Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-25, 10:49   #1321
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

nikt mi nie pomozee??????(((

edit: dziewczynyy nooo pomocy jakies propozycje pliss

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2010-02-26 o 10:52
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 21:27   #1322
elliz76
Raczkowanie
 
Avatar elliz76
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Moj swiat
Wiadomości: 310
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

witam Was wszystkie Czas mnie goni,bo w przyszla sobote brat przychodzi mi malowac pokoj i musze sie zdecydowac co chce A mam dylemat.
Wszystko jest opisane w tym watku,ale tam chyba juz nikt nie zaglada, a mnie czas goni
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=17434955
Prosze poradzcie kochane..macie takie fajne pomysly
Co do kanapy to jest jeszcze szara z czarnymi poduchami i teraz sie tak zastanawiam,ze moze lepiej wziasc taka..latwiej o dobor kolorow pozniej i przy ewentualnych zmaianch mnie problemu niz z czerwienia..ale ta czerwien taka piekna i zywa,ze szkoda mi by bylo troche jej
Dziekuje z gory za wszelkie sugestie
__________________
Moj pazurkowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=195732

WZORKOWNIA-Hafty,szydelko
http://picasaweb.google.pl/elliz76


elliz76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 09:51   #1323
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

dziewczyny powiedziecie czy to nie bedzie za mdlo:
salon jedna krotsza sciana w kolorze fioletowym reszta jakis jasny bez
sypialnia sciana dluzsza kolor i wlasnie czy orzech wloski czy babie lato i do tego czy pastelowy jasmin czy caffe latte czy np magnolia?? czy w ogole np isc w kolor jakiejs fuksji jedna sciagan a reszta jakas wanilia etc? no i ktore zestawienie najlepsze??
przedpokoj sciany w kolorze jakims jasnym do tego ciemna wneka np orzech wloski
kuchnia jeszcze jasniejszy kolor nic te jasne ktore tu podalam ale jeszcze nie wiem jaki to kolor ma byc
no i 3 pokoj ma byc pokojem goscinnym narazie i tu zupelnie nie mam pojecia jaki dac kolor z jednej strony fajnie byloby pomalowac go kontrastowo do reszty mieszkania w zdecydowanych kolorach ale z drugiej nie wiem czy nie lepiej w jakiejs cieplej spokojnej tonacj jak reszta mieszkania.
czy moze teraz ktos mi powie czy takie kolory beda ok?? czy nie bedzie za mdlo w mieszkaniu??
te kolory ktore podalam sa z duluxa a czy wie ktos gdzie kupic farby z tikkurilla??
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 10:18   #1324
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez elliz76 Pokaż wiadomość
Po za tym obecnie mam pokoj w kolorach chaber z zoltym i w zwiazku z tym mam duzo ramek i dodatkow w tym kolorze i nie bardzo bym chciala sie z nimi rozstawac.Tym bardziej,ze mam duzy obraz ze slonecznikami w takiej ramie,ktore kocham
Pomyslalam o polaczeniu czerwieni/ew.przecieranej na zolto-pomaranczowo/ z takim zielonym jabluszkiem i niebieskie-zolte dodatki.Co myslicie o takim zestawieniu kolorow?Nie beda sie gryzly/szczegolnie ten chaber z ta zielenia?
Ponadto na swieta dostalam piekny tryptyk makow i tez chcialabym je jakos wkomponowac,bo sa piekne.
Cytat:
Napisane przez elliz76 Pokaż wiadomość
Co do kanapy to jest jeszcze szara z czarnymi poduchami i teraz sie tak zastanawiam,ze moze lepiej wziasc taka..latwiej o dobor kolorow pozniej i przy ewentualnych zmaianch mnie problemu niz z czerwienia..ale ta czerwien taka piekna i zywa,ze szkoda mi by bylo troche jej
Dziekuje z gory za wszelkie sugestie
Chaber, żłóty, czerwony, pomarańczowy, zielony i niebieski? Much too much. Jeśli planujesz zostawić niektóre dekoracje, to ogranicz się do kolorów 3 kolorów np. żółty, szary i zielone LUB czerwone dodatki. Zbyt dużo kontrastowych, żywych kolorów w jednym pomieszczeniu sprawi, że będą ze sobą "walczyć" o dominację. Dlatego też szara kanapa byłaby bezpieczniejszym wyborem, skoro na inne powierzchnie chcesz dać żywe barwy, bo uspokajałaby wnętrze.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 08:31   #1325
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

ja stiuk wenecki kładłam w szkole, na zajęciach
co ci mogę powiedzieć... trochę roboty ale fajnie wygląda.... zależy też gdzie chcesz go położyć....
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 20:39   #1326
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Hej

