Wszystko o UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-30, 15:38   #1
Zedix
Przyczajenie
 
Avatar Zedix
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 24

Wszystko o UK


Dobry wieczór Od dłuższego czasu czytam sobie Wizaz i postanowiłem się w końcu zarejestrować ponieważ zauważyłem, że jest tutaj całkiem ciekawa społeczność.
Na forum wczoraj znalazłem ciekawy temat o życiu w UK, sam planuję przeprowadzkę na Wyspy i byłem już tutaj kilka razy po kilka miesięcy aby dorobić na wakacjach i zobaczyć jak tutaj jest z perspektywy praktyki a nie tylko teorii wyciągniętej z internetu ponadto rodzina wprowadziła mnie w cały ten wielki Świat, powiedziała jak działać aby coś tutaj osiągnąć i większość rzeczy opisanych w temacie się zgadzało ale autor coś mieszał, w jednym temacie, że ma 19 lat, później, że 20, nie wiem czy trol czy nie, ale wprowadza ludzi w błąd, jako, że sam mam rodzinę na pięknych Wyspach Brytyjskich, byłem już tam i przeprowadzam się na stałe za kilka miesięcy jak tylko skończę ostatnią klasę szkoły średniej w której jestem, chętnie mogę udzielić kilku informacji o tym jak się tam żyje, czy warto wyjechać, co robić na początku, czego nie robić, na co uważać, złamię stereotypy jakie panują wśród emigrantów i tych co planują wyjechać et cetera...
Dlaczego chcę poświęcić na to czas? Nie wyobrażam sobie mieszkać w Polsce, wiem, że jest tutaj bardzo ciężko i od dzieciństwa marzyłem aby wyjechać za granicę, a, że czuję ogromny sentyment do Polski i Polaków, dlaczego mam nie pomagać rodakom? Większość tematów na forach o życiu w UK to bzdury wprowadzające ludzi w błąd, ja oferuję 100% prawdę popartą własnymi przeżyciami. Tak więc śmiało pytajcie, na wszystko odpowiem, jeśli chcecie możecie też pisać wiadomość prywatną, przejdziemy na inny komunikator, facebook, gg, skype, cokolwiek
Jako, że nie mam znajomych w UK chciałbym też kogoś ściągnąć, ze znajomych ludzie odpadają, nie nadają się z pewnych względów, poza tym chciałbym odciąć się od poprzedniego życia i zacząć wszystko od nowa z czystą kartą i nowymi ludźmi, więc może tutaj znajdę jakąś chętną/chętnego do dołączenia do mnie kilka miesięcy po moim przylocie i ogarnięciu kilku spraw, przydałaby się osoba w okolicach 18 lat coby nie było smutno tylko z samą rodziną
Zedix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 00:29   #2
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Wszystko o UK

Czemu sadzisz, ze na forach sa same bzdury a tylko Twoje zdanie i opinia jest prawidlowa ?
Oceniac zycie moze ten kto tutaj mieszka a nie ten co mu rodzina cos powiedziala albo bo byl na wakacjach.
Widzisz W.Bryt jako piekna kraine miodem i mlekiem plynaca, a wcale tak nie jest. Kazdy czlowiek ma inne przezycia zwiazane z tym krajem i kazda opinia jest w 100% prawda, bo to opinia, opinie kazdy moze miec inna. Masz sentyment do Polski, mimo iz jeszcze nie wyjechales ?
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 02:05   #3
DirtyDianaa
Przyczajenie
 
Avatar DirtyDianaa
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Podkarpacie ;)
Wiadomości: 15
Dot.: Wszystko o UK

Temat generalnie fajny i przydatny ale musi "doradzać" więcej osób, najlepiej już z jakimś doświadczeniem tam. Wiem że jest mnóstwo podobnych tematów na forach, ale fajnie gdyby powstał jeden "elementarz" dla początkujących.

Planuję w okolicy sierpnia/września wyjechać do Anglii z siostrą, nie mam tam znajomości, fajnie gdyby ktoś np, opisał krok po kroku co zrobić aby się nie zagubić w tej nowej rzeczywistości...

Znamy język angielski raczej na dobrym poziomie, jesteśmy uzbrojone w ogromny zapał i chęć do pracy oraz ogromne nadzieje.

