Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-14, 19:04   #2551
AguniaT
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 84
GG do AguniaT
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

No i tak to jest, kiedy brafitterką jest już dziś prawie każda pani ze sklepu z brytyjczykami
Dobrze, że są fora, że są takie wątki i że można poczytać, ale też trzeba uważać, bo przecież sam opis wymiarów (nawet najdokładniejszy) nie jest w stanie zagwarantować, że sugerowany tu przez dziewczyny rozmiar będzie dobry.
Ja powinnam niby nosić 60, bo mam ciasno 66 pod biustem i 71 luźno. Ale nie mam ani jednej 60. Wszystkie to 65 i nawet mam chyba ze 3 sztuki 70.
Agta ma rację, nie może nic boleć! Jeśli boli to na pewno jest źle.
Nie powinno być również tak, że pod obwód nie da się włożyć więcej niż palec czy dwa, wtedy to sznurek raczej... niż obwód. On musi troszkę odchodzić od pleców, bo przecież oddychać trzeba.
Ja obserwuję po sobie i po dziewczynach mierzących przy mnie staniki, że to jednak bardzo subiektywne. Mnie jest wygodnie, kiedy wchodzi mi więcej niż ręka pod obwód.
Innej osobie będzie pasowało, kiedy to będzie więcej, a innej mniej, bo np. oddycha przeponą.
Troszkę musimy wrzucić logiki w to dobieranie obwodu i będzie wtedy dobrze
AguniaT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 19:39   #2552
honeychild
Zadomowienie
 
Avatar honeychild
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 1 176
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Dziewczyny czy możecie mi doradzić... Internetowy kalkulator wyliczył mi że mam rozmiar 28A (mam 64-65 pod biustem i 72 w biuście) i teraz nie bardzo wiem czy to jest mój rozmiar czy powinnam to jeszcze zweryfikować?? Dzięki
__________________
Nie ufam tym, którzy są przekonani, że mają wielu przyjaciół. To znak, że nie znają ludzi. CRZ - Gra anioła

Zaręczona 14.02.2013
Ślub 05.07.2014
honeychild jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 19:39   #2553
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez AguniaT Pokaż wiadomość
Agta ma rację, nie może nic boleć! Jeśli boli to na pewno jest źle.
To ja jeszcze uzupełnię, że ból nie musi oznaczać za ciasnego obwodu. Powodów może być więcej, np. niekompatybilne z nami fiszbiny.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 19:49   #2554
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość

To ja wyjaśnię o co chodziło z krzesłem, przynajmniej jak ja to pamiętam.
Po prostu jakaś dziewczyna kupiła stanik, który miał za ciasny obwód. Mogła go zapiąć i pochodzić chwilę, ale był dla niej za ciasny, nie chciała/mogła się go jednak pozbyć, więc wpadła na pomysł rozciągnięcia go, po to aby nie był za ciasny. To był po prostu sposób na zbyt ciasny obwód, nikt nikomu tego robić nie kazał, tak jak nikt nikomu nie każe nosić stanika z przedłużką, ale zawsze jest to jakieś wyjście.
nie no, ja rozumiem o co chodziło, ale szkoda, że stanik był aż tak ciasny, że trzeba go było rozciągać na krześle...
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 20:10   #2555
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Wiadomo, że szkoda, ale zdarza się. Podobnie jak kupienie zbyt luźnego, z za małą lub z za dużą miseczką, zwłaszcza przy zakupach online.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 21:50   #2556
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
wedlug takiego opisu effuniak 60tka jest na mnie za ciasny i flamenco 65.. ale ja mam straszna awersje do czegokolwiek co ogranicza mi gleboki wdech
chyba jestem tutaj jedyna, która nie zaniza obwodu
chociaz z georgiana nadal probuje 60tka
Ja się dziwie jak widzę , że dziewczyny zaniżają czasami ponaad 5 cm w obwodzie. Sama mam 63 cm a w 60 czuję sie dobrze. W freyi pollyannie było mi za ciasno, zaś panache mi odpowiadaja. Noszę nawet la senze 65, mimo, że wyciąga się grubo ponad 70 cm, ale z małym biustem jest tak, że stanik nie musi za wiele podtrzymywac i nic mi nie ucieka do góry
W Effuniaki 60 czułam sie jak by mnie cos dusilo.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 22:15   #2557
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

A ja mam 66cm pod biustem i uwielbiam się sciskać. Mam teraz na sobie Romanticę, która jest całkiem ścisła (w maks. rozciągu z 70cm ma), a mogłaby być dla mnie jeszcze ściślejsza. Więc to chyba zależy od predyspozycji każdej z nas
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 22:29   #2558
Martucha1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 101
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Witam

