Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-01, 22:38   #181
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Aguniella Pokaż wiadomość
Butelki "lutensowskie" mają okrągły koreczek w momencie kupna i osobny atomizer z korkiem, który "nakręcamy" na flaszkę już przy użytkowaniu; tak więc pole do popisu dla potencjalnych oszustów jest naprawdę duże.
no, popatrz, nawet przy okazji takiego watku moge sie czegos nauczyc

a wracajac do Twojej sprawy - jak pisalam, w przypadku mozliwosci rozkrecania flachy, moze nie byc kolorowo. i tak jak zawsze nawoluje do walki, to tym razem sie zastanawiam czy nie lepiej by Ci bylo oddac mu pieniadze i odebrac flakon - liczac, ze sam owego "alkocholu" nie dolal...
choc z drugiej strony, nauczka by sie typowi nalezala
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 23:38   #182
Aguniella
Raczkowanie
 
Avatar Aguniella
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 191
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

No właśnie, tego się obawiam. Podejrzewam też, że zapach mógł być kupiony w ciemno i po prostu się nie spodobał - tak więc teraz kupujący szuka dziury w całym. No nic, zobaczymy co z tego wyniknie - na razie "poszkodowany" się nie odzywa; czekam chyba na wyniki "testu porównawczego" z perfumerią...
Aguniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 15:51   #183
Aguniella
Raczkowanie
 
Avatar Aguniella
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 191
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Dzisiaj zostałam posądzona o to, że rozcieńczyłam perfumy...eugenolem:brzyd al:. Mam świadomość, że przy aplikacji tego zapachu wiercą w nosie goździki, ale nie jestem aż tak przebiegła. Pan jest święcie przekonany, że eksperymentuję z zapachami - a potem efekty moich eksperymentów wystawiam na Allegro. Stwierdziłam, że dalsza dyskusja nie ma sensu - tak się kończą dla niektórych zakupy w ciemno. Gdy przeczytałam, że Pan daje mu "połowę mocy testera" i prawdziwy Serge "rozgrzewa miejsce spryskania" to po prostu .Mi tam niczego nie rozgrzewał, ale może psikałam na złe miejsce!
Aguniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 16:16   #184
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

dziewczyny, mam pytanie i prosbe zarazem - czy moglybyscie podac mi jakas sprawdzona perfumerie internetowa, w ktorej robicie regularnie zakupy i co do ktorej nie macie zadnej watpliwosci? wiem, ze jest odpowiedni watek, ale tam jest tyle adresow, ze nie wiem ktory wybrac, zgubilam sie. Planuje zrobic wieksze zakupy i boje sie podrobek. No i moze glupie pytanie, ale dlaczego ceny tych samych perfum sa tak rozne w niektorych internetowych perfumeriach np szukam Soni Rykiel i u Kokai.pl jest prawie 100zl wiecej niz w wielu podanych na stronie wizazu jako pewniaki, o co chodzi? Chce kupic kilka flakonikow perfum ok 1000zl i nie chce utopic kasy, to maja byc prezenty i nie wybaczylabym soebie jakbym dostala jakies podrobki.
Bede wdzieczna za pomoc
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 16:29   #185
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
dziewczyny, mam pytanie i prosbe zarazem - czy moglybyscie podac mi jakas sprawdzona perfumerie internetowa, w ktorej robicie regularnie zakupy i co do ktorej nie macie zadnej watpliwosci? wiem, ze jest odpowiedni watek, ale tam jest tyle adresow, ze nie wiem ktory wybrac, zgubilam sie. Planuje zrobic wieksze zakupy i boje sie podrobek. No i moze glupie pytanie, ale dlaczego ceny tych samych perfum sa tak rozne w niektorych internetowych perfumeriach np szukam Soni Rykiel i u Kokai.pl jest prawie 100zl wiecej niz w wielu podanych na stronie wizazu jako pewniaki, o co chodzi? Chce kupic kilka flakonikow perfum ok 1000zl i nie chce utopic kasy, to maja byc prezenty i nie wybaczylabym soebie jakbym dostala jakies podrobki.
Bede wdzieczna za pomoc
Ja mogę polecić www.perfumy-perfumeria.pl. Trzy razy ostatnio tam kupowałam i wszystko super, od razu dostajesz maila na jakim co jest etapie, kurier doręcza paczkę na 3 dzień od zamówienia (a rano dostajesz smsa, że zostanie dostarczona Ci dziś przesyłka za kwotę ... - ja brałam za pobraniem), np. zamawiasz w pon. a w środę masz paczkę już u siebie . Ceny maja bardzo atrakcyjne a do każdej zamówionej butelki dają jakąś próbke .
Pewnie jest jeszcze kilka tak prężnych perfumerii internetowych ale ja akurat będę wierna tej .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 16:33   #186
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

