Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-11, 17:10   #151
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Nie czuję się na siłach odpowiedzieć z uwagi na oksymoroniczną cokolwiek kontrukcję Twego, Asiiek, zapytania...

(Wskazówka: To jest oczywiście wiadome że perfum nie jest oryginalny?(...) Czy rzeczywiście opłaca się kupić go ?)
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 17:14   #152
asiiek
Raczkowanie
 
Avatar asiiek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Nie czuję się na siłach odpowiedzieć z uwagi na oksymoroniczną cokolwiek kontrukcję Twego, Asiiek, zapytania...

(Wskazówka: To jest oczywiście wiadome że perfum nie jest oryginalny?(...) Czy rzeczywiście opłaca się kupić go ?)
No cóż chciałabym dowiedzieć się czy wart jest tych 20zł nie znam się na perfumach i chciałbym kilka wskazówek ale oczywiście jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie to rozumiem !
asiiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 17:16   #153
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Faktycznie nie wiem, nigdy nie używałam podróbek.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 17:17   #154
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Mialam próbkę ale lepiej przeczytaj oceny fachowe:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...amonds-EDP.htm

Chodzi Ci o to, czy opłaca się TA aukcja, tzn czy jest to podróbka dobrej jakości, zapach będzie długotrwaly, intensywny, jak najbliższy oryginalowi?
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 17:19   #155
asiiek
Raczkowanie
 
Avatar asiiek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
Mialam próbkę ale lepiej przeczytaj oceny fachowe:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...amonds-EDP.htm

Chodzi Ci o to, czy opłaca się TA aukcja, tzn czy jest to podróbka dobrej jakości, zapach będzie długotrwaly, intensywny, jak najbliższy oryginalowi?

No tak jakby o to mi chodzi (dziękuje za link)
asiiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 17:23   #156
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez asiiek Pokaż wiadomość
No cóż chciałabym dowiedzieć się czy wart jest tych 20zł nie znam się na perfumach i chciałbym kilka wskazówek ale oczywiście jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie to rozumiem !
Wiem jak pachnie oryginalny zapach. Nie wiem i nie chce wiedziec jak pachnie podróbka.
Nie sądze, aby ktokolwiek na tym forum odpowiedzial ci jak pachnie podróbka, bo prawdziwe fanki perfum nie używają podrób!
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 17:27   #157
asiiek
Raczkowanie
 
Avatar asiiek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Wiem jak pachnie oryginalny zapach. Nie wiem i nie chce wiedziec jak pachnie podróbka.
Nie sądze, aby ktokolwiek na tym forum odpowiedzial ci jak pachnie podróbka, bo prawdziwe fanki perfum nie używają podrób!
Rozumiem, ale niestety nie wszystkich stać na dobre oryginalne perfumy więc chcę spróbować chociaż podróbki.
asiiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-11, 17:28   #158
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Offtop:
Ja się zhańbiłam na calej linii, bo kiedyś na all. nabyłam dla żartu starter konsultanta FM Group .
Moje wrażenia:
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 17:32   #159
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez asiiek Pokaż wiadomość
Rozumiem, ale niestety nie wszystkich stać na dobre oryginalne perfumy więc chcę spróbować chociaż podróbki.

Pozwolę sobie, gdyż ten temat był tłuczony tutaj milion razy.

To jest forum dla fanek perfum, a nie fanek podróbek, niezależnie od tego na co kogo stać lub nie stać.

Myślę, że znajdziesz to info gdzie indziej.

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
Offtop:
Ja się zhańbiłam na calej linii, bo kiedyś na all. nabyłam dla żartu starter konsultanta FM Group .
Moje wrażenia:

Moja mama (niezainteresowana perfumami, choć nos ma wystarczająco dobry, aby zajumać mi Gucci by Gucci EDP ) dostała kiedyś FM i mimo, że nic jej ta firma nie mówi, stwierdziła, że śmierdzą
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 17:33   #160
asiiek
Raczkowanie
 
Avatar asiiek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie, gdyż ten temat był tłuczony tutaj milion razy.

To jest forum dla fanek perfum, a nie fanek podróbek, niezależnie od tego na co kogo stać lub nie stać.

Myślę, że znajdziesz to info gdzie indziej.