Niedługo będę urządzać swój własny pokój Już nie mogę się doczekać, ale kompletnie nie mam pomysłu na kolory ścian. Ma on sporo skosów, a chciałam jakoś fajnie połączyć 2 kolorki. Nie mam pomysłu w jaki sposób to wykonać, by nie zmniejszyło go optycznie, a jakoś fajnie wszystko się wkomponowało W załączniku dodaję zdjęcia i rzut. Jak widać, na suficie są takie belki i one będą widoczne, tylko oczywiście też jakoś pomalowane. Na nich będzie znajdowało się oświetlenie A co do tego małego pomieszczenia po prawo, to garderoba. Jak widać na zdjęciach nie ma tam kawałka ściany, bo będą zamontowane przesuwane drzwi.
Macie może jakieś pomysły? Co do kolorów, które bym odrzuciła, to zielony(0becnie mam taki pokój i już mi się przejadło), brąz. Myślałam o jakimś pomarańczu, albo fiolecie. Coś stonowanego i jakiś ostrzejszy akcent. No sama nie wiem.

Edit: Zapomniałam napisać o podłodze Będą to panele brzoza tatiana, o taka:
http://www.swistak.pl/a4579648,Panel...-Tatiana.html#

Edytowane przez Mgiełka91
Czas edycji: 2010-03-06 o 19:16
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 11:01   #1327
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

dziewczyny pomocy
wybralismy farby powiedzcie co myslicie o takim zestawieniu kolorow plisss
duzy pokoj(salon tzw:P) - ciemna fioletowa tapeta na jednej scianie plus do tego na reszcie scian dulux kolory swiata magnolia(zdjecie 4)
sypialnia - jedna sciana dulux kolory swiata rzymski poranek(zdjecie 3) plus reszta scian w kolorze goraczka zlota(zdjecie 2)
pokoj goscinny - dulux kolory swiata trawa morska(zdjecie 5) - w rzeczywistosci jest o wiele zywsza niz ta na zdjeciu
przedpokoj i kuchnia - dulux kolory swiata pastelowy jasmin(zdjecie 1) plus wneka na przedpokoju rzymski poranek(zdjecie3) ale to taka mala wneka w ktorej beda polki podswietlane...
na przedpokoju i w kuchni sa jasne bezowe plytki
a we wszystkich pokojach panela kasztan - gdzies wczesniej chyba wklejalam zdjecie
aha meble w sypialni wenge w salonie bezowy wypoczynek polka pod rtv wenge

co o tym sadzicie?? najbardziej boje sie o sypialnie czy te dwa kolory nie beda za ciemne

prosze o opinie

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2010-03-08 o 11:02
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 12:37   #1328
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

megusiaa przy doborze kolorów farb weź pod uwagę to czy masz słoneczne wnętrza czy raczej nie.
Wybrałaś dość stonowane barwy. Rzymski poranek to ładny kolor, widziałam na żywo, ale jeśli masz dość ciemną sypialnię to drugi kolor powinnaś dobrać tak, żeby "ożywiał" nieco i rozjaśniał pomieszczenie
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 16:37   #1329
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

