Mirena - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-27, 14:16   #61
anula1979
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 19
Dot.: Mirena

Witam!
Ja mirene mam 3,5 roku i jestem bardzo zadowolona , nie muszę się martwić czy czasem nie zajdę w ciążę, efektów ubocznych chyba nie miałam, może trochę przytyłam , ale komfort super POLECAM
anula1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 15:38   #62
martamaciejowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: Mirena

Potrzebuje wkładke mirene może ktoś ma do odstąpienia?
maciejowa25@wp.pl
martamaciejowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 16:23   #63
Airiana
Raczkowanie
 
Avatar Airiana
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 55
Dot.: Mirena

Polecono mi Mirenę jako lek przy mięśniakach - ponoć hamuje ich wzrost. Czy ktoś coś na ten temat wie?
Airiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:10   #64
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Mirena

Cytat:
Napisane przez Kinqaa Pokaż wiadomość
Hejka

Podbijam temacik ...

Myślę nad założeniem Mireny i raczej pójdę to zrobić. Urodziłam jedno dziecko, na razie nie planuję z moim TŻ drugiego dziecka... boję się trochę, że później będę miała problemy z zajściem w ciążę, ale jak to jest - wszystko się opiera na ryzyku.

W każdym bądź razie będę pisała na bieżąco i dam znać jak już będę miała założoną Mirenę
Niepotrzebnie się obawiasz. Ja mirenę założyłam po porodzie właśnie. Po trzech latach zdecydowaliśmy się z mężem na drugie dziecko i od razu po usunięciu mireny zaszłam w ciążę.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Airiana Pokaż wiadomość
Polecono mi Mirenę jako lek przy mięśniakach - ponoć hamuje ich wzrost. Czy ktoś coś na ten temat wie?
Podobno mięśniaki "karmią się" krwią menstruacyjną i wtedy rosną. Wtedy mirena rzeczywiście miałaby sens bo bardzo zmniejsza krwawienia, a u niektórych np. u mnie miesiączka w ogóle nie występowała. Najlepiej poradź się ginekologa.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 08:39   #65
Krolowa Margo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Unhappy Dot.: Mirena

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
nie wiem,czy wkładka ma wpływ na ciasnotę,raczej odczuwalne są nitki przez partnerów.
nie mogę ci porównać,bo nie brałam tabletek anty,od początku mam spiralkę.
Mam właśnie zamiar zakupić mirene i lekarka mi powiedziała że nitki się odcina, ale teraz kosz założenia to 300 zł, nie 200 jak 3 lata temu
Krolowa Margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 14:49   #66
Airiana
Raczkowanie
 
Avatar Airiana
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 55
Dot.: Mirena

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Niepotrzebnie się obawiasz. Ja mirenę założyłam po porodzie właśnie. Po trzech latach zdecydowaliśmy się z mężem na drugie dziecko i od razu po usunięciu mireny zaszłam w ciążę.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------



Podobno mięśniaki "karmią się" krwią menstruacyjną i wtedy rosną. Wtedy mirena rzeczywiście miałaby sens bo bardzo zmniejsza krwawienia, a u niektórych np. u mnie miesiączka w ogóle nie występowała. Najlepiej poradź się ginekologa.
Tak właśnie poradziła mi pani ginekolog. Ale czy można kupić wkładkę i gdzie? Koszt, który podała mi lekarka to 1500 zł - i nie wiem, czy to sama wkładka, bo takie wrażenie odniosłam. Jest dostępna w aptece?
Airiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 16:28   #67
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Mirena

Cytat:
Napisane przez Airiana Pokaż wiadomość
Tak właśnie poradziła mi pani ginekolog. Ale czy można kupić wkładkę i gdzie? Koszt, który podała mi lekarka to 1500 zł - i nie wiem, czy to sama wkładka, bo takie wrażenie odniosłam. Jest dostępna w aptece?
Wkladke mozna kupic osobno np w aptece i wtedy placisz za samo zalozenie.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 18:04   #68
martamaciejowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: Mirena

