Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-18, 18:56   #1
nelly000
Raczkowanie
 
Avatar nelly000
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 34

Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;)


hej dziewczyny
proszę Was o opinię bo nie wiem co mam zrobić i czy iść do fryzjerki bo boję się że popuka się w głowę jak jej powiem co chce zrobić na głowie :P

otóż, mój naturalny kolor włosów to ciemny, ciemny blond wchodzący w brązowy. przez 2 lata rozjaśniałam balejażem w kolorze złoty blond, pasemek było dużo i wyglądałam bardziej na blondynkę. później miałam już odrosty po tych pasemkach do połowy głowy i przefarbowalam się u fryzjerki na kasztan (rudo-brązowe). kolor schodził już w rudy, jasny więc kupiłam szamponetkę palette na 6-8 myć w kolorze średni brąz. no i teraz mam takie brązowe, raczej jaśniejsze niż ciemniejsze wloski z kasztanowym/miedzianym przebłyskiem ale pojawia się już odrost w kolorze jaaasny brąz. czy dałabym radę sama (jak? jaką farbą? może szamponem koloryzujacym?) albo u fryzjera przefarbować się na jasny brąz/ciemny blond??? zależy mi na tym bardzo głównie dlatego żeby na wakacje mieć w miarę naturalny kolor i nie farbować, a słońce będzie sobie i tak rozjaśniać włosy.

będę wdzięczna za Waszą pomoc )

hmmm w sumie to ten kasztanowy przebłysk jest bardzo mało widoczny, włosy są w odcieniu dosyć jasnego, ciepłego brązu, trochę miedziany może. pomóżcie proszę. odrost - baardzo jasny brązowy

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

proszę pomóżcie bo akurat jutro mam czas wybrać się do rossmanna kupić farbkę albo do fryzjera się umówić na wizytę
nelly000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 19:57   #2
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;)

Jeśli chcesz do wakacji rozjaśnić swoje włosy to możesz spróbować myć je najzwyklejszym szamponem rumiankowym. Tylko odrazu zainwestuj w dobrą, naprawdę nawilżającą odżywkę bo strasznie wysusza włosy. W Twoim wypadku powinno to pomóc, skoro farbowałaś się szamponem.. Ale nie gwarantuję..
A jeśli chcesz zmienić kolor już, teraz.. To chyba jedynym rozwiązaniem jest deko, albo u fryzjera, albo samej w domu.. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o deko w domu to tu masz wątek na ten temat
-> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=213259 część I
-> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=416389 część II

onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 20:29   #3
nelly000
Raczkowanie
 
Avatar nelly000
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 34
Dot.: Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;)

hmm no o szamponie rumiankowym to mówiąc szczerze nie pomyślałam... a on nie zrobi mi przypadkiem rudej marcheweczki na głowie (w końcu pod resztkami szamponetki mam spraną farbę kasztan) :P
a żadne szampony koloryzujące albo farby w kolorach jasnych brązów albo ciemnych blondów nie złapią tak?
nelly000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 23:17   #4
nelly000
Raczkowanie
 
Avatar nelly000
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 34
Dot.: Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;)

nie no naprawdę muszę coś zrobić bo mnie te odrosty zaczynają mocno denerwować to sobie narobiłam z tymi włosami..

moje włosy są teraz mniej więcej takie między tymi dwoma:

http://www.dpj.pl/fotki/g1297d.jpg
http://www.dpj.pl/fotki/g1295d.jpg

z tym że mam odrost jaasny..

proszę pomóżcie dziewczyny, może jakiś krem koloryzujacy (garnier/loreal?)

chciałabym doprowadzić się do takiego czegoś.. (do wyboru ;p)

http://oceniam.pl/uploads/person_ima...oroniewska.jpg
https://polki.pl/work/privateimages/formats/E/27269.jpg
http://www.jolalipka.com/joanna_koro...roniewska3.jpg


ahh głupia, mogłam ich nie farbować na ten kasztan O.O

Edytowane przez nelly000
Czas edycji: 2010-04-18 o 23:29
nelly000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 23:32   #5
onlyyhope88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Łodzi - Łask:)
Wiadomości: 1 407
GG do onlyyhope88
Dot.: Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;)

