Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-27, 23:32   #2311
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A jak?
To ty jeszcze wierzysz w newsy telewizyjne
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 23:33   #2312
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
takich przypadków jest więcej
Nie szukając daleko, poseł Niesiołowski
dobra parodia http://www.youtube.com/watch?v=Xqh-HjpeRYo
W ogole polecam cała serie "Autorytetów Platformy Obywatelskiej" na yt

A oryginalne wypowiedzi to juz w ogole szok
http://www.youtube.com/watch?v=5GtskMy58cY

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2012-01-27 o 23:36
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 23:38   #2313
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Nie szukając daleko, poseł Niesiołowski
dobra parodia http://www.youtube.com/watch?v=Xqh-HjpeRYo
W ogole polecam cała serie "Autorytetów Platformy Obywatelskiej" na yt

A oryginalne wypowiedzi to juz w ogole szok
http://www.youtube.com/watch?v=5GtskMy58cY
Tak dla mnie Niesiołowski jest w pierwszej trójce "Autorytetów Platformy Obywatelskiej".
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 23:38   #2314
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez vilya Pokaż wiadomość
Witam. Nie wiem czy wiecie ale w dniu dzisiejszym jadąc samochodem nieopatrznie włączyłam sobie do słuchania Radio Maryja i jak usłyszałam słowo Acta to stwierdziłam, że posłucham co mają do powiedzenia. Do radia dzwonili słuchacze i zarówno prowadzący jak i staruszkowie (bo po głosie można przypuszczać że były to osoby w słusznym wieku) wypowiadali się przeciwko podpisaniu Acta wręcz jedna pani nawoływała księdza do modlitwy, żeby jak najwięcej młodych ludzi przyjechało manifestować do Warszawy.
Staruszkowie, słuchacze radia M. są przeciwko ACTA, bo PiS i prawdopodobnie samo Radio są też przeciwko. Chyba nie myślicie, że to są ich niezależne poglądy, i że dokładnie wiedzą o co chodzi?
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 23:41   #2315
siska81
Wtajemniczenie
 
Avatar siska81
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 625
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość
Staruszkowie, słuchacze radia M. są przeciwko ACTA, bo PiS i prawdopodobnie samo Radio są też przeciwko. Chyba nie myślicie, że to są ich niezależne poglądy, i że dokładnie wiedzą o co chodzi?
Żebyś sie nie zdziwiła
siska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 23:43   #2316
Vanika
Raczkowanie
 
Avatar Vanika
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 446
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez Analeigh Pokaż wiadomość
Staruszkowie, słuchacze radia M. są przeciwko ACTA, bo PiS i prawdopodobnie samo Radio są też przeciwko. Chyba nie myślicie, że to są ich niezależne poglądy, i że dokładnie wiedzą o co chodzi?
widzę, że uważasz wszystkich starszych ludzi za osoby z demencją starczą, nie myślące samodzielnie, nie posiadające własnych poglądów?
Własnych dziadków i babcie też do tej masy zaliczasz?
Oczywiście, że część staruszków ma swoje fanaberie i niektórzy są zatwardziali, część daje sobą manipulować itd. ale wkładanie wszystkich do jednego wora jest wielce niestosowne!
Nie zapominaj, że kiedyś i nas czeka starość, a starość to także wiedza, doświadczenie i bagaż życia. Niejedna starsza osoba jest dużo bardziej zorientowana w zasadach rządzących światem niż my, młodzi.
__________________
"Chłopcy rzucali kamieniami w żabę dla żartu, a żaba umarła na serio"

www.pajacyk.pl
www.pustamiska.pl

Wyłącz TVN- włącz myślenie!
Vanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 00:05   #2317
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Słowo "wszystkich" dopisałaś już Ty sama. Chodziło mi własnie o tych, jak sama napisałaś, którzy "mają swoje fanaberie, są zatwardziali, część daje sobą manipulować itd", czyli sporą część słuchaczy Radia, ale nie mam ochoty się o to z Tobą spierać. Jeśli uważasz inaczej, Twoja sprawa. Peace.

