsze dni, ale nie tlumacze tego spirala bo przeciez oprocz tych ''lokalnych'' hormonow ze spirali w moim ciele buzuje tez wiele innych moich wlasnych tzn zebym byla dobrze rozumiana poziom moich hormonow sie zmienia(robie na bierzaco badania) ale zamotalam
Spiniaa, miedziana spirala też pewnie nie jest bez wad. Najbardziej boję się tych krwawień. Ale to jest również sprawa indywidualna, podobnie jak z mireną. Cóż, jak nie spróbuję to sie nie dowiem.

Ale zupełnie nie rozumiem Twojej koleżanki. Jeśli tak się męczyła z ta spiralą to dlaczego zwyczajnie nie zażądała żęby ją wyciągnięto? Ja miałam problem z mireną bo występowały u mnie dziwne upławy a badania nie wykazywały żadnej infekcji. Biegałam co kilka tygodni robić wymazy i narzekałam na mirenę i wielokrotnie pytano mnie czy nie chcę jej wyciągnąć. Także to nie jest tak, że ktoś może Cię zmusić żebyś robiła coś wbrew sobie.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 13:32   #21
karolcia89898
Raczkowanie
 
Avatar karolcia89898
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z wyspy;)
Wiadomości: 38
Dot.: Spirala w UK

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Ta opcja zdecydowanie odpada. Zdecyduje sie na IUD.
Ja wlasnie taka mam. Mija kolejny dzien a ja wciaz bardzo dobrze sie czuje. Ostatnio mam duzo energii i nic mi nie boli ani glowa tak jak mialam ostatnio te bole. Nie wiem, czy to wlasnie dzieki tej spiralce.
__________________
Zakochani - 15.11.2008
Zaręczeni - 07.06.2012

Ślub - 2013
karolcia89898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 22:20   #22
spiniaa
Rozeznanie
 
Avatar spiniaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 847
Dot.: Spirala w UK

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Ja byłam bardzo pozytywnie nastawiona do Mireny. Naczytałam się o skuteczności, braku skutków ubocznych. Natomiast w praktyce tak różowo nie było. Z początku wydawało mi się, żę jest w porządku, ale potem uświadomiłam sobie, że ciągle chodzę przybita, rozdrażniona bez powodu. Nie potrafiłam znaleźć innej przyczyny dla takiego stanu rzeczy niż Mirenea właśnie. Potem wygooglowałam "mirena side effects" i to mi otworzyło oczy dopiero.



Spiniaa, miedziana spirala też pewnie nie jest bez wad. Najbardziej boję się tych krwawień. Ale to jest również sprawa indywidualna, podobnie jak z mireną. Cóż, jak nie spróbuję to sie nie dowiem.

Ale zupełnie nie rozumiem Twojej koleżanki. Jeśli tak się męczyła z ta spiralą to dlaczego zwyczajnie nie zażądała żęby ją wyciągnięto? Ja miałam problem z mireną bo występowały u mnie dziwne upławy a badania nie wykazywały żadnej infekcji. Biegałam co kilka tygodni robić wymazy i narzekałam na mirenę i wielokrotnie pytano mnie czy nie chcę jej wyciągnąć. Także to nie jest tak, że ktoś może Cię zmusić żebyś robiła coś wbrew sobie.
Wiesz nie mam pojecia ona chodzila do brook brook brook u mnie w miescie i nie wiem czy chodzi o te kobiety ktore tam pracuja wygadana jest, jezyk zna bardzo dobrze, po prostu nie wiem. to samo bylo z moja siostra ktora miala implant i domagla sie wyciagniecia go 9 miesiecy, w koncu u gp jej to zrobili te babki caly czas dawaly im tabletki hormonalne zeby zastopowac krwawienie, ale to jest masakra miec spirale czy tam implant i faszerowac sie dodatkowo hormonami
spiniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 17:24   #23
mucha12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Spirala w UK

Witam
Mam pytania odnośnie spirali. Byłam już na pierwszej wizycie. Mam juz umówiną wizytę na założenie spiali, ale ta lekarka mówiła że nie mogę uprawiać seksu aż do założenia. A to dopiero za dwa tygodnie. Nie wiem czy któraś tak miała. Dodam że narazie używamy prezerwatyw. Może w tym jest problem. A i jeszcze jedno czy robią test ciążowy przed założeniem.
mucha12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 21:44   #24
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Spirala w UK

Hej, juz od jakiegos roku chodzi mi po glowie zmiana antykoncepcji i mysle o spirali. Gdzie musze isc najpierw? Do GP? On mnie odesle dalej czy od razu moge na konsultacje do sexual health clinic?

Edit: Juz znalazlam na stronie NHS, chyba musze przedzwonic do mojego GP i dopytac o szczegoly.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2015-07-06 o 21:46
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 06:44   #25
spiniaa
Rozeznanie
 
Avatar spiniaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 847
Dot.: Spirala w UK

Mozesz isc od razu do sexual health clinic, ja mam juz druga ta Mirene i w dalszym ciagu polecam
spiniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-07 07:44:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.