Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-02, 19:15   #2161
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

gorset przynajmniej w czerwonej serii byl ciut mniejszy od biustonosza
i nie wiem czy 65e nie bedzie za duze
jestem coprawda nietabelkwoa, ale mam 63 pod, jakies 84 w i .. zielone 65e jest troszke za duze (ale z dd sie wylewam)

Edytowane przez 201704051255
Czas edycji: 2009-11-02 o 19:16
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 19:19   #2162
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

zielony jest odrobinę większy niż czerwony, dlatego myślę, że 30DD będzie idealne 30E jednak może być lekko za duże. A w Antośce chodzi o to, żeby był efekt "na styk"
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 19:33   #2163
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

dobrze ze jednak podałam wymiary czyli 65DD
a antoska to chyba bardziej taka niebieska/morska jest z tego co pamiętam, bo na tym kompie mi kolory nie działają
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 19:52   #2164
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

taki morski turkus
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 19:59   #2165
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez *kasieńka* Pokaż wiadomość
taki morski turkus
no to dobrze pamiętam juz wiem który, zamówie w przyszłym tygodniu albo pod koniec tego
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 21:18   #2166
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

pod biustem mam 75, natomiast miseczka 90. jaki to rozmiar wg Was?
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 21:48   #2167
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Sesja Pokaż wiadomość
pod biustem mam 75, natomiast miseczka 90. jaki to rozmiar wg Was?
mniej więcej 70D/DD (rozmiar brytyjski) o ile się dobrze zmierzyłaś - ciasno na WYdechu pod biustem i luźno w biuście - to możesz też próbować 70D/E z polskich firm
rozmiar effuniaka do ustalenia tutaj http://www.ewa-michalak.pl/Kalkulator-chelp-pol-10.html

no i oczywiście: http://stanikomania.blox.pl/2009/02/...yc-stanik.html
czyli jak poprawie założyć stanik, bo niewiele kobiet potrafi
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy

Edytowane przez nelyen
Czas edycji: 2009-11-02 o 21:50
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-02, 21:57   #2168
Sesja
Zakorzenienie
 
Avatar Sesja
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: LBN
Wiadomości: 3 979
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

z tej pierwszej strony, która mi podałas wyszlo ze mam 75 C hmm.. zawsze wydawało mi sie ze mam B i takie staniki tez kupowałam..
__________________
Życie jest zmianą. Jeśli przestaniesz się zmieniać, przestaniesz żyć.

Edytowane przez Sesja
Czas edycji: 2009-11-02 o 21:58
Sesja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 22:16   #2169
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Sesja Pokaż wiadomość
z tej pierwszej strony, która mi podałas wyszlo ze mam 75 C hmm.. zawsze wydawało mi sie ze mam B i takie staniki tez kupowałam..
ten rozmiar dotyczy tylko i wyłącznie staników marki Effuniak, pod warunkiem że się dobrze zmierzyłaś czyli w tzn zwisie - w pochyleniu, do wszystkich innych staników odpowiedni będzie rozmiar podany przez nelyen.

to źle Ci się wydawało ale spoko, było nas wiele i z każdym dniem przybywa dobrze ostanikowanych kobiet

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

a tak w ogóle to fajny podpis teraz czas na zmianę rozmiaru stanika
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 22:20   #2170
Naitine
Raczkowanie
 
Avatar Naitine
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 112
GG do Naitine
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

byłam ciekawa jaki rozmiar mi wyjdzie i się serio zdziwiłam ;D polski 65 G ;O !! nigdy bym się nie spodziewała ;DD
__________________
*** " Wszystko co dobre jest nielegalne,
niemoralne
lub powoduje tycie."

Naitine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 22:28   #2171
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Naitine Pokaż wiadomość
byłam ciekawa jaki rozmiar mi wyjdzie i się serio zdziwiłam ;D polski 65 G ;O !! nigdy bym się nie spodziewała ;DD
a tak z ciekawości zapytam, jaki rozmiar teraz nosisz?
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-02, 22:37   #2172
Naitine
Raczkowanie
 
Avatar Naitine
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 112
GG do Naitine
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

do dziś nie byłam świadoma że istnieje inna rozmiarówka niż klasyczne 75c ;DD i różnie to było z tymi stanikami raz 70c raz 75b a raz 75c D widzę że muszę pojechać do szczecina sobie po nowy stanik, bo u mnie pewnie się zdziwią że takie rozmiary są ;p
__________________
*** " Wszystko co dobre jest nielegalne,
niemoralne
lub powoduje tycie."

