Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-13, 12:53   #4861
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

ja ostatnio wymyśliłam taką miksturę na oko, nie miałam co zrobić z ekstraktem z winogron, więc na noc robię taką oto miksturę jednorazową dawkę - rozpuszczam ekstrakt z winogron w algach bioferment następnie dodaję kapkę oleju śliwkowego (eh ten zapach ) i z nasion malin i siup na buźkę, na początku troszkę z obawą, ale gęby mi nie wyżarło a rano buziunia marzenie na testy czeka jeszcze olej jeżynowy, bardzo przypadł mi olej tamanu na razie wykańczam zapasy z lodówki, ale ciężko jest przejść obojętnie koło tylu wspaniałości
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 13:25   #4862
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Reniakicia - dobry pomysl z tymi algami, zapomnialam o nich zupelnie a kiedys dostalam probke z mazidel, domieszam sobie do physiogelu moze nie wybuchnie
Za 10 lat powinnysmy urzadzic zlot i sprawdzic ktora sie bardziej pomarszczyla po tych wszystkich eksperymentach na oko
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 18:34   #4863
tamageochi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Hej! Mam pytanie, przeglądnęłam dużą część wątku, jednak jest tak długi, że nie sposób przebrnąć do końca Już mam listę co zamówić z mazideł Ale mam do was takie pytanie, a właściwie prośbę. Widzę, że umiecie same zrobić tyle rzeczy, więc może doradzicie mi jak mogłabym sama ukręcić krem do stóp zmiękczający. Mam ogromny problem z suchymi, twardymi podeszwami stóp. Dbam o nie przez cały rok, a nic mi nie pomaga i jest to moim wielkim kompleksem (bo jak się pokazać z takimi stopami gdziekolwiek w odkrytych butach) używałam już chyba większości kremów drogeryjnych zaczynając od ziaji, avonu, na scholi kończąc i aptecznych np hasceral, czy dernilan i pomyslałam sobie, że może z takich półproduktów dałoby sie zrobic jakis lepszy krem. Pomóżcie
tamageochi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 19:02   #4864
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tamageochi Pokaż wiadomość
Hej! Mam pytanie, przeglądnęłam dużą część wątku, jednak jest tak długi, że nie sposób przebrnąć do końca Już mam listę co zamówić z mazideł Ale mam do was takie pytanie, a właściwie prośbę. Widzę, że umiecie same zrobić tyle rzeczy, więc może doradzicie mi jak mogłabym sama ukręcić krem do stóp zmiękczający. Mam ogromny problem z suchymi, twardymi podeszwami stóp. Dbam o nie przez cały rok, a nic mi nie pomaga i jest to moim wielkim kompleksem (bo jak się pokazać z takimi stopami gdziekolwiek w odkrytych butach) używałam już chyba większości kremów drogeryjnych zaczynając od ziaji, avonu, na scholi kończąc i aptecznych np hasceral, czy dernilan i pomyslałam sobie, że może z takich półproduktów dałoby sie zrobic jakis lepszy krem. Pomóżcie