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------




Moja mama (niezainteresowana perfumami, choć nos ma wystarczająco dobry, aby zajumać mi Gucci by Gucci EDP ) dostała kiedyś FM i mimo, że nic jej ta firma nie mówi, stwierdziła, że śmierdzą


okej
asiiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 17:36   #161
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Asiiku, o to chodzi, że smród podróby moze Cię zrazic do tego pięknego zapachu, może ktoras z Wizażanek podzieli sie z Toba, jest wątek "rozpaczliwie poszukuję" albo też rozbiorka we wspólnozakupowym.

Też w perfumerii można poniuchać, psiknąć na papierek, albo poprosić o odpsikanie nawet do wlasnej fiolki

Jakbym wcześniej nie wąchala Pleasures Estee Lauder , to po wrażeniach z odlewni perfum kijem bym nie tknęła oryginalu a to moje ukochane
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........

Edytowane przez iloneczka1
Czas edycji: 2009-12-11 o 17:40
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-11, 17:45   #162
asiiek
Raczkowanie
 
Avatar asiiek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 136
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

iloneczka1 rozumiem, wiem o co chodzi po prostu to są dwa inne zapachy no cóż pomimo potyrania mnie dziękuje za rady w takim razie idę w poszukiwaniach oryginalnych perfum lecz o przystępnej cenie.
asiiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 17:53   #163
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez asiiek Pokaż wiadomość
iloneczka1 rozumiem, wiem o co chodzi po prostu to są dwa inne zapachy no cóż pomimo potyrania mnie dziękuje za rady w takim razie idę w poszukiwaniach oryginalnych perfum lecz o przystępnej cenie.
bardzo słusznie
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 20:44   #164
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Ze sie tak wtrace
Czy jesli macie ochote na czekolade to kupujecie dobra, pelnomleczna czekolade czy wyrob czekoladopodobny? Wszyscy (chyba) znamy smak obu, to teraz odpowiedzcie sobie na pytanie czy chcecie kupic oryginalne perfumy czy podrobke

Dziekuje za uwage
Przepraszam za off top
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 20:49   #165
chytrusek_lisek
Raczkowanie
 
Avatar chytrusek_lisek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Ze sie tak wtrace
Czy jesli macie ochote na czekolade to kupujecie dobra, pelnomleczna czekolade czy wyrob czekoladopodobny?
Wyrób czekoladopodobny to może nie, ale za kryzysowy blok czekoladowy dałabym się dziś pokroić
A w temacie - podróbkom twarde nie. Tak samo, jak butom Adridas.
chytrusek_lisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 21:15   #166
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez chytrusek_lisek Pokaż wiadomość
Wyrób czekoladopodobny to może nie, ale za kryzysowy blok czekoladowy dałabym się dziś pokroić
A w temacie - podróbkom twarde nie. Tak samo, jak butom Adridas.
O, to, to. Ja właśnie UWIELBIAM wyrób czekoladopodobny. Tak, wiem, że obleśny, że w nim sam syf, że nikt nie lubi, wszyscy się wzdragają - a ja właśnie kocham. I serce mi krwawi, że już dostać nie można

Przepraszam za offtop, ale nie mogłam się powstrzymać
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 21:31   #167
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Nie dokończylam opowieści o FM, dlugo gość dzwonił, że nie dopełnilam formalności, jako nowy pracownik, dręczył mailami. Tak samo na komórkę wydzwaniał, widać żal każdego nawróconego. Dopiero Tato odebrał i skończyło się. Ale namolni, teraz już się mnie takie żarty nie trzymają

ALe gdzie ja im powiedziałam, że chcę być pracownikiem, tam było 24 próbki, jakieś papióry i to wszystko
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 21:31   #168
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez chytrusek_lisek Pokaż wiadomość
A w temacie - podróbkom twarde nie. Tak samo, jak butom Adridas.
Ciesz sie, ze nie widzialas butow Adidos

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
O, to, to. Ja właśnie UWIELBIAM wyrób czekoladopodobny. Tak, wiem, że obleśny, że w nim sam syf, że nikt nie lubi, wszyscy się wzdragają - a ja właśnie kocham. I serce mi krwawi, że już dostać nie można

Przepraszam za offtop, ale nie mogłam się powstrzymać
Blok to blok. Sama lubilam
Ale ja mowilam o takich pseudo czekoladach. W buzi czulo sie jedynie maslo. Tluste, bezsmakowe dziadostwo

To ja juz zmykam, zanim dostane bacikiem za off-top.
Dobranoc
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 14:15   #169
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Ciesz sie, ze nie widzialas butow Adidos
albo Agibas

