Technikum logistyczne czy Liceum Ogólnokształcące? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-27, 13:49   #1
maartynka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 43
Arrow

Technikum logistyczne czy Liceum Ogólnokształcące?


Witam. Jutro kończę gimnazjum i muszę zawozić świadectwo do szkół.
Kompletnie nie wiem którą wybrać, może mi ktoś pomóc zadecydować?

1. Technikum logistyczne (jest na pierwszym miejscu wyboru moich szkół).
Z jednej strony fajnie, bo bym miała zawód. Mam ciocię w tym zawodzie (po studiach) i dobrze zarabia. Idą tam 4 dziewczyny które znam, jednak idzie też taka (z którą się najbardziej z nich koleguję), ale nie chciałabym z nią być w klasie, bo ona jest taka.. sztywna. Ja jestem wariatką, kompletnie inny charakter niż ona... Z drugiej strony w przyszłości najprawdopodobniej chciałabym iść na studia. Gdybym poszła do technikum, to najlepiej byłoby jakbym poszła potem w kierunku logistyki... jednak nie kręci mnie za bardzo ten zawód. Niby lubię organizować (bo głównie na tym to polega), ale nie interesuje mnie to w 100%.. i nie wiadomo, czy mi się nie znudzi i czy sobie poradzę. (jadę na trójkach)
no i egzamin zawodowy... tam trzeba dłużej siedzieć w szkole, niż w liceum (więcej lekcji) i trzeba się na pewno więcej uczyć..

2. Liceum Ogólnokształcące (trzeci wybór)
Tylko 3 lata. Lepsze przygotowanie do matury, bo nie będzie egzaminu zawodowego. Najprawdopodobniej idzie tam moja najlepsza na świecie przyjaciółka (byłybyśmy razem w klasie). Nie będę jednak miała zawodu.
Interesuję się produkcją filmową, reżyseria, operacja kamer, montaż... moim marzeniem jest praca w tym zawodzie (nawet jako kamerzysta okolicznościowy, to by mi bardzo odpowiadało). Niedaleko mnie są takie kursy filmowe. Po liceum mogłabym iść na studia np. zaoczne (na Organizacje filmową), lub jakieś inne, albo na ten kurs. Ale jeżeli nie dostanę się na wymarzone studia, to czy sam kurs mi wystarczy do pracy w takim zawodzie?
Ps. w liceum jako dodatkowy przedmiot min. jest 'Edukacja filmowa' także dla mnie jak największy +.

Na drugim miejscu mam szkołę "technik organizacji reklamy" ale na to się nie piszę.
Co byście zrobili na moim miejscu? nie chcę zmarnować tych lat, a sama nie wiem co mam zrobić... od początku miałam iść do technikum, ale teraz się bardzo wacham... punktów z egzaminu z ocenami wychodzi mi między 80-90. I jeżeli bym miała wybrać liceum, to mam po prostu iść jak mnie przyjmą do tego technikum i powiedzieć, że jednak tam nie chcę? (to jest w tym samym budynku). Z góry dziękuję za pomoc!
maartynka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:11   #2
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Technikum logistyczne czy Liceum Ogólnokształcące?

Niedawno był tutaj podobny wątek w którym się wypowiedziałam,więc wkleję tutaj swój post, może Ci on trochę pomoże

szkoda, że dopiero teraz zobaczyłam ten wątek. Ja w tym roku skończyłam właśnie technikum logistyczne i uważam, że była to jedna z moich najgorszych decyzji, dlatego każdemu to odradzam. Może rozwinę trochę temat, sam papier technika naprawdę daje bardzo niewiele, możesz pracować na jakimś podrzędnym stanowisku za najniższa krajową, ewentualnie porobić kursy np. na wózki widłowe, które szkoła w dużej części sponsoruję, ale myślę, że nie jest to szczytem Twoich marzeń Sama branża jest na dzień dzisiejszy przesycona, jest bardzo dużo ludzi z magistrem dlatego szanse na rynku pracy są raczej marne.
drugą bardzo ważna sprawą jest na ogół bardzo niski poziom takich szkół. W moim przypadku do matury musiałam przygotowywać sie w 100% sama, bo szkoła nie dała mi praktycznie nic. Poziom matematyki mieliśmy gorzej niż żałosny, przez całe pół roku przed maturą robiliśmy równania kwadratowe... a jest to przedmiot który trudno nadrobić samemu np. na poziomie rozszerzonym którego nie miałam wcale.

Bardzo żałuję tego wyboru, ponieważ w LO miałabym lepsze przygotowanie stricte maturalne, uczyłam się wszystkiego sama i mam nadzieję matura pójdzie dobrze, jednak było mi o wiele trudniej.