Wiesz, nie jestem w stanie powiedziec Ci do jakiego koloru wyjaśnieją Twoje włosy.. Moja siostra przez około 3 m-ce myła i z ciemnego brązu udało jej się zmyć kolor o około 2 tony jaśniejszy.. Myjąc głowę co 2-3 dni..
Nie gwarantuje, że u Ciebie też to zadziała, ale jeśli masz włosy pofarbowane szamponem to on nie wniknął wgłąb włosa tak jak farba.. Więc może coś pomoże.. Tylko tak jak napisałam wcześniej (żeby nie było że w razie czego nie ostrzegałam) zainwestuj w dobrą odżywkę, np. dove do wlosow blond, rozjasnianych albo nowa pantenee sie pojawila z oliwa z oliwek czy czyms w tym rodzaju, bo jak bedziesz dotykala tych wlosow po umyciu to bedziesz czula jakbys dotykala siana
onlyyhope88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 07:55   #6
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;)

Cytat:
Napisane przez nelly000 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
proszę Was o opinię bo nie wiem co mam zrobić i czy iść do fryzjerki bo boję się że popuka się w głowę jak jej powiem co chce zrobić na głowie :P

otóż, mój naturalny kolor włosów to ciemny, ciemny blond wchodzący w brązowy. przez 2 lata rozjaśniałam balejażem w kolorze złoty blond, pasemek było dużo i wyglądałam bardziej na blondynkę. później miałam już odrosty po tych pasemkach do połowy głowy i przefarbowalam się u fryzjerki na kasztan (rudo-brązowe). kolor schodził już w rudy, jasny więc kupiłam szamponetkę palette na 6-8 myć w kolorze średni brąz. no i teraz mam takie brązowe, raczej jaśniejsze niż ciemniejsze wloski z kasztanowym/miedzianym przebłyskiem ale pojawia się już odrost w kolorze jaaasny brąz. czy dałabym radę sama (jak? jaką farbą? może szamponem koloryzujacym?) albo u fryzjera przefarbować się na jasny brąz/ciemny blond??? zależy mi na tym bardzo głównie dlatego żeby na wakacje mieć w miarę naturalny kolor i nie farbować, a słońce będzie sobie i tak rozjaśniać włosy.

będę wdzięczna za Waszą pomoc )

hmmm w sumie to ten kasztanowy przebłysk jest bardzo mało widoczny, włosy są w odcieniu dosyć jasnego, ciepłego brązu, trochę miedziany może. pomóżcie proszę. odrost - baardzo jasny brązowy

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

proszę pomóżcie bo akurat jutro mam czas wybrać się do rossmanna kupić farbkę albo do fryzjera się umówić na wizytę
w takiej sytuacji najlepiej byłoby zrobic kąpiel rozjaśniająca a potem nałozyc na całosc szampon koloryzujący ton w ton, jak najbardziej zbliżony do naturalnego odcienia, ale o ton ciemniejszy, bo się wypłucze. Kapiel rozjaśniajaca, jak nie masz wprawy mozesz zrobic szamponem z palette. nazywa sie rozjaśniacz i ma numer 320. Rozjasni cąłosc o 1- 2 tony, z tyz, ze odrost uzyskasz jasniejszy niz reszte, dlatego konieczne jest nałozenie potem czegos, co wyrówna odcien.

Cały ten proceszrównie dobrze mozesz zrobic u fryzjera, kąpiel zrobi profesjonalnie a farba ton w ton będzie na pewno dobrej jakosci. Druga fryzjerowa mozliwosc, to najzwyklejszy w świecie balejza, ale nie taki jaśniutki blond, tylko w formie refleksów. Odrost sie zgubi i spokojnie zapuscisz swoje włosy.

--
jeszcze jedno. Zdjecia które wkleiłąs róznia sie od siebie . Pierwsze to średni braz z pozostałością balejażu czyli poziom koloru 5, drugie to jasny brąz, czyli 6 a trzecie to juz 7 poziom (ciemny blond), rozjasniony balejazem z rozjaśniacza. Takze kolor kolorowi nierówny.
Jeśli robiłas włosy kasztanem, to najpewniej uzyskasz po lekkim rozjansieniu kolory pochodne złotu i miedzi, a wiec ciepłe.
__________________
Włosy

Edytowane przez mysia m
Czas edycji: 2010-04-19 o 08:01
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 17:12   #7
nelly000
Raczkowanie
 
Avatar nelly000
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 34
Dot.: Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;)

oo bardzo dziękuję za pomoc
a balejaż to jakim kolorem by chwycił?
ja wiem że na tych zdjęciach są różne kolory ale mi pasowałby
każdy z nich..
nelly000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 17:37   #8
ancia90
Raczkowanie
 
Avatar ancia90
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;)

