Trądzik i inne niedoskonałości :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-16, 21:32   #1
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66

Trądzik i inne niedoskonałości :(


Witam !
Mam 13 lat ! Moim problemem są wągry i trądzik. Nie wiem jak się ich pozbyć ! Używam żelu i toniku 3 w 1 z serii "Garnier czysta skóra" oraz tabletek "Laktocer + zn", które przepisał mi dermatolog. Rezultaty są niewielkie i trzeba na nie bardzo długo czekać ! Czy jest jakaś skuteczniejsza metoda ? Słyszałam o leczeniu ciekłym azotem oraz o mikrodermabrazji. Ten drugi sposób podobno nie jest stosowny dla osoby w moim wieku. Proszę o jakąś radę

Jest jeszcze jedna sprawa. Chciałabym zacząć się malować. Chodzi mi o lekki makijaż, który zakryłby niedoskonałości Jakiś puder ? Korektor ? Podkład ? Proszę o doradzenie mi konkretnych kosmetyków. Z tych "kolorowych" prefereuję tylko błyszczyki ! To mi wystarczy ! Nie chcę wyglądać jak tapeciara ;P ! Myślę jednak jeszcze o maskarze. Nie jestem pewna czy wogóle warto używać ? Jeśli tak to jakiej ? Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź i z góry dziękuję
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 21:42   #2
herbata saga
Raczkowanie
 
Avatar herbata saga
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 87
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Na trądzik maść Benzacne 10% koszt ok 10 zł ,pomaga i płyn AFRONIS tez ok 10 zl w aptece.Możesz używac korektora na drobne krostki,a z podkłądów polecam Lirene matujący w tubce ok 12 zł
herbata saga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 09:35   #3
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Dzięki za radę ! Spróbuję ! Jednak co do tego płynu AFRONIS - używałam go kiedyś i niezabardzo pomagał ...

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Ojoj ... poszperałam w sieci i opinie o Benzacne były straszne ! Dziewczyny pisały o śladach, oparzeniach, pieczeniu ! Lepsze opinie ma już ACNE-DERM podobno jest łagodniejsza. Jednak jak wpisałam Benzacne 10% pisało, że to jest żel. Tu recenzje były duużo lepsze, ale i tak była mowa o wysuszaniu skóry :/ Namieszali mi tylko w głowie ! mhm...teraz nie wiem czy używać ....

Jeszcze jedno: mogłybyście mi polecić jakiś dobry korektor antybakteryjny ?

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

mhm...to zależy od tego czy jestem na ten preparat uczulona . Nie mam zielonego pojęcia, jeszcze nigdy po użyciu jakiegoś kosmetyku, maści, czegokolwiek nie miałam żadnych "skutków ubocznych" ! Więc chyba warto spróbować. Może z tym łagodniejszym 5% ?
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 13:21   #4
Karinkaa88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 59
GG do Karinkaa88
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Witam
co do maści Benzachne to moge Ci powiedziec ze od bardzo dawna stosuje ją na moje prychole i nic mi się po niej nie dzieje w sensie ze jakies zaczerwienienia albo oparzenia :/ fajnie zasusza ale dla mnie jest za mało skuteczna bardzo długo musze jej używać zeby pomogła

a co do podkładu to stosuje podkład z A-A matujący od bardzo dawna i jestem z niego zadowolona oczywiście podkład ma różne odcienie więc na pewno dobierzesz coś dla siebie ma bardzo fajną konsystencje fajnie sie wchłania :P kiedys spróbowałam zmienic podkład ale mi nie podchodziły :P więc wróciłam do A-A polecam
pozdrawiam
Karinkaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 14:36   #5
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Dzięki !
Sama też interesowałam się tym podkładem. Nie byłam przekonana, ale teraz myślę, że warto wypróbować ! Hipoalergiczny, więc raczej nie ma co się bać, że zaszkodzi !

