Mały ateista w szkole. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-19, 12:31   #1
LaVitaBella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 18

Mały ateista w szkole.


Szukam osób chętnych do rozmowy na temat sytuacji ich dziecka w klasie szkolnej - dziecka, które nie chodzi na religie, bądź, które chodzi na religie pomimo braku wiary rodziców. Prowadzę badania, których dalekosiężnym celem jest wprowadzenie religioznawstwa zamiast katechezy w szkole, dlatego każda dyskusja byłaby dla mnie cenna. Proszę o wiadomości na priv. Pozdrawiam!
LaVitaBella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 15:02   #2
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Mały ateista w szkole.

Wszyscy rodzimy się ateistami

Trochę nie do końca na temat: z tego, co słyszałam od znajomej pracującej w szkole (mała wiejska), dzieci ŚJ nie chodzące na religię nie maja zadnych problemów.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 17:02   #3
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mały ateista w szkole.

Nie sądzę, żeby twoje badania mogły w jakikolwiek sposób wspomóc wyprowadzenie religii ze szkoły.

Moja odpowiedź, jako matki małej ateistki - moja córka, klasa pierwsza i 5 jej kolegów/koleżanek, z 20sto osobowej klasy, będącej razem od zerówki, nie mają żadnych problemów. Jednocześnie brak problemów nie jest powodem, dla którego religia katolicka powinna być w szkole.

Edytowane przez gosik79
Czas edycji: 2014-02-19 o 17:04
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 20:04   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mały ateista w szkole.

Moja córka też nie chodzi od przedszkola na religię, nie była u komuni- problemów z tego powodu nikt nigdy nie robił. Miasto 125 tys., szkoły państwowe. W podstawówce na 18 dzieci w klasie 3 nie chodzila na religie, gimnazjum - dzieci 28, na religię nie chodzi 3 dzieci.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 08:19   #5
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Mały ateista w szkole.

Ale o czym konkretnie chesz dyskutować? Bo tak enigmatycznie piszesz, że nie wiadomo nic.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 10:29   #6
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mały ateista w szkole.

Pewnie chodziło o przejawy dyskryminacji.

W każdym razie autorka nie powinna prosić o priv, to forum i dyskutujemy tu otwarcie.

Dzieci w ogóle nie dyskryminują nikogo, przynajmniej w Mai klasie. Nie było żadnych sygnałów na ten temat, a w Mai klasie jest córka znanej działaczki Twojego Ruchu, ona na pewno coś by pyszczyła, gdyby ktokolwiek pisnął słówkiem.

Inna sprawa, że potwornie mnie drażni ksiądz na rozpoczęciu roku szkolnego, który machał kropidłem i kilka rzeczy, których Maja nie zauważa.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 13:11   #7
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Mały ateista w szkole.

Moja córka chodzi do pierwszej klasy podstawówki i razem z piątką innych dzieci tworzą silną grupę. Córka chodzi na etykę. Chodzi na nią z wielką radością.

Nie zauważyłam aktów dyskryminacji pod ich adresem. Nasi klasowi rodzice są czuli na tym punkcie i reakcja była by natychmiastowa.

W związku z tym, że na początku roku w sekretariacie kazano nam podpisać słynne oświadczenia, zgłosiłam szkołę do tej Fundacji, która natychmiast zareagowała i wysłała pismo do władz naszej szkoły http://www.wolnoscodreligii.pl/index...a-informacyjna


U nas indoktrynacja działa bardzo prężnie. Przedstawiciele kościoła mają przy drzwiach swoją tablicę informacyjną, gdzie do niedawna wisiały godziny nabożeństw w kościele.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!

Edytowane przez Ineczka33
Czas edycji: 2014-02-20 o 17:13
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 15:51   #8
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Mały ateista w szkole.

Ja chętnie poczytam o doświadczeniach dzieci, które nie chodzą na religię Nie zamierzamy z TŻ chrzcić syna i już teraz spotykamy się z wielce oburzonymi głosami, że krzywdę dziecku robimy, bo mu inne dzieci w szkole żyć nie dadzą Jak to wygląda w rzeczywistości? Macie rozeznanie, ile mniej więcej dzieci średnio w klasie nie chodzi na religię?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 16:45   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mały ateista w szkole.

