Nie chcę mieć chłopaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-08, 21:30   #1
panterka456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2

Nie chcę mieć chłopaka


Witajcie,

mam problem, który mnie trochę nie pokoi. Chodzi o to, że od pewnego czasu straciłam zainteresowanie płcią przeciwną. Nie jestem lesbijką, ani nic - po prostu zauważyłam, że w ogóle nie myślę o chłopakach, co w moim wieku (18 lat) wydaje się być dziwne. Już od najmłodszych lat miałam zwyczaj wyszukiwać sobie jakiś obiekt uczuć (myślałam, marzyłam, wypatrywałam, jak każda nastolatka). Teraz jednak, kiedy parę dni temu kolega zaproponował wyjście do kina, ja po prostu odmówiłam. W ogóle nie mam ochoty na żadną formę kontaktu z nim (nawet zwykła rozmowa mnie nuży), choć facet jest niczego sobie. Nigdy nie miałam chłopaka, bo jestem z natury nieśmiała i rzadko się odzywam (zniechęciłam się do rozmów, bo nieważne z kim rozmawiam, zawsze w najmniej odpowiednim momencie zapada krępująca cisza).
Co jest ze mną nie tak? Dodam, że nie jestem atrakcyjna i scena, w której ktoś np. mnie całuje samą mnie napawa obrzydzeniem.
panterka456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 21:38   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

No to skoro nie chcesz i nie jesteś atrakcyjna - to masz problem z głowy. Gorzej, gdybyś chciała go mieć...

A serio - masz mega kompleksy i to dlatego.
W większości przypadków się z tego wyrasta.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 21:39   #3
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

widocznie nie jesteś jeszcze gotowa na to by mieć chłopaka, nic na siłę

a może to przez swoją nieśmiałość nie chcesz go mieć i brak wiary w siebie?
__________________
jesteśmy razem już...

Edytowane przez narciarka
Czas edycji: 2010-06-08 o 21:43
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 21:41   #4
Diversification
Rozeznanie
 
Avatar Diversification
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 722
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Problem tkwi w Twojej psychice. Fakt, że scena, gdzie całuje Cię facet, napawa Cię obrzydzeniem to potwierdza.
Powinnaś udać się do psychologa, ponieważ stan, w którym obecnie się znajdujesz może się rozwijać, a w konsekwencji staniesz się odludkiem z wielką górą problemów i z zerem na koncie pod tytułem "Przyjaciele". Rozmowa z kimś, kto nas nie ocenia i jest dla nas zupełnie obcym człowiekiem, potrafi naprawdę pomóc i być zaczątkiem normalnego funkcjonowania.
__________________
Możesz uciec od szumu rzeki i liści na wietrze, ale prawdziwy hałas jest w Tobie.



61 kg - ... - 50 kg
dam radę!



Edytowane przez Diversification
Czas edycji: 2010-06-08 o 21:42
Diversification jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 22:28   #5
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
widocznie nie jesteś jeszcze gotowa na to by mieć chłopaka, nic na siłę

a może to przez swoją nieśmiałość nie chcesz go mieć i brak wiary w siebie?
Też tak myślę, wszystko w swoim czasie.

I na pewno nie jesteś aż tak nieatrakcyjna jak Ci się wydaje.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 06:45   #6
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
No to skoro nie chcesz i nie jesteś atrakcyjna - to masz problem z głowy. Gorzej, gdybyś chciała go mieć...
Krotko i na temat
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 07:20   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Cytat:
Napisane przez panterka456 Pokaż wiadomość
Witajcie,

mam problem, który mnie trochę nie pokoi. Chodzi o to, że od pewnego czasu straciłam zainteresowanie płcią przeciwną. Nie jestem lesbijką, ani nic - po prostu zauważyłam, że w ogóle nie myślę o chłopakach, co w moim wieku (18 lat) wydaje się być dziwne. Już od najmłodszych lat miałam zwyczaj wyszukiwać sobie jakiś obiekt uczuć (myślałam, marzyłam, wypatrywałam, jak każda nastolatka).


To mi się wydaje normalne, miałam podobnie. jak jakos tak w wieku 16tu lat, nagle mnie olśniło że posiadanie chłopaka = ewentualność seksu co=ewentualność ciąży co= jakies kosmiczne obowiązki+dorosłość co jawiło mi sie jako koniec świata i armageddon (taka byłam bystra) to... autentycznie mi sie odechciało jakichkolwiek relacji tego typu i po prostu, nie czułam absolutnie żadnej potrzeby wchodzenia w relacje typu "chodzimy ze sobą". I miałam tak do ok 20tki i kompletnie nie zaprzatało to mojej głowy do tego stopnia, że nawet nie zastanawiałam się nad tym.