---------- Dopisano o 01:05 ---------- Poprzedni post napisano o 01:04 ----------

Cytat:
Napisane przez siska81 Pokaż wiadomość
Żebyś sie nie zdziwiła
Bardzo bym chciała
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 00:15   #2318
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Prawda lezy pewnie gdzies posrodku - sa tacy i tacy.
Ale taka zatwardzialosc moze w dwie strony dzialac - jedna z moich babć jest bardzo za Tuskiem z jakis nieracjonalnych powodow i nie trafiaja do niej zadne argumenty
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 00:23   #2319
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Zbychu Clapton () jak zwykle pokazał poziom godny artysty

Zbigniew Hołdys jeszcze niedawno zapewniał, że nie będzie więcej komentował polityki. Szybko mu jednak przeszło. Powrót do redakcji Wprost sprawił, że postanowił mocno zaatakować lidera Prawa i Sprawiedliwości. Muzyk otrzymał od Tomasza Lisa pozwolenie na publikacje kontrowersyjnych wypowiedzi. Redaktor naczelny gazety stwierdził: Zamykamy oczy, niech Hołdys pisze, co chce.
Zapewne takiej wypowiedzi Hołdysa by jednak nie opublikował. W komentarzu dla miesięcznika Press artysta wypowiedział się na temat niedawnych obchodów rocznicy katastrofy w Smoleńsku, a także dobitnie wyraził stosunek jaki ma wobec Jarosława Kaczyńskiego, którego, przypomnijmy, nazwał już publicznie "ponurym chujem":
Bo akurat to jest dla mnie chuj - wyjaśnia. Człowiek, który tak strasznie podzielił naród, wprowadził do polityki element nienawiści, szczucia Polaków na Polaków, tak to jest chuj. Pewnie znalazłoby się jakieś mocne słowo z kolekcji tych eleganckich, ale wolę powiedzieć moim emocjonalnym językiem – powiedział w rozmowie z miesięcznikiem.
Jak myślicie, co można jeszcze powiedzieć o Jarosławie Kaczyńskim, żeby się wyróżnić? Jak mocniej jeszcze Hołdys może go obrazić i nienawidzić?
http://www.pudelek.pl/artykul/31634/...ynski_to_chuj/
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 01:20   #2320
vieera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 48
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Witam
w nawiązaniu do gorącego tematu , wrzucam znalezione w sieci pomocne ( mam nadzieje) linki

Internet zaczyna się mobilizować przeciwko kontrowersyjnej umowie, ale ACTA jest już w Parlamencie Europejskim. Protesty przeciwko niemu są znacznie mniej rozwinięte niż przed Sopa, ale na pewno będą poruszać się szybko. Na początek, francuski rzecznik grupy La Quadrature opublikował Poradnik dla protestujących w siedmiu językach.
Witryna oferuje listę posłów do Parlamentu Europejskiego, że można się skontaktować, jak również pomocny skrypt, jak z nimi rozmawiać. Zawiera również porady,np. przynależnosci członkow komitetów,z którymi należy skontaktować się ( mail) w celu maksymalnej skuteczności. ( kontaktując się z członkami UE, Komisji Rozwoju (DEVE).

http://www.forbes.com/sites/davidthi...-protest-acta/


How to act against ACTA ----Jak walczyć z ACTA

Na tej stronie przedstawiono różne sposoby przeciwdziałania ACTA oraz informacje o tym niebezpiecznym układzie.

https://www.laquadrature.net/wiki/Ho...t_against_ACTA
https://www.laquadrature.net/wiki/Ja...y%C4%87_z_ACTA

w 7 językach – ostatnia ikonka u gory - jezyk polski


Dla poznania szczegółowych argumentów odnośnie zagrożeń płynących z ACTA, przeczytaj analizę końcowej wersji ACTA wykonaną przez La Quadrature, zawiera ona wiele silnych argumentów. Sekcja „dowiedz się więcej” położona poniżej również zawiera użyteczne informacje.
Najważniejsze kwestie to:

