Tarnowskie Panny Młode cz. VI - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-18, 09:06   #2281
natk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cześć dziewczynki podczytuję was od pewnego czasu W tym roku już na poważnie wzięliśmy się za organizację naszego wesela i chyba będę potrzebowała dodatkowego wsparcia. Póki co to zostanie raczej 29 kwietnia w przyszłym roku i Lokal na Dwudniakach Macie może o nim jakieś opinie?
Mam nadzieję że pojawi się więcej PM na 2017 bo chyba niewiele nas jest
natk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 11:04   #2282
myszata6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 60
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez lexipagem Pokaż wiadomość
No właśnie gdzie buty. Nie podobają mi się buty do tańca więc odpadają. Ale takie 8cm wysokości i żeby były wygodne. Wiem, że Ryłko ma takie miękki wkładki w środku ale kolekcja śłubna do najładniejszych nie należy. Gdzie dziewczyny kupiłyście swoje ślubne buty i czy przetańczyłyście w nich całą noc?
Ja swoje buty kupiłam w Badurze. Nie były najtańsze, ale są skórzane i wiem, że na pewno w nich jeszcze wyjdę. Na co dzień w szpilkach nie chodzę, ale w bardzo podobnych od Badury przetańczyłam już dwa wesela, więc jak dla mnie buty bomba Zdjęcie zamieszczałam kilka postów wcześniej
myszata6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 11:59   #2283
kreciorek85
Zakorzenienie
 
Avatar kreciorek85
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: małopolska/świętokrzyskie
Wiadomości: 4 236
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Ja swoje buty ślubne kupowałam w Eliseo (dawniej Oleksy) wysokość 8 cm z tym, że ja białych butów nie miałam Były meeeega wygodne i zdjęłam je dopiero koło 3 nad ranem (ale też nie dlatego, że mnie obtarły czy coś, tylko po prostu czułam już zmęczenie nóg po całym dniu latania ) Na pewno je jeszcze wykorzystam nie raz

uploadfromtaptalk1453118337501.jpg

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaż
__________________
Zaręczyny: 19.10.2012r.
Ten dzień: 18.07. 2015r.
"Elegancja polega na zapomnieniu, co się na sobie ma."
Yves Saint Laurent

Unia Tarnów


Góra 26.08.14
Dół 14.04.15
http://czarnakretka.blogspot.com/

kreciorek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 16:22   #2284
AnA_1989
Rozeznanie
 
Avatar AnA_1989
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 580
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Ja kupiłam zwykłe białe buty, zamierzam w nich trochę potańczyć (idziemy na kurs) to się przekonam czy to był dobry wybór czy na szybko będę musiała szukać innych.
A pochwalę się czymś co mi zostanie na znacznie dużej niż buciki (foto dokładnie naszych obrączek robione przez jubilera, który chciał się pochwalić swoim wykonaniem, ale nie swoim modelem- wzór znaleźliśmy na necie).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png nasze.png (306,3 KB, 45 załadowań)

Edytowane przez AnA_1989
Czas edycji: 2016-01-18 o 20:18
AnA_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 19:03   #2285
myszata6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 60
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez AnA_1989 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam zwykłe białe buty, zamierzam w nich trochę potańczyć (idziemy na kurs) to się przekonam czy to był dobry wybór czy na szybkiego będę musiała szukać innych.
A pochwalę się czymś co mi zostanie na znacznie dużej niż buciki (foto dokładnie naszych obrączek robione przez jubilera, który chciał się pochwalić swoim wykonaniem, ale nie swoim modelem- wzór znaleźliśmy na necie).
mimo, że nie jestem fanką obrączek z mieszanego złota z kamieniami, te mi się podobają
myszata6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 19:14   #2286
Ammia
Zadomowienie
 
Avatar Ammia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 871
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez AnA_1989 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam zwykłe białe buty, zamierzam w nich trochę potańczyć (idziemy na kurs) to się przekonam czy to był dobry wybór czy na szybkiego będę musiała szukać innych.
A pochwalę się czymś co mi zostanie na znacznie dużej niż buciki (foto dokładnie naszych obrączek robione przez jubilera, który chciał się pochwalić swoim wykonaniem, ale nie swoim modelem- wzór znaleźliśmy na necie).
Ładne też myślałam o brylancikach w obrączce ale chyba jednak zrezygnuję choć niesamowicie mi się podoba obrączka cała wysadzana kamieniami z Yes.
__________________
Ten dzień: 11.06.2016 g. 15.00
Ammia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 20:19   #2287
AnA_1989
Rozeznanie
 
