Niemcy-USA podroz w listopadzie, czy potrzebuje nowy paszport?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-17, 08:06   #1
Glumanda
Raczkowanie
 
Avatar Glumanda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Norymberga, Bavaria
Wiadomości: 91
Wyślij wiadomość przez ICQ do Glumanda GG do Glumanda Send a message via Skype™ to Glumanda
Question

Niemcy-USA podroz w listopadzie, czy potrzebuje nowy paszport??


Hallo wszystkim!! Planujemy z mezem wybrac sie w listopadzie, do Chicago do mojej Mamy na jej 70 urodziny.
Nasze paszporty sa wazne do 2011 i 2012 roku.
Czy ktos orientuje sie czy mozemy na nie leciec? bo czytalam tutaj cos o nowych paszportach.. oboje mamy obywatelstwo niemieckie, i bylismy juz w Stanach. Maz w roku 1986 a ja 1986 i 2001. Jesli moze mnie ktos oswiecic, bede wdzieczna dziekuje i pozdrawiam wszystkich.
__________________
***Nie wstydź się łez,
Wstydź się jeśli ktoś inny przez Ciebie płacze... ***
Glumanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 08:10   #2
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Niemcy-USA podroz w listopadzie, czy potrzebuje nowy paszport??

hej, kiedy ja lecialam do stanow musialam miec paszport conajmniej pol roku wazny
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 08:47   #3
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: Niemcy-USA podroz w listopadzie, czy potrzebuje nowy paszport??

Cytat:
Napisane przez Glumanda
Hallo wszystkim!! Planujemy z mezem wybrac sie w listopadzie, do Chicago do mojej Mamy na jej 70 urodziny.
Nasze paszporty sa wazne do 2011 i 2012 roku.
Czy ktos orientuje sie czy mozemy na nie leciec? bo czytalam tutaj cos o nowych paszportach.. oboje mamy obywatelstwo niemieckie, i bylismy juz w Stanach. Maz w roku 1986 a ja 1986 i 2001. Jesli moze mnie ktos oswiecic, bede wdzieczna dziekuje i pozdrawiam wszystkich.
Paszport musi byc conajmniej pol roku wazny. Polskie, nowe paszporty beda robione od sierpnia (obecnie przyjmuja juz podania z nowymi wymogami), co nie oznacza, ze przez jakis czas nie beda wpuszczac do Stanow jeszcze na starych. Jesli macie niemieckie paszporty, to mysle, ze mozecie spokojnie latac , tym bardziej, ze paszporty sa jeszcze dlugo wazne.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-17, 13:23   #4
magda2891
Raczkowanie
 
Avatar magda2891
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 123
Send a message via Skype™ to magda2891
Dot.: Niemcy-USA podroz w listopadzie, czy potrzebuje nowy paszport??

Nowe paszporty biometryczne beda wydawane w Polsce od 28 sierpnia a wg Rzeczpospolitej "Od 1 listopada w Niemczech będą wydawane elektroniczne paszporty, które zmienią radykalnie sposób sprawdzania tożsamości podróżnych. Paszporty będą zawierały elektroniczne chipy z zapisem zdjęcia właściciela w formie cyfrowej. Od marca 2007 r. znajdzie się tam także elektroniczna informacja o odciskach dwóch palców".

Przesylam ci link strony polskiego MSWiA
http://www.mswia.gov.pl/index.php?dzial=298
gdzie mozna sobie troche o nich poczytac. Mysle ze skoro masz obywatelstwo niemieckie to na stonach niemieckiego odpowiednika MSWiA tez powinnas znalezc wszystkie potrzebne informacje. Niestety nie znam niemieckiego wiec musisz sama znalezc ich adres www.

Ale znalazlam wazna informacje na stonie MSW:

"Posiadam paszport wazny do 2011r. W październiku 2006 będę wyjeżdżać do USA. Czy nie będzie kłopotów z przekroczeniem granicy USA na starym paszporcie?

Wszystkie wydane dotychczas paszporty zachowują swoją ważność do dnia określonego w książeczce paszportowej"

Mysle ze skoro nie trzeba wymieniac "starych" polskich paszportow to nie sadze zeby z niemieckimi byl problem na granicy.

A jako ciekawostke wklejam cos co znalazlam przez przypadek szukajac czegos o nowych paszportach:

"w USA testowane są już paszporty z tagami RFID (skrót od radio frequency identification), które pozwalają na odczytywanie zawartych tam danych na odległość.
Przedmiotem testów są amerykańscy piloci i obsługa samolotów. Około trzystu pracowników United Airlines otrzymało nowe paszporty i lata z nimi po całym świecie. Eksperyment ma pokazać czy te paszporty zdadzą w ogóle egzamin ułatwiając przekraczanie granic .... Człowiek w okienku odprawy nie będzie musiał wczytywać się w paszport i przesuwać go w jakichś czytnikach. Po prostu przechodząc przez port lotniczy albo inna odprawę czytnik radiowych fal przechwyci zapisane w poszporcie (wszystkich paszportach w okolicy) dane..."

Swoja droga ciekawe kiedy bedziemy wymieniac nowe paszporty na jeszcze nowsze?
magda2891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 17:03   #5
Glumanda
Raczkowanie
 
Avatar Glumanda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Norymberga, Bavaria
Wiadomości: 91
Wyślij wiadomość przez ICQ do Glumanda GG do Glumanda Send a message via Skype™ to Glumanda
Dot.: Niemcy-USA podroz w listopadzie, czy potrzebuje nowy paszport??

Hej Dziewczyny! bardzo Wam dziekuje za pomoc. Dam znac, jak zaczne tu cos zalatwiac w biurze podrozy..
Jeszcze raz stokrotne dzieki za Wasze podpowiedzi i odpowiedzi. Pozdrawiam Glumanda
__________________
***Nie wstydź się łez,
Wstydź się jeśli ktoś inny przez Ciebie płacze... ***
Glumanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 17:43   #6
Glumanda
Raczkowanie
 
Avatar Glumanda
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Norymberga, Bavaria
Wiadomości: 91
Wyślij wiadomość przez ICQ do Glumanda GG do Glumanda Send a message via Skype™ to Glumanda
Dot.: Niemcy-USA podroz w listopadzie, czy potrzebuje nowy paszport??

Witam wszystkich serdecznie
Powraca moja kwestia sprzed dwoch lat. Tym razem to nie ja ale moja corka chce leciec do USA.
Jakimi srodkami platniczymi najlepiej operowac w USA? ja mialam gotowke. Chodzi mi o to, jakie karty platnicze akceptowane sa w USA? moze ktos z Was wie??
__________________
***Nie wstydź się łez,
Wstydź się jeśli ktoś inny przez Ciebie płacze... ***
Glumanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:46.