ACTA zmienia dostawców internetu w swoje prywatne służby ścigające naruszenie praw autorskich, zmuszając ich do brania legalnej odpowiedzialności za działania ich użytkowników
• ACTA określa ciężkie, ale nieprecyzyjnie zdefiniowane sankcje prawne
• ACTA pomija procedury demokratyczne i otwiera drzwi dla równoległego procesu prawnego, z czego Europejscy Parlamentarzyści powinni być szczególnie niezadowoleni


konto na Twitterze La Quadrature: @LaQuadrature

Skontaktuj się ze swoimi eurodeputowanymi

Przykładowy e-mail ( z w/w strony)
"""
Drogi Pośle/Droga Posłanko,

Chciałbym wyrazić swoje niezadowolenie i obawy związane z wiadomościami dotyczącymi podpisania przez Rzeczpospolitą Polską "Umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrobionymi...", szerzej znanej pod akronimem swojej oryginalnej anglojęzycznej nazwy, czyli ACTA. Jestem przekonany, że umowa ta otwiera drzwi do procederów, które mogą zostać wykorzystane przez organizacje chroniące praw własności intelektualnej do nieuczciwego dochodzenia swoich interesów.

Podczas zapoznawania się z tekstem umowy uwagę moją przykuł punkt 3. artykułu 9. Mówi on o możliwości zgłoszenia przez właściciela praw autorskich domniemanej wysokości odszkodowania na rzecz strat, które zostały poniesione wskutek naruszenia tychże praw. Organizacje, które są właścicielami praw autorskich bardzo często już udowadniały, że potrafią w bardzo szkodliwy i nieuczciwy sposób wykorzystywać ten sposób myślenia. Należałoby przywołać tutaj przykład amerykańskiej organizacji RIAA zrzeszającej artystów, która stała się znana w roku 2006 z powodu oskarżenia rodziny nie posiadającej komputera o naruszenie praw autorskich przez udostępnianie plików zawierających treści nimi chronione. Podobne oskarżenia zostały wysunięte w roku 2009 w stosunku do Joela Tanenbauma, na którego została nałożona grzywna w wysokości 4.5 miliona dolarów, czyli 80 tysięcy dolarów za jeden udostępniany przez niego utwór. Uważam, że aktualny zapis w umowie pozwala na nieuczciwe i niepodyktowane żadnymi realnymi przesłankami "szacowanie" strat w podobny sposób, jak został tutaj przedstawiony.

................

Prosiłbym o uważne przeanalizowanie treści tejże Umowy, oraz - jeśli to możliwe - zwrócenie uwagi szanownych Posłów i Posłanek na tematy w niej poruszane. Jestem pewny, że ratyfikacja Umowy nie będzie miała żadnych pozytywnych skutków dla polskiego społeczeństwa, a może nawet doprowadzić do ograniczenia wolności korzystania z sieci Internet poprzez obawy o nieuzasadnione łamanie praw autorskich.

Z poważaniem, XYZ
""

Wyslijmy maile do naszych eurodeputowanych , niech zobaczą za czym glosowali ...
vieera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 08:20   #2321
nzuri
Przyczajenie
 
Avatar nzuri
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 25
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

http://www.jestemprzeciwacta.pl/
__________________
يوم واحد عليك أن تكون الألغام
nzuri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 08:55   #2322
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Zbychu Clapton () jak zwykle pokazał poziom godny artysty
Jak się to ma do ACTA? Bo, że Hołdys jest delikatnie mówiąc "dziwny" to wiadomo.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 09:18   #2323
burberry
Raczkowanie
 
Avatar burberry
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 120
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

o proszę a dopiero mnie tu wszyscy besztali, że to niby ja ciągle nawołuje do Pis, a jak się tu pięknie wątek polityczny rozwinął.

JarosławPolskęZbaw na pewno zrobiły porządek z ACTA. Buahahaha

Całe szczęście, oni już rządzili i jak widać nie wrócą już do władzy

Dobrze, że większość Polaków, jeszcze myśli, nie wierzą ślepo swojemu wodzowi, że on im da.

Nie ma takiej opcji politycznej, która poprawi ludziom standard życia.

A podpisy zbierane przez internet to można sobie wsadzić, liczą się tylko te na papierze.

Pozdrawiam wszystkie bojowniczki o wolność, prawdę(oczywiście tą jedyną słuszną reprezentowaną przez Pis, którzy mają na nią monopol), honor, godne życie.