Naitine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 23:23   #2173
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Naitine Pokaż wiadomość
do dziś nie byłam świadoma że istnieje inna rozmiarówka niż klasyczne 75c ;DD i różnie to było z tymi stanikami raz 70c raz 75b a raz 75c D widzę że muszę pojechać do szczecina sobie po nowy stanik, bo u mnie pewnie się zdziwią że takie rozmiary są ;p
uuu to widać masz zaległości ;P alfabet nie kończy się na C
załóż swój stanik wg tej instrukcji: Jak założyć stanik? do celów eksperymentalnych obwód zepnij agrafką tak żeby można go było odciągnąć tylko z 5cm i ułóż piersi w miseczkach, mogę się założyć że się wyleją środkiem
ostatecznie możesz też poszukać 70F, ono będzie mieć taką samą miseczkę jak 65G. pamiętaj, że są dwie rozmiarówki- polska i brytyjska (w Polsce też można dostać brytyjskie staniki) i nie pomyl rozmiaru.
najbliższy sklep z szeroką rozmiarówką możesz znaleźć na stanikowej mapie:
http://stanikowamapa.prv.pl/
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 09:58   #2174
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

dobra stwierdziłam, ze nie będe czekac, zamówiłam dzis gorset
jak przyjdzie to wrzuce zdjęcia, mam nadzieje, ze nie będe musiała wymieniac
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 10:48   #2175
xhankax
Zakorzenienie
 
Avatar xhankax
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: ze Śląska
Wiadomości: 5 454
GG do xhankax
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Dziewczyny, zakupiłam Pour Moi? St. Tropez Padder czarno-różowy w rozmiarze 60B.
Niestety nie mam jak zrobić zdjęć ale wydaje mi się, że wszystko jest w porządku. To pierwszy dobrze dobrany biustonosz na moje malutkie piersi. Wykonanie fantastyczne. W ogóle czuję się w nim super i co najważniejsze, obwód przyjemnie ścisły, nic nie podchodzi mi pod brodę Żałuję tylko, że kobiety o małych biustach mają tak naprawdę niewielki wybór w bieliźnie.
Ale i tak się cieszę, tż również zachwycony
__________________
KKV
xhankax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 11:57   #2176
Miua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 14
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Dziewczyny, bardzo Was proszę o pomoc! Chyba już nigdy nie będę miała dobrze dobranego stanika

Wszystko przez to, że jestem osobą otyłą. Mam małe piersi same w sobie, bardzo psuje mi wszystko obwód.... W dodatku jedną pierś mam wyżej i jedna miseczka nigdy nie jest wypełniona na samym dole.

Moje wymiary to 93/92 pod biustem- bardzo mocno ściskałam jak mierzyłam. 113cm w biuście luźno na stojąco a w "zwisie" 117cm. Różnica więc niewielka!

Bra-fitter mi pokazuje 38F. Kupiłam to 38F. Moje piersi w nim toną, dało by się jeszcze po jednej spokojnie wsadzić do każdej miseczki!
Same zobaczcie jak to wygląda! UWAGA!!! Umiem zakładać stanik, robię to dokładnie jak na instrukcji z tego bloga, ale mam dużo tłuszczu i te wszystkie buły są to buły z tłuszczu, to nie są piersi, tego się nie da wsadzić do stanika!!!

Załącznik 2626671

Załącznik 2626672

Załącznik 2626673

Załącznik 2626674


Pokażę Wam zdjęcia w starym szmacianym staniku, rozmiar 85 C.

Załącznik 2626685

Załącznik 2626686


Po nieudanej próbie z tym F, na ślepo wzięłam sobie do spróbowania 36F, bo podobno im mniejszy rozmiar tym mniejsza miseczka nawet przy tej samej literce, a im ściśliwszy obwód tym lepiej, no to spróbowałam. 36F jest lepsze, nie odstają mi tak miseczki jak w 38F, ale też jednak odstają i też źle się w nim czuję. Zobaczcie:

Załącznik 2626699

Załącznik 2626721

Wzięłam więc na ślepo kolejną mniejszą miseczkę, po prostu w ramach spróbowania, była okazja na Allegro, co mi szkodziło. 38DD też lekko odstaje, ale jest chyba najlepiej.

