Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :) - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-26, 14:33   #3301
Caraxa
Raczkowanie
 
Avatar Caraxa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 299
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Kurcze dziewczyny, myślałam, że to wszystko będzie takie proste: zakupie próbki - potestuje je – zobaczę, który odcień będzie dla mnie odpowiedni - zakupie biga. A tu kiszka, nie potrafię dobrać dla siebie odpowiedni odcień, a testuje już 3 tydzień
Mam jasną cerę, nie porcelanową, taką zwyczajnie jasną (nie chodzę na solarium, nie opalam się, w zasadzie to nie lubię wystawiać się na słońce). Podkłady z pixie na poziomie 1 mi pasują. Na twarzy jestem…różowa, niestety mam naczynka, czerwienie się jak nastolatka Szyja nie posiada tych różowych tonów jest po prostu jasna, niestety u dołu (nie wiem jak to miejsce określić ) jest pomarańczowa, z kolei dekolt mam wręcz przeźroczysto-biały (widać żyły). Yyy…i właśnie jak mam dobrać podkład, by nie wyglądać jak krowa łaciata?

Próbki jakie zakupiłam to:
- Calista 1
- Ailive 1,2 - początkowo byłam zadowolona z Ailive 1, teraz wydaje mi się za różowy.
- Bliss 1
- Aubrey 1,2
- Ellette 2 – ellette 2 wydaje mi się za ciepły, za pomarańczowy (?), na zdjęciu wydaje się dobrze 'leżeć' na mojej twarzy, natomiast jak spoglądałam w lusterko to dziwnie się czułam...
- Trixie 1 – mam mieszane uczucia (chyba delikatnie zaróżowia)
- Pari 0,1 – Parie 1 zdecydowanie za różowy, Parie 0 jeszcze nie testowany…aczkolwiek nie pokładam w nim żadnych nadzieji.

W sumie najbardziej podobam się sobie w Caliście 1, Bliss 1 i Aubrey 1 (ale jednak Calista wiedzie prym).



Co do korektora różowego – po pierwszym teście rzuciłam go w kąt, nie wiedząc co z nim zrobić, spróbowałam z nim jeszcze raz i powiem wam że niesamowicie rozjaśnia oko, nakładam niewielką ilość w kącik oka i wklepuje go i efekt daje powalający
__________________
kliknij i pomóż wilkom:
http://www.care2.com/click-to-donate/wolves/


_____________________

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.

Edytowane przez Caraxa
Czas edycji: 2011-03-26 o 14:53
Caraxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 16:28   #3302
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

mam pytanie odnośnie krycia tego podkładu kryjącego. Mam sporo czerwonych pozostałości po trądziku i kilka aktywnych pryszczy. czy ten podkład jest w stanie ukryc przynajmniej takie mniejsze przebarwienia(wiem ze korektor i tak bedzie niezbedny) ?
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 16:57   #3303
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
mam pytanie odnośnie krycia tego podkładu kryjącego. Mam sporo czerwonych pozostałości po trądziku i kilka aktywnych pryszczy. czy ten podkład jest w stanie ukryc przynajmniej takie mniejsze przebarwienia(wiem ze korektor i tak bedzie niezbedny) ?
Mogę się wypowiedzieć jedynie jak działa u mnie.. A działa świetnie.. Kryje super.. Ostatnio miałam taki moment, że popsuła mi się cera. Było kiepsko.. Sięgnęłam nawet po płynny podkład bo bałam sie, ze minerały nie dadzą rady.. Nic bardziej mylnego.. Podkład Clinique nie podołał (wyglądałam fatalnie), za to Pixie poradził sobie doskonale I to wszystko bez użycia jakiegokolwiek korektora..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 18:08   #3304
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

dzikuje badzo mi pomogłas chyba sie zdecyduje i kupie kilka próbek aby dobrac odcien pozdrawiam
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 18:15   #3305
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
dzikuje badzo mi pomogłas chyba sie zdecyduje i kupie kilka próbek aby dobrac odcien pozdrawiam
Mam nadzieję, że też będziesz zadowolona.. Dla mnie Pixie jest numerem jeden a mam podkłady w sumie 5 różnych firm (Pixie x 3, Lucy Minerals x 4, Blusche x 1, EDM x 1 i Bare Minerals x 2)