Cytat:
Napisane przez martamaciejowa Pokaż wiadomość
Potrzebuje wkładke mirene może ktoś ma do odstąpienia?
maciejowa25@wp.pl

jak wyżej
martamaciejowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 18:35   #69
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Mirena

Cytat:
Napisane przez Airiana Pokaż wiadomość
Tak właśnie poradziła mi pani ginekolog. Ale czy można kupić wkładkę i gdzie? Koszt, który podała mi lekarka to 1500 zł - i nie wiem, czy to sama wkładka, bo takie wrażenie odniosłam. Jest dostępna w aptece?
Nie orientuję się jak to w Polsce wygląda. W Anglii gdzie mieszkam antykoncepcja jest darmowa, więc i mirena i montaż.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 23:00   #70
Krolowa Margo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Mirena

Kupiłam tę wkładkę na receptę za 680 PLN, ale wcześniej obdzwoniłam 14 aptek w "moim" mieście i w 15 powiedziano mi że mogą sprowadzić importowaną za około 700 PLN, jeśli mam receptę. Za wizytę i montaż zapłaciłam 350 PLN.
Całość 1030 PLN na 5 lat to 206 na 12 miesięcy to 17,17 PLN
Dla mnie to naprawdę niedrogo. Nosi się świetnie.
Pozdrawiam
Krolowa Margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 14:02   #71
kotikaa
Raczkowanie
 
Avatar kotikaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK / Kraków
Wiadomości: 244
Dot.: Mirena

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Nie orientuję się jak to w Polsce wygląda. W Anglii gdzie mieszkam antykoncepcja jest darmowa, więc i mirena i montaż.
Ja właśnie dziś miałam zakładaną, za darmo. Nie było to najprzyjemniejsze doznanie i trochę bolało. No.. ale 5 lat z głowy .
kotikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-18, 20:23   #72
alurka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Mirena

Cytat:
Napisane przez agatasw1 Pokaż wiadomość
zgadzam się z paula 78 nie ma seksu nie ma wpadek a mirene mam od 8 lat oczywiście już drugą
Zazdroszczé! Mi wlasnie wypadla Mirena po 6 mies!!!! masakra no
wraz z wieeelkeim skrzepem ( leca od 2 dni)
Od poczatku nie bylo ok-kazda mies.trwala 3tyg i ogromny bol byl ( skurcze krzyzowe jak przy porodzie)
alurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 21:23   #73
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: Mirena

zaryzykowałam i posiadam Mirenkę
odkupiłam od znajomej za 300 i założyłam na nfz -jeśli będzie coś nie tak to nie będzie wielkiej straty

naczytałam się że do 3 miesięcy się krwawi po założeniu a u mnie dzień po już było czysto. Delikatnie brzuch boli. Mam nadzieję że wszystko prawidłowo przebiega i brak krwawienia to nie jest zły znak ?
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 00:30   #74
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mirena

Ja mam Mirenę coś ponad 3 lata, około 3,5 roku. Na początku miesiączki były obfite i trwały czasem po 10 dni. Potem jakoś sie to unormowało. A potem okres prawie zaniknął, skończył się jakoś w wakacje zeszłego roku, pojawił tydzień temu na około 6-7 dni, w normalnej ilości.

Jest super, założę kolejną jak przyjdzie czas.

Ja nie krwawiłam po założeniu, miesiączka pojawiła się po ponad miesiącu. Lekki ból brzucha na początku to norma.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 13:04   #75
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: Mirena

dzięki za info bo troche martwił mnie brak krwawienia
mam się zgłosić po następnej @ i ciekawe czy normalnie dostanę ??

fajnie że się u Ciebie dobrze sprawuje, mam dwie koleżanki, obie bardzo zadowolone ale w necie dużo jest negatywnych opinii więc trzeba osobiście doświadczyć czy odpowiada czy nie
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 15:16   #76
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mirena

Bettina, internet nie jest dