Tampony - wątek zbiorczy! - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-31, 19:04   #1651
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paulinka3110 Pokaż wiadomość
Mi też się tak zdarza, że niby wyciągam i nie jest cały nasiąknięty a na przykład sznurek mam tylko ubrudzony i plamę na wkładce (nawet przy tamponach zawsze ją noszę tak żeby "w razie co" była podkładka).
Od dłuższego czasu używam tamponów z Biedronki bo odpowiadają mi jakościowo i cenowo, chociaż Facelle z rossa też są fajne. Udało mi się zdobyć 64 sztuki za 9.99 jak była promocja
Ja mam tak, jak rano po nocy ubieram tampona ( spie z podpaskami i rano zawsze biorę prysznic), mysle, że to dlatego, że scianki wewnatrz jednak sa we krwi blisko ujscia i stad wyciek tylko po sznureczku

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez klaudia2314 Pokaż wiadomość
ja zawsze smaruje tampona kremem żeby lepiej wchodził, robię już tak kilka miesięcy i żadnych dolegliwości niema
Ojej nie chcialaby mi sie. Wystarczy dobrac odpowiedniej wielkosci tampon i nic nie powinno ocierać.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 22:57   #1652
Matylda Skowronska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 13
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Ja całe życie używam mini,już chyba ze 20lat,a mimo to jak wczoraj wzięłam za mało kremu na czubek tampona to mi nie chciał wejść i musiałam więcej kremu wziąć.Oczywiście,mogłam go wepchnąć na siłę ale to chyba nie o to chodzi żeby się męczyć albo poobcierać.Pierwsze dni okresu to leci ze mnie jak z cebra i muszę tampony co 3 godziny zmieniać,gdybym bez kremu je wkładała to po takich 3 dniach wkładania i wyjmowania co parę godzin bym była cała poobcierana.Nawet tego nie biorę pod uwagę.Zresztą po co się męczyć.I dzisiaj już jadę na samych wkładkach Carefree,nie uznaję używania tamponów kiedy największa powódź już minęła.

Edytowane przez Matylda Skowronska
Czas edycji: 2012-08-31 o 22:59
Matylda Skowronska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 15:17   #1653
donimica
Rozeznanie
 
Avatar donimica
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląskie.
Wiadomości: 800
GG do donimica
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

ojejku. Ja od paru miesiecy uzywam tamponów - jestem nastolatką i jest to dla mnie o wiele wygodniejsze, jednak moje kolezanki sa zdziwione jak sie dowiedzialy o tamponach w każdym razie o okresie zapominam dzieki tamponom, moge normalnie ćwiczyć na wf i lepiej sie czuje przekonalam sie do nich od kiedy w szkole przyjechala pani z ob, dostalismy próbki. postanowilam spróbować i wszystko jest ok. jednej z moich kolezanek mama zabroniła używać tamponów oO troche dziwne.
__________________
włosomaniaczka


Stephen King
Lana Del Rey


licealistka
gram w siatkówkę

zwierzęta to nie zabawki!!!

koty najcudowniejsze na świecie
TVD, Gossip Girl, PLL
donimica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 15:47   #1654
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez donimica Pokaż wiadomość
ojejku. Ja od paru miesiecy uzywam tamponów - jestem nastolatką i jest to dla mnie o wiele wygodniejsze, jednak moje kolezanki sa zdziwione jak sie dowiedzialy o tamponach w każdym razie o okresie zapominam dzieki tamponom, moge normalnie ćwiczyć na wf i lepiej sie czuje przekonalam sie do nich od kiedy w szkole przyjechala pani z ob, dostalismy próbki. postanowilam spróbować i wszystko jest ok. jednej z moich kolezanek mama zabroniła używać tamponów oO troche dziwne.
szkoda, że nadal mamy w tym kraju niezły ciemnogród
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 19:27   #1655
donimica
Rozeznanie
 
Avatar donimica
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląskie.
Wiadomości: 800
GG do donimica
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
szkoda, że nadal mamy w tym kraju niezły ciemnogród
dokładnie... one nawet na stringi się krzywią
__________________
włosomaniaczka