Cześć kobietki! Mam pytania apropo farbowania.
2 miesiace temu robilam sobie sunlight ( z ciemnego blondu na troche jasniejszy w mojej tonacji) w profesjonalnym salonie ale niestety byl to bardzo drogi zabieg i na zrobienie odrostow teraz nie bylo mnie stac. Wiec poszlam do fryzjera na farbe troche jasniejsza i cieplejsza.
Kolor naprawdę ladny ale zupelnie nie pasuje do mojej karnacji (jestem typem lata, bardzo jasna cera zaróżowiona troche, niebieskie oczy i naturalnie ciemny blond wlosy), a to jest bardzo cieply blond z jasno-rudymi refleksami. Zupelnie nie dla mnie.

Chcę sobie teraz zrobić jasny blond ale taki dla typu "lata", może to będzie chłodny blond, albo najlepiej bezowy, chciałabym żeby wyglądał w miarę naturalnie, nie jak chełm. Niestety nie mam juz pieniedzy na fryzjera i musze farbować w domu.
Czy kolor chlodny blond nie będzie inny niż powinien wyjsc ze wzgłedu na bardzo cieply odcien wlosow teraz i na to ze farbowanie bylo 3 dni temu? Ni gdy wczesniej nie farbowalam wlosow, to byl pierwszy raz..

Kompletnie sie na tym nie znam...pomozcie...proszee ee....

Edytowane przez ancia90
Czas edycji: 2010-04-19 o 17:42
ancia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 17:45   #9
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;)

Cytat:
Napisane przez nelly000 Pokaż wiadomość
oo bardzo dziękuję za pomoc
a balejaż to jakim kolorem by chwycił?
ja wiem że na tych zdjęciach są różne kolory ale mi pasowałby
każdy z nich..
balejąz standardowo robi sie rozjaśniaczem. Im dłuzej trzyma go fryzjerka, tym jaśniejszy kolor. Potem moze nałozyc toner na całe włosy i te balejażowane pasma tez złapią jakis ciekawy odcień.

Cytat:
Napisane przez ancia90 Pokaż wiadomość
Cześć kobietki! Mam pytania apropo farbowania.
2 miesiace temu robilam sobie sunlight ( z ciemnego blondu na troche jasniejszy w mojej tonacji) w profesjonalnym salonie ale niestety byl to bardzo drogi zabieg i na zrobienie odrostow teraz nie bylo mnie stac. Wiec poszlam do fryzjera na farbe troche jasniejsza i cieplejsza.
Kolor naprawdę ladny ale zupelnie nie pasuje do mojej karnacji (jestem typem lata, bardzo jasna cera zaróżowiona troche, niebieskie oczy i naturalnie ciemny blond wlosy), a to jest bardzo cieply blond z jasno-rudymi refleksami. Zupelnie nie dla mnie.

Chcę sobie teraz zrobić jasny blond ale taki dla typu "lata", może to będzie chłodny blond, chciałabym żeby wyglądał w miarę naturalnie, nie jak chełm. Niestety nie mam juyz pieniedzy na fryzjera i musze farbować w domu.
Czy kolor chlodny blond nie będzie inny niż powinien wyjsc ze wzgłedu na bardzo cieply odcien wlosow teraz i na to ze farbowanie bylo 3 dni temu? Ni gdy wczesniej nie farbowalam wlosow, to byl pierwszy raz..

Kompletnie sie na tym nie znam...pomozcie...proszee ee....
nie nakładaj popielatego blondu, bo będziesz miec zielone włosy!!! Zimny plus ciepły równa się katastrofa! Ale spokojnie. Musisz poczekac, az ta ciepła farba sie wypłucze. Nastepnie powinnas nałozyc bezowy odcien blondu- farbę rozjasniająca, taką ma w ofercie np garnier nutrisse 89. Dziewczynom o chłonym typie urody wychodzi bardzo ładnie ten kolor, to taki naprawde jasny chłodnawy blond. Dopiero po tym beżu po jakims miesiącu będziesz mogła nałozyc popiel, jeśli będziesz chciała jakiś gołębi odcien. Teraz odczekaj ze 2-3 tygodnie, nim nałozysz farbę, bo włosy mają wyjsc ładnie, a teraz sa za świeże. Kup sobie szampon fioletowy z joanny. Uzywaj regularnie przy każdym myciu wg instrukcji na opakowaniu-koszt ok 6zł. Pięknie ochładza blond i wypłukuje rude oraz żółte tony.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 18:25   #10
ancia90
Raczkowanie
 
