Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 20:17   #1
Anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204

Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?


Na 99% będę miała cesarkę. Ale jest to moje pierwsze dziecko i prawdę powiedziawszy nie mam bladego pojęcia o opiece nad niemowlakiem. Czy w takich szkołach powiedzą mi coś sensownego o kąpaniu, przystawianiu do piersi itd. czy są nastawione głównie na poród? Jestem z Krakowa jakby któraś z Was mogła mi coś konkretnego doradzić w naszym mieście.
Anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 20:28   #2
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Moim zdaniem ma sens, choc to pewnie zależy od danej szkoły rodzenia... w mojej jest całkiem sensownie . Cwiczenia to nie tylko nauka oddychania przy porodzie ale przede wszystkim taka lekka relaksująca gimnastyka dla cieżarówek, która przeciez przyda sie niezależnie od metody porodu. Poza tym są zajęcia dot. opieki nad noworodkiem, karmienia, przewijania, kąpania itepe. Położna przynosi mase różnych akcesoriów do pokazania (kosmetyki, laktatory, poduchy do karmienia,mówi w co warto zainwestowac a co można sobie odpuscic), rozdaje próbki, ulotki, ostatnio dostalismy całe paczki z próbkami kosmetyków, herbatek, witaminek. No a o samym cc tez przeciez mozna sie sporo dowiedziec,no i pogadac z innymi ciezarówkami - taka wymiana doswiadczen na pewno jest cenna
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 20:50   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

wdg mnie lepiej kupic dobra ksiązke o pielegnacji ,itp ,masz wybrana połozna?
przynajmniej u nas co takieog ejst polozna jest pod telefonem mozesz zawsze zadzwonic,przychodzi do domu ,pomaga za free.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 21:42   #4
kostka.kr
Zadomowienie
 
Avatar kostka.kr
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 458
GG do kostka.kr
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Ja chodzę do Szkoły Rodzenia do szp. Rydygiera. Zajęcia dopiero się zaczęły w tym tygodniu, więc jeśli masz ochotę to możesz jeszcze dołączyć. Trwa to 5 tygodni, koszt - 150 zł. W poniedziałki o 17:00 są wykłady na temat porodu, pielęgnacji noworodków itp.(przychodzimy wtedy z tatusiami). We wtorki i czwartki są ćwiczenia (raz w tygodniu ćwiczymy z tatusiem - we wtorki). Jest bardzo miło i faktycznie można się dowiedzieć wielu ciekawych i co najważniejsze bardzo potrzebnych i przydatnych rzeczy.
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie."
Paulo Coelho

kostka.kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 08:04   #5
201701020941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 214
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

ale tanio, w Wawie koszt to ok. 450 zł
201701020941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 09:22   #6
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

ja zrezygnowałam ze szkoły rodzenia poniewaz wczesniej stwierdziłam ze jest mi nie potrzebna bo mam koło soebie mame tate mojego TŻ i kupe znajomych ktoorzy pomoga mi przy dziecku .Jednak dzis chciałabym cofnąć czas i zapisac sie na takie zajęcia bo nawet nie mam pojecia jak sie oddycha podczas porodu
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 13:47   #7
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Anita dużo zależy od tego jak są prowadzone zajęcia w danej szkole, bo niestety nie do każdej warto się zapisać.
Ja nastawiałam się na poród naturalny, chodziłam do szkoły rodzenia, przy porodzie musieli mi zrobić cesarkę i mogę powiedzieć, że na nic mi się te zajęcia ze szkoły rodzenia nie przydały. A tak prawde mówiąc uważam, że to był zmarnowany czas. Bardzo duzo mówiło się o porodzie i o samym nastawieniu do porodu a nic na temat jak to jest jak już się dziecko urodzi, jak najlepiej się nim zajmować jak sobie radzić itp. a przecież dla mamy, która oczekuje pierwszego dziecka i nie ma wcale doświadczenia przy takich maluchach takie informacje to naprawde dużo.
Jedyny plus to taki, że sobie troche poćwiczyłam w ciązy na tych zajęciach ale na tym się kończy.
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-13, 15:34   #8
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Ja pewnie też będe mieć cesarke. Uczestniczyłam w zajęciach szkoły rodzenia jak jeszcze o tym nie wiedziałam i jestem z tego zadowolona. U nas położna skupiała się na różnych aspektach związanych z porodem i opieką nad niemowlakiem. Mieliśmy zajęcia podczas których moglismy obejrzeć jak wyglada u nas przyjęcie do szpitala, zapoznać się z warunkami panującymi na porodówce i na połoznictwie. Były tez zajęcia praktyczne z opieki nad dzieckiem. Połozna pokazała jak dziecko kąpać, przewijać. Pewnie można dowiedzieć się tego wszystkiego z książek, gazet. Chyba najlepsze rozwiązanie to zadzwonić do szkoły i zapytać się jaki jest program i zorientować się co do ceny. I wtedy przeliczyć sobie czy jest to opłacalna inwestycja. Na stronie fundacji "rodzić po ludzku" sa opinie o posczególnych szkołach rodzenia wystawiane przez uczestniczki kursu. Może warto tam sprawdzić?
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 18:15   #9
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Ja uwazam, ze szkola rodzenia jest najlepsza dla kobiet, ktore lubia miec wszystko dokladnie zaplanowane i panikuja, kiedy nie wiedza co sie dzieje. W takich przypadkach moze i szkola rodzenia jest ok, chociaz ja sama uwazam, ze instynkt ma kazda kobieta i kazda bedzie wiedziala co ma robic. Pozniej wystarczy poczytac troszke literatury Ja goraco polecam ksiazke " Pierwszy rok zycia dziecka" A. Eisnenberg, H.E. Murkoff i S.E. Hathaway . Uwazam, ze jesy najlepiej napisana z wszytskich podobnych ksiazek, a troche ich mam Oczywiscie kazde dziecko jest inne, wiec na wszytskie porady i tak trzeba patrzec z przymruzeniem oka W razie czego sluze tez elektronicznymi wersjami ksiazek zaklinaczki dzieci- moge podeslac na maila
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 19:49   #10
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Cytat:
Napisane przez Impersona
Ja uwazam, ze szkola rodzenia jest najlepsza dla kobiet, ktore lubia miec wszystko dokladnie zaplanowane i panikuja, kiedy nie wiedza co sie dzieje. W takich przypadkach moze i szkola rodzenia jest ok, chociaz ja sama uwazam, ze instynkt ma kazda kobieta i kazda bedzie wiedziala co ma robic. Pozniej wystarczy poczytac troszke literatury Ja goraco polecam ksiazke " Pierwszy rok zycia dziecka" A. Eisnenberg, H.E. Murkoff i S.E. Hathaway . Uwazam, ze jesy najlepiej napisana z wszytskich podobnych ksiazek, a troche ich mam Oczywiscie kazde dziecko jest inne, wiec na wszytskie porady i tak trzeba patrzec z przymruzeniem oka W razie czego sluze tez elektronicznymi wersjami ksiazek zaklinaczki dzieci- moge podeslac na maila
Impersona jeśli to nie kłopot to mogłabyś mi przesłac na maila tą ksiązke o której piszesz ?
Bede bardzo wdzięczna.
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 19:51   #11
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

A co do ksiązek, to moim zdaniem nie wszystkie warto czytać bo ja zauwazyłam, że częśc ksiązek pisana jest schematycznie a każde dziecko jest inne, i czasami można się jeszcze bardziej pogubić jak w każdej ksiażce co innego jest napisane.
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-13, 21:07   #12
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Ja z kolei zauważyłam ze w ksiazkach jest sporo sprzecznych informacji, np. w jednej ostatnio przeczytałam ze jako pierwszy pokarm stały powinno sie wprowadzac warzywa (np. ziemniaki przetarte, marchew) zamiast owoców, zeby dziecko nie przyzwyczaiło sie za szybko do słodkich smaków, a w innej znowu ze najpierw powinno sie podawac przetarte jabłko, no i badz tu człowieku mądry. No i poza tym niektóre np. amerykanskie publikacje nijak sie mają do naszych polskich realiów...
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 22:14   #13
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

a ja nie chodzilam do szkoly rodzenia i urodzilam bez problemu . czytalam sobie w czasie ciazy ksiazke na temat przebiegu ciazy i dbania o noworodki - ich pielegnacji, karmienia, itp. prawda jest taka, ze i tak wszystko wychodzi w praniu - wtedy kiedy maluch juz jest w domu .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 09:05   #14
Anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Wielkie dzięki dziewczyny za Wasze opinie. Mój gin stwierdził że to strata czasu i kasy, ale to nie on zostanie w domu z głodnym maleństwem, które trzeba od czasu do czasu wykąpać. Chyba faktycznie zrobię tak, że podzwonię i popytam o program. A swoją drogą to jak ja mam np. pojawiać się 3 razy w tygodniu o 17 w Żeromskim jak we wtorek pracuje do 18.15 a w czwartek do 16.30?
ps. Impersona moge prosic o te ksiayki na maila.
Anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 16:28   #15
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

kostka, Alien- wyslalam Wam ksiazki na maila
Anita- podaj mi swoj adres mailowy na prv, to Tobie tez wysle
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 09:45   #16
kostka.kr
Zadomowienie
 
