Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-02, 15:55   #3961
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
Ty w brak ciąży uwierzysz za jakieś 40 tyg jak dziecko się nie pojawi.

A z seksem to poczekaj bo zachowujesz się jak 15 latek.

Jeszcze może być przenoszona, obstawiałabym 50 tyg na wszelki wypadek


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 16:20   #3962
przyczajka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 41
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Hej..kilka dni temu, było to dokładnie 7 dni przed datą mojego spodziewanego okresu miałam plamienie. Nie duże, czerwonobrązowe. Zauważyłam je dobrych kilka godzin po pettingu z moim partnerem, nigdy wcześniej takie plamienie mi się nie zdarzyło, spanikowałam bo pomyślałam, że może to plamienie implantacyjne...Seksu nie uprawiamy, ale oczywiście podczas pettingu mogło się coś przenieść. Mój facet oddaje nasienie zawsze w swoje dłonie a potem robi mi palcówkę, oczywiście wyciera je, ale nie jakoś specjalnie dokładnie. Poza tym zdarzały się w kilku ostatnich tygodniach sytuacje, że dotknął czubkiem penisa centralnie mojego wejścia do pochwy, a mój facet wydziela preejakulat, tego jestem pewna. Oprócz tego pamiętam, że raz używając papieru toaletowego, poczułam że jest mokry i to dość mocno, nie wiem od czego, mam nadzieję że nie od spermy. Oczywiście te sytuacje miały miejsce w dni płodne (wiem kiedy mam płodny śluz). Za 2 dni powinnam mieć okres i mam pms, ale oprócz tego dziwne bóle w podbrzuszu... bardzo spanikowałam, czy mogę być w ciąży?
przyczajka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 16:20   #3963
winiarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Zamiast rzetelnie napisać to się naśmiewacie, gdybym wiedział to bym nie pytał. Myślałem ze moge zwrócić się tutaj do osób które pomimo braku mojej wiedzy, zawsze pomogą.
winiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 16:25   #3964
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez winiarek Pokaż wiadomość
Zamiast rzetelnie napisać to się naśmiewacie, gdybym wiedział to bym nie pytał. Myślałem ze moge zwrócić się tutaj do osób które pomimo braku mojej wiedzy, zawsze pomogą.

Usłyszałeś rzetelną odpowiedź już wiele razy i dalej ciągniesz temat zamiast przyjąć tę odpowiedź do wiadomości.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 16:31   #3965
winiarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Od Pani nie otrzymałem odpowiedzi
winiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 16:35   #3966
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez winiarek Pokaż wiadomość
Od Pani nie otrzymałem odpowiedzi

Nie widzę sensu w powtarzaniu czegoś co zostało przez już kompetentne osoby powiedziane. Jeśli uważałabym inaczej to pewnie bym to tutaj wyartykułowała


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Ps. I nie "Pani", choć pewnie faktycznie jestem o wiele starsza


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 16:37   #3967
winiarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 24
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Ok, dziękuję . Przepraszam wszystkich na tym forum, ale cała sytuacja nie pozwala mi racjonalnie myśleć. Może przy okazji rozbawiłem kilka osób, zawsze szukamy pozytywnych aspektów
winiarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 17:06   #3968
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez przyczajka21 Pokaż wiadomość
Hej..kilka dni temu, było to dokładnie 7 dni przed datą mojego spodziewanego okresu miałam plamienie. Nie duże, czerwonobrązowe. Zauważyłam je dobrych kilka godzin po pettingu z moim partnerem, nigdy wcześniej takie plamienie mi się nie zdarzyło, spanikowałam bo pomyślałam, że może to plamienie implantacyjne...Seksu nie uprawiamy, ale oczywiście podczas pettingu mogło się coś przenieść. Mój facet oddaje nasienie zawsze w swoje dłonie a potem robi mi palcówkę, oczywiście wyciera je, ale nie jakoś specjalnie dokładnie. Poza tym zdarzały się w kilku ostatnich tygodniach sytuacje, że dotknął czubkiem penisa centralnie mojego wejścia do pochwy, a mój facet wydziela preejakulat, tego jestem pewna. Oprócz tego pamiętam, że raz używając papieru toaletowego, poczułam że jest mokry i to dość mocno, nie wiem od czego, mam nadzieję że nie od spermy. Oczywiście te sytuacje miały miejsce w dni płodne (wiem kiedy mam płodny śluz). Za 2 dni powinnam mieć okres i mam pms, ale oprócz tego dziwne bóle w podbrzuszu... bardzo spanikowałam, czy mogę być w ciąży?
Od brudnych rąk infekcji można się nabawić.

