prawo - wybór uczelni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-22, 14:37   #1
jakto
Przyczajenie
 
Avatar jakto
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: krakowski spleen
Wiadomości: 19
Question

prawo - wybór uczelni


Piszę w imieniu koleżanki, która wybiera się w tym roku na prawo. Nie wie jednak, którą uczelnię wybrać. W grę wchodzi UŚ, UŁ, UWr i ewentualnie UAM. Którą z uczelnię polecacie?
jakto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 15:34   #2
youngdreamer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 37
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Napisane przez jakto Pokaż wiadomość
Piszę w imieniu koleżanki, która wybiera się w tym roku na prawo. Nie wie jednak, którą uczelnię wybrać. W grę wchodzi UŚ, UŁ, UWr i ewentualnie UAM. Którą z uczelnię polecacie?

Tak na prawde wymieniłaś najlepsze uczelnie jesli chodzi o wydział prawa, takze najprawdopodomniej kazdy bedzie polecał tą, na której studiuje.

Edytowane przez youngdreamer
Czas edycji: 2013-09-06 o 08:06
youngdreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 16:08   #3
jakto
Przyczajenie
 
Avatar jakto
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: krakowski spleen
Wiadomości: 19
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Napisane przez youngdreamer Pokaż wiadomość
Tak na prawde wymieniłaś najlepsze uczelnie jesli chodzi o wydział prawa, takze najprawdopodomniej kazdy bedzie polecał tą, na której studiuje.

Patrząc na rankingi zawsze UJ i UW są na dwóch pierwszych miejscach.W obecnym 2013 roku najlepsze miejsce zdobył UW.Polecam zajrzeć na http://prawo.rp.pl/galeria/884073,2,1020289.html

Sama jestem tegoroczną maturzystką i mam zamiar studiować prawo. Wybrałam UJ z kilku powodów: przede wszystkim najbliżej mam do Krakowa, planuje wspolne mieszkanie z najwspanialszymi ludzmi, gdzie na samym koncu była myśl ze fajnie jest być studentem prawie, ze najlepszej uczelni.

Nie należe do odważnych i nie wyjechałabym na studia do bardzo odległej ode mnie Warszawy, czy Poznania zupełnie sama. Gdyby któs z moich znajomych uderzał na Warszawe, a było by mnie na nią stać finansowo to kto wie, moze bym się skusiła.
Studenci z Warszawy maja dużo łatwiej, jest tam duzy rynek pracy, mnostwo kancelarii itp. na pewno łatwiej z aplikacją.To miasto daje dużo możliwości .
Dziękuję. Z tego co się orientuję to nie zdawała matury z jakoegoś przedmiotu, który liczy się zarówno na UJ jak i na UW. Dlatego szuka najlepszego wydziału prawa wśród tych wymienionych. Tylko, że w rankingach zawsze są blisko siebie, zmieniają się między sobą i dlatego nie wie który wybrać.
A co do odległości od domu, jest z Krakowa, dlatego szuka uczelni, która jest niedaleko.

Może jednak ktoś udzieli jakiejś podpowiedzi? Albo inaczej, z której z wymienionych uczelni najłatwiej będzie przenieść się na UJ lub UW?
jakto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 16:21   #4
Rossonera
Rozeznanie
 
Avatar Rossonera
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 851
Dot.: prawo - wybór uczelni

Ja słyszałam, że najlepszy wydział prawa jest na UŚ.
Rossonera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 16:22   #5
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: prawo - wybór uczelni

Na UW będzie bardzo ciężko się przenieść z jakiejkolwiek uczelni.

Gdybym ja miała wybierać jeszcze raz to poszłabym do Wrocławia.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 16:59   #6
youngdreamer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 37
Dot.: prawo - wybór uczelni

No tak zgadzam się z poprzedniczką, przenieść sie na UW bedzie bardzo cięzko.

By przenieść sie na UJ trzeba miec srednią min, 4.o i skonczyc pierwszy rok studiów.

Radze bardzo dokładnie przyjrzeć się róznicą programowych poszczególnych uczelni.To czy dane przedmioty, a raczej wyniki zostana przepisane zalezy w ilu % pokrywaly sie zajęcia na tych uczelniach.

