Seriale cz. IV - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-07-20, 12:04   #1681
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 765
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nie wytrwałam nawet tyle Podziwiam Twój upór
Są niektóre seriale gdzie po 1 odcinku i mówie dość, przeważnie oglądam 3 odcinki.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-20, 17:52   #1682
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Seriale cz. IV

Ktoś dzisiaj na siłowni przerzucił kanał ze stacji muzycznej na TV4. I wiecie co tam leciało? Esmeralda. Nie wiem, czy są tu osoby na tyle wiekowe, żeby pamiętać ten szał z połowy lat '90. Ja pamiętam. Pamiętam, jak odtwórczyni głównej roli przyjechała do Polski i jak ludzie szturmowali Okęcie, żeby ją zobaczyć. I jak gazety rozpisywały się o tym, że ścięła włosy.


Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-07-20 o 17:53
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-20, 22:33   #1683
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Seriale cz. IV

Ja najwcześniej pamiętam Zvuntowanego anioła

Esmeralde tylko z tytułu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-20, 22:39   #1684
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Seriale cz. IV

Ja pamiętam zjawisko, ale sama nigdy nie oglądałam. Zresztą ominęło mnie całe telenowelowe szaleństwo - już jako dzieciak miałam silne poczucie obciachu
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-20, 22:53   #1685
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ktoś dzisiaj na siłowni przerzucił kanał ze stacji muzycznej na TV4. I wiecie co tam leciało? Esmeralda. Nie wiem, czy są tu osoby na tyle wiekowe, żeby pamiętać ten szał z połowy lat '90. Ja pamiętam. Pamiętam, jak odtwórczyni głównej roli przyjechała do Polski i jak ludzie szturmowali Okęcie, żeby ją zobaczyć. I jak gazety rozpisywały się o tym, że ścięła włosy.

,,Esmeraldę'' znam tylko z tytułu, ostatnio chyba była powtórka w telewizji, słyszałam, że niezły szał był na nią. Ja się urodziłam w 1996. Moja pierwsza telenowela, którą oglądałam od początku do końca to ,,Zbuntowany anioł'', do tej pory mam sentyment.
Potem było jeszcze kilka tego typu produkcji, które rzeczywiście śledziłam, ale już od paru lat nie oglądam telenowel kolumbijskich, meksykańskich itp. teraz tylko seriale hiszpańskie, amerykańskie i ostatnio polubiłam tureckie i obecnie oglądam dwa i nie, nie jest to ,,Wspaniałe stulecie''.
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2018-07-21 o 11:34
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-21, 11:31   #1686
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Seriale cz. IV

Młodeście. Zbuntowany anioł leciał tak koło 2000 roku, Esmeralda kilka lat wcześniej, dokładnie nie pamiętam, ale byłam jakoś w początkach podstawówki. I to naprawdę tak było, że oglądali to wszyscy, ciotka, wujek, sąsiadka. Pusto się robiło na ulicach, jak to leciało. Ja oczywiście też, bo jak na mój ówczesny rozwój intelektualny serial był interesujący. Pamiętam, że w ostatnim odcinku była taka piękna scena ślubu, tak mi się podobała. Obejrzałam to kiedyś potem na youtube, oczywiście kicz i tandeta. Zbuntowany anioł już mnie nie kręcił, wtedy szłam już do gimnazjum i takie seriale zrobiły się dla mnie za głupie.

A co do seriali współczesnych, to obejrzałam:
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo - uroczy koreański romans ku pokrzepieniu serc,
Crossing lines - kryminalny o grupie policjantów rozwiązujących sprawy transgraniczne w Europie, w którym Donald Sutherland usiłuje mówić po polsku. Całkiem niezły, ale bez szału.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-21, 11:58   #1687
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Młodeście. Zbuntowany anioł leciał tak koło 2000 roku, Esmeralda kilka lat wcześniej, dokładnie nie pamiętam, ale byłam jakoś w początkach podstawówki. I to naprawdę tak było, że oglądali to wszyscy, ciotka, wujek, sąsiadka. Pusto się robiło na ulicach, jak to leciało. Ja oczywiście też, bo jak na mój ówczesny rozwój intelektualny serial był interesujący. Pamiętam, że w ostatnim odcinku była taka piękna scena ślubu, tak mi się podobała. Obejrzałam to kiedyś potem na youtube, oczywiście kicz i tandeta. Zbuntowany anioł już mnie nie kręcił, wtedy szłam już do gimnazjum i takie seriale zrobiły się dla mnie za głupie.