Polecam kropelki na serce, bo dzięki Bogu Wasze gadanie rządu nie obali ;-)

Peace
__________________

burberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 09:31   #2324
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Mi się wczoraj podobało jak Palikota wyzwali od hipokrytów. Bo teraz co niektórym się wydaje, że zapunktują a tu
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 09:35   #2325
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez burberry Pokaż wiadomość
o proszę a dopiero mnie tu wszyscy besztali, że to niby ja ciągle nawołuje do Pis, a jak się tu pięknie wątek polityczny rozwinął.

JarosławPolskęZbaw na pewno zrobiły porządek z ACTA. Buahahaha

Całe szczęście, oni już rządzili i jak widać nie wrócą już do władzy

Dobrze, że większość Polaków, jeszcze myśli, nie wierzą ślepo swojemu wodzowi, że on im da.

Nie ma takiej opcji politycznej, która poprawi ludziom standard życia.

A podpisy zbierane przez internet to można sobie wsadzić, liczą się tylko te na papierze.

Pozdrawiam wszystkie bojowniczki o wolność, prawdę(oczywiście tą jedyną słuszną reprezentowaną przez Pis, którzy mają na nią monopol), honor, godne życie.

Polecam kropelki na serce, bo dzięki Bogu Wasze gadanie rządu nie obali ;-)

Peace
-ja nie jestem za PiS, więc z łaski swojej nie generalizuj,
-przez takie wypowiedzi cały czas wracają wątki polityczne, pomimo wrzucanych przez ludzi linków, które zamiast zostać skomentowane - nikną w tłumie,
-a co do internetowych petycji - to również było tu już pisane, że nic nie dają.
i również polecam kropelki na uspokojenie
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 10:59   #2326
3asiex
Zadomowienie
 
Avatar 3asiex
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 169
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez burberry Pokaż wiadomość
o proszę a dopiero mnie tu wszyscy besztali, że to niby ja ciągle nawołuje do Pis, a jak się tu pięknie wątek polityczny rozwinął.

JarosławPolskęZbaw na pewno zrobiły porządek z ACTA. Buahahaha

Całe szczęście, oni już rządzili i jak widać nie wrócą już do władzy

Dobrze, że większość Polaków, jeszcze myśli, nie wierzą ślepo swojemu wodzowi, że on im da.

Nie ma takiej opcji politycznej, która poprawi ludziom standard życia.

A podpisy zbierane przez internet to można sobie wsadzić, liczą się tylko te na papierze.

Pozdrawiam wszystkie bojowniczki o wolność, prawdę(oczywiście tą jedyną słuszną reprezentowaną przez Pis, którzy mają na nią monopol), honor, godne życie.

Polecam kropelki na serce, bo dzięki Bogu Wasze gadanie rządu nie obali ;-)

Peace
Burberry dziękuję Ci za poprawę humoru tego określenie nie słyszałam i tak mi się spodobało że pokolorowałam

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
Mi się wczoraj podobało jak Palikota wyzwali od hipokrytów. Bo teraz co niektórym się wydaje, że zapunktują a tu
Wiadomo że każdy teraz coś chce ugrać.
__________________
Love Is A Losing Game...

Miałem taki piękny sen, że byłem ostatnim ssakiem na ziemi.(Mort: a ja w nim byłem?) Tak ale jako padlina.

3asiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 11:23   #2327
LyraPotter
Zadomowienie
 
Avatar LyraPotter
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: out here the good girls die
Wiadomości: 1 619
GG do LyraPotter
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Zastanawiam się, jak wątek o ACTA zmienił się w wątek "która partia polityczna zbawi Polskę"
LyraPotter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 11:59   #2328
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

No niestety,możnaby na ten temat założyć oddzielny wątek gdzie każdy by się"wyżył". W kwestii "prawicowości" PiSu podpisuję się pod każdym słowem Shee'Naz - jak dla mnie to co najwyżej "pobożni socjaliści", a że sama za specjalnie pobożna nie jestem to jedyne co w nich cenię, to pewien szacunek dla historii (w porównaniu np. do PO). "Pomysły" na gospodarkę - typowe rozdawnictwo, dobrze chociaż, że nie udają,że są liberalni.

