STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd. - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-05, 16:17   #901
versality
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez jamilkaa Pokaż wiadomość
Czy ktoś wybiera się moze na dietetykę na UJ? Bo ja mam tam indeks, złozyłam papiery i tam własnie będę na 100% i pomyślałam, że miło byłoby znaleźć już już kogoś, z kim się tam spotkam I liczę na to, że za 5 lat w Polsce ten zawód stanie się nieco bardziej "opłacalny", bo jak na razie to słyszałam jedynie, że ciężko. A to takie moje spełnianie marzeń noo... A wiem, że dobrych dietetyków też u nas brak. I wydaje mi się, że po UJ człowiek będzie jako tako wykształcony, by mógł być doceniony. Oczywiście wiadomo też, że potrzeba ogromu własnego wkładu, by być dobrym w tym, co sie robi
no ja się wybieram;] tzn złożyłam, ale nie wiem czy się uda z moimi 151 punktami... To nowy kierunek, ciekawy i obiecujący, a miejsc tylko 80. Może być ciężko. Cóż, zobaczymy dokładnie za tydzień
versality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 16:36   #902
jamilkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mszana D.
Wiadomości: 12
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

A to nie masz jakos mało tych punktów, koleżanko Zwłaszcza patrząc na tegoroczną biolę ;] (o ile zdawałas w tym roku maturke ) No, chyba że chętni na medycynę będą traktować w tym roku dietetykę jako alternatywę :/
jamilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 17:11   #903
versality
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

właśnie możliwe że tak będzie... (choć z drugiej strony może być w takim razie spora różnica między 1szą a 2ga rekrutacją). Tak, w tym roku zdawałam maturę i jak chyba większość jestem z niej bardzo niezadowolona;( Co studiujesz teraz na UJ, Jamilkaa? Rezygnujesz z tego czy chcesz robić 2 kierunki?
versality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 17:42   #904
cala-w-trawie
Raczkowanie
 
Avatar cala-w-trawie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 191
GG do cala-w-trawie
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez marrrteczka Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Ja zarejestrowałam się na pielęgniarstwo i na dietetykę na ŚUM. Mam 55,5 pkt z biologii. Myślicie, że wystarczy?
ja też zalogowałam się na dietetykę w zeszłym roku ostateczna lista zatrzymała się na 88,5 pkt bodajże. w tym roku pewnie będzie podobnie a matura z biologi (jestem zeszłoroczną maturzystką) wydawała mi się o niebo trudniejsza niż w zeszłym roku. Ale statystyki mówią że o dziwo poszła tylko o 3-5% gorzej
__________________

cala-w-trawie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 19:25   #905
Nickita55
Raczkowanie
 
Avatar Nickita55
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 81
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Witajcie
Ja zdaję maturę w przyszłym roku i też myślę mocno o dietetyce - tylko jeśli już miałabym na nią iść to chciałabym na UJ, dlatego bardzo ciekawa jestem jak będą wyglądać progi punktowe....
Nickita55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 20:46   #906
jamilkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mszana D.
Wiadomości: 12
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez versality Pokaż wiadomość
właśnie możliwe że tak będzie... (choć z drugiej strony może być w takim razie spora różnica między 1szą a 2ga rekrutacją). Tak, w tym roku zdawałam maturę i jak chyba większość jestem z niej bardzo niezadowolona;( Co studiujesz teraz na UJ, Jamilkaa? Rezygnujesz z tego czy chcesz robić 2 kierunki?
Ja wygrałam indeks na dietetykę w konkursie UJ Ale też jestem tegoroczną maturzystką :/ Tyle, że moim zadaniem było już tylko zdać maturę - jakkolwiek (ale zdawałam biol i chem rozsz. tyle ze tylko po to, zeby było ) I cieszę się niesamowicie, że miałam tyle szczęścia ))
jamilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 21:12   #907
Nickita55
Raczkowanie
 
Avatar Nickita55
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 81
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

jamilkaa to cudowne uczucie musi być iść na maturę ze świadomością że trzeba ją tylko zdać ale gratuluję indeksu .. kto wie, może za rok się tam zobaczymy ? ...
Nickita55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-05, 21:19   #908
versality
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

aha, już rozumiem to gratuluję w takim razie! fajna sprawa
versality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 21:35   #909
jamilkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mszana D.
Wiadomości: 12
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

oj, dziekuje Wam no, to było genialne uczucie, gdy patrzyłam na innych, jak sie stresują, a ja podchodziłam do tego na luzie
no ale teraz jeszcze trzeba studiować :/ utrzymać sie na tej uczelni i w ogóle. ale jakos damy rade może, co?
jamilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:29   #910
Agaak88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Hej dziewczyny!
Dawajcie znac jak ktoras sie dostanie Szczególnie te skladające na up do poznania bo do piątku będą wyniczki Ja juz w nerwach czekam
Agaak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 11:26   #911
cala-w-trawie
Raczkowanie
 
