Nudzi mi się w pracy ;/ - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-14, 20:36   #31
bujdanaresorach
histoire abracadabrante
 
Avatar bujdanaresorach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7 554
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Cytat:
Napisane przez zarumieniona Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za wszystkie pomysły
Mam fajna szefową,już jak byłam na rozmowie o prace powiedziała mi,że za dużo się nie napracuję,więc jeśli się uczę to będę miała dużo czasu na naukę ( ale już się nie uczę )

Tablet super sprawa,muszę napisać list do Mikołaja ale wtedy internet mam darmowy ? czy jak to funkcjonuje ?
Ja teraz chcę zmienić pracę i taka, którą masz byłaby zbawieniem
__________________
Cytat:
Napisane przez Terrence Pokaż wiadomość
Kiedyś przeczytałam: "Słuchaj uważnie, co mówi facet na początku związku. On mówi ci, jak to się skończy".
bujdanaresorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:35   #32
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Zazdroszczę że możesz siedzieć jak się nudzisz... właśnie, jakiś tani tablet albo czytnik ebooków...
zazdroszcze, ze moze siedziec. jak jestem na praktykach to nie ma kiedy usiasc czy nawet sie wysikac.

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
mam nauczkę na całe życie Niestety dosyć często słyszę o zwolnieniach z tego powodu. Koleżanka miała gorzej - miała najlepsze wyniki w pracy i miała spore szanse na awans, czego przestraszył się kierownik. Zeby go nie wygryzła z fotela sfałszował chyba jej sprawozdanie czy inną świnie podłożył i została zwolniona..
a zglosila to gdzies? do sadu pracy np.?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:40   #33
damngirl90
Rozeznanie
 
Avatar damngirl90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 621
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------


Wspólczuje....ale skoro prcodawca taki jest to tylko zyczyc mu, zeby sam kiedys stanal w sklepie jako sprzedawca.
No niestety moja pracodawczyni to kobieta biznesu. W branży siedziała kilkanaście ładnych lat, oczywiście nigdy nie stała za kasą, baa nawet jej obsłużyć nie umiała. Przychodziła tylko po kase, dzowniła co 30 min jaki utarg. Oczywiście też :podglądała: nas zaa filaru np jak pracujemy:d wysyłała kogoś z rodziny jako tajemniczy klient hahahaha normalnie żyć nie umierać. To moja była pierwsza praca i najgorsza...
damngirl90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:51   #34
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Cytat:
Napisane przez bybella Pokaż wiadomość
jak ja pracowałam w sklepie to nie wolno było usiąść tylko ciągle tzreba było chociaz udawać że sie cos robi, ustawiać, wycierać półki
Też tak kiedyś miałam, jak pracowałam w sklepie, potem w callcenter firmy, do której był jeden telefon na godzinę... Ale książka nawet najmniejsza by nie przeszła, teraz mam pracę w której zasuwam strasznie i nie mam czasu myśleć o niczym innym ale i tak stwierdzam, że bardziej niż praca męczy udawanie, że się pracuje. Masakra. W sklepie tarłam 10 razy tą samą półkę, bo były kamery, w callcenter przerzucałam bazę klientów sto razy robiąc kliki myszką, do dzisiaj pamiętam nazwiska i adresy całe, a było to dawno
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 21:57   #35
bujdanaresorach
histoire abracadabrante
 
Avatar bujdanaresorach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7 554
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Mój kolega pracuje w sklepie z cygarami i chyba łatwo się domyślić, że nawałnicy klientów nie ma. Na większość kół i egzaminów uczył się w pracy, a gdy nie musiał skupić się na nauce to oglądał filmy, słuchał muzyki, albo wychodził kiedy miał ochotę i robił rundkę po sklepach. Pamiętam jaki był niezadowolony, gdy szef miał w planach założenie kamery centralnie nad głową kolegi, żeby mieć wgląd co robi jego pracownik w oczekiwaniu na klientów
__________________
Cytat:
Napisane przez Terrence Pokaż wiadomość
Kiedyś przeczytałam: "Słuchaj uważnie, co mówi facet na początku związku. On mówi ci, jak to się skończy".
bujdanaresorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 22:01   #36
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Moja mama jest taką szefową i milion razy jej tłumaczę, że oni i tak muszą udawać, że pracują, ale ona nie znosi w ludziach bezczynności ani robienia prywaty, już tak ma.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 22:14   #37
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