Czy jest sens szukać ofert pracy mieszkając jeszcze w Polsce? Czy może poczekać z tym do momentu przeprowadzki? Pracować przez agencję, czy szukać na własną rękę? Jeśli przez agencję to jaką polecacie/odradzacie i dlaczego? Jest możliwość wynajęcia mieszkania/pokoju bezpośrednio z Polski, czy będzie trzeba skorzystać z jakiegoś hotelu przez parę dni aby znaleźć coś do wynajęcia?

Początek jest najgorszy, szczególnie jeśli pierwszy raz próbujemy coś robić. Ale może podzielicie się swoimi doświadczeniami ??
DirtyDianaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 08:56   #4
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Wszystko o UK

Z mojego doświadczenia doradzilabym najpierw prztyechanie do jakiegoś hostelu, szukanie intensywnie pracy a dopiero potem pokoju. CV możecie powysylac juz wcześniej a nawet poumawiac sobie rozmowy kwalifikacyjne. Dopiero po znalezieniu pracy szukać pokoju w okolicy. Przynajmniej ja tak bym zrobiła
Wypowiedz (esej wręcz) autora wątku mnie troche śmieszy. Byłeś tutaj raz na wakacjach i zachęcasz innych zagubionych przyszłych emigrantów zeby nie pytali nikogo innego bo ty wiesz najlepiej a cała reszta kłamie i wciska kit? Przeciez nawet jeszcze nie wyjechałes!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 13:51   #5
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Wszystko o UK

Cytat:
Napisane przez DirtyDianaa Pokaż wiadomość
Temat generalnie fajny i przydatny ale musi "doradzać" więcej osób, najlepiej już z jakimś doświadczeniem tam. Wiem że jest mnóstwo podobnych tematów na forach, ale fajnie gdyby powstał jeden "elementarz" dla początkujących.

Planuję w okolicy sierpnia/września wyjechać do Anglii z siostrą, nie mam tam znajomości, fajnie gdyby ktoś np, opisał krok po kroku co zrobić aby się nie zagubić w tej nowej rzeczywistości...

Znamy język angielski raczej na dobrym poziomie, jesteśmy uzbrojone w ogromny zapał i chęć do pracy oraz ogromne nadzieje.

Czy jest sens szukać ofert pracy mieszkając jeszcze w Polsce? Czy może poczekać z tym do momentu przeprowadzki? Pracować przez agencję, czy szukać na własną rękę? Jeśli przez agencję to jaką polecacie/odradzacie i dlaczego? Jest możliwość wynajęcia mieszkania/pokoju bezpośrednio z Polski, czy będzie trzeba skorzystać z jakiegoś hotelu przez parę dni aby znaleźć coś do wynajęcia?

Początek jest najgorszy, szczególnie jeśli pierwszy raz próbujemy coś robić. Ale może podzielicie się swoimi doświadczeniami ??
Wszystko na temat anglii znajdziesz w temacie Dziewczyny z Londynu- łączmy się! tematy niektore byly walkowane po kilka razy, na pierwszej stronie sa podane stronki przydatne. Dziewczyny pisza o przejsciach w roznych firmach. Jak Dla chcacego znalezc informacje to nic trudnego.

DirtyDiano czy Twoj nick to nie przypadkiem nawiazanie do Popka ? Mamy tego Pana tutaj w Londynie, przez pewien okres nawet mieszkalismy obok siebie .

Edytowane przez Syl993
Czas edycji: 2015-01-04 o 13:55
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 00:32   #6
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wszystko o UK

Jak coś to możecie pisać do mnie na priv odnośnie początków bo jestem świeżo po tych wszystkich najważniejszych, startowych rzeczach.

Ps. Dirty diana to piosenka jacksona, z której popek zaczerpnął xd

Wysyłane przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 22:56   #7
DirtyDianaa
Przyczajenie
 
Avatar DirtyDianaa
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Podkarpacie ;)
Wiadomości: 15
Dot.: Wszystko o UK

Odnośnie nicku, to tak w moim przypadku chodzi o Michaela Jacksona.



