Bezczelność handlarzy podróbkami nie zna granic :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-14, 21:57   #1
chomique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Unhappy

Bezczelność handlarzy podróbkami nie zna granic :/


Wrzucę, może i Wy znajdziecie swoje opisy ukradzione do aukcji podróbek - jak sądzę mało kto chciałby przyczyniać się do sukcesu handlowego towaru łamiącego prawo.

http://www.allegro.pl/item1001581044...r_palette.html - opis ukradziony z recenzji "piątek" Diora napisanej przez Corii

http://www.allegro.pl/item996117061_..._4_ombres.html - opis ukradziony ze strony beautyicon.pl z recenzji palety Murano

Zgłoszę łamanie prawa i kradzież do Allegro, ale wątpię, żeby zareagowali, nie mają możliwości sprawdzenia wszystkiego, a na podróbkach, chcąc nie chcąc, też zarabiają. Może reakcja właścicielek opisów coś da, to nie pierwsze kradzione przez tę sprzedającą opisy. Pół biedy, gdyby firmowały legalne aukcje, ale to ordynarne podróbki.

Jeśli wątek nie pasuje do tego forum proszę o przeniesienie we właściwe miejsce, z góry dziękuję.

Edytowane przez chomique
Czas edycji: 2010-04-15 o 12:08
chomique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 22:12   #2
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Bezczelność handlarzy podróbkami nie zna granic :/

wygląda tandetnie ale jesteś przekonana żę to podróbki?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 22:12   #3
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Bezczelność handlarzy podróbkami nie zna granic :/

" Absolutny KWC"- ona wie co pisze? wie co oznacza ten skrot, ze bezmyslnie go wkleja na allegro? watpie...bezczelnosc ludzka nie zna granic
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 22:15   #4
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Bezczelność handlarzy podróbkami nie zna granic :/

podroby jak nic
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 22:35   #5
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Bezczelność handlarzy podróbkami nie zna granic :/

powiedzcie mi po czym poznajecie bo ja też bym chciała :P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 22:44   #6
chomique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Bezczelność handlarzy podróbkami nie zna granic :/

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
wygląda tandetnie ale jesteś przekonana żę to podróbki?
Oczywiście, nie zawracałabym Wam głowy nie mając pewności, znam ofertę kosmetyków z wyższej półki - nie kupuję jak leci wszystkich nowości (niestety ;-)), po prostu jestem na bieżąco, od 10 lat walczę z podróbkami. To, że Allegro w zasadzie nic ze zgłoszeniami nie robi trochę podcięło mi skrzydła, przyznaję - złodzieje oferujący np. podrabiane kosmetyki MAC mają tam raj na ziemi. Oficjalna odpowiedź od administratora "Nie mamy pewności, że to podróbki". Wniosek nasuwa się sam.

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
powiedzcie mi po czym poznajecie bo ja też bym chciała :P
Jeśli czegoś nie ma w ofercie marki, na oficjalnej stronie, w recenzjach na dobrych portalach, to nie ma co się łudzić, że widzi się oryginał. Nawet one shoty, limitowanki i edycje wycofane da się wygooglać.
Poza tym po jakimś czasie rozpoznaje się charakterystyczne dla marki opakowania, styl zdobienia kartoników itp.
Do tego dochodzą żałosne błędy na opakowaniach - wystarczy znać podstawy angielskiego, żeby nie dac się nabrać na cudowny puder Clinique o nazwie "Loose power & powder cake" ;-)
Nie ma (poza wersjami gabinetowymi, ale i tego nie jestem pewna) podkładów Dior, Chanel i innych o poj. 60 ml, tusze do rzęs nie mają pojemności 18 ml, 8 kolorów cieni w pudełeczku z napisem "quartet" zawsze powinno wzbudzić nieufność (choć moje ulubione to trzy cienie Shiseido o nazwie "duo" ;-)) , czarne kredki niby Lancome zdecydowanie, mimo deklaracji sprzedawcy, nie są i do oczu, i do ust, a Hugo Boss nadal jakoś nie chce zacząć produkować tuszy o nazwie Deep Red ;-) Mogłabym wymieniac długo, grunt to sprawdzać, konsultować się i nie dac się nabrać na "gwarantuję oryginalność" - mało który Sprzedający naprawdę ma prawo tak pisać.
chomique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 08:11   #7
chomique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Bezczelność handlarzy podróbkami nie zna granic :/

[QUOTE=chomique;18582142]Wrzucę, może i Wy znajdziecie swoje opisy ukradzione do aukcji podróbek [cut]

Wyjaśnię, bo nie chciałabym obrazić osoby być może niewinnej - nie uważam Sprzedającej wymienione kosmetyki za oszustkę - 99,9% jej aukcji to oryginały.
Sama rozważałam kupienie u niej kilku rzeczy, ale nie zrobię tego, bo straciłam zaufanie, koleżanki również.
Przypuszczam, że jak wiele oferujących podróbki osób Sprzedająca nie zdaje sobie sprawy z tego, że wystawia towar nielegalny, być może zaufała dostawcy, od którego kupuje kosmetyki, bądź co bądź dotąd wszystkie aukcje były zgodne z prawem pod względem legalności towaru. Nie mam natomiast wątpliwości, że opisy do aukcji należą do osób nie mających z tymi aukcjami (ani z podróbkami) żadnego związku.


Update
Administracja Allegro zareaguje, jeśli w ogóle, wyłącznie na fakt oferowania towaru łamiącego regulamin serwisu i polskie prawo.
Na reakcję na kradzież opisu mogą liczyć wyłącznie autorzy "pożyczonego" tekstu, jesli zwróca się z tym osobiście do administracji wykazując, że tekst jest ich autorstwa.

Edytowane przez chomique
Czas edycji: 2010-04-15 o 12:10
chomique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-15, 15:58   #8
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Bezczelność handlarzy podróbkami nie zna granic :/

"Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro."

__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 16:02   #9
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Bezczelność handlarzy podróbkami nie zna granic :/

Takixh aukcji na allegro jest mnostwo, tez zawsze zglaszam, ale usuwaja co dziesiata...
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 20:57   #10
ololufe
Zakorzenienie
 
Avatar ololufe
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa/Stavanger
Wiadomości: 3 049
Dot.: Bezczelność handlarzy podróbkami nie zna granic :/

"Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro."
Oby wiecej takich przypadkow bylo
ololufe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.