Fajną sprawą są natomiast darmowe kursy i szkolenia finansowane z UE, ja np. załapałam się na COMARCH oraz CISCO

Jeśli wiesz, że chcesz iść na studia w technikum zmarnujesz tylko czas, polecam liceum, ale sama musisz dokonać ostatecznego wyboru
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:21   #3
Kokosaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar Kokosaneczka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7 747
Dot.: Technikum logistyczne czy Liceum Ogólnokształcące?

Ja nie uważam, że technikum logistyczne to zły pomysł Mam już jakieś pojęcie o logistyce i trochę łatwiej mi będzie na studiach. Jeżeli autorka wątku chciałaby później studiować logistykę lub np. transport i spedycję to będzie miała już jakieś podstawy Fakt, w technikum jest ciężej, większy nacisk jest na egzamin zawodowy, ale jeżeli zda go, to jakiś papier technika ma. Po liceum ma tylko szkołę średnią i jeśli nie daj Boże nie zda matury, to zostaje z niczym
__________________
04.01.2015 r.
16.07.2017 r.
29.06.2019 r.
Kokosaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:29   #4
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Technikum logistyczne czy Liceum Ogólnokształcące?

Tak tylko, że papier technika w gruncie rzeczy niewiele daje. Zbyt wiele ludzi kończy studia kierunkowe, teraz nie ma on praktycznie żadnej wartości.
Poza tym autorka sama wspomniała, że logistyka nie jest jej pasją i nie wie czy chce wiązać z nią swoją przyszłość. W wypadku niezdania matury moim zdaniem lepsza opcją byłoby roczne bądź dwuletnie technikum uzupełniające. Liceum daje przygotowani typowo maturalne, więc trzeba być naprawdę tępym żeby jej tam nie zdać, większą szanse na jej zawalenie ma właśnie w technikum.
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 14:34   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Technikum logistyczne czy Liceum Ogólnokształcące?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 15:01   #6
maartynka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 43
Dot.: Technikum logistyczne czy Liceum Ogólnokształcące?

Technikum urządzeń audiowizualnych nie jest dla mnie :p
Po drugie już złożyłam podania, teraz tylko muszę dowieźć świadectwo i nie wiem jak to zrobić, skoro chciałabym iść do szkoły 3 wyboru, a wiem, że do pierwszego się na 100% dostane (jest mniej chętnych, niż miejsc).
Tak samo w liceum, wiem, że zostaną tam wolne miejsca.
Ciągle myślę o tej operacji kamer i montażu nawet na weselach. Po co mam pracować i uczyć się na zawód, który mnie nie interesuje?
Eh, mama mi ciągle mówi "- idź do technikum!"... ale nie będę słuchała rodziców, to moja decyzja, tylko sama nie potrafię jej podjąć

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Mam jeszcze małe pytanie, mianowicie jeżeli do tego liceum (na ten oddział, na który złożyłam papiery pol-his-geogr) jest tylko 9 osób z 1 preferencji i ogólnie 63 chętnych, to zrobią taką małą klasę? (max. 32 miejsca są)
maartynka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 15:20   #7
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Technikum logistyczne czy Liceum Ogólnokształcące?

Przejdź się do szkoły i zapytaj o ewentualne przeniesienie, na początku roku raczej nie robią z tego problemu, więc powinno Ci się udać. Zawsze możesz się też przenieść we wrześniu
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-27, 20:01   #8
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Technikum logistyczne czy Liceum Ogólnokształcące?

Hmm, a po technikum logistycznym, to nie można czasem w spedycji pracować?
W sumie tam może pracować każdy, coś mi się obiło o uszy, że znajomy kuzyna pracuje właśnie na spedycji po takowym technikum, no ale pewnie samo technikum miało z tym niewiele wspólnego.

Spedytor to inny zawód niż logistyk, ale z twojego posta wnioskuję, że raczej szukasz czegoś innego.

Może standardowo "nie wiem co zrobić" - LO z profilem humanistycznym?
W sumie to chyba teraz jest tak, że się profil dopiero w II klasie wybiera.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 15:02   #9
maartynka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 43
Dot.: Technikum logistyczne czy Liceum Ogólnokształcące?

Mam jeszcze pytanie...
Mianowicie złożyłam papiery do 3 szkół. Okazało się, że żadna z nich mi nie odpowiada... czy da się zmienić szkołę zanim mnie przyjęli ( do pon,. trzeba zawozić świadectwo,wyniki z egzaminu). czy jeżeli nie ma jej na liście, to nie ma takiej opcji?
maartynka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 15:11   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Technikum logistyczne czy Liceum Ogólnokształcące?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 09:47   #11
maartynka02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 43
Dot.: Technikum logistyczne czy Liceum Ogólnokształcące?

Dziękuję wam za pomoc
Ostatecznie wybrałam liceum (nie mam go na liście, ale chcę załatwić, aby mnie przyjęli ), a jeżeli się nie uda, to technikum :p
maartynka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.