Avatar AnA_1989
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 580
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez Ammia Pokaż wiadomość
Ładne też myślałam o brylancikach w obrączce ale chyba jednak zrezygnuję choć niesamowicie mi się podoba obrączka cała wysadzana kamieniami z Yes.
Dlaczego?
AnA_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-18, 20:59   #2288
Ammia
Zadomowienie
 
Avatar Ammia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 871
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez AnA_1989 Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Mimo że obrączka damska mi się podoba to męska zupełnie do nas nie przemawia, choć wizualnie pasuje do damskiej a z kolei dobrać zupełnie inną to mieć dwie różne obrączki i nie do końca nam to pasuje. Poza tym mam obawy co do tych kamyczków- czy nie będą wypadać i czy po jakimś czasie po prostu mi się nie opatrzy i nie stwierdzę że mogliśmy wybrać tradycyjne.
__________________
Ten dzień: 11.06.2016 g. 15.00
Ammia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 21:10   #2289
muszkaaa8
Zakorzenienie
 
Avatar muszkaaa8
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 7 371
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez natk Pokaż wiadomość
Cześć dziewczynki podczytuję was od pewnego czasu W tym roku już na poważnie wzięliśmy się za organizację naszego wesela i chyba będę potrzebowała dodatkowego wsparcia. Póki co to zostanie raczej 29 kwietnia w przyszłym roku i Lokal na Dwudniakach Macie może o nim jakieś opinie?
Mam nadzieję że pojawi się więcej PM na 2017 bo chyba niewiele nas jest
My slubujemy w 2017 z tym ze w maju i tez wesele na Dwudniakach
__________________


20.05.2017
muszkaaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 21:22   #2290
AnA_1989
Rozeznanie
 
Avatar AnA_1989
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 580
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez Ammia Pokaż wiadomość
Mimo że obrączka damska mi się podoba to męska zupełnie do nas nie przemawia, choć wizualnie pasuje do damskiej a z kolei dobrać zupełnie inną to mieć dwie różne obrączki i nie do końca nam to pasuje. Poza tym mam obawy co do tych kamyczków- czy nie będą wypadać i czy po jakimś czasie po prostu mi się nie opatrzy i nie stwierdzę że mogliśmy wybrać tradycyjne.
Dobrze być przekonanym do obrączek w końcu zostają na całe życie. Mi się moje bardzo podobają i jestem z nich naprawdę zadowolona. To chyba jedyna rzecz, której jestem w 100% pewna
AnA_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 15:04   #2291
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Zazdroszę Wam wybory sukni, obrączek i butów. Ja ślubuje we wrześniu br. i nie mam nic z tych rzeczy nawet upatrzonych ;/. Trochę idzie nie po mojej myśli na razie, bo "musieliśmy" zaklepać termin w kościele nie w mojej parafii, bo jak na złość, są już 2 śluby, a że ksiądz potrzebuje 1,5 h przerwy między kolejnymi, to nasz byłby możliwy albo o 11:30 albo o 16. Ja wiem, że ta 16 nie jest tragiczna, ale TŻ i cała jego rodzina ma do pokonania ok 100 km ( a część blisko 200) plus dojazd do sali i obiad zacząłby się koło h 19. No i wybrałam kościół położony najbliżej sali weselnej i standardową h 14. Mieszkamy za granicą i mama mnie straszy, że muszę mieć wszystkie dni skupienia i poradnie zaliczone (a chcieliśmy to ominąć po prostu z braku czasu, a na nauki chodziliśmy w NO i ks. mówił, że jak się rozmowy przeprowadza za granicą to nieobowiązuje standardowa procedura właśnie z ww., ale i tak wszytsko zależy od proboszcza). Makijaż zaklepałam na godzinę 6 rano. Oj będę mieć meeeega długi dzień wtedy . A z całą resztą plus proszenie gości będziemy musieli się uwinąć w ciągu tygodnia w maju, bo wtedy będziemy w PL. Przeraża mnie to póki co. Bo do maja żadnej z tych rzeczy nie przyspieszę, a wtedy będzie gonitwa.

Justuus mogę spytać gdzie odbywaliście rozmowy z księdzem ? I czy jeśli za granicą to byliście w poradni i na dniach skupienia ?