Avatar kostka.kr
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 458
GG do kostka.kr
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Cytat:
Napisane przez Impersona
kostka, Alien- wyslalam Wam ksiazki na maila
Dziękuję Ci bardzo!!! Po samym spisie treści stwierdziłam, że książki są interesujące i będą bardzo przydatne .
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie."
Paulo Coelho

kostka.kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 15:19   #17
Kaffulka
Raczkowanie
 
Avatar Kaffulka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jestem z Krainy Pięknego Zachodu Słońca!
Wiadomości: 451
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Ja miałam 20 lat , i zostałam mamusią. Nie wiedziałam nic o dzieciątkach, a teraz?
Na niczym mnie nie zagniecie. Już tak wyszkolona jestem , że szok. Nie chodziłam do żadnej szkoły rodzenia- strata pieniędzy. Moja kuzynka, Karolina chodziła. Zapłaciła chyba 300zł . Jakas babka uczyła ją oddychać. Nic kompletnie o dzieciątkach. Tylko o wydmuchach i wciąganiu nosem powietrza. Dla mnie 300zł to dużo. Zamiast przeznaczyć takie pieniądze na szkołę to wolałabym kupić wyprawkę dla malucha. Pewnie że by mi nie wystarczyło na wszystko, ale większą część już na pewno bym miała. W ogóle, jakie podejście mają te kobiety do babek w ciąży, oj ja się już tyle nasłuchałam że normalnie szoko loko! To nie dla mnie. Ja się nic nie uczyłam, a urodziłam dziecko w 4 godziny.
__________________
"Gorące jest me Ciało,
Dla Ciebie oszalało.
Już nie wiem co się dzieje,
Ty dajesz mi nadzieję.
Że się może spotkamy,
I też porozmawiamy"



Kaffulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 10:07   #18
Anchela
Zadomowienie
 
Avatar Anchela
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 146
GG do Anchela
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Impersona, dziękuję za książki
Anchela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 11:43   #19
Kaffulka
Raczkowanie
 
Avatar Kaffulka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jestem z Krainy Pięknego Zachodu Słońca!
Wiadomości: 451
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Jakie książki?
__________________
"Gorące jest me Ciało,
Dla Ciebie oszalało.
Już nie wiem co się dzieje,
Ty dajesz mi nadzieję.
Że się może spotkamy,
I też porozmawiamy"



Kaffulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-16, 14:44   #20
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Anchela- prosze bardzo