Życzę powodzenia w dobieraniu kolorku.. Pozdrawiam..

edit: jeszcze jedno.. Cudów oczywiście nie ma.. Przy większych wypryskach nawet przykrytych podkładem widać, że jest tam "górka", ale różnica "przed" i "po" jest dla mnie kolosalna..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!

Edytowane przez Yasinisi
Czas edycji: 2011-03-26 o 18:17
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 18:20   #3306
kadoza
Raczkowanie
 
Avatar kadoza
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 106
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Caraxa Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny, myślałam, że to wszystko będzie takie proste: zakupie próbki - potestuje je – zobaczę, który odcień będzie dla mnie odpowiedni - zakupie biga. A tu kiszka, nie potrafię dobrać dla siebie odpowiedni odcień, a testuje już 3 tydzień
Mam jasną cerę, nie porcelanową, taką zwyczajnie jasną (nie chodzę na solarium, nie opalam się, w zasadzie to nie lubię wystawiać się na słońce). Podkłady z pixie na poziomie 1 mi pasują. Na twarzy jestem…różowa, niestety mam naczynka, czerwienie się jak nastolatka Szyja nie posiada tych różowych tonów jest po prostu jasna, niestety u dołu (nie wiem jak to miejsce określić ) jest pomarańczowa, z kolei dekolt mam wręcz przeźroczysto-biały (widać żyły). Yyy…i właśnie jak mam dobrać podkład, by nie wyglądać jak krowa łaciata?

Próbki jakie zakupiłam to:
- Calista 1
- Ailive 1,2 - początkowo byłam zadowolona z Ailive 1, teraz wydaje mi się za różowy.
- Bliss 1
- Aubrey 1,2
- Ellette 2 – ellette 2 wydaje mi się za ciepły, za pomarańczowy (?), na zdjęciu wydaje się dobrze 'leżeć' na mojej twarzy, natomiast jak spoglądałam w lusterko to dziwnie się czułam...
- Trixie 1 – mam mieszane uczucia (chyba delikatnie zaróżowia)
- Pari 0,1 – Parie 1 zdecydowanie za różowy, Parie 0 jeszcze nie testowany…aczkolwiek nie pokładam w nim żadnych nadzieji.

W sumie najbardziej podobam się sobie w Caliście 1, Bliss 1 i Aubrey 1 (ale jednak Calista wiedzie prym).



Co do korektora różowego – po pierwszym teście rzuciłam go w kąt, nie wiedząc co z nim zrobić, spróbowałam z nim jeszcze raz i powiem wam że niesamowicie rozjaśnia oko, nakładam niewielką ilość w kącik oka i wklepuje go i efekt daje powalający
Widzę, że masz podobną sytuację do mojej. Niestety to ja Ciebie poproszę o pomoc Zamówiłam sobie refill Ailive1, ponieważ bałam się żółtych tonów, ale niestety dla mnie też jest nieco za różowy. Mam próbki Calisty2- ale czekają na lato, na razie są za ciemne. Dlatego chcę podpytać o wariant z nr 1- nie za bardzo żółci?
kadoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-26, 21:31   #3307
Caraxa
Raczkowanie
 