Co do tej maści to zdecydowałam się przejść na naturalne metody ! heh Rano przecieram mlekiem ! (już są pierwsze rezultaty) na wieczór taką miksturką: 25 ml. petroleum(z apteki, ok.5 zł) mieszam z 10 ml. olejku pichtowego( ja kupuję w sklepie zielarskim albo również w aptece, ok. 8 zł) . mhm...zainteresowała mnie też ta maseczka : kilka aspiryn(tych najzwyklejszych 4 wystarczą) dadać wody przegotowanej i jak się rozpuszczą rozsmarować na twarzy. Podobno extra ! heh. No i oczywiście wypróbuję jeszcze ten kompres: http://nudelipstick.bloog.pl/id,6531...l?ticaid=6bcc7

Po dłuższym stosowaniu zdam raport !
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 15:19   #6
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Polecam puder kryjąco-matujący i korektor antybakteryjny Manhattan Clearface, są świetne!
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 16:22   #7
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Ooo dzięki za propozycje ! Poszukam w necie ! Sprawdzę recenzję ! :P Może się zdecyduję
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-17, 18:04   #8
herbata saga
Raczkowanie
 
Avatar herbata saga
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 87
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

no fakt Afronis też na mnie na poczatku nie działął-jakies 5 lat temu,ale niedawno do niego wróciłąm i nie wyobrażam sobie życia bez niego A możesz napisac jakie efekty są po mleku ?
herbata saga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 18:50   #9
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Cytat:
Napisane przez herbata saga Pokaż wiadomość
no fakt Afronis też na mnie na poczatku nie działął-jakies 5 lat temu,ale niedawno do niego wróciłąm i nie wyobrażam sobie życia bez niego A możesz napisac jakie efekty są po mleku ?
U niektórych rezultaty widać już po 1 zastosowaniu (np. u mnie ) , ale czasem trzeba poczekać nieco dłużej. Najlepiej stosować tylko raz dziennie, żeby organizm się nie "przyzwyczaił". Mleko wyrównuje koloryt skóry, znikają zaczerwienienia, krostki się zmniejszają, a wągry wypłukują, blizny też podobno ulegają zmniejszeniu i rozjaśnieniu (po dłuższym stosowaniu), także w końcu prawie nie odróżniają się od skóry. Jednym słowem - rewelacja . Czytałam trochę o tym na forum i NIEKTÓRE dziewczyny spostrzegły, że im to raczej szkodzi: zatyka pory. Jednak na czterysta pare odpowiedzi, tylko ok. 3 osoby się skarżyły...więc to raczej sporadyczne przypadki !
__________________
♫ 
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 16:42   #10
nierealnaaa
Zakorzenienie
 
Avatar nierealnaaa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Jamaica
Wiadomości: 4 402
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

balbinka98, też powoli mam dosyć mojej cery.
rozpoczynam razem z Tobą kurację mlekiem.;> ciekawa jestem czy to coś zdziała.
nierealnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 17:05   #11
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

mhm.. ! Trzymam kciuki !
U mnie te naturalne sposoby działają ! ...efekty po mleku były widoczne już po pierwszym razie !
__________________
♫ 
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-18, 18:19   #12
nierealnaaa
Zakorzenienie
 
Avatar nierealnaaa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Jamaica
Wiadomości: 4 402
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Ja próbowałam również toniku z cytryny, ale albo za krótko stosowałam, albo nie działa na mnie..:P
nierealnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 19:23   #13
FioletowaGruszka
Przyczajenie
 
Avatar FioletowaGruszka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 28
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Hej
Mam nadzieję, że się nie obrazisz jeżeli podepnę się do Twojego wątku
Również mam 13 lat i problemy z cerą, wiem co czujesz.
Biorę tabletki visaxinum, od wczoraj twarz myję żelem Garnier czysta skóra 3w1 i używam roll-on.
Na nosie mam mnóstwo wągrów, a pod nim kilka krost. Na czole z 2 pryszcze. Moim wielkim problemem jest bardzo blada skóra na której doskonale widać wszelkie zaczerwienienia i blizny ;/
Mam zamiar wybrać się do kosmetyczki na oczyszczanie, ale boję się że moja twarz będzie jeszcze bardziej czerwona...
Bardzo prosiłabym o rady jakie kosmetyki stosować, aby usunąć zaczerwienienia i zapobiec powstawaniu nowych pryszczy, a w szczególności wągrów bo na następny dzień od ich wyciśnięcia na tym samym miejscu pojawiają mi się nowe ;c
EDIT:
Jeszcze jedno pytanko
Mój tata mówi że smarowanie witaminą A pryszczy pomaga w ich usuwaniu, mógłby mi ktoś powiedzieć czy to prawda i czy używanie spirytusu salicylowego jest bezpieczne i skuteczne?