dziekuje za szybka odpowiedz. Ja mam slabe doswiadczenia w tym temacie, raz kiedys zamawialam wode toaletowa z Pedet.pl i wszystko ok - szybko, sprawnie i w ogole tylko do wody dolaczyli probke perfum Givenchy i ta probka miala odwrocony znaczek Givenchy, nie w te strone. W ogole mam cykora przed takim zamawianiem, a w Sephorze ceny niebotyczne, to Asiu myslisz, ze nie ma roznic czy w takiej polecanej przez wizaz czy z Sephory czy z Douglasa? kurcze zaraz sobie przepatrze te polecona przez Ciebie.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 16:36   #187
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
myslisz, ze nie ma roznic czy w takiej polecanej przez wizaz czy z Sephory czy z Douglasa? kurcze zaraz sobie przepatrze te polecona przez Ciebie.
Jest jedna różnica... W CENIE !!!!
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 16:39   #188
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Climberka, to są dokładnie takie same wody jak w perfumeriach stacjonarnych . Ja od kilku ładnych lat nie kupiłam żadnej wody w Sephorze ani Douglasie . Chyba, że ktoś musi mieć na już, to wtedy nie ma innego wyjścia, ale jak można kilka dni poczekać to ja polecam . Kilka dziewczyn pisało, że miały wycięte kody kreskowe (akurat nie pamiętam czy z tej perfumerii) ale wody były oryginalne, mnie się to nigdy nie przytrafiło .
Poczytaj może dokładniej wątek o perfumeriach internetowych .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 16:42   #189
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

dziekuje. Wlasnie zabieram sie za czytanie. Na poleconej przez Ciebie stronie jest moja Rykielka duza butla za 100zl.
A gdzie znajde kalkulator nr perfum? nie wiem jak to sie fachowo nazywa zeby mozna bylo sprawdzic po numerku date perfum?
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 16:52   #190
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Aguniella Pokaż wiadomość
Dzisiaj zostałam posądzona o to, że rozcieńczyłam perfumy...eugenolem:brzyd al:. Mam świadomość, że przy aplikacji tego zapachu wiercą w nosie goździki, ale nie jestem aż tak przebiegła. Pan jest święcie przekonany, że eksperymentuję z zapachami - a potem efekty moich eksperymentów wystawiam na Allegro. Stwierdziłam, że dalsza dyskusja nie ma sensu - tak się kończą dla niektórych zakupy w ciemno. Gdy przeczytałam, że Pan daje mu "połowę mocy testera" i prawdziwy Serge "rozgrzewa miejsce spryskania" to po prostu .Mi tam niczego nie rozgrzewał, ale może psikałam na złe miejsce!
Może psiknął na uszkodzoną skórę I co zrobi, zatrzyma flakon? A coś jest w tym rozgrzewaniu, bo jak wychodzę zimową porą z psem wieczorem, to sie psikam albo Sergiem albo Ambre Rousse albo Rousse .
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........