Avatar Caraxa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 299
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez kadoza Pokaż wiadomość
Widzę, że masz podobną sytuację do mojej. Niestety to ja Ciebie poproszę o pomoc Zamówiłam sobie refill Ailive1, ponieważ bałam się żółtych tonów, ale niestety dla mnie też jest nieco za różowy. Mam próbki Calisty2- ale czekają na lato, na razie są za ciemne. Dlatego chcę podpytać o wariant z nr 1- nie za bardzo żółci?
Właśnie Calista 1 wydaje mi się najbardziej idealna, jest taka neutralna, bez wybijającej się różowości, żółci też w niej nie zaobserwowałam, choć od razu mówię mam dość niewprawne oko w rozpoznawaniu odcieni

Najbardziej przychylam się do zakupu właśnie Calisty 1 (i od razu próbki Calisty 2, by mieć coś do testowania na lato), choć cały czas się waham i mam już przez to wątpliwości.
__________________
kliknij i pomóż wilkom:
http://www.care2.com/click-to-donate/wolves/


_____________________

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-26, 22:41   #3308
monsum
Raczkowanie
 
Avatar monsum
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 31
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dziewczyny ja też jestem w kropce, bo mam ten sam problem - wszystkie odcienie są dla mnie za różowe. Przetestowałam już Calista (poziom 2 i 3), Ailive (poziom 0,1) i Aubrey (poziom chyba 0) i żaden mi nie pasuje.
Już się zastanawiałam, czy nie napisać do P.Sylwii, żeby coś podpowiedziała, ale może jeszcze poczekam na dobre rady od wizażanek
monsum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 08:39   #3309
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Mogę się wypowiedzieć jedynie jak działa u mnie.. A działa świetnie.. Kryje super.. Ostatnio miałam taki moment, że popsuła mi się cera. Było kiepsko.. Sięgnęłam nawet po płynny podkład bo bałam sie, ze minerały nie dadzą rady.. Nic bardziej mylnego.. Podkład Clinique nie podołał (wyglądałam fatalnie), za to Pixie poradził sobie doskonale I to wszystko bez użycia jakiegokolwiek korektora..
ja właśnie trzymam minerałki na gorsze dni mojej cery - są wtedy niezastąpione
na co dzień trochę mnie denerwuje ten proszek, który jest wszędobylski i używam płynnych podkładów
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 22:46   #3310
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

O jak miło (dzięki Caraxa i Kadoza) myślałam, że tylko ja mam rózowe tony w cerze
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-27, 23:10   #3311
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

właśnie jestem na etapie zakochiwania się w Pixie
kupiłam sobie do przetestowania Pari 0 i 1, Calista 1 i 2, Ailive 1, Aubrey 1, Elliette 1, Trixie 1, Breena 1.
Czy któraś z Was ma kolor szyi zupełnie inny niż na twarzy? Ja mam żółtą szyję a twarz różową, jak nakładam bardziej żółty odcień to niby twarz się nie odcina od szyi, ale no nie mogę się do tego przyzwyczaić, bo jednak twarz jest różowa i wygląda bardziej na hmmm maskę, a jak dopasuję do koloru twarzy to wygląda naturalniej, no ale szyja jest jeszcze bardziej żółta :/
Jeszcze jedno mam pytanie: Czy działa u Was może taka zasada, że macie zimą swój konkretny kolor, a latem jak się opalicie ten sam tylko wyższy poziom? np. Breena 1 zimą, a latem Breena 3?
Używam Pixie co prawda dopiero od tygodnia, ale jestem w szoku co te podkłady robią z moją twarzą (nawet jeśli kolor jest niedobrany, codziennie testuję inny)
Satis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-27, 23:49   #3312
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Satis Pokaż wiadomość
właśnie jestem na etapie zakochiwania się w Pixie
kupiłam sobie do przetestowania Pari 0 i 1, Calista 1 i 2, Ailive 1, Aubrey 1, Elliette 1, Trixie 1, Breena 1.
Czy któraś z Was ma kolor szyi zupełnie inny niż na twarzy? Ja mam żółtą szyję a twarz różową, jak nakładam bardziej żółty odcień to niby twarz się nie odcina od szyi, ale no nie mogę się do tego przyzwyczaić, bo jednak twarz jest różowa i wygląda bardziej na hmmm maskę, a jak dopasuję do koloru twarzy to wygląda naturalniej, no ale szyja jest jeszcze bardziej żółta :/
Mam dokładnie to samo - cera jasna z różowymi tonami od rumieńców, a szyja ma wyraźnie żółte tony i jest odrobinę ciemniejsza od twarzy Dziś, po rzuceniu w kąt testów paskowych, ponownie testowałam breenę 1 i byłam bardzo zadowolona
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 00:16   #3313
lameczka
Rozeznanie
 