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Blok to blok. Sama lubilam
Ale ja mowilam o takich pseudo czekoladach. W buzi czulo sie jedynie maslo. Tluste, bezsmakowe dziadostwo
blok kochalam, zas czekolady czekoladopodobne lubilam

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
To ja juz zmykam, zanim dostane bacikiem za off-top.
hmm, chcialam zauwazyc, ze tu byl offtop od poczatku tej dyskusji, nie wiedziec czemu, pytanie o trwalosc podrobki zostalo zadane w tym watku. tak trudno znalezc wlasciwy watek?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-23, 21:38   #170
iwona-jk
Wtajemniczenie
 
Avatar iwona-jk
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 383
GG do iwona-jk
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez chytrusek_lisek Pokaż wiadomość
Wyrób czekoladopodobny to może nie, ale za kryzysowy blok czekoladowy dałabym się dziś pokroić
A w temacie - podróbkom twarde nie. Tak samo, jak butom Adridas.
Ja też

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
O, to, to. Ja właśnie UWIELBIAM wyrób czekoladopodobny. Tak, wiem, że obleśny, że w nim sam syf, że nikt nie lubi, wszyscy się wzdragają - a ja właśnie kocham. I serce mi krwawi, że już dostać nie można

Przepraszam za offtop, ale nie mogłam się powstrzymać
Wyrobów czekoladopodobnych nie lubię, ale blok był super- w kształcie bardziej kwadratu niż prostokąta, beżowo- brązowy, na nim odciśnięte małe kostki, zawinięty w folię- celofan i do tego kolorowy (kojarzy mi się, że żółty) papier- wsuwka.

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Ciesz sie, ze nie widzialas butow Adidos


Blok to blok. Sama lubilam
Ale ja mowilam o takich pseudo czekoladach. W buzi czulo sie jedynie maslo. Tluste, bezsmakowe dziadostwo

To ja juz zmykam, zanim dostane bacikiem za off-top.
Dobranoc
To były czasy... Zbierało się papierki po czekoladach, gumach i zachodnich mydełkach. Ja jeszcze puszki zbierałam, i historyjki z Donaldów

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
albo Agibas


blok kochalam, zas czekolady czekoladopodobne lubilam


hmm, chcialam zauwazyc, ze tu byl offtop od poczatku tej dyskusji, nie wiedziec czemu, pytanie o trwalosc podrobki zostalo zadane w tym watku. tak trudno znalezc wlasciwy watek?
Ale mi przypomniałyście Już kiedyś chodził za mną smak tegoż bloku. Zapomniałam i pogodziłam się ze stratą. A tu masz


I przepraszam za offtop, ale nie mogłam się powstrzymać.
__________________
Poszukiwałam korka do Mystery NC.
Znalazłam na All- korek z prawie pełnym flakonem