A co do seriali współczesnych, to obejrzałam:
Weightlifting Fairy Kim Bok Joo - uroczy koreański romans ku pokrzepieniu serc,
Crossing lines - kryminalny o grupie policjantów rozwiązujących sprawy transgraniczne w Europie, w którym Donald Sutherland usiłuje mówić po polsku. Całkiem niezły, ale bez szału.
No ja miałam jakoś z 5 lat jak oglądałam ,,Zbuntowanego anioła'', musiałam coś w końcu czaić, żeby oglądać, a pamiętam, że wszystko ogarniałam co i jak. Jeżeli chodzi jeszcze o ,,Esmeraldę'' to tylko umiem zanucić piosenkę z początku i ostatni odcinek oglądałam przypadkowo z ciocią, poszłam ją odwiedzić, a ona do mnie, że sobie przypomina ten serial, a dzisiaj jest ostatni odcinek i że chciałabym obejrzeć, więc siadłam obok niej i patrzyłam. Potem mi opowiadała, że właśnie wszyscy siedzieli w domu i oglądali i że jakieś płacze były na finale. Ja w tym czasie gaworzyłam, jadłam i spałam.
U mnie potem np. były takie telenowele jak ,,Wdowa w bieli'', ,,Zaklęta miłość'' itp. i to z reguły moja siostra cioteczna mnie wciągała w te seriale. W Polsce ogólnie był szał na takie produkcje i leciało w telewizji tego pełno.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-22, 14:21   #1688
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Seriale cz. IV

Włączyłam rano "Rodzinę Soprano" (nigdy wcześniej nie oglądałam) i za mną już 3 odcinki
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-22, 18:37   #1689
f72e24f8a545b7b4865f311bf1d6dcb9a4dec036
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 12
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Włączyłam rano "Rodzinę Soprano" (nigdy wcześniej nie oglądałam) i za mną już 3 odcinki
Świetny serial - polecam
f72e24f8a545b7b4865f311bf1d6dcb9a4dec036 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-22, 22:04   #1690
stitches
Zadomowienie
 
Avatar stitches
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
,,Esmeraldę'' znam tylko z tytułu, ostatnio chyba była powtórka w telewizji, słyszałam, że niezły szał był na nią. Ja się urodziłam w 1996. Moja pierwsza telenowela, którą oglądałam od początku do końca to ,,Zbuntowany anioł'', do tej pory mam sentyment.
Potem było jeszcze kilka tego typu produkcji, które rzeczywiście śledziłam, ale już od paru lat nie oglądam telenowel kolumbijskich, meksykańskich itp. teraz tylko seriale hiszpańskie, amerykańskie i ostatnio polubiłam tureckie i obecnie oglądam dwa i nie, nie jest to ,,Wspaniałe stulecie''.
Ja też jestem z tego roku co Ty. Pamietam Zbuntowanego Anioła, byłam wielka fanka Natalii Oreiro. U babci oglądałam zawsze. Później pojawiła się Gorzka Zemsta, która była number one i do dzisiaj pamiętam, później jakies tam "Prawo pożądania", te z Maite Perroni, a ostatnia telenowela, która oglądałam za dziecka jeszcze byli Ci "Zbuntowani". Jeśli chodzi o tureckie to przyznam się, że troche ogladalam to "Tylko z Tobą" na tvp niedawno, bo jak oglądam takie głupoty w leniwe dni to mi się dzieciństwo przypomina i taki fajny klimat Trochę odmóżdżeniam, a co! A Ty co tureckiego oglądasz i gdzie?
__________________
"Naturalnie musisz wszystko przezwyciężyć,
Zanim zamiast słońca pojawi się księżyc,
Póki na niebie słońce świeci, masz tą siłę,
Jak każdy malutki człowieczek tej ziemii, osiągnąć coś przez wysiłek..."
stitches jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-23, 06:03   #1691
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 765
Dot.: Seriale cz. IV