Załącznik 2626710

Załącznik 2626702


Wszystko to są usztywniane staniki oczywiście, miękkich żadnych jeszcze nie przerobiłam, nie ukrywam jednak, że moimi docelowymi stanikami są usztywniane, nie ma sensu próbować w miękkimi bo ich po prostu nie lubię.


Jaki ja mam ten rozmiar kupować? To co mi wychodzi z bra fitterem się nie nadaje, bo miseczki są za duże! Kurka wodna no! Pomóżcie
Miua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 12:50   #2177
sweetylily
Rozeznanie
 
Avatar sweetylily
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 501
GG do sweetylily
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cześć dziewczyny
Potrzebuje szybkiej porady
Zanalazlam okazje i chcialabym zamowic Panache Inferno jednak nie wiem jaki rozmiar wybrac. Mam 71 pod biustem (ciasno mierzone) 90 w biuście (na stojąco)98cm w pozycji pochylonej. Jak myslicie. 70E , 70F, 70FF, a moze 65DD?

Edit:
A moze lepiej Panache model Special Occasions w rozmiarze 65FF?
__________________

Edytowane przez sweetylily
Czas edycji: 2009-11-03 o 12:52
sweetylily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 12:54   #2178
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Ja czekam na moj pierwszy dopasowany stanik. Teraz ogladajac zdjecia kolezanki sie przerazilam, ze i moje piersi zgina gdzies w miseczkach Tez mam maly biust i boje sie, ze obwod bedzie jak cie moge a w miseczkach poplyne.

Miua, moze nie masz piersi jednej wyzej a drugiej nizej a raczej skrzywienie kregoslupa? Niektore ujecia na to wskazuja. Przykro mi, ze zakupy nietrafione

edit: wiecie jak jak czytam niektore wasze posty z rozmiarami to dochodze do wniosku, ze nie potrafie sie zmierzyc Skad sie bierze taka roznica miedzy obwodem w biuscie na stojaco i pochyleniu? Ja niezaleznie czy na stojaco czy w pochyleniu mierze biust na wysokosci brodawek. Niechaj moze ktos to doprecyzuje?


Edytowane przez paprak
Czas edycji: 2009-11-03 o 12:56
paprak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 12:57   #2179
Pavlinecka_21
Zakorzenienie
 
Avatar Pavlinecka_21
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: PodLasie albo i dalej
Wiadomości: 7 662
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez nicko Pokaż wiadomość
Mogę się mylić, ale według mnie nie jest to najlepszy wybór dla małych piersi.
http://balkonetka.pl/katalog/bra/panache-inferno-4 mnie osobiście taki efekt się nie podoba
No to mam nauczkę Jak mi przyszedł przed chwilą to myślałam, że zawału dostanę.... on jest wieeelki ....

wiedziałam, że coś będzie nie tak, jak już go tylko zamówiłam - czułam niebezpieczeństwo tego D.... I miałam rację, hehe, jest za duży.

Ale tak miło trzyma wszystko spod pach... ma naprawdę super obwód jak dla mnie. Może go zostawię i poczekam na lepsze czasy? Może kiedyś będę w ciąży np?
Pavlinecka_21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-03, 13:09   #2180
sweetylily
Rozeznanie
 
Avatar sweetylily
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 501
GG do sweetylily
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
Ja czekam na moj pierwszy dopasowany stanik. Teraz ogladajac zdjecia kolezanki sie przerazilam, ze i moje piersi zgina gdzies w miseczkach Tez mam maly biust i boje sie, ze obwod bedzie jak cie moge a w miseczkach poplyne.

Miua, moze nie masz piersi jednej wyzej a drugiej nizej a raczej skrzywienie kregoslupa? Niektore ujecia na to wskazuja. Przykro mi, ze zakupy nietrafione

edit: wiecie jak jak czytam niektore wasze posty z rozmiarami to dochodze do wniosku, ze nie potrafie sie zmierzyc Skad sie bierze taka roznica miedzy obwodem w biuscie na stojaco i pochyleniu? Ja niezaleznie czy na stojaco czy w pochyleniu mierze biust na wysokosci brodawek. Niechaj moze ktos to doprecyzuje?