A jeśli chodzi o ACTA to co możemy jeszcze zrobić?? Ja oprócz wydrukowania i wysłania jak największej ilości podpisów ws referendum, nie widzę specjalnie innych rozwiązań. Dziś słyszałam, że obecnie 64% badanych jest przeciwko,21% - za, a reszta nie wie. Biorąc pod uwagę, że to badania zamawiane przez tv, to całkiem pocieszający wynik.
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 12:34   #2329
zria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Wg. mnie z kolei, tak jak na początku wątek ten był dla wszystkich, teraz zrobił się nieco na zasadzie kółka wzajemnej adoracji.
A żeby było w temacie, czyli ACTA, cenzura i te sprawy, napiszę tylko tyle, że mocno się zdziwiłam, kiedy mój post, który napisałam wczoraj po południu jako odpowiedź na wypowiedzi innych osób pojawił się jakieś 15 minut temu. W ten sposób zostałam wykluczona z dyskusji, bo do wątku doszło kolejnych kilka stron. Dziwne. Rozumiem, że posty osób, które dopiero zaczynają się udzielać na forum są moderowane, ale żeby zajmowało to około 20 h??
zria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-28, 14:20   #2330
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

A widziałyście ten film z tvn24
http://www.tokfm.pl/blogi/artdom63/2...m_ambasady_usa

I jeszcze spodobała się ta wypowiedz:
http://www.naulice.pl/yaf_postst25_I...ennikarzy.aspx
Odnoszę wrażenie że jest ona niedaleka prawdy.
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 14:41   #2331
Cornette
Raczkowanie
 
Avatar Cornette
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 259
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

właśnie w radiu usłyszałam jakoby Tusk miał telefon z usa w sprawie ACTA, wie ktoś coś o tym?
__________________

Cornette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 14:52   #2332
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez Madia Pokaż wiadomość
Jak się to ma do ACTA? Bo, że Hołdys jest delikatnie mówiąc "dziwny" to wiadomo.
ja tego wcześniej nie wiedzialam
Cytat:
Napisane przez Nadin Pokaż wiadomość
A widziałyście ten film z tvn24
http://www.tokfm.pl/blogi/artdom63/2...m_ambasady_usa

I jeszcze spodobała się ta wypowiedz:
http://www.naulice.pl/yaf_postst25_I...ennikarzy.aspx
Odnoszę wrażenie że jest ona niedaleka prawdy.
wklejam tekst z tego linku bardzo dobry,moim zdaniem

Od soboty protestujemy przeciw ACTA, a w mainstreamowych mediach do tej pory ciężko znaleźć rzetelną opinię, czym jest ACTA.

Sam jestem dziennikarzem (w mediach lokalnych), i kompletnie tego nie rozumiem. Przez pół roku miałem na studiach dziennikarskich zajęcia z prawa autorskiego i prawa własności intelektualnej, musiałem znać zapisy konwencji paryskiej, rzymskiej, Traktatu waszyngtońskiego i TRIPS (załącznik do umów z WTO, podpisany przez ponad 150 krajów na świecie).

Reszta kolegów po fachu albo w tym czasie piła wino nad Wisłą, albo teraz działa w złej wierze, i nie chce mówić o sednie problemu, czyli czym jest tak naprawdę ACTA.

Warto byłoby jednak, byście wiedzieli. ACTA to kontynuacja wspomnianych umów międzynarodowych... Tyle, że w przeciwieństwie do ostatniej z nich - podpisanego w 1994 r. w Marakeszu porozumienia TRIPS (Porozumienia n/t Handlowych Aspektów Ochrony Praw Własności Intelektualnej), ACTA to inicjatywa w jakimś sensie "prywatna". Komitet ds. ACTA ma być niezależny od obecnie funkcjonujących instytucji międzynarodowych zajmujących się ochroną własności intelektualnej, a więc od WIPO (Światowej Organizacji Własności Intelektualnej), od WTO (Światowej Organizacji Handlu) czy od wyspecjalizowanych agend ONZ!

Zapisy ACTA to konserwowanie złego modelu, którego zmiany domagało się i domaga wielu intelektualistów na świecie: od Nelsona Mandeli, po prof. Josepha Stiglitza (Nobel z ekonomii 2001)... Modelu, w którym prawa majątkowe są ważniejsze od praw człowieka.

