Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-29, 10:37   #3931
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A mnie mija 3 tydzień wakacji w PL, został mi jeszcze 1 a już mi się nie chce wracać i zamiast się cieszyć ostatkami wolnego to już rozkminiam powrót ;/. Ale cieszę się, że mam tu boską pogodę i znajomych blisko pozdrowionka z małopolski Mukaa gratulację, że urządziłaś się już na nowym
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 09:27   #3932
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

hej, co słychać? u nas pogoda niewakacyjna niestety

poszukiwanie pracy w toku, na razie załapałam się jako ringe vikar (czekam na atest z policji)
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 11:15   #3933
ann2016
Zakorzenienie
 
Avatar ann2016
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 430
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej

chciałabym iść na kurs norweskiego, są tu dziewczyny z okolic Fredrikstad, Sarpsborg, Moss, Halden i mogą coś polecić ?
ann2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-08, 18:34   #3934
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

hej hej, tutaj pogoda tez nie za bardzo letnia, ale mi to odpowiada, bo nie jestem fanka upalow. 20 stopni to moja ulubiona temperatura wiec jest idealnie
caly czas pracuje na sto procent (sezon w pelni), a jak mam wolne, to spie, hehe. I przeprowadzam sie w przyszlym tygodniu!
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-09, 21:50   #3935
flower182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej dziewczyny Jestem świeżakiem zarówno na forum, jak i w Norwegii. Przyjechałam do Alesund 3,5 tygodnia temu. Mieliśmy troszkę pracy w domu, który wynajęliśmy i teraz najwyższa pora załatwiać to i tamto. Czy możecie objaśnić mi kwestię związaną z rejestracją pobytu w Norwegii? Gdzie się najlepiej najpierw udać?

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Widziałam w poprzednich postach co należy zrobić, gdy szczęśliwie otrzyma się już pracę. Chciałabym uzyskać informacje, jakie kroki podjąć po tych trzech dozwolonych miesiącach pobytu tutaj. Rozumiem, że mam iść do NAV-u, tak?

Pozdrawiam wszystkie furomowiczki
flower182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 00:21   #3936
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez flower182 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Jestem świeżakiem zarówno na forum, jak i w Norwegii. Przyjechałam do Alesund 3,5 tygodnia temu. Mieliśmy troszkę pracy w domu, który wynajęliśmy i teraz najwyższa pora załatwiać to i tamto. Czy możecie objaśnić mi kwestię związaną z rejestracją pobytu w Norwegii? Gdzie się najlepiej najpierw udać?

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Widziałam w poprzednich postach co należy zrobić, gdy szczęśliwie otrzyma się już pracę. Chciałabym uzyskać informacje, jakie kroki podjąć po tych trzech dozwolonych miesiącach pobytu tutaj. Rozumiem, że mam iść do NAV-u, tak?

Pozdrawiam wszystkie furomowiczki
hej. Rejestrujesz sie na stronie udi i idziesz na policje z dokumentami. (paszport, kontrakt o prace Twoj/meza).Dostajesz registreringsbevis.

Jezeli nie masz pracy, to powyzej 3 miesiecy powinnas isc na policje (zanim tam pojdziesz musisz zarejestrowac sie na stronie udi). Po rejestracji na policji mozesz zarejestrowac sie w Navie

Edytowane przez Ingel
Czas edycji: 2015-08-10 o 00:25
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 08:22   #3937
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Melduje się z Bergen Jestem w szoku termicznym od 2 dni w PL było 30/35 C, a tu mam 15-17 i deszcz i zimne powietrze jak na jesień. Śmiejemy się z TŻ, że dla nas już się jesień zaczęła, a lato trwało 4 tygodnie spędzone na wakacjach . No nic trzeba się spowrotem wdrożyć w tutejszy system.
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-10, 11:02   #3938
flower182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ingel, dziękuję Ci bardzo za tak szybką odpowiedź Polecasz w naszej mieścinie jakiś kurs języka norweskiego, na razie na poziomie podstawowym? Z tego co wyczytałam dostałaś jakiś czas temu pracę. Życzę powodzenia
flower182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 12:09   #3939
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Nie-dziekuje Flower, napisze Ci jutro PW odnosnie kursu
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 14:07   #3940
flower182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ok, dzięki
flower182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 07:00   #3941
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Witaj, flower! Do pięknego miejsca trafiłaś Uwielbiam Alesund. Polecam tamtejsze akwarium.