Ja mam na przyklad obwisle dosc mocno piersi. Wydaje mi sie ze dlatego mam taka rznice w pomiarach
__________________
sweetylily jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 13:12   #2181
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

ja nawet nie wiedzialam, ze mam sie mierzyc w pochyleniu... slyszalam w staniku i bez, na wdechu..
ale po co mi to mierzenie jesli w 3 dni moge miec 3cm roznicy
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 13:16   #2182
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
a freyi nienawidze jak morowej zarazy ale chyba jestem tutaj jedyna
Ja natomiast chcę retro plunge koniecznie biszkoptowe i czarne. Tanio Więc będę polować

Reszty freyi to tak średnio
Cytat:
Napisane przez sweetylily Pokaż wiadomość
Ja mam na przyklad obwisle dosc mocno piersi. Wydaje mi sie ze dlatego mam taka rznice w pomiarach
Miałam podobnie, choć dziewcztyny twierdzą, że zdarza się duża różnica między pomiarem na stojąco i w zwisie także w praypadku jędrnych biustów. Nie kumam tego w ogóle, ale wiem, że najlepiej celowac tak "w środek"
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 13:40   #2183
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Miua - najlepiej by było jakbyś się wybrała na zakupy stacjonarne. Skąd jesteś? Masz gdzieś w okolicy dobrey sklep? Z tego co widzę po zdjęciach to masz na nich La Senzę, która ma rozchwianą rozmiarówkę - niektóre modele są dużo miskowe, inne mało, więc na La Senzie ciężko dobrać odpowiedni rozmiar.
I ja bym na Twoim miejscu spróbowała jednak miękkiego stanika - miękki nie oznacza gorszy i wbrew temu co myśli większość kobiet - miękki stanik nie pomniejsza biustu. W dobrym miękkim - np. Panache Verona biust może wyglądać na większy Ja bym spróbowała na Twoim miejscu 38E lub 36E
Z usztywnianych modeli dobre powinny być też Masquerade z pionowym cięciem, uniosą trochę biust do góry

W tym starym miękkim staniku piersi wyglądają źle, ale nie dlatego, że jest on miękki, tylko dlatego, że ma stanowczo za małą miskę - fiszbina leży Ci jeszcze na piersi.

sweetylily - Inferno wg wymiarów powinno Ci pasować 30F, ale biorąc pod uwagę, że masz sporą różnicę w wymiarze w biuście normalnie i w pochyleniu, to może się też okazać, że 30FF będzie lepsze

paprak - nie wszyscy mają taką dużą różnicę w biuście normalnie i w pochyleniu - to zależy od budowy biustu. Piersi zwarte będą miały mniejszą różnicę, a lejące większą.
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 13:42   #2184
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
edit: wiecie jak jak czytam niektore wasze posty z rozmiarami to dochodze do wniosku, ze nie potrafie sie zmierzyc Skad sie bierze taka roznica miedzy obwodem w biuscie na stojaco i pochyleniu? Ja niezaleznie czy na stojaco czy w pochyleniu mierze biust na wysokosci brodawek. Niechaj moze ktos to doprecyzuje?
Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Miałam podobnie, choć dziewcztyny twierdzą, że zdarza się duża różnica między pomiarem na stojąco i w zwisie także w praypadku jędrnych biustów. Nie kumam tego w ogóle, ale wiem, że najlepiej celowac tak "w środek"
Różnica w pomiarach w pionie i poziomie zależy od kształtu i wielkości piersi. W pochyleniu powinno się mierzyć z pominięciem brodawek, czyli tuż pod, albo nad nimi.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 13:42   #2185
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Miua Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo Was proszę o pomoc! Chyba już nigdy nie będę miała dobrze dobranego stanika

Wszystko przez to, że jestem osobą otyłą. Mam małe piersi same w sobie, bardzo psuje mi wszystko obwód.... W dodatku jedną pierś mam wyżej i jedna miseczka nigdy nie jest wypełniona na samym dole.

Moje wymiary to 93/92 pod biustem- bardzo mocno ściskałam jak mierzyłam. 113cm w biuście luźno na stojąco a w "zwisie" 117cm. Różnica więc niewielka!

Bra-fitter mi pokazuje 38F. Kupiłam to 38F. Moje piersi w nim toną, dało by się jeszcze po jednej spokojnie wsadzić do każdej miseczki!
Same zobaczcie jak to wygląda! UWAGA!!! Umiem zakładać stanik, robię to dokładnie jak na instrukcji z tego bloga, ale mam dużo tłuszczu i te wszystkie buły są to buły z tłuszczu, to nie są piersi, tego się nie da wsadzić do stanika!!!

Załącznik 2626671

Załącznik 2626672

Załącznik 2626673

Załącznik 2626674


Pokażę Wam zdjęcia w starym szmacianym staniku, rozmiar 85 C.

Załącznik 2626685

Załącznik 2626686


Po nieudanej próbie z tym F, na ślepo wzięłam sobie do spróbowania 36F, bo podobno im mniejszy rozmiar tym mniejsza miseczka nawet przy tej samej literce, a im ściśliwszy obwód tym lepiej, no to spróbowałam. 36F jest lepsze, nie odstają mi tak miseczki jak w 38F, ale też jednak odstają i też źle się w nim czuję. Zobaczcie:

Załącznik 2626699

Załącznik 2626721

Wzięłam więc na ślepo kolejną mniejszą miseczkę, po prostu w ramach spróbowania, była okazja na Allegro, co mi szkodziło. 38DD też lekko odstaje, ale jest chyba najlepiej.

Załącznik 2626710

Załącznik 2626702


Wszystko to są usztywniane staniki oczywiście, miękkich żadnych jeszcze nie przerobiłam, nie ukrywam jednak, że moimi docelowymi stanikami są usztywniane, nie ma sensu próbować w miękkimi bo ich po prostu nie lubię.


Jaki ja mam ten rozmiar kupować? To co mi wychodzi z bra fitterem się nie nadaje, bo miseczki są za duże! Kurka wodna no! Pomóżcie
W tym zielonym wyraznie widac, ze fiszbina lezy na piersi i sie w nia wbija, zamiast okalac.
Masz biust rozsmarowany po klatce i troche minie zanim bedzie wypelniac miseczki tak jak trzeba.
Usztywniane staniki maja to do siebie, ze lubia odstawac w innych pozycjach niz wyprost. W miekkich stanikcach powinno byc lepiej
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 13:44   #2186
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Różnica w pomiarach w pionie i poziomie zależy od kształtu i wielkości piersi. W pochyleniu powinno się mierzyć z pominięciem brodawek, czyli tuż pod, albo nad nimi.
Ale chyba "na stojąco" tez powinno się pomijac brodawki, a nie liczyc ich do obwodu? Tak ja przynajmniej kojarzę. Bo one mogą zakłamać obwód nawet o kilka cm.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 14:30   #2187
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ale chyba "na stojąco" tez powinno się pomijac brodawki, a nie liczyc ich do obwodu? Tak ja przynajmniej kojarzę. Bo one mogą zakłamać obwód nawet o kilka cm.
Ja brodawki zawsze sobie "przyklapuje" miarą i różnica w zwisie i wyproście wychodzi mi faktycznie niewielka. Ale zgadzam się, że zależy to od budowy piersi, te bardziej lejące będą dawały większy wynik w zwisie.

A tak a propos poprzednich postów i nielubienia Freyi Ja ją uwielbiam, wszystkie moje trafione staniki są Freyami. Może dlatego, że biust mam średni, więc w moim rozmiarze wszystkie modele wyglądają jak na zdjęciach reklamowych: ramiączka niegrube, miski małozabudowane.
Natomiast nie lubię Panache, nawet Masquerade jakoś nie trafia do mnie, design jakiś taki nieteges. Nie mówiąc już o tym, że ich fiszbiny sobie, a moje piersi sobie, mam Shanghai i gorset Hestia - i jeden i drugi usiłuje mi nie tylko przebić pachę, ale jeszcze wkomponować środkowe żebra do miseczek. A Freye mają taki kształt jak moje piersi. Shanghai mam zamiar sprzedać, a Hestię trochę niżej noszę dla dobra sprawy, po moich drobnych przeróbkach jest prawie tak ambitna jak prawdziwy gorset do tightlacingu (ma się te fetysze), a wciąż robi ładne jabłuszka.

