Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-02, 17:40   #2041
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzień dobry, jestem Hatka, nowa na Biochemii Proszę o wyrozumiałość, dopiero zaczynam wnikać w kosmetyczne cuda natury

Zastanawiałam się nad kilkoma produktami, m.in. hydrolatem, skwalanem, masłem shea karite.

Mam mieszaną cerę, skłonną do przesuszania na policzkach i świecenia w strefie T. Stosuję:
tonik i żel do mycia twarzy Ziaja Calma
mleczko różane Garnier do demakijażu
krem nawilżający Nuxe (w wersji delikatnej, matującej, gdy moja cera jest przeciążona i w opcji mocno nawilżającej, gdy jest przesuszona -> głównie zimą)
krem tonujący Ziaja Nuno pod podkład Revlon Colorstay Softflex
z maseczek: Shiseido (oczyszczająca) i Botanics (z glinki)

Wiele kremów, czy podkładów mnie zapycha (wydaje mi się, że trójglicerydy w kremach, więc staram się ich unikać) lub wysusza (podkłady matujące, składnik nieznany ).
Chciałabym jakoś wzbogacić moją pielęgnację, by cera nabrała blasku i jednocześnie nie ucierpiała w skutek prób poznawczych.

Z góry dzięki za pomoc
__________________

Kosmetyki

Wish

Edytowane przez hathayoga
Czas edycji: 2008-12-02 o 17:46
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 22:20   #2042
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny help juz nie daje rady z moja cera. w skrocie Wam opisze jak wyglada,moze robie cos zle i mnie naprowadzicie na dobra droge.
otoz mam cere tlusta problemowa.od wrzesnia stosuje acne derm,zel ziaja oliwkowy naprzemiennie z avene i do nawilzania iwostin. niestety,ale tez sie maluje,gdyz nie pokazalabym sie bez podkladu.maluje sie podkladem colorstay revlon, pudrem max factor creme puff albo essense mineralnym,ale rzadko. no i moj problem polega na tym,ze mimo iz stosuje ad ciagle mi cos wyskakuje.sa to policzki i nos. oprocz ropnych krost cala twarz mam usiana podskornymi wagrami,takimi ktore da sie wycisnac. dodam,ze na plecach tez mam tradzik i troche na dekolcie. no i sama juz nie wiem co mam robic. moze cos podpowiecie? moze cos dodac do pielegnacjiu aby pozbyc sie wagrow? albo zmienic? ratunku! przepraszam za brak polskich znakow
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 09:57   #2043
ariana86
Raczkowanie
 
Avatar ariana86
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Po wielu godzinach spędzonych na forum przekonałam się, że warto rozpocząć kurację kwasami i stosować codziennie filtry. Wszystkie jesteście wspaniałe! Na początku byłam tym wszystkim strasznie przytłoczona, ale teraz zaczyna mi się rozjaśniać

Ułożyłam sobie wstępnie taki plan:

1. Diroseal na policzki i skrzydełka nosa, bo tam skóra jest bardzo wrażliwa - mam cerę naczynkową, ale pękniętych naczynek jeszcze na szczęści nie widać. Po prostu wiecznie jestem czerwona na policzkach i mój nos wygląda koszmarnie Diacneal na resztę twarzy.
2. Effaclar K na całą twarz
3. Diroseal + Diacneal
4. Effaclar K
5. LRP Hydreane Legere

I wszystko od początku. Rano - Active C + filtr Avene 50+ (mam dużo fajnych mineralnych podkładów BareMinerals i chciałabym nadal je stosować, dlatego nie filtr LRP).

Zastanawiam się też czy można używać nawilżacza w razie potrzeby, godzinę po zastosowaniu Effaclaru K i ewentualnie też po Diacnealu.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Zaczynam swoją przygodę z tymi wszystkimi produktami i nie chcę już od początku robić tego źle Dodam jeszcze może, że mam 22 lata i raczej nie mam problemów z trądzikiem. Czasem coś tam wyskoczy.

Opisałam już mój plan w wątku o Diancealu i otrzymałam odpowiedź, że to za dużo jak na początek. Czy powinnam zacząć od Effaclaru i później wprowadzić Dianceal i Diroseal? Po jakim czasie powinnam to zrobić? Po tygodniu, dwóch?

Zabieram się tymczasem za dalszą lekturę forum
ariana86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 10:16   #2044
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ariano-jezeli masz cere naczynkowa absolutnie nie uzywaj Diacnealu,wielokrotnie pisalysmy,ze to nie jest preparat dla naczynkowcow! a jezeli chcesz sie na niego zdecydowac to wybierz-albo Diroseal,co byloby bardziej wskazane niz Diacneal na obszary pozanaczynkowe.
Musisz tez zobaczyc jak zareaguje Twoja cera

Z Active C tez ostroznie bo potrafi podrazniac przy kuracjach kwasowych itd.

Nawilzacz mozesz nalozyc pozniej na Effaclar bo on i tak ma tendencje do przesuszania.