W miastach juz nikt nie szykanuje dzieci innych wyznań czy nie wyznaniowych- żadnej krzywdy nie widzę. Takie gadanie to stare przyzwyczajenie i stereotypy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 17:06   #10
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Mały ateista w szkole.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
W miastach juz nikt nie szykanuje dzieci innych wyznań czy nie wyznaniowych- żadnej krzywdy nie widzę. Takie gadanie to stare przyzwyczajenie i stereotypy.
Oraz próba wymuszenia na rodzicach (zwykle przez stare, kościółkowe matrony w rodzie) żeby robili jak wszyscy, czytaj - nie wydziwiali.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 18:14   #11
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mały ateista w szkole.

Zgadzam się w stu procentach z Paulą i Macintosh, to już nie te czasy. Ani w podstawówkach, ani w innych typach szkół.

Wkurza mnie za to prowadzanie dzieci na msze rozpoczynające rok szkolny podczas lekcji, rekolekcje trzydniowe i inne podobne. To nie powinno mieć w ogóle miejsca.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-20, 18:22   #12
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Mały ateista w szkole.

W szkole córki msza była zorganizowana W SZKOLE z okazji rocznicy śmierci JP 2. Mimo ze kościół niedaleko.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 19:36   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mały ateista w szkole.

Za moich czasów do kosciola nie chodzily dzieci milicjantów i takim dzieckiem była moja bliska sąsiadka i koleżanka z klasy, nigdy nie zauważyłam i nie słyszałam, aby z tego powodu miała jakies nieprzyjemności, a było to b. dawno temu.

Zresztą dzieciom to bez różnicy, a wszelakie uwagi na ten temat słysza w domu od rodziców, którzy powinni wychowywać i edukowac w kwestii tolerancji, a tu zonk.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 21:56   #14
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Mały ateista w szkole.

Ja się zastanawiam jak to będzie z moimi dziećmi w kontekście przedszkola, bo w ostatniej grupie bodaj 5 i 6 latków zerówkowiczów obecnych jest już w planie religia. Moje maluchy nie są ochrzczone i nie zamierzam ich też zapisywać na religię, ciekawa jestem jak to będzie wyglądać.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 05:28   #15
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Mały ateista w szkole.

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
W szkole córki msza była zorganizowana W SZKOLE z okazji rocznicy śmierci JP 2. Mimo ze kościół niedaleko.
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam jak to będzie z moimi dziećmi w kontekście przedszkola, bo w ostatniej grupie bodaj 5 i 6 latków zerówkowiczów obecnych jest już w planie religia. Moje maluchy nie są ochrzczone i nie zamierzam ich też zapisywać na religię, ciekawa jestem jak to będzie wyglądać.


Niech jeszcze katolicy utyskują, że są w naszym kraju ciemiężeni, wyśmiewani i tak dalej.

Skandal swoja drogą.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 09:25   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mały ateista w szkole.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam jak to będzie z moimi dziećmi w kontekście przedszkola, bo w ostatniej grupie bodaj 5 i 6 latków zerówkowiczów obecnych jest już w planie religia. Moje maluchy nie są ochrzczone i nie zamierzam ich też zapisywać na religię, ciekawa jestem jak to będzie wyglądać.
Moja córka w tym czasie szła do innej grupy, gdy jej grupa miała religię.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 09:44   #17
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Mały ateista w szkole.

Moja córka, kiedy była w przedszkolu, kiedy inne dzieci miały katechezę, siedziała z panią wychowawczynią.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 10:00   #18
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Mały ateista w szkole.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam jak to będzie z moimi dziećmi w kontekście przedszkola, bo w ostatniej grupie bodaj 5 i 6 latków zerówkowiczów obecnych jest już w planie religia. Moje maluchy nie są ochrzczone i nie zamierzam ich też zapisywać na religię, ciekawa jestem jak to będzie wyglądać.
ja bardzo chciałam, żeby mój 5-latek chodził w przedszkolu na religię
i się nie dało: bo tu rytmika (bardzo żałosna zresztą i płatna wrr), bo zajęcia dydaktyczne, bo tańce dodatkowe ....
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 11:45   #19
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Mały ateista w szkole.