hm no sypialnia jest raczej jasna wiec mam nadzieje ze nie bedzie za ciemno... tylko boje sie jak polaczenie tego rzymskiego poranku z ta goraczka zlota... na poczatku mial byc rzymski poranek plus pastelowy jasmin ale to swtierdzilismy ze bedzie za duzy kotrast bo ten jasmin to taki jasniutki prawie jak bialy wygladal - przynajmniej na probnikach wiec tz uparl sie na cos innego no i zeby mialo inny odcien niz bez krem itp bo stwierdzil ze tu magnolia tu jasmin to wedlug niego bedzie za nudno bo wszedzie prawie te same kolory wiec wybor padl na ta goraczke
dzis mieli zaczac malowac - az sie boje wejsc i zobaczyc hehe
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 16:55   #1330
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

to ja liczę na jakieś zdjęcia Pokażesz efekt???
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 20:36   #1331
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

jak tylko bede miala mozliwosci zrobieia jakos zdjecia to wkleje... dzis jeszcze sypialni nie ruszyli ale w tym tygodniu napewno
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-10, 10:54   #1332
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez Mgiełka91 Pokaż wiadomość
Hej

Niedługo będę urządzać swój własny pokój Już nie mogę się doczekać, ale kompletnie nie mam pomysłu na kolory ścian. Ma on sporo skosów, a chciałam jakoś fajnie połączyć 2 kolorki. Nie mam pomysłu w jaki sposób to wykonać, by nie zmniejszyło go optycznie, a jakoś fajnie wszystko się wkomponowało W załączniku dodaję zdjęcia i rzut. Jak widać, na suficie są takie belki i one będą widoczne, tylko oczywiście też jakoś pomalowane. Na nich będzie znajdowało się oświetlenie A co do tego małego pomieszczenia po prawo, to garderoba. Jak widać na zdjęciach nie ma tam kawałka ściany, bo będą zamontowane przesuwane drzwi.
Macie może jakieś pomysły? Co do kolorów, które bym odrzuciła, to zielony(0becnie mam taki pokój i już mi się przejadło), brąz. Myślałam o jakimś pomarańczu, albo fiolecie. Coś stonowanego i jakiś ostrzejszy akcent. No sama nie wiem.

Edit: Zapomniałam napisać o podłodze Będą to panele brzoza tatiana, o taka:
http://www.swistak.pl/a4579648,Panel...-Tatiana.html#
Jasne panele dają większe pole do popisu, bo pasują do każdego koloru mebli, więc to już plus. Widzę, że masz tam 2 okna, ale nie są zbyt duże, więc jeśli masz obawy, że w pokoju może być chwilami trochę ciemnawo, to najlepsze będą ciepłe kolory (jaśniejszy + ciemniejszy, ale nie za ciemny).
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 20:30   #1333
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
Jasne panele dają większe pole do popisu, bo pasują do każdego koloru mebli, więc to już plus. Widzę, że masz tam 2 okna, ale nie są zbyt duże, więc jeśli masz obawy, że w pokoju może być chwilami trochę ciemnawo, to najlepsze będą ciepłe kolory (jaśniejszy + ciemniejszy, ale nie za ciemny).
Dziękuję za odpowiedź
No tak, właśnie nie chcę by wyszło zbyt ciemno, dodam, że pokój jest od północnej i zachodniej strony. Ale tak właśnie myślałam o takim połączeniu, by na tę ścianę, na której są drzwi walnąć pomarańcz, a na reszcie jasny żółty Myślę, że będzie dość ciepło. Do tego pomarańczowe dodatki. A meble chyba tam ciemniejsze by nie raziło tak po oczach.
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 09:48   #1334
Monika0417
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: Jak pomalować ściany???

hej! pozwolę sobie dołączyć się do wątku. ;*
w najbliższym czasie przenoszę się do nowego pokoju i nie wiem zbytnio jaki kolor ścian mam wybrać.
Mam taką konkretnie czerwoną, żywą, skórzaną sofę + do tego kupię sobie meble w kolorze orzecha.
Zastanawiam się nad ścianami. Może pomalować tylko jedną? np. na której będzie stała sofa? i myślę o jakimś takim pastelowym zielonym, żywym.
Co Wy na to? A jakie kolory jeszcze fajnie wyglądałyby w połączeniu z czerwienią?
Z góry dzięki! ;*
Monika0417 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 10:34   #1335
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jak pomalować ściany???