Co u Was słychać? u mnie od paru dni piękna pogoda / miła odmiana po deszczowym Eide i Molde

Czekam na atest z policji. Zastanawiam się jak często dzwonić będą z przedszkola jako ringe vikar. Nie wiem czy powinnam więcej miejsc znaleźć? bo też nie chciałabym sytuacji, że będą po mnie dzwonić, a ja wiecznie będę odmawiać, bo będę w innym przedszkolu... Jak do końca tyg nie odezwą się z tego rpzedszkola, gdzie mieli półtorej etatu wolnego to chyba po prostu pójdę do adecco..

Poza tym przyznali mi rodzaj alimentów na syna. Kurczę, jak bym wiedziała to bym się wcześniej starała ))) w Pl dostałam kopa w d a tutaj proszę, choć obywatelem Norwegii nie jestem to jednak człowiek czuje, że bardziej ich obchodzi
A dodam, że sprawę rozpatrzyli w ciągu chyba 3 dni!
Kokosy to oczywiście nie są, ale póki nie znajdę stałej pracy to się każdy grosz przyda ))

Poza tym TZ pojechał do pracy, a tata mój wrócił do domu po wizycie u nas, tak więc jeśli będziecie powtarzały spotkanie w Oslo (albo i gdzie indziej) to ja bardzo chętna jestem.

Startuje któraś do bergensa w październiku? Po od pon są zapisy.

Aha byłam na musicalu w Det norske teateret na Sweeney Todd (po raz pierwszy trochę kultury odkąd tu mieszkam buehehhe) Choć średnio rozumiałam (bo nynorsk i tak szczerze mówiąc, nie chciało mi się skupiać, w końcu relaks miał być ) to i tak było fantastycznie!
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-19, 12:17   #3942
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mukaa ja mam w planach zdawac teraz bergensa. Ale jeszcze się nie zapisalam
Kupa jest bo na pisemny musze jechac prawie 100km a na ustny ponad 200 jak dotąd byly normalnie u mnie w miescie a teraz nagle cos wymodzili... a gdzie ty zdajesz? W oslo? Ja na ustny mam najblizej do Sandefjord. ..
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 10:28   #3943
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cześć dziewczyny

Wyjazd do Norwegii jest moim marzeniem.. Chyba chciałabym wyjechać na stałe. Może najpierw da mi się załapać na staż z mojej uczelni. No ale tak, studiowałam pracę socjalną teraz będę studiować pedgogikę opiekuńczo-wychowawczą z resocjalizacją, potem aplikacja na kuratora. Nie wiem czy miałabym czego szukać w Norwegii z moim wykształceniem Tam chyba bardziej potrzebne są poważneijsze zawody ... Jak myślicie ?
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 07:58   #3944
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Gdybyś się przyłożyła do języka to pewnie by się coś znalazło tutaj Ale musiałabyś znać norweski na bardzo dobrym poziomie *żeby pracować w zawodzie

Ja nadal szukam pracy. Oprócz tych dwóch ringevikar (gdzie i tak nikt nie choruje) nie udało mi się nic znaleźć. W przyszłym tygodniu jadę do Adecco.

A co u Was słychać?
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 08:21   #3945
ann2016
Zakorzenienie
 
Avatar ann2016
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 430
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja we wtorek zaczynam kurs mam nadzieję, że się nauczę tego języka
ann2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 08:38   #3946
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A ja wlasnie jadę na lotnisko, zmykam do Polski na cztery dni.
Poza tym to ciągle mam remont i zaczęłam druga pracę.
I typuje w głowie termin na Bergenstest ;-) nie wiem jak się wyrobię że wszystkim, ale wolałabym październik.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 11:04   #3947
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