ja jak pracowałam to szefowa pozwalała bez problemu czytać książki czy cokolwiek innego robić, teraz w innej pracy-dorywczej też nie mam czasu nawet nie ma kiedy usiąść chociażby na sekundę
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 23:34   #38
shiva25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 49
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Ja jak zaczynałam pracę - swoja pierwszą doświadczona starsza babeczka która mnie wprowadzała nauczyła mnie jednego Codziennie rano , zaraz po wejściu i rozebraniu sie wyciągała mi ze 3 grubachne segregatory , kładła na biurku, do tego notes i tyle I mówiła- robimy dobre wrażenie i zaczynałyśmy ploteczki, kawusie i inne bzdury

I tak kilka lat potem się zmieniło i czasem nawet śniadania nie miałam kiedy zjeść nie wiem co było lepsze
shiva25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 08:39   #39
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Powiem Wam, że niektórzy mogą Wam zazdrościć takiej pracy, podczas gdy ktoś tyra równe 8 godzin i czasem nie ma czasu iść do wc bądź musi jeszcze zostać po godzinach. Oczywiście z czasem takie nic nie robienie przez większość czasu wyszłaby uszami. Z drugiej strony skoro ekspedientki naprawdę nie mają co robić przez powiedzmy 3/4 dnia w pracy, co dla mnie oznacza, że nie ma Klientów zastanawiam się jak taki sklep prosperuje i jest się w stanie utrzymać na rynku.
__________________
Zmieniaj swoje życie

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2012-12-15 o 08:40
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 10:16   #40
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

marta też mnie to zastanawia, chociaz obstawiam, ze to sklep "ekskluzywny", z drogimi rzeczami, wtedy wystarczy kilku klientów na dzień
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 11:29   #41
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Zazdroszczę. Ja w pracy zwykle zapitalam jak mały robocik. cały czas muszę MYŚLEC i to jest najgorsze. czasem dla odmóżdżenia wejdę na fb czy jakąś stronę/ bloga, ale zwykle po prostu nie mam na to czasu
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-15, 11:32   #42
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Ja mam taką pracę, że przez 8 godzin nie mam czasu do wc skoczyć, a czas leci jak oszalały. Moja szefowa też nienawidzi tępego siedzenia, ale ja i tak mam taki charakter, że nie usiedziałabym bezczynnie.
Na miejscu autorki polecałabym książkę.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 12:43   #43
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Cytat:
Napisane przez bybella Pokaż wiadomość
to samo pytanie mi sie nasuwa
zresztą... taka praca to skarb o ile szef nie widzi co robisz jak sie nudzisz jak ja pracowałam w sklepie to nie wolno było usiąść tylko ciągle tzreba było chociaz udawać że sie cos robi, ustawiać, wycierać półki
Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że niektórzy mogą Wam zazdrościć takiej pracy, podczas gdy ktoś tyra równe 8 godzin i czasem nie ma czasu iść do wc bądź musi jeszcze zostać po godzinach. Oczywiście z czasem takie nic nie robienie przez większość czasu wyszłaby uszami. Z drugiej strony skoro ekspedientki naprawdę nie mają co robić przez powiedzmy 3/4 dnia w pracy, co dla mnie oznacza, że nie ma Klientów zastanawiam się jak taki sklep prosperuje i jest się w stanie utrzymać na rynku.

otóż to. można pozazdrościć takiej pracy, chociaż ja nie wiem, czy dałabym tak radę. u mnie jest tak że przeważnie 10h, i to tylko na nogach, czasem da się pójść do toalety, a czasem trzeba poczekać...
wyobrażam sobie, że miałabym 8 h siedzieć,.... mmmm chyba ciężko choć nie przeczę,że chciałabym spróbować..
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-15, 14:49   #44
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a zglosila to gdzies? do sadu pracy np.?
Niestety nie. To stara sprawa i wtedy nie było aż takiej swiadomości praw pracownika jak teraz. Wiem tylko, że była tak wściekła, że nie chciała miec z tą firma już nic do czynienia.