Edytowane przez FioletowaGruszka
Czas edycji: 2011-02-18 o 19:30
FioletowaGruszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 19:36   #14
nierealnaaa
Zakorzenienie
 
Avatar nierealnaaa
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Jamaica
Wiadomości: 4 402
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Nie radzę używać maści z wit. A. Ponoć strasznie zapycha. Ja ją kupiłam, bo dopiero później mnie uświadomili ,że zapycha więc wykorzystuję ją smarując sobie usta na noc. Są wtedy bardzo gładkie. Można też smarować nią dłonie, są wtedy odżywione i nawilżone.
nierealnaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 19:44   #15
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Co do tego spirytusu to na pewno nie jest to łagodna metoda ! ...ale jeśli nie masz skóry wrażliwej myślę, że można spróbować, jednak musisz bardzo uważać i smarować nim tylko krostki ! Nie całą twarz, żeby nie zniszczyć skóry ! Ja osobiście nie próbowałam ! Wolę łagodniejsze metody ! Jak już pisałam "naturalne". Co do zaczerwienień i blizn, nie znam żadnych dobrych kosmetyków, które by tak działały, ale polecam mleko ! wyrównuje kolor, zaczerwienienia znikną, blizny po jakimś czasie też. Możesz go bez obaw używać (o ile nie masz uczulenia !) Pozdrawiam !
__________________
♫ 
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 19:49   #16
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

wypróbuj Brevoxyl zamiast Benzacne, łagodniejszy po Benzacne miałam straszne problemy ze skórą, po Brevoxylu żadnych
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 21:43   #17
marychaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marychaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 192
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Co do tradziku, ja przestalam uzywac tych wszystkich chemicznych specyfikow i zaczelam myc twarz ...MLEKIEM. Robie rowniez maseczke z drozdzy badz tonik z cytryny. Efekt wedlug mnie jest bardzo dobry . Co do podkladu, ja uzywam UNDER 20 antybaktyryjny, a korektor clerasila Wedlug mnie sa super, ale od skory zalezy . Sama osobiscie mam problemy z tradzikiem i wagrami, wiec wiele sie na ten temat naczytalam, narozmawialam itp
marychaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 21:52   #18
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Hah ! Mleko rządzi ! ...a możecie mi doradzić jakiś delikatny puder mineralny ? <no tak żebym nie zbankrutowała >
__________________
♫ 
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 10:45   #19
marychaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marychaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 192
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Pudry same w sobie nie sa straszliwie drogie, i zazwyczaj na dlugo starczaja . Przejdz sie do rossmana badz SuperPharmy i o
marychaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-19, 11:08   #20
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Mhm...dzięki za radę ! Słyszałam, że dobry jest z Vichy, ale to jest podkład pudrowy. Czy to jakaś różnica ? ...i czy nadaję się dla młodej cery ?

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Myślę, że powinien być dobry ! Ma aż 96 % minerałów, mało składników nie zawiera żadnych zapychających pory. Do najtańszych nie należy, ale chyba jest wart tej ceny mhm...jest napisane, że ma działanie lecznicze. Co myślicie ?
__________________
♫ 
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 13:52   #21
Enji
Wtajemniczenie
 
Avatar Enji
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lewobrzeże
Wiadomości: 2 661
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

a może idź do kosmetyczki na oczyszczanie? Nie jest to przyjemny zabieg ale pomaga pozbyć się wszelkich wągrów
Enji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 13:58   #22
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Trochę się boję, że potem przez miesiąc będę czerwona jak burak i napuchnięta ! ...na razie te naturalne sposoby mi pomagają. Krostki się ładnie wysuszyły, a wągry się powoli oczyszczają. Jest nieźle ! To chyba mi wystarczy na tę chwilę ! Jeśli i to przestanie skutkować to może zastanowie się nad drastyczniejszą metodą !
__________________
♫ 
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 14:02   #23
sea breeze
Raczkowanie
 
Avatar sea breeze
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 137
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

a nie masz po tym mleku wysypu? jesli nie, to ja chyba tez sprobuje
__________________
"I have never judged myself by other people’s standards. I have always expected a great deal of myself, and if I fail, I fail myself."
sea breeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 14:18   #24
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

...a no właśnie, zasuszyły się. Mam teraz takie strupeczki, potrzebny jest mi jakiś peeling złuszczający! Macie przepis na taki "domowy" ?!

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez sea breeze Pokaż wiadomość
a nie masz po tym mleku wysypu? jesli nie, to ja chyba tez sprobuje
Nie ! wręcz przeciwnie ! niektóre zbladły, "wklepały się", a niektóre się przysuszyły<to pewnie też za sprawą miksturki z olejku pichtowego i petroleum> ...zero wysypu ! Blizny bledną i znikają ! ..to dopiero kilka dni, a tu już taki efekt !
__________________
♫ 
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 22:44   #25
Enji
Wtajemniczenie
 
Avatar Enji
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lewobrzeże
Wiadomości: 2 661
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

domowy peeling to cukier i woda ja dodaję jeszcze żelu do mycia twarzy żeby się lepiej rozprowadzało /

a co do mleka to po prostu tylko przemywasz twarz mlekiem?

