Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-14, 17:02   #961
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Będę ostrożna - jutro kupuję tą maść na odciski. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzisiaj przeglądałam cały temat od początku i zauważyłam, że dwie z nas zamieściły zdjęcia.... I się załamałam. Dałabym bardzo dużo żeby moje nogi tak wyglądały. Naprawdę. Może już wkrótce ja coś wkleję, to wiele z was z pewnością wyleczy się z kompleksów.
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 18:18   #962
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mimiczka Pokaż wiadomość
Będę ostrożna - jutro kupuję tą maść na odciski. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Tylko nie nakładaj maści gołymi rękami, bo strasznie będzie skóra schodzić.
Pozdrawiam
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 18:36   #963
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Tylko nie nakładaj maści gołymi rękami, bo strasznie będzie skóra schodzić.
Pozdrawiam
Rzeczywiscie, swieta prawda- zapomnialam dodac o tych lapkach.... Skora z nich schodzi- to nie jest niebezpieczne ale zdecydowanie malo estetyczne....

A propos zamieszczonych tutaj zdjec- moje kompleksy tylko sie poglebily.... Gdybym miala takie nogi jak te prezentowane na fotkach to bym juz dawno w kieckach po miescie latala a nie siedziala na tym forum I jesli chodzi o moje wlasne nogi to nikogo nie narazalabym na ich widok.... Przykre, ale cos- moja wina. ( Moja i depilatora ) Grunt to miec na kogo zrzucic.....
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 18:39   #964
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

I jeszcze jedna rzecz- najgorsze z tym cholernym depilatorem jest to ze zawsze ale to zawsze jak juz mam w miare ladne i wygojone nogi, kusi mnie zeby go uzyc. Po pierwsze wloski wyrastaja slabsze , po drugie po dluzszym czasie..... Nienawidze tej ostrej szczeciny jaka sie pojawia po uzyciu tradycyjnej maszynki.....
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 19:53   #965
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Witajcie Przychodzę tu z moim problemem Zamieszczam zdjęcia moich łydek, wstydzę się ich strasznie i nie mam pojęcia co z nimi zrobić, już wielu sposobów próbowałam Wygląda to tragicznie, masa przebarwień, blizn i nowych pryszczyków...

Załącznik 1541179Załącznik 1541180
__________________

malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 20:22   #966
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malenka146 Pokaż wiadomość
Witajcie Przychodzę tu z moim problemem Zamieszczam zdjęcia moich łydek, wstydzę się ich strasznie i nie mam pojęcia co z nimi zrobić, już wielu sposobów próbowałam Wygląda to tragicznie, masa przebarwień, blizn i nowych pryszczyków...

Załącznik 1541179Załącznik 1541180
Witaj Ja powiem szczerze, choc sama w akcie rozpaczy stosowalam juz chyba wszystko, zostaw te swoje nogi w spokoju, daj im odpoczac, opalaj, nawilzaj. W zaleznosci od czego masz krostki i blizny- albo odstaw depilator, albo nie drab, nie wydlubuj wrastajacych wloskow itp. W sumie staraj sie jak najmniej uwagi zwracac na nogi. Obejrzalam fotki- nie ma jeszcze wielkiej tragedii- moze tego lata nie zalozysz juz sukienki ale w przyszlym na pewno. Moim zdaniem nie powinnas stosowac niczego drastycznego- tak jak ja i inne dziewczyny np. masci na odciski. Moze kup w aptece jakas masc na blizny ( Contratubex, Tointex ) i stosuj regularnie. Ale przede wszystkim daj sie nogom zagoic a wtedy zobaczysz ze bede wygladaly duzo lepiej. Powodzenia!
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 20:34   #967
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Karla1983 Pokaż wiadomość
Witaj Ja powiem szczerze, choc sama w akcie rozpaczy stosowalam juz chyba wszystko, zostaw te swoje nogi w spokoju, daj im odpoczac, opalaj, nawilzaj. W zaleznosci od czego masz krostki i blizny- albo odstaw depilator, albo nie drab, nie wydlubuj wrastajacych wloskow itp. W sumie staraj sie jak najmniej uwagi zwracac na nogi. Obejrzalam fotki- nie ma jeszcze wielkiej tragedii- moze tego lata nie zalozysz juz sukienki ale w przyszlym na pewno. Moim zdaniem nie powinnas stosowac niczego drastycznego- tak jak ja i inne dziewczyny np. masci na odciski. Moze kup w aptece jakas masc na blizny ( Contratubex, Tointex ) i stosuj regularnie. Ale przede wszystkim daj sie nogom zagoic a wtedy zobaczysz ze bede wygladaly duzo lepiej. Powodzenia!
Dziękuję Tamtego lata, po intensywnym opalaniu, zauważyłam małą poprawe, nawet sukienki nosiłam... Ale przez ten rok wszystko wróciło Poczekam, zobaczę... Ale szkoda w upalny dzień kisić się w dżinsach
__________________

malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-14, 21:19   #968
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malenka146 Pokaż wiadomość
Dziękuję Tamtego lata, po intensywnym opalaniu, zauważyłam małą poprawe, nawet sukienki nosiłam... Ale przez ten rok wszystko wróciło Poczekam, zobaczę... Ale szkoda w upalny dzień kisić się w dżinsach
Wiem..... ale jak lapki swedzialy to teraz nie ma wyjscia......
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 10:13   #969
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malenka146 Pokaż wiadomość
Witajcie Przychodzę tu z moim problemem Zamieszczam zdjęcia moich łydek, wstydzę się ich strasznie i nie mam pojęcia co z nimi zrobić, już wielu sposobów próbowałam Wygląda to tragicznie, masa przebarwień, blizn i nowych pryszczyków...
malenka146, miejscami wygląda to na niezaleczony stan zapalny. Idź do apteki po wodę utlenioną lub spirytus salicylowy (kosztują grosze) i przecieraj tym nogi. Powinno się szybciej podgoić.
Poza tym po depilacji rób to samo. Stany zapalne nie będą się tak pojawiać. I od razu po depilacji lepiej nie stosować balsamu, bo włazi w pory.

Trzymaj się malenka146, ja też nie raz miałam takie nogi. Będzie lepiej.
Pozdrawiam ciepło
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 10:24   #970
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
malenka146, miejscami wygląda to na niezaleczony stan zapalny. Idź do apteki po wodę utlenioną lub spirytus salicylowy (kosztują grosze) i przecieraj tym nogi. Powinno się szybciej podgoić.
Poza tym po depilacji rób to samo. Stany zapalne nie będą się tak pojawiać. I od razu po depilacji lepiej nie stosować balsamu, bo włazi w pory.

Trzymaj się malenka146, ja też nie raz miałam takie nogi. Będzie lepiej.
Pozdrawiam ciepło
Dziękuję Tylko, że wczoraj po depilacji posmarowałam nawilżającym...
Ale już będę wiedziała, że nie można Czytałam troszkę na forum, ale chciałabym stuprocentowo wiedzieć, bezpośrednio po depilacji należy czymś nogi potraktować czy zostawić w spokoju?
__________________

malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 11:23   #971
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malenka146 Pokaż wiadomość
Dziękuję Tylko, że wczoraj po depilacji posmarowałam nawilżającym...
Ale już będę wiedziała, że nie można Czytałam troszkę na forum, ale chciałabym stuprocentowo wiedzieć, bezpośrednio po depilacji należy czymś nogi potraktować czy zostawić w spokoju?
Ja kiedyś myślałam, że po depilacji trzeba się paćkać balsamem i tak robiłam. Potem zawsze miałam stany zapalne i krosty z ropą. Więc teraz używam dopiero na drugi dzień i jest o niebo lepiej. Po depilacji przecieram tym spirytusem salicylowym dla odkażenia. Niestety trochę piecze. Dlatego warto spróbować z wodą utlenioną. Może będzie łagodniejsza. I jeżeli już coś nakładać to łagodzącego. Można wodą termalną psiuknąć (ale mi osobiście szkoda tej wody, tania nie jest), można potraktować talkiem. Ale ekspertem nie jestem Wszystko to z własnego doświadczenia bądź wyczytanych gdzieś informacji.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-15, 13:14   #972
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

malenka146 Twoje nóżki odrobinę przypominają moje ale i tak masz o połowę mniej tego "dziadostwa". Uwierz mi, że nie jest tak źle.
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 13:50   #973
malenka146
Zadomowienie
 