Avatar cala-w-trawie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 191
GG do cala-w-trawie
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

na ŚUM wyniki 12 lipca. Która czeka ?
__________________

cala-w-trawie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 11:33   #912
lusita
Przyczajenie
 
Avatar lusita
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 26
GG do lusita Send a message via Skype™ to lusita
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Też mam 12. lipca na AM Wrocław powodzenia wszystkim!
lusita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 12:05   #913
PoCoCiTo
Raczkowanie
 
Avatar PoCoCiTo
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 84
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Ja tak samo jak koleżanka nade mną Może się jeszcze w październiku tam spotkamy? Powodzenia!
__________________
X.O.X.O!
Gossip girl


Ach, kochaj, kochaj! Boskie to rozkosze!
PoCoCiTo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 14:30   #914
Agaak88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Hej!!
Właśnie weszłam na moje konto i dowiedziałam sie ze mnie przyjeli na up do Poznania:jupi : Ale jestem happy
Agaak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 15:59   #915
cala-w-trawie
Raczkowanie
 
Avatar cala-w-trawie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 191
GG do cala-w-trawie
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Agaak88 gratulacje
__________________

cala-w-trawie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 18:22   #916
chiiii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

kurczę, a mi napisali " kandydat niedopuszczony do postępowania rekrutacyjnego " no i jestem megawkurzona, bo wychodzi na to, że moja opłata rekrutacyjna nie wypłynęła na ich konto wrr i czytam na str,żeby im przesłać faxem! no co za... nie wiem jaki normalny człowiek ma w domu fax :/ nie wiem co teraz robić kurde a do Poznania mam daleko :/ help!
chiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 18:30   #917
marrrteczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

ja czekam na wyniki na ŚUM
marrrteczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 18:58   #918
Agaak88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 47
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

CHiiii zadzwoń do nich bo faktycznie szkoda pieniedzy

Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki. Na podaniu wykropkowane jest miejsce na zyciorys i teraz siedze i mysle czy ma byc on punktowy(czyli standardowe cv) czy opisowy

Edytowane przez Agaak88
Czas edycji: 2010-07-08 o 19:12
Agaak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 20:20   #919
Shani91
Raczkowanie
 
Avatar Shani91
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 68
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Agaak88 Pokaż wiadomość
CHiiii zadzwoń do nich bo faktycznie szkoda pieniedzy

Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki. Na podaniu wykropkowane jest miejsce na zyciorys i teraz siedze i mysle czy ma byc on punktowy(czyli standardowe cv) czy opisowy
Ja napisałam opisowy, bo poczytałam trochę w necie wcześniej i ludzie właśnie taki pisali. Swoją drogą to dziwna praktyka, ciekawe czy w ogóle ktoś to wszystko będzie czytał A tak w ogóle to też się dostałam Co prawda bardziej mi zależy na innej uczelni, ale tu się bałam, że coś źle wpisałam na stronie. A składałam papiery tylko do dwóch uczelni..Myślicie, że przyjmą odpis notarialny zamiast wydanego przez OKE??
Shani91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-08, 21:56   #920
Katka1107
Przyczajenie
 
Avatar Katka1107
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 13
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Wie ktoś ile miejsc jest na ŚUM na dietetykę?? Baardzo bym tam chciała się dostać bo od dawna mi się ten kierunek marzy ale z 68pkt wątpię;/
Katka1107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 22:34   #921
cala-w-trawie
Raczkowanie
 
Avatar cala-w-trawie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 191
GG do cala-w-trawie
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

próg w zeszłym roku okolo 85.5 pkt przyjeli 123 osoby cofnęłam się do 14 strony tam dziewczyny pisały o zeszłorocznej rekrutacji. Ciekawe jak w tym roku .. boje się że ten kierunek zrobił się popularny i bedą tłumy jak na psychologię.. szkoda że nie pisze ile osób się zapisało jak na UŚ..ale mam wrażenie że moje podanie mialo numer 562 :|
__________________

cala-w-trawie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 22:41   #922
nefretete mmm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Witam! Jestem w tym temacie nowa ale przeczytałam wszystkie tegoroczne posty. przyznam, że nie byłam przekonana do dietetyki. Celowałam w medycynę ale maturę raczej zawaliłam (chemia R 85% biologia R 72%) Wiem, że to nie mało ale na lek nie wystarczy nigdzie. Zarejestrowałam się na kosmetologię na ŚUM (i dostałam się) oraz na dietetykę i fizjoterapię. Z kosmetologii zrezygnowałam... Bardzo dużo naczytałam się na forum. Z resztą jeszcze to przemyślę. Jednak po dzisiejszej lekturze tego forum skłaniam się do dietetyki. Zaczynam żałować tylko, że nie złożyłam na więcej uczelni w kraju na ten kierunek. Ale trudno. Myślicie, że Śląsk to dobry wybór?
nefretete mmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 08:05   #923
lusita
Przyczajenie
 