Edytowane przez anielska diablica
Czas edycji: 2016-01-19 o 15:07
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-19, 15:40   #2292
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Właśnie miałam pisać a tu niespodzianka że o mnie pamiętasz

Tak na prawdę to zależy jak długo mieszkasz w tej parafii w Norwegii. Jeśli powyżej 6 miesięcy to podlegasz pod reguły norweskie (tak było w naszym przypadku). My mieliśmy kurs przeprowadzony tutaj przez księdza i... i to tyle. Potem spisaliśmy protokół który został wysłany do biskupa norweskiego aby go potwierdził i wysłał do Polski do danej parafii. I tyle. W Polsce nie musieliśmy nic robić. No do spowiedzi poszliśmy .

To tak w skrócie
Aaa do spisania protokołu potrzebujesz aktu chrztu i dokumentu z skatte o tym że mieszkasz tyle i tyle w Norwegii (wydają od ręki).

No i jedyne co musisz w Polsce to zaświadczenie z USC. Ale to chyba prosto do parafii gdzie będziecie brać ślub. Tego nie wiem bo my wzięliśmy cywilny tydzień wcześniej abym wyrobiła się z paszportem

Jakbyś miała jakieś pytania to pisz. Mam nadzieję że coś Ci wyjaśniłam.

A w ogóle gdzie w NO jesteście? Pewnie się już pytałam ale nie pamiętam

Edytowane przez Justuus
Czas edycji: 2016-01-19 o 15:41
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 08:38   #2293
natk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez muszkaaa8 Pokaż wiadomość
My slubujemy w 2017 z tym ze w maju i tez wesele na Dwudniakach
Super! mam nadzieję, ze dobrze wybrałyśmy lokal

Czy wiecie może gdzie można niedrogo zakwaterować większą grupę osób? Tak koło 50 pewnie :/
Póki co pisałam do Zajazdu Dunajec i CKWP we Wierzchosławicach ale spodziewałam sie chyba ze wyjdzie troche taniej
natk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 11:44   #2294
Strzykawa93
Raczkowanie
 
Avatar Strzykawa93
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 41
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez natk Pokaż wiadomość
Super! mam nadzieję, ze dobrze wybrałyśmy lokal

Czy wiecie może gdzie można niedrogo zakwaterować większą grupę osób? Tak koło 50 pewnie :/
Póki co pisałam do Zajazdu Dunajec i CKWP we Wierzchosławicach ale spodziewałam sie chyba ze wyjdzie troche taniej
Ja jestem z Wierzchosławic i konkretnie u nas tylko właśnie CKWP no ale jak już wiesz za pokój 2 osobowy 100 zł trzeba dać... Ale szukając sali na wesele (pochwalę się Kochane Panie że mamy już zarezerwowany Taurus w Ładnej!! ) pytaliśmy z moim G w Domu Weselnym U Władeczki (teraz chyba nazwa jest trochę inna ale się już do tej przyzwyczaiłam ) i tam pokoje są prawie wykończone więc do przyszłego roku będzie można z nich korzystać i Pani Władzia mówiła, że nie wie jeszcze jakie będą ceny ale z pewnością niższe niż w CKWP może warto zapytać czy byłaby możliwość zakwaterowania mimo iż wesela nie Robicie w tym lokalu tylko w innym a co do lokalu na Dwudniakach to dobry wybór! miałam okazję krótko tam pracować (rozpoczęłam studia i musiałam zrezygnować) ale właścicielka bardzo fajna, kucharki dobrze gotują i co najważniejsze (przynajmniej dla mnie) to są czyste chodzi mi o to, że np. myją ręce przed każdą czynnością, wszytko jest robione higienicznie mam baaardzo miłe wspomnienia związane z tym lokalem

Edytowane przez Strzykawa93
Czas edycji: 2016-01-20 o 11:48
Strzykawa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 13:35   #2295
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez natk Pokaż wiadomość
Super! mam nadzieję, ze dobrze wybrałyśmy lokal