Avatar malenka146
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 578
GG do malenka146
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mimiczka Pokaż wiadomość
malenka146 Twoje nóżki odrobinę przypominają moje ale i tak masz o połowę mniej tego "dziadostwa". Uwierz mi, że nie jest tak źle.

Ja jutro się wybieram do apteki po jakąś maść na blizny... Bo to głównie one mi szpecą nogi. Ciemne, i dużo ich...
__________________

malenka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 16:05   #974
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez malenka146 Pokaż wiadomość

Ja jutro się wybieram do apteki po jakąś maść na blizny... Bo to głównie one mi szpecą nogi. Ciemne, i dużo ich...
Ale nie licz od razu na jakies spektakularne efekty. Musisz uzywac tych masci systematycznie. Wlasnie sie zastanawiam czy domowy tonik ( woda i sok z cytryny ) ktory rozjasnia skore bedzie tez rozjasnial blizny? Chyba nie.....
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 18:16   #975
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Niestety maści na blizny i przebarwienia działają bardzo długo 9tzn. długo trzeba czekać na efekty) - ok. 2 - 3 miesiące. Ja mam jeszcze więcej blizn i jeszcze ciemniejszych.
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 23:06   #976
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

dziewczyny, masci na blizny typu cepan/contratubex nie podzialaja na plaskie, rozlegle przebarwienia, ktore sa pozostalosciami po wrosnietych wlosach.

one dzialaja glownie na blizny po typowych zranieniach ostrymi przedmiotami, na blizny pooperacyjne.

te po wloskach trzeba zluszczyc najlepiej kwasami(glikolowym/migdalowym/salicylowym/mlekowym)
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 10:01   #977
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Marlenko nie martw sie tak, powiem ci na pocieszenie ze nie wyglada to tak tragicznie..uwierz miałam o wiele gorszy ich wygląd niż Ty i to niecaly rok temu, ale wszystko w miare sobie podleczylam i jakoś pokazuje je już światu ale czasem wole ukryć jak jest zimniej to brzydko wygladajaa nadal ale na słonku całkeim przyzwoicie. Najpierw zanim zaczniesz łuszczyc zalecz ranki. Broń Boże teraz nie uzywaj maści na odciski ani kwasów... poki co zalecz stany zapalne. Ja swoje wyelczyłam Termentiol ok 7 zł cała tubka- chyba dobrze napsiałam i Tribiotic w saszetkach - ten jest droższt ok 3 zł za małą saszetke. Ale skuteczne są obudwie maąści zagajają stany zaplane w kilka dni. Po kąpieli przetrzyj nogi waciekiem nasączonym spirytusem salicynowycm na to punktowo tej maści użyj. I praktycznie rób to kiedy to tylko możliwe. Im dluzej masć jest na nogach tym lepiej. Ta metode przytrzymuj az zagoja sie wszystkie ranki. Nie wyciskaj nic i nie grzeb przy nózkach. Włos sam kiedyś wyjdzie. Wiem ze to trudne sama nie moglam sie temu oprzec ale naprawde nie warto ich maltretowwac ( odwdzięcza ci sie ) zobaczysz sama! Poźniej blizny powinnas zwalczyc jakimis kwasami ale ich uzyj na jesien,zime.. Mam nadzieje ze ci się uda. Pozdrawiam i trzymam kciuki
metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 21:14   #978
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Hmm, maść na odciski chyba w końcu zaczyna działać. Smarowane miejsce się zaczerwieniło. Ciekawe co z tego będzie...
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 22:39   #979
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Smile Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Ja też dzisiaj zaczęłam - wydaje mi się, że naskórek trochę zgrubiał i jakby ciemniejszy się zrobił. Może coś z tego będzie. Testuję w jednym miejscu, więc jak nie wyjdzie to bez większych szkód.
__________________
"Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."