Niby kazda uzczelnia ma scisle okreslone zasady,na których odbywa się przeniesienie studenta na inną uczelnie, ale i tak ostateczną decyzję w sprawie przeniesienia podejmuje Prodziekan ds. studiów.Wiec nawet jesliby się spełniło wszystkie wymagania to czy nasza prosba zostatnie pozytywnie rozpatrzona?!No niestety roznie to bywa, a jesli chodzi o takie mega oblegane kierunki jak prawo to przypuszczam,ze jest na prawde cięzko zmienić uczelnie.
youngdreamer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 17:08   #7
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: prawo - wybór uczelni

w sumie dziwne są takie tematy, bo ktoś kto studiuje na jednej uczelni, mało (prawie nic?) wie o drugiej

ja kończę UJ, drugi raz może (ale też nie na pewno) wybrałabym uczelnię równie dobrą, ale z rozbitym cywilem. Bo zdawanie tego na jednym roku (jak jest teraz) jest po prostu traumatycznym przeżyciem. Taki przeżyciem do przeżycia (), ale nie wspominam tego miło
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-22, 21:42   #8
nonameme
Raczkowanie
 
Avatar nonameme
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 37
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cześć, a może któraś mi poleci szkołę w Warszawie? Bardziej mi o zaoczne prawo chodzi. Tak, wiem-zaoczne prawo . Rozglądałam się głównie jeżeli chodzi o ceny, a teraz może jakieś opinie?
nonameme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 21:51   #9
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Napisane przez nonameme Pokaż wiadomość
Cześć, a może któraś mi poleci szkołę w Warszawie? Bardziej mi o zaoczne prawo chodzi. Tak, wiem-zaoczne prawo . Rozglądałam się głównie jeżeli chodzi o ceny, a teraz może jakieś opinie?
Dobrze się mówi w Warszawie o Koźmińskim, Łazarskim.
Nie polecałabym mimo wszystko UW (1000 osób na zaocznych, straszna masówa, ja przynajmniej nie chciałabym tak), a już najbardziej szczerze odradzam UKSW (to z autopsji).
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 22:10   #10
nonameme
Raczkowanie
 
Avatar nonameme
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 37
Dot.: prawo - wybór uczelni

nouvelle90 bardzo dziękuję, o tych 2 właśnie myślę
nonameme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 08:19   #11
siwy24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 200
Dot.: prawo - wybór uczelni

Też planuję w tym roku studiować prawo. W takim spectrum zastanawiałbym się między UŚ i UWr. Ale wiadomo, tu wchodzą w grę też inne czynniki, jak chociażby odległość i koszty życia.
__________________
Bywasz piekącym jadem trollów
Na internetowym forum
Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata!
Jam nieudacznik grafoman i śmieć
Tylko tu możesz być bogiem – na wszystkich podnosisz nogę
Załatwiasz te sprawę jak pies
siwy24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 13:57   #12
jakto
Przyczajenie
 
Avatar jakto
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: krakowski spleen
Wiadomości: 19
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Napisane przez siwy24 Pokaż wiadomość
Też planuję w tym roku studiować prawo. W takim spectrum zastanawiałbym się między UŚ i UWr. Ale wiadomo, tu wchodzą w grę też inne czynniki, jak chociażby odległość i koszty życia.
a jeżeli można wiedzieć ku czemu byś się skłaniał, UŚ czy UWr?
jakto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 15:27   #13
siwy24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 200
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Napisane przez jakto Pokaż wiadomość
a jeżeli można wiedzieć ku czemu byś się skłaniał, UŚ czy UWr?
Rozsądkiem UŚ, sercem UWr.
__________________
Bywasz piekącym jadem trollów
Na internetowym forum
Vivat Polonia frustrata! Vivat Dąs Psychopata!
Jam nieudacznik grafoman i śmieć
Tylko tu możesz być bogiem – na wszystkich podnosisz nogę
Załatwiasz te sprawę jak pies
siwy24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 17:05   #14
jakto
Przyczajenie
 
Avatar jakto
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: krakowski spleen
Wiadomości: 19
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Napisane przez siwy24 Pokaż wiadomość
Rozsądkiem UŚ, sercem UWr.
Rozumiem. Urokliwe uliczki Wrocławia, bądź równie atrakcyjnego Krakowa, kuszą