Zmierzyłam się dziś i mam w obwodzie pod biustem 68-69cm, a w biuście 85. Kalkulator na stronie internetowej wyliczył mi, że rozmiar 60F byłby dla mnie odpowiedni. Chciałam zapytać, czy mam brać jakąś poprawkę na jego wyliczenia i jakiej firmy biustonosze najlepiej kupować? Bo patrzyłam na Allegro i jest całkiem spory wybór, a dla mnie - niezbyt obeznanej w temacie - to spora komplikacja
Mam takie same wymiary jak Ty (68 cm "pod" i 85 cm "w biuście"). Najwygodniej jest mi w 65D i tylko takie kupuję. Cały dzień stanik siedzi na swoim miejscu i jego obwód nigdzie się nie przesuwa. Dodam też, że nie mam za wiele tkanki tłuszczowej, a w zasadzie jest jej brak
Martucha1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 23:50   #2559
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem. Przecież ja także sugeruję jej obwody 65 i 70 i uważam, że 60-tki są za ciasne.
yyy, ale przeciez o tym od poczatku pisze, a to Ty nawiazalas dyskusje, cytujac mojego posta

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
To ja wyjaśnię o co chodziło z krzesłem, przynajmniej jak ja to pamiętam.
Po prostu jakaś dziewczyna kupiła stanik, który miał za ciasny obwód. Mogła go zapiąć i pochodzić chwilę, ale był dla niej za ciasny, nie chciała/mogła się go jednak pozbyć, więc wpadła na pomysł rozciągnięcia go, po to aby nie był za ciasny. To był po prostu sposób na zbyt ciasny obwód, nikt nikomu tego robić nie kazał, tak jak nikt nikomu nie każe nosić stanika z przedłużką, ale zawsze jest to jakieś wyjście.

Nie bardzo rozumiem jak można na tej podstawie wysnuć wniosek, że obwód ma być tak ciasny, że aż boli. Dobry obwód to obwód wygodny, oczywiście jeśli nie jesteśmy przyzwyczajone to stanik z ciaśniejszym obwodem może dawać początkowo niekomfortowe uczucie (ale nie ból!), takie uczucie powinno jednak szybko zniknąć. Jeśli nie znika to znaczy, że obwód jest za ciasny.
przykladow bylo wiecej, niekoniecznie z Wizazu, stad moje wnioski. i prosze nie bic, ale raczkowalam wowczas na tym polu. to po pierwsze. po drugie zas, mi tez o samo uczucie poczatkowe dyskomfortu chodzilo, ktore nie doswiadczalam, mimo sporego zanizania obwodu.


tak naprawde, nie rozumiem, dlaczego my prowadzimy te rozmowe, jesli tak naprawde myslimy o tym samym
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 23:54   #2560
kura aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 54
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez honeychild Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy możecie mi doradzić... Internetowy kalkulator wyliczył mi że mam rozmiar 28A (mam 64-65 pod biustem i 72 w biuście) i teraz nie bardzo wiem czy to jest mój rozmiar czy powinnam to jeszcze zweryfikować?? Dzięki
Tak, to twój rozmiar. Duży wybór małych rozmiarów jest w sklepie Onlyher, ale z tego co widzę nie mają 60A... Ale jest 60B a do niego brakuje ci dwóch centymetrów, które pewnie się znajdą przy dobrym wygarnięciu Jeśli miałabyś jakieś problemy to najlepiej pytać na lobby małobiuściastych http://forum.gazeta.pl/forum/w,50580...i_porady_.html

Aha, i możesz spróbować z 65A lub 65B (są np na dopasowanej). Podobno Panache Cleo Bobbie ma małą miskę, a jest w przecenie za 85 zł.

Edytowane przez kura aga
Czas edycji: 2009-11-15 o 00:02
kura aga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 01:42   #2561
NIKaP-n
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 023
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Dziewczyny pomóżcie!!!

Jestem po diecie, do tej pory nosiłam rozmiar 85c, ale raczej nie był to dobrze
dobrany stanik... Mam 8 kg mniej i widzę to także po biuście... ale mój problem tkwi
w doborze rozmiaru stanika
Na kalkulatorze na stronie www.krisline.com.pl wyszedł mi oooo matko 100A!!!!!
Natomiast na tym z wątku- 85G ;(
Zupełnie nie wiem, co robić???

wymiary:
p.b. 98
w.b. 112
pomożecie?
NIKaP-n jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 07:48   #2562
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Czyli jeden wniosek - stanik należy dobierać do osoby a nie do rozmiaru