Słowa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 13:28   #980
ChemicalLady
Przyczajenie
 
Avatar ChemicalLady
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Dziewczyny kupiłam dziś ten No-scar, jak narazie mam nogi zaczerwienione. Nie wiecie czy No-scar może uczulać? Mam nadzieję, że pomoże, bo jak nie to wpadnę w głęboką depresję A tak nawiasem to już mi nieźle odwala, co dwie minuty patrzę na te nieszczęsne blizny czy już zniknęły czy nie. Kosmos
__________________
Hate, hate your enemies - save, save your friends - find, find your place - speak, speak the truth.
ChemicalLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 13:38   #981
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Być może taka powinna być pierwsza reakcja skóry, ale to tylko moje przypuszczenia. Lub faktycznie uczula. Ja też mam tak, że co chwila patrzę na nogi - nie wiem po co to robie, przecież wiadomo, że na efekty trzeba poczekać.
__________________
"Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."

Słowa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 14:33   #982
ChemicalLady
Przyczajenie
 
Avatar ChemicalLady
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ełk
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Mimiczka masz rację, to była tylko pierwsza reakcja skóry, na szczęście zaczerwienienie już zeszło (szkoda że nie razem z bliznami...). Zrobiłam sobie dzisiaj zdjęcia moich ohydnych łydek, żeby za miesiąc czy dwa mieć jakieś porównanie, i pomyślałam, że wezmę przykład z koleżanki malenki146 i wkleję tutaj żebyście mi powiedziały czy jest tak tragicznie jak myślę. W ogóle dobrze by było gdybyśmy tu powklejały fotki naszych "pięknie" dorobionych depilatorem nóżek, co Wy na to? Tak w ramach łączenia się w cierpieniu

No więc oto coś, przez co od dwóch lat czuję się beznadziejnie i co obniża moją samoocenę do zera, a nawet -1 (na żywo wygląda to jeszcze gorzej):
__________________
Hate, hate your enemies - save, save your friends - find, find your place - speak, speak the truth.
ChemicalLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 15:29   #983
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Jak wrzucamy zdjęcia, to wrzucamy... Mam nadzieję, że moja sytuacja was pocieszy. A nie mówiłam, że moje są tragiczne?! Ale wierzę, że będzie lepiej!
__________________
"Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."

Słowa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 16:34   #984
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Wiecie co dziewczynki? Ja mysle ze nie jest tak tragicznie z tymi nogami, serio. I chyba problem polega na tym jedynie ze blizny obejmuja kilka warstw skory dlatego tak ciezko sie ich pozbyc i tak dluuuugo to trwa. A poza tym jestem pod wrazeniem Waszej odwagi Choc z drugiej strony wychodzi na to ze wszystkie mamy podobne nogi I ja tez wkleje moje fotki jak mi zejdzie juz zaczerwienienie po kuracji mascia na odciski.
Wiecie ze ja przegladajac to forum , pomimo tego ze dziewczyny pisaly jakie maja straszne problemy z nogami i jak zle one wygladaja, mialam wrazenie ze nie wiedza o czym mowia i w ogole by zamilkly gdyby zobaczyly moje nogi. A teraz mi duzo lepiej. Moze to nie jest wielkie pocieszenie ale swiadomosc ze nie jest sie samemu z takimi szkitkami dziala jak balsam na dusze. Poza tym mozemy wymieniac sie informacjami i wspierac w walce o pozbycie sie tego cholerstwa.
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 16:49   #985
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Karla1983, czym te nieszczęsne nogi smarować, by zaleczyć po maści? Co Ty stosujesz? Trochę mnie boli i piecze, zauważyłam też łuszczenie a pod spodem chyba bardzo delikatną nową skórkę. No i to zaczerwienienie. Więc w tej chwili blizna wygląda na jeszcze większą. Także odstawiam maść. Dziewczyny, uważajcie z tym "wynalazkiem". Kiedy już myślałam że nie działa, to się zaczęło.