Tu masz gotowy przepis na zmiękczający krem do stóp i łokci

http://www.zrobsobiekrem.pl/?krem-z-...lekowym-5-,104
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 19:09   #4865
tamageochi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziękuje bardzo anastazjaaa2 a robił już ktoś taki krem i może coś o nim powiedzieć??
tamageochi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-13, 21:46   #4866
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tamageochi Pokaż wiadomość
Hej! Mam pytanie, przeglądnęłam dużą część wątku, jednak jest tak długi, że nie sposób przebrnąć do końca Już mam listę co zamówić z mazideł Ale mam do was takie pytanie, a właściwie prośbę. Widzę, że umiecie same zrobić tyle rzeczy, więc może doradzicie mi jak mogłabym sama ukręcić krem do stóp zmiękczający. Mam ogromny problem z suchymi, twardymi podeszwami stóp. Dbam o nie przez cały rok, a nic mi nie pomaga i jest to moim wielkim kompleksem (bo jak się pokazać z takimi stopami gdziekolwiek w odkrytych butach) używałam już chyba większości kremów drogeryjnych zaczynając od ziaji, avonu, na scholi kończąc i aptecznych np hasceral, czy dernilan i pomyslałam sobie, że może z takich półproduktów dałoby sie zrobic jakis lepszy krem. Pomóżcie
uuuuu no to jest problem..... mnie sie nie udalo ukrecic niczego porzadnego do stop (nawet z mocznikiem i lanolina) i szczerze to watpie czy ten krem z ZSK pomogl by Ci na takie problemy jakie opisujesz..... na mnie dziala balsam Iso Urea LRP ale wczesniej jakies zluszczenie by sie przydalo, w aptece za grosze mozna kupic masc na odciski z kwasem salicylowym-nawet do 50% (nie oplaca sie tego samodzielnie krecic) i taka masc mozna dodac do balsamu a jak juz sie zluszczy to smarowac np tym Iso, jak Ci sie bedzie chcialo krecic to mozesz sprobowac ten krem z ZSK ale nie wiem czy ta ilosc kwasu mlekowego bedzie wystarczajaca ......
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 08:37   #4867
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tamageochi Pokaż wiadomość
Mam ogromny problem z suchymi, twardymi podeszwami stóp
Możecie się śmiać, ale mnie pomogło. Miałam bardzo suchą skórę, do tego stopnia, że piety pękały. A to boli, oj boli ... "Moja" pedikiurzystka - poradziła : smalec, zwykły smalec. Posmarować stopy, owinąć folią i skarpety. Pomogło !
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-14, 09:35   #4868
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Nowość na BU: http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-cherry.html

__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 09:40   #4869
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Jestem jeszcze nowa na Wizażu i do tej pory nawet nie wiedziałam, że istnieją kosmetyki w 100% naturalne i to "produkowane" własnoręcznie.Ach, jak ja żałuję,że mam jeszcze tyle drogeryjnych kosmetyków Ale na jakiś hydrolacik i olejek myjący to się skuszę. Myślę o hydrolacie zielona herbata i rumiankowym, nie znalazłam wielu info o nim na wątku, ciągle polecacie geranium,różę,neroli,koca nkę,oczar.Mam cerę mieszaną z małymi wypryskami i przebarwieniami,trochę podrażnień.Myślę,żeby używać hydrolatu w ciągu dnia do odświeżania skóry i makijażu.Czy jest sens w jednoczesnym używaniu drogeryjnych kosmetykow i naturalnych?Przecież nie wyrzucę teraz wszystkiego
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 10:12   #4870
tamageochi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