Kaffulka- ebooki Zaklinaczki
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 16:43   #21
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Cytat:
Napisane przez Impersona
kostka, Alien- wyslalam Wam ksiazki na maila
Anita- podaj mi swoj adres mailowy na prv, to Tobie tez wysle
Dziekuje bardzo
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 09:20   #22
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Ma sens!!!! ja sie długo przygotowywałam do ciąży, rok wcześniej zaczęłam czytać Mamo to ja i inne gazety i książki. Dużo się z nich dowiedziałam, ale i tak zapisałam się do szkoły rodzenia. U mnie wmieście zajęcia są bezpłatne!!!!! Zarówno wykłady teoretyczne jak i zajęcia fizyczne - gimnastyka. Mimo, iż wiele wiedziałam jeszcze przed zajęciami, to z nich też dużo skorzystałam. Jedne zajęcia odbyły się np. na porodówce - ja co prawda miałam rodzić i nnym szpitalu, ale przynajmniej wygląd sali porodowej mnie nie zdziwił. No i ćwiczenia też dużo mi dały - raz w tygodniu godzinna gimnastyka prowadzona przez fizjoterapeutkę to już coś - a byłam wówczas w 8 miesiącu (systematycznie chodziłam też na basen raz w tygodniu, do końca ciąży). Uczono nas też oddychania - co prawda tego też nauczyłam się wcześniej i prawie od początku ciąży fundowałam sobie takie oddychanie codziennie po min. 30 min. Te spotkania w szkole rodzenia były też okazją do spotkania się z innymi przyszłymi mamami i tatusiami, do podzielenia się wątpliwościami itd. Zawiązały sie znajomości i do dziś - a minęło prawie 3 lata poznajemy się na ulicy i rozmawiamy o naszych dzieciach. Moim zdaniem do ciąży i macierzyństwa trzeba się przygotować jak do niczego w życiu. Argumenty typu "ja urodziłam dziecko w 4 godziny, mimo że nie chodziłam do szkoły rodzenia" świadczą tylko o niewiedzy, czy tak naprawdę jest szkoła rodzenia. Na czas porodu, jego przebieg nie mamy wpływu, ale możemy sobie, a przede wszystkim dziecku pomóc - min. właśnie odpowiednim oddychaniem. Ja miałam cesarkę - po 34 godzinach porodu wywoływanego ponad 2 tygodnie po terminie, 20 godzin po odejściu wód płodowych. Owszem, to była katorga dla mnie, ale zapewne również dla dziecka, mimo, iz po wielu godzinach mnie odpowiednie oddychanie nie pomagało ani trochę, to na pewno dziecku bardzo - dzięku temu było odpowiednio dotlenione. Zresztą w szkole rodzenia nie uczą tylko rodzić!!! POLECAM SZKOŁY RODZENIA!!!!
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 09:39   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Cytat:
Napisane przez marcelina73
Argumenty typu "ja urodziłam dziecko w 4 godziny, mimo że nie chodziłam do szkoły rodzenia" świadczą tylko o niewiedzy, czy tak naprawdę jest szkoła rodzenia.
no wybacz mi ,ze urodzima dziecko w 5 godzin po 3 lekcjach w szkole rodzenia

chyba jednak urodzic w 5 godzin i w 2 godziny po porodzie biegac po korytarzu niz meczyc sie 2 dni i zdecydowac sie na cesarke ,prawda?

szkola rodzenie mnie nudzil bo wszytsko wiedzialm,po porodzie potrafilm sobie z wszytskim sama z TŻ poradzic ,wiedzielismy wszytsko wiec wystarczy w czasie ciazy czytac ,czytac nie tylko bzdurne gazetki ale takze lit. fachową.

szkola rodzenia to teoria a sam porod ,macierzysntwo to czyta praktyka a jak wiadomo teoria a pratyka to 2 rozne rzeczy.

działam intuicyjnie i w czasie ciazy ,porodu jak i teraz i ani mnie ani dziekcu krzywda sie nie dzieje.

byc mzoe dzieje sie tak dlatego iz mam bardzo mocna intuicje i zdolnosc przewidywania.

załamywały mnie pytania onnych par na szkole rodzenia o podstawowoe rzeczy bedac w 7 miesiacu ciazy ,nie da sie przyswoic calej teoarii w 2 miesiace bez zaangazowania osobistego i potem wychodza takie kwiatki niewiedzy w czasie porodu i obchodzenia sie z noworodkiem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 10:00   #24
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Paula jeśli komus to pomaga i przez to czuje się pewniej to chyba dobrze? Ty tego nie potrzebowałaś i Twoja sprawa. A to że poród kończy się w 5h nie jest sprawką cudownej matczynej intuicji. Tak samo to że ktos się męczył 2 dni i musiał mieć cesarke nie świadczy o tym że szkoła rodzenia nie spełniła swojego zadania.
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 10:07   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Cytat:
Napisane przez Joasiaa
Paula jeśli komus to pomaga i przez to czuje się pewniej to chyba dobrze? Ty tego nie potrzebowałaś i Twoja sprawa. A to że poród kończy się w 5h nie jest sprawką cudownej matczynej intuicji. Tak samo to że ktos się męczył 2 dni i musiał mieć cesarke nie świadczy o tym że szkoła rodzenia nie spełniła swojego zadania.
oczywiscie, dlatego nie popadajmy w skrajnosci.i nie piszmy ze jesli ktos urodzil w 4 godziny to swiadczy o jego niewiedzy .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 11:38   #26
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Cytat:
Napisane przez paula78
oczywiscie, dlatego nie popadajmy w skrajnosci.i nie piszmy ze jesli ktos urodzil w 4 godziny to swiadczy o jego niewiedzy .
Może przeczytaj jeszcze raz uważnie mojego posta, bo wkładasz mi w usta słowa, których nie powiedziałam! Jeśli mimo swojej ogromnej intuicji nie potrafisz zrozumieć prosto napisanego tekstu to jeszcze raz powtórzę to co napisałam: jeśli ktoś twierdzi, że urodził w 4 godziny mimo, że nie chodził do szkoły rodzenia to po prostu nie wie, czym jest szkoła rodzenia. Ta czy inna nie urodziła w 4 czy w 20 godzin MIMO, że nie chodziła do szkoły rodzenia, albo WŁAŚNIE DLATEGO, że do szkoły chodziła. Ale w takiej szkole można sie dowiedzieć wiele, w tym jak można sobie i dziecku pomóc w w trakcie porodu i po nim. Może nazwa jest trochę myląca, ale tam nie uczą rodzić! Nikt kto nie rodził nie ma o tym pojęcia i wiadomo, że teoria to nie wszystko. Ja próbowałam, na długo przed ciążą i w trakcie, dowiedzieć się jak najwięcej na temat jej przebiegu, porodu, opieki nad maleństwem. MOJA INTUICJA PODPOWIADAŁA MI, ŻE NIE POZJADAŁAM WSZYSTKICH ROZUMÓW I WIELE MOGĘ SIE NAUCZYĆ OD INNYCH, w tym na szkole rodzenia. Czy warto? ja odpowiadam, że warto.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 11:48   #27
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

