Dostalam Wize :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-12, 18:13   #1
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Talking

Dostalam Wize :)


A wiec, zakladam watek!

Dziewczyny, dostalam Wize Czekalam na nia z rok! Wszystko bylo tak pokopane! Nie dosc, ze TZ na poczatku zle wypelnil, czy cos, to jeszcze o mnie zapomnieli jak chodzilo o termin na rozmowe! Czekalam na nia ponad 2 miesiace, inni dostawali termin 2 tygodnie po tym, jak papiery doszly z USA do Frankfurt Musialam dzwonic i sie dopytywac. Baba normalnie przegapila! Moja Deadline sie konczy 20.07. wiec bylam troche w stresie. W ambasadzie czekalam 4 1/2 godziny Potem zas czekalam dokladnie 4 tygodnie na wize. A baba z poczty tez mnie wkurzyla, bo niby byla w poniedzialek, dzwonila i nikt niby nie byl w domu. Ale to nie prawda, bylam z mama, czekalam, nigdzie nie wychodzilam. No to ona powinna wrzucic powiadomienie do skrzynki. Tez tego nie zrobila! Wczoraj poszlam na poczte, zapytac, czy czasami nie ma dla mnie przesylki, bo to juz drugi raz, ze w poczcie klamia, ze niby byli z przesylka. Cholera, tak sie wkurzylam, ze wczoraj wogule sie nie moglam porzadnie cieszyc! Na szczescie wczoraj odebralam, bo za pare dni mieli wyslac spowrotem do Ambasady I zas by sie zaczelo.

Lot mam pod koniec sierpnia Ale ile stresu mnie jeszcze w Ameryce czeka ! Pelno papierów, pozwolen, nowe paszporty, slub! To wszystko ponad 1000$
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 18:21   #2
czarownicagosia
Zakorzenienie
 
Avatar czarownicagosia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: brooklyn,ny
Wiadomości: 7 760
GG do czarownicagosia
Thumbs up Dot.: Dostalam Wize :)

Gratuluje Tinker
__________________
moje zdjecia

czarownicagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 18:24   #3
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Dostalam Wize :)

gratulacje Bunny
tutaj juz pojdzie Ci jak z platka Twoja sprawa bedzie rozpatrywana w California Service Center a tam bardzo szybko cale to czekanie przesuwa sie do przodu.Nic sie nie martw.Najwazniejsze,ze masz wize


EDIT: bunny,paszport to ja radzilabym Ci zmienic w Niemczech.Taniej i szybciej to zalatwisz.Na starym paszporcie mozesz spokojnie podrozowac,nawet jesli nazwisko nie bedzie zgadzalo sie z tym na zielonej karcie Ja niedlugo w koncu jade do PL i tam wlasnie bede zalatwiala zmiane paszportu
Aaaaaa jak bedziesz zainteresowana to podam Ci adres super swietnego forum dla osob przechodzacych proces imigracyjny,pozwoli to zaoszczedzic nerwow i mozna tam znalezc duuuzo wsparcia.Ja porownywalam informacje podane przez nich z tym co mowil moj prawnik i wszysciutko sie zgadzalo,wiec jest to bardzo wiarygodne zrodlo
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 19:27   #4
poulette
Wtajemniczenie
 
Avatar poulette
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z sypialni. ;)
Wiadomości: 2 767
Dot.: Dostalam Wize :)

Gratulacje ! Powodzenia w Stanach!
poulette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 19:51   #5
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: Dostalam Wize :)

Gratulacje!!!
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 20:22   #6
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Dostalam Wize :)

Cytat:
Napisane przez sunapee
gratulacje Bunny
tutaj juz pojdzie Ci jak z platka Twoja sprawa bedzie rozpatrywana w California Service Center a tam bardzo szybko cale to czekanie przesuwa sie do przodu.Nic sie nie martw.Najwazniejsze,ze masz wize