iwona-jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 19:16   #171
Adriana80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Witam, jestem tu "nowa" i poruszam się po omacku... przejdę do konkretów. Kupiłam ok 10 dni temu na aukcji allegro perfum Giorgio Armani Code- napisane było na aukcji, że towar jest nowy, zapakowany prosto z USA. Nie podejrzewałam, że zostanę oszukana. Po otwarciu zawartości pudełka okazało się, ze niestety ale perfum odbiega wizualnie od oryginału - napomknę iż mam w domu drugie, kończące się opakowanie (zakupione w Londynie w renomowanej perfumerii). Od razu zauważyłam różnice: lekko zmieniony kolor fiolki, szkło z niedociągnięciami - bąbelki powietrza, nadruk główny Giorgio Armani Code - jest kiepskiej jakości i w zmienionej kolorystyce, nadruk motywu kwiatowego nie jest w pełni czarne i pod światło jest prześwitujące - w oryginale czerń jest idealnie pokryta, naklejka na podniej części butelki - ma nadruk który schodzi po lekkim zadrapaniu - farba nie jest srebrna ale matowa biała, zatyczka w środku nie ma cyferki - jak w oryginale. Różnic jest cała masa. Pozwoliłam sobie psiknąć podróbką (pomyślałam, że jeśli będzie dobrze trzymać zapach - nie będę się czepiać i pozostawię podróbkę). Niestety nuta zapachowa inna, mdląca, a trwałość- trudno o niej pisać... po niespełna godzinie = nie byłi śladu po użyciu. Postanowiłam napisać do sprzedawcy, napomniałam grzecznie o nieautentyczności towaru, przedstawiłam sugesitie i fakty za tym przemawiające i porposiłam o zwrot pieniędzy. Niestety maile były niemiłe, sprzedawca nie chętny do konwersacji. Nie pomogły moje upomnienia o skierowaniu sprawy do allegro a w ostatecznosci na policję. Sprzedawca stwierdził, ze nie przyjmnie mi towaru tylko dlatego, ze nie podoba mi sie butelka a poza tym zerwałam folię z kartoniku. Zwróciłam więc Panu uwagę, że ja nie zwracam bezpodstawnie toawru - to reklamacja. Nie zgodził się na wcześniejszy zwrot moich pieniędzy - muszę ja najpierw wysłać paczę a on zadecyduje, czy zwróci mi pieniądze za sam perfum a nie za dwukrotne koszty przesyłki. Zmęczona sprawą przystałam na to. Ale coś mnie ruszyło, zaczełam szukać w internecie pomocy. Znalazłam artykuł, w którym specjalista opisuje: po czym poznac podrobione perfumy. Wszystkie wytyczne zgadzały się z moimi. Wysłałam więc link do Pana z zapytaniem: czy nadal twierdzi, że wymyślam? A on na to, że jestem bezczelna a na takich idiotycznych stronkach to mogę sobie poczytać o dodzie ;-) Mój ostatni mail zawierał pytanie: czy nadal uwaza Pan, że sprzedany mi perfum to oryginał? Dostałam odpowiedź jednosłowną: żegnam. Hmm i tak myślę jak dalej postępować, nie odeślę perfum - podróbki bo wątpię, że odzyskam pieniądze... Mimo iz nie moja wina, zostałam nazwana oszustką, bezczelną , czepialską... Proszę o radę: napomnę iż naprawdę nie chodzi mi już o pieniądze *140 zł ale o honor i zasady... Chcę ukarać tego Pana. Proszę o instruktaż postępowania, chce skierować sprawę na policję. Lepiej osobiście, czy pisemnie zgłosić oszustwo ? Do jakiego wydziału kierować list? Pan sprzedawca był na tyle arogancki, że kazał mi jako dowód przesłać ekspertyze laboratoryjną perfum ;-) Czy mam go informować o fakcie zgłoszenia skargi? Proszę o pomoc... liczę na podowiedź... rozczarowana Ada
Adriana80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 19:23   #172
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Adriana80 Pokaż wiadomość
Witam, jestem tu "nowa" i poruszam się po omacku... przejdę do konkretów. Kupiłam ok 10 dni temu na aukcji allegro perfum Giorgio Armani Code- napisane było na aukcji, że towar jest nowy, zapakowany prosto z USA. Nie podejrzewałam, że zostanę oszukana. Po otwarciu zawartości pudełka okazało się, ze niestety ale perfum odbiega wizualnie od oryginału - napomknę iż mam w domu drugie, kończące się opakowanie (zakupione w Londynie w renomowanej perfumerii). Od razu zauważyłam różnice: lekko zmieniony kolor fiolki, szkło z niedociągnięciami - bąbelki powietrza, nadruk główny Giorgio Armani Code - jest kiepskiej jakości i w zmienionej kolorystyce, nadruk motywu kwiatowego nie jest w pełni czarne i pod światło jest prześwitujące - w oryginale czerń jest idealnie pokryta, naklejka na podniej części butelki - ma nadruk który schodzi po lekkim zadrapaniu - farba nie jest srebrna ale matowa biała, zatyczka w środku nie ma cyferki - jak w oryginale. Różnic jest cała masa. Pozwoliłam sobie psiknąć podróbką (pomyślałam, że jeśli będzie dobrze trzymać zapach - nie będę się czepiać i pozostawię podróbkę). Niestety nuta zapachowa inna, mdląca, a trwałość- trudno o niej pisać... po niespełna godzinie = nie byłi śladu po użyciu. Postanowiłam napisać do sprzedawcy, napomniałam grzecznie o nieautentyczności towaru, przedstawiłam sugesitie i fakty za tym przemawiające i porposiłam o zwrot pieniędzy. Niestety maile były niemiłe, sprzedawca nie chętny do konwersacji. Nie pomogły moje upomnienia o skierowaniu sprawy do allegro a w ostatecznosci na policję. Sprzedawca stwierdził, ze nie przyjmnie mi towaru tylko dlatego, ze nie podoba mi sie butelka a poza tym zerwałam folię z kartoniku. Zwróciłam więc Panu uwagę, że ja nie zwracam bezpodstawnie toawru - to reklamacja. Nie zgodził się na wcześniejszy zwrot moich pieniędzy - muszę ja najpierw wysłać paczę a on zadecyduje, czy zwróci mi pieniądze za sam perfum a nie za dwukrotne koszty przesyłki. Zmęczona sprawą przystałam na to. Ale coś mnie ruszyło, zaczełam szukać w internecie pomocy. Znalazłam artykuł, w którym specjalista opisuje: po czym poznac podrobione perfumy. Wszystkie wytyczne zgadzały się z moimi. Wysłałam więc link do Pana z zapytaniem: czy nadal twierdzi, że wymyślam? A on na to, że jestem bezczelna a na takich idiotycznych stronkach to mogę sobie poczytać o dodzie ;-) Mój ostatni mail zawierał pytanie: czy nadal uwaza Pan, że sprzedany mi perfum to oryginał? Dostałam odpowiedź jednosłowną: żegnam. Hmm i tak myślę jak dalej postępować, nie odeślę perfum - podróbki bo wątpię, że odzyskam pieniądze... Mimo iz nie moja wina, zostałam nazwana oszustką, bezczelną , czepialską... Proszę o radę: napomnę iż naprawdę nie chodzi mi już o pieniądze *140 zł ale o honor i zasady... Chcę ukarać tego Pana. Proszę o instruktaż postępowania, chce skierować sprawę na policję. Lepiej osobiście, czy pisemnie zgłosić oszustwo ? Do jakiego wydziału kierować list? Pan sprzedawca był na tyle arogancki, że kazał mi jako dowód przesłać ekspertyze laboratoryjną perfum ;-) Czy mam go informować o fakcie zgłoszenia skargi? Proszę o pomoc... liczę na podowiedź... rozczarowana Ada
Opisz to w skrócie (takiego wypracowania tam nie lubią czytać ) na allegro ---> społeczność ---> Cafe Pomoc, tam Ci szczegółowo i konkretnie odpowiedzą co po kolei masz robić, co masz napisać temu oszustowi, gdzie zgłosić i co ze sobą zabrać na Policję itp.
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 08:35   #173
malekssandra
Zadomowienie
 