Avatar lameczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 637
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Poszczescilo mi sie i wygralam w konkursie organizowanym przez Pixie na blogu Cathy Probka nowego, jasnobezowego korektora i pelnowymiarowy zielony korektor

Jestem ich bardzo ciekawa
Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
..to ja też się pochwalę.
Również wygrałam korektory Pixie w konkursie Cathy.

i po pierwszych testach zielony jak dla mnie świetnie pachnie( taką zieloną herbatą czy czymś takim) ale ja dla siebie nie widzę zbytnio zastosowania bo niespodzianki to miewam sporadycznie
Natomiast beżowy jest super pod oczy, świetnie kryje i nie jest ciężki

jeszcze nie testowalam....ale koniecznie musze kupic pedzle
lameczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 09:00   #3314
kadoza
Raczkowanie
 
Avatar kadoza
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 106
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Dzięki za radę w takim razie ja chyba też zaryzykuję z Calistą, a resztę Ailive po prostu wymieszam z resztkami Lumiere. Mam nadzieję, że pudry różnych firm się nie pogryzą
kadoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 09:47   #3315
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez kadoza Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że pudry różnych firm się nie pogryzą
Z mojego doświadczenia te których używałam się nie gryzły. Czasem zdarza mi się nakładać jedną firmę na drugą.. Z reguły Lucy z Pixie. I problemu nie było
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 14:43   #3316
NaKrawedzi
Zakorzenienie
 
Avatar NaKrawedzi
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 3 923
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

ja również mam jasniejszą różowawą twarz i zółta szyje i uzywam złocistych podkładów

jak się opalę to używam odcienia z tej samej kategorii tylko cimniejszy odcien
__________________
NK- Natural Killer


Nakarm pieska



Wymienię
NaKrawedzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 16:02   #3317
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Mogę się wypowiedzieć jedynie jak działa u mnie.. A działa świetnie.. Kryje super.. Ostatnio miałam taki moment, że popsuła mi się cera. Było kiepsko.. Sięgnęłam nawet po płynny podkład bo bałam sie, ze minerały nie dadzą rady.. Nic bardziej mylnego.. Podkład Clinique nie podołał (wyglądałam fatalnie), za to Pixie poradził sobie doskonale I to wszystko bez użycia jakiegokolwiek korektora..

a ktoraj formuly uzywasz? ja wlasnie mialam zaczac przygode z pixie i zamowic jakis z NF, bo mam tere bardzo tlusta pomimo nawilzania i tradzikowa, a teraz jka wycofuja to nie wiem co robic, ta druga formula wydaje mi sie za ciezka
__________________
Giulia 21.09.2012

kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 16:29   #3318
pati23
Raczkowanie
 
Avatar pati23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 375
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez monsum Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja też jestem w kropce, bo mam ten sam problem - wszystkie odcienie są dla mnie za różowe. Przetestowałam już Calista (poziom 2 i 3), Ailive (poziom 0,1) i Aubrey (poziom chyba 0) i żaden mi nie pasuje.
Już się zastanawiałam, czy nie napisać do P.Sylwii, żeby coś podpowiedziała, ale może jeszcze poczekam na dobre rady od wizażanek
a jaki odcień skóry masz ? z tego co wiem to P. Sylwia całkiem nieźle doradza w doborze koloru, dziewczyny jej nawet zdjęcia buźki przesyłały,
skoro ci wybijają różowe tony w podkładach to może spróbuj odcieni żółtych i oliwkowych
pati23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 18:04   #3319
monsum
Raczkowanie
 