EDIT: bunny,paszport to ja radzilabym Ci zmienic w Niemczech.Taniej i szybciej to zalatwisz.Na starym paszporcie mozesz spokojnie podrozowac,nawet jesli nazwisko nie bedzie zgadzalo sie z tym na zielonej karcie Ja niedlugo w koncu jade do PL i tam wlasnie bede zalatwiala zmiane paszportu
Aaaaaa jak bedziesz zainteresowana to podam Ci adres super swietnego forum dla osob przechodzacych proces imigracyjny,pozwoli to zaoszczedzic nerwow i mozna tam znalezc duuuzo wsparcia.Ja porownywalam informacje podane przez nich z tym co mowil moj prawnik i wszysciutko sie zgadzalo,wiec jest to bardzo wiarygodne zrodlo
Dziekuje
Hmm, a ja chyba musze miec miejsce zamieszkania w Niemczech, aby zmienic tu paszport. Tak przynajmniej pamietam. Ale lepiej zapytam, bo tu kosztuje 13€ a tam to prawie $90
Mój paszport jeszcze do roku 2010 wazny, moge tak dlugo uzywac? Ale wtedy bede musiala nosic przy sobie akt slubu? Czy jest problem jesli Social Security Card/prawa jazdy beda mieli inne nazwisko (meza )?
Czy ja naprawde potrzebuje prawnika?
Jak mozesz, to podaj nazwe forum, bede wdzieczna

Gosiu,Puolette i Logest, bardzo Wam dziekuje
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 20:23   #7
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: Dostalam Wize :)

Z tym paszportem to uwaga, od sierpnia robia nowe, a w konsulatach przyjmuja obecnie podania juz tylko z nowym zdjeciem. Beda nowe paszporty, poinformowali nas na miejscu, ze ze skanowaniem twarzy wlacznie. Moj maz ostatnio wyrabial w Kolonii paszport, poniewaz nowy bedzie trwac od 2-4 miesiecy, wiec zrobili mu na razie tymczasowy, a na nowy bedzie musial poczekac dluzej. Utrudnienie jest jeszcze takie, ze nie mozna bedzie juz zalatwiac tego calkowicie poczta, a trzeba zglosic sie osobiscie.
Na stronie www.botschaft-polen.de jest mniej wiecej opisane co nowego.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-12, 20:30   #8
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Dostalam Wize :)

Cytat:
Napisane przez monika_t
Z tym paszportem to uwaga, od sierpnia robia nowe, a w konsulatach przyjmuja obecnie podania juz tylko z nowym zdjeciem. Beda nowe paszporty, poinformowali nas na miejscu, ze ze skanowaniem twarzy wlacznie. Moj maz ostatnio wyrabial w Kolonii paszport, poniewaz nowy bedzie trwac od 2-4 miesiecy, wiec zrobili mu na razie tymczasowy, a na nowy bedzie musial poczekac dluzej. Utrudnienie jest jeszcze takie, ze nie mozna bedzie juz zalatwiac tego calkowicie poczta, a trzeba zglosic sie osobiscie.
Na stronie www.botschaft-polen.de jest mniej wiecej opisane co nowego.
Hee? A ja myslalam, ze z wazna wiza mozna na starym paszporcie "nie- biometrycznym" wjezdzac do ameryki? No to mam szczescie, ze mi jeszcze przyjeli
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 20:39   #9
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: Dostalam Wize :)

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Hee? A ja myslalam, ze z wazna wiza mozna na starym paszporcie "nie- biometrycznym" wjezdzac do ameryki? No to mam szczescie, ze mi jeszcze przyjeli
Ano masz szczescie .
Przy okazji przypomnialas mi, powiedzieli nam jeszcze w konsulacie, ze niektore kraje (m.in. USA) maja wprowadzic niedlugo (nie wiem ile to jest to niedlugo?) tylko pozwolenia wjazdu dla osob z tymi wlasnie nowymi paszportami. Moj maz chcial najpierw (nie-wiedzac o nowosciach) wyrobic sobie "stary-nowy" paszport, a poradzili mu, zeby juz poczekal do sierpnia, bo po co wyrabiac "stary" paszport, ktory jest pozniej wazny na 10 lat i wtedy dopowiedzieli o tym, ze m.in. Stany beda wymagac nowych paszportow. Mysle, ze chwilke tego czasu nam dadza, bo przeciez musza najpierw powyrabiac te paszporty.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 20:41   #10
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Dostalam Wize :)