Masz racje,jest tego za duzo-zminimalizowalabym ten pakiet
Wprowadzenie nowych kosmetykow odbywa sie stopniowo i nie wczesniej niz po ok.3-4 tyg.to jest optymalny czas,by zauwazyc zmiany
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 10:30   #2045
ariana86
Raczkowanie
 
Avatar ariana86
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Rozpędziłam się za bardzo z zakupami Myślałam, że stosowanie Diacnealu tam gdzie moja skóra jest normalna to dobry pomysł, bo on silniej działa niż Diroseal. Cóż... może za kilka tygodni spróbuję. Na razie Diroseal i Effaclar. Dziękuję za pomoc!

Jeszcze jedno. Kupiłam też LRP Tonik Kojący Fizjologiczny. Opis:
* oczyszcza i koi,
* nie zawiera parabenów,
* optymalne bezpieczeństwo składników oczyszczających,
* nie zawiera mydła,
* nie zawiera alkoholu,
* nie zawiera barwników.

Chciałam stosować go rano zamiast mycia twarzy wodą i żelem zgodnie z zaleceniami Basi z forum BU. Nie wiem jednak czy to jest do końca dobry pomysł. Czy on wystarczy. Czy nie powinnam dokładniej zmywać z twarzy Effaclaru i Dirosealu?

Edytowane przez ariana86
Czas edycji: 2008-12-03 o 11:02
ariana86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 12:11   #2046
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam pytanie i pewnie ktos juz je wczesniej zadal ale nie wytrwalam aby zwertowac caly watek.
Bawie sie teraz z Glyco-A (pytalam wizazanki wczesniej o niego w tym watku wkoncu postanowilam isc na zywiol, raz kozie smierc etc. etc.)
Stosowalam go przez 4 dni dzien w dzien poniewaz zawsze uwazalam, ze mam skore z tytanu. Wkoncu po tych 4 nocach glyco-wania sie, poczulam ze skora stala sie duzo wrazliwsza i skora powoli zaczela schodzic, nie mowie ze platami... ale no wlasnie! Mam pelno szorstkiej skory duzo malutkich skorek, nie moge sie normalnie posluzyc podkladem bo wystaje spod niego mnostwo bialych suchych punktow. Zaczelam sie nawilzac - 2 kremy nawilzajace plus na to elobaza na noc (elobaze kazano mi stosowac jak bralam retinoidy doustne bo wtedy tez mi sie troche luszczyla skora, generalnie zwykla wazelinka w tubce) no i pytanie... 19 grudnia mam 18-tke przyjaciolki i musze wygladac jak ta lala a wiec kiedy te skorki przestanie byc widac, zejda? Im lepsze nawilzanie tym szybciej? kwestia czasu? czy indywidualnosc?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 17:37   #2047
Modraszka
Zadomowienie
 
Avatar Modraszka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 635
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam! Od kilku dni intensywnie czytam podforum o biochemii i postanowiłam porządnie zadbać o swoją cerę

Mam 21 lat, cera mieszana: na czole podskórne grudki, w okolicach nosa i na nosie zaskórniki i rozszerzone pory, na policzkach - skóra normalna. Od czasu do czasu pojawiają się większe niespodzianki

Ułożyłam sobie następujący plan i proszę o ocenę:
Rano:
- olejek myjący z BU
- serum antyoksydacyjne Amla-C15E
- Filtr (jeszcze nie zdecydowałam jaki, chociaż skłaniam się ku Avene Tres Haute Protection Emulsion 50+)

Wieczorem:
- olejek myjący
- tonik z kwasem BHA 2% z BU (2-3 razy w tygodniu)
- serum-olejek regulujący LEMON + żel hialuronowy (kiedy nie używam toniku)

Trochę się obawiam czy ten tonik z BHA nie będzie za mocny na początek, bo nigdy nie używałam kwasów. Może na razie z niego zrezygnować i używać tylko serum LEMON?

Dodatkowo:
- peeling enzymatyczny z bromelainą (raz w tygodniu)

Zastanawiam się jeszcze nad hydrolatami.

Będę wdzięczna za konstruktywną krytykę i wszelkie wskazówki
__________________

Modraszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-06, 21:28   #2048
fajny nick
Przyczajenie
 
Avatar fajny nick
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 12
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć dziewczyny!
I ja dołączę się do wątku.
Mam cerę suchą, wrażliwą, skłonną do podrażnień ale i świecenia w ciągu dnia. Polecicie mi jakiś dobry ale nie za drogi filtr, który byłby odpowiedni dla mojej buzi?
Z góry dzięki. Pozdrawiam

Co sądzicie o tym?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14162

Edytowane przez fajny nick
Czas edycji: 2008-12-07 o 21:48
fajny nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 15:48   #2049
Mineko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 30
GG do Mineko Send a message via Skype™ to Mineko
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny nie zabijcie mnie za to pytanie, wiem, że nie powinnam ale już jestem zdesperowana, a nie wiem gdzie mogłabym je zadać. W żadnej aptece nie mogę dostać Avene Tres Haute Protection Emulsion 50+, już nawet próbowałam zamówić ale nie da się, natomiastna allegro ani w internetowych aptekach które udawało mi się wyszukać nie ma. Czasami nawet bywa tak, że na stronie apteki widnieje a w asortymencie brak. Być może któraś z was zna aptekę, w której jest ten kosmetyk... Z góry dziękuję za odpowiedź.
__________________
Czekolada to warzywo! Jedz warzywa i owoce 5x dziennie!
Mineko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 17:48   #2050
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Z emulsją są problemy w sezonie zimowym, ponieważ apteki wychodzą z założenia, że... zimą się nie stosuje...
I nie zamawiają.
Miałam ten sam problem w Szczecinie.
Na szczęście po przeszukaniu większej części miasta, udało się.
Mineko, chcesz PW z sugestiami?

