Uciążliwe golenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-16, 16:26   #1
FrostEvil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8

Uciążliwe golenie


Witam mam 18 lat i mam problem z goleniem się.
Zacząłem golić się dosyć wcześnie, mam już bardzo gęsty czarny zarost. Staram się golić co 3-4 dni ale już po jednym dniu widać ślady zarostu. Bez problemu goliłbym się i codziennie no ale.. właśnie ale jest takie, że moja twarz najwidoczniej nie jest przystosowana do golenia. Golenie z włosem idzie jako tako lecz ono nie wystarcza a gdy ogolę się pod włos często zacinam się, mam lekki trądzik ale prawie zwalczony (ponad rok leczenia) po za tym gdy golę się co trzeci dzień ślady po poprzednich zacięciach nie znikają na dość aby nie zostały rozdrażnione ponownie, szczególnie pojawiają się na szyi. Czekam na rady, jakich kremów używać, jakie maszynki? Maszynki kupuje "jednorazówki" ale lepsze za około 20zł lecz i one przy goleniu pod włos zostawiają czerwone ślady. Proszę zadawać pytania Gdy golę się co 5-6 dni (ale w tedy już mam dość duuży zarost) śladów po zacięciach jest tylko ciut mniej.
FrostEvil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 15:28   #2
FrostEvil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8
Dot.: Uciążliwe golenie

Pomoże ktoś?
FrostEvil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 15:53   #3
gazda21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 19
Dot.: Uciążliwe golenie

Przed samym goleniem nasmaruj zarost zwykłą oliwką. Może być jakaś nawet dziecięcia ( ja stosuje oliwkę HIPP dla dzieci )
Zarost jest miększy, podatniejszy na golenie, skóra jest nawilżona i łątwiej się ogolić bez zacięć.

Ogol się najpierw z włosem, później nałóż jeszcze raz oliwkę - piankę czy co tam używasz i ogol się jeszcze raz tym razem z włosem.

Może troche czasochłonne, ale na pewno jest lepszy komfort golenia.
gazda21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 11:03   #4
lukaszewiczkarolina
Raczkowanie
 
Avatar lukaszewiczkarolina
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 60
Dot.: Uciążliwe golenie

Przy takich skłonnościach powinieneś:
- golic sie wtedy kiedy musisz, najlepiej niecodziennie, ale co 2-3 dni☠
- golic se wieczorem, aby potem miec czas nalozyc lagodzace preparaty☠

Przed użyciem maszynki polecam też☠masowanie brody☠okrężnymi ruchami tak, aby włosy "wstały". Twarz golimy w kierunku, w którym rosną włosy,☠od uszu do ust i od brody do szyi. Skórę należy również☠dobrze nawilżyć. Wszystkie te nawyki pomagają w zapobieganiu podrażnieniom po goleniu.Nie używać wody kolońskiej, która w składzie ma alkohol bardzo wysuszający i podrażniający lecz☠krem☠nawilżający.
__________________
<ciach_reklama>
lukaszewiczkarolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 13:05   #5
gazda21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 19
Dot.: Uciążliwe golenie

No i może taka banalna sprawa, ale pomaga - po goleniu umyj twarz zimną wodą. Fajna ulga, dobrze zamyka małe ranki, jakieś zacięcia. No i niweluje zaczerwienienie
gazda21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 16:01   #6
FrostEvil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8
Dot.: Uciążliwe golenie

A na tą oliwke nakładać potem jeszcze piankę do golenia? Jakie maszynki stosować?
FrostEvil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 22:21   #7
Specjalista Aspazji
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 43
Dot.: Uciążliwe golenie

Jeśli sprawia Ci to rzeczywiście duży problem możesz zastanowić się nad laserowym usuwaniem owłosienia. Laser jest także wykorzystywany przy leczeniu trądziku. Warto rozważyć takie rozwiązanie, by uniknąć nieestetycznych blizn.
Specjalista Aspazji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-17, 15:02   #8
diango
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Uciążliwe golenie

Pamiętaj, że im częściej się golisz tym gorzej bo zarost staje się bardziej twardy, ciemny i uciążliwy. Często zapomina się o kilku podstawowych zasadach jeśli chodzi o golenie i potem są problemy jak np. uczulenie. Mężczyźni mają tym bardziej trudniej bo na twarzy od razu wszystko widać Poczytaj sobię artukuł: http://www.rossnet.pl/skarb/artykul,...y-na-sucho,382 i pamietaj o prostych zasadach: golimy się zawsze z włosem a nie pod włos, używamy tylko swoich maszynek do golenia itp.
diango jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 09:48   #9
czerwcowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 25
Dot.: Uciążliwe golenie

Ja mam właśńie taki problem, że włosy mam bardzo grube i ciemnę, prawie jak mężczyzna na brodzie
czerwcowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 21:14   #10
Raquel_2
Raczkowanie
 
Avatar Raquel_2
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 151
Dot.: Uciążliwe golenie

A maszynka elektryczna? Czasem można ją dorwać w biedronce za 20-30 zł. Ja ją sobie kupiłam do depilacji ciała i bardzo sobie chwalę, bo raz że nie muszę co chwilę latać po nowe maszynki jednorazowe, to jeszcze nie ma podrażnień i zacięć. Polecam.
Raquel_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 07:23   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Uciążliwe golenie

a ja radzę inną rzecz - zapuścić brodę albo kupić trymer, żeby przycinać włoski na "kilkudniowy zarost". sporo moich kolegów zaprzestało golenia twarzy z powodu podrażnień skóry i na dobre im wyszło. nie dość, że nie cierpią to jeszcze super wyglądają.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-25 08:23:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.