Odnośnie wyjazdu mam jeszcze takie oto rozterki (oczywiście czytam i wertuję temat Dziewczyny z Londynu - łączmy się ale...):
Jedni piszą że jechali w ciemno, brali 1000 funtów do ręki, rejestrowali się w agencjach pracy, roznosili cv, szukali przez urząd pracy i się udało. Drudzy twierdzą że to niewykonalne. Co o tym sądzicie? Czy aż tak jest trudno z pracą? Koleżanka z pracy odradziła mi wyjazd w ciemno (ale ja nie mam tam nikogo do kogo mogłabym wyjechać, więc mam nie jechać?), mówiła abym najpierw znalazła pracę tam, będąc jeszcze tu przez jakąś agencję pracy (poleciła mi gappersonnel) i dopiero kupowała bilet w jedną stronę. Powiedziała mi także że dopóki nie mam wydanego numeru identyfikacyjnego to i tak nie mogę podjąć pracy, a każda próba podjęcia jej przed otrzymaniem numerka jest nielegalna i można zostać deportowanym ? Na owy numer czeka się ponoć miesiąc, a samo wydanie kosztuje ponad 1000 funtów. Tak więc pomysł zabrania ze sobą na sam początek tylko 1000 funtów jest pomysłem poronionym.

Co o tym myślicie? Chciałabym poznać wasze zdanie odnośnie tej wypowiedzi... Dodam tylko że znam język angielski choć to żaden atut wiem , chcę po prostu pracować czy to na fabryce, przy produkcji, czy sprzątaniu, przynajmniej w początkowym etapie.

PS DO CHWAST: Wysłałam Ci wiadomość na priv, ale z moimi zdolnościami chyba po prostu nie doszła

Edytowane przez DirtyDianaa
Czas edycji: 2015-01-05 o 22:59
DirtyDianaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 23:15   #8
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Wszystko o UK

Cytat:
Napisane przez DirtyDianaa Pokaż wiadomość
Odnośnie nicku, to tak w moim przypadku chodzi o Michaela Jacksona.



Odnośnie wyjazdu mam jeszcze takie oto rozterki (oczywiście czytam i wertuję temat Dziewczyny z Londynu - łączmy się ale...):
Jedni piszą że jechali w ciemno, brali 1000 funtów do ręki, rejestrowali się w agencjach pracy, roznosili cv, szukali przez urząd pracy i się udało. Drudzy twierdzą że to niewykonalne. Co o tym sądzicie? Czy aż tak jest trudno z pracą? Koleżanka z pracy odradziła mi wyjazd w ciemno (ale ja nie mam tam nikogo do kogo mogłabym wyjechać, więc mam nie jechać?), mówiła abym najpierw znalazła pracę tam, będąc jeszcze tu przez jakąś agencję pracy (poleciła mi gappersonnel) i dopiero kupowała bilet w jedną stronę. Powiedziała mi także że dopóki nie mam wydanego numeru identyfikacyjnego to i tak nie mogę podjąć pracy, a każda próba podjęcia jej przed otrzymaniem numerka jest nielegalna i można zostać deportowanym ? Na owy numer czeka się ponoć miesiąc, a samo wydanie kosztuje ponad 1000 funtów. Tak więc pomysł zabrania ze sobą na sam początek tylko 1000 funtów jest pomysłem poronionym.

Co o tym myślicie? Chciałabym poznać wasze zdanie odnośnie tej wypowiedzi... Dodam tylko że znam język angielski choć to żaden atut wiem , chcę po prostu pracować czy to na fabryce, przy produkcji, czy sprzątaniu, przynajmniej w początkowym etapie.

PS DO CHWAST: Wysłałam Ci wiadomość na priv, ale z moimi zdolnościami chyba po prostu nie doszła
Pewnie kolezance chodzi o NIN, mozesz pracowac bez NINu wtedy sciagaja wiecej podatku, ale jak go dostaniesz wszystko zwroca od razu, wiec te pieniadze nie zginal. NIN jest za darmo, jedyne to musi pojechac na spotkanie, wiec wydatek tylko na bilet i zadzwonienie o spotkanie o NIN, numer na ktory musisz zadzwonic: 0345 600 0643 wprowadzili teraz zmiane, ze musisz byc w UK 24h, aby zadzwonic do nich. Moga Ci go przyznawac do 6 tygodni po spotkaniu, jednak czesto przychodzi wczesniej.
Mam wiele znajomych, ktorzy przyjechali w ciemno i sie im udalo, zyja bardzo dobrze i nie maja zamiaru wracac, wszystko zalezy od Twojej determinacji, jesli bedziesz chodzila po agencjach, roznosila CV to na bank cos znajdziesz.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 00:43   #9
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Wszystko o UK