Edytowane przez Tapioka
Czas edycji: 2009-11-03 o 15:36 Powód: łortografia;)
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 14:44   #2188
Miua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 14
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez *kasieńka* Pokaż wiadomość
Miua - najlepiej by było jakbyś się wybrała na zakupy stacjonarne. Skąd jesteś? Masz gdzieś w okolicy dobrey sklep? Z tego co widzę po zdjęciach to masz na nich La Senzę, która ma rozchwianą rozmiarówkę - niektóre modele są dużo miskowe, inne mało, więc na La Senzie ciężko dobrać odpowiedni rozmiar.
I ja bym na Twoim miejscu spróbowała jednak miękkiego stanika - miękki nie oznacza gorszy i wbrew temu co myśli większość kobiet - miękki stanik nie pomniejsza biustu. W dobrym miękkim - np. Panache Verona biust może wyglądać na większy Ja bym spróbowała na Twoim miejscu 38E lub 36E
Z usztywnianych modeli dobre powinny być też Masquerade z pionowym cięciem, uniosą trochę biust do góry

W tym starym miękkim staniku piersi wyglądają źle, ale nie dlatego, że jest on miękki, tylko dlatego, że ma stanowczo za małą miskę - fiszbina leży Ci jeszcze na piersi.
Rozejrzę się za stacjonarnym sklepem

Czyli 38E brać? A czy mogłabyś napisać czy takie 38E z Frei, Panache itd to to samo co 38E z takich allegrowych, nołnejmowych staników, jak np ten:

http://www.allegro.pl/item795055272_..._d_e_1052.html

Chcę sprawdzić na taniutkim staniku te kolejne rozmiary, bo wydałam 300zł na staniki a żaden się nie nadaje


Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
W tym zielonym wyraznie widac, ze fiszbina lezy na piersi i sie w nia wbija, zamiast okalac.
Masz biust rozsmarowany po klatce i troche minie zanim bedzie wypelniac miseczki tak jak trzeba.
Usztywniane staniki maja to do siebie, ze lubia odstawac w innych pozycjach niz wyprost. W miekkich stanikcach powinno byc lepiej
Ok, spróbuję te miękkie. Nie lubię miękkich, bo mam manię, że widać mi sutki przez bluzkę jak jest zimno
Miua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 15:14   #2189
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Miua Pokaż wiadomość
Chcę sprawdzić na taniutkim staniku te kolejne rozmiary, bo wydałam 300zł na staniki a żaden się nie nadaje
Widzisz, czasem nie warto kupować co popadnie, bo tanie - bo kupisz kilka tanich, które do niczego się nie nadają i wydasz dużo pieniędzy.
Za te pieniądze mogłabyś kupić dwa porządne brytyjczyki, nawet w sklepie internetowym z możliwością odesłania/wymiany na inny rozmiar. Ja polecam przynajmniej na początku, dopóki nie ustalisz właściwego rozmiaru spróbować kupić coś właśnie ze sklepu - jesli nie ma stacjonarnego blisko Ciebie, to z internetowego. Będziesz miała pewność, że jak nie trafisz z rozmiarem, to możesz odesłać lub wymienić na inny.
I polecam miękkie Panache Verona, o którym wcześniej pisałam jest miekki, ale ma podwójną warstwę materiału i nie widać tak bardzo sutków
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 15:16   #2190
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Miua Pokaż wiadomość
Rozejrzę się za stacjonarnym sklepem

Czyli 38E brać? A czy mogłabyś napisać czy takie 38E z Frei, Panache itd to to samo co 38E z takich allegrowych, nołnejmowych staników, jak np ten:

http://www.allegro.pl/item795055272_..._d_e_1052.html

Chcę sprawdzić na taniutkim staniku te kolejne rozmiary, bo wydałam 300zł na staniki a żaden się nie nadaje

Ok, spróbuję te miękkie. Nie lubię miękkich, bo mam manię, że widać mi sutki przez bluzkę jak jest zimno
Nie, takie staniki to nie to samo, brytyjczyki mają inną rozmiarówkę to raz, dwa że są sprawdzone, to co pokazałaś nie sądze, że coś sensownego zrobi z biutem ;/

Pamiętaj, że kupująć w sklepie internetowym masz możliwość zwrotu!
Najlepiej kup sąsiednie rozmiary i zobacz który Ci pasuje resztę zwracasz.

Wg mnie powinnaś szukać czegoś szerokofiszbinowego np panache - tak żeby zgarnąć to wszystko z pod pachy do miseczki, moze Ci zmigruje.

Proponuję spróbować np George Cleo (panache) - z poprzedniej kolekcji znajdziesz za 80/90zł

Dobranie odpowiedniego stanika nie jest łatwe, ale naprawdę warto
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.