Spalanie tkanki tłuszczowej. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-15, 11:37   #1
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205

Spalanie tkanki tłuszczowej.


Chciałabym się wziąć za mój tłuszczyk. Najwięcej go mam na brzuchu.
Nie jest to takie 'nagłe obudzenie się i odkrycie, że mam tłuszcz'. Od jakiegoś czasu ćwiczę i ograniczyłam słodycze i takie tam.
Ale chciałam zapytać, jakie dokładnie musiałabym robić ćwiczenia, by spalić tkankę tłuszczową. I co musiałabym ograniczyć/jeść. Nie jem mięsa i nie uzupełniam tego braku niczym. Chciałabym też schudnąć na wadze, a dopiero jak spalę tłuszcz, chcę zabrać się za mięśnie.
Prosiłabym o jakieś rady ;] .
Dziękuję i pozdrawiam :P.
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 12:01   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Spalanie tkanki tłuszczowej.

Skoro nie jesz mięsa, to nie dziwię się, że masz tyle tłuszczu.
Zanim zaczniesz ćwiczyć cokolwiek, zadbaj o uzupełnienie białka w diecie bo w przeciwnym razie spalisz tę resztkę mięśni, którą masz a tłuszczu nie koniecznie się pozbędziesz.
To mięśnie spalają tłuszczyk, bez nich ciężko
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 12:36   #3
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Spalanie tkanki tłuszczowej.

Szczerze mówiąc, mięsa nie jem od krótkiego czasu.
Czyli mogę dalej robić 6 Weidera i także schudnę ?
Bo wydawało mi się, że "Szóstka" jest na mięśnie, a jakaś koleżanka powiedziała mi, żebym najpierw spaliła tłuszcz, a potem zajęła się mięśniami.
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 19:20   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Spalanie tkanki tłuszczowej.

Słusznie powiedziała - A6W 'odchudza' o tyle, o ile zwiększa deficyt kaloryczny, ale to nie jest najskuteczniejsza metoda spalania tłuszczu
Co do spalania tłuszczu, to ilość białka w diecie jest sprawą kluczową, prawie tak samo ważną, jak bilans kaloryczny. Nie musisz jeść mięsa, jak nie lubisz, ale jedz ok. 1,5-1,8 białka na kg masy ciała dziennie, no i reszta składników diety też ma znaczenie oczywiście.
__________________
WERSJA MIDI
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 09:10   #5
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Spalanie tkanki tłuszczowej.

W sumie, nie mam tego tłuszczu tak bardzo dużo. Po prostu na brzuchu trochę się zebrało i chcę to spalić.
A jakieś ćwiczenia ? Bieganie, brzuszki ? Co byłoby najlepsze na brzuch ?
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 23:34   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Spalanie tkanki tłuszczowej.

Najlepszy jest zestaw: trening siłowy całego ciała + aeroby/hiit (bieganie, jazda na rowerze, szybkie spacery, bieżnia itp.)
Trening siłowy nie oznacza koniecznie chodzenia na siłownie, można robić również w domu
Przysiady, wykroki, pompki i brzuszki nie wymagają na początku żadnego sprzętu, do ćwiczenia ramion i pleców przydadzą się sztangielki/sztanga ale na poczatku można używac nawet butelek z wodą czy worków z piaskiem
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 12:40   #7
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Spalanie tkanki tłuszczowej.

Tak szczegółowo i dokładnie nie wiem, które to są ćwiczenia siłowe czy aeroby. Nie znam się na tym ;] .
A czy Pilates byłby dobry? Chcę sobie zakupić książkę z kasetą do uprawiania pilatesu. Też zamierzam kupić agrafkę na uda.
Ale mam plany .
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-18, 18:33   #8
kaasiulka91
Raczkowanie
 
Avatar kaasiulka91
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 33
GG do kaasiulka91
Dot.: Spalanie tkanki tłuszczowej.

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Najlepszy jest zestaw: trening siłowy całego ciała + aeroby/hiit (bieganie, jazda na rowerze, szybkie spacery, bieżnia itp.)
Trening siłowy nie oznacza koniecznie chodzenia na siłownie, można robić również w domu
Przysiady, wykroki, pompki i brzuszki nie wymagają na początku żadnego sprzętu, do ćwiczenia ramion i pleców przydadzą się sztangielki/sztanga ale na poczatku można używac nawet butelek z wodą czy worków z piaskiem
Mm, interesujące, chyba się za to zabiorę :P Ja lubię skakankę, hula hop i ćwiczenia z płyt Shape'a...No i biegam, mamy tu w Zako takie różne pagórki, pola i ścieżki pod lasem :P
A poza tym, Rzabbko, czy Guernsey nie jest czasem wyspą na kanale La Manche?? Albo mi się coś..eee..pomyliło Nie wiem.
__________________
L'essentiel est invisible pour les yeux.

Tu deviens responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.
Tu es responsable de ta rose...
(Antoine de Saint- Exupery- Le Petit Prince)
kaasiulka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 18:47   #9
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Spalanie tkanki tłuszczowej.

Tak siłowe to takie gdzie przecwstawiasz się oporowi np ciężaru własnego ciała lub sprzętu. Aeroby to np. bieganie, marsz, jazda na rowerze, orbitrek itp. - Cwiczysz okreslony czas z okreslonym tętnem.

Guernsey to wyspa na kanale tutaj nazywanym English Channel
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 18:56   #10
radio_maniaczka94
Przyczajenie
 
Avatar radio_maniaczka94
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z pokoju ;)
Wiadomości: 21
Dot.: Spalanie tkanki tłuszczowej.

Ja od jakiegoś czasu ćwicze na skakance. Narazie ćwicze dość krótko no i nieregularnie (brak czasu) Ale i tak widze poprawe no i kondycja lepsza Nie dość, że spalasz tłuszczyk to i nogi dobrze modeluje
No i brzuszki jeśli chcesz ładnie wymodelować brzuch. Na początek skakać można po 3 do 5min żeby się nie przemęczać zbytnio. Czytałam też gdzieś, że tłuszcz zaczynamy spalać dopiero po 20min treningu. U mnie akurat pomagają takie "proste i domowe" sposoby. Chodziłam na siłownie ale nie mam takiej motywacji A na skakance kiedy mi się nudzi włączam energiczną muzykę. Do tego dochodzi dieta. Najważniejsze żebyś ograniczyła produtky bogate w węglowodany. Jeśli nie lubisz mięsa nie jedz ale musisz pamiętać, żeby jeść inne produtky bogate w białko Najważniejsze żebyś nie jadła słodyczy!!! Bo to nas najbardziej tuczy Często chodź na spacery ,a zamiast siedzieć na kanapie i oglądać ulubione programy w telewizji możesz np. robić rowerek i oglądać telewizje A jeśli masz do tego warunki możesz biegać. Ja biegam ale tylko wtedy kiedy mam ochote ;D Ale to i tak całkiem nieźle działa. To tak na początek Życze powodzenia I z góry przepraszam za błędy jestem wykończona po moim własnym treningu Pozdrawiam
radio_maniaczka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.