LouLou25 mam w domu płyn na odciski ACERIN. myślisz, że mogłabym go dodawać do jakiegoś kremu do stóp? w składzie ma acidum salicylium 195mg + acidum lacticum 98mg??
tamageochi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 10:25   #4871
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Jestem jeszcze nowa na Wizażu i do tej pory nawet nie wiedziałam, że istnieją kosmetyki w 100% naturalne i to "produkowane" własnoręcznie.Ach, jak ja żałuję,że mam jeszcze tyle drogeryjnych kosmetyków Ale na jakiś hydrolacik i olejek myjący to się skuszę. Myślę o hydrolacie zielona herbata i rumiankowym, nie znalazłam wielu info o nim na wątku, ciągle polecacie geranium,różę,neroli,koca nkę,oczar.Mam cerę mieszaną z małymi wypryskami i przebarwieniami,trochę podrażnień.Myślę,żeby używać hydrolatu w ciągu dnia do odświeżania skóry i makijażu.Czy jest sens w jednoczesnym używaniu drogeryjnych kosmetykow i naturalnych?Przecież nie wyrzucę teraz wszystkiego
Może zacznijmy od tego, że kosmetyki z BU nie są w 100% naturalne (i bardzo dobrze, bo w przeciwnym wypadku nie dawałyby tak dobrych efektów ). Kwasy AHA, BHA, PHA, koenzym Q10, mocznik i wiele innych to składniki pochodzenia syntetycznego. I bardzo skuteczne
Nie musisz rezygnować z drogeryjnych kosmetyków. Wystarczy, że zaczniesz analizować ich składy i wybierać te, które rzeczywiście coś robią i nie zawierają składników, które Ci szkodzą Na początek proponuję wątek na naszym forum, gdzie Dziewczyny pomagają zanalizować składy
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-14, 14:08   #4872
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tamageochi Pokaż wiadomość
LouLou25 mam w domu płyn na odciski ACERIN. myślisz, że mogłabym go dodawać do jakiegoś kremu do stóp? w składzie ma acidum salicylium 195mg + acidum lacticum 98mg??
mozesz dodac do jakiegos kremu spokojnie, to jest kwas salicylowy i kwas mlekowy, sprobuj najpierw pare kropli, tylko uwazaj, zeby ci rak nie wyzarlo i smaruj tylko te miejsca gdzie masz gruba skore bo to stezenie jest wysokie
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 18:11   #4873
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Czy jest sens w jednoczesnym używaniu drogeryjnych kosmetykow i naturalnych?Przecież nie wyrzucę teraz wszystkiego
Witaj, Myshko
Oczywiście, że jest sens Nawet byłoby niedobrze, gdybyś nagle zmieniła całą pielęgnację. Wprowadzaj biochemiczne nowości stopniowo, bo skóra oszaleje.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 18:32   #4874
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Witaj, Myshko
Oczywiście, że jest sens Nawet byłoby niedobrze, gdybyś nagle zmieniła całą pielęgnację. Wprowadzaj biochemiczne nowości stopniowo, bo skóra oszaleje.
OK. Wielkie dzięki Na razie zamówiłam tylko hydrolat rumiankowy i z zielonej herbaty-do odświeżania się w ciągu dnia, oraz olejek myjący wanilia.Fajnie by było zmyć całodzienną "tapetę" jednym produktem,tak szybko i prosto.Do tej pory używałam płynu miceralnego (głównie do oczu) i żelu myjącego,mleczka nie lubię.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 20:19   #4875
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny

Szuklalam na tym wątku odpowiedzi ale nie znalazlam nic konkretnego tak wiec pytam sie was Ostatnio cos mnie strasznie pouczalało (? tak sie pisze to slowo?Tak wiec ze strachu zaczelam stosowac jedynie krem Humektan. Sprawuje sie dobrze ale jednak moja skora potrzebuje wiecej natluszczenia(chociaz jest mieszana) , bo humektan to prawie sama woda
Zastanawiam sie czy mozna go pomieszac z jakimis olejkami, mocznikiem, kwasem HA itp. To bardzo bazowy krem wiec moze sie da?
Mialyscie jakies doswiadczenia z tego typu mieszankami?
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 20:27   #4876
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
Dziewczyny