Edytowane przez iloneczka1
Czas edycji: 2010-02-02 o 16:54
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 16:55   #191
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 134
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

http://datecalculator.googlepages.com/englishhomepage

Ale czasami wychodzą bzdurki, niektóre firmy nie aktualizują tego, ale dokładnie Ci nie powiem, bo się na tym nie znam . I nie ma tu wszytskich firm, ponadto trzeba wiedzieć czasami do jakiego koncernu należy dana firma i tam wpisywać kod . Jak coś nakręciłam ( a to wielce prawdopodobne ) to niech mnie dziewczyny poprawią .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-02, 19:40   #192
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
Może psiknął na uszkodzoną skórę
hmm, nie wiem co pomyslala Aguniella, piszac o tym, ze moze psikala na zle miejsce, ale ja mam niegrzeczne skojarzenia


a tak powaznie - Aguniello, wspolczuje kontrahenta

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
http://datecalculator.googlepages.com/englishhomepage

Ale czasami wychodzą bzdurki, niektóre firmy nie aktualizują tego, ale dokładnie Ci nie powiem, bo się na tym nie znam . I nie ma tu wszytskich firm, ponadto trzeba wiedzieć czasami do jakiego koncernu należy dana firma i tam wpisywać kod . Jak coś nakręciłam ( a to wielce prawdopodobne ) to niech mnie dziewczyny poprawią .
zdaje sie, na przyklad Dior tak namieszal swego czasu z kodami.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 06:48   #193
Aguniella
Raczkowanie
 
Avatar Aguniella
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 191
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Jest właśnie tak jak prawi Siarka; nie miałam na myśli uszkodzonej skóry.
Nie wiem co się stało, czy Pan porównał zapach w perfumerii, czy też może uwierzył w moją uczciwość - dzisiaj pojawił się a moim koncie pozytywny komentarz! Tak więc cuda się zdarzają (a może po prostu zadziałał urok zapachu)!
Aguniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 07:31   #194
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Aguniella Pokaż wiadomość
Jest właśnie tak jak prawi Siarka; nie miałam na myśli uszkodzonej skóry.
Nie wiem co się stało, czy Pan porównał zapach w perfumerii, czy też może uwierzył w moją uczciwość - dzisiaj pojawił się a moim koncie pozytywny komentarz! Tak więc cuda się zdarzają (a może po prostu zadziałał urok zapachu)!
Cieszę się, że wszystko ułożyło się

Albo podczytuje wizaż
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 08:37   #195
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Cieszę się, że wszystko ułożyło się

Albo podczytuje wizaż
ja tez sie ciesze

i co do drugiego zdania - calkiem mozliwe
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 23:21   #196
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

dziekuje za odpowiedzi na tych perfumiarskich zakupach zaoszczedzilam 1000zl niz kupujac w Sephorze
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 17:46   #197
lux perpetua
Raczkowanie
 
Avatar lux perpetua
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 467
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Mam problem z zagranicznym sprzedawcą z e-baya.
Kupiłam perfumy mniej więcej w połowie grudnia. Na początku stycznia napisałam mu, że jeszcze ich nie dostałam, powiedział, że "czasem trzeba poczekać trochę dłużej", pisałam mu też to samo pod koniec stycznia. sprawdzałam na poczcie itd....
Dzisiaj mi napisał, że on "nie może zgłosić reklamacji na swojej poczcie" i że mogę się kontaktować z e-bayem...

Oczywiście już jest po 45 dniach, więc nie mogę otworzyć oficjalnego sporu na pay-palu....

Moje pytanie brzmi - czy mam jakieś szanse odzyskać kasę? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w takich sytuacjach? Przesyłka była rejestrowana, nie bardzo rozumiem dlaczego on nic nie może w takiej sytuacji zrobić... Czy po prostu mu się nie chce, bo wie, że jest po 45 dniach i paypal nic nie zrobi?...
lux perpetua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 22:03   #198
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

A skąd mialy te perfumy być, z jakiego kraju?
Jeżeli przesylka jest rejestrowana, to on ma mozliwosc zlozenia reklamacji. Jezeli jest to Anglia, to relamacje na przesylki zagranicze moze zlozyc po 4tygodniach do daty nadania.
Pokaz moze linka, bedzie mi wtedy latwiej cokolwiek powiedziec...
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 22:09   #199
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

ejze, przesylka byla rejestrowana i sprzedawca nie moze reklamowac? a kto to ma niby zrobic, Ty?? eech...
a jaki to kraj?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 22:10   #200
lux perpetua
Raczkowanie
 
Avatar lux perpetua
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 467
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Perfumy są ze Stanów, tutaj link to aukcji.