Przyjechałam nie do końca w ciemno, miałam gdzie sie zatrzymać ale bez pracy itd. 18 lat, wykształcenie średnie, język B2 w momencie wyjazdu pol roku temu. Nie miałam żadnych problemów z praca, nie korzystałam nigdy z agencji, mieszkam juz na swoim, byc moze bede studiować od września. Koleżanki nie słuchaj bo nie wiem skad ona ma jakieś dziwne informacje, bez ninu mozesz pracować a i tak jest on darmowy.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 01:43   #10
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Wszystko o UK

Cytat:
Napisane przez DirtyDianaa Pokaż wiadomość
Powiedziała mi także że dopóki nie mam wydanego numeru identyfikacyjnego to i tak nie mogę podjąć pracy, a każda próba podjęcia jej przed otrzymaniem numerka jest nielegalna i można zostać deportowanym ? Na owy numer czeka się ponoć miesiąc, a samo wydanie kosztuje ponad 1000 funtów. Tak więc pomysł zabrania ze sobą na sam początek tylko 1000 funtów jest pomysłem poronionym.
to z tym 1k za NIN jest kompletną bzdurą. Tak kompletnie na świeżo: przyleciałam do uk w piątek, w poniedziałek dzynknęłam do nich a już we wtorek miałam rozmowę w sprawie NINu. Mi powiedzieli, że przyjdzie do 6tyg pocztą, ale gdyby potencjalny pracodawca chciał zweryfikować czy faktycznie taką rozmowę odbyłam to dostałam pisemne potwierdzenie o odbyciu interview.

Edytowane przez 201609062117
Czas edycji: 2015-01-06 o 01:44
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 15:20   #11
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Wszystko o UK

Ja wyrabialam NIN calkiem niedawno (pare mies temu) i powiedziano mi, ze moge bez niego pracowac 16 tygodni. Koszt 1000 funtow za to mnie rozwalil Czlowiek czlowiekowi wilkiem po prostu, kto takie bzdury opowiada...
Za to zmagalam sie z dotarciem na to spotkanie- nigdy mi nie bylo po drodze. Prace znalazlam po 2 tygodniach w UK i nigdy mi nie pasowal termin- musialam w koncu wziac wolne w pracy, zeby w ogole dotrzec do tego job centre.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2015-01-06 o 15:22
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 20:01   #12
DirtyDianaa
Przyczajenie
 
Avatar DirtyDianaa
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Podkarpacie ;)
Wiadomości: 15
Dot.: Wszystko o UK

Jakie dokumenty musimy posiadać by wyrobić sobie NIN? Czy prawdą jest że trzeba oprócz oczywiście dokumentu tożsamości posiadać także "proof of address"? Doczytałam też ostatnio coś o home office... kiedy się do nich zgłaszamy? Zaraz po przyjeździe? Po podjęciu pierwszej pracy?
DirtyDianaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 20:19   #13
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Wszystko o UK

Nie trzeba sie rejestrowac w home office, ta instytucja wymagala rejestracji jeszcze jak nie bylo otwartych granic. Proof of address to np. wyciag z banku albo jakis rachunek. Logiczne, ze na poczatku nie masz zadnych rachunkow na wlasne nazwisko, szczegolnie jak wynajmujesz pokoj. Ja zanioslam umowe z banku i paszport oraz kontrakt z pracy, bo juz bylam zatrudniona wtedy. I chyba trzeba wziac ten list, ktory sie od nich dostalo z godzina i data oraz adresem spotkania.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 20:34   #14
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Wszystko o UK

Znaczy mi proof of address wypisała ciocia + jej proof of address. Nie miałam jeszcze pracy ani nic innego. Nie miałam tez tego listu z datami bo dostałam go po czasie. Wiec ogółem miałam swoj dowod tożsamości i proof of address.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 22:34   #15
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Wszystko o UK

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Znaczy mi proof of address wypisała ciocia + jej proof of address. Nie miałam jeszcze pracy ani nic innego. Nie miałam tez tego listu z datami bo dostałam go po czasie. Wiec ogółem miałam swoj dowod tożsamości i proof of address.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mozna tez zaniesc umowe wynajmu jako proof of address. Ja zanioslam wyciag z banku, bo juz mialam konto.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 00:40   #16
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Wszystko o UK