Szuklalam na tym wątku odpowiedzi ale nie znalazlam nic konkretnego tak wiec pytam sie was Ostatnio cos mnie strasznie pouczalało (? tak sie pisze to slowo?Tak wiec ze strachu zaczelam stosowac jedynie krem Humektan. Sprawuje sie dobrze ale jednak moja skora potrzebuje wiecej natluszczenia(chociaz jest mieszana) , bo humektan to prawie sama woda
Zastanawiam sie czy mozna go pomieszac z jakimis olejkami, mocznikiem, kwasem HA itp. To bardzo bazowy krem wiec moze sie da?
Mialyscie jakies doswiadczenia z tego typu mieszankami?
Kazdy krem możesz mieszać z żelem hialuronowym żeby zwiększyć nawilżenie i wchłanialność, spokojnie możesz też z Humektanem
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 21:55   #4877
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Kazdy krem możesz mieszać z żelem hialuronowym żeby zwiększyć nawilżenie i wchłanialność, spokojnie możesz też z Humektanem
Dzięki, to super Ale czy musze z zelem czy moge z proszkiem?
A co z innymi rzeczami dziewczyny?
O ile zupełnie nie czuje sie na silach robic wlasne kremiki to pomieszac humektan z czyms ....
Bede wdzieczna za wszelkie rady co do tego mozna wrzucic
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-14, 22:04   #4878
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
Dzięki, to super Ale czy musze z zelem czy moge z proszkiem?
A co z innymi rzeczami dziewczyny?
O ile zupełnie nie czuje sie na silach robic wlasne kremiki to pomieszac humektan z czyms ....
Bede wdzieczna za wszelkie rady co do tego mozna wrzucic
Z proszku musisz najpierw zrobić żel, dopiero potem z kremem.
Możesz mieszać np, kropla żelu hialuronowego, kropla kremu, kropla olejku, odrobina witaminy B3 ( chociaż olej z kremem może się dokładnie nie wymieszać).
Możesz próbować wszelkie kombinacje z prawie wszystkim co się rozpuszcza w kremach/emulsjach ( ekstrakty czy witaminy)
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-15, 09:22   #4879
cat_on_de_road
Raczkowanie
 
Avatar cat_on_de_road
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 203
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

a propo kw. hialuronowego:potrzebuje do ciała silnego nawilżenia, to bedzie epwnie ok 5%. W takim przypadku nie ma sensu kupowac roztworu 1% prawda? i to nie zalezy czy wiecej go wleje czy mniej bo to i tak 1% wciaz...? :P pewnie glupie pytanie, ale chemie mialam dosc daaawnoo czyli musialabym tak kupic kw. HA wproszku? jaki polecacie? zaznacze ze jestem wciąż poczatkujaca
__________________
powoli sie rozglądam za małymi zmianami w życiu codziennym...

P.S. Nie bądź trollem!
cat_on_de_road jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-15, 11:48   #4880
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cat_on_de_road Pokaż wiadomość
a propo kw. hialuronowego:potrzebuje do ciała silnego nawilżenia, to bedzie epwnie ok 5%. W takim przypadku nie ma sensu kupowac roztworu 1% prawda? i to nie zalezy czy wiecej go wleje czy mniej bo to i tak 1% wciaz...? :P pewnie glupie pytanie, ale chemie mialam dosc daaawnoo czyli musialabym tak kupic kw. HA wproszku? jaki polecacie? zaznacze ze jestem wciąż poczatkujaca
Kup HA w proszku i rozpusc go w odpowiednio mniejszej ilosci wody, wtedy wyjdzie Ci większe stezenie
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-21, 22:59   #4881
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, jak myślicie, czy mogę zrobić tonik taki jak w przepisie mazidlanym z kwasem salicylowym, ten :

http://mazidla.com/index.php?option=...id=99&Itemid=2 , tylko salicyl zastąpić kwasem LHA z ZSK ?
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 09:12   #4882
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

to ja jeszcze zapytam o toniki z kwasami. jak mam robić z tymi, zostawiać do wyschnięcia, wycierać do sucha, od razu się maziać olejem?

bo juz zgłupiałam, dotychczas przecierałam płatkiem kosmetycznym i zostawiałam do wyschnięcia, a dopiero za jakis czas olej. Miałam ściągniętą paszczę, ale myślałam że tak trzeba.

Jak trzeba?
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 09:24   #4883
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak myślicie, czy mogę zrobić tonik taki jak w przepisie mazidlanym z kwasem salicylowym, ten :

http://mazidla.com/index.php?option=...id=99&Itemid=2 , tylko salicyl zastąpić kwasem LHA z ZSK ?
Ja tak robiłam i było ok
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 12:34   #4884
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
to ja jeszcze zapytam o toniki z kwasami. jak mam robić z tymi, zostawiać do wyschnięcia, wycierać do sucha, od razu się maziać olejem?

bo juz zgłupiałam, dotychczas przecierałam płatkiem kosmetycznym i zostawiałam do wyschnięcia, a dopiero za jakis czas olej. Miałam ściągniętą paszczę, ale myślałam że tak trzeba.