Avatar monsum
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 31
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez pati23 Pokaż wiadomość
a jaki odcień skóry masz ? z tego co wiem to P. Sylwia całkiem nieźle doradza w doborze koloru, dziewczyny jej nawet zdjęcia buźki przesyłały,
skoro ci wybijają różowe tony w podkładach to może spróbuj odcieni żółtych i oliwkowych
Wiem, że P.Sylwia jest bardzo pomocna, przy pierwszym zamówieniu skorzystałam z jej rad i nawet przesłałam fotkę, ale widocznie zdjęcie nie do końca oddało odcienia mojej cery.
Napisałam ostatnio do P.Sylwi z kolejnym zapytaniem na temat doboru odcienia i oto co mi odpisała:
"Witam serdecznie,
Skoro Pani cera potrzebuje mniej różowych tonów może lepiej jest wypróbować Ayperi, Ellette, Faylinn, Bliss?
W planie mamy również wprowadzenie odcienia, który będzie nieco bardziej żółtą Calistą....
Z pozdrowieniami
Sylwia Jakubek"

Zatem poszukiwań ciąg dalszy :/, bo jak na razie prawie dobrze wyglądałam w Lucy Minerals odcień Light, ale bardzo bym chciała dopasować też coś z Pixie.

Może któraś z dziewczyn używała Lucy Light i zna odpowiednik w Pixie?

Edytowane przez monsum
Czas edycji: 2011-03-28 o 18:11
monsum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-28, 18:33   #3320
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Z mojego doświadczenia te których używałam się nie gryzły. Czasem zdarza mi się nakładać jedną firmę na drugą.. Z reguły Lucy z Pixie. I problemu nie było
Yasinisi, możesz mi powiedzieć jaką masz cerę i co używasz pod pixie? Bo chyba się ostatnio chwaliłaś że ci bardzo pasuje CdL
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 18:36   #3321
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cerę mam mieszaną, kolorystycznie pasują mi żółtki i oliwki..
Pod Pixie kładę baaardzo różnie.. Czasem frakcję, czasem Dry Flo, czasem puder bambusowy a innym razem tylko hydrolat..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-28, 18:46   #3322
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Cerę mam mieszaną, kolorystycznie pasują mi żółtki i oliwki..
Pod Pixie kładę baaardzo różnie.. Czasem frakcję, czasem Dry Flo, czasem puder bambusowy a innym razem tylko hydrolat..
dziękuję ja stosowałam i frakcję, i lekki krem z dry flo, a i tak cdl bardzo szybko znika z twarzy ;/
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 17:47   #3323
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

hej dziewczyny
Dostałam już próbki.
Widzę, że nie tylko ja mam problem- żółta szyja a twarz bardziej różowa.
W ogóle powiem Wam, że jednak nawet kolorki na poziomie 2 są takie jakby minimalnie za jasne.
Przetestowałam Calista 2 i u mnie jest zbyt różowa (właściwie to Calista 2 jest najbardziej zbliżona do rimmela lasting finish 103 jeśli kogoś to interesuje ).
Tinkerbel jest całkiem fajny, ale faktycznie wpada w zieleń.
Ayperi 2 jest ok, znowu ciut za jasna i zdaje mi się, że dość chłodna, ale ładna. Zastanawiam się czy na poziomie 3 bardziej by mi przypasowała.
Mam jeszcze Breena 2 do przetestowania.
Generalnie w każdym kolorze w odcieniu drugim moja twarz jest chyba zbyt blada.
Jestem trochę zawiedziona trwałością W strefie T podkład zjeżdża mi po dwóch godzinach. Mam takie uczucie duszności na twarzy jak po podkładzie rimmela. Zastanawiam się czy kupienie flat topa (teraz nakładam płaskim pędzlem do podkładu) coś pomoże, czy dzięki nakładaniu tym pędzlem zwiększy się trwałość ("przyczepność") podkładu, bo na tą chwilę jestem rozczarowana. No i wszystkie zmarszczki mocno widać. Teraz cierpię trochę, bo mam przesuszoną skórę i wszystkie skórki widać i podkład zbiera się na takich suchych obszarach a wokół się ściera :/ Fatalnie to wygląda.