Ja mam pod biustem 71, noszę 65F i Brooke jest fajna ciaśniutka, a Veronka już jest luźniejsza i zapinam ją już na drugą hafkę. Moja siostra ma troszkę mniej pod biustem, a dla niej 65 są strasznie ciasne. Co kto lubi. Nie nosiłabym stanika, w którym bym się źle czuła. Może właśnie dlatego większość kobiet nosi te 75B, bo tam nic nie uwiera i nie ciśnie, bo po prostu sobie wisi
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 08:35   #2563
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o rozmiar to musisz po prostu przymierzyć choć jeden stanik, żeby się zorientować. Kobiety o identycznych wymiarach mogą potrzebować różnych rozmiarów.
Na początek chyba lepiej zamówić coś w sklepie internetowym niż na allegro. Po pierwsze, możesz odesłać, a prawdopodobieństwo, że trafisz idealnie za pierwszym razem jest niestety małe. Po drugie, kupujesz stanik nowy, a na allegro różnie bywa. Staniki używane są dobre, bo tańsze, ale gorzej na ich podstawie oszacować najlepszy rozmiar. Oczywiście nie jest to niemożliwe.
Mhm, dziękuję za pomoc.
Mieszkam w Łomży, więc mam dostęp do sklepu,w którym pani dobierze mi rozmiar. Wydaje mi się,że skorzystam z tego zamiast sama wyliczać sobie rozmiar kalkulatorami.
Jak już będę znała swój rozmiar, to znajdę w Internecie odpowiedni stanik

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
mierzyłaś się bardzo ciasno i na wydechu? jeśli tak to starczy 30D/DD 65D/E, a jeśli nie to szukaj 28E/F 60F/G.
uważaj z zakupami na allegro, bo tam większość staników jest brytyjskich, nie pomyl rozmiarówek a właśnie brytyjskie bym poleciła, bo są z reguły lepszej jakości
Tak, pod biustem ciasno, a w biuście na wydechu.
Dziękuję.

Cytat:
Napisane przez Tapioka Pokaż wiadomość
Star, mam, a raczej miałam bo mi się w biuście urosło, a pod spadło od dobrze dobranych staników, podobne bardzo wymiary do Twoich. Kalkulator też mi pokazywał 60F, na co wzięłam poprawkę i kupuję 65DD (a dokładnie 30DD w ichnim oznaczeniu) w rozmiarówce brytyjskiej. W polskiej to będzie 65E. 65DD jest na nieco więcej w biuście (86.5), ale wypełnienie wszystkich powiewających na początku staników zajęło mi 3 tygodnie. Co do firm to ciężko mi poradzić, bo mam prawie wszystkie staniki jednej firmy, Freya+jednego Effuniaka i La Senzę w drodze Wiele zależy od tego, ile chcesz przeznaczyć na stanik, ja swoje kupuję na ebayu i w sklepach internetowych. Jak do tej pory tylko jeden zakup miałam nietrafiony, ale wiem że niektóre dziewczyny odsyłają bardzo dużo.
Ja ze swojego i moich koleżanek doświadczenia na pierwszy dobry stanik polecam każdemu Freyę Rio, urodą nie grzeszy ale doprowadza biust do porządku bardzo szybko i nadaje piękny kształt pod bluzką. Jest ścisła, 65(30) pod biustem spokojnie Ci wystarczy. Trzyma tak rewelacyjnie, że użytkuję ją zamiennie ze sportowcem przy jakichś mało wstrząsających sportach.
Dziękuję. Na pierwszy biustonosz mogę przeznaczyć maksymalnie 100zł, ale wolałabym jednak trochę mniej.

Cytat:
Napisane przez Martucha1985 Pokaż wiadomość
Mam takie same wymiary jak Ty (68 cm "pod" i 85 cm "w biuście"). Najwygodniej jest mi w 65D i tylko takie kupuję. Cały dzień stanik siedzi na swoim miejscu i jego obwód nigdzie się nie przesuwa. Dodam też, że nie mam za wiele tkanki tłuszczowej, a w zasadzie jest jej brak
Ja też raczej w okolicach talii nie mam dużo tkanki tł., cała skupia się w pupie.

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Przeglądam ot tak sobie na Allegro staniki,by zorientować się w cenach.

klik

Co sądzicie o takim? Jest napisane,że obwód nierozciągliwy.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka

Edytowane przez star15
Czas edycji: 2009-11-15 o 08:36
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 08:58   #2564
AguniaT
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 84
GG do AguniaT
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Czyli jeden wniosek - stanik należy dobierać do osoby a nie do rozmiaru

Ja mam pod biustem 71, noszę 65F i Brooke jest fajna ciaśniutka, a Veronka już jest luźniejsza i zapinam ją już na drugą hafkę. Moja siostra ma troszkę mniej pod biustem, a dla niej 65 są strasznie ciasne. Co kto lubi. Nie nosiłabym stanika, w którym bym się źle czuła. Może właśnie dlatego większość kobiet nosi te 75B, bo tam nic nie uwiera i nie ciśnie, bo po prostu sobie wisi
Właśnie. Do osoby, a nie do kalkulatora. Ja mam 67 ciasno i 71 luźno i mam również staniki z obwodem 70. Nie lubię bardzo się ściskać, moje ciało źle reaguje na bardzo duży ścisk, mam potem dosłownie pręgi.
Wydaje mi się, że właśnie z tego powodu, o którym piszesz, często kobiety noszą 75B. Ostatnio na spotkaniu we Wrocławiu miałam tego przykład, kiedy dziewczyna, która teoretycznie powinna nosić obwód 60 (miała 66 ciasno i 68 luźno) lub 65 - ofuknęła mnie ostro i poprosiła stanik z obwodem 70. Padło też zdanie: "mam małe piersi, nie potrzebuję ich trzymać ciasnym obwodem, one trzymają się same, od stanika oczekuję kształtowania".
Co innego duży biust. Są osoby, które teoretycznie powinny nosić obwód np. 75, ale noszą 70 a nawet 65 i inaczej sobie nie wyobrażają.
Kiedy idzie się do sklepu warto czasami, jeśli jest taka możliwość, zabrać ze sobą jakąś bardziej doświadczoną osobę. A jeśli nie ma takiej możliwości, to lepiej zawierzyć intuicji moim zdaniem
AguniaT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 10:04   #2565
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
yyy, ale przeciez o tym od poczatku pisze, a to Ty nawiazalas dyskusje, cytujac mojego posta
Ty napisałaś, że uważasz, że 30-tka będzie za ciasna, a ja się nie do końca z tym zgadzam. To znaczy może być, ale nie musi i dlatego to napisałam.

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez AguniaT Pokaż wiadomość
Ostatnio na spotkaniu we Wrocławiu miałam tego przykład, kiedy dziewczyna, która teoretycznie powinna nosić obwód 60 (miała 66 ciasno i 68 luźno) lub 65 - ofuknęła mnie ostro i poprosiła stanik z obwodem 70. Padło też zdanie: "mam małe piersi, nie potrzebuję ich trzymać ciasnym obwodem, one trzymają się same, od stanika oczekuję kształtowania".
Mam bardzo podobne wymiary (66 - bardzo ciasno, 67 - ciasno, 69 - luźno) i większość staników z obwodem 70 jest za luźna. Nosiłam takie przez prawie 10 lat i one po miesiącu zaczynały mi jeździć po plecach. Zdarzają się pojedyncze bardzo ścisłe 70-tki, które są dobre, ale to wyjątkowe sytuacje. Istnieją 65-tki, które są wystarczające, ale mierzyłam też za luźne (!) 60-tki!

Od stanika również oczekuję głównie kształtowania, podtrzymanie potrzebne mu przede wszystkim podczas uprawiania sportu, czy biegu do autobusu, ale do tego na dobrą sprawę wystarczy obcisły top. Tkanki tłuszczowej w okolicy talii i żeber mam niewiele, piersi nieduże.

Napisałam to tylko po to, aby osoby nieuświadomione/początkujące, które czytają wątek nie pomyślały, że zaniżanie obwodu to ściema. To nie jest ściema, nawet w przypadku małego biustu. Obwód należy dobierać indywidualnie do osoby i modelu (!) stanika, ale poza nielicznymi przypadkami zaniżanie jest konieczne.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 10:38   #2566
kura aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 54
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość

Przeglądam ot tak sobie na Allegro staniki,by zorientować się w cenach.

klik

Co sądzicie o takim? Jest napisane,że obwód nierozciągliwy.
http://kataloglmb.blox.pl/2009/04/Ru...Bridgette.html

A firma przemianowała się niedawno na Keia Pink, gdybyś szukała w innych sklepach.
kura aga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 11:01   #2567
AguniaT
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 84
GG do AguniaT
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Agta - ja mam 2 modele z DM i jeden Lepela, w których 65 rozciąga się max. do 68 cm. Przy moich 71 luźno i wdechu nawet 75 - dla mnie te staniki są zbyt ciasne, mnie robią krzywdę.
Też nie mam tłuszczyku raczej (widać moje zdjęcia na balkonetce).
Wiem dlaczego tak napisałaś i masz rację oczywiście, natomiast twierdzę, że są osoby, które nie będą tolerowały ściskania, nawet jeśli jest konieczne.
Wczoraj Ravisha DM (65DD) mierzyła u mnie dziewczyna ze ścisło 65 i luźno 69. A nosi same 60... Nie dała rady zwyczajnie.
I to pewnie ten wyjątek, o którym wspominasz. Natomiast to jest tak ja mówisz, to nie rozmiar czyli to co na metce, ale to co czujemy na ciele i nasza osobista tolerancja.
Ktoś na górze napisał, że lubi się ściskać, ja przeciwnie.
Ile nas tyle odczuć
Oby każda nosiła jednak dobry stanik.
A początkujący potrzebują wytycznych, po to są teorie doboru biustonosza.
Czyli zaniżać należy, ale do doboru stanika dla siebie używamy oprócz kalkulatora, miarki i wytycznych - przede wszystkim głowy
AguniaT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 11:25   #2568
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

A ja mam mały biust, ale oczekuję też dobrego podtrzymania, żeby mi po klacie nie skakał jak szalony. Może nie jest duży, ale JEST, coś mi tma z klaty wystaje, coś, co też potrzebuje i kształtowania, i pdotrzymania i wszystkiego innego czego potrzebują więsze. Jak nosiłam staniki z obwodem 70, to miałam go dosłownie na szyi, a na wfie każdy podskok sprawiał mi ból w piersiach. Pomijam fiszbiny nachodzące na połowę piersi i gniotące je niemiłosiernie.
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 12:01   #2569
AguniaT
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 84
GG do AguniaT
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
A ja mam mały biust, ale oczekuję też dobrego podtrzymania, żeby mi po klacie nie skakał jak szalony. Może nie jest duży, ale JEST, coś mi tma z klaty wystaje, coś, co też potrzebuje i kształtowania, i pdotrzymania i wszystkiego innego czego potrzebują więsze. Jak nosiłam staniki z obwodem 70, to miałam go dosłownie na szyi, a na wfie każdy podskok sprawiał mi ból w piersiach. Pomijam fiszbiny nachodzące na połowę piersi i gniotące je niemiłosiernie.
I bardzo słusznie Tak trzymać
Moje niektóre 70 (sztuk 3) też mnie trzymają. Bo siedemdziesiątka siedemdziesiątce nierówna Moja jedna się rozciąga do 74 cm max. a ja "w zachwycie" mam 75. Dla mnie akuracik.
AguniaT jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 12:33   #2570
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez AguniaT Pokaż wiadomość
Agta - ja mam 2 modele z DM i jeden Lepela, w których 65 rozciąga się max. do 68 cm. Przy moich 71 luźno i wdechu nawet 75 - dla mnie te staniki są zbyt ciasne, mnie robią krzywdę.
Też nie mam tłuszczyku raczej (widać moje zdjęcia na balkonetce).
Wiem dlaczego tak napisałaś i masz rację oczywiście, natomiast twierdzę, że są osoby, które nie będą tolerowały ściskania, nawet jeśli jest konieczne.
Wczoraj Ravisha DM (65DD) mierzyła u mnie dziewczyna ze ścisło 65 i luźno 69. A nosi same 60... Nie dała rady zwyczajnie.
I to pewnie ten wyjątek, o którym wspominasz. Natomiast to jest tak ja mówisz, to nie rozmiar czyli to co na metce, ale to co czujemy na ciele i nasza osobista tolerancja.
Ktoś na górze napisał, że lubi się ściskać, ja przeciwnie.
Ile nas tyle odczuć
Oby każda nosiła jednak dobry stanik.
A początkujący potrzebują wytycznych, po to są teorie doboru biustonosza.
Czyli zaniżać należy, ale do doboru stanika dla siebie używamy oprócz kalkulatora, miarki i wytycznych - przede wszystkim głowy
To są właśnie wyjątki, o których pisałam. Póki co wchodząc do pierwszego lepszego bieliźniaka, czy w jakiegoś H&M dostaniemy stanik, który ma obwód stosunkowo luźny. Nawet w "ekskluzywnym" Triumphie staniki mają luźne obwody. Lepel, czy DM nie są powszechne nawet w polskich "uświadomionych" sklepach, a z tego co się orientuję to nie wszystkie ich modele są aż tak ścisłe.

Ale lobbowanie wśród producentów to między innymi walka o to, aby spełniali oni normy i trzymali się swoich tabelek. Mam nadzieję, że za dwa, trzy lata już w większości przypadków stanik, który na metce ma obwód 70 będzie mogła nosić kobieta, która ma pod biustem 68-72 cm i to mierzone "normalnie" czyli bez dużego ściskania miarką.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 12:51   #2571
mitaLpQ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 299
GG do mitaLpQ
Red face Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III


Cytat:
Napisane przez carla10 Pokaż wiadomość

Tym paniom często na początku też się tak wydawało, ale jak założyły te rozmiary porządnie (!) dobrze ułożyły całe piersi w miseczkach to się okazywało, że te miseczki są wypełnione. Z Tobą pewnie też tak będzie.


Właśnie poczytałam kilka ostatnich str tego wątku i zarozumiałam że tu chodzi o dobre ułożenie piersi. Pójdę do sklepu i pomierze staniki mam nadzieje że znajdę "TEN jedyny"

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
chodzi Ci o zdjęcia katalogowe? no przecież na zdjęciach katalogowych nie robią wszystkich rozmiarów możliwych tylko jeden i raczej nie Twój.

popatrz na balkonetke - linki, które podałam, a jeśli uważasz że mają większy biust, no to wyobraź sobie że Twój też będzie tak wyglądać

albo daj linka do tych pań, które mają ten wielki biust
Chodziło mi o zdjęcia staników na allegro w tych rozmiarach, wydaje mi się że te Panie mają większe piersi, a może to One za małe nałożyły
Mama nadzieje że w końcu mój biust będzie się trzymał w staniku bo większość mi się zazwyczaj odchyla np: przy pochylaniu wydaje mi się że tak nie powinno być

Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi

__________________
Madzia.a i jej walka z rakiem:


Znów ten stan,
że nie wiem co mam robić.
Niby wszystko gra
i niby o to chodzi.
Ale leżę sama, po ciemku
na podłodze i muzyka gra,
a Ja wstaję i wychodzę.
Mam ochote iść,
chociaż nie mam wcale CELU.

mitaLpQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 13:08   #2572
AguniaT
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 84
GG do AguniaT
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
To są właśnie wyjątki, o których pisałam. Póki co wchodząc do pierwszego lepszego bieliźniaka, czy w jakiegoś H&M dostaniemy stanik, który ma obwód stosunkowo luźny. Nawet w "ekskluzywnym" Triumphie staniki mają luźne obwody. Lepel, czy DM nie są powszechne nawet w polskich "uświadomionych" sklepach, a z tego co się orientuję to nie wszystkie ich modele są aż tak ścisłe.
.
Ja nie twierdzę, że wszystkie modele są bardzo ścisłe, po to też sprawdzam wymiary każdego stanika.
Lobbować trzeba, bo pewnie każda z nas wolałaby wspierać rodzime przedsięwzięcia, a nie "zagramaniczne"
AguniaT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 13:19   #2573
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez star15 Pokaż wiadomość
Mhm, dziękuję za pomoc.
Mieszkam w Łomży, więc mam dostęp do sklepu,w którym pani dobierze mi rozmiar. Wydaje mi się,że skorzystam z tego zamiast sama wyliczać sobie rozmiar kalkulatorami.
Jak już będę znała swój rozmiar, to znajdę w Internecie odpowiedni stanik


Tak, pod biustem ciasno, a w biuście na wydechu.
Dziękuję.



Dziękuję. Na pierwszy biustonosz mogę przeznaczyć maksymalnie 100zł, ale wolałabym jednak trochę mniej.



Ja też raczej w okolicach talii nie mam dużo tkanki tł., cała skupia się w pupie.

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Przeglądam ot tak sobie na Allegro staniki,by zorientować się w cenach.

klik

Co sądzicie o takim? Jest napisane,że obwód nierozciągliwy.
Ten stanik, który podlinkowałaś jest bardzo ładny, sama zaczęłam mieć na niego chrapkę, szkoda że nie mieszkam w Polsce... Kształt ma klasyczny, widzę w nim dobrego kandydata na bułozbieracza

Rio w kolorach, że tak powiem niepodstawowych, czyli wściekła czerwień i fatalna fuksja można znaleźć w cenie poniżej 100 zł razem z przesyłką w sklepach brytyjskich i na ebayu. Czarne/białe/beżowe Rio są najczęściej droższe niż 100 bo wchodzą w skład bazowej, stale produkowanej kolekcji Freyi.
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 14:03   #2574
*kasieńka*
Zadomowienie
 
Avatar *kasieńka*
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: podlublin :)
Wiadomości: 1 039
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie!!!

Jestem po diecie, do tej pory nosiłam rozmiar 85c, ale raczej nie był to dobrze
dobrany stanik... Mam 8 kg mniej i widzę to także po biuście... ale mój problem tkwi
w doborze rozmiaru stanika
Na kalkulatorze na stronie www.krisline.com.pl wyszedł mi oooo matko 100A!!!!!
Natomiast na tym z wątku- 85G ;(
Zupełnie nie wiem, co robić???

wymiary:
p.b. 98
w.b. 112
pomożecie?
Zmierzyłaś się ciasno pod biustem i na wydechu? Jeśli tak, to z Twoich wymiarów celowałabym w brytyjskie 85FF/38FF. Powinno być dobre.
Ten rozmiar 100A to chyba jakieś nieporozumienie :/
__________________