Jak trzeba?
Ja po przetarciu tonikiem z kwasem dopiero po jakiś 5 - 10 min nakładam serum, też z kwasem.
Nakładałam też od razu na wilgotną jeszcze skórę, ale opcja z przerwą lepiej mi służy

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ja tak robiłam i było ok
Dzięki będę dziś kręcić
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-22, 13:12   #4885
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

[quote=anastazjaaa2;115675 15]Ja po przetarciu tonikiem z kwasem dopiero po jakiś 5 - 10 min nakładam serum, też z kwasem.
Nakładałam też od razu na wilgotną jeszcze skórę, ale opcja z przerwą lepiej mi służy



/quote]

dziękuję
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-24, 18:09   #4886
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Coś nasze oleje nisko upadły

Dziś zarządziłam mazidlane popołudnie i ukręciłam:
1. lekki olejek na dzień: konopie, ryż, Q10, granat, skwalan, jojoba oraz olejek neroli i kapka lotosu;
2. serum aloesowo-witaminowe z Mazideł;
3. kwas hialuronowy 2% wielko- i małocząsteczkowy;
4. serum antyoksydacyjne z kwasem ferulowym.

Kusiło mnie, żeby do serum witaminowego dodać jakiegoś ekstraktu owocowego, ale nie byłam pewna, czy się całkowicie rozpuści - nie chciałam grudek. Macie jakieś doświadczenia z tym, dziewczyny?
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-03-24 o 18:13
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 07:39   #4887
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Coś nasze oleje nisko upadły

Dziś zarządziłam mazidlane popołudnie i ukręciłam:
1. lekki olejek na dzień: konopie, ryż, Q10, granat, skwalan, jojoba oraz olejek neroli i kapka lotosu;
2. serum aloesowo-witaminowe z Mazideł;
3. kwas hialuronowy 2% wielko- i małocząsteczkowy;
4. serum antyoksydacyjne z kwasem ferulowym.

Kusiło mnie, żeby do serum witaminowego dodać jakiegoś ekstraktu owocowego, ale nie byłam pewna, czy się całkowicie rozpuści - nie chciałam grudek. Macie jakieś doświadczenia z tym, dziewczyny?
czyżby ryż przypadł do gustu

co do extraktów owocowych - to w sensownej ilości rozpuszczają się bez problemu, nawet udało mi się rozpuścić granat w Physiogel-u

a ja mam pytanko, co prawda nie zupełnie dotyczący tego wątku
ostatnio u nasady nosa zrobiła mi się taka podskórna kaszka, można ją wyczuć pod palcami
natomiast wokół oczu takie czerwone krostki
pojęcia nie mam co to
czy ta kaszka to efekt zapchania, bo ja sucharek totalny...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0043.jpg (148,1 KB, 54 załadowań)
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 08:21   #4888
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilu, dzięki za odpowiedź
Ryż przypadł mi do gustu, owszem, owszem
A ta Twoja kaszka to nie uczuleniowa? Może coś Cię podrażniło?
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 08:49   #4889
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ilu, dzięki za odpowiedź
Ryż przypadł mi do gustu, owszem, owszem
A ta Twoja kaszka to nie uczuleniowa? Może coś Cię podrażniło?
o to super

ale tylko na nosie?
hm, używam Physiogelu,
i dostałam próbkę SVR z mocznikiem 5% do twarzy - czyżby to po nim
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-26, 10:24   #4890
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Może to coś działa tylko na najwrażliwsze partie twarzy - ja czasem tak mam, że podrażnia mnie coś tylko przy skrzydełkach nosa albo najbardziej tam. No nie wiem...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.