A jak nie chcesz zajść w ciążę to do takich sytuacji nie dopuszczaj.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 17:09   #3969
przyczajka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 41
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

To oznacza, że mogę być w ciąży?
przyczajka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 17:46   #3970
kakuzaxx
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 33
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Hej, to znowu ja (ta od pettingu, mozliwosci przeniesienia czegos na rekach itd) wiec tydzien po tej sytuacji mialam dni plodne, ktore skonczyly sie rozniez tydzien temu, od tej sytuacji minely 3 tygodnie. Po dniach plodnych mialam baardzo sucho w pochwie, teraz pojawil sie kremowy śluz... od 4/5 dni bolą mnie również piersi, a do miesiaczki jeszcze 2 tygodnie. Z samoobserwacji wynika, że moja szyjka macicy jest twarda i otwarta (moge wsunac czubek palca). Boję się o tą ciążę... Czy mam się o co martwić?
kakuzaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 18:03   #3971
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez kakuzaxx Pokaż wiadomość
Hej, to znowu ja (ta od pettingu, mozliwosci przeniesienia czegos na rekach itd) wiec tydzien po tej sytuacji mialam dni plodne, ktore skonczyly sie rozniez tydzien temu, od tej sytuacji minely 3 tygodnie. Po dniach plodnych mialam baardzo sucho w pochwie, teraz pojawil sie kremowy śluz... od 4/5 dni bolą mnie również piersi, a do miesiaczki jeszcze 2 tygodnie. Z samoobserwacji wynika, że moja szyjka macicy jest twarda i otwarta (moge wsunac czubek palca). Boję się o tą ciążę... Czy mam się o co martwić?
Ty lepiej martw się o swój rozumek.

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Cytat:
Napisane przez przyczajka21 Pokaż wiadomość
To oznacza, że mogę być w ciąży?
Cuda się zdarzają. :-D
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !

Edytowane przez Devon_rose
Czas edycji: 2016-11-02 o 18:05
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 18:09   #3972
przyczajka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 41
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

No to teraz jestem zestresowana na maksa..
przyczajka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 18:26   #3973
pomaranczowyogrod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 200
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cześć. Ostatnią miesiączke miałam 18.10. Okres trwał 5 dni. Cykle trwają 24/26 dni. Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia do końca w 5,6,10,11,13 i 16 dc. Jaka jest szansa na ciążę ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pomaranczowyogrod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 18:30   #3974
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Hej dziewczyny,

Pewnie uznacie mnie za nawiedzona, natomiast wolę być spokojna i czerpać przyjemność z życia i seksu... Do rzeczy...

Cierpię na lęk wręcz panikę przed nieplanowaną ciążą. Dlatego chcialabym zapytać Was jak się zabezpieczacie i co jest najskuteczniejsze? Ja biorę od miesiąca tabletki antykoncepcyjne ale jak wiecie, nawet przy tabletkach nie ma 100% pewności. Znacie kogoś kto wpadł przy prawidłowo przyjmowanych tabsach? Ja się tego tyle naczytalam na forach że już zaczęłam w nie wątpić i od jakiegoś czasu mimo tabletek poprosiłam chlopaka aby kończył poza mną tak na wszelki wypadek. Czy coś jeszcze mogę zrobić aby się pilnować? Nie wiem, używać dodatkowo prezerwatywy w czasie planowanej owulacji (wiem, że przy tabsach nie ma owulacji, ale tak na wszelki wypadek? Skądś w końcu się bierze prawdopodobieństwo 0.2 nawet przy tabletkach). Naprawdę, tyle dziewczyn które kojarzę ostatnio zachodzi w ciążę, są nadal bardzo młode więc pewnie wpadły i to mnie zastanawia...jak? Na pewno jakoś się zabezpieczaly...

Z góry dzieki za odpowiedzi... I tak, wiem że 100% pewności daje tylko wstrzemięźliwość.
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 18:45   #3975
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez przyczajka21 Pokaż wiadomość
No to teraz jestem zestresowana na maksa..
To uspokój się bo okres się opóźni.

W ciążę tak łatwo się nie zachodzi.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:38 ----------

Cytat:
Napisane przez pomaranczowyogrod Pokaż wiadomość
Cześć. Ostatnią miesiączke miałam 18.10. Okres trwał 5 dni. Cykle trwają 24/26 dni. Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia do końca w 5,6,10,11,13 i 16 dc. Jaka jest szansa na ciążę ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeżeli trafiliście na owulację to szanse na ok 30%.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Pewnie uznacie mnie za nawiedzona, natomiast wolę być spokojna i czerpać przyjemność z życia i seksu... Do rzeczy...

Cierpię na lęk wręcz panikę przed nieplanowaną ciążą. Dlatego chcialabym zapytać Was jak się zabezpieczacie i co jest najskuteczniejsze? Ja biorę od miesiąca tabletki antykoncepcyjne ale jak wiecie, nawet przy tabletkach nie ma 100% pewności. Znacie kogoś kto wpadł przy prawidłowo przyjmowanych tabsach? Ja się tego tyle naczytalam na forach że już zaczęłam w nie wątpić i od jakiegoś czasu mimo tabletek poprosiłam chlopaka aby kończył poza mną tak na wszelki wypadek. Czy coś jeszcze mogę zrobić aby się pilnować? Nie wiem, używać dodatkowo prezerwatywy w czasie planowanej owulacji (wiem, że przy tabsach nie ma owulacji, ale tak na wszelki wypadek? Skądś w końcu się bierze prawdopodobieństwo 0.2 nawet przy tabletkach). Naprawdę, tyle dziewczyn które kojarzę ostatnio zachodzi w ciążę, są nadal bardzo młode więc pewnie wpadły i to mnie zastanawia...jak? Na pewno jakoś się zabezpieczaly...

Z góry dzieki za odpowiedzi... I tak, wiem że 100% pewności daje tylko wstrzemięźliwość.
Tylko gumy. Nie mam fobii ciążowej.

Jak nie ma owulacji to jak na wszelki wypadek?

Dla pewnosci i zdrowia psychicznego możesz używać też prezerwatyw dopóki panicznu stres Cię nie opuści.

Ciążę biorą się z zapominania, nie czytania ulotek, dużej nadwagi.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 19:04   #3976
AgataZep
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 18
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Dziewczyny powiedzcie czy ellaone wzięta 2 dni przed pojawieniem się okresu i rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych może wpłynąć jakoś na ich działanie?
AgataZep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 19:20   #3977
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Tak na wszelki wypadek gdyby nastąpiła owulacji mimo tabletek... Wskaźnik Pearla dla tabletek stosowanych idealnie wynosi 0.2 czyli 2 kobiety na 1000 zajda w ciążę mimo właściwego stosowania... Skoro zajda,to znaczy ze w 2 na 1000 przypadków pojawi się owulacja
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 19:27   #3978
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Tak na wszelki wypadek gdyby nastąpiła owulacji mimo tabletek... Wskaźnik Pearla dla tabletek stosowanych idealnie wynosi 0.2 czyli 2 kobiety na 1000 zajda w ciążę mimo właściwego stosowania... Skoro zajda,to znaczy ze w 2 na 1000 przypadków pojawi się owulacja
Z tym Pearlem to chodzi chyba o regularność zażywania.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 19:29   #3979
MissAvzia
Raczkowanie
 
Avatar MissAvzia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: over the rainbow
Wiadomości: 141
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Pomyślałam, że może stosunek przerywany będzie dobrą metodą komplementarna poniewaz jeśli nawet mimo wszystko nastąpi owulacja, to tabletki podobno także zmieniają konsystencje śluzu szyjkowego, tak że staje się on nieprzepuszczalny dla plemników, więc nawet Jezeli jakiś plemnik terminator z preejalulatu się zaplata to Bedzie miał mega utrudnione zadanie...