*kasieńka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 14:23   #2575
mitaLpQ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 299
GG do mitaLpQ
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Dziewczyny właśnie wyczytałam na jakiejś stronie że: Dobrze dobrane miseczki powinny być na tyle głębokie, by drut leżał płasko na klatce piersiowej, pomiędzy piersiami, a nie „wisiał” gdzieś w powietrzu, w pewnej odległości od mostka.
No i właśnie chodzi mi o podkreślone. Moja klatka piersiowa jest "trochę" inna od reszty, ponieważ mam "kurzą klatkę" nie wiem czy słyszałyście o czymś takim, po prostu mam zapadnięty mostek, pomiędzy piersiami mam taki dołek i tu moje pytanie do Was. Jak mam dopasować rozmiar stanika do piersi jak u mnie ten drut nie może leżeć płasko na klatce piersiowej bo tam jest dołek. Jak założę stanik to mi zsuwa piersi do środka no i wtedy nie widać dołka tak mocno przy dekolcie, ale właśnie wydaje mi się że jak one tak zsuwają się do środka to mam za małą miseczkę.
Pomoże ktoś ?
__________________
Madzia.a i jej walka z rakiem:


Znów ten stan,
że nie wiem co mam robić.
Niby wszystko gra
i niby o to chodzi.
Ale leżę sama, po ciemku
na podłodze i muzyka gra,
a Ja wstaję i wychodzę.
Mam ochote iść,
chociaż nie mam wcale CELU.

mitaLpQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 15:07   #2576
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Ty napisałaś, że uważasz, że 30-tka będzie za ciasna, a ja się nie do końca z tym zgadzam. To znaczy może być, ale nie musi i dlatego to napisałam.
agto droga:
Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
30 - tka w mojej ocenie moze byc za ciasna nadal. ja mam 72 - 73 cm pod biustem i z Rio mam 70 - tke.

ale zeby brac scislaka Rio 28 - ke przy obwodzie pod biustem 75 cm?
"moze", magiczne slowo, w tym przypadku kluczowe. czy z mojej wypowiedzi nie wynika dokladnie to samo, co Ty napisalas?

mam wrazenie, ze "naskoczylas" troche na mnie, ciut mi przykro, mam nadzieje, ze to bylo nieporozumienie
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 15:10   #2577
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez mitaLpQ Pokaż wiadomość
Dziewczyny właśnie wyczytałam na jakiejś stronie że: Dobrze dobrane miseczki powinny być na tyle głębokie, by drut leżał płasko na klatce piersiowej, pomiędzy piersiami, a nie „wisiał” gdzieś w powietrzu, w pewnej odległości od mostka.
No i właśnie chodzi mi o podkreślone. Moja klatka piersiowa jest "trochę" inna od reszty, ponieważ mam "kurzą klatkę" nie wiem czy słyszałyście o czymś takim, po prostu mam zapadnięty mostek, pomiędzy piersiami mam taki dołek i tu moje pytanie do Was. Jak mam dopasować rozmiar stanika do piersi jak u mnie ten drut nie może leżeć płasko na klatce piersiowej bo tam jest dołek. Jak założę stanik to mi zsuwa piersi do środka no i wtedy nie widać dołka tak mocno przy dekolcie, ale właśnie wydaje mi się że jak one tak zsuwają się do środka to mam za małą miseczkę.
Pomoże ktoś ?
Witaj w klubie, też mam zapadnięty mostek, tj. o kształcie półksiężyca, wklęsły, ale zakończony małą górką. Nie wiem jak to wygląda u Ciebie dokładnie, ale ja nie narzekam na to: w sensie u mnie fiszbiny leżą płasko na klacie na całej długości. Najbardziej lubię modele, które zbliżają piersi do siebie i nie mam odczucia, że miski są zbyt małe. Tu bardziej chodzi o to, że przy zbyt szerokim obwodzie w połączeniu z małymi miskami piersi kompletnie się w nich nie mieszczą i odpychają mostek od klatki do tego stopnia, że tworzy się tam "kieszonka", za którą możesz sobie np. zaczepić okulary, albo nawet wsunąć paczkę zapałek!