Obecna polityka w zakresie ochrony praw własności intelektualnej (patentów) się w wielu miejscach skompromitowała. Także w Polsce, gdzie nieoryginalne ciuchy z emblematami Adidasa czy Nike, zamiast przekazać np. do domów dziecka, komisyjnie się niszczy.

Twierdzenie, że wzmacnianie mechanizmów egzekwowania tych praw przyczyni się do rozwoju gospodarczego na całym świecie (pierwsze zdanie preambuły ACTA) to kompletna bzdura. Obecny model nie sprzyja zrównoważonemu rozwojowi świata, pogłębia różnice społeczne, chroni tylko interesy międzynarodowych koncernów i najbogatszych państw świata. Do takich konkluzji prowadzi raport "W stronę nowej ery praw własności intelektualnej: od konfrontacji do negocjacji", przygotowany przez międzynarodową grupę ekspertów ds. biotechnologii, innowacji i własności intelektualnej" (Montreal 2008), zawierający 16 rekomendacji na temat kierunków rozwoju prawa własności intelektualnej, które są zasadniczo odmienne od przyjmowanych na gruncie ACTA rozwiązań.

Także ostatni raport OECD ("Mechanizmy współpracy w zarządzaniu własnością intelektualną") wskazuje, że istotą ochrony praw własności intelektualnej winno być tworzenie mechanizmów (w tym mechanizmów prawnych) umożliwiających współpracę i dzielenie się wiedzą. Myślenie w kategoriach zakazowych (na których oparte są porozumienie TRIPS i ACTA) należy do przeszłości, jego dalsze funkcjonowanie jest po prostu szkodliwe.

ACTA to dokument pisany pod dyktando międzynarodowych korporacji, który ma zagwarantować im, że żaden parlament, ani żaden sąd nie będzie mógł zagrozić ich interesom. Choć ich interesy są bardzo często sprzeczne z interesem społecznym...

Przykro, że dziennikarze - którzy powinni poznać na studiach dziennikarskich ten cały proces tworzenia praw w zakresie ochrony praw własności intelektualnej (w ostatnich 20 latach zamieniony w proces tworzenia ochrony interesów wielkich koncernów), zamiast tłumaczyć, czym jest tak naprawdę ACTA, cały czas sprowadzają problem do piractwa.

Zgoda, piractwo jest niemoralne etycznie!

Moralne jest za to niszczenie odzieży, która mogłaby trafić do domów dziecka? Nie trafia, bo od 2000 r. w Polsce obowiązuje porozumienie TRIPS, którego zapisy jeszcze zaostrza ACTA.

Moralne jest niszczenie żywności, w sytuacji gdy prawie miliony ludzi na świecie głodują? Niszczenie w imię tych samych mechanizmów - musi być ograniczona podaż, bo to oznacza wyższe ceny i wyższe zyski koncernów z branży FMCG.

Moralne jest ustalanie niebotycznych cen leków przez koncerny farmaceutyczne, cen uniemożliwiających właściwą opiekę medyczną, szczególnie w krajach rozwijających się, gdzie cena leku to równowartość miesięcznej pensji (efekt porozumienia TRIPS, którego zapisy jeszcze zaostrza ACTA), więcej tu: http://action.ffii.org/acta/Analysis

Moralne jest, że prawa własności intelektualnej (czyli prawa majątkowe) są dziś ważniejsze od praw człowieka - a do tego sprowadza się TRIPS i ACTA?

Najbardziej przerażające jest to, że choć przeciętnie rozgarnięty nastolatek, który poświęcił dwa dni na szperanie w necie, ma już w/s ACTA większą wiedzę od polityków i dziennikarzy - ci dalej próbują Wami manipulować.

PS. Wszelkie prawa niezastrzeżone - wklejajcie ten tekst w dyskusjach, które próbują sprowadzać problem ACTA do piractwa!



Powrót do początku
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający

Edytowane przez dawidowskasia
Czas edycji: 2012-01-28 o 14:54
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 14:59   #2333
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez Cornette Pokaż wiadomość
właśnie w radiu usłyszałam jakoby Tusk miał telefon z usa w sprawie ACTA, wie ktoś coś o tym?
Wyżej już podałam lik do materiału filmowo, w którym jest mowa o dziwnym telefonie z ambasady USA.

Jeszcze tu o tym piszą:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...lowie_ws_.html
__________________


Edytowane przez Nadin
Czas edycji: 2012-01-28 o 15:04
Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 15:04   #2334
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez Vanika Pokaż wiadomość
widzę, że uważasz wszystkich starszych ludzi za osoby z demencją starczą, nie myślące samodzielnie, nie posiadające własnych poglądów?
Własnych dziadków i babcie też do tej masy zaliczasz?
Oczywiście, że część staruszków ma swoje fanaberie i niektórzy są zatwardziali, część daje sobą manipulować itd. ale wkładanie wszystkich do jednego wora jest wielce niestosowne!
Nie zapominaj, że kiedyś i nas czeka starość, a starość to także wiedza, doświadczenie i bagaż życia. Niejedna starsza osoba jest dużo bardziej zorientowana w zasadach rządzących światem niż my, młodzi.
Wiadomo,że niektórzy nie mają pojęcia (podobnie jak młodzi).
Jednak starsze osoby pamiętają stan wojenny, inwigilację etc i nie chcą do tego wracać
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 15:06   #2335
Cornette
Raczkowanie
 
Avatar Cornette
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 259
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez Nadin Pokaż wiadomość
Wyżej już podałam lik do materiału filmowo, w którym jest mowa o dziwnym telefonie z ambasady USA.

Jeszcze tu o tym piszą:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...lowie_ws_.html
Dziwne to i coraz bardziej podobne do założeń NWO.
__________________

Cornette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 15:07   #2336
olalena
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: wrzosowiska :)
Wiadomości: 504
GG do olalena
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Ktos moze wie czy ta ustawa w koncu przeszla czy nie? - http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komor...wiadomosc.html
olalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 15:08   #2337
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Skoro juz bylo wspomniane o wyrzucanych ciuchach - moja babcia pracujaca jako kucharka w wojsku miala tam wigilie; zamowione zostalo kilkadziesiat kilo pierogow, uszek i innych, one (10 kucharek+przelozenie) zjedli moze z tego 5 kilo, reszte musieli wyrzucic :/ czyli do smietnika poszlo prawie 100 kg jedzenie, bo takie jest polskie prawo.
Wiem, ze od czapy troche
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 15:57   #2338
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A jak?
90 % to byli normalni, naprawdę na poziomie ludzie - aż byłam w szoku.
Często młodzi, wykształceni, elokwentni. Bez krzykow, bez cyrków - w tv ich nie widzialam
Pokazywali tylko odsetek zachowujący się skandalicznie
Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Skoro juz bylo wspomniane o wyrzucanych ciuchach - moja babcia pracujaca jako kucharka w wojsku miala tam wigilie; zamowione zostalo kilkadziesiat kilo pierogow, uszek i innych, one (10 kucharek+przelozenie) zjedli moze z tego 5 kilo, reszte musieli wyrzucic :/ czyli do smietnika poszlo prawie 100 kg jedzenie, bo takie jest polskie prawo.
Wiem, ze od czapy troche
normalka. U mojej koleżanki w hotelowej restauracji wyrzucają codziennie po kilkanaście kilo normalnego,świeżego jedzenia.

Ostatnio kucharz przygotowal kilka kilo ryb w jakiejś potrawie.Goście nie spróbowali nawet więc wszystko poszlo w kosz.
Mają takie wielkie wiadro i codziennie musza takiego postawnego chłopa wolać,zeby wyrzucil bo nikt nie może unieść...ale akcja podziel się posilkiem jak najbardziej rozreklamowana...

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Wrzucałam, naprawde ekstra parodia Odniesienia bardzo trafne
fajne "prawie dorżnęliśmy watahę a teraz musimy się znów przefarbować"
"Uruchomić Palikota"
" Kasiu nie placz nie zhakują Ci bloga"
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 16:19   #2339
3asiex
Zadomowienie
 
Avatar 3asiex
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 169
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Kochani polecam, w temacie, na rozładowanie:
http://www.youtube.com/watch?v=Na4KbXEMZk4
ACTA SRAKTASmoleńsk k..wa!!!
Nie gniewajcie się ale gdy to zobaczyłam musiałam napisać.
__________________
Love Is A Losing Game...