Przed chwilą wysłałam mu maila, żeby coś zrobił, bo będę musiała mu wystawić negatywny feedback (jak dotąd ma 100% positive), odpisał, że nie wie, czy złożenie reklamacji coś da, bo nie wykupił ubezpieczenia dla przesyłki. (to jak przesyłka jest registered, to samo to nie daje żadnej ochrony? ) W każdym razie powiedział, że pójdzie na pocztę jeszcze dzisiaj.... Zobaczymy co odpisze
lux perpetua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 22:49   #201
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

<<Fast and well protected USPS shipping which does include delivery confirmation.>>>
Tak napisał w opisie aukcji, czyli potwierdzenie wysylki ma. Chyba, ze cwaniakuje i wyslal listem zwyklym albo w ogole nie wyslal.
Facet w opisie podaje jako sposob wysylki "USPS Priority Mail International"
Tutaj znalazlam opis uslugi:
http://www.usps.com/international/pr...ernational.htm
Jest tam napisane, ze istnieje opcja sledzenia przesylki. Opcja nie jest dostepna, jesli wysylka jest w formie Priority Mail International Flat Rate Envelopes or Priority Mail International Small Flat Rate Boxes.
Mozliwe wiec, ze wyslal te perfumy w kopercie czy w tym malym plaskim pudelku, o ktorych mowa powyzej i po prostu nie ma mozliwosci sledzenia tej paczki???
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 23:09   #202
lux perpetua
Raczkowanie
 
Avatar lux perpetua
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 467
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Hm.... Chyba wysłał, skoro podał tracking number. Zapewne jest tak jak mówisz, że śledzenie jest niedostępne ze względu na rodzaj wysyłki. Oto komunikat, który się wyświetla jak sprawdzam status:

Cytat:
Service(s): International Letter
Status: Electronic Shipping Info Received

The U.S. Postal Service was electronically notified by the shipper on December 16, 2009 to expect your package for mailing. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date. Delivery status information will be provided if / when available. No further information is available for this item.
No ale skoro jest napisane, że "includes delivery confirmation", to on takiego potwierdzenia mieć nie może, bo ja przesyłki nie dostałam.

Dam jutro znać, czy coś odpisze.


Ech, swoją drogą - jak będzie się zbliżać 45 od daty płatności, a przesyłki jeszcze nie ma, to choćby nie wiem, co się działo, będę otwierać spór na pay palu Trzeba uczyć się na błędach (także cudzych )
lux perpetua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 23:59   #203
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Raz miałam tak ze sprzedawcą na all. to była lampka stojąca z jego strychu , za 20 zł, ale zawsze. Nadeszło pudło kurierem, a ja oczywiście odebrałam bo nie wiedziałam, ze to od niego. No i zdziwienie, gdzie stelaż . A więc SMS, gdzie stelaż. On, nie ma mnie w Polsce, prosze isć na pocztę reklamowac. Ja stelaż przylepilem do pudła. A na pudle ani śladu taśmy. Babka na poczcie otworzyła oczy, co za palant, od kiedy to adresat reklamuje. Reklamuje nadawca, bo on wie co jest w paczce.
On nie odebral już ode mnie tel, ale jak dzwoniłam od koleżanki, czy ze stacjonarnego to zaraz odbierał . Zgłosilam na all, potem już było z górki . Na żadnej z poczt po drodze, a dzwoniłam gdzie sie dało, nie było długiej wąskiej paczki. Ale i tak każdy mówił, że nie przyjęliby takiego pakunku, bo to musi isć w jednym pudle.

W pudle był abażur i !!!! Żarówka gratis, to miało zapewne osłodzic mi brak stelaża
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........