Edytowane przez cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Czas edycji: 2008-12-09 o 17:49
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 13:19   #2051
illa22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 71
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam,
Prosiłabym o ocene mojej pielęgnacji.
Mam cerę mieszaną w kierunku do tłustej ( różne kosmetyczki różnie mi mówią), Takie podskurne grudki w szczególności na policzkach i tam też jakieś wypryski, które tez czasem są na czole, z zaskórnikami na nosie, czole i brodzie, ale nie są jeszcze takie wielkie, acha i oczywiście rozszerzone pory i sporo przebarwien i blizn przede wszystkim na policzkach i czole. Mam 24 lata.

Do mycia twarzy żel oczyszczający lirene bez alkoholu, tonik ziaja ogórkowy też bez alkoholu, krem nawilżający do cery mieszanej - janssen i taki sam zabieg wieczorem.
Dodatkowo raz w tygodniu peeling - jansen po nim maseczka oczyszczająca i raz w tygodniu, jakaś maseczka odżywcza, nawilżająca.
Naczytałam się dużo o zbawiennej roli kwasów owocowych, jednak ich nie stosowałam. Jak myślicie mogłabym je zacząć używać? Oczywiście wiem, że należy przy ich stosowaniu używać wysokich, stabilnych filtrów. Proszę was o jakąś ocenę pielęgnaci i rady. Z góry wielkie dzięki
illa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-11, 21:56   #2052
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
BodShop witC serum+krem, nie za duzo?

Witam kupilam dzis krem z witC i filtrami firmy BodyShop, wczesniej uzywalam serum z wit.C, teraz zastanawiam sie czy nie bedzie za duzo, gdy uzyje serum pod tem krem?
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 00:35   #2053
Aerith
Organizatorka
 
Avatar Aerith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 924
Dot.: BodShop witC serum+krem, nie za duzo?

Witam
Od jakiegoś czasu czytam forum, a szczególnie BU. Do tej pory niemal w ogole sie nie udzielalam
Chcialabym jednak sie was poradzic co do pielegnacji
w styczniu tego postanowilam oczyscic cere u kosmetyczki. nigdy wczesniej tego nie robilam i wlasciwie nie mialam zielonego podjescia na czym to polega.
poszlam do kobitki, ktora miala swoj zaklad najblizej mojego domu. spytalam na czym polega to oczyszczanie i oprocz tego, ze sa dwa peelingi do wyboru nic wiecej konkretnego nie powiedziala-.- wiec dowiedzialam sie o peelingu kwasowym i jeszcze jakims (nie pamietam o jakim wspomniala). spytalam na czym polega kwas. "na doglebnym oczyszczeniu"-.-
wiec zrobila mi peeling i przez nastepny mc ( w lutym mialam studniowke) chodzilam do tej pani do solarium. po studniowce to co sie dzialo z moja cera to byla masakra ... delikatnie mowiac a dokladnie z sama broda... mialam okropne gule - trzymaly sie tygodniami nic z nimi nie szlo zrobic nic nie pomagalo ani masc ichtiolowa, ani masci z drzewka herbacianego, masci cynkowe... eh.
glupia bylam, ze zgodzilam sie na ten peeling bez zasiegniecia jakichkolwiek informacji:< wtedy jeszcze nie czytalam wizazu, no ale to mnie nie usprawiedliwia. jeszcze to solarium;/ gdyby nie studniowka wcale bym tam nie chodzila... a kosmetyczka (?) nic nie wspomniala ani o wysypie pozniejszym, ani o tym ze nie mozna sie opalac.. o ochronie filtrami nie wspomne-.-

tak wiec przebarwienia na brodzie mialam cholerne. poczytalam torche watkow.

zaopatrzylam sie w acnederm - pomaga mi na te przebarwienia ...narazie krotko stosuje ale widze poprawe ponadto narazie zrobilam dwa razy maseczke aspirynowa- jest rewelacyjna i kupilam filty z LRP Anthelios XL (przepraszam jesli poprzekrecalam cos) . czytalam, ze filtry to koniecznosc przy kwasach
nic poza tym nie uzywam AD tylko na noc...codziennie. skore mam jakas 'twarda';d bo sie nie luszczy oO ale koloryt sie bardzo ladnie wyrownal. i myje zelem effaclar ... mam tonik tez, ale narazie go odstawilam.
myslicie, ze wszystko ok czy powinnam cos jeszcze wprowadzic? z czegos zrezygnowac?