Cytat:
Napisane przez Mgiełka91 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź
No tak, właśnie nie chcę by wyszło zbyt ciemno, dodam, że pokój jest od północnej i zachodniej strony. Ale tak właśnie myślałam o takim połączeniu, by na tę ścianę, na której są drzwi walnąć pomarańcz, a na reszcie jasny żółty Myślę, że będzie dość ciepło. Do tego pomarańczowe dodatki.
Ciesz się, że nie masz okien od wschodu, bo po 12 robi się ciemno w takim pokoju, a jeśli jest pochmurno, to od samego rana jest smutno i nie chce się wstawać z łóżka. Pomarańczowy + żółty powinno sprawić, że w pokoju będzie ciepło i optymistycznie.

Cytat:
Napisane przez Monika0417 Pokaż wiadomość
Mam taką konkretnie czerwoną, żywą, skórzaną sofę + do tego kupię sobie meble w kolorze orzecha.
Zastanawiam się nad ścianami. Może pomalować tylko jedną? np. na której będzie stała sofa? i myślę o jakimś takim pastelowym zielonym, żywym.
Co Wy na to? A jakie kolory jeszcze fajnie wyglądałyby w połączeniu z czerwienią?
Jeżeli sofa jest żywego czerwonego koloru, to zielona ściana powinna iść w stronę szarości, bo inaczej będzie zgrzytać.
Natomiast pastele mają to do siebie, że nie są to mocne, żywe kolorki , ale dzięki temu mogą się dobrze komponować z innymi barwami (im są jaśniejsze, tym lepiej współgrają nawet z najbardziej intensywnymi kolorami).
Ja takie rzeczy sprawdzam w moich programach do projektowania (teraz to w ogóle jest super łatwe, bo dostałam moduł z farbami Tikkurili), ale to w domku. Tymczasowo można wykorzystać darmowe aplikacje, jak ta z której wkleiłam screeny jakieś 3 posty wyżej. To akurat jest NET+, baaardzo prościutki w użyciu i można w nim nakładać farby na ściany i wstawiać meble (także wybierając ich kolory) i w ten sposób zobaczyć co będzie dobrze wyglądać.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 12:13   #1336
Monika0417
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: Jak pomalować ściany???

czyli postawić na pastelową zieleń? i tylko na tej jednej scianie, czy glupio bedzie? i reszta biala?
Monika0417 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 10:26   #1337
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jak pomalować ściany???

Cytat:
Napisane przez Monika0417 Pokaż wiadomość
czyli postawić na pastelową zieleń? i tylko na tej jednej scianie, czy glupio bedzie? i reszta biala?
To tylko tak na oko (nie wiem jak czerwona jest sofa i jak jasna ma być ta zieleń), ale zobacz jak to dla ciebie wygląda i sama oceń
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 10:34   #1338
Marta1122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 523
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

witam jestem tu pierwszy raz i mam prośbe
Pomóżcie prosze dobrać mi kolor ścian do ciemnofioletowej /śliwkowej kanapy oraz zasłonek w tym kolorze. Zazanczam że będzie to pokój w którym będzie spał z nami nowo narodzony dzidziuś niedługo, więc powinien to być raczej jasny przyjemny pokój.

znalazłam nawet przypadkiem moją kanape..z Ikea ,na tej stronie http://images.google.pl/imgres?imgur...26tbs%3Disch:1
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/b735966895.png

niunia jest z nami!:confuse d:

8.08.2009 10 rocznica znajomości i nasz ślub

Edytowane przez Marta1122
Czas edycji: 2010-03-17 o 10:52
Marta1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 12:46   #1339
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez Marta1122 Pokaż wiadomość
witam jestem tu pierwszy raz i mam prośbe
Pomóżcie prosze dobrać mi kolor ścian do ciemnofioletowej /śliwkowej kanapy oraz zasłonek w tym kolorze. Zazanczam że będzie to pokój w którym będzie spał z nami nowo narodzony dzidziuś niedługo, więc powinien to być raczej jasny przyjemny pokój.

znalazłam nawet przypadkiem moją kanape..z Ikea ,na tej stronie http://images.google.pl/imgres?imgur...26tbs%3Disch:1