A praca, która wymaga ciągłego zaangażowania ma taki plus, że czas szybciutko leci. Jednak najlepsza praca to taka, w której jest czas na obijanie się i czas zasuwania Najlepiej: pon,wt - obijanie, śr, - praca, czw,pt - obijanie
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 14:57   #45
zarumieniona
Raczkowanie
 
Avatar zarumieniona
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 246
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

zarumieniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 15:27   #46
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

m.a.r.t.a. no proszę cię, praca - w której gdy się nudzisz możesz siedzieć i czytać? Ja jak się nudziłam to musiałam stać na baczność na sklepie i uśmiechać się do klientów, bo normy, ewentualnie mogłam sprzątać bo w innej pracy nie było że nie mam co robić bo zawsze było coś do roboty...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 16:23   #47
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Różne miałam prace, ale najgorsza była praca w czasie wakacji w liceum. w butiku - koszmar.
Nie było mowy,żeby usiąść a pracy jak na lekarstwo.
Kiedy przychodził klient to niemal go po stopach całowałam
Czas się dłużył niesamowicie...o 12 myslałam,zę jest 16 a tu zonk
Dziękuje bardzo.

W innej nie miałam czasu do wc skoczyć, nawet całej przerwy 15 min nie wykorzystywałam ze strachu,ze sie ze wszystkim nie wyrobię.
Dla mnie to lepsza opcja .

Po dniu nicnierobienia wracałam styrana do domu jakbym przerzuciła 3 tony gruzu

Gdybym mogła sobie usiąść z książką, laptopem etc - to wiadomo bajka
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 18:05   #48
zarumieniona
Raczkowanie
 
Avatar zarumieniona
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 246
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Biedne dziewczyny jesteście z tym zapieprzaniem cały dzień w pracy,żeby nawet do toalety nie mieć czasu wyjść
Nie będę już tak narzekać na tą moją pracę
Na wypłatę kupuję tablet
Książkę do hiszpańskiego już zamówiłam
zarumieniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 19:29   #49
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Cytat:
Napisane przez zarumieniona Pokaż wiadomość
Biedne dziewczyny jesteście z tym zapieprzaniem cały dzień w pracy,żeby nawet do toalety nie mieć czasu wyjść
Nie będę już tak narzekać na tą moją pracę
Na wypłatę kupuję tablet
Książkę do hiszpańskiego już zamówiłam
Jeśli masz możliwość usiąść i czytać, to korzystaj z tego
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-17, 11:19   #50
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Z drugiej strony skoro ekspedientki naprawdę nie mają co robić przez powiedzmy 3/4 dnia w pracy, co dla mnie oznacza, że nie ma Klientów zastanawiam się jak taki sklep prosperuje i jest się w stanie utrzymać na rynku.
wystarczy, że nadejdą święta bożego narodzenia i taki sklep nadrabia za kolejne pół roku
[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;38137705]Gdzie wy wszystkie pracujecie? [/QUOTE]
w korporacji ja mam tak, że albo nie odkleję się od biurka przed 12h albo buszuję po wizażu przez pół dnia. Na szczęście szefa mam dość ludzkiego i rozumiejącego potrzebę zabicia zbyt dużej ilości wolnego czasu.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 16:45   #51
Osiak
Zadomowienie
 
Avatar Osiak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wszechświat
Wiadomości: 1 064
GG do Osiak
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

O rany, przypomniało mi się jak po maturze też pracowałam w butiku. to był czysty koszmar. Mycie podłogi trzy razy dziennie, układanie tych samych towarów.
Teraz niedawno skończyłam staż i było tak że na niektórych oddziałach to palnąć w łeb se można było z nudów, a gdzie indziej nie było w co rąk włożyć. Osobiście zgłaszałam się na ochotnika nawet do zajęć poza moimi kompetencjami bo gdy człowiek siedzi to czas leci taaaak wolno, że szok. Już nie wspomnę że nudę zajadałam i wyszłam z tego stażu 5 kilo cięższa :co jest:
__________________
[I][COLOR=Indigo]"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest po prostu inne."
Osiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 13:10   #52
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
m.a.r.t.a. no proszę cię, praca - w której gdy się nudzisz możesz siedzieć i czytać? Ja jak się nudziłam to musiałam stać na baczność na sklepie i uśmiechać się do klientów, bo normy, ewentualnie mogłam sprzątać bo w innej pracy nie było że nie mam co robić bo zawsze było coś do roboty...
Nie rozumiem przesłanie twojego postu do mojej wypowiedzi.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 17:13   #53
zarumieniona
Raczkowanie
 