Teraz jednak, kiedy parę dni temu kolega zaproponował wyjście do kina, ja po prostu odmówiłam. W ogóle nie mam ochoty na żadną formę kontaktu z nim (nawet zwykła rozmowa mnie nuży), choć facet jest niczego sobie. Nigdy nie miałam chłopaka, bo jestem z natury nieśmiała i rzadko się odzywam (zniechęciłam się do rozmów, bo nieważne z kim rozmawiam, zawsze w najmniej odpowiednim momencie zapada krępująca cisza).
Co jest ze mną nie tak? Dodam, że nie jestem atrakcyjna i scena, w której ktoś np. mnie całuje samą mnie napawa obrzydzeniem.
A to już wydaje mi się mniej normalne.
Bo ja utrzymywałam wiele kontaktów z kolegami, wychodziłąm z nimi do kina, na spacer, do kawiarni, na tańce, imprezy itd, itp, nie miałam problemów z nieśmiałością, nie bałam się rozmawiać ani przerw w rozmowie, nie brzydziła mnie myśl o ewentualnym kiedyś tam seksie.
No nie wiem, moze dojrzejesz jeszcze po prostu, a może to pierwszy sygnał że warto by było porozmawiać o tym z kims kompetentnym, jak np.psycholog.

Chyba że wyobrażasz sobie te pocałunki z kimś kogo po prostu nie akceptujesz. Bo że ktoś jest przystojny, to jeszcze nie oznacza że nas kręci.
Chemia między ludźmi, mało ma wspólnego z efektami wizualnymi jakie ci ludzie nam zapewniają. Można pragnąc konkretnego brzydala a czuć wstręt na sama myśl o dotyku konkretnego przystojniaka.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 08:31   #8
Ragana_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 258
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Co w tym dziwnego, że odmawia się komuś wyjścia do kina? Zwłaszcza, że chłopak wydaje Ci się nudny
Przede wszystkim musisz się uporać ze swoimi kompleksami - zamiast marudzić, że jesteś nieatrakcyjna, zrób coś, żeby Twoje postrzeganie siebie uległo zmianie.
__________________
The shallow voice of the wind cries between these ebony wings
The shallow cries of the wind sing a swansong for mankind
Ragana_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 08:49   #9
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Cytat:
Napisane przez panterka456 Pokaż wiadomość
Witajcie,

mam problem, który mnie trochę nie pokoi. Chodzi o to, że od pewnego czasu straciłam zainteresowanie płcią przeciwną. Nie jestem lesbijką, ani nic - po prostu zauważyłam, że w ogóle nie myślę o chłopakach, co w moim wieku (18 lat) wydaje się być dziwne. Już od najmłodszych lat miałam zwyczaj wyszukiwać sobie jakiś obiekt uczuć (myślałam, marzyłam, wypatrywałam, jak każda nastolatka). Teraz jednak, kiedy parę dni temu kolega zaproponował wyjście do kina, ja po prostu odmówiłam. W ogóle nie mam ochoty na żadną formę kontaktu z nim (nawet zwykła rozmowa mnie nuży), choć facet jest niczego sobie. Nigdy nie miałam chłopaka, bo jestem z natury nieśmiała i rzadko się odzywam (zniechęciłam się do rozmów, bo nieważne z kim rozmawiam, zawsze w najmniej odpowiednim momencie zapada krępująca cisza).
Co jest ze mną nie tak? Dodam, że nie jestem atrakcyjna i scena, w której ktoś np. mnie całuje samą mnie napawa obrzydzeniem.
Problem z psychiką.
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 09:37   #10
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Cytat:
Napisane przez elfir Pokaż wiadomość
w większości przypadków się z tego wyrasta.
jw
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 09:55   #11
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Jaki Ty masz problem ?? Masz 18 lat, jesteś młodziutka.. masz czas na miłości. Ze względu na moją siostrę, mam dużo znajomych w wieku 18 lat i jest wiele takich, które nie miały jeszcze faceta i nawet o tym nie myślą. Spokojnie. Na wszystko przyjdzie czas.