Wydaje mi się, że najbezpieczniej iść z kolorem kremowym/delikatnym żółtym. Druga opcja jest nieco bardziej fantazyjna i to raczej trzeba by poszukać takiej tapety. Albo przynajmniej jakieś obrazki w takich kolorach.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 12:59   #1340
Marta1122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 523
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

dziękuje za szybka odpowiedź i mam pytanko odnośnie tego koloru żółtego-czy pasowałby troszke żywszy ten żółty czy raczej powinien być taki delikatny pastelowy?
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/b735966895.png

niunia jest z nami!:confuse d:

8.08.2009 10 rocznica znajomości i nasz ślub
Marta1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 13:07   #1341
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

słyszałam że w pokoju dla dziecka kolorki powinny być delikatne.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 14:11   #1342
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez Marta1122 Pokaż wiadomość
dziękuje za szybka odpowiedź i mam pytanko odnośnie tego koloru żółtego-czy pasowałby troszke żywszy ten żółty czy raczej powinien być taki delikatny pastelowy?
Zgodzę się z przedmówczynią, przy dzieciach najlepiej sprawdzają się kolory pastelowe (jeśli chodzi o ściany). Mogą też być morelowe i brzoskwiniowe, które podobnie jak kremowy/żółty sprawdzają się i dla chłopca i dla dziewczynki.
Wyraziste i jaskrawe barwy można za to zarezerwować dla zabawek, bo to one będą przyciągać wzrok malucha.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 15:28   #1343
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

wlasnie wczoraj ogladalam program minideco czy cos takiego urzadzali pokoj dla nienarodzonego jeszcze maluszka - kolory niebieski taki mocny zielony tez nie nalezacy do spokojnych ale tez nie za wciekly i zolty do tego biale lozeczko i polki/szafki i super efekt

Edytowane przez megusiaa
Czas edycji: 2010-03-21 o 22:13
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 17:16   #1344
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

no dobrze, każdy może robić co chce.Słyszałam tą informację w programie o maluchach. Odcienie powinny być uspokajające jako że niemowlaki mają wypoczywać i wyciszać się.
Myślę że dla szkraba, który już sam biega im bardziej kolorowo tym weselej, ale dla niemowlaka? nie jestem przekonana.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 17:20   #1345
Marta1122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 523
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

hmm no myśle o tym żółtym do ślikowej kanapy i jednak troszke inny niz zaporponowany bym chciała..może jakieś podpowiedzi?próbki kolorku?z góry dzięki
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/b735966895.png

niunia jest z nami!:confuse d:

8.08.2009 10 rocznica znajomości i nasz ślub
Marta1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 16:54   #1346
gosiacho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Proszę poradźcie jaki kolor ścian dobrać do pokoju od strony południa. Narożnik mam w kolorze ceglastym (albo rudym hmm... w każdym razie coś pod pomarańcz), a reszta mebli jest w kolorze ciemnego brązu. Zupełnie nie wiem jak to ugryźć :-(
gosiacho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 17:56   #1347
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
no dobrze, każdy może robić co chce.Słyszałam tą informację w programie o maluchach. Odcienie powinny być uspokajające jako że niemowlaki mają wypoczywać i wyciszać się.
Myślę że dla szkraba, który już sam biega im bardziej kolorowo tym weselej, ale dla niemowlaka? nie jestem przekonana.
tyle ze taki niemowlak na pastelowe kolory uwagi nie zwroci, nie bez powodu zabawki maja wyraziste kolory.

taki kawalek artykulu "Na pewno najbardziej atrakcyjne dla dziecka są przedmioty w silnie kontrastujących barwach, np. w czarno-białe paski. W pierwszym miesiącu życia warto więc wybierać dla dziecka takie właśnie zabawki. Mogą to być duże, białe kostki z wielkimi czarnymi kropkami albo lale ubrane w sukienki w pasy. Czarne kwadraty, koła i pasy można również namalować na zwykłej kartce papieru – dziecko będzie się im przyglądać z zainteresowaniem. Niektórzy jednak uważają, że pierwszym kolorem dostrzeganym przez noworodka jest czerwony."