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2011-03-29 o 17:49
madie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 18:25   #3324
ignorantka007
Zadomowienie
 
Avatar ignorantka007
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 019
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez madie Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
Dostałam już próbki.
Widzę, że nie tylko ja mam problem- żółta szyja a twarz bardziej różowa.
W ogóle powiem Wam, że jednak nawet kolorki na poziomie 2 są takie jakby minimalnie za jasne.
Przetestowałam Calista 2 i u mnie jest zbyt różowa (właściwie to Calista 2 jest najbardziej zbliżona do rimmela lasting finish 103 jeśli kogoś to interesuje ).
Tinkerbel jest całkiem fajny, ale faktycznie wpada w zieleń.
Ayperi 2 jest ok, znowu ciut za jasna i zdaje mi się, że dość chłodna, ale ładna. Zastanawiam się czy na poziomie 3 bardziej by mi przypasowała.
Mam jeszcze Breena 2 do przetestowania.
Generalnie w każdym kolorze w odcieniu drugim moja twarz jest chyba zbyt blada.
Jestem trochę zawiedziona trwałością W strefie T podkład zjeżdża mi po dwóch godzinach. Mam takie uczucie duszności na twarzy jak po podkładzie rimmela. Zastanawiam się czy kupienie flat topa (teraz nakładam płaskim pędzlem do podkładu) coś pomoże, czy dzięki nakładaniu tym pędzlem zwiększy się trwałość ("przyczepność") podkładu, bo na tą chwilę jestem rozczarowana. No i wszystkie zmarszczki mocno widać. Teraz cierpię trochę, bo mam przesuszoną skórę i wszystkie skórki widać i podkład zbiera się na takich suchych obszarach a wokół się ściera :/ Fatalnie to wygląda.
Dobry pędzel to podstawa Druga sprawa to primer, pomoże dłużej utrzymać makijaż. Minerały wymagają solidnego nawilżenia cery, podkreślają przesuszone miejsca. Spróbuj też spsikać twarz hydrolatem lub wodą termalną, podkład się lepiej wtopi, nie będzie taki "pudrowy"

Edytowane przez ignorantka007
Czas edycji: 2011-03-29 o 18:26
ignorantka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 18:33   #3325
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez ignorantka007 Pokaż wiadomość
Dobry pędzel to podstawa Druga sprawa to primer, pomoże dłużej utrzymać makijaż. Minerały wymagają solidnego nawilżenia cery, podkreślają przesuszone miejsca. Spróbuj też spsikać twarz hydrolatem lub wodą termalną, podkład się lepiej wtopi, nie będzie taki "pudrowy"
Dobre nawilżenie skóry- dałabym za to milion W takim razie zastanawiam się czy mineralne podkłady są dla mnie
Chciałabym odejść od fluidów, bo chemia źle działa na moją cerę a też większość mnie wysusza. Jednak z tego co widzę z mineralnymi wcale może nie być łatwiej.
Psikałam pędzel hydrolatem- podkład ładnie się rozprowadza. No niestety już po godzinie powoli przestaje ładnie wyglądać. Pędzlem do podkładu nie wetrę dobrze, to fakt, przez to mimo że kładę cienką warstwę podkładu, po przetarciu skóry palcem (szczególnie na nosie) ściera się masakrycznie.
Bazy żadnej nie używam. Chciałam ograniczyć ilość kosmetyków nakładanych na twarz ze względu na przesuszenie właśnie.