Za moich czasów w szkole średniej (kilkanaście lat temu) była jedna czy dwie osoby, które nie chodziły na religie. Grupka osób szydziła z niej, wyzywała od "kocich wiar". Nie było to przyjemne. Ci delikwenci chodzili na lekcje tylko po to, aby mieć dobrą ocenę i podnieść sobie ogólną średnią. Pewnie gdyby ocena ta nie miała wpływu na średnią też by nie chodzili. Było to widać po tym co wyrabiali, jak bardzo byli zainteresowani zajęciami.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 12:43   #20
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
Zadomowienie
 
Avatar Wróżka_Dzyńdzyńdzyń
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 019
Dot.: Mały ateista w szkole.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam jak to będzie z moimi dziećmi w kontekście przedszkola, bo w ostatniej grupie bodaj 5 i 6 latków zerówkowiczów obecnych jest już w planie religia. Moje maluchy nie są ochrzczone i nie zamierzam ich też zapisywać na religię, ciekawa jestem jak to będzie wyglądać.
U nas nawet 3latki mają już religię (przedszkole prywatne). Córka w tym czasie jest na zajęciach w innej grupie.

Bardziej obawiam się właśnie szkoły, głównie okresu około komunijnego. Dzieciaki przechwalają się prezentami itp. nie chciałabym, żeby córka poczuła się jakaś gorsza w tym czasie.
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają ale mogą sprawić, że w całym twoim nieszczęściu będziesz żyła niezmiernie komfortowo."
Clare Boothe Luce

Jeśli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu nierodowodowych zwierząt -> Zajrzyj

STOP OKRUCIEŃSTWU - klik
Wróżka_Dzyńdzyńdzyń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 13:05   #21
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Mały ateista w szkole.

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość

W związku z tym, że na początku roku w sekretariacie kazano nam podpisać słynne oświadczenia, zgłosiłam szkołę do tej Fundacji, która natychmiast zareagowała i wysłała pismo do władz naszej szkoły http://www.wolnoscodreligii.pl/index...a-informacyjna
.
O kurcze,ja tez podpisywąłam w gimnazjum takie oświadczenie,nie miałam pojęcia o sprawie,dzięki za info.

Moja starsza córka chodzi do 1 klasy gimnazjum,na 30 osób w klasie tylko ona i jeszcze jedna dziewczyna nie chodzą na religię.Etyki nie ma,bo za mało osób,jak religia jest środku(2 razy w tygodniu!),to dziewczyny chodzą po szkole,siedza w bibliotece-generalnie robią co chcą. Wolałabym etykę- w sumie mógłby byc to przedmiot dla wszystkich,moim zdaniem w tych czasach jak najbardziej potrzebny.

Jednak co do przedszkoli-no wiadomo,na religie dziecko nie musi chodzić,idzię do innej grupy albo cos tam.Ale przeciez w zyciu przedszkola jest pełno "religijnych okazji " -organizacja jasełek,piosenki świąteczne (wiadomo-o Jezusie,Maryi),inne katolickie święta-w tym z musu uczestniczą inne dzieci?A co z dziećmi innej wiary? I co wtedy zrobicie-mamy małych ateistów?Ciekawa jestem.
(ja nie miałam tego problemu,bo moja córka sama zrezygnowała z religii w 6 klasie podstawówki)
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 13:53   #22
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mały ateista w szkole.

Sądzę, że jakiekolwiek wyśmiewanie/obrażanie dzieci, które nie chodzą na religię, zależy od środowiska.

Ja przestałam chodzić na religię w 6 chyba klasie podst. Stwierdziłam, że nie wierzę i tyle, chociaż wcześniej śpiewałam w chórze kościelnym i nawet czytałam pismo na mszy dla dzieci.

Pamiętam, że moja mama zmusiła mnie do bierzmowania bo ja bardzo nie chciałam brać w tym udziału. Latała nawet do proboszcza żeby mnie przepuścił ponieważ odmówiłam uczenia się modlitw, chodzenia na mszę, spowiedzi itp.

W liceum chodziłam na religię jakieś 2-3 msc, oczywiście przez mamę. Po tym jak dyskutowałam po raz kolejny z księdzem na temat kolejnej katechezy, gość wyrzucił mnie z klasy bo nie mógł znaleźć sensownych argumentów na moje zarzuty, więcej nie wróciłam. Nigdy tego nie żałowałam, nikt się ze mnie śmiał, chociaż byłam jedyną, która na religię nie chodziła. W podstawówce było podobnie, nikt mnie nie wytykał palcem ani mnie nie bojkotował/tłamsił.

Co do komunii, ja się nie boję tego okresu. Wytłumaczyłam Mai z czym to się je, dlaczego w jej przypadku jest to bez sensu, a lapa i tak ma od lat, telefon dostanie jak będzie jej potrzebny, tablet możemy kupić ale po co, skoro ma kompa. Mp4 dostanie podobnie jak koma, kiedy będzie potrzebować a nie bo jest ku temu kościelna okazja.