Czy wiecie może gdzie można niedrogo zakwaterować większą grupę osób? Tak koło 50 pewnie :/
Póki co pisałam do Zajazdu Dunajec i CKWP we Wierzchosławicach ale spodziewałam sie chyba ze wyjdzie troche taniej
A domki kempingowe przy basenie? Lub dom studenta? Nie wiem jaki koszt, ale nie raz słyszałam o mocowaniu gości w tych miejscach. Taki standardowy cennik za nocleg to wg mnie jakieś 60zl za osobę.
Cytat:
Napisane przez Strzykawa93 Pokaż wiadomość
Ja jestem z Wierzchosławic i konkretnie u nas tylko właśnie CKWP no ale jak już wiesz za pokój 2 osobowy 100 zł trzeba dać... Ale szukając sali na wesele (pochwalę się Kochane Panie że mamy już zarezerwowany Taurus w Ładnej!! ) pytaliśmy z moim G w Domu Weselnym U Władeczki (teraz chyba nazwa jest trochę inna ale się już do tej przyzwyczaiłam ) i tam pokoje są prawie wykończone więc do przyszłego roku będzie można z nich korzystać i Pani Władzia mówiła, że nie wie jeszcze jakie będą ceny ale z pewnością niższe niż w CKWP może warto zapytać czy byłaby możliwość zakwaterowania mimo iż wesela nie Robicie w tym lokalu tylko w innym a co do lokalu na Dwudniakach to dobry wybór! miałam okazję krótko tam pracować (rozpoczęłam studia i musiałam zrezygnować) ale właścicielka bardzo fajna, kucharki dobrze gotują i co najważniejsze (przynajmniej dla mnie) to są czyste chodzi mi o to, że np. myją ręce przed każdą czynnością, wszytko jest robione higienicznie mam baaardzo miłe wspomnienia związane z tym lokalem
Świetny wybór lokalu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 15:08   #2296
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez Strzykawa93 Pokaż wiadomość
Ja jestem z Wierzchosławic i konkretnie u nas tylko właśnie CKWP no ale jak już wiesz za pokój 2 osobowy 100 zł trzeba dać... Ale szukając sali na wesele (pochwalę się Kochane Panie że mamy już zarezerwowany Taurus w Ładnej!! ) pytaliśmy z moim G w Domu Weselnym U Władeczki (teraz chyba nazwa jest trochę inna ale się już do tej przyzwyczaiłam ) i tam pokoje są prawie wykończone więc do przyszłego roku będzie można z nich korzystać i Pani Władzia mówiła, że nie wie jeszcze jakie będą ceny ale z pewnością niższe niż w CKWP może warto zapytać czy byłaby możliwość zakwaterowania mimo iż wesela nie Robicie w tym lokalu tylko w innym a co do lokalu na Dwudniakach to dobry wybór! miałam okazję krótko tam pracować (rozpoczęłam studia i musiałam zrezygnować) ale właścicielka bardzo fajna, kucharki dobrze gotują i co najważniejsze (przynajmniej dla mnie) to są czyste chodzi mi o to, że np. myją ręce przed każdą czynnością, wszytko jest robione higienicznie mam baaardzo miłe wspomnienia związane z tym lokalem
Nie pożałujesz wyboru. Gdybyśmy mieli robić jeszcze raz wesele to na pewno tam

Nawet zastanawiamy się czy nie zrobić jakiejś rocznicy tak hucznie i oczywiście tam
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 17:09   #2297
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Ja liczę, ze ktoś z naszych znajomych moze zrobi wesele tam i będziemy mieli okazje byc jako goście jeszcze . Po zdjęciach oboje strasznie żałujemy, ze nie zdążyliśmy nawet podejść do wiejskiego stołu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 18:39   #2298
AnA_1989
Rozeznanie
 
Avatar AnA_1989
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 580
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Nam się z Taurusem nie udało, bo celowaliśmy w konkretny termin, a już niestety 20 miesięcy przed nim był zajęty. Poza tym brat raz był tam na przyjęciu i mówił, że wesele się tak średnio udało, bo goście pozabierali alkohol i poszli na ogrodu każdy w swoją stronę. Zespół nie miał komu grać i zabawa tak naprawdę zaczęła się ok.22. Ale być może była to kwestia gości. Ponoć było to wyjątkowo specyficzne towarzystwo.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez magda_mjt Pokaż wiadomość
Ja liczę, ze ktoś z naszych znajomych moze zrobi wesele tam i będziemy mieli okazje byc jako goście jeszcze . Po zdjęciach oboje strasznie żałujemy, ze nie zdążyliśmy nawet podejść do wiejskiego stołu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie chcesz się pochwalić jakimiś zdjęciami?
AnA_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 19:49   #2299
Strzykawa93
Raczkowanie
 