Edytowane przez Enji
Czas edycji: 2011-02-20 o 22:47
Enji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 22:55   #26
balbinka98
Raczkowanie
 
Avatar balbinka98
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Ligowo, okolice Płocka (Mazowieckie)
Wiadomości: 66
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Cytat:
Napisane przez Enji Pokaż wiadomość
domowy peeling to cukier i woda ja dodaję jeszcze żelu do mycia twarzy żeby się lepiej rozprowadzało /

a co do mleka to po prostu tylko przemywasz twarz mlekiem?
Tak tak po prostu ! i działa ! Nikt nie odpowiadał mi z tym peelingiem, więc zrobiłam taki, który gdzieś wynalazłam: mleko w proszku ! nawet nieźle ! troszkę złuszczył, wygładził ! ...ale najlepszy to on nie jest dlatego następnym razem spróbuję twojego !
__________________
♫ 
balbinka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 23:13   #27
Enji
Wtajemniczenie
 
Avatar Enji
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lewobrzeże
Wiadomości: 2 661
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

No dzisiaj próbowałam rano z tym mlekiem i czekałam z 20min i zmyłam ale radykalnych zmian nie widziałam. Jutro to powtórzę

a co do oczyszczania u kosmetyczki to ja chodzę 1 w miesiącu bo z moimi wągrami bym nie wyrobiła
Enji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 16:39   #28
FioletowaGruszka
Przyczajenie
 
Avatar FioletowaGruszka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 28
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Cytat:
Napisane przez Enji Pokaż wiadomość
a co do oczyszczania u kosmetyczki to ja chodzę 1 w miesiącu bo z moimi wągrami bym nie wyrobiła
I jak to wygląda jeśli chodzi o zaczerwienienie? Da się po tym wyjść do ludzi?
FioletowaGruszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 22:46   #29
wioolusiaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wioolusiaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z daleka;p
Wiadomości: 8 131
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Pamiętaj, że zmaganie z trądzikiem jest zawsze długotrwałe. Nie powinnaś szukać czegoś innego, bo lek, który otrzymałaś od lekarza, nie działa lub działa powoli. Osobiście nie polecam Ci żadnych kosmetyków drogeryjnych, gdyż zawierają one SLS, które jest detergentem (środki powierzchniowo czynne), które mają działanie m.in. uczulające. Myjąc buzię tak mocnym środkiem wysuszasz ją, następnie gruczoły łojowe chcą 'nawilżyć' skórę, przez co następuję wzmożone wydzielanie łoju, później dochodzi do zapychania ujść mieszków włosów poprzez łój oraz bakterie znajdujące się na powierzchni. Osobiście polecam stosować się do rad lekarza.
Sama zmagałam się z trądzikiem i mogę poradzić Ci, że w moim przypadku sprawdzała się linia dermokosmetyków la roche posay effaclar duo oraz żel z tej serii. Oczywiście wcześniej nie obyło się bez antybiotyków u lekarza. Musisz również pamiętać o tym, aby nawilżać skórę, polecam Ci krem ziaja med, łagodzący objawy trądziku. Jesteś młoda i nie kombinuj z kosmetykami typu pudry, bo często, (choć nie zawsze) są one właśnie przyczyną powstawania zaskórników. Mam nadzieję, że coś pomogłam, pozdrawiam

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Cytat:
Napisane przez FioletowaGruszka Pokaż wiadomość
I jak to wygląda jeśli chodzi o zaczerwienienie? Da się po tym wyjść do ludzi?
to wszystko zależy w jaki sposób jest czyszczona twarz oraz czy kosmetyczka ma dużą wprawę
__________________
wioolusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 09:18   #30
marychaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar marychaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szwecja.
Wiadomości: 192
Dot.: Trądzik i inne niedoskonałości :(

Jak juz przemywasz mlekiem to 2x dziennie . Nie musisz trzymac tego az 20 minut ;P wystarczy ze mleko 'wyschnie' i zmywasz. Ja zmywam letnia woda, a potem zimna aby zamknac pory . Peeling z cukru i wody usuwa stary naskorek ze tak sie wyraze, ale nie slyszalam zeby uzywac go do twarzy. Ja uzywam codziennie maseczki z drozdzy. Cuchnie niesamowicie ale da sie zyc .
marychaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.