Avatar zarumieniona
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 246
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Kupiłam ebooka zabijam nudę
__________________
Pokochaj siebie- to początek romansu na całe życie
zarumieniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 08:00   #54
broccolina
Rozeznanie
 
Avatar broccolina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 543
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Odświeżam stary temat

Pracuję ponad 5 lat w biurze i o ile pierwszy rok to było zdobywanie ciągle nowych umiejętności to później każdy dzień wyglądał tak samo, każdego miesiąca wiedziałam jakie "nowe" zadania mnie czekają, a od pewnego czasu firma ma zastój i nawet telefon dzwoni baaardzo rzadko. Firma jest malutka więc nie ma w niej dla mnie szans ani na podwyżkę ani na awans. Na szczęście ekipa jest baaardzo fajna dlatego tkwię tutaj tyle czasu, jesteśmy bardzo zżyci i za każdym razem kiedy ktoś odchodzi jest to cios dla zespołu.

Na szczęście za jakieś 3 miesiące urodzi mi się dziecko więc wybieram się na macierzyński (być może na dwuletni jeśli uda się od razu zajść w drugą ciążę i mieć dzieci w zbliżonym wieku ) ale nie wiem jak po powrocie powiedzieć Szefowi, że już od dawna nie rozwijam się w pracy i chciałabym zrezygnować z dalszej współpracy Czy mogę na urlopie macierzyńskim znaleźć sobie inną pracę, wiecie coś na ten temat?

Co do sedna tematu, oglądam dużo filmów, na studiach jeszcze uczyłam się do kolokwiów, odrabiałam zadania domowe, mam czas spokojnie poplanować finanse a ostatnio uczę się programowania Niestety całodzienna obecność w sieci skłania mnie też do częstych zakupów przez internet (Ah ten Aliexpress ) przez co cierpi mój portfel
__________________
broccolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 09:33   #55
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

a brałas pod uwagę, że z dzieckiem dłuzej sie siedzi w domu, niz tylko rok na macierzynskim, a jeszcze jak dwojke planujesz, to co od razu złobek masz w planach czy jak?

Bo jeszcze w tym calym "przewróconym" życiu myslisz, ze bedziesz miec czas na szukanie nowej pracy, na razie najpierw urodź spokojnie, a potem zobaczysz co i jak , niewiadomo jak sie bedziesz czuc i w ogole duzo niewiadomych i do tego zapanuj nad portfelem najpierw
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2017-07-07 o 10:13 Powód: literówki
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 10:10   #56
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Może najpierw urodź, a potem planuj zmianę pracy. Po dwóch latach może być zupełnie inna sytuacja w firmie. Niekoniecznie szef będzie czekał z entuzjazmem na twój powrót, a matka dwójki malutkich dzieci nie jest rozrywana na rynku pracy, szczególnie pracy biurowej. Życzę ci jak najlepiej, ale skup się na macierzyństwie, a dopiero potem rozmyślaj o łzach w oczach szefa, gdy po dwóch latach nieobecności powiesz mów, że odchodzisz
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 20:50   #57
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Cytat:
Napisane przez broccolina Pokaż wiadomość
Odświeżam stary temat

Pracuję ponad 5 lat w biurze i o ile pierwszy rok to było zdobywanie ciągle nowych umiejętności to później każdy dzień wyglądał tak samo, każdego miesiąca wiedziałam jakie "nowe" zadania mnie czekają, a od pewnego czasu firma ma zastój i nawet telefon dzwoni baaardzo rzadko. Firma jest malutka więc nie ma w niej dla mnie szans ani na podwyżkę ani na awans. Na szczęście ekipa jest baaardzo fajna dlatego tkwię tutaj tyle czasu, jesteśmy bardzo zżyci i za każdym razem kiedy ktoś odchodzi jest to cios dla zespołu.