Avatar Strzykawa93
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 41
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Dzięki Dziewczyny za wsparcie wciąż się zastanawiałam czy aby dobrze wybieramy ale teraz mam pewność a czy któraś z Pań, która miała tam swój ślub może mi powiedzieć jak jest z miejscem? Ile miałyście gości i czy nie było ciasno na sali do siedzenia? Bo jakoś na pierwszy rzut oka wydawało mi się że właśnie jest mała przestrzeń między stołami i są one że tak powiem "na kupie" :P akurat Nam się udało, że gdy byliśmy tam w sobotę to była studniówka
Strzykawa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-20, 21:11   #2300
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez Strzykawa93 Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny za wsparcie wciąż się zastanawiałam czy aby dobrze wybieramy ale teraz mam pewność a czy któraś z Pań, która miała tam swój ślub może mi powiedzieć jak jest z miejscem? Ile miałyście gości i czy nie było ciasno na sali do siedzenia? Bo jakoś na pierwszy rzut oka wydawało mi się że właśnie jest mała przestrzeń między stołami i są one że tak powiem "na kupie" :P akurat Nam się udało, że gdy byliśmy tam w sobotę to była studniówka
No studniówka to najpewniej więcej osób . My mieliśmy prawie 100 i było spokojnie, wręcz chyba 1 pusty stolik był i 1 zaadaptowaliśmy pod fotostolik .
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 21:37   #2301
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

U nas było w końcu niecałe 90 i było bardzo dużo miejsca. Tam gdzie my to było 8 stolików i jeden dla dzieci bliżej baru. Mogłyby być więcej ludzi bp były luzy na parkiecie a u nas prawie wszyscy tańczyli
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 08:12   #2302
natk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Dzięki za podpowiedzi!! Jakoś wypadł mi z głowy dom studenta, na pewno zapytam. Wracając do Wierzchosławic, to napisali mi, że przy 50 osobach nocleg to 70 zł od osoby ze śniadaniem :/ wydaje mi się, że troszkę dużo, ale jak nie będzie wyjścia..

Również polecam Taurus. Fakt, że byłam tam na weselu jeszcze przed remontem, ale było super! Jedzonko pyszne, i wygodnie tak w ogóle Mnie się bardzo podobało
natk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 08:51   #2303
Strzykawa93
Raczkowanie
 
Avatar Strzykawa93
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 41
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez Justuus Pokaż wiadomość
U nas było w końcu niecałe 90 i było bardzo dużo miejsca. Tam gdzie my to było 8 stolików i jeden dla dzieci bliżej baru. Mogłyby być więcej ludzi bp były luzy na parkiecie a u nas prawie wszyscy tańczyli
U Nas będzie około 170 osób i właśnie się martwię jak będzie z miejscem
Strzykawa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 10:10   #2304
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

U nas było zaproszonych 150 prawie.
Bardzo dużo się wykruszyło ale nawet przy tych 150 nie obawiałam się o miejsce.
Myślę że spokojnie
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 11:11   #2305
Strzykawa93
Raczkowanie
 
Avatar Strzykawa93
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 41
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez Justuus Pokaż wiadomość
U nas było zaproszonych 150 prawie.
Bardzo dużo się wykruszyło ale nawet przy tych 150 nie obawiałam się o miejsce.
Myślę że spokojnie
Super! W takim razie jestem już spokojna Co do orkiestry myślimy o Spektrum II mamy też w sumie upatrzonego fotografa, wymieniłam z nim kilka maili i pozostaje jedynie podpisać umowę może słyszałyście coś właśnie o Filipie Nowrotek? No i chyba myślę, że jak na dzień dzisiejszy to mamy wszystko co najważniejsze na tym etapie załatwione
Strzykawa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 11:30   #2306
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez Strzykawa93 Pokaż wiadomość
Super! W takim razie jestem już spokojna Co do orkiestry myślimy o Spektrum II mamy też w sumie upatrzonego fotografa, wymieniłam z nim kilka maili i pozostaje jedynie podpisać umowę może słyszałyście coś właśnie o Filipie Nowrotek? No i chyba myślę, że jak na dzień dzisiejszy to mamy wszystko co najważniejsze na tym etapie załatwione
Ooo nasz zespół
Mam nadzieję że ktoś z znajomych go weźmie i znów będziemy mogli się z nimi bawić
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 13:07   #2307
Strzykawa93
Raczkowanie
 
Avatar Strzykawa93
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 41
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez Justuus Pokaż wiadomość
Ooo nasz zespół
Mam nadzieję że ktoś z znajomych go weźmie i znów będziemy mogli się z nimi bawić
Mój brat też właśnie będzie miał ten zespół i stwierdziliśmy, że jest tyle pozytywnych opinii na ich temat że nie ma co kombinować i bierzemy a czy dużo wcześniej trzeba ich rezerwować?
Strzykawa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 13:16   #2308
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez Justuus Pokaż wiadomość
Właśnie miałam pisać a tu niespodzianka że o mnie pamiętasz

Tak na prawdę to zależy jak długo mieszkasz w tej parafii w Norwegii. Jeśli powyżej 6 miesięcy to podlegasz pod reguły norweskie (tak było w naszym przypadku). My mieliśmy kurs przeprowadzony tutaj przez księdza i... i to tyle. Potem spisaliśmy protokół który został wysłany do biskupa norweskiego aby go potwierdził i wysłał do Polski do danej parafii. I tyle. W Polsce nie musieliśmy nic robić. No do spowiedzi poszliśmy .