Edytowane przez madie
Czas edycji: 2011-03-29 o 18:37
madie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 18:58   #3326
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Madie, a moze formula nie ta? Dziewczyny czesto pisza, ze jedna formula wypadala u nich fatalnie, za to inna (lzejsza/bardziej kryjaca) fajnie. A co do pedzla, nie wobrazam sobie nie miec flat'a, to moj absolutny niezbednik. A jesli chodzi o sucha cere(tez mam z tym problem, lecze sie retinoidami, u mnie wystepuje głownie uczucie sciagniecia i luszczenie sie skóry, wiec u mnie byc moze to raczej przeszuszenie) to ogólnie jestem zadowolona, chociaz zdarzaja sie dni, ze wyglada to kiepsko, nie wiem od czego to zalezy(nie chodzi o podkreslanie skorek czy cos takiego, po prostu zle lezy). Zawsze staram sie nakladac krem na twarz na noc i wtedy podklad fajnie sie trzyma. Jesli piszesz, ze podkad sie nie trzyma na mokro, to moze sprobuj nalozyc na sucho? Albo na innym krem?Natomiast jesli chodzi o baze, to warto wyprobowac tez cos z mineralków. Czytalas o pudrze perlowym? Nie obciaza cery, za to podobno ja pielegnuje.

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2011-03-29 o 19:01
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 19:06   #3327
Irja
Zakorzenienie
 
Avatar Irja
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 097
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

madie, ja również mam suchą cerę i ratunkiem dla mnie okazał się żel hialuronowy. Zawsze nakładam go przed makijażem i u mnie dzięki niemu podkład dłużej się trzyma, ale pod pokład nakładam jeszcze hide a pore ze Sweetscents lub primer z Blusche.
Ostatnio na noc wklepuję w twarz masło kakaowe z Ziaji i buzia rano jest bardzo mięciutka i jak stosuje systematycznie to nie mam suchych miejsc i schodzących skórek (a przynajmniej tyle, ile bez tego kremu ).
Druga sprawa, to formuła. Jakiej używasz? U mnie CDL też szybciej znikał z twarzy (zwłaszcza na nosie), ale NF trzyma się cały dzień
Chociaż muszę powiedzieć, nawet CDL trzyma się dłużej jak stosuję pod spód żel
Przy minerałach duże znaczenie odgrywa to, na co je nakładamy, no i oczywiście pędzel Jak masz możliwość, to szybko zainwestuj we flat topa, a na pewno zauważysz różnicę
__________________
Irja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 19:10   #3328
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Madie, a moze formula nie ta? Dziewczyny czesto pisza, ze jedna formula wypadala u nich fatalnie, za to inna (lzejsza/bardziej kryjaca) fajnie. A co do pedzla, nie wobrazam sobie nie miec flat'a, to moj absolutny niezbednik. A jesli chodzi o sucha cere(tez mam z tym problem, lecze sie retinoidami, u mnie wystepuje głownie uczucie sciagniecia i luszczenie sie skóry, wiec u mnie byc moze to raczej przeszuszenie) to ogólnie jestem zadowolona, chociaz zdarzaja sie dni, ze wyglada to kiepsko, nie wiem od czego to zalezy(nie chodzi o podkreslanie skorek czy cos takiego, po prostu zle lezy). Zawsze staram sie nakladac krem na twarz na noc i wtedy podklad fajnie sie trzyma. Jesli piszesz, ze podkad sie nie trzyma na mokro, to moze sprobuj nalozyc na sucho? Albo na innym krem?Natomiast jesli chodzi o baze, to warto wyprobowac tez cos z mineralków. Czytalas o pudrze perlowym? Nie obciaza cery, za to podobno ja pielegnuje.
O pudrze perłowym nie czytałam, jestem dość zielona w temacie mineralnym Oczywiście testowałabym wiele rzeczy, a jeśli są bliskie naturze to już w ogóle, tylko kieszeń trochę pusta No właśnie ja mam tak jak Ty- uczucie ściągnięcia, łuszczenie skóry (taka sucha skorupka na policzkach i czole mimo że się przetłuszcza, ale nie stosuję żadnych kuracji). Nie stosuję wysuszających preparatów, traktuję swoją cerę raczej jako wrażliwą, bo jest mieszana, ale błyskawicznie traci nawilżenie. Mam wrażenie, że od grudnia nasiliło się przetłuszczanie w strefie T, mam więcej rozszeżonych porów, w tamtym okresie stosowałam odżywczy krem z Biochemii Urody i działał super na suche miejsca, może mniej pozytywnie na strefę T. Wciąż używam hydrolaty. Nie wiem czy wiązać BU z problemami skórnymi (czy to możliwe?:/ )