Stephen King
Lana Del Rey


licealistka
gram w siatkówkę

zwierzęta to nie zabawki!!!

koty najcudowniejsze na świecie
TVD, Gossip Girl, PLL
donimica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 09:42   #1656
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez donimica Pokaż wiadomość
dokładnie... one nawet na stringi się krzywią
akurat na stringi mogą bo zbyt ciasne mogą powodować podrażnienia, najlepsze są bawełniane majteczki, szczególnie zimą
a tampony polecam, stosuję TYLKO tampony od 7 lat, zapomniałam jak to jest z podpaskami
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 09:53   #1657
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

a ja się muszę pożalić... miałam infekcję kilka msc temu, teraz muszę odbudowywać moją florę bakteryjną i obawiam się używać tamponów, bo może wrócić infekcja. Ehh mam już tego dość.
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 15:58   #1658
donimica
Rozeznanie
 
Avatar donimica
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląskie.
Wiadomości: 800
GG do donimica
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
akurat na stringi mogą bo zbyt ciasne mogą powodować podrażnienia, najlepsze są bawełniane majteczki, szczególnie zimą
a tampony polecam, stosuję TYLKO tampony od 7 lat, zapomniałam jak to jest z podpaskami
ale tutaj nie chodzi o samą zimę, bo np. miałam na rozpoczecie roku sukienke, która troche prześwituje i ubieram do niej stringi. jak sie skrzywiły
__________________
włosomaniaczka


Stephen King
Lana Del Rey


licealistka
gram w siatkówkę

zwierzęta to nie zabawki!!!

koty najcudowniejsze na świecie
TVD, Gossip Girl, PLL
donimica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 20:55   #1659
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez skaz Pokaż wiadomość
a ja się muszę pożalić... miałam infekcję kilka msc temu, teraz muszę odbudowywać moją florę bakteryjną i obawiam się używać tamponów, bo może wrócić infekcja. Ehh mam już tego dość.
Od kilku miesięcy co się mialo odbudować już się chyba odbudowało, jeśli coś w tym kierunku robisz. Ja miałam w zeszłym roku infekcję i niby miałam choć przez jedną miesiączkę odpocząć od tamponów ale na postanowieniu się skończyło....

Od tego są rozmiary bielizny żeby stringi nie były zbyt ciasne. Ale coś takiego jest, jakieś 10 lat temu była wielka moda na stringi a teraz wielki odwrót I wielkie wizażowe debaty o wyższości bokserek :P
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 10:06   #1660
Matylda Skowronska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 13
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Dokładnie. Flora bakteryjna się odbudowuje przez jeden dzień, wkładasz jedną tabletkę Lactovaginalu na noc i rano jest wszystko w porządku. A jak jest naprawdę ciężka infekcja to 2-3 nocki z Lactovaginalem i po infekcji ani śladu. Podczas pierwszej miesiączki po infekcji tampony probiotyczne Ellen i nie wierzę że jest jakaś infekcja która po Lactovaginalu i tamponach Ellen będzie jeszcze trwała. U mnie zazwyczaj jedna tabletka Lactovaginalu na noc zawsze pomogła, a jak było naprawdę ciężko to 3 noce pod rząd, ale zazwyczaj po dwóch to już śladu nie było. I do mycia nie używać żadnych ostrych mydeł, najlepszy jest Lactacyd ale on jest trochę drogi,może być jakiekolwiek inne mydło czy płyn do higieny intymnej, ważne jest żeby było przeznaczone do higieny intymnej, pełno tego w marketach teraz jest. Tylko tą tabletkę do pochwy to sobie wsuwamy nie z długimi paznokciami bo jeszcze sobie można więcej szkód narobić niż pożytku wprowadzając bakterie i sprawiając sobie ból długimi paznokciami, ja zawsze zakładam prezerwatywę na palec i wtedy wsuwam, mogą być też rękawiczki jednorazowe diagnostyczne jak ktoś ma takie w domu, a jak nie to prezerwatywę żeby sobie na palec założyć chyba każda ma, nie żyjemy w średniowieczu.
Matylda Skowronska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 10:16   #1661
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Ten Lactacyd to nie każdemu pasuje, mnie podrażnia jak nic innego i wyrzuciałam go po kilku dniach.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 11:41   #1662
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Matylda Skowronska Pokaż wiadomość
Dokładnie. Flora bakteryjna się odbudowuje przez jeden dzień, wkładasz jedną tabletkę Lactovaginalu na noc i rano jest wszystko w porządku. A jak jest naprawdę ciężka infekcja to 2-3 nocki z Lactovaginalem i po infekcji ani śladu. Podczas pierwszej miesiączki po infekcji tampony probiotyczne Ellen i nie wierzę że jest jakaś infekcja która po Lactovaginalu i tamponach Ellen będzie jeszcze trwała. U mnie zazwyczaj jedna tabletka Lactovaginalu na noc zawsze pomogła, a jak było naprawdę ciężko to 3 noce pod rząd, ale zazwyczaj po dwóch to już śladu nie było. I do mycia nie używać żadnych ostrych mydeł, najlepszy jest Lactacyd ale on jest trochę drogi,może być jakiekolwiek inne mydło czy płyn do higieny intymnej, ważne jest żeby było przeznaczone do higieny intymnej, pełno tego w marketach teraz jest. Tylko tą tabletkę do pochwy to sobie wsuwamy nie z długimi paznokciami bo jeszcze sobie można więcej szkód narobić niż pożytku wprowadzając bakterie i sprawiając sobie ból długimi paznokciami, ja zawsze zakładam prezerwatywę na palec i wtedy wsuwam, mogą być też rękawiczki jednorazowe diagnostyczne jak ktoś ma takie w domu, a jak nie to prezerwatywę żeby sobie na palec założyć chyba każda ma, nie żyjemy w średniowieczu.
robiłam badania i po tej mojej infekcji okazało się że nie mam w ogóle w sobie tych dobrych bakterii. Piekło mnie przez to, brałam Lactovaginal, ale nadal czuję, że nie jest ok, nie odbudowuje się to tak szybko jak mówisz.
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 18:58   #1663
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez skaz Pokaż wiadomość
a ja się muszę pożalić... miałam infekcję kilka msc temu, teraz muszę odbudowywać moją florę bakteryjną i obawiam się używać tamponów, bo może wrócić infekcja. Ehh mam już tego dość.
ja już od dawna nie używam tamponów przez to że kiedyś straszne miałam nawroty infekcji :/ może w przeciągu ostatnich dwóch lat z 2-3 razy użyłam tamponów

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Ten Lactacyd to nie każdemu pasuje, mnie podrażnia jak nic innego i wyrzuciałam go po kilku dniach.
mi też jakoś średnio pasował, najpierw używałam ziaji z korą dębu, teraz jestem wielką fanką AA Help ale widziałam nowy płyn od lacibios femina (protecta), to jak mi się AA skończy to wypróbuję

Cytat:
Napisane przez skaz Pokaż wiadomość
robiłam badania i po tej mojej infekcji okazało się że nie mam w ogóle w sobie tych dobrych bakterii. Piekło mnie przez to, brałam Lactovaginal, ale nadal czuję, że nie jest ok, nie odbudowuje się to tak szybko jak mówisz.
no niestety, probiotyki lepiej jest stosować regularnie.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 11:01   #1664
ckarmel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Tampony ob

Za kilka dni jadę na wycieczkę i akurat na te dni mi wypada okres. Jak na złość, cykl mam bardzo długi, a na wyjeździe będę tylko 5 dni. Jak dotąd jeszcze nie stosowałam tamponów, ale wtedy nie będę miała wyjścia. Słyszałam, że wiele kobiet chwali sobie właśnie ob i w związku z tym mam pytania: czy mocno przeciekają? Miała już któraś z Was wpadkę z ob?Wystarczy zwykła wkładka czy lepiej podpaska? Bo ja już sama nie wiem;/
ckarmel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 11:28   #1665
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Tampony ob

W ogóle nie przeciekają. chyba, ze są całe przesiąknięte, bo ich zbyt długo nie zmieniasz.Wkładka powinna wystarczyć.
Widzę tu inny problem. Jeśli nigdy nie używałaś tamponów, to możesz mieć problem z ich aplikacją.
Polecam z siateczką ułatwiającą aplikację, a najlepiej w ogóle z aplikatorem.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 13:33   #1666
Agatron
Raczkowanie
 
Avatar Agatron
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: W
Wiadomości: 122
Dot.: Tampony ob

Wkładka wystarczy, należy tylko pamiętać o zmianie, wtedy na pewno nie przesiąknie. Polecam Ci Tampaxy, ze względu na łatwą aplikację oraz na większą higienę przy aplikacji.
Agatron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 14:38   #1667
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Tampony ob

Ja stosuje ob od pierwszej miesiączki, czyli już wieeele lat. Polecam je, przy czym jak dziewczyny piszą, jeśli nigdy nie stosowałaś tamponów, mogłabyś mieć problem z aplikacją, najlepiej poćwiczyć w domowym zaciszu, oczywiście w trakcie okresu.
Ob polecam mnie nigdy nie zawiodły.
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 20:22   #1668
276d924b6d44d1dd51e5207bd64705d2b943979b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 67
Odp: Tampony ob

Treść usunięta
276d924b6d44d1dd51e5207bd64705d2b943979b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 17:32   #1669
smerfetka_16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
Dot.: Tampony ob

ob nie przeciekają, ale w sumie inne tampony tez nie jeżeli zmieniasz je regularnie np co 4 godziny, z resztą wszystko jest opisane na ulotce
smerfetka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 06:07   #1670
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Tampony ob

Musisz poczytać informacje na opakowaniach i wybrać tampony odpowiednie dla siebie, oczywiście zwracasz uwagę na chłonność
(ilość kropelek na opakowaniach) jeśli masz obfite krwawienia to sięgasz po tampony z większą ilością kropelek, a jeśli mniejsze to wiadomo

Tampony są niezwykle komfortowe trzeba tylko pamiętać o ich regularnym zmienianiu, żeby nie nabawić się infekcji i analogicznie do powyższego tekstu jeśli masz obfite miesiączki wymiana powinna być częstsza na pewno nie można przetrzymywać go dłużej niż jest to zalecane.


Jeśli chodzi o samą aplikację to są różne sposoby albo aplikator albo własnoręcznie (podmywając się osuszasz części intymne przybierasz pozycję na Małysza i wskazującym palcem umieszczasz tampon - pamiętaj, że jeśli umieścisz go prawidłowo nie powinnaś go w ogóle czuć początki mogą być trudne, ale praktyka czyni mistrza- każda z Nas doskonale zna swoje ciało więc na pewno szybko wychwycisz ten moment!

Życzę powodzenia
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 17:11   #1671
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Tampony ob

Stosowałam już wiele tamponów, różnych firm. OB należą do jednych z droższych. Szczerze mówiąc nie widzę różnicy pomiędzy OB a tamponami innej firmy. Osobiście kupuje tańsze mało znanych firm np w biedronce, rossmanie bądź tesco ponieważ tak jak pisałam nie widzę różnicy.
Co do przeciekania to może to się zdarzyć z każdym tamponem. To też zależy od obfitości okresu - u mnie pierwsze dwa dni są ciężkie więc zdarzyło mi się używając słynnego OB, że po 1-2 godz tampon przeciekł (przy stosowaniu SUPER). Oczywiście, zawsze stosuję wkładkę dodatkowo dla pełnego bezpieczeństwa. Zazwyczaj kupuje dwa opakowania SUPER na te pierwsze dni i NORMAL na później.
Ogólnie wydaje mi się, że są trochę przereklamowane niczym Lactacyd do higieny intymnej - jakiż to on wspaniały, zawiera kwas mlekowy.. no zawiera tylko na którym miejscu w składzie? Są inne tańsze o niebo lepsze. Tak samo jest z tamponami.

Zaprzestałam używania tamponów i Tobie też polecam tylko w wyjątkowych sytuacjach je stosować.
__________________
Zuzia 24.09.2014

Edytowane przez God Of War 20
Czas edycji: 2013-06-04 o 17:14
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 12:31   #1672
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: Tampony ob

Ja kupuję tańsze z biedronki i są ok jak dla mnie. Bardzo dobre tylko że drogie są BEPPY. Są jak gąbeczka, nie mają sznureczków, można w nich nawet uprawiać seks. Ale jak na początek dla Ciebie proponowałabym jakieś z aplikatorem. Kiedyś były tampaxy ale nie wiem czy jeszcze są
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 18:39   #1673
Anq91
Przyczajenie
 
Avatar Anq91
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: KrakĂłw
Wiadomości: 21
Dot.: Tampony ob

Koniecznie na pierwszy raz zainwestuj w dobre tampony, z aplikatorem [Tampax] albo takie z powłoczką z siateczki, które łatwo się "wślizgują" gdzie trzeba.

Muszę Ci powiedzieć, że wcale nie jest tak, jak mówią koleżanki, że tampony innych marek są identyczne. Guzik prawda. Jeżeli nie masz problemów z wrażliwością miejsc intymnych, i nie boisz się otarć - śmiało korzystaj z dowolnych.

Ja jeżeli nie użyję OB, to wiem, że na drugi dzień będę płakać. Wszystkie inne tampony mnie ocierają, ugniatają i pieczą - mimo takiej samej procedury aplikacji. Po prostu muszę mieć te z siateczką, inaczej otarcia, dyskomfort, a w efekcie infekcja murowana

Co do Tampaxów, to racja, aplikuje się je świetnie! Do momentu ich wyjęcia... Otóż nie mają one charakterystycznego, podłużnego kształtu, tylko po wyciągnięciu ich z pochwy mamy do czynienia z wielkim kawałem ligniny na sznurku. Niekomfortowo się je wyciąga, a podczas nasiąkania zmieniają kształt, przez co mogą zacząć ugniatać i ocierać.

Warto także, na początku, dla ułatwienia poślizgu zastosować trochę wazeliny, lub maści z wit. A, dzięki temu łatwiej umieścisz tampon.

Nic się nie martw, tampony nie przeciekają. Trzeba tylko je zmieniać, inaczej po prostu przestają chłonąć i wszystko wypłynie z Ciebie tak samo, jakbyś nie miała nic w środku. Dlatego, jak pisałaś, warto zabezpieczyć się wkładką higieniczną. I pamiętaj, by tampony zmieniać co około 4h, w upalne dni wydzielina miesiączkowa jest kompletnym pożywieniem dla bakterii i grzybów, przez co stosując tampony trzeba przesadnie wręcz dbać o higienę.
I pamiętaj także, by zmieniać je po wyjściu z basenu, lub z wody, bo wtedy także stanowią zagrożenie. No i poczytaj wszystkie informacje dot. ZWT, które może grozić użytkowniczkom tamponów.
Anq91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 17:12   #1674
berry93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 108
Dot.: Tampony ob

Osobiście nienawidzę tamponów, nigdy nie potrafię dobrze zaaplikować. Bywało, że włożyłam i zadowolona usiadłam sobie na krześle...ból nie do opisania Dlatego je odstawiłam i stwierdziłam, że wrócę do podpasek. Jednak kiedy cudem udało mi się zaaplikować byłam zadowolona. Z reguły nie przeciekają, ale warto użyć wkładki. Nie ma opcji żeby sznurek się urwał, a tampon "zgubił". Działają tak jak mają działać
berry93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 17:25   #1675
anulkas1990
Raczkowanie
 
Avatar anulkas1990
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 119
Dot.: Tampony ob

Ja zawsze miałam problemy z aplikacją tamponu, dlatego używam tych z aplikatorem. Kiedyś używałam Tampaxów, ale gry teraz patrzę na cenę (powyżej 10 zł) to z nich rezygnuję. Mam zamiennik z rosmanna (ok 4 zł) i nie widzę różnicy, więc po co przepłacać . W takie upalne dni to czuję,że nieprzyjemnie nie pachnę.
__________________
21.08.2009 jesteśmy razem
18.01.2011
zaręczona


22.08.2015
nasz ślub
anulkas1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 11:10   #1676
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Tampony ob

a ja właśnie czuję różnicę... te z rosmana i tesco się dziwnie zwijają w środku, albo ja coś źle robię...
ja używam OB, tampo bella albo naturelle i wszystko zawsze okej najbardziej lubię naturellę, ale różne są opinie
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 13:34   #1677
czystowlosa
Przyczajenie
 
