Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-29, 23:53   #1
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857

Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)


Po rozmowie z jedną z wizażanek postanowiłyśmy założyć wątek dotyczący RAJDÓW SAMOCHODOWYCH.
Chciałabym zaprosić do rozmów wszystkich, którzy się nimi interesują lub w nich uczestniczą.
Startowałam w KJS przez kilka lat na dolnym śląsku jako pilot. Przygotowywałam się do startu jako kierowca- jednak przeprowadziłam się na śląsk i niestety nie znam tutaj nikogo kogo pasjonują wyścigi, szybka jazda po szutrach i "zamieszanie w papierach" żeby pachołek odpowiednio "objechać"
ZAPRASZAM
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 23:57   #2
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

ech co bym dała żeby mieć samochód z klatką, kierowcę i mechanika chciałabym kiedys sprobować jako pilot, bo kierowca ze mnie żaden przynajmniej na razie.
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 00:04   #3
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
ech co bym dała żeby mieć samochód z klatką, kierowcę i mechanika chciałabym kiedys sprobować jako pilot, bo kierowca ze mnie żaden przynajmniej na razie.
a skąd jesteś??? Chodzi mi o miejscowość bądź region
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 08:43   #4
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Jestem z opolskiego, w mojej okolicy nie ma wyscigow rajdowych . Za młodu jezdzilo sie z kolegami na amatorskie wyscigi, ale to glupie i szalone było

Edytowane przez Lea_
Czas edycji: 2009-08-30 o 08:45
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 09:39   #5
anulka24
Raczkowanie
 
Avatar anulka24
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 209
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
ech co bym dała żeby mieć samochód z klatką, kierowcę i mechanika chciałabym kiedys sprobować jako pilot, bo kierowca ze mnie żaden przynajmniej na razie.
Lea, jakby co, mechanika Ci mogę dostarczyć, mój Tż zajmuje się off roadem
anulka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 09:55   #6
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

heh dzieki , kierowce tez bym na upartego znalazła, najgorszy ten samochód...
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 09:59   #7
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Moje marzenie wziąć udział w ajdzie i zostac kierowcą tira oba pewnie się nie spełnią
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-30, 10:11   #8
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Kto wie, marzenia są po to , żeby je spełniać. Ja do wczoraj tylko po cichu myslalam o rajdach samochodowych a teraz uwazam, że może to być realne.
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 12:04   #9
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
Jestem z opolskiego, w mojej okolicy nie ma wyscigow rajdowych . Za młodu jezdzilo sie z kolegami na amatorskie wyscigi, ale to glupie i szalone było
Na bank są Znajdź tylko automobil klub w google i wszystko Ci się wyświetli Albo jak znajdę czas to jeszcze dzisiaj Ci poszukam Ja mieszkam koło Katowic.... są świetne rajdy koło Krakowa - chyba najlepsze z tego co słyszałam. Jak by co zawsze można się zgadać.... Ja auto, mechanika i kierowcę tak jak by posiadam Tylko musiałby dojechać kilkaset km
A w sumie auta z klatką mieć nie trzeba- nie ma takich wymogów na KJS.
Więc szukaj kolegę zapalonego do szybkiej jazdy z autem najlepiej na benzynę i napęd na tył, a mechanikiem się mogę podzielić Do tego kasa na przygotowanie auta i na wpisowe i do dzieła

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
Kto wie, marzenia są po to , żeby je spełniać. Ja do wczoraj tylko po cichu myslalam o rajdach samochodowych a teraz uwazam, że może to być realne.
Dokładnie. I nic tu do tego (nawiązuję do naszej wczorajszej rozmowy) nie ma chłopak , które chce się już ustabilizować.
Żyjemy tylko raz (ponoć) i trzeba spełniać się i korzystać z życia

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Moje marzenie wziąć udział w ajdzie i zostac kierowcą tira oba pewnie się nie spełnią
Dlaczego maja się nie spełnić? Wystarczy zrobić prawko na Tira- pracy z tego co wiem jest dużo.
Udział w rajdzie Polecam- świetne przeżycia. Lecieć szutrem i wyjść z auta zakurzoną - bezcenne

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
heh dzieki , kierowce tez bym na upartego znalazła, najgorszy ten samochód...
a i jeszcze jedno. Do KJSów nie potrzebujesz Subaru Impezy czy MITSUBISHI Lancer wystarczy maluszek z nieco większym silnikiem. Na takim rajdzie kręcisz się wokół pachołków, czasem się zdarza, ze na 4 przejazdy tylko jeden ma odcinek szutrowy, gdzie jest możliwość włączenia 3-go biegu.... A nawet nie mając auta a chcąc się realizować to na allegro takie "bryczki" już za 1500zł można kupić i czasem się zdaży że i klatkę już mają. Ale mechanik konieczny- maluch to skarbonka- na każdy rajd w sumie trzeba wydać trochę kasy.

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
Jestem z opolskiego, w mojej okolicy nie ma wyscigow rajdowych . Za młodu jezdzilo sie z kolegami na amatorskie wyscigi, ale to glupie i szalone było
sprawdziłam- jest w Opolu AK OPOLSKI

---------- Dopisano o 13:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Automobilklub Opolski
45-837 Opole, ul. Wrocławska 102, tel./fax (077) 474 59 19,
email: autoopol@onet.pl
http://automobilklub.opole.pl/




A JESZCZE JEDNO- NIE TRZEBA ZAPISAĆ SIĘ DO ak ŻEBY STARTWAĆ W RAJDACH kjs
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 12:41   #10
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Jejku, może naprawde skorzystam i zainteresuje sie tym na powaznie, fajnie by bylo skoro w Opolu jest taki klub... TZ siedzi w irlandii wiec nic mu do tego przynejmniej bedzie mial jeszcze jeden powod zeby do mnie wrocic
Do Krakowa to dla mnie za daleko, mam prace i musze tez starac sie pogodzic jedno z drugim, dlatego na poczatek mysle ze Opole bedzie odpowiednie.
Ślicznie dziekuje za informacje, do wczoraj wogole nie myslalam o tym powaznie ale teraz ... musze tylko jakiegos rozsadnego kolege namowic

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Dlaczego maja się nie spełnić? Wystarczy zrobić prawko na Tira- pracy z tego co wiem jest dużo.
Udział w rajdzie Polecam- świetne przeżycia. Lecieć szutrem i wyjść z auta zakurzoną - bezcenne
Tez tak uważam
Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 18:51   #11
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

NA tira robie wiosna. A co do rajdów to jakie są wymagania jeżeli chodzi o samochód?
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 10:51   #12
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
NA tira robie wiosna. A co do rajdów to jakie są wymagania jeżeli chodzi o samochód?
Jeśli zaczynasz brać udział w rajdach samochodowych to bierzesz udział w tzw KJS'ach tam możesz sobie zrobić licencję i startować wyżej.

AUTO
*zarejestrowane, opłacone (tak samo jak takim co normalnie się jeździ po drogach)
*sprawne technicznie
dodatkowo może mieć klatkę. Z doświadczenia uważam , że lepsze na takie wyścigi jest auto z napędem na tylne koła. Nie ma znaczenia jaką pojemność samochodu wybierzesz. Start w rajdach podzielony jest na klasy aut według ich pojemności.
My zawsze z auta przed startem wyrzucaliśmy z niego dodatkowy "balast" by było lżejsze. Czyli wszystko co można wyciągnąć: kanapę tylną, odtwarzacz muzyki, dywaniki itd.


KIEROWCA
*musi mieć prawo jazdy
*musi ufać pilotowi i dobrze się z nim dogadywać
*musi mieć kask

PILOT
*musi mieć skończone 17 lat ale nie musi mieć prawa jazdy
*musi nauczyć się wcześniej odczytywać notatki , które w dniu rajdu wręczy mu organizator (lepiej wcześniej poczytać książki o tej tematyce- wyjaśnione jest wszystko)
*powinien dobrze dogadywać się z kierowcą
*musi mieć kask
*dodatkowo proponuję wziąć ze sobą pisaki kilka kolorów (ułatwią odczytanie "przejazdu"), notesik (jeśli chcesz startować w większej ilości rajdów i porównywać osiągnięcia z danej pętli warto wszystko notować), długopis, stoper (to z doświadczenia- zdarzyło nam się, że mierzący czas dodawał nam kilka sekund- jak zobaczył stoper , odechciało mu się wymyślania), zegarek (zsynchronizowany z zegarem organizatora), drugie śniadanie i picie (na rajd zazwyczaj wjeżdża się ok 7-8 rano a poczęstunek/obiad dają dopiero na ogłoszeniu wyników czyli ok 18-20 wieczorem- można zgłodnieć)

MECHANIK
*skrzynka z narzędziami i wiaderko piwa


DODATKOWO potrzebne są pieniążki jak wiadomo. Nie proponuję jechać na rajd nowiutkim autem z nowymi oponami.... po jednym rajdzie nie będą już nowe więc kasa potrzebna na:
*opony
*paliwo
*wpisowe (70-120zł)
*mandat (jednakże rajd jest tak zorganizowany aby na odcinkach dojazdowych nie musieć się spieszyć i jechać zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Niestety tam, gdzie rajd- tam i policja i czasem się zdarza, ze zatrzymują auta by sprawdzić tak po prostu, wtedy tracimy czas, zaczynamy się spieszyć i mandat gotowy bo zazwyczaj za kolejnym krzakiem stoi kolejny radiowóz)

Chyba tyle, co potrzebne na taki rajdzik
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 12:09   #13
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Aha baaaardzo Ci dziękuje za to wyjaśnienie . Samochód mam troche by w niego trzeba włożyć ale nie mam ani pilota ani mechanika no i te mandaty przerażają. Ogólnie super sprawa z tymi rajdami ale ja muszę się jeszcze wstrzymać, niestety.
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 14:36   #14
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Aha baaaardzo Ci dziękuje za to wyjaśnienie . Samochód mam troche by w niego trzeba włożyć ale nie mam ani pilota ani mechanika no i te mandaty przerażają. Ogólnie super sprawa z tymi rajdami ale ja muszę się jeszcze wstrzymać, niestety.
A to Ty sama chciałabyś być kierowcą??? Łoł Musisz dobrze jeździć
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 16:21   #15
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

No jasne że ja, ew być pilotem ale w takim wypadku nie mam kierowcy. Nie jeżdżę super i pewnie w takim rajdzie nie miałabym szans ale z czasem pewnie by mi szło coraz lepiej
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 20:29   #16
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
No jasne że ja, ew być pilotem ale w takim wypadku nie mam kierowcy. Nie jeżdżę super i pewnie w takim rajdzie nie miałabym szans ale z czasem pewnie by mi szło coraz lepiej
kochana na początku nie liczy się zdobycie podium... Sama satysfakcja, adrenalinka przed startem, klimat jaki tam panuje- to jest najważniejsze i super. Wszyscy są dla siebie mili, przyjaźnie nastawiani, uśmiechnięci. Wiążesz nowe znajomości, wymieniasz doświadczenia.
A co do tego, że super nie jeździsz. Zawsze mozesz wziać kilka opon starych, jakieś pachołki i jechać na któryś z placy i ćwiczyć, ćwiczyć. Oczywiście z kimś. Obrysować trasę, jeździć w kółko milion razy i mierzyć czas każdego przejazdu. Nie bać się "ręcznego" i idzie jak z płatka Często tam, gdzie odbywają się rajdy można wjechać za zgodą oczywiście właściciela i poćwiczyć (pamiętając ZAWSZE o kasku- bo dachować wcale nie jest trudno)

I widzę, że póki co ni widu ni słychu zapalonych rajdowniczek
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 20:46   #17
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Nio jasne że na początku ważna jest zabawa, a wszystko można wycwiczyć wclae nie myślałam że swiat zawojuje. Co do zapalonych rajdowniczek to to nie jest takie proste coż z tego ze barzdo bym chciała jak jest cala masa przeszkód. Auto - przecież wiadomo że ne wezme swojego bo mi go po prostu szkoda a drugi musiałabym remontowac co pewnie tanie nie będzie, po drugie nie mam mechanika tata mogłby być ale on jest kierową i wraca raz na 3 tyg, nie mam pilota no jak na razie to ja nic nie mam może kiedyś i fajnie że jest taki wątek dużo się dowiedziałam i dzięki temu nie straciłam nadzieii że to jest możliwe.
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 21:44   #18
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Nio jasne że na początku ważna jest zabawa, a wszystko można wycwiczyć wclae nie myślałam że swiat zawojuje. Co do zapalonych rajdowniczek to to nie jest takie proste coż z tego ze barzdo bym chciała jak jest cala masa przeszkód. Auto - przecież wiadomo że ne wezme swojego bo mi go po prostu szkoda a drugi musiałabym remontowac co pewnie tanie nie będzie, po drugie nie mam mechanika tata mogłby być ale on jest kierową i wraca raz na 3 tyg, nie mam pilota no jak na razie to ja nic nie mam może kiedyś i fajnie że jest taki wątek dużo się dowiedziałam i dzięki temu nie straciłam nadzieii że to jest możliwe.
Ale czemu nie weźmiesz swojego? Przecież nie zostaną z niego "wióry" a taniej będzie ci kupić używane opony w wulkanizatorni np. niż remontować auto. Rajd taki nie zniszczy ci nie wiadomo w jaki sposób samochodu Tam nie osiągasz nie wiadomo jakich prędkości. Masz plac, na nim rozstawionych kilka pachołków, które musisz objechać zgodnie z wytyczoną trasą. Jedziesz na góra II biegu wszystko. Pilota już masz (MNIE) A jak auto masz sprawne technicznie to mechanik nie potrzebny Ci. Bardziej jak byś chciała maluchem jechać to tak- bo zabierak urwiesz i po rajdzie.
Byłaś kiedyś na takim KJSie?
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 23:04   #19
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Mimo wszystko swojego auta nie wezmę. Byłam jak byłam malutka pamiętam tylko fragmenty. Narazie zaczynam studia chcę zrobić to C+E, ale może jakoś na wiosnę. A skąd jesteś?
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"

Edytowane przez krowa118
Czas edycji: 2009-08-31 o 23:07
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-01, 09:33   #20
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Mimo wszystko swojego auta nie wezmę. Byłam jak byłam malutka pamiętam tylko fragmenty. Narazie zaczynam studia chcę zrobić to C+E, ale może jakoś na wiosnę. A skąd jesteś?
Ja z okolic Katowic
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 10:45   #21
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Aha no to jednak kawałek ode mnie, ale bywam w Katowicach
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 12:12   #22
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Aha no to jednak kawałek ode mnie, ale bywam w Katowicach
No kawałek jest. Ale tragedii nie ma
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 12:34   #23
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Nio można by sie zgadać i "obejżeć" taki rajd bo niewiele z niego pamietam
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:29   #24
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Nio można by sie zgadać i "obejżeć" taki rajd bo niewiele z niego pamietam
można by. Sprawdzę później kalendarz imprez i moze coś wybierzemy
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 18:33   #25
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Ok to czekam
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:28   #26
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Ok to czekam
http://www.rajdy.hoga.pl/terminarz/default.asp?rodzaj=6 tu jest co nie co.... ale poszukam jeszcze po AK tam na pewno jakoś lepiej będzie. Jeszcze jedno.... gdzie mam ich szukać? Gdzieś pomiędzy nami pewnie ale wątpie zeby coś było. Ewentualnie Kraków co?
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 20:47   #27
krowa118
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Wolałabym jednak katowice i okolice. Zreszta to i tak zalezy od terminow
__________________
Przejechałam dopiero: 32 000km

"Jeździć szybko nie znaczy jeździć dobrze"
krowa118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 21:18   #28
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Cytat:
Napisane przez krowa118 Pokaż wiadomość
Wolałabym jednak katowice i okolice. Zreszta to i tak zalezy od terminow
To tak, na razie znalazłam KJS w Dąbrowie Górniczej- będzie 13 września:
13 września Stowarzyszenie S4 zadebiutuje z nową imprezą samochodową – Kryterium Dąbrowa Górnicza o Puchar Prezydenta Miasta. Bazą zawodów będzie budynek Urzędu Miasta. Zawodnicy będą mieli do pokonania próbę sportową długości ok.1500 m podczas trzech przejazdów.


PROGRAM IMPREZY
Zamknięcie listy zgłoszeń 13.09.2009 godz. 8.00
Odbiór administracyjny 13.09.2009 godz. 7.00 – 8.30
Badanie kontrolne BK-1 13.09.2009 godz. 7.30 – 8.45
Pierwsze posiedzenie ZSS 13.09.2009 godz. 9.00
Publ. listy załóg dop. do startu 13.09.2009 godz. 9.45
Odprawa uczestników 13.09.2009 godz. 10.00
Przejazd zapoznawczy 13.09.2009 godz. 10.30
Start 1 załogi 13.09.2009 godz. 11.00
Meta 1 załogi 13.09.2009 godz. 15.45
Badanie kontrolne – BK 2 13.09.2009 godz. 16.00
Drugie posiedzenie ZSS 13.09.2009 godz. 16.30
Opub. prowiz. klasyfikacji końcowej 13.09.2009 godz. 17.30
Opub. kl. końcowej i rozdanie nagród 13.09.2009 godz. 18.00

Start – Dąbrowa Górnicza, UM, ul. Graniczna 21
Meta – Dąbrowa Górnicza, UM, ul. Graniczna 21
Park zamknięty – Dąbrowa Górnicza, UM, ul. Graniczna 21

szukam dalej

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

na te dni to tyle wyszukałam, jutro poszperam jeszcze bo wiem że i w sosnowcu ruszyły rajdy
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 19:49   #29
monroe_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 56
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

Ello! wznawiam wątek
Nie wiedziałam, że są tutaj i pasjonatki rajdów!

Powożę we Wrocławiu Buduję rajdówkę. Mam subaru imprezkę.
monroe_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 14:25   #30
mermaidia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 124
Dot.: Kocham rajdy- zapraszamy startujących i tych którzy się nimi interesują:)

są pasjonatki, a jakże! Na razie jedynie rajdów spod świateł

Ja już trochę się naczytałam o licencjach rajdowych, rajdach itp. i stwierdzam, że na takie zabawy trzeba mieć przede wszystkim pieniądze. Duże pieniądze. Przygotowanie auta, opłaty wpisowe, opony itd. to jest na dzień dzisiejszy poza moim zasięgiem finansowym

W przyszłości chcę spróbować takiego sportu - pilot by się znalazł, mechanicy już są (tata z wujkiem zrobią cuda z każdym samochodem). Kwestia samochodu też jest nie bez znaczenia - jeżdżę przednionapędową tigrą 1.6 co raczej bardzo średnio się nadaje (do w pełni amatorsko - rekreacyjnych startów pewnie wystarczy), utrzymanie dwóch samochodów to teraz dla mnie abstrakcja.

Trzymam kciuki za wszystkie ścigające się dziewczyny i życzę wszystkiego dobrego!
mermaidia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.