Boziu, ile my musimy się wycierpieć żeby być piękne... Faceci to mają dobrze, nikomu nie przeszkadzają ich owłosione nogi
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 17:03   #986
Mimiczka
Raczkowanie
 
Avatar Mimiczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 56
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Karla1983 Pokaż wiadomość
Wiecie ze ja przegladajac to forum , pomimo tego ze dziewczyny pisaly jakie maja straszne problemy z nogami i jak zle one wygladaja, mialam wrazenie ze nie wiedza o czym mowia i w ogole by zamilkly gdyby zobaczyly moje nogi. A teraz mi duzo lepiej. Moze to nie jest wielkie pocieszenie ale swiadomosc ze nie jest sie samemu z takimi szkitkami dziala jak balsam na dusze. Poza tym mozemy wymieniac sie informacjami i wspierac w walce o pozbycie sie tego cholerstwa.
Karla masz rację - jak się poczyta, że nie nie jest się samemu, to zaraz robi się troszeczkę raźniej.

A tak wracając do naszej maści na odciski - podejrzewam, że jakby się jakiś dermatolog dowiedział, to chyba by nas udusił. Ale cóż. Trudno.

A jeżeli chodzi o nasze dodatkowe dziubanie przy nóżkach to ostatnio doszłam do wniosku, że to prawie samoookaleczanie, więc skończmy z tym! Będzie dobrze!
__________________
"Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbujcie zdefiniować kształt gruszki."

Słowa Jaskra (dla niewtajemniczonych "Czas pogardy" Andrzej Sapkowski)
Mimiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 18:27   #987
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Karla1983, czym te nieszczęsne nogi smarować, by zaleczyć po maści? Co Ty stosujesz? Trochę mnie boli i piecze, zauważyłam też łuszczenie a pod spodem chyba bardzo delikatną nową skórkę. No i to zaczerwienienie. Więc w tej chwili blizna wygląda na jeszcze większą. Także odstawiam maść. Dziewczyny, uważajcie z tym "wynalazkiem". Kiedy już myślałam że nie działa, to się zaczęło.

Boziu, ile my musimy się wycierpieć żeby być piękne... Faceci to mają dobrze, nikomu nie przeszkadzają ich owłosione nogi
Napisze Ci jak to wszystko u mnie wygladalo po kolei
Najpierw smarowalam nogi ok 5- 6 dni zanim skora zaczela schodzic. Wymoczylam nogi w kapieli w cieplej wodzie a pozniej sporo skory starlam recznikiem. Problem w tym ze schodzi ona nieregularnie. Tak jak piszesz pod spodem jest juz nowy swiezy , taki delikatny naskorek. Ja za pierwszym razem ( bo teraz zastosowalam kuracje po raz drugi ) pokremowalam te nogi po zluszczeniu balsamem nawilzajacym i pol nocy prawie wylam z bolu.... Nogi mnie nie piekly ale wrecz palily.... Tak wiec ten pierwszy dzien zostawiam je tak jak sa- niczym nie smaruje, ta nowa skora jest b. wrazliwa. Pozniej jest juz lepiej i nogi trzeba wrecz natluszczac. Ja na poczatku stosowalam Panthenol w sprayu, powoduje ze naskorek szybciej sie regeneruje. Dziewczyny pisaly o masci z witamina A ( z nia ostroznie bo nogi pieka, ewentualnie po kilku dniach ), spokojnie mozesz stosowac masc lub krem Alantan, ja wlasciwie przez te kilka dni poslugiwalam sie jedynie zwykla oliwka dla dzieci. Po kilku dniach ten nowy naskorek robi sie jakby twardszy i tak jakby brazowieje, a poniewaz jest taki twardawy skora latwo peka- to jest bolesne i wtedy zwlaszcza trzeba pilnowac natluszczania. Ta skora rowniez schodzi i dopiero wtedy nogi sie goja. Ja zauwazylam ze w trakcie zluszczania i regeneracji nogi wygladaja strasznie. Ja bylam tak przerazona ze powiedzialam sobie ze nigdy wiecej masci na odciski! A nogi sie goja i wracaja do normy i musze powiedziec ze moje wygladaja lepiej. Tyle ze nie nalezy niczego przyspieszac- zwlaszcza zdzierac skory na sile. Wszystko w swoim czasie. Ja teraz potraktowalam nogi mascia po raz drugi i obylo sie juz bez takich cierpien Ufff, przepraszam za taki esej ale mam nadzieje ze wyjasnilam Ci watpliwosci Jakby co to pisz Pozdrawiam
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 18:32   #988
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mimiczka Pokaż wiadomość
Karla masz rację - jak się poczyta, że nie nie jest się samemu, to zaraz robi się troszeczkę raźniej.