Dobrze dobrany stanik będzie Ci naturalnie przylegał mimo nietypowej budowy mostka. Przynajmniej mi nic nigdzie nie odstaje, ani dołem, ani górą.
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 15:10   #2578
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Tapioka Pokaż wiadomość
Rio w kolorach, że tak powiem niepodstawowych, czyli wściekła czerwień i fatalna fuksja można znaleźć w cenie poniżej 100 zł razem z przesyłką w sklepach brytyjskich i na ebayu. Czarne/białe/beżowe Rio są najczęściej droższe niż 100 bo wchodzą w skład bazowej, stale produkowanej kolekcji Freyi.
Tapioko, ranisz me serce, uwielbiam moje fuksjowe Rio, w duzej mierze tez za kolor

ostatnio widzialam pare bialych Rio na ebayu, takze ponizej 100 zl
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 15:35   #2579
mitaLpQ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 299
GG do mitaLpQ
Unhappy Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Tapioka Pokaż wiadomość
Witaj w klubie, też mam zapadnięty mostek, tj. o kształcie półksiężyca, wklęsły, ale zakończony małą górką. Nie wiem jak to wygląda u Ciebie dokładnie, ale ja nie narzekam na to: w sensie u mnie fiszbiny leżą płasko na klacie na całej długości. Najbardziej lubię modele, które zbliżają piersi do siebie i nie mam odczucia, że miski są zbyt małe. Tu bardziej chodzi o to, że przy zbyt szerokim obwodzie w połączeniu z małymi miskami piersi kompletnie się w nich nie mieszczą i odpychają mostek od klatki do tego stopnia, że tworzy się tam "kieszonka", za którą możesz sobie np. zaczepić okulary, albo nawet wsunąć paczkę zapałek!

Dobrze dobrany stanik będzie Ci naturalnie przylegał mimo nietypowej budowy mostka. Przynajmniej mi nic nigdzie nie odstaje, ani dołem, ani górą.
U mnie to jest tak że ten "dołek" jest akurat w tym miejscu gdzie mam te fiszbiny tzn tu gdzie maja przylegać. U mnie jak wrzucę coś górą to dołem wypadnie, po prostu to jest takie wgłębienie i w tym miejscu nie może mi przylegać stanik ehh. Ten dołek jest takiej wielkości jak piłeczka pingpongowa tylko podłużny. Jak mam na sobie stanik z lekkim pusz up-em to mi wypycha piersi do środka i nie widać tak mocno tego dołka bo piersi go zakrywają.

Postaram się poszukać takiego stanika który będzie ładnie leżał na górze czyt. nie będzie odstawał przy nachyleniu i będzie wypychał piersi do środka tak aby nie było widać "dołka" ehh. Nie dość że nie mam prawie cycków to mam ten nieszczęsny dołek.

EDIT: mam pytanie odnoście dekoltów. Czy przy tym "dołku" nosisz duże dekolty i czy u Ciebie widać że masz ten dołek?
__________________
Madzia.a i jej walka z rakiem:


Znów ten stan,
że nie wiem co mam robić.
Niby wszystko gra
i niby o to chodzi.
Ale leżę sama, po ciemku
na podłodze i muzyka gra,
a Ja wstaję i wychodzę.
Mam ochote iść,
chociaż nie mam wcale CELU.


Edytowane przez mitaLpQ
Czas edycji: 2009-11-15 o 15:37
mitaLpQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 15:38   #2580
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Tapioko, ranisz me serce, uwielbiam moje fuksjowe Rio, w duzej mierze tez za kolor

ostatnio widzialam pare bialych Rio na ebayu, takze ponizej 100 zl
Hej, ja mam Rio w kolorze "płachta na byka", również je uwielbiam. Fatalna Fuksja to nazwa, którą ukuła moja koleżanka, było to bodajże określenie jakiegoś podejrzanie kobiecego odcienia lakieru samochodowego. Miała (i ja też mam) na myśli fatalna od "femme fatale", a nie fatalna od "tragiczna"

MitaLpQ, noszę czasem nawet wielkie dekolty, ten mój mostek jest dość marnie wklęsły, wygląda mniej więcej tak: ), tylko jest to bardzo łagodne zakrzywienie. W dekoltach wygląda bardzo dobrze, bo mimo małobiuściastości mam naturalną dolinkę, a odpowiedni stanik jeszcze ją podkreśla. Chyba będzie trzeba się przemóc i zacząć wrzucać zdjęcia poglądowe tu lub na balkonetkę Mam inny problem: niskie plunge kończą mi się idealnie na tym dolnym, wypukłym końcu mostka i to boli jak rzadko co... Mi najbardziej pasują, również maskująco na "lewy" mostek kroje balkonetkowe, które mocno zbliżają piersi do siebie: freyowe Clarissa, Pippa, Rio, Lucy trochę mniej. Mam też jeden halfcup, Freya Libby i z moim niedużym 65DD uzyskałam ostatnio na proszonym obiedzie "efekt Angeli Merkel" Najlepiej ruszyć do jakiegoś stacjonarnego i mierzyć nabiustnie: ja polecam te, ale wiadomo, to jest wciąż na zasadzie "jedna baba drugiej babie"

Edytowane przez Tapioka
Czas edycji: 2009-11-15 o 15:51
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.