Avatar czystowlosa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 3
Dot.: Tampony ob

ja miałam raz wpadkę i się nieco zniechęciłam do tamponów, choć na wyjazdach je używam. najlepiej z wymieniać dość często, wtedy masz pewność, że nic nie przecieknie.
__________________
Uwielbiam moment kiedy wstaje rano i zatapiam stopy i miękkim i przyjemny w dotyku dywanie shaggy. Koniec z zimnymi panelami.
czystowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 16:29   #1678
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Tampax, Tampax compak, Tampax pearl, bella, tesco, lil-lets, boots.
I co fajne są te Tampax pearl ?
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 13:15   #1679
Ola-zz
Rozeznanie
 
Avatar Ola-zz
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 851
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Oj pamiętam jak się bałam tamponów. Pierwsza miesiączka była w wieku 11 lat więc zaczęłam od podpasek Always innych nie używałam. Później dostałam próbkę tamponów ob mini. Ile razy na nie zerkałam i myślałam o jej jak wsadzić przecież jestem dziewicą. Po wielu latach spróbowałam, wcześniej nie czułam potrzeby by używać tamponów choć podpaski latem były bardzo uciążliwe bo gorąco no i zawsze miałam wrażenie, że mogą się odznaczyć pod obcisłą spódnicą. No dobra w końcu się zdenerwowałam i powiedziałam włożę sobie ten tampon, wyrzuciłam 2 tampony i dopiero trzeci wszedł idealnie i było wygodnie. Później wyuczyłam się jak wkładać tampon nawet jak jest się dziewicą. W tym okresie używałam tylko i wyłącznie mini ob. Bo utracie błony jeszcze lepiej się zakłada tampony ale zauważyłam, że mini są jakby za małe, mam wrażenie, że się przesuwają a w szczególnością po stosunku ale wtedy to i nawet Comfort potrafi się przesunąć. Ja w czasie okresu gdy mam obfitsze krwawienie używam Comfort oba w słabsze dni mini lub tylko wkładki. Jeśli chodzi o sytuacje gdy urwie się sznurek ja takiej nigdy nie miałam choć używam tampony od 4 lat. Jednakże zrobiłam doświadczenie założyłam tampon i próbowałam go wyjąć nie używając sznurka: 1 metoda jak tampon mocno nasiąknie to przesuwa się ku wyjściu więc spokojnie się go złapie palcami. 2 metoda można od razu wyjąć go dwoma palcami tylko trochę trzeba się pomęczyć by go złapać. Osobiście najpierw polecam masturbację bo wtedy pochwa lepiej się rozszerza nic nie boli i tampon nasiąknie wydzieliną czyli i także zacznie się przesuwać. Od tego doświadczenia nie boję się, że sznurek się urwie. Grunt to opanowanie i spokój. Tylko się nie stresować.
Jeśli chodzi o noce to także używam tampony i np wymienię go po 6 godzinach, nigdy nie kapało z mnie. Choć początkowo się ich bałam to teraz nie i szczerze je polecam. A w podróży gdy nie ma możliwości umycia rąk polecam żel do mycia rąk i następnie przetrzeć ręce chusteczkami do higieny intymnej. Zero bakterii. Ja przy każdej wymianie ob podmywam się lub przecieram chusteczką do higieny intymnej i nigdy nie miałam żadnej infekcji. Mój ginekolog poleca tampony. Jeszcze jedno mnie czasami w podpaskach denerwowało, że w nocy potrafiła się przesunąć albo majtki przesunęły i była plama.
Ola-zz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 14:53   #1680
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Tampony - wątek zbiorczy!

Szczerze to ja nie wiem kto jeszcze wdzisiejszych czasach używa podpasek . Ja tampony zaczęłam używać "koope" lat temu pewńie po mojej 2 miesiaczce i w tej chwili nie wiem juz co to podpaska. W słabsze dni na noc zakładam jedyńie wkladke a kiedy krwawieńie jest silniejsze śpię z tamponem i raz w nocy wstaje wymienic . Nie wyobrażam sobie zakładać podpaski .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-16 19:14:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:58.