btw. po 3 tyg stosowania AD pojawiaja mi sie malutkie krostki, ktore a) idzie wycisnac b) zasychaja na drugi dzien wiec jest super


przepraszam za dlugi post
Aerith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 08:50   #2054
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam ponownie krotkie pytanie, bedę wdzięczna za krótka odp

co powiecie dziewczyny na to, aby Lysanel Mat stosować rano, pod filtr?

na noc używam Effa, teraz dostałam sporo próbek Lysanel Mat, użyłam kilka razy gdy zostawałam cały dzień w domu i myślę ze jest super. Chciałabym wprowadzić na codzień, ale przeciez konieczny filtr wiec czy może być Lysanel pod spód?
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 10:32   #2055
AlehandraW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam!
Jestem osóbka która rozpoczyna przygode z filtrami ( Iwostin 40) i chciałabym zapytać o podkład, wiem że bez miki i talku, a czy Eveline Perfect Lift make up
jest odpowiedni?

Oto skład:

Skład (INCI)
Purified Water, Isohexadecane, Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Corn Starch Modified, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Dicaprylyl Carbonate, Cyclopentasiloxane/Dimethicone Crosspolymer/Cyclohexasiloxane, Stearic Acid, Cyclomethicone, PVP, Glycerin, Dimethicone, Hydrolyzed Wheat Protein, Magnesium Aluminum Silicate, Hydroxypropyl Starch Phosphate Ester, Glyceryl Polyacrylate/Dimethicone/Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Nylon, Phenoxyethanol/Methylparaben/ Butylparaben/Ethylparaben/Propylparaben, DMDM Hydantoin, Triethanolamine, Fragrance, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Polysorbate 20/Retinyl Palmitate/ Tocopherol/Linoleic Acid/PABA, Disodium EDTA, Hexyl Cinnamal

Pozdrawiam
AlehandraW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 15:31   #2056
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez AlehandraW Pokaż wiadomość
Witam!
Jestem osóbka która rozpoczyna przygode z filtrami ( Iwostin 40) i chciałabym zapytać o podkład, wiem że bez miki i talku, a czy Eveline Perfect Lift make up
jest odpowiedni?

Oto skład:

Skład (INCI)
Purified Water, Isohexadecane, Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Corn Starch Modified, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Dicaprylyl Carbonate, Cyclopentasiloxane/Dimethicone Crosspolymer/Cyclohexasiloxane, Stearic Acid, Cyclomethicone, PVP, Glycerin, Dimethicone, Hydrolyzed Wheat Protein, Magnesium Aluminum Silicate, Hydroxypropyl Starch Phosphate Ester, Glyceryl Polyacrylate/Dimethicone/Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Nylon, Phenoxyethanol/Methylparaben/ Butylparaben/Ethylparaben/Propylparaben, DMDM Hydantoin, Triethanolamine, Fragrance, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Polysorbate 20/Retinyl Palmitate/ Tocopherol/Linoleic Acid/PABA, Disodium EDTA, Hexyl Cinnamal

Pozdrawiam
A jak sie u Ciebie sprawuje ten iwostin ?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 15:38   #2057
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mineko, dzisiaj udało mi się kupić ostatnią sztukę emulsji Avene 50+ w sieci aptek Zdrowie.
Nie wiem, czy odczytałaś moją PW, lecz ta opcja odpada.


Przepraszam za off-top.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 17:12   #2058
AlehandraW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
A jak sie u Ciebie sprawuje ten iwostin ?

Narazie dobrze, ale dopiero zaczynam
AlehandraW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 20:26   #2059
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Proszę o ocenę mojej pielęgnacji,bo mam zamiar wprowadzić pewne zmiany. Dzisiaj odwiedziłam dermatologa i dostałam płyn davercin i żel isotrex.

Mam 19 lat.
Moja cera: naczynkowa na policzkach (mocny rumień!, lekko przesuszona), skrzydełkach nosa, cienka skóra wokoło głęboko osadzonych oczu- naturalnie since... ostatnio na linii żuchwy na policzkach mam jakieś dziwne krostki ale na razie ich nie ruszam. Partia T normalna ze skłonnościami do lekkiego przetłuszczania w lato- obecnie normalna z zaskórnikami wokoło ust, na brodzie i na czole.

A teraz plan pielęgnacji:
rano:
-płyn micelarny ziaja;
-na partie T- humektan, na policzki krem do cery naczynkowej- jeszcze sie waham i myślę nad Tołpa Huminea Roscal lub Iwostin Capillin spf 20 albo poszukam czegoś ochronnego na zimę
-filtr Lirene spf 50

wieczorem:
-płyn micelarny ziaja lub żel do mycia ziaja calma HLC
-davercin/ isotrex (co dzien inny) na czoło i brodę
-humektan bądź jakiś nawilżacz na resztę


To moje pierwsze kroki więc będę wdzięczna za podpowiedzi.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-16, 14:10   #2060
madzic
Przyczajenie
 
Avatar madzic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam ponowie wizażanki. Doczytałam wiecej przegrzebałam i chcę wprowadzić zmiany w mojej pielęgnacji. Przypominając:

mam 23 lata
strefa T i żuchwa tłusta rozszerzone pory przebarwienia, szczególnie na nosku:P
policzki rozszrzone pory i kilka nczynek na mojej naczynkowej skórze
skóra wokół oczów zasze opuchnięta i sińce niestety