Gratulacje
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 20:52   #11
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Dostalam Wize :)

Cytat:
Napisane przez monika_t
Ano masz szczescie .
Przy okazji przypomnialas mi, powiedzieli nam jeszcze w konsulacie, ze niektore kraje (m.in. USA) maja wprowadzic niedlugo (nie wiem ile to jest to niedlugo?) tylko pozwolenia wjazdu dla osob z tymi wlasnie nowymi paszportami. Moj maz chcial najpierw (nie-wiedzac o nowosciach) wyrobic sobie "stary-nowy" paszport, a poradzili mu, zeby juz poczekal do sierpnia, bo po co wyrabiac "stary" paszport, ktory jest pozniej wazny na 10 lat i wtedy dopowiedzieli o tym, ze m.in. Stany beda wymagac nowych paszportow. Mysle, ze chwilke tego czasu nam dadza, bo przeciez musza najpierw powyrabiac te paszporty.
Wiem, ze Niemca wolno od wrzesnia tylko leciec do Ameryki, jesli sie ma ten nowy biometryczny. Inaczej to trzeba miec wize. Ale nie wiedzialam, ze do wiz tez trzeba miec ten calkiem nowy.
Zaoszczedzilam troche kasy

Dziekuje Elfiku
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-12, 21:13   #12
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Dostalam Wize :)

Bunny jesli chodzi o paszport niemiecki to ja nie mam pojecia wiec nie doradze..pierwsze slysze o paszportach biometrycznych .Wiem natomiast,ze jesli Twoj paszport jest wystawiony na nazwisko panienskie,a Ty masz zielona karte na nazwisko meza to jedyne co jest Ci potrzebne na granicy to licencja malzenska.Tutaj w US paszportem wogole nie musisz sie poslugiwac.Wszystko zalezy od tego kiedy bierzesz slub.Jesli juz niedlugo,to ja radze wyrobic sobie SSN i prawo jazdy juz po,wtedy wszystko bedziesz miala na nowe nazwisko.Jesli dokumenty te wyrobisz przed slubem to pozniej bedziesz musiala wszystko zmieniac...zamieszanie:cr azy: aczkolwiek to tez nie jest big deal.Aktu slubu nie musisz ze soba nosic,tu na miejscu Twoj najwazniejszy dokument to prawo jazdy .Akt slubu jest potrzebny jedynie przy przekraczaniu granicy jesli masz rozne nazwiska na roznych dokumentach Teraz musze leciec,ale jak wroce to napisze CI na PW adres tego forum...jest tak nawet pod forum dla ludzi z Niemiec mieszkajacych w US
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 21:14   #13
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Dostalam Wize :)

Bunny, ja tez gratuluje I powodzenia zycze
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 21:27   #14
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: Dostalam Wize :)