A tak wracając do naszej maści na odciski - podejrzewam, że jakby się jakiś dermatolog dowiedział, to chyba by nas udusił. Ale cóż. Trudno.

A jeżeli chodzi o nasze dodatkowe dziubanie przy nóżkach to ostatnio doszłam do wniosku, że to prawie samoookaleczanie, więc skończmy z tym! Będzie dobrze!
Udusil, to malo powiedziane
A propos dlubania w tych nogach to rzeczywiscie jest samookaleczanie. Ale kurcze takie rzeczy swiadcza a pewnych problemach z psychika.....
Ja doszlam do wniosku ze najpierw popsulam nogi depilatorem ale dobilam je dziobaniem. Teraz staram sie nie pchac lap tam gdzie nie trzeba.
Zrobilam fotki moich nog, ale dochodze do wniosku ze zdjecia jednak nie oddaja stany rzeczywistego bo naprawde wygladaja gorzej. I jeszcze sie troche wstydze....... " Kobieto, puchu marny " .....
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 18:40   #989
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Ja mam jeszcze jeden pomysl ktory zaczelam stosowac na sobie. Jeszcze nie wiem czy dziala ale na pewno nie zaszkodzi. Przeczytalam tutaj na ktoryms z forum o leczeniu cery mlekiem. Twarz po umyciu nalezy przecierac mlekiem tak jak tonikiem. Czyli mleko na wacik i okraglymi ruchami na buzie. Nastepnie zostawic na ok. pol godziny zeby troche zaschlo a pozniej zmyc letnia woda, juz bez dodatkow zadnych mydel czy zeli. Podobno to daje swietne efekty, bo mleko ma wiele witamin i mineralow itp. Poza tym ma jakas taka wlasciwosc ze potrafi sie " wcisnac" w kazda szczelinke skory i leczy ja w od srodka. Powiem szczerze ze zaczelam to stosowac na twarz i chociaz mialam cere w porzadku to po jakims tygodniu zaczela sie psuc, bylam wysypana a podczas mycia nie czulam juz gladkiej skory jak dotychczas tylko taka jakby lekko chropowata. Wydaje mi sie ze cera zaczela sie oczyszczac w ten sposob, a jesli tak jest to znaczyloby ze to mleko dziala. No wiec przecieram mlekiem rowniez nogi..... Zobaczymy, moze cos pomoze, ale jak mowilam- z pewnoscia nie zaszkodzi. Ale mnie teraz wysmiejecie.... Tonacy brzytwy sie chwyta
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 18:40   #990
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Karla1983, bardzo dziękuję za wyczerpująca odpowiedź! Bardzo mi pomogłaś. Mam w domu tą maść z witaminą A i już miałam nią smarować, ale teraz to się wstrzymam. Spróbuję z Alantanem i zobacze jak będzie.
Pozdrawiam ciepło
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-21 11:28:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.