Miałem taki piękny sen, że byłem ostatnim ssakiem na ziemi.(Mort: a ja w nim byłem?) Tak ale jako padlina.

3asiex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 17:05   #2340
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Umowa ACTA – ACTA ograniczenie wolności i informacji w sieci

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
No niestety,możnaby na ten temat założyć oddzielny wątek gdzie każdy by się"wyżył". W kwestii "prawicowości" PiSu podpisuję się pod każdym słowem Shee'Naz - jak dla mnie to co najwyżej "pobożni socjaliści", a że sama za specjalnie pobożna nie jestem to jedyne co w nich cenię, to pewien szacunek dla historii (w porównaniu np. do PO). "Pomysły" na gospodarkę - typowe rozdawnictwo, dobrze chociaż, że nie udają,że są liberalni.
A ja sie w pełni zgadzam z Twoim dopiskiem na ten temat
I trzeba dodac, ze koegzystencja tych obu partii jest szkodliwa samo przez się - wczesniej nigdy nie zaobserwowalam az takiej nienawisci miedzy zwolennikami jakichs opcji politycznych w Polsce. Uniemozliwia to niemal zupelnie konstruktywne dyskusje.
Co do watku politycznego, mysle ze naprawde by sie przydal, bo nie mam ochoty tu czytac dogryzania sobie z powodu pogladów.
Cytat:
Zapisy ACTA to konserwowanie złego modelu, którego zmiany domagało się i domaga wielu intelektualistów na świecie: od Nelsona Mandeli, po prof. Josepha Stiglitza (Nobel z ekonomii 2001)... Modelu, w którym prawa majątkowe są ważniejsze od praw człowieka.
[...]
Obecny model nie sprzyja zrównoważonemu rozwojowi świata, pogłębia różnice społeczne, chroni tylko interesy międzynarodowych koncernów i najbogatszych państw świata.
Tak głośno wszędzie o rzekomych prawach człowieka, politycy tak bardzo lubią tym ukwiecać przemówienia - a w jaka to naprawdę stronę idzie od baaardzo dawna? To prawo i instytucje są ważniejsze od człowieka. Zacytuje jedne z ostatnich słów śp. Aarona Russo:
"Obaj wierzymy indywidualność, gdzie jednostka ma rolę dominującą.
W dzisiejszym świecie dominują instytucje, a nie ludzie. Wiadomo: "My ludzie, wybrani przez ludzi, dla ludzi".
Teraz jest: "My instytucje, wybrane przez instytucje, dla instytucji".
Ludzie są drugorzędni. Liczą się tylko korporacje i instytucje, a Rezerwa Federalna jest największą instytucją na świecie."

Cytat:
Także ostatni raport OECD ("Mechanizmy współpracy w zarządzaniu własnością intelektualną") wskazuje, że istotą ochrony praw własności intelektualnej winno być tworzenie mechanizmów (w tym mechanizmów prawnych) umożliwiających współpracę i dzielenie się wiedzą. Myślenie w kategoriach zakazowych (na których oparte są porozumienie TRIPS i ACTA) należy do przeszłości, jego dalsze funkcjonowanie jest po prostu szkodliwe.
No właśnie - myślenie w kategoriach zakazowych. Na przykładzie innych dziedzin doskonale widzimy, ze to się nie sprawdza. Doprowadza do rozrostu szarej strefy, nie likwiduje problemu.
Kluczem do zwalczenia piractwa jest obniżka cen oryginalnych produktow. A żeby to sie miało w pełni dobrze do warunków naszego kraju - najpierw musi zaistniec dlugotrwały rozwoj gospodarczy, który doprowadzi do wiekszego dobrobytu, wyzszych pensji.
No i kwestia praw autorskich - są wydłużone ponad wszelką miarę.Przy takiej ilości dzieł, egzekwowanie tego prawa jest niemożliwe. Należy skrócić prawa autorskie, ponieważ od wielu lat następuje jedynie niekontrolowane ich wydłużanie.
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:28.