Dziecko w 1 klasie sp doskonale to rozumie, nie widzę powodu, żeby zmieniła zdanie za jakiś czas.



Dalej;

Co do jasełek - Majka była wtedy aniołkiem, z własnej woli. Potem opowiadała mi o nich jak o jakiejkolwiek innej bajce, ja podobnie mówię jej o wierze, nie tylko katolickiej - jako o pięknych opowiadaniach z morałem.

Pieśni katolickie, tego w szkole nie śpiewają. Uczyli się na angielskim "Silent night", które jej przetłumaczyłam, bo dziwiła się skąd w piosence słowo "Jesus".

Jednocześnie uczę ją tolerancji, poszanowania poglądów innych ludzi, tego samego oczekuję od katolików itp.

Edytowane przez gosik79
Czas edycji: 2014-02-21 o 13:59
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 15:32   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mały ateista w szkole.

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Za moich czasów w szkole średniej (kilkanaście lat temu) była jedna czy dwie osoby, które nie chodziły na religie. Grupka osób szydziła z niej, wyzywała od "kocich wiar". Nie było to przyjemne. Ci delikwenci chodzili na lekcje tylko po to, aby mieć dobrą ocenę i podnieść sobie ogólną średnią. Pewnie gdyby ocena ta nie miała wpływu na średnią też by nie chodzili. Było to widać po tym co wyrabiali, jak bardzo byli zainteresowani zajęciami.
To faktycznie jakaś pechowa grupa sie trafiła

Cytat:
Napisane przez Wróżka_Dzyńdzyńdzyń Pokaż wiadomość
U nas nawet 3latki mają już religię (przedszkole prywatne). Córka w tym czasie jest na zajęciach w innej grupie.

Bardziej obawiam się właśnie szkoły, głównie okresu około komunijnego. Dzieciaki przechwalają się prezentami itp. nie chciałabym, żeby córka poczuła się jakaś gorsza w tym czasie.

Moje nie bylo u komuni i żadnych płaczów z tego powodu nie było, że nie ma prezentów itp. Zresztą kilka dzieci szło w innym terminie, a i wychowawca nie ciągnął za języki tego tematu po komunii.
Gorsza? rower ma? komputer w domu jest? to w czym gorsza?

Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
O kurcze,ja tez podpisywąłam w gimnazjum takie oświadczenie,nie miałam pojęcia o sprawie,dzięki za info.

Moja starsza córka chodzi do 1 klasy gimnazjum,na 30 osób w klasie tylko ona i jeszcze jedna dziewczyna nie chodzą na religię.Etyki nie ma,bo za mało osób,jak religia jest środku(2 razy w tygodniu!),to dziewczyny chodzą po szkole,siedza w bibliotece-generalnie robią co chcą. Wolałabym etykę- w sumie mógłby byc to przedmiot dla wszystkich,moim zdaniem w tych czasach jak najbardziej potrzebny.
U nas też 2 razy w tygodniu ! a chemii jedna godzina- MASAKRA!

Młoda idzie do biblioteki w tym czasie, robi lekcje, siedzi na kompie.
Etyki nie ma bo za mało osób.
Cytat:
Napisane przez xandra78 Pokaż wiadomość
Jednak co do przedszkoli-no wiadomo,na religie dziecko nie musi chodzić,idzię do innej grupy albo cos tam.Ale przeciez w zyciu przedszkola jest pełno "religijnych okazji " -organizacja jasełek,piosenki świąteczne (wiadomo-o Jezusie,Maryi),inne katolickie święta-w tym z musu uczestniczą inne dzieci?A co z dziećmi innej wiary? I co wtedy zrobicie-mamy małych ateistów?Ciekawa jestem.
(ja nie miałam tego problemu,bo moja córka sama zrezygnowała z religii w 6 klasie podstawówki)
Owszem, w przedszkolu sa jakies jasełka, śpiewają kolędy i owszem moje dziecko było aniołkkiem w jasełkach Nie robiłam z tego powodu tragedii, dla niej to kolejny występ, bez znaczenia rola i wiara
Nie traktowałam tego jako wydarzenia religijnego tylko jako część polskiej tradycji i tyle.
Dziecko wiedziało w przedszkolu, że różni ludzie wyznają różne wiary, warto je znać.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-21 16:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.