Sposoby na bolesne miesiączki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-02, 12:20   #61
Telephone
Meh.
 
Avatar Telephone
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 183
Dot.: Sposoby na bolesne miesiączki

A ja nadal szukam i szukam sposobów na bóle miesiączkowe.

Tak jak inne dziewczyny, któe tu pisały, mam kilka dni (praktycznie tydzień) wycięty z życiorysu, jasne, że funkcjonuję, bo muszę - ale gdybym nie miała zobowiązań, to chybabym leżała non-stop. Miesiączkę mam długą, do tego bardzo obfitą, o krótkich, "dziennych" podpaskach nie mam nawet co marzyć.

Byłam u ginekologa, zbadał, niby wszystko OK i "taka moja natura". Mam tyłozgięcie macicy, co podobno jeszcze pogarsza całą sprawę. Na szczęście w miarę działa na mnie APAP/Ibuprom (ale jakieś 1,5h muszę wycierpieć, zanim zaczną pracować) lub Solpadeine (czasami spokój po kilku minutach, a czasami wcale...) i mam już serdecznie dość. Do tego wiadomo: bóle krzyża, napady gorąca, mdłości, zawroty. Ginekolog wiedząc, że mam bardzo obfity okres przepisała mi tabletki na rozrzedzenie krwi - podziękowałam, bo już w ogóle sobie rady nie dam. No-Spy i tym podobnych też z tego powodu nie biorę, nie ma też opcji ogrzewania brzucha termoforem.

Nie wiem już zupełnie co robić. Na pewno zajrzę do innego ginekologa, bo ta nie wzięła pod uwagę tabletek anty ani niczego, po prostu "takie jest życie" i tyle się dowiedziałam.
Telephone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 15:32   #62
anu07
Raczkowanie
 
Avatar anu07
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 391
Dot.: Sposoby na bolesne miesiączki

Na mnie rumianek niestety nie działa Co więcej, kiedy go piłąm codziennie przez jakieś 3 miesiące bóle były o wiele gorsze :/ Nie wiem czy to przypadek, czy to te zioła, ale miejcie na uwadze
anu07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 08:07   #63
orexa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 95
Dot.: Sposoby na bolesne miesiączki

Dziewczyny, bóle miesiączkowe, co wam pomaga?
Próbowałam już ciepłych okładów, tabletki nie pomagają, czekolada też
orexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 12:29   #64
Paniparkowa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 53
Dot.: Sposoby na bolesne miesiączki

Polecam ciepłe okłady i duży wypoczynku. Sama w takie dni rezygnuję z ćwiczen (ćwiczę codziennie, aczkolwiek w trakcie miesiączki staram się nie forsować bo nasila to skurcze). Pomaga mi dodatkowo ibuprom jak również nospa. Staram się jednak tych środków nie nadużywać i jeśli biorę to w ostateczności.
xx
Ciekawe terapie są również prowadzone tutaj

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-10-18 o 11:11 Powód: wstawienie linku po edycji
Paniparkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-08, 12:19   #65
AdenoEndoHash
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 17
Dot.: Sposoby na bolesne miesiączki

Miesiączka nie powinna boleć na tyle, żebyś nie mogła wstać z łóżka i funkcjonować tak jak każdego dnia. Jeśli zalecana dawka ibuprofenu, termofor i herbatka nie pomaga to jest to choroba, którą należy leczyć jak każdą inną. Nie wiem ile masz lat ale nie daj sobie wmówić że „Taka twoja Uroda”.



Jeśli podejrzewasz np. Endometrioze i chcesz mieć czarno na białym to możesz wykonać rezonans magnetyczny z kontrastem - Tylko zaznaczę że nie każdy potrafi czytać taki rezonans tak samo jak nie każdy ginekolog potrafi robić porządne usg. Polecam Szczecin , Warszawę i Wrocław ( Dokładne informacje znajdziesz na stronie endo polki).



Jeśli podejrzewasz jakieś problemy z tarczycą to warto wykonać badania na:

-TSH

-T3

-T4

-anty TG

-anty TPO

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Oj też mnie krzyż boli zawsze przy miesiączce. Po 10 latach okazało się że nie jestem „przewrażliwiona” tylko mam zmiany guzowate na więzadłach

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Większość ginekologów jest niekompetentnych i nadaje się tylko do prowadzenia książkowej ciąży niestety.

Też tak miałam. Typowa endometrioza. Czuję się jakbym żyła w średniowieczu, gdzie każde odchylenie od normy jest traktowane jak opętanie i lekarze nie szukają somatycznego problemu tylko wysyłają do psychologów. A ci z kolei wierzą lekarzom bez zastanowienia i Próbują „leczyc” problem w głowie, którego nie ma. Cyrk 🤡
AdenoEndoHash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-08 13:19:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.