Avatar malekssandra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 921
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Adriano - przeczytaj ten wątek od początku - we wrześniu zgłaszałam na Policję sprzedawcę perfum i wszystko opisałam właśnie po to, żeby następne osoby miały łatwiej... Na pomoc administracji Allegro nie liczyłabym, ale trzeba zgłosić spór, aby w razie czego móc skorzystać z Programu Ochrony Kupujących. Poza tym uważaj z komentarzem, bo ja napisałam słowo "oszustka" i później sprzedawca straszył mnie pozwem o zniesławienie. Na Policję idź i zgłoś oszustwo na Twoją szkodę. Przygotuj wydruk aukcji, potwierdzenia przelewu, maile ze sprzedawcą; żeby unaocznić różnicę miedzy podróbką a oryginałem, zabierz ze sobą swój poprzedni flakon i tą podróbkę - ewentualnie zdjęcia - Policja może je dołączyć do dokumentacji.
Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie.
__________________
WYMIENIĘ
malekssandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 09:46   #174
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez malekssandra Pokaż wiadomość
Adriano - przeczytaj ten wątek od początku - we wrześniu zgłaszałam na Policję sprzedawcę perfum i wszystko opisałam właśnie po to, żeby następne osoby miały łatwiej... Na pomoc administracji Allegro nie liczyłabym, ale trzeba zgłosić spór, aby w razie czego móc skorzystać z Programu Ochrony Kupujących. Poza tym uważaj z komentarzem, bo ja napisałam słowo "oszustka" i później sprzedawca straszył mnie pozwem o zniesławienie. Na Policję idź i zgłoś oszustwo na Twoją szkodę. Przygotuj wydruk aukcji, potwierdzenia przelewu, maile ze sprzedawcą; żeby unaocznić różnicę miedzy podróbką a oryginałem, zabierz ze sobą swój poprzedni flakon i tą podróbkę - ewentualnie zdjęcia - Policja może je dołączyć do dokumentacji.
Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie.
o, tak, w tym watku juz podobne sytuacje byly opisywane - i wskazywano sposoby dzialania
zrob tak, jak radzi Aleksandra
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 19:23   #175
Aguniella
Raczkowanie
 