Oczywiscie ze mozna umowe najmu, umowe z banku, rachunki itd. Ale ja mówie o sytuacji zaraz po przyjezdzie, gdy mieszkałam kątem u cioci
Mi z banku nic nie przychodzi (wyciagi itd.), wiec ja do tej pory mam problem z proof of address (papierek z NINu uzywalam ale sie przeprowadziłam).
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 01:12   #17
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wszystko o UK

My nie mieliśmy nic takiego, ani z banku ani żadnego potwierdzenia adresu i powiedzilei że nie ma problemu.

Wysyłane przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 06:14   #18
DirtyDianaa
Przyczajenie
 
Avatar DirtyDianaa
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Podkarpacie ;)
Wiadomości: 15
Dot.: Wszystko o UK

Uspokoiłyście mnie wszystkie bo koleżanka straszyła również tym home office... Może dlatego że ona była tam w latach 2007 mniej więcej... Generalnie po wysłuchaniu jej zwątpiłam że to ogarnę.
DirtyDianaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 08:18   #19
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Wszystko o UK

Lepiej sluchaj swiezakow, albo ludzi, ktorzy juz tam komus pomogli po przyjezdzie calkiem niedawno. Mojego TZ ojciec mieszka 10 lat w UK i niby ogarnia, a tak naprawde niewiele pamieta i nas wprowadzil w blad. Dobrze, ze mamy kumpla, ktory jest na biezaco z takimi rzeczami.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 10:22   #20
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Wszystko o UK

Cytat:
Napisane przez DirtyDianaa Pokaż wiadomość
Uspokoiłyście mnie wszystkie bo koleżanka straszyła również tym home office... Może dlatego że ona była tam w latach 2007 mniej więcej... Generalnie po wysłuchaniu jej zwątpiłam że to ogarnę.
Ogarniesz teraz jest o wiele latwiej wszystko tutaj ogarnac, dostac NIN itp. Ja jak staralam sie o NIN ponad 2 lata temu, to musialam miec juz prace lub udowodnic, ze ktos mnie bedzie utrzymywal, proof of adress z jakiegos banku czy urzedu, nie podpis od wlasciciela mieszkania. Tylko wtedy nie bylo obowiazku dzwonienia dopiero po 24h mozna bylo dzwonic od razu z lotniska, teraz dla kolegii zalatwialismy wszystko to nic nie potrzebowal tylko siebie i dowodu jednak mial juz umowe, bo maz mu prace zalatwil jak byl jeszcze w Polsce.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 20:40   #21
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wszystko o UK

Cytat:
Napisane przez DirtyDianaa Pokaż wiadomość
Uspokoiłyście mnie wszystkie bo koleżanka straszyła również tym home office... Może dlatego że ona była tam w latach 2007 mniej więcej... Generalnie po wysłuchaniu jej zwątpiłam że to ogarnę.
Nie trzeba mieć już home office

Wysyłane przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 16:32   #22
girl_from_london
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 26
Dot.: Wszystko o UK

Autor wątku rozłożył mnie na łopatki! dawno się tak nie uśmiałam. Jadąc na wakacje do rodziny- zupełnie inna sytuacja. Nin za 1000= zostało już wyjasnione. Pracować można bez jak się czeka na przyznanie.
Nie mieszkam długo w uk, ale co mogę powiedzieć od siebie:
- zmiany, zmiany, zmiany!!!! tu ciągle coś sie zmienia. Jak nie pracę, to mieszkanie (pokój)- są sytuacje, kiedy pracuje się do 18-20 a masz tydzień na znalezienie pokoju, bo ktoś ci go właśnie wypowiedział.
-mieszkanie z obcymi ludźmi- najwiekszy minus londynu. Może młodszym osobom to nie przeszkadza, ale ja nie mogę przywyknąć (jeszcze trochę i będziemy na "swoim"), a i tak mam komfort, że mieszkanie dzielę tylko ja mój chłopak i jedna osoba.
- znajomi- naprawdę radzę uważać na nowo poznane osoby (przez takie wyladowałam w szpitalu- długa historia)
girl_from_london jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 16:55   #23
DirtyDianaa
Przyczajenie
 
Avatar DirtyDianaa
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Podkarpacie ;)
Wiadomości: 15
Dot.: Wszystko o UK

girl_from_london, a co sądzisz o dzisiejszych szansach znalezienia sobie pracy tam? Czasy gdy o pracę było tam bardzo łatwo minęły. Zdaję sobie sprawę... Ale jak to wygląda dziś, z Twojego punktu widzenia np, albo na podstawie historii twoich przyjaciół, znajomych...?