Zbuntowanego anioła to pamiętam i oglądałam i jeszcze inny serial z udziałem głównych bohaterów ale to juz nie to samo co zbuntowany, Esmeraldy jakoś sobie przypomnieć ale pamiętam Thalię
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-23, 07:25   #1692
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez stitches Pokaż wiadomość
Ja też jestem z tego roku co Ty. Pamietam Zbuntowanego Anioła, byłam wielka fanka Natalii Oreiro. U babci oglądałam zawsze. Później pojawiła się Gorzka Zemsta, która była number one i do dzisiaj pamiętam, później jakies tam "Prawo pożądania", te z Maite Perroni, a ostatnia telenowela, która oglądałam za dziecka jeszcze byli Ci "Zbuntowani". Jeśli chodzi o tureckie to przyznam się, że troche ogladalam to "Tylko z Tobą" na tvp niedawno, bo jak oglądam takie głupoty w leniwe dni to mi się dzieciństwo przypomina i taki fajny klimat Trochę odmóżdżeniam, a co! A Ty co tureckiego oglądasz i gdzie?

Tak, z Maite Perroni też pamiętam te seriale. Ostatni jakiś w tv powtarzali tuż po ,,Esmeraldzie”.
Z tureckich oglądam lecącą obecnie na TVP2 ,,Czarną perłę,, tylko, że ja sobie włączam na vod, nie dostosowuje się do telewizora. Zaczęłam też dosyć niedawno ,,Meandry uczuć” (to leciało przed ,,Czarną perłą”), również korzystam z vod. Oba seriale lubię chociaż to całkiem inny klimat. Jedno się dzieje w małym miasteczku nad wodą, potem w dużym mieście, a drugie tak jakby ja się śmieje ,,na ranczu” ale naprawdę fajnie mi się je ogląda, a to moje pierwsze spotkania z tureckimi produkcjami i na pewno nie ostatnie. Planuję oglądać kolejne, jak te skończę.
Gorąco polecam Ci zerknąć na oba. Fajnie, że te wątki są całkiem inne i nie czuję jakbym oglądała jedno i to samo.
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2018-07-23 o 07:44
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-23, 09:16   #1693
ladyinred85
Rozeznanie
 
Avatar ladyinred85
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 811
Dot.: Seriale cz. IV

Ja to jeszcze pamiętam Emanuelę -stara jestem Ania nie Anna - jestem na 4 odcinku, pierwszy sezon polknelam w 2 dni, tu mnie az tak nie ciagnie - zbyt duze odejscie od fabuly jak dla mnie, szczegolnie watek Gilberta. Nie ma juz tego klimatu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ladyinred85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-23, 11:21   #1694
f72e24f8a545b7b4865f311bf1d6dcb9a4dec036
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 12
Dot.: Seriale cz. IV

A czy ktoś obejrzał 5 sezon Raya Donovana? Zaczęłam oglądać, ale taki depresyjny i nudny, że nie mogę ruszyć dalej, a niedługo 6 sezon.
Czy ktoś obejrzał 5 sezon - cały czas jest tak smętnie czy potem się rozkręca?
f72e24f8a545b7b4865f311bf1d6dcb9a4dec036 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-23, 11:30   #1695
Jackie_S
Zakorzenienie
 
Avatar Jackie_S
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3-city
Wiadomości: 6 661
Dot.: Seriale cz. IV