Avatar Aguniella
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 191
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Dziewczyny, mam problem. Tym razem nie mnie oszukano ale posądza się mnie o oszustwo. Pozbyłam się niedawno na All używanego przeze mnie Lutensa; za jego oryginalność ręczę głową (zresztą z naszych wspólnych zakupów). I tu pojawia się problem - kupujący sformułował to tak - cytuję : "perfuma jest rozrobiona". I tu jest klops, bo jak mam udowodnić swoje racje? Doradziłam spacer do perfumerii i porównanie zapachu, ale obawiam się, że to taki podejrzliwy "przypadek", który wszędzie węszy podstęp. Mogłabym oczywiście zwrócić mu pieniądze - ale jaką mam gwarancję, że perfumy dotrą do mnie w pierwotnym stanie? Butelka SL jest kompletna - czyli zawiera atomizer i okrągły korek, tak więc moja rzekoma wina jest oczywiście według kupującego przesądzona - łatwo mogłam dokonać przestępstwa.Co radzicie?
Aguniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 20:08   #176
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

niech wykona na swój koszt ekspertyzę?
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 20:15   #177
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Aguniella Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam problem. Tym razem nie mnie oszukano ale posądza się mnie o oszustwo. Pozbyłam się niedawno na All używanego przeze mnie Lutensa; za jego oryginalność ręczę głową (zresztą z naszych wspólnych zakupów). I tu pojawia się problem - kupujący sformułował to tak - cytuję : "perfuma jest rozrobiona". I tu jest klops, bo jak mam udowodnić swoje racje? Doradziłam spacer do perfumerii i porównanie zapachu, ale obawiam się, że to taki podejrzliwy "przypadek", który wszędzie węszy podstęp. Mogłabym oczywiście zwrócić mu pieniądze - ale jaką mam gwarancję, że perfumy dotrą do mnie w pierwotnym stanie? Butelka SL jest kompletna - czyli zawiera atomizer i okrągły korek, tak więc moja rzekoma wina jest oczywiście według kupującego przesądzona - łatwo mogłam dokonać przestępstwa.Co radzicie?
moze odeslij go do watku wspolnozakupowego, gdzie nabylas perfumy...choc nie wiem czy to bedzie wiarygodne dla takiej 'marudy'...jesli masz ten sam nick, to moze...
(podejrzewam, ze prawdziwym problemem moze byc 'rozczarowanie' samym zapachem, a nie jego oryginalnosc...)
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 20:18   #178
Aguniella
Raczkowanie
 
Avatar Aguniella
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 191
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

A jeżeli rozcieńczy i będzie próbował wyłudzić pieniądze? Nie znam tego kupującego; to moja taka pierwsza nieprzyjemna historia; oczywiście nie licząc pamiętnej wymiany z panną P.
Myślę, że nie przekona go również wiarygodność transakcji wizażowej - nie zarzuca mi przecież nieoryginalności perfum, ale ich - tu cytuję - "rozrobienie ALKOCHOLEM" !!!(pisownia oryg.)

Edytowane przez Aguniella
Czas edycji: 2010-02-01 o 20:30 Powód: dopisek
Aguniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 21:28   #179
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Aguniella Pokaż wiadomość
A jeżeli rozcieńczy i będzie próbował wyłudzić pieniądze?
Aguniello, kiepska sprawa co prawda z opisu tego bym sie nie domyslila (chodzi mi o fragment o kompletnosci butelki), ale rozumiem, ze te flaszke mozna rozkrecic, tak?
jesli tak, to trudno wyczuc czy koles sie nie posunie do rozrobienia tych perfum... niestety, w takiej sytuacji trudno by Ci byloby dowiesc, ze nie sprzedalas rozrobionych - no, chyba, ze ow naciagacz zachowa sie nader nieprofesjonalnie
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 22:01   #180
Aguniella
Raczkowanie
 
Avatar Aguniella
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 191
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Butelki "lutensowskie" mają okrągły koreczek w momencie kupna i osobny atomizer z korkiem, który "nakręcamy" na flaszkę już przy użytkowaniu; tak więc pole do popisu dla potencjalnych oszustów jest naprawdę duże.
Aguniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-28 08:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.