Rozmawiałam z koleżanką (która dziękuje za odpowiedzi) i wybiera UŚ.
jakto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 19:37   #15
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: prawo - wybór uczelni

nie zawsze warto patrzeć na rankingi, bo czasem biorą pod uwagę takie rzeczy, które de facto nie będą mieć na nas wpływu.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 21:31   #16
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Dot.: prawo - wybór uczelni

Rankingi są niemiarodajne
Od kilku lat mówi się, że UŚ ma najlepsze prawo w Polsce. Mam sporo znajomych, którzy tam studiują i mówią, że jest dość ciężko, ale porządnie. Do tego wydział jest bardzo ładny, mamy nową bibliotekę akademicką (tuż przy WPiA ) no i koszty życia są najmniejsze, jeśli chodzi o wszystkie miasta, które wymieniliście.
Przy okazji dementuję - w Katowicach węgiel NIE LEŻY NA ULICY

UW i UJ są moim zdaniem przereklamowane, dostać się tam na prawo to jedno, ale utrzymać się to drugie. Nie wiem, dlaczego, ale mam wrażenie, że studiują tam same "pociotki" prawników i prokuratorów :/ Mam kolegę, który poszedł na prawo na UJ i za każdym razem, kiedy wraca na Śląsk, słyszy się od niego teksty w stylu "Wasze studia to nie studia, my w Krakowie jesteśmy taaaaaaacy zaj***iści"... Sodówa mu uderzyła do głowy, jak zresztą wielu osobom, które znam, a które wyjechały na studia do Krakowa. Nie mówiąc już o tym, ile tam kosztuje utrzymanie.

Ja z całego serca polecam UŚ.
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 21:00   #17
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Patrząc na rankingi zawsze UJ i UW są na dwóch pierwszych miejscach.W obecnym 2013 roku najlepsze miejsce zdobył UW.Polecam zajrzeć na http://prawo.rp.pl/galeria/884073,2,1020289.html
Przecież ten ranking jest mniej wart niż moje brudne skarpetki.

UJ > UŚ > reszta.

Jeżeli chodzi o znalezienie pracy: Warszawa > reszta.

Ale ogółem prawo to kiepski pomysł, chyba że chcesz się prawem podatkowym zajmować - wtedy w Big4 prace znajdziesz bez problemu nawet poza stolicą.
Ale...bardzo mało osób ma uprawnienia - to ciężki temat.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 21:18   #18
D_94
Raczkowanie
 
Avatar D_94
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 329
Dot.: prawo - wybór uczelni

Na prawo się trudno dostać, więc lepiej złożyć na kilka uczelni
D_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 21:21   #19
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Napisane przez D_94 Pokaż wiadomość
Na prawo się trudno dostać, więc lepiej złożyć na kilka uczelni
Kiedyś - tak.
Obecnie na UJ wystarczą 3 rozszerzenia po 70%.
A na UŚ uwiniesz się poniżej 60%.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 08:49   #20
nonameme
Raczkowanie
 
Avatar nonameme
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 37
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Ale ogółem prawo to kiepski pomysł, chyba że chcesz się prawem podatkowym zajmować [...]
A co innego polecasz takim ludziom jak ja-w kancelarii znajomy się znajdzie, jestem typową humanistką, mogę iść tylko na filologie, a studia i tak muszę zrobić i tak.
nonameme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 09:16   #21
julitia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 17
Dot.: prawo - wybór uczelni

Hej Jestem tu nowa.. Tak jak kilka innych osób, wybieram się na prawo. Na maturze zdawałam oprócz podstaw polski, R, historię R, wos R i ang R. Zastanawiam się nad wyborem uczelni pomiędzy Wrocławiem, Krakowem i Katowicami.... czy ktoś mógłby mi doradzić, bądź zaproponować jakąś inną alternatywną uczelnię na płd Polski
julitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 09:29   #22
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Napisane przez nonameme Pokaż wiadomość
A co innego polecasz takim ludziom jak ja-w kancelarii znajomy się znajdzie, jestem typową humanistką, mogę iść tylko na filologie, a studia i tak muszę zrobić i tak.
Ale to ci jeszcze nie gwarantuje polubienia tego kierunku. Nie żebym odradzała, po prostu do tego trzeba mieć trochę pasji.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 09:47   #23
nonameme
Raczkowanie
 
Avatar nonameme
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 37
Dot.: prawo - wybór uczelni

nouvelle90, takie miałam plany jak szłam do liceum, ostatnio entuzjazm mi zmalał, ogólnie idąc na każdy kierunek, nie mam takiej pewności, więc? dochodzę mimo wszystko do wniosku, że do wielu rzeczy można się przyzwyczaić, poza tym miałam trochę 'do czynienia' z prawem u siebie, nie powinno być najgorzej

urwanie głowy z tym wszystkim, ach ta Polska
nonameme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 21:24   #24
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Napisane przez nonameme Pokaż wiadomość
A co innego polecasz takim ludziom jak ja-w kancelarii znajomy się znajdzie, jestem typową humanistką, mogę iść tylko na filologie, a studia i tak muszę zrobić i tak.
A niby dlaczego masz zrobić studia?
Jak nie wiesz na co iść i chcesz czuć się dość bezpiecznie na rynku pracy - to idź na FiR.
Bez problemu się dostaniesz z angielskim i historią rozszerzoną, a matma tam jest prosta, niedzielny humanista bez problemu sobie poradzi, zresztą dużo tej matmy tam nie ma, ze II semestry.

Fajną alternatywą jest też filologia, ale niszowa - jakaś orientalna typu koreańska, albo jakaś skandynawska.

Prawo jest dobrą opcją, jeśli chcesz się nastawiać na prawo podatkowe, a to temat dla nielicznych.
No, ale jeśli jesteś w stanie to ogarnąć - to bardzo ciekawy temat.

Cytat:
urwanie głowy z tym wszystkim, ach ta Polska
Nie Polska tylko życie.
Tak się składa, że żyjemy w jednym z bogatszych krajów na świecie, miliardy ludzi na świecie chętnie by się z tobą zamieniło.
Polacy nie potrafią docenić to co mają, a narzekanie to już mają we krwi.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 21:50   #25
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ale to ci jeszcze nie gwarantuje polubienia tego kierunku. Nie żebym odradzała, po prostu do tego trzeba mieć trochę pasji.
To tez nie gwarntuje tego, ze sie kierunku nie polubi. "Ma sie pasje" do rzeczy, ktore sie lubi i robi od dawien dawna.
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 21:58   #26
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Napisane przez Zielony24 Pokaż wiadomość
To tez nie gwarntuje tego, ze sie kierunku nie polubi. "Ma sie pasje" do rzeczy, ktore sie lubi i robi od dawien dawna.
Generalnie ludzie też nie rozumieją pewnej zależności.
Taka np. "pasja do grania w gry komputerowe" ( :F ), wcale nie oznacza, że ktoś będzie się "pasjonował" byciem np. testerem gier...wręcz przeciwnie.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 22:08   #27
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: prawo - wybór uczelni

Ok, ale nie powiecie mi chyba koledzy, że nie macie wrażenia, że z tym prawem to jest zwykle tak: Jestem humanistą (wtf?), nie wiem co ze sobą zrobić, więc pójdę na prawo, bo to super przyszłościowy&prestiżowy kierunek? A potem jest problem, bo wcale to nie wygląda jak w Magdzie M, nie mówiąc już o frustracji z powodów finansowych. Pasja to chyba rzeczywiście złe słowo, bardziej mam na myśli ogólne pojęcie jak wygląda praca w tym zawodzie, oparta na faktach, a nie durnych serialach. Jakaś taka świadomość tego co nas może czekać i względna pewność, że właśnie to chcemy robić, tak sobie wyobrażamy przyszłą pracę.