Dotychczasowy mój plan:


RANO:
mycie buzi olejkiem pomarańczowym z BU
serum flavo C z BU
Avene 50+ do cery normalnej

moje wrażenia po stosowaniu tego zestawu od 24.11. :
  • olejek to moje KWC! polecam każdemu. jest wydajny cudownie pachnie i skóra po nim nie jest jakaś spięta, jak po żelach czy innych rzeczach do mycia.
  • serum to także polecam kżdemu! Bałam się,że od alkoholu dostane podrażnienia tym bardziej że czuć go konkretnie ale się mytliłam.Nailżenie super, mogę powiedzieć spokojnie że po 3 tygodniach moje piegi są bledsze m in przez to cudeńko!
  • Avenka na początku była dla mnie troszke za tłusta nie mogłam się przyzwyczaić i myślałam że będzie zapychać. Teraz się już przyzwyczaiłam do świecenia jest mniejsze a zatykać nie zatyka! po jej skoćzeniu chce jednak kupić LRP.
WIECZÓR:
zależnie kiedy używałam kilku rzeczy

  • od 24.11 używałam co 2 dni diacnealu, dostałam kilka próbek w aptece na przemian z SVR (ten krem z BHA i AHA). Skończyło sie po około 10 dniach trgicznie! Wiedziałam ze naczynkowcy nie powinni używać dlatego nakładałam tylko na strefe T i rzuchwę. Na nosie zrobiły mi sie 2 nowe naczynka i jedno miedzy nosem a policzkiem cała twarz szczypała czerwone plamki....poprostu nei dla mnie NIGDY WIECEJ AHA W MOIM PRZYPADKU CHYBA ZE NA SAMO CZOŁO.
  • potem Kupiłam aspirynke i zrobiłam maseczke. Po pierwszym razie super! gładka oczyszczona po 2 dniach zrobiłam drugi raz.Ale nie miala odpowiedniego nawilżenia niestety i skóra zaczeła się łuszczyć przy nosku, a potem plamy czerwone na policzkach. Pomimo tego poecam tą maseczke bo super oczyszcza skórę. Jutro do niej wracam po tygodniowej przerwie.
  • Jako nawilżacz kupiłam HUMEKTAN Nie zapycha ale słabo nawilża i przeszkadza mi zapach. W sumie spoko jak za 9 zł, będzie ok na wakację bo teraz to do tej kuracji potrzeba mi coś lepszego.
  • Skóra mi się polepszyła i z dnia na dzień naprawiła po EFAKLAR H. Super kremik ale próbki mi się skończyły.

A teraz zmiany.
  1. Chciałabym dobry nawilżacz. Nie wiem czy kupować jakiś kremik LRP czy wystarczy mi krem z kwasem liponowym z BU...Jeżeli nie to w gre wchodzi jeszcze ten EFACLAR H i może jeszcze coś z avenki. Mam jeszcze próbkę biodermy hydrabio riche ja napewno przetestuje
  2. Mam próbkę effaclar u K nie wiem czy ją kupywać skoro robię sobie maseczki z aspiryny i chce zrobić sobie tonik z aspiryny 3%...co radzicie kupywać go?
  3. zostały mi próbki : biodermy akn sebim, svr spiral, svr lysanel,avene diacneal i glyco a...uzywać ich na czoło czy raczej nei ryzykować?
  4. zastanawiam się też czy następne serum z wit c nie zrobic sobie z dodatkiem NAC na przrwienia lub kupic sobie mela-d z LRP...co myslicie? czy moze lepiej co jakis czas maseczki na przebarwienia?
  5. i najwazniejsze!!! RETINOIDY!! Chce zacząc kurację ATREDERM co myślicie o tym środku na naczynkową skórę? chce zacząć od najsłabsego stężenia początkowo 1 raz w tyg potem 2 aż dojde do 3 razy.
Czekam na ocenę i sugęstię pozdrawiam i dziekuję wam za wszelkie wskazówki jakie otrzymałam czytając to forum kocham was Wychowałyście kolejną filtromaniaczke
__________________


Edytowane przez madzic
Czas edycji: 2008-12-17 o 12:46
madzic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 13:39   #2061
M_ileczka
Rozeznanie
 
Avatar M_ileczka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 589
Pielegnacja mojej okropnej cery, blagam - pomocy

Czesc dziewczyny
Strasznie was prosze o rady odnosnie pielegnacji mojej cery.
Zaczne od tego ze mam rozszerzone naczynka na twarzy i staly rumien a do tego pryszcze. Wiekszosc są to takie małe pryszczyki podskorne no i do tego troche ropnych
Prosze pomozcie mi dobrac jakies kosmetyki.
Na naczynka chyba byloby dobre serum z wit.C a na pogrubienie skory diroseal? A na pryszcze? Tak zeby wszystko sie nie gryzlo, jeju gubie sie w tym wszystkim
M_ileczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 16:18   #2062
madzic
Przyczajenie
 