Na szczęście za jakieś 3 miesiące urodzi mi się dziecko więc wybieram się na macierzyński (być może na dwuletni jeśli uda się od razu zajść w drugą ciążę i mieć dzieci w zbliżonym wieku ) ale nie wiem jak po powrocie powiedzieć Szefowi, że już od dawna nie rozwijam się w pracy i chciałabym zrezygnować z dalszej współpracy Czy mogę na urlopie macierzyńskim znaleźć sobie inną pracę, wiecie coś na ten temat?

Co do sedna tematu, oglądam dużo filmów, na studiach jeszcze uczyłam się do kolokwiów, odrabiałam zadania domowe, mam czas spokojnie poplanować finanse a ostatnio uczę się programowania Niestety całodzienna obecność w sieci skłania mnie też do częstych zakupów przez internet (Ah ten Aliexpress ) przez co cierpi mój portfel
A nie myślałaś o tym, żeby wcześniej dać szefowi do zrozumienia, że nie wiesz czy wrócisz?
Moja znajoma miała podobna sytuację. Nie chciala Po dzieciach wracać do tej pracy, ale nie wspomniała o tym szefowi. On był z pracownicy bardzo zadowolony, 5 lat na nią czekał, a ona po ty, czasie się zwolnila (otworzyła własną dzialanosc). Facet ma żal, bo mówił dziewczynie wielokrotnie że czeka na nią. Jakby mu powiedziała, że nie planuje powrotu, to szkoła łby czy szukal kogoś innego na stałe na to stanowisko, a tak to sam przy czyjejs pomocy wykonywał obowiązki związane z tym stanowiskiem.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
a brałas pod uwagę, że z dzieckiem dłuzej sie siedzi w domu, niz tylko rok na macierzynskim, a jeszcze jak dwojke planujesz, to co od razu złobek masz w planach czy jak?

Bo jeszcze w tym calym "przewróconym" życiu myslisz, ze bedziesz miec czas na szukanie nowej pracy, na razie najpierw urodź spokojnie, a potem zobaczysz co i jak , niewiadomo jak sie bedziesz czuc i w ogole duzo niewiadomych i do tego zapanuj nad portfelem najpierw
Kto siedzi w domu, ten siedzi.
Zakładając że dziecko urodziło się zdrowe, przejrzę ie ogłoszeń w necie i przejście się na rozmowę chyba nie jest jakoś bardzo obciazajaca? Przyrownalabym ja do wizyty u fryzjera. Podobny zaś trwania. No nie powiesz mi że wszystkie matki chodzą do fryzjera z dziećmi albo nie chodzą w ogóle, bo mają dzieci.

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Może najpierw urodź, a potem planuj zmianę pracy. Po dwóch latach może być zupełnie inna sytuacja w firmie. Niekoniecznie szef będzie czekał z entuzjazmem na twój powrót, a matka dwójki malutkich dzieci nie jest rozrywana na rynku pracy, szczególnie pracy biurowej. Życzę ci jak najlepiej, ale skup się na macierzyństwie, a dopiero potem rozmyślaj o łzach w oczach szefa, gdy po dwóch latach nieobecności powiesz mów, że odchodzisz
Bez przesady.
Z tego co wiem jest zakaz rozmawiania na rozmowie kwalifikacyjnej o sytuacji rodzinnej kandydata.
A jeśli kobieta chce coś ugrać tym, że jest matką, to sama sobie strzela a w stopę i działa odstraszajaco na potencjalnego pracodawce.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 18:16   #58
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Nudzi mi się w pracy ;/

Ale o przerwę w pracy spowodowaną urlopem macierzyńskim można zapytać, więc to nie tak, że te dzieci się ukryje. Też popieram żeby najpierw urodzic, przejrzeć oferty i dopiero wtedy myśleć o rzucaniu pracy. Z dzieckiem lepiej mieć pracę nudną, ale pewną.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-10 19:16:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.