To tak w skrócie
Aaa do spisania protokołu potrzebujesz aktu chrztu i dokumentu z skatte o tym że mieszkasz tyle i tyle w Norwegii (wydają od ręki).

No i jedyne co musisz w Polsce to zaświadczenie z USC. Ale to chyba prosto do parafii gdzie będziecie brać ślub. Tego nie wiem bo my wzięliśmy cywilny tydzień wcześniej abym wyrobiła się z paszportem

Jakbyś miała jakieś pytania to pisz. Mam nadzieję że coś Ci wyjaśniłam.

A w ogóle gdzie w NO jesteście? Pewnie się już pytałam ale nie pamiętam

Właściwie to wszystko wiedziałam, ale warto sobie przypomnieć TŻ jest blisko 3, a ja 2 lata w NO, zarejestrowani w kościele jesteśmy i dokładnie tak nam ksiądz na naukach mówił, tylko obawiam się, żeby proboszcz nie wyskoczył, że jednak nam brakuje dni skupiania i poradnii i dla pewności jak będziemy w maju to jeszcze dopytam go o to. Nie licząc, że musimy sami organistę (ministrantów ?) i siostrę co ubiera kościół ( kwiaty sami mamy kupić) zapytać czy raczą mieć wolny termin 17,09 ja to rozumiem, ale to jest zupełnia obca parafia, a na pytanie o jakiś kontakt do siostry uzyskałam odp. że to katechetka i bóg zapłać do widzenia .

My w Bergen mieszkamy, pamiętam, że o tym pisałyśmy i, że nie jesteś z BGO

A ze skattu trzeba osobiście czy można przez neta wypełnić ten druczek ?

I w sumie nie wiem ile mam czasu na zmianię dokumentów po ślubie, ale doczytam to gdzieś, żeby się nie schizować, że nie polecę do PL czy do BGO bo mam nieważny dowód osobisty
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 14:26   #2309
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez natk Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedzi!! Jakoś wypadł mi z głowy dom studenta, na pewno zapytam. Wracając do Wierzchosławic, to napisali mi, że przy 50 osobach nocleg to 70 zł od osoby ze śniadaniem :/ wydaje mi się, że troszkę dużo, ale jak nie będzie wyjścia..

Również polecam Taurus. Fakt, że byłam tam na weselu jeszcze przed remontem, ale było super! Jedzonko pyszne, i wygodnie tak w ogóle Mnie się bardzo podobało
Po remoncie to w ogóle... cudnie jest .
Cytat:
Napisane przez Strzykawa93 Pokaż wiadomość
U Nas będzie około 170 osób i właśnie się martwię jak będzie z miejscem
My mieliśmy pare niepełnych stolików, zeby to jakos zapełnić sensownie i przy barze lekkie luzy (spokojnie dałoby radę dostawić stoliki). Macie zaproszonych 170 gości czy potwierdzonych? Bo nam solidnie 25-30% z zaproszonych gości ostatecznie odpadło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 15:06   #2310
Justuus
Zakorzenienie
 
Avatar Justuus
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 594
Dot.: Tarnowskie Panny Młode cz. VI

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
My w Bergen mieszkamy, pamiętam, że o tym pisałyśmy i, że nie jesteś z BGO

A ze skattu trzeba osobiście czy można przez neta wypełnić ten druczek ?

I w sumie nie wiem ile mam czasu na zmianię dokumentów po ślubie, ale doczytam to gdzieś, żeby się nie schizować, że nie polecę do PL czy do BGO bo mam nieważny dowód osobisty
A no nie wiem BGO. My w Kristiansund

Ja w skatte byłam osobiście i od razu poprosiłam dla Tż ale jemu wysłała pocztą bo niby ja nie mogłam dostać. Mówiąc prawdę nawet nie pamiętam jak to się nazywało. Powiedzial nam o tym ksiądz i jemu musieliśmy to zostawić.
Justuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-27 10:42:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.