Avatar madzic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Pielegnacja mojej okropnej cery, blagam - pomocy

Cytat:
Napisane przez M_ileczka Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny
Strasznie was prosze o rady odnosnie pielegnacji mojej cery.
Zaczne od tego ze mam rozszerzone naczynka na twarzy i staly rumien a do tego pryszcze. Wiekszosc są to takie małe pryszczyki podskorne no i do tego troche ropnych
Prosze pomozcie mi dobrac jakies kosmetyki.
Na naczynka chyba byloby dobre serum z wit.C a na pogrubienie skory diroseal? A na pryszcze? Tak zeby wszystko sie nie gryzlo, jeju gubie sie w tym wszystkim

Czesc Mileczko mam podobny problem jak ty. Postaram Ci się coś doradzić jednak ja również w biochemii jestem początkująca...dlatego proszę o poprawienie mnie jeżeli coś nei tak powiem

1.odnośnie naczynek

Mogę spokojnie powiedzieć że mniej się czerwienie po miesiącu stosowania serum z wit C i polecam Ci go jak najbardziej. Nad twoim postem opisałam moją pielegnaję - możesz spróbować, mi odpowiada. Nie zapomnij przy tym o stosowaniu filtrów- fotostabilne 50+, ja mam avenke do skóry nomalnej i jest ok.Mój tata z firmy floslek stosuje krem na naczynka i mów że jest zadowolony - ja nigdy go nie używałam ale jest nie drogi więc możesz spróbować. Witamina C wzmocni ścianki naczynek wspomoże przepływ krwi w skórze, do tego jest super antyoksydantem- niezastąpiona w naszej walce o przedłużenie młodości Serum z wit C zawsze rano na oczyszczoną skórępod filtr.
2.pory, zaskórniaki,pogrubienie skóry
Na rozszerzone pory i zaskórniaki superrr działa maseczka z aspiryny! Buzia gładka jak pupcia niemowlaka) Ja minimalnie się łuszczyłam, ale gdy masz dobry nawilżacz to będzie ok. Z moich nowych odkryć to do nawilżania polecam Ci ziaję biolipidobry HCL jest super. Mnie nie zapchał jak narazie, ma śliczny zapach. Maseczkę z aspiryny rób w różnych wersjach:z jogurtem naturalnym, z miodem czy zwykłą. Aspiryna zawiera kwas acetosalicylowy . Należy do grupy kwasów beta hydroksylowych, jest słabszy niż kwasy alfa hydroksylowe które zawiera diroseal. Jednak kwasy AHA są odradzane osobą ze skórą naczynkową. Może pogrubi skóre ale wiecej narobi szkód niż pożytku. Kwas BHA posiada pewne właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne sprzyja więc procesowi gojenia się ropniaczków - tobie też pomoże. Pozatym ich zdolność do złuszczania nie zmienia się w ciągu upływu czasu jak tojest w kwasach AHA i dlatego możesz go stosować przezdługi okres. Wg mnie ponadto diroseal zawiera zbyt małestężenie by tak nbaprawdę poprawić widocznie stan skóry. Kwasy BHA zawierają LRP Effaclar K oraz Pharmaceris S. Po effaclarze mogą Ci wyskakiwać na wierzch pryszczyki ale sięnie przejmuj to normalne. Polecam Ci również zastosowanie retinoidów. Pochodne A mają b. znaczący wpływ na stan naszej skóry - antyoksydanty, wspomagają złuszczanie odbudowe regenerację są jednym z najważniejszych składników prawidłowej pielęgnajcji. Polecam Ci poczytać troszke o nich Zaróno retinoidy jak i kwasy BHA/AHA zawszena noc

Jeszcze jakieś pytanka? Mam nadzieję że coś doradziłam. Wesołych świąt
__________________


Edytowane przez madzic
Czas edycji: 2008-12-25 o 16:19
madzic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 16:25   #2063
madzic
Przyczajenie
 
Avatar madzic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Pielegnacja mojej okropnej cery, blagam - pomocy

A ja mam do doświadczonych wizażanekzapytanieczy mogę atrederm stosować na skórę naczynkową oraz czy lepiej bym poszła na złuszczanie czoła i żuchwy przez kwasy u kosmetyczki i potem atre czy podarować sobie kwasy i zacząc od atre aż do maja? Z góry dziękuję zaodpowiedź
__________________

madzic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 10:24   #2064
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam drogie koleżanki biochemiczki prosze Was o pomoc
Moja cera naczynkowa,czerwieniaca się,tłusta,wągry,przebarw ienia.
Obecnie walcze z przebarwieniami Acne dermem a na naczynka używam Auriderm
Prosze Was o pomoc czego uzywac aby moja cera niewygladala tak tragicznie
Wyżej czytalam o masecce aspirynowej chętnie bym wyprobowala ale jestem uczulowa na aspiryne wewnetrznie myslicie ze mozna sprobowac na twarz? pozdrawiam
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 22:39   #2065
madzic
Przyczajenie
 