Ja po prostu jestem z tych dinozaurów, które uważają, że nie warto pracować wyłącznie dla pieniędzy i bardzo mnie irytuje wyobrażenie, że prawo to najlepsze studia w Polsce.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2013-06-25 o 22:11
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 22:20   #28
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Ok, ale nie powiecie mi chyba koledzy, że nie macie wrażenia, że z tym prawem to jest zwykle tak: Jestem humanistą (wtf?), nie wiem co ze sobą zrobić, więc pójdę na prawo, bo to super przyszłościowy&prestiżowy kierunek? A potem jest problem,
No pewnie, że mamy.
Naoglądają się "Magdy M", czy innego "Prawa Agaty" a potem jest wielkie rozczarowanie, że taki wykształcony człowiek a z robotą krucho.
Zresztą dziwi mnie trochę wyobrażenie, że prawo to jakiś trudny kierunek, oczywiście nie twierdzę, że to jakaś "socjologia", ale znacznie trudniejszych kierunków jest mnóstwo.
A w Polsce nadal panuje dziwny mit, że prawnik to elita intelektualna.

Cytat:
bardziej mam na myśli ogólne pojęcie jak wygląda praca w tym zawodzie
Tego brakuje studentom - ogółem.
Zresztą gadałem z jednym gościem z UJ ( wiem, że 1 osoba to nie jest dobra próba - ale pomijając ) i twierdził, że na UJ mało kto wie, że istnieje coś takiego jak "prawo podatkowe".
Jak można nie wiedzieć o istnieniu najlepszej opcji w swoim fachu?

Cytat:
Ja po prostu jestem z tych dinozaurów, które uważają, że nie warto pracować wyłącznie dla pieniędzy i bardzo mnie irytuje wyobrażenie, że prawo to najlepsze studia w Polsce.
Są oczywiście ludzie dla których pieniądze nie są priorytetem, ale z czego też trzeba żyć.
Prawo tutaj ogółem nie jest dobrą opcją, ale jeśli ogarniasz to na tyle, że poczucie bezpieczeństwa masz i to lubisz - to czemu nie.

Natomiast realia są takie, że studenci nie myślą w ten sposób, raczej po prostu nie wiedzą co ze sobą zrobić i w tej niewiedzy wybierają kierunek, który jest kiepski w obecnych realiach rynkowych, a z roku na rok - coraz gorzej.

PS: @Nouv w sumie jak czytam twoje posty, to widzę że ogarnięta jesteś.
Ty prawo studiujesz ( wnioskując po avatarze )?
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 22:29   #29
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: prawo - wybór uczelni

Zgodzę się, że jest pełno dużo trudniejszych i bardziej wymagających kierunków- mam wrażenie, że chociażby na paru technicznych trzeba mieć większy łeb niż do tego całego prawa, które może do łatwych nie należy, ale zwyczajnie wymaga jakiegoś tam poziomu inteligencji co by fakty dobrze kojarzyć. Niestety, wielu studentom prawa tej inteligencji brakuje, chmara moich znajomych na IV roku studiów jeszcze nie ogarnęła, że wykucie na pamięć wszystkich kodeksów świata nie zrobi z nich dobrych prawników.


Tak, prawo. Decyzja całkowicie świadoma i przemyślana już na początku liceum, informacje o zawodzie czerpałam ze źródeł bardziej pewnych niż seriale tefałenu (chociaż szłam na studia z myślą o byciu prokuratorem, walczącym z całym syfem tego świata, a teraz odmiana totalna). Nie żałuję, bo chociaż rynek jest totalnie przeładowany to chyba znalazłam swoją niszę (i wcale nie są to podatki ), no i się zobaczy jak będzie...

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2013-06-25 o 22:30
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 22:35   #30
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: prawo - wybór uczelni

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
- to idź na FiR.
Bez problemu się dostaniesz z angielskim i historią rozszerzoną, a matma tam jest prosta
Zalezy gdzie, w Katowicach są niskie progi i z wielu przedmiotów idzie się dostać, ale np w Krakowie progi sa wyższe i liczy się tylko matma + język.

Matma jest prosta zależy dla kogo, jak ktoś zdawał podstawę, to jednak jest to jakiś tam przeskok. Oczywiście, można nadrobić, ale nie każdy ma akurat predyspozycje matematyczne.

Japanication, miałeś isc na prawo, nieprawdaż ? Zrezygnowałeś czy brakło punktów? Nie pytam zlośliwie, po prostu jak widziałam statystyki z IiE z Katowic to próg był marny. Każdy by się dostał.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.