Edytowane przez iloneczka1
Czas edycji: 2010-02-09 o 00:00
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 13:11   #204
Estell
Rozeznanie
 
Avatar Estell
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Hej dziewczyny
Usłyszałam dzisiaj w radiu o możliwości odstąpienia od zakupu przez internet w ciagu 10dni. Znalazłam dodatkowo taki artykuł:
http://www.egospodarka.pl/28924,Zaku...ta,1,20,2.html

Może się komuś przyda.
Estell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 13:33   #205
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez lux perpetua Pokaż wiadomość
Hm.... Chyba wysłał, skoro podał tracking number. Zapewne jest tak jak mówisz, że śledzenie jest niedostępne ze względu na rodzaj wysyłki. Oto komunikat, który się wyświetla jak sprawdzam status:

No ale skoro jest napisane, że "includes delivery confirmation", to on takiego potwierdzenia mieć nie może, bo ja przesyłki nie dostałam.

Dam jutro znać, czy coś odpisze.


Ech, swoją drogą - jak będzie się zbliżać 45 od daty płatności, a przesyłki jeszcze nie ma, to choćby nie wiem, co się działo, będę otwierać spór na pay palu Trzeba uczyć się na błędach (także cudzych )
Zobacz ktos wystawil takie perfumy jakie Tobie zaginely. Jestes moze z Poznania?
Moze jestem za bardzo podejrzliwa, ale ja kiedys mialam taka przygode, ze kupilam dosc charakterystyczny zestaw kilku cieni, nie doszedl do mnie i po kilku dniach zobaczylam go na aukcji...
http://allegro.pl/item914124583_bath...ml_unikat.html
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 14:08   #206
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

EDIT do mojej poprzedniej wypowiedzi: klania sie brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2010-02-09 o 15:03
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 15:01   #207
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Zobacz ktos wystawil takie perfumy jakie Tobie zaginely. Jestes moze z Poznania?
Moze jestem za bardzo podejrzliwa, ale ja kiedys mialam taka przygode, ze kupilam dosc charakterystyczny zestaw kilku cieni, nie doszedl do mnie i po kilku dniach zobaczylam go na aukcji...
http://allegro.pl/item914124583_bath...ml_unikat.html
lux perpetua wrzucila dzis rano te aukcje do watku perelkowego...
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 21:05   #208
lux perpetua
Raczkowanie
 
Avatar lux perpetua
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 467
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Zobacz ktos wystawil takie perfumy jakie Tobie zaginely. Jestes moze z Poznania?
Moze jestem za bardzo podejrzliwa, ale ja kiedys mialam taka przygode, ze kupilam dosc charakterystyczny zestaw kilku cieni, nie doszedl do mnie i po kilku dniach zobaczylam go na aukcji...
http://allegro.pl/item914124583_bath...ml_unikat.html
Nie, nie jestem z Poznania... Nawet gdyby, to myślę, że mimo wszystko ten zapach nie jest aż tak unikatowy, aby podejrzewać, że to te same (wprawdzie nie ma tej marki w Polsce, ale nie jest jakaś super niedostępna; poza tym ten sprzedawca ma też inne rzeczy tej marki, więc to chyba jakiś mini sklep, który sam importuje te produkty)
I tak, nawet sama wkleiłam dziś tą aukcję na perełki (szczerze powiedziawszy, to zamówiłam znów te perfumy na e-bayu, oczywiście od kogoś innego )

W każdym razie bardzo, naprawdę Ci dziękuję za odzew i pomoc (i reszcie dziewczyn też )

A sprzedający jeszcze nic nie odpisał, nerwy mi już przeszły, odezwę się do niego za kilka dni co to za przeszkody ma, żeby złożyć reklamację na poczcie.
lux perpetua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 22:51   #209
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Odezwij się jak sprzedający da znać co z reklamacją.
Te zawirowania związane z wysyłką zagraniczną czasem mnie zniechęcają do takich zakupów...
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 06:37   #210
lux perpetua
Raczkowanie
 
Avatar lux perpetua
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 467
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Dostałam odpowiedź.
Pozwolę sobie zacytować, sama nie wiem co mu odpisać i co teraz zrobić. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to chętnie przyjmę każdą sugestię:

Cytat:
I stopped at the post office they are not going to do anything for us, I have shipped the item and has got lost on the way, I can't follow the merchandise, but I am sad for your situation,
I don't know what to do.
Thanks
lux perpetua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-28 08:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.