U mnie młody chory i wielce szef robi problem ze to Ja musze kogoś znaleźć na moje zastępstwo na dziś znalazłam ale na jutro już nie ( w pierwotnym stanie miała się zająć nim moja znajoma ale musi do PL jechac ) a siostra nie może bo też idzie do pracy a wszyscy znajomi mają dzieci wiec dupa blada.
Bergen test chyba za 3lata zdam jak się uda nie mam sił teraz się uczyć na tyle ile znam norweski mogę spokojnie rozmawiać . Kompletnie nie mam veny do tego a powinnam bo jak młody pójdzie do szkoły to będzie nędza jak nie będę mogła mu pomóc w pracy domowej
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 17:34   #3948
jenta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 578
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
U mnie młody chory i wielce szef robi problem ze to Ja musze kogoś znaleźć na moje zastępstwo na dziś znalazłam ale na jutro już nie ( w pierwotnym stanie miała się zająć nim moja znajoma ale musi do PL jechac ) a siostra nie może bo też idzie do pracy a wszyscy znajomi mają dzieci wiec dupa blada.
Bergen test chyba za 3lata zdam jak się uda nie mam sił teraz się uczyć na tyle ile znam norweski mogę spokojnie rozmawiać . Kompletnie nie mam veny do tego a powinnam bo jak młody pójdzie do szkoły to będzie nędza jak nie będę mogła mu pomóc w pracy domowej
Yyyy co??? Szef kaze Tobie szukac kogos na zastepstwo?? Chyba na glowe upadl? Nalezy Ci sie wolne na chore dziecko a reszta to chyba jego problem, wtf?
jenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 17:55   #3949
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez jenta Pokaż wiadomość
Yyyy co??? Szef kaze Tobie szukac kogos na zastepstwo?? Chyba na glowe upadl? Nalezy Ci sie wolne na chore dziecko a reszta to chyba jego problem, wtf?
Nooo nie wiem czy wam pisałam ale on jest pożądanie je b n ie ty 😈😈 dupa z głową mu na miejsca się pozamnieniala. I tak jutro nie idę niech mnie tylko spróbuje zwolnić a popamieta bo juz nie jedno ma za uszami w stosunku do mnie i mojej życiowej stuacji
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-28, 21:03   #3950
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja mam na szczescie szefa w porzadku, ale wkurza mnie, jak dzien wczesniej pisze mi ze mam przyjsc do pracy, a najlepsze bylo jak pisal mi w dzien wolny ze mam przyjsc ...

a ja sie przeprowadzilam meczace, ale duzo radosci

Kasia nie daj sie, Twoj szef to Norweg?
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 21:12   #3951
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Nie mój z Sri Lanki czy jakoś tam ale od 1990mieszka w no żonaty w bogata rodzinę z wpływami w mieście ehh jak gada jaki to on bogaty nie jest mowie wam kaszanka na max
A na zmianę pracy na razie żadnych widoków nie mam
Więc czekam aż mój Niko wróci i może wtedy coś spróbuję bo będę ze tak powiem bardziej dyspozycyjna a na razie się męczę choć nie wiem jak długo tam wytrzymam psychicznie idzie się wykonczyc
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 09:16   #3952
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

magbeth - też celuję jednak teraz w Bergensa, może się tam spotkamy

ann powodzenia na kursie

kasia oj szef ci się niefajny trafił... nie wiem gdzie mieszkasz, ale ja bym mogła się zająć Twoim synkiem.

ingel gdzie się przeprowadziłaś?

my jedziemy dziś na iskremfest do biblioteki. Ma być magik, sztuczki i różne atrakcje. Szkoda, że na diecie jestem :P

Kurczę, mam nadzieję, że uda mi się jakąś pracę dostać, choćby na część etatu, bo oszczędności topnieją, a miałam na wesele zbierać. Niestety dagpenger póki co mi się nie należą wr
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 09:22   #3953
ann2016
Zakorzenienie
 
Avatar ann2016
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 430
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez mukaa Pokaż wiadomość
ann powodzenia na kursie
dzięki
ann2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 12:21   #3954
nena_milka
Wtajemniczenie
 
Avatar nena_milka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 2 660
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez kasia86bgo Pokaż wiadomość
Nie mój z Sri Lanki czy jakoś tam ale od 1990mieszka w no żonaty w bogata rodzinę z wpływami w mieście ehh jak gada jaki to on bogaty nie jest mowie wam kaszanka na max
A na zmianę pracy na razie żadnych widoków nie mam
Więc czekam aż mój Niko wróci i może wtedy coś spróbuję bo będę ze tak powiem bardziej dyspozycyjna a na razie się męczę choć nie wiem jak długo tam wytrzymam psychicznie idzie się wykonczyc
O masakro! Wspilczuje... mialam straszne szefostwo przez 3lata. Teraz zmiany kadrowe nastąpiły i jest o niebo lepiej!