"Szkoła rodzenia to czysta teoria" Jeszcze jedna uwaga - literatura fachowa (ją również czytałam ) to również czysta teoria a właściwie czysta teoria w 100%. A w szkole rodzenia jak pisałam powyżej mieliśmy równolegle z wykładami zajęcia fizyczne, naukę oddychania (jest przydatna nie tylko w czasie porodu), kąpaliśmy i przebierali lalki. Moim zdaniam trzeba korzystać z każdej okazji, aby się nauczyć czegoś nowego. Ni ema nic gorszego niż zadufanie - JA WIEM WSZYSTKO NAJLEPIEJ.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 12:12   #28
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Cytat:
Napisane przez marcelina73
MOJA INTUICJA PODPOWIADAŁA MI, ŻE NIE POZJADAŁAM WSZYSTKICH ROZUMÓW I WIELE MOGĘ SIE NAUCZYĆ OD INNYCH, w tym na szkole rodzenia. Czy warto? ja odpowiadam, że warto.
nic dodać nic ująć
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 12:31   #29
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

tak macie racje ,jestem zadufana i zjadlam wszytskie rozumy.

nie wiem skąd ale przebierac lalke,kapac ,itp jakos potrafilam bez szkoly
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 13:06   #30
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: Szkoła rodzenia jak będzie cesarka - ma to sens?

Nie dalej jak max. 2 tygodnie temu w tv mowili (w trakcie jakiegos tam programu) m.in. o badaniach nad tym czy to co sie wyklada na temat porodu (cwiczenia, oddychanie itd.....) w szkolach rodzenia jest w stanie faktycznie pomoc kobietom przy porodzie. Okazalo sie, ze...czy kobieta chodzila czy nie, nie mialo to wplywu na przebieg calego porodu i czasu jego trwania. Kobiety biorace udzial w takich cwiczeniach przedporodowych wcale nie mialy latwiej, czasem wychodzilo wrecz odwrotnie, bo uczyly sie inaczej, a mowiono im pozniej przy porodzie inaczej lub gdy przyszedl nagly porod/bole, probowaly kroczek po kroczku przelozyc sobie to co bylo cwiczone w szkole rodzenia, a nie skupialy sie faktycznie nad tym co dzieje sie w tym momencie, nie robily tego co powinny w danej chwili, co z kolei przedluzalo porod.

Ja osobiscie nie chodzilam do szkoly rodzenia i wiedzialam z gory, ze nie bede, nie czulam takiej potrzeby, podchodzilam do tego od poczatku, ze sobie poradze. Przy porodzie sluchalam sie grzecznie poloznej , urodzilam w 3 godziny i 44 minuty (licze od pierwszego skurczu do pojawienia sie dziecka).

Jesli ktos nie czuje sie pewny i twierdzi, ze mu to pomoze, to niech chodzi, dla mnie osobiscie to strata pieniedzy. Warto tez od poczatku nastawiac sie na porod pozytywnie, nie panikowac, ze sobie nie poradze, bo wtedy nawet szkola rodzenia nie pomoze.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:31.