Avatar madzic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Witam drogie koleżanki biochemiczki prosze Was o pomoc
Moja cera naczynkowa,czerwieniaca się,tłusta,wągry,przebarw ienia.
Obecnie walcze z przebarwieniami Acne dermem a na naczynka używam Auriderm
Prosze Was o pomoc czego uzywac aby moja cera niewygladala tak tragicznie
Wyżej czytalam o masecce aspirynowej chętnie bym wyprobowala ale jestem uczulowa na aspiryne wewnetrznie myslicie ze mozna sprobowac na twarz? pozdrawiam
Cześć Honey,
Acne derm nadaję się jak najbardziej na przebarwienia ale pamiętaj że można go używać tylko na noc a rano zawsze filtr bo teraz właśnie jest największe stężenie UVA co prowadzi do przebarwień i fotostarzenia skóry.Gdy skóra się juz przyzwyczai, polecam przejść na tretinoidy zawarte są np w środku o nazwie atre derm. Pamiętać należy że atre jest b. silny i należy zacząć od steżenia 0,025%. Kosztuje około 20 zł. Stosuj go raczej na miejsca bez naczynek jak coś bo nie jestem pewna czy można go używać na naczynka preparat firmy auriga jest ponoć ok - ja go nigdy nie miałam ale jest polecany możesz wypróbować. Włącz go jednak do kuracji stopniowo by mieć pewność że nie zapycha. Co do maseczki aspirynowej nie jestem ekspertem ale ja bym uważała - dlatego wypróbuj ją pierw na małej powieszchni na ciele np na ręce na zgięciu. Jak tam nie wystąpi uczulenie to proponuję na twarzy ale na powierzchni około 1 cm^2. Jeżeli nie chcesz ryzykować albo wystąpi odczyn uczuleniowy - polecam kwasy BHA w Effaclar K. Maseczkę zrób z czystej aspiryny na próbę. Podem możesz kombinować z jogurtem - obniża pH kwasu do najbardziej optymalnej wartości i utrzymuję go - może wystąpić wieksze podrażnienie. Miód nadaje właściwości nawilżających.

Mam nadzieję że pomogłam chociaż troszkę
Pozdro
__________________

madzic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 17:54   #2066
honey1012
Wtajemniczenie
 
Avatar honey1012
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 2 772
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez madzic Pokaż wiadomość
Cześć Honey,
Acne derm nadaję się jak najbardziej na przebarwienia ale pamiętaj że można go używać tylko na noc a rano zawsze filtr bo teraz właśnie jest największe stężenie UVA co prowadzi do przebarwień i fotostarzenia skóry.Gdy skóra się juz przyzwyczai, polecam przejść na tretinoidy zawarte są np w środku o nazwie atre derm. Pamiętać należy że atre jest b. silny i należy zacząć od steżenia 0,025%. Kosztuje około 20 zł. Stosuj go raczej na miejsca bez naczynek jak coś bo nie jestem pewna czy można go używać na naczynka preparat firmy auriga jest ponoć ok - ja go nigdy nie miałam ale jest polecany możesz wypróbować. Włącz go jednak do kuracji stopniowo by mieć pewność że nie zapycha. Co do maseczki aspirynowej nie jestem ekspertem ale ja bym uważała - dlatego wypróbuj ją pierw na małej powieszchni na ciele np na ręce na zgięciu. Jak tam nie wystąpi uczulenie to proponuję na twarzy ale na powierzchni około 1 cm^2. Jeżeli nie chcesz ryzykować albo wystąpi odczyn uczuleniowy - polecam kwasy BHA w Effaclar K. Maseczkę zrób z czystej aspiryny na próbę. Podem możesz kombinować z jogurtem - obniża pH kwasu do najbardziej optymalnej wartości i utrzymuję go - może wystąpić wieksze podrażnienie. Miód nadaje właściwości nawilżających.

Mam nadzieję że pomogłam chociaż troszkę
Pozdro
Dzięki za odp
Wyprubuje maseczke aspirynowa -czy ona jest dobra na wagry? szukam czegos na to moze brevoxyl tylko czy on nieszkodzi naczynka?
A co do Aterdermu czytalam o nim teraz ale on jest na tradzik a nie na przebarwienia tak ?
Filtr stosuje obecnie Lirene 50+ tylko niewiem czy niezapycha czy to ciagly wysyp po Acne derm
Acha i chciałam prosc jeszcze o propozycje jakiegos toniku dziekuje z gory
__________________
''Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę!''






SZCŚLIWA
honey1012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 18:06   #2067
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Acha i chciałam prosc jeszcze o propozycje jakiegos toniku dziekuje z gory
przy kwasach, tonik powinien być szczytem łagodności i dobroci dla skóry
ja ze swojej strony polecam Hydrolat najlepiej z róży, ogólnie hydrolaty
zero konserwantu, zero chemikaliów, zero wypełniaczy, zero substancji podrazniajacych

najbardziej naturalne i najbardziej bezpieczne są hydrolaty, skóra sie za taka opiekę odwdzięcza
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 20:41   #2068
madzic
Przyczajenie
 