[1=f72e24f8a545b7b4865f311 bf1d6dcb9a4dec036;8501262 1]A czy ktoś obejrzał 5 sezon Raya Donovana? Zaczęłam oglądać, ale taki depresyjny i nudny, że nie mogę ruszyć dalej, a niedługo 6 sezon.
Czy ktoś obejrzał 5 sezon - cały czas jest tak smętnie czy potem się rozkręca?[/QUOTE]
Dalej się rozkręca.Fakt,sezon strasznie ciężki i depresyjny.Też miałam problem,żeby obejrzeć go do końca.
__________________

Jackie_S jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-23, 12:00   #1696
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez ladyinred85 Pokaż wiadomość
Ja to jeszcze pamiętam Emanuelę -stara jestem
Stara to byś była, jakbyś pamiętała Izaurę.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-24, 09:54   #1697
larkus
Raczkowanie
 
Avatar larkus
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 217
Dot.: Seriale cz. IV

Zabraliśmy się za "Manhunt: Unabomber" - dwa odcinki za nami (jest osiem) - ciekawy bardzo. Polecam
larkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-24, 11:18   #1698
lizaczek20
Przyczajenie
 
Avatar lizaczek20
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 11
Dot.: Seriale cz. IV

Ja teraz oglądam dom z papieru
lizaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-24, 13:24   #1699
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Seriale cz. IV

My zaczęliśmy drugi sezon ,,Ania nie Anna” obejrzeliśmy 3 odcinki. Na razie nie wiem co myśleć.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-24, 14:50   #1700
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 765
Dot.: Seriale cz. IV

Ostre przedmioty dobry serial, dziś zabieram się za 3 odcinek
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-24, 17:19   #1701
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez larkus Pokaż wiadomość
Zabraliśmy się za "Manhunt: Unabomber" - dwa odcinki za nami (jest osiem) - ciekawy bardzo. Polecam
Bardzo dobry, jeszcze bardziej podobał mi się mindhunter.
Cytat:
Napisane przez lizaczek20 Pokaż wiadomość
Ja teraz oglądam dom z papieru
Uwielbiam, jednak myślę, że niepotrzebnie zrobią 3 sezon.
Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
My zaczęliśmy drugi sezon ,,Ania nie Anna” obejrzeliśmy 3 odcinki. Na razie nie wiem co myśleć.
Obejrzałam oba sezony, bardzo mi się podobał. Fajnie, że oryginał jest tylko inspiracją. Plus za poruszanie tematów homo, rasizmu itd
Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Ostre przedmioty dobry serial, dziś zabieram się za 3 odcinek
Też, dziś obejrzę 3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-24, 18:04   #1702
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Seriale cz. IV

Dom z papieru, 3 sezon??? Ooo oo. Bardzo mi się podobał serial. Z jednej strony się cieszę z drugiej oby utrzymali poziom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-24, 18:16   #1703
ewel86
Zadomowienie
 
Avatar ewel86
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 653
Dot.: Seriale cz. IV

Kiedys byl czas ze oglądałam chyba wszystkie telenovele w telewizorni
Pamietam,ze nie ktore do dzis mam w glowie,fajne.byly. Teraz juz nie robia czy jak,wszedzie widzę powtórki starych jak swiat!
ewel86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-24, 18:24   #1704
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
My zaczęliśmy drugi sezon ,,Ania nie Anna” obejrzeliśmy 3 odcinki. Na razie nie wiem co myśleć.
Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
Bardzo dobry, jeszcze bardziej podobał mi się mindhunter. Uwielbiam, jednak myślę, że niepotrzebnie zrobią 3 sezon. Obejrzałam oba sezony, bardzo mi się podobał. Fajnie, że oryginał jest tylko inspiracją. Plus za poruszanie tematów homo, rasizmu itdTeż, dziś obejrzę 3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dla mnie właśnie trochę za dużo tych wątków. Może inaczej - chyba lepiej bym to odebrała, gdyby serial nie był na motywach powieści tylko po prostu oryginalną produkcją o Kanadzie tamtych czasów. Cykl o Ani Shirley zawsze kojarzył mi się radośnie i poprawiała humor. Drugi sezon serialu jest wg mnie ponury (zostały mi jeszcze 2 albo 3 odcinki), nawet jak dzieje się coś dobrego, to jest jakieś poważne. Podsumowując - serial mi się podoba, ale nie jako interpretacja Ani z Zielonego Wzgórza.