Co myślicie?
MissAvzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-02, 20:12   #3980
domarka
Raczkowanie
 
Avatar domarka
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 445
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Pewnie uznacie mnie za nawiedzona, natomiast wolę być spokojna i czerpać przyjemność z życia i seksu... Do rzeczy...

Cierpię na lęk wręcz panikę przed nieplanowaną ciążą. Dlatego chcialabym zapytać Was jak się zabezpieczacie i co jest najskuteczniejsze? Ja biorę od miesiąca tabletki antykoncepcyjne ale jak wiecie, nawet przy tabletkach nie ma 100% pewności. Znacie kogoś kto wpadł przy prawidłowo przyjmowanych tabsach? Ja się tego tyle naczytalam na forach że już zaczęłam w nie wątpić i od jakiegoś czasu mimo tabletek poprosiłam chlopaka aby kończył poza mną tak na wszelki wypadek. Czy coś jeszcze mogę zrobić aby się pilnować? Nie wiem, używać dodatkowo prezerwatywy w czasie planowanej owulacji (wiem, że przy tabsach nie ma owulacji, ale tak na wszelki wypadek? Skądś w końcu się bierze prawdopodobieństwo 0.2 nawet przy tabletkach). Naprawdę, tyle dziewczyn które kojarzę ostatnio zachodzi w ciążę, są nadal bardzo młode więc pewnie wpadły i to mnie zastanawia...jak? Na pewno jakoś się zabezpieczaly...

Z góry dzieki za odpowiedzi... I tak, wiem że 100% pewności daje tylko wstrzemięźliwość.
No jakbym siebie słyszała... ja mam krążek (to samo co tabletki tylko w formie krążka) +prezerwatywa +partner nigdy nie dochodzi we mnie i jestem spokojna wiem że to idiotyzm ale ja sie z tym dobrze czuje psychicznie moj facet też bo nie truje mu na okrągło 'a co jeśli..'
domarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 20:15   #3981
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Nieskutecznosc tabletek wynika tez z niewiedzy co znosi ich dzialanie, czyli niektore antybiotyki, leki na uspokojenie z dziurawcem - no ogolnie trzeba czytac ulotki. Osobiscie spotkalam sie z dziewczyna ktora brala tabsy 10 lat i nie wiedziala ze antybiotyk moze zniesc ich dzialanie, w ciaze nie zaszla mimo tego. Ale znam tez druga, ktora dzieki antybiotykowi ma drugie dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 06:17   #3982
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Pewnie uznacie mnie za nawiedzona, natomiast wolę być spokojna i czerpać przyjemność z życia i seksu... Do rzeczy...

Cierpię na lęk wręcz panikę przed nieplanowaną ciążą. Dlatego chcialabym zapytać Was jak się zabezpieczacie i co jest najskuteczniejsze? Ja biorę od miesiąca tabletki antykoncepcyjne ale jak wiecie, nawet przy tabletkach nie ma 100% pewności. Znacie kogoś kto wpadł przy prawidłowo przyjmowanych tabsach? Ja się tego tyle naczytalam na forach że już zaczęłam w nie wątpić i od jakiegoś czasu mimo tabletek poprosiłam chlopaka aby kończył poza mną tak na wszelki wypadek. Czy coś jeszcze mogę zrobić aby się pilnować? Nie wiem, używać dodatkowo prezerwatywy w czasie planowanej owulacji (wiem, że przy tabsach nie ma owulacji, ale tak na wszelki wypadek? Skądś w końcu się bierze prawdopodobieństwo 0.2 nawet przy tabletkach). Naprawdę, tyle dziewczyn które kojarzę ostatnio zachodzi w ciążę, są nadal bardzo młode więc pewnie wpadły i to mnie zastanawia...jak? Na pewno jakoś się zabezpieczaly...

Z góry dzieki za odpowiedzi... I tak, wiem że 100% pewności daje tylko wstrzemięźliwość.
Przy tabletkach nie ma owulacji. Po prostu nie ma. I niby jak chcesz badac prawdopodobienstwo wystapienia owulacji? Zastanow sie...

Przy prawidlowo branych tabletkach nie zajdzie sie w ciaze. Poczytaj sobie o wskazniku Pearla, bo wydaje mi sie, ze w ogole nie wiesz, o co w nim chodzi. W tych 0,2 sa rowniez ujete przypadki, gdzie kobieta zle stosowala tabletki czyt. zapomniala, zwymiotowala. Wiec zobacz jaki genialny wskaznik - wzieli nawet takie pomylki pod uwage a wskaznik dalej tylko 0,2 .

Ja biore tabletki od ponad pol roku. Nie stosuje podwojnego zabezpieczenia. Jesli potrzebujesz, to stosuj prezerwstywy.

Fobia przed zajciem w ciaze nazywa sie niedojrzalosc.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 07:01   #3983
Masohistka
Raczkowanie
 
Avatar Masohistka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 74
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Witam serdecznie.
Piszę z zapytaniem czy w niżej opisanej sytuacji można myśleć o ciąży? Chodzi mianowicie o to, ze na początku października zaczął mi się okres, dokładnie 03.10.
09.10 się skończył i akurat w ten dzień kochałam się z chłopakiem, podczas stosunku jeszcze krwawiłam. Niestety pękła nam gumka... a chłopak doszedł we mnie. Na drugi dzień kupiłam tabletkę "po"i ok. 10-11h po zdarzeniu ja zażyłam. W ciągu całego miesiąca nie miałam żadnych negatywnych objawów, nic się nie działo. Teraz przy zbliżającym się terminie wystąpienia okresu, urosły mi piersi i stały się obolałe, do tego miałam bóle podbrzusza typowe jak przy okresie. Głównie po prawej stronie jajnika, tak jak zawsze. Robiłam dwa testy ciążowe, które wypadły negatywnie. Jeden po południu, ok. tydzień od spodziewanego dnia owulacji, drugi nad ranem z drugiego moczu, bo w nocy jeszcze odwiedziłam toaletę 29.10. Czytałam w internecie, że po tabletce 72h mogą zdarzać się różne rzeczy, w końcu to nie mała dawka hormonów, która może zwariować nasz organizm. Ale ja się strasznie niecierpliwie, boję i obawiam najgorszego... najchętniej robiła bym test za testem... Najbardziej stresują mnie powiększone piersi, bo z reguły przed okresem nigdy tak nie miałam. Jedynie w wieku nastoletnim i chwilę po tym jak wyszłam z anoreksji. Czy więc większe piersi można zgonić na tabletkę, czy jednak się czegoś obawiać??? Będę wdzięczna za odp.
Planuje również odwiedzić ginekologa.
Masohistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 07:16   #3984
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez Masohistka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Piszę z zapytaniem czy w niżej opisanej sytuacji można myśleć o ciąży? Chodzi mianowicie o to, ze na początku października zaczął mi się okres, dokładnie 03.10.
09.10 się skończył i akurat w ten dzień kochałam się z chłopakiem, podczas stosunku jeszcze krwawiłam. Niestety pękła nam gumka... a chłopak doszedł we mnie. Na drugi dzień kupiłam tabletkę "po"i ok. 10-11h po zdarzeniu ja zażyłam. W ciągu całego miesiąca nie miałam żadnych negatywnych objawów, nic się nie działo. Teraz przy zbliżającym się terminie wystąpienia okresu, urosły mi piersi i stały się obolałe, do tego miałam bóle podbrzusza typowe jak przy okresie. Głównie po prawej stronie jajnika, tak jak zawsze. Robiłam dwa testy ciążowe, które wypadły negatywnie. Jeden po południu, ok. tydzień od spodziewanego dnia owulacji, drugi nad ranem z drugiego moczu, bo w nocy jeszcze odwiedziłam toaletę 29.10. Czytałam w internecie, że po tabletce 72h mogą zdarzać się różne rzeczy, w końcu to nie mała dawka hormonów, która może zwariować nasz organizm. Ale ja się strasznie niecierpliwie, boję i obawiam najgorszego... najchętniej robiła bym test za testem... Najbardziej stresują mnie powiększone piersi, bo z reguły przed okresem nigdy tak nie miałam. Jedynie w wieku nastoletnim i chwilę po tym jak wyszłam z anoreksji. Czy więc większe piersi można zgonić na tabletkę, czy jednak się czegoś obawiać??? Będę wdzięczna za odp.
Planuje również odwiedzić ginekologa.
Nie jestes w ciazy. Po tabletce po dzieja sie rozne rzeczy. Skoro testy sa negatywne, to czekaj na okres.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 07:55   #3985
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez MissAvzia Pokaż wiadomość
Pomyślałam, że może stosunek przerywany będzie dobrą metodą komplementarna poniewaz jeśli nawet mimo wszystko nastąpi owulacja, to tabletki podobno także zmieniają konsystencje śluzu szyjkowego, tak że staje się on nieprzepuszczalny dla plemników, więc nawet Jezeli jakiś plemnik terminator z preejalulatu się zaplata to Bedzie miał mega utrudnione zadanie...

Co myślicie?
rozumiem fobie psychiczną- sama ja miałam. Teraz o dziwo na zastrzykach tego nie mam

Na początku może być i przerywany. Jeśli nie wymiotujesz, nie świrujesz z dietami, ziołami i innymi lekami, nie miewasz problemów żołądkowych, nie jesteś anorektyczką, alkoholiczką itp itd to nie powinnaś zajść w ciążę pilnując prawidłowego zażywania tabletek.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
(....)

Fobia przed zajciem w ciaze nazywa sie niedojrzalosc.
o przepraszam Cię bardzo, nie nazwałabym tak tego. Uprawiam seks z zabezpieczeniem, gdzieś tam z tyłu głowy jest myśl "a co jeśli", ale bez przesady. Wiem jak się w ciąże zachodzi i fobia wiąże się z tym, że więcej dzieci nie chce mieć, bo mnie nie stać.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 08:31   #3986
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
rozumiem fobie psychiczną- sama ja miałam. Teraz o dziwo na zastrzykach tego nie mam

Na początku może być i przerywany. Jeśli nie wymiotujesz, nie świrujesz z dietami, ziołami i innymi lekami, nie miewasz problemów żołądkowych, nie jesteś anorektyczką, alkoholiczką itp itd to nie powinnaś zajść w ciążę pilnując prawidłowego zażywania tabletek.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------



o przepraszam Cię bardzo, nie nazwałabym tak tego. Uprawiam seks z zabezpieczeniem, gdzieś tam z tyłu głowy jest myśl "a co jeśli", ale bez przesady. Wiem jak się w ciąże zachodzi i fobia wiąże się z tym, że więcej dzieci nie chce mieć, bo mnie nie stać.
Wiec ja to rozumiem tak, ze fobii nie masz. Osoba z "normalnym" podejsciem zabezpiecza sie, ufa antykoncepcji, wie, jakie sa mozliwosci, jak bedzie szansa na niechciana ciaze np. tabletka po. Kazdy sie zastanawia "co jesli", ale nie kazdy stosuje 5 metod antykoncepcji na raz, unika wspolzycia w strachu przed ciaza i robi test za testem. To nie jest normalne. Dojrzala osoba potrafi racjonalnie sobie przedstawic, ze w ciaze zachodzi sie tak i tak, moja metoda dziala tak i tak, musze postepowac tak i tak, by uniknac ciazy.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 08:57   #3987
AgataZep
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 18
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Powiedzcie jak to jest z tym 7 dniowy zabezpieczeniem? Czy 7 dnia mogę już uprawiać seks bez dodatkowego zabezpieczenia?
AgataZep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 08:57   #3988
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

7 dniowe zabezpieczenie? chyba jestem nie w temacie xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 09:11   #3989
AgataZep
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 18
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
7 dniowe zabezpieczenie? chyba jestem nie w temacie xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni w przypadku zaczecia stosowania tabletek i równolegle leku który mógł osłabić ich działanie. Teraz rozumiesz?
AgataZep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 09:12   #3990
bandra
Fuck google, ask me!
 
Avatar bandra
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7 898
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XI

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
7 dniowe zabezpieczenie? chyba jestem nie w temacie xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są takie pigułki podobno, ale jemu chodzi o dodatkowe przy tabsach.

Tydzień ma siedem dni, czy siódmego dnia możesz zacząć nowy tydzień? Nie, bo wtedy miałby sześć.
__________________
Caught in a landslide, no escape from reality.
Open your eyes, look up to the skies and see.

bandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-03 14:21:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:53.