Myślę, że w pierwszej kolejności zakupię pędzel, poczytam o pudrze perłowym. Potem pomyślę nad innymi formułami. Pixie mi się podoba z uwagi na wybór kolorów- na aukcji są też ładnie opisane co ułatwiło nieco wybór. Ach jak sobie pomyślę, że znowu mam wybierać kolory z innej firmy to już mnie pot oblewa
madie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 20:45   #3329
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

a mnie hialuron, w przeciwienstiwe do Irji oraz wielu wielbicielek zelu, mi nie podpasowal(sciagal skore, lepil sie- nie moja bajka) wiec to jest kwestia bardzo indywidualna. Za to moge polecic CethapilTak sobie mysle, ze skoro po wspomnianym przez Ciebie kremie wzmocnilo sie przetluszczenie to moze jednak pewne partie twarzy byly zbyt malo nawilzone i skora reagowala nadmiernym wydzielaniem sebum?
Perlowy mozna stosowac nawet na noc jako pielegnacje wiec warto przyblizyc temat
Mysle, ze zakupo pedzla to dobry pomysl. Nawet jesli okaze sie, ze pixie Ci nie podpasuje to pedzel przyda sie do innych mineralkow. Osobiscie testowalam edm, blusche i pixie i wlasciwie wszystkie byly ok. Za to teraz mam maly problem z poziomem. Mam breena 1, ale wydaje mi sie, ze jest jednak za jasny. Myslalam, zeby wziac 2, ale ponoć neutrale(breena i calista, te mnie interesuja) roznia się minimalnie, wiec moze 3?Cere mam typowo polska, jasna, bez opalenizny. Co byscie radzily?

Edytowane przez nAtaL!a
Czas edycji: 2011-03-29 o 20:51
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-29, 21:44   #3330
Satis
Raczkowanie
 
Avatar Satis
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 162
Dot.: Pixie Cosmetics, czyli nasze polskie minerałki :)

madie: mam chwilowo podobny problem - policzki takie hmmm jakby siateczka od skórek się zrobiła i też jak nAtaL!a polecam Cetaphil np. grubą warstwą na noc hialuronowy kwas mimo stosowania zgodnie z przepisami działa na mnie wręcz wysuszająco

ja rano akurat nakładam filtr grubą warstwę - i takie nawilżenie mi w zupełności wystarcza, bo skóra go wręcz pije.
Co do kolorów - mam Calistę 1 i 2 i w sumie widzę różnicę między nimi, ale naprawdę delikatną (mam też Breene 1 i porównując to jest tak samo jasna jak Calista 1) i też się waham jaki kolor kupić, bo Calista 2 leży na mnie na chwilę obecną w sam raz, ale słońce idzie i chcąc nie chcąc się opalę...

Czy mi się wydaje czy cena na allegro pixie CDL refill jest zupełnie nieopłacalna? 32 zl za 3.5g w woreczku albo 57,6 za 7g i pudełeczko? choć w sumie dla kogoś kto dopiero zaczyna to może i lepiej mieć mniej...
Satis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 13:42:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.