Wiem że ciągle zadaję takie pytania, ale nie wiem, chyba staram sama siebie zapewnić że decyzja którą podjęłam jest dobra, i jak się postaram to dam radę...
DirtyDianaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 18:32   #24
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Wszystko o UK

Moim zdaniem o prace jest łatwo. Przyjechałam w maju, nigdy nie miałam problemów ze znalezieniem pracy, nawet zmienialam pare razy bo mi sie nie podobały. A mam 0 doświadczenia i jestem świeżo po liceum.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 20:36   #25
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wszystko o UK

no zz tym ninem to tez fakt, ze mozna pracowac bez, ale duzo pracodawcow nie chce tak zatrudniac i kaze przyniesc papier, ze sie chociaz na spotkaniu bylo xd
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 22:03   #26
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Wszystko o UK

Cytat:
Napisane przez girl_from_london Pokaż wiadomość
Autor wątku rozłożył mnie na łopatki! dawno się tak nie uśmiałam. Jadąc na wakacje do rodziny- zupełnie inna sytuacja. Nin za 1000= zostało już wyjasnione. Pracować można bez jak się czeka na przyznanie.
Nie mieszkam długo w uk, ale co mogę powiedzieć od siebie:
- zmiany, zmiany, zmiany!!!! tu ciągle coś sie zmienia. Jak nie pracę, to mieszkanie (pokój)- są sytuacje, kiedy pracuje się do 18-20 a masz tydzień na znalezienie pokoju, bo ktoś ci go właśnie wypowiedział.
-mieszkanie z obcymi ludźmi- najwiekszy minus londynu. Może młodszym osobom to nie przeszkadza, ale ja nie mogę przywyknąć (jeszcze trochę i będziemy na "swoim"), a i tak mam komfort, że mieszkanie dzielę tylko ja mój chłopak i jedna osoba.
- znajomi- naprawdę radzę uważać na nowo poznane osoby (przez takie wyladowałam w szpitalu- długa historia)
Ja mieszkanie z obcymi wytrzymalam przez miesiac, to jest rzeczywiscie straszne.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 22:32   #27
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Wszystko o UK

Cytat:
Napisane przez girl_from_london Pokaż wiadomość
- znajomi- naprawdę radzę uważać na nowo poznane osoby (przez takie wyladowałam w szpitalu- długa historia)
mam nadzieję, że już wszystko jest ok
[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;49667082]Ja mieszkanie z obcymi wytrzymalam przez miesiac, to jest rzeczywiscie straszne.[/QUOTE]
popieram, mimo że jakiś szczególnie traumatycznych doświadczeń nie mam w tym temacie.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 22:47   #28
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wszystko o UK

Ja drugi miesiąc mieszkam z obcymi i dla mnie to jest tragedia xddd

Wysyłane przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 22:48   #29
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Wszystko o UK

pinkswan, ja tez nie, ale sama swiadomosc, ze musisz dzielic przestrzen z ludzmi, ktorzy np. maja problem ze sprzataniem, kolejka do kuchenki, do lazienki itp. wkurzała mnie strasznie. Nie ma jak u siebie.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 22:55   #30
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Wszystko o UK

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;49667759]pinkswan, ja tez nie, ale sama swiadomosc, ze musisz dzielic przestrzen z ludzmi, ktorzy np. maja problem ze sprzataniem, kolejka do kuchenki, do lazienki itp. wkurzała mnie strasznie. Nie ma jak u siebie.[/QUOTE]

ja już wyrosłam ze współlokatorów. podejrzewam, że nawet jakbym miała przysłowiowego, nie wadzącego nikomu anioła, to i tak miałabym ochotę go zabić

dziewczyny, temat jak najbardziej do "wszystko o UK". Jak najsensowniej wysłać paczkę do US (nietrafiony zakup na amazonie) Kurierem? Pocztą?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-15 15:34:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.