Mukaaa zapisalam się najwyzej bede 2tys w plecy (oby nie!)
Ale mysle nad ustnym bo nie czuje się jednak pewnie... no i z pisaniem bywa różnie zobaczymy. A i ustny jednak u mnie jest ale na pisemny musze dojecha niecale 100km. Zawsze lepsze to niz 200 do Sandefjord
__________________
09 października 2013 18:45 Ninka
nena_milka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 15:37   #3955
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mukaa mieszkam w Bergen.
Eh no masakra wam mowie ale przemęcze się jeszcze troszkę ew pójdę chorować na plecy bo coraz bardziej bolą. W sumie powinnam schudnąć jakieś min 20kg ale do tego tez nie ma silnej woli 😤😠
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 09:18   #3956
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
O masakro! Wspilczuje... mialam straszne szefostwo przez 3lata. Teraz zmiany kadrowe nastąpiły i jest o niebo lepiej!

Mukaaa zapisalam się najwyzej bede 2tys w plecy (oby nie!)
Ale mysle nad ustnym bo nie czuje się jednak pewnie... no i z pisaniem bywa różnie zobaczymy. A i ustny jednak u mnie jest ale na pisemny musze dojecha niecale 100km. Zawsze lepsze to niz 200 do Sandefjord
Też z tego założenie wychodzę> najwyżej trochę stracę. Potem będzie już tylko na poziomie C1 więc dużo trudniej będzie zdać.

Ja mam znowu większy problem z mówieniem i pewnie też dużo mniej gramatycznie mówię niż piszę. Wolę jednak pisać, bo wtedy mogę się na spokojnie zastanowić nad doborem słów, odmianą i takie tam

Chyba dziś się zapiszę na ten egzamin )))

kasia oj to trochę za daleko mam do Bergen
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 12:55   #3957
flower182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej dziewczyny!
Mukaa mnie również się tutaj bardzo podoba Byłam wczoraj w polecanym przez Ciebie akwarium Idę od 8 września na kurs... Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości w nauce!
flower182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 16:40   #3958
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

W szoku jestem, bo u mnie w miasteczku otworzył się polski fryzjer
To chyba fajna opcja dla kogoś co jeszcze się za dobrze nie dogaduje po norwesku.
https://www.facebook.com/pages/Salon...72121579490355
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 17:07   #3959
mukaa
Zadomowienie
 
Avatar mukaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Norge
Wiadomości: 1 197
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez Ingel Pokaż wiadomość
hej hej, tutaj pogoda tez nie za bardzo letnia, ale mi to odpowiada, bo nie jestem fanka upalow. 20 stopni to moja ulubiona temperatura wiec jest idealnie
podpisuję się pod tym rękami i nogami
podczas upałów w trakcie pobytu w Polsce padałam jak mucha...
zyć się nie da :P

flower i jak wrażenia? show z płetwonurkiem jest fantastyczny a ja mam genialne zdjęcie syna jak mu nurek pokazuje otwartą paszczę jakiejś wielkiej ryby

Ja w końcu (po miesiącu bezrobocia :P) przyhaczyłam pracę. Dorywczo, na telefon, ale byłam tam już dwukrotnie (mam jeszcze dwa inne przedszkola, które były zainteresowane, ale stamtąd cisza)
Cieszę się bardzo! i kasa się przyda, bo niestety nie mam dagpenger (okres karencji, bo to ja złożyłam wypowiedzenie do pracy.._

Swoją drogą jak to jest? jeśli będę pracować tylko od czasu do czasu to po tych 8 tyg będzie mi przysługiwać zasiłek dla bezrobotnych? czy jest tak, że jak się ma jakąkolwiek pracę, choćby na parę godzin to zasiłek przepada?

Nie wiem jak często będą po mnie dzwonić, a pracując hm 25 godzin miesięcznie (przykładowo) nie wyżyję :P
__________________
To, co pogrąża człowieka, to wcale nie upadek do wody, lecz pozostawianie pod nią
mukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 11:32   #3960
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A ja nawet na telefon nic. Byłam osobiście z cv w przedszkolach,ale odzewu brak. W sklepach dałam sobie już spokój, bo mnie zawsze spławiają mówiąc, że podania wyłącznie poprzez email. Do Mcdonalda w moim mieście było ponad 3tys zgłoszeń!

Boje się, że żadnej roboty nie podłapię, a w grudniu będzie 3 lata jak jestem bez pracy i luka w cv duża. Trochę żałuję przyjazdu tutaj, zwłaszcza jak pada dzień w dzień i nawet na spacer wyjść nie ma jak
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.