A w ogóle to witam - podczytuję Was od czasu do czasu, ale chyba jeszcze się nie wypowiadałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 10:55   #1705
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Seriale cz. IV

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;85045316]A dla mnie właśnie trochę za dużo tych wątków. Może inaczej - chyba lepiej bym to odebrała, gdyby serial nie był na motywach powieści tylko po prostu oryginalną produkcją o Kanadzie tamtych czasów. Cykl o Ani Shirley zawsze kojarzył mi się radośnie i poprawiała humor. Drugi sezon serialu jest wg mnie ponury (zostały mi jeszcze 2 albo 3 odcinki), nawet jak dzieje się coś dobrego, to jest jakieś poważne. Podsumowując - serial mi się podoba, ale nie jako interpretacja Ani z Zielonego Wzgórza.

A w ogóle to witam - podczytuję Was od czasu do czasu, ale chyba jeszcze się nie wypowiadałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ale w sumie to chyba dobrze, że jednak ,,Ania nie Anna'' tylko inspiruje się ,,Anią z Zielonego Wzgórza'', dla mnie zawsze ta ekranizacja z 1985 roku będzie najlepsza, jakby teraz próbowali to powielić to myślę, że nie bardzo przypadłoby mi to do gustu. A tak to jest dobry zabieg w postaci innego tytułu i całkiem innych wątków. Dzięki temu traktuję ten serial jako coś innego niż powieść i film (dokładnie kilka filmów) właśnie z lat osiemdziesiątych.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 11:23   #1706
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 765
Dot.: Seriale cz. IV

Czy ktoś oglądał Bellevue ?
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 12:49   #1707
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Seriale cz. IV

Ja jako dziecko i nastolatka uwielbiałam "Anię z Zielonego Wzgórza". Nostalgia pozostała I jako dawna fanka stwierdzam, że fajne jest to uwspółcześnienie tej historii. Oglądanie po raz x tego samego byłoby nudne. Zresztą nie oszukujmy się, oryginalna "Ania" jest do bólu dziecinna i prosta (bo i taka miała być), przeciętny widz Netflixa nie byłby zainteresowany takim serialem Można się czepiać nagromadzenia pewnych wątków, ale chyba taki urok tej nowej "Ani", trzeba do tego przywyknąć. Dalej uważam, że aktorzy są dobrani idealnie, a ten wiejski urok Avonlea został zachowany
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-25, 16:37   #1708
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Ostre przedmioty dobry serial, dziś zabieram się za 3 odcinek
Świetny,jestem po 3 odcinkach i jestem zachwycona

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 07:50   #1709
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 765
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Świetny,jestem po 3 odcinkach i jestem zachwycona

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Na początku chciałam obejrzeć z powodu Amy Adams lubię tę aktorke i chciałam zobaczyć jak sobie radzi na małym ekranie i się nie zawiodłam, scenariusz jest dobry tak samo jak gra aktorska aktorów
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-26, 08:27   #1710
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: Seriale cz. IV

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Na początku chciałam obejrzeć z powodu Amy Adams lubię tę aktorke i chciałam zobaczyć jak sobie radzi na małym ekranie i się nie zawiodłam, scenariusz jest dobry tak samo jak gra aktorska aktorów
Amy Adams jest cudowną aktorką Zazwyczaj jednak kojarzy mi się z takim ciepłym wizerunkiem,a w Sharp objects ma do odegrania ciężką,mroczną rolę i sprawdziła się świetnie. Naprawdę nie mogę się doczekać następnego odcinka.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 19:19:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:00.