marta, ja na Twoim miejscu postawilabym kanape na jasnej bezowej scianie, mozesz pomalowac trzy na jasny bez a jedna na dominujacy fiolet np. taki jak kanapa jesli macie pokoj z maluszkiem to ja wcale bym sie nim tak nie sugerowala w dobraniu kolorow bo uwierz ze dziecko ma to gdzies hehe najlepiej wydziel kacik gdzie bedzie spal maluszek i tam zrob cos dla niego

Moja corcia miala na poczatku pomalowany pokoj na pastelowy roz i srednio lubiala w nim przebywac, teraz ma na trzech scianach mocniejszy roz a na jednej dosc jaskrawa zielen i uwielbia swoj pokoj
__________________
  
[/CENTER]

Edytowane przez kaolinait
Czas edycji: 2010-03-20 o 18:03
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 08:51   #1348
Marta1122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 523
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość
tyle ze taki niemowlak na pastelowe kolory uwagi nie zwroci, nie bez powodu zabawki maja wyraziste kolory.

taki kawalek artykulu "Na pewno najbardziej atrakcyjne dla dziecka są przedmioty w silnie kontrastujących barwach, np. w czarno-białe paski. W pierwszym miesiącu życia warto więc wybierać dla dziecka takie właśnie zabawki. Mogą to być duże, białe kostki z wielkimi czarnymi kropkami albo lale ubrane w sukienki w pasy. Czarne kwadraty, koła i pasy można również namalować na zwykłej kartce papieru – dziecko będzie się im przyglądać z zainteresowaniem. Niektórzy jednak uważają, że pierwszym kolorem dostrzeganym przez noworodka jest czerwony."


marta, ja na Twoim miejscu postawilabym kanape na jasnej bezowej scianie, mozesz pomalowac trzy na jasny bez a jedna na dominujacy fiolet np. taki jak kanapa jesli macie pokoj z maluszkiem to ja wcale bym sie nim tak nie sugerowala w dobraniu kolorow bo uwierz ze dziecko ma to gdzies hehe najlepiej wydziel kacik gdzie bedzie spal maluszek i tam zrob cos dla niego

Moja corcia miala na poczatku pomalowany pokoj na pastelowy roz i srednio lubiala w nim przebywac, teraz ma na trzech scianach mocniejszy roz a na jednej dosc jaskrawa zielen i uwielbia swoj pokoj
dzięki za podpowiedź, chyba się zdecyduje na jakiś jasny piasek pustyni czy delikatny żółty,tylko kwestia czy wszystkie ściany czy coś do nich dodać-ozdobną tapete?w fiolecie?na jednej ze ścian
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/b735966895.png

niunia jest z nami!:confuse d:

8.08.2009 10 rocznica znajomości i nasz ślub
Marta1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 12:44   #1349
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość
tyle ze taki niemowlak na pastelowe kolory uwagi nie zwroci, nie bez powodu zabawki maja wyraziste kolory.

taki kawalek artykulu "Na pewno najbardziej atrakcyjne dla dziecka są przedmioty w silnie kontrastujących barwach, np. w czarno-białe paski. W pierwszym miesiącu życia warto więc wybierać dla dziecka takie właśnie zabawki. Mogą to być duże, białe kostki z wielkimi czarnymi kropkami albo lale ubrane w sukienki w pasy. Czarne kwadraty, koła i pasy można również namalować na zwykłej kartce papieru – dziecko będzie się im przyglądać z zainteresowaniem. Niektórzy jednak uważają, że pierwszym kolorem dostrzeganym przez noworodka jest czerwony."

To jest cytat mówiący o zabawkach, a ja mówię o kolorach ścian w pokojach dla niemowląt.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-21, 13:13   #1350
megusiaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 694
Dot.: Jaki kolor ścian ? ;) - pomoc w doborze

a my mowimy ze kolory na scianach w pokojach dla niemowlakow niekoniecznie musza byc pastelowe rozowe niebieskie itp oklepane i nudne...
megusiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-29 17:11:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:24.