" Dodam, że nie jestem atrakcyjna i scena, w której ktoś np. mnie całuje samą mnie napawa obrzydzeniem. "

No to może być problem z psychiką, jak mowią dziewczyny. Jak dla mnie - zbyt niskie poczucie własnej wartości.
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 11:54   #12
Panna S
Zakorzenienie
 
Avatar Panna S
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 346
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Może masz depresję albo jakieś mega kopleksy?
Pogadaj z psychologiem na pewno Ci doradzi
Panna S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 11:55   #13
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Polecam wizytę u psychologa.
__________________
Będę mamcią..
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 12:20   #14
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Co do chłopaka, to rozumiem. Sama mam niewiele więcej lat od Ciebie i nie czuję potrzeby posiadania partnera- na razie- jeśli takową poczuję, to poszukam, i tyle. Są ludzie szybciej dojrzewający do związków i później. I tutaj kompletnie nie masz się czym przejmować.
A co do Twojej nieatrakcyjności, to źle czujesz się ze swoim wyglądem? Masz kompleksy? A z tym pocałunkiem, obrzydza Cię to, że Ty będziesz musiała pocałować kogoś i ten chłopak będzie obrzydliwy, czy to Ty sama dla siebie jesteś obrzydliwa? Jeśli to drugie, to nie za wesoło z Twoją psychiką.
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 12:26   #15
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Może jeszcze kiedyś Ci przejdzie, młoda jesteś
Gorzej z tą myślą, że nie czujesz się atrakcyjna i brzydzisz się sobą.
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 13:55   #16
havana82
Raczkowanie
 
Avatar havana82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 463
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Rany po co od razu psychologa, leczenie, najlepiej zaklad psychiatryczny... dziewczynie nic nie jest ma dopiero 18 lat i rozne przemyslenia, spostrzezenia itp.
chlopak poprostu nie jest w jej typie i tyle..a po co na sile sie z kims spotykac? a jak od dawna sie nie interesuje to tez nie jest wielkie ale...
a moze poprostu jest niezdecydowana, wybredna... to akurat 100% kobiece zachowanie
bedzie czas to sie zainteresuje
no i jak pozbedzie sie kompleksow ze niby brzydka jest.... a te to wiekszosc dosratajacych dziewczat ma - norma a poza tym nie ma brzydkich kobiet... sa tylko te zle umalowane-
__________________
Books are the quietest and most constant of friends; they are the most accessible and wisest of counsellors, and the most patient of teachers. Charles W. Eliot
havana82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 21:23   #17
mariposa88
Rozeznanie
 
Avatar mariposa88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 531
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Skoro teraz nie odczuwasz takiej potrzeby to nic na siłę Spotkasz odpowiednią osobę i wtedy nie będziesz się zastanawiać czy chcesz czy nie chcesz
Wcale nie jest tak, że osoby w Twoim wieku myslą tylko o chłopakach (przynajmniej ja i moje koleżanki parę lat temu nie myślałysmy).

To, że nie chcesz mieć chłopaka to moim zdaniem żaden problem. Powinnaś raczej popracować nad samooceną
__________________
Jeśli chcesz - znadziesz sposób.
Jeśli nie chcesz - znajdziesz powód.
mariposa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 21:37   #18
czarna1985
Raczkowanie
 
Avatar czarna1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: UĆ
Wiadomości: 467
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Może jeszcze nie masz na to ochoty... zapewne z czasem przejdzie i będziesz chciała mieć kogoś bliskiego... Jak na razie nie przejmowała bym się tym za bardzo a skupiła na sobie...
__________________
PODZIWIAM TEGO, KTO ZAPROJEKTOWAŁ MÓJ ŻYCIORYS...GRATULUJĘ WYOBRAŹNI
czarna1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 09:42   #19
Onyxia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 43
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Moim zdaniem Twoje odczucia to stan przejściowy i absolutnie nie trzeba się tym przejmować. Rozumiem, że Cię to niepokoi, ale myślę, że wyrośniesz z tego. Znam wielu ludzi, którzy "późno zaczynali" - a Ty jestes od nich młodsza.
Że odmówiłaś temu koledze, to nic nadzwyczajnego. Owszem, niektórym się wydaje, że dziewczyny, kobiety, są tak spragnione związania się czym prędzej i z kimkolwiek, że jak to możliwe, aby komuś chętnemu odmówić. Ano możliwe i zupełnie normalne.
A niskie poczucie własnej wartości bez wątpienia należy podnieść dla psychicznego komfortu, bo baaaardzo ciężko żyć w przekonaniu o swojej nieatrakcyjności.
Onyxia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-10, 10:44   #20
charming_and_charming
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 216
Dot.: Nie chcę mieć chłopaka

Czyttając, Twój pierwszy post nie zauwazyłam żadnego problemu, wg mnie Ty po prostu sama wynajdujesz problem i tak naginasz fakty, że on się pojawia w Twojej podświadomości.
charming_and_charming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.