Cytat:
Napisane przez sunapee
Bunny jesli chodzi o paszport niemiecki to ja nie mam pojecia wiec nie doradze..pierwsze slysze o paszportach biometrycznych .Wiem natomiast,ze jesli Twoj paszport jest wystawiony na nazwisko panienskie,a Ty masz zielona karte na nazwisko meza to jedyne co jest Ci potrzebne na granicy to licencja malzenska.Tutaj w US paszportem wogole nie musisz sie poslugiwac.Wszystko zalezy od tego kiedy bierzesz slub.Jesli juz niedlugo,to ja radze wyrobic sobie SSN i prawo jazdy juz po,wtedy wszystko bedziesz miala na nowe nazwisko.Jesli dokumenty te wyrobisz przed slubem to pozniej bedziesz musiala wszystko zmieniac...zamieszanie:cr azy: aczkolwiek to tez nie jest big deal.Aktu slubu nie musisz ze soba nosic,tu na miejscu Twoj najwazniejszy dokument to prawo jazdy .Akt slubu jest potrzebny jedynie przy przekraczaniu granicy jesli masz rozne nazwiska na roznych dokumentach Teraz musze leciec,ale jak wroce to napisze CI na PW adres tego forum...jest tak nawet pod forum dla ludzi z Niemiec mieszkajacych w US
A ja bede chyba wyrabiala SSN przed slubem. Aby dostac SSN, to potrzebna jest wiza i dokument I-94 (jest wazny do slubu) lub wiza i work permission, a na ta work permission czeka sie 6-12 miesiecy . Jesli przed slubem pójde do SSA, to dostane SSN po 3 tygodniach.
A prawa jazdy moge wyrobic na nazwisko meza po slubie jesli SSN jest na nazwisko panienskie, przy pokazaniu marriage certificate?

Dziekuje Jolu
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 21:30   #15
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Dostalam Wize :)

Bunny gratulacje ... i powodzenia... no i oczywiscie duzo cierpliwosci jezeli chodzi o wszelkie papiery ... bo wiadomo jak to jest, bez wzgledu na kraj ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 00:23   #16
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Dostalam Wize :)

Zgadza sie Bunny Licencja malzenska jest dowodem zmiany nazwiska i wystarczy ja pokazac przy wyrabianiu roznych dokumentow Ja jednak radzilabym Ci wyrabiac wszystko na jedno nazwisko a potem tylko zmienic,tzn zaraz jak dostaniesz SSN zrob prawko,a pozniej po slubie zmien obydwa dokumenty.Ja w paszporcie mam panienskie nazwisko i wyrabiajac SSN czy tez EAD poslugiwalam sie wlasnie licensja malzenska,takze to jest podstawa i w zasadzie od Ciebie zalezy na jakie nazwisko chcesz miec dokumenty.Nikt nie bedzie Ci robil zadnych problemow.
Teraz EAD czyli Employment Authorization Document-to 6-12 miesiecy to ktos przesadzil....zgodnie z informacja na stronie USCIS na pozwolenie na prace czeka sie do 3 miesiecy.Moze to oczywiscie potrwac dluzej,ale po uplywie tych 3 miesiecy masz prawo wystapic o tymczasowe EAD i w zasadzie USCIS nie ma prawa go odmowic.Jest na to dokladny przepis,na ktory mozna sie powolywac w razie klopotow
No i kochanak Ty prawnika absolutnie nie potrzebujesz,Z tego co pamietam to przyjezdzasz na wizie K1 wiec u Ciebie to bedzie tylko formalnosc.Niemniej jednak poczytaj dokladnie forum,ktory adres Ci posylam,bo w tym calym zamieszaniu najwazniejsze jest poprawne wypelnienie papierow,bo kazdy brakujacy dokument spowalnia caly proces)) Powodzenia i jakby co pytaj wiem jak sie czujesz,bo ja przez wszystko przechodzilam i znam te obawy i pytania zaprzatajace glowe
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-16, 12:56   #17
Glumanda
Raczkowanie
 
Avatar Glumanda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Norymberga, Bavaria
Wiadomości: 91
Wyślij wiadomość przez ICQ do Glumanda GG do Glumanda Send a message via Skype™ to Glumanda
Dot.: Dostalam Wize :)

Wszystkiego nejlepszego na nowej drodze zycia, w nowym kraju... i samych zielonych swiatel we wszystkich przedsiewzieciach, ktore stoja przed Toba. Pozdrawiam serdecznie Glumanda
__________________
***Nie wstydź się łez,
Wstydź się jeśli ktoś inny przez Ciebie płacze... ***
Glumanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.