Avatar madzic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Dzięki za odp
Wyprubuje maseczke aspirynowa -czy ona jest dobra na wagry? szukam czegos na to moze brevoxyl tylko czy on nieszkodzi naczynka?
A co do Aterdermu czytalam o nim teraz ale on jest na tradzik a nie na przebarwienia tak ?
Filtr stosuje obecnie Lirene 50+ tylko niewiem czy niezapycha czy to ciagly wysyp po Acne derm
Acha i chciałam prosc jeszcze o propozycje jakiegos toniku dziekuje z gory

Tak maseczka aspirynowa jest na wągry, zaskórniski, zamyka przy regularnym stosowaniu pory, odświeża odmładza złuszcza stary naskórek ale delikatniej niż kwasy AHA. Co do Lirene to odradzam te kremy. Miałam już ich kilka i ich zapychające składniki doprowadzały że w połowie opakowania miałam masakrę...ale wtedy nie wiedziałam jeszcze nic o biochemii i myślałam że przed okresem:P Odstaw ten krem a w zamian polecam Ci Ziaję biolipitodwą calma HCL Jeżeli jest za słaba to dolej troszkę do niej hydrolatu i oliwki Hipp. Oliwka Cię nie zapcha a super nawilży. Z nawilżaczy polecam także HOR Avene oraz przy jakiś dużych podrażnieniach maści z apteki np z wit a(niecałe 3 zł) czy na bazie lanoliny albo np babydream - krem do pielęgnacji brodawek - wypuszczone przez rossmana ( jest teraz na promocji za trochę ponad 7 zł). Fajny jet też krem z biochemii urody : http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-lipoic.html . Atre derm jest w swym zastosowaniu do cery trądzikowej lub potrądziwkowej. Jego składnik aktywny to tretoina - pochodna retinoidów czyli wit A. Sama witamina A działa nie tylko jako wybawienie dla skóry trądzikowej. To przedewszystkim wspaniały bloker czasu. Wg C.Demes w skali od 1 - 10 retinoaldehydy mają 10 Doprowadzają do złuszczania skóry co za tym idzie zmniejszaja też przebarwienia i blizny, oraz spłycaja zmarszczki. Polecam Ci przy koracji retinolidowej również nawilżające olejki eteryczne Są także niezastąpione i godne uwagi. Co do brevoxylu to powiem to tak - jest dobry na ropniaki. Nigdy go nie używałam. Jeżeli masz naprawdę dużeeee problemy z cerą używaj go punktowo. Ale jeżeli to małe krostki lub niewiele tych bulw to szkoda byś go używała ponieważ ma on działanie silnie oksydacyjne - działa tak jak promienie UV niszczy naszą skórę i przyczynia się do uwalniania wolnych rodników! Dlatego wg mnie szkoda twojej skórki dla ej maści. Radzę pielęgnację naturalną, odrzucenie zapychaczy i po 2 miesiącach będzie już super. Ja sama o biochemii czytam dopiero od jaki ś 2 miesięcy. Od miesiąca się bawię w kosmetyki zgodnie z nakazami biochemii i widzę już poprawę. To co ja radzę to fajny olejek myjący, serum z c, SPF a wieczorem np jedna noc acne drugą nawilżenie ( np olejki eteryczne) trzecią noc BHA a czwartą znów nawilżenie ( np tymrazem ziaja z hipp) w razie jakiś strasznych grudek to nakładać punktowo sól powieszaną z kilkoma kroplami soku z cytyny i zmywać po kilkunastu minutach. Aha i jeszcze na takie mega ropiale to polecam masc ichtiolową - wyciąga rope Ale oczywiście to moje sugestie a jak twoja skóra na nie sobie zareaguje to nawet ty nie wiesz mam nadzieje ze bedzie ok i coś pomoglam bo jestem tez dopiero na dole góry lodowej Caluje
__________________

madzic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 20:49   #2069
madzic
Przyczajenie
 
Avatar madzic
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez honey1012 Pokaż wiadomość
Dzięki za odp

Acha i chciałam prosc jeszcze o propozycje jakiegos toniku dziekuje z gory
Ups zapomniałam o tonikach. Przede wszystkim bez alkoholi! Ale tak jak napisała Silvena - hydrolaty - to jawspanialsza słodycz dla skórki. Z róży, z zielonej herbaci i tysiace innych znajdziesz na mazidłach czy biochemiiurody. warto kupić takie hydrolaty bo są bez konserwantów i naprawdę fajnie nawilżają i oczyszczają. Pamiętaj jednak że przy stosowaniu np kwasów czy wit a lub c należy uważać. Jeżeli się posmarowałaś hydrolatem roślinnym odczekaj od 15 do 30 min zanim nałoższ coś co może być zdeaktywowane...np wit c pod wpływem śladowych nawet jonów metali może być zdeaktywowana, a takie jony są w roślinach a co za tym idzie w hydrolatach z nich zrobionych. To tyle pozdrawiam i w razie jakiś wątpliwości pytaj - może coś pomogę. Od lutego lub września wybieram się na kosmetologię wiec wtedy bę w stanie napewno więcej powiedzieć.
__________________

madzic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 23:08   #2070
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Co myslicie nt smarowania twarzy mascia ochronna z witamina A? Czy ma szanse nie tylko nawilzyc skore, ale i jej nie zapchac?
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:56.