Avatar ancia90
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;)

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
balejąz standardowo robi sie rozjaśniaczem. Im dłuzej trzyma go fryzjerka, tym jaśniejszy kolor. Potem moze nałozyc toner na całe włosy i te balejażowane pasma tez złapią jakis ciekawy odcień.



nie nakładaj popielatego blondu, bo będziesz miec zielone włosy!!! Zimny plus ciepły równa się katastrofa! Ale spokojnie. Musisz poczekac, az ta ciepła farba sie wypłucze. Nastepnie powinnas nałozyc bezowy odcien blondu- farbę rozjasniająca, taką ma w ofercie np garnier nutrisse 89. Dziewczynom o chłonym typie urody wychodzi bardzo ładnie ten kolor, to taki naprawde jasny chłodnawy blond. Dopiero po tym beżu po jakims miesiącu będziesz mogła nałozyc popiel, jeśli będziesz chciała jakiś gołębi odcien. Teraz odczekaj ze 2-3 tygodnie, nim nałozysz farbę, bo włosy mają wyjsc ładnie, a teraz sa za świeże. Kup sobie szampon fioletowy z joanny. Uzywaj regularnie przy każdym myciu wg instrukcji na opakowaniu-koszt ok 6zł. Pięknie ochładza blond i wypłukuje rude oraz żółte tony.

Popielaty to chyba raczej nie...podaje kilka przykładów które uwazam ze bylyby dla mnie ok.....(a szamponu z joanny uzywam wlasnie, ale chyba kupie sobie fioletowy z CeCe bo czytalam ze jest skuteczniejszy)..

Te krecone blond wlosy sa slicznie a ona ma wlasnie jasna cere z rozowym odcieniem....ale po kolorze odrostow i ich ulozeniu wnioskuje ze sa naturalne...chcialabym taki miec...

Edytowane przez ancia90
Czas edycji: 2010-04-19 o 18:27
ancia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 21:03   #11
nelly000
Raczkowanie
 
Avatar nelly000
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 34
Dot.: Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;)

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
balejąz standardowo robi sie rozjaśniaczem. Im dłuzej trzyma go fryzjerka, tym jaśniejszy kolor. Potem moze nałozyc toner na całe włosy i te balejażowane pasma tez złapią jakis ciekawy odcień.
a ten balejaż nie wyjdzie mi marchewkowo-rudy? bo tego się najbardziej boję.. jeśli jakiś pod blond/złoty/brąz to wtedy zaczynam oszczędzać na fryzjera :P i jeszcze raz dziękuję za pomoc

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

chodzi o to czy na takie kasztanowo-brązowe włosy, jasne, wyjdzie balejaż w kolorze ciepłego blondu, takiego słonecznego, złotego czy coś..?
nelly000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-20, 08:16   #12
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;)

ancia, pierwsze zdjęcie to blond popielaty bardzo bardzo bardzo jasny z refleksami, stawiałąbym na drogeryjny poziom 12. Garnier beżowy powinien wyjsc bardzo łądnie, ale dosc ciepło, bo color naturals jets linią cieplejszą niz nutrisse, ale i tak i tak otrzymasz ciepławy blond, bo masz ciepła bazę. Ale odczekaj z nakłądaniem ze 2 tyg. No i nakąłdaj tak ze 3 cm od nasady i dopiero potem na odrosty, bo moga wyjsc jasniejsze niz reszta.

nelly każdy kolor z bazy brązów rozjasnia sie przez stadium rudo-marchewkowego (ciemny blond np mój tez tak robi), ale to tylko etap. jesli fryzjerka potrzyma odpowiednio długo rozjaśniacz, to otrzyma takie bladożółte. Na to nakładany jest toner i mozna miec złote. Choc niektóre włosy ładnie sie rozjaśniają do sympatycznych odcieni od razu.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 10:10   #13
ancia90
Raczkowanie
 
Avatar ancia90
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Pytanie do dziewczyn które znają się na farbowaniu ;)

mysia m nie da rady ściągnąć jakoś tego koloru? Właśnie nie chce mieć ciepłego odcienia, źle się w nim czuje. Stosuje ten fioletowy szampon z CeCe i trzymam odpowiednio długo, ale nie widze różnicy.
Czy ew u fryzjera nie da się czegoś z tym zrobic? Co znaczy drogeryjny pziom 12?

Aha i jeszcze mam pytanie: czy farbą można potraktować brwi żeby się rozjaśniły? Albo znacie może inne sposoby?
ancia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:58.