Avatar lusita
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 26
GG do lusita Send a message via Skype™ to lusita
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Agaak88- gratulacje!
PoCoCiTo- to jak najbardziej możliwe jak będziesz już wiedziała, czy się dostałaś to pisz, powodzenia także! A jesteś z Wrocławia?
lusita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:17   #924
cala-w-trawie
Raczkowanie
 
Avatar cala-w-trawie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 191
GG do cala-w-trawie
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

nefretete mmm ja też jestem zalogowana na dietetykę i fizjoterapię mam nadzieję że będzie to dobry wybór. Nie ma zbyt dużo opinii studentek w tym wątku tylko 1 negatywna KoKa90 (czy jakoś tak) pisała wiele stron temu że nie jest zadowolona z zajęć.. jeszcze 3 dni i wyniki ehh..
__________________

cala-w-trawie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:41   #925
Violka_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Technologia żywności i żywienie człowieka czy Inżynieria Środowiska? Który kierunek jest bardziej przyczłościowy i daje mi więcej perspektyw? Chciałabym w przyszłości mieć własną działalność. Odpowiedzcie, proszę.
Violka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:42   #926
Violka_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: technologia zywnosci i zywienie czlowieka - studia

Technologia żywności i żywienie człowieka czy Inżynieria Środowiska? Który kierunek jest bardziej przyszłościowy i daje mi więcej perspektyw? Chciałabym w przyszłości mieć własną działalność. Odpowiedzcie, proszę.
Violka_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 10:26   #927
kargulec2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 92
GG do kargulec2
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

orientuje sie może co z rekrutacją na Akademi Medycz. Piast. śląskich we Wrocławiu?? pod koniec czerwca zamknięta została rekrytacja i dzwoniłam na ten wydział i pewna pani powiedziała mi że rzeczywiście został nabór zamknięty jak sie zapytałam czy bedzie jeszcze jeden jakiś to powiedziała że nic takiego nie będzie... a teraz jak weszłam na ich stronę i weszłam w zakładkę rekrutacja to jest cały formularz do wypełnienia (choć wcześniej pisało że rekrutacja zakończona) i jest takie info..

"Nabory:
  • od 2010.07.05 (poniedziałek) 08:00 do 2010.08.06 (piątek) 23:59 (aktualny)"
więc jest 2 rekrutacja?? orientuje się ktoś??
kargulec2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 12:39   #928
agatagy
Raczkowanie
 
Avatar agatagy
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 210
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

85 pkt byl na dietetyke na SUM ale na pierwszej liscie, ja mialam 72 pkt i zabraklo mi chyba z 30-40 miejsc.. w tym roku zostal zwiekszony limit przyjec z 90 na 120 (przyjmuja oczywiscie wiecej bo np ostatnie 20 osob ma taki sam wynik wiec musza przyjac wszystkich..) w tym roku jest raczej mniejsze zainteresowanie dietetyka niz w ubieglym, gdzie byl na nia poprostu mega szał, na Akademie we Wrocku bylo 550 osob chetnych a 60 miejsc, trzeba bylo miec 87 pkt (na 2 liscie juz! poczatkowo 92) zeby sie dostac. Ponad to niz demograficzny itp itp.. ja mam nadzieje sie dostac w tym roku z moimi 72 pkt w kazdym razie , ot co!:P

Anyway, wiele osob nie poleca dietetyki i sa rozczarowane, ze tylko chemia, chemia i chemia..

ale kazdy musi sam ocenic

Powodzenia wszystkim
agatagy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 13:12   #929
zuczek89
Raczkowanie
 
Avatar zuczek89
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

chemia, chemia, chemia jest na innych kierunkach :P ta na dietetyce jest naprawdę łatwa do przejścia
__________________
..::Nie szukaj szczęścia: nie pozwoli się odnaleźć. Przygotuj się do przyjęcia go, a nadejdzie::..
zuczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 14:36   #930
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: technologia zywnosci i zywienie czlowieka - studia

violka - zdecydowanie pierwszy moim zdaniem.

W ogóle tak sobie przejrzałam ten wątek i jestem przerażona tym co tu wyczytałam... Co prawda idę dopiero do drugiej klasy LO, ale już od tego roku zaczynam przygotowania do matury. Będąc w klasie humanistycznej nie ma możliwości, żeby samokształcenie zaowocowało dobrze napisaną maturą z biologi i chemii. Biologia mnie kręci, natomiast chemia nie bardzo. Będę ją zakuwać, bo chciałam iść na technologię żywności i żywienie człowieka na PŁ. Ale nie myślałam, że tam jest aż tyle matmy i fizyki z tego co mówicie. Ani jedno ani drugie nie jest moją mocną stroną. Właściwie, to obydwa przedmioty to moja pięta achillesowa. Powiedzcie, warto spróbować? Wiem, że po technologi są lepsze zarobki niż po dietetyce a generalnie kręcą mnie tematy związane z odżywianiem itd... Po skończonej technologi albo w jej trakcie chciałabym zacząć studiować dietetykę, ale kto wie jak to wyjdzie..
Czy jest sens pchać się na taki kierunek wiedząc, że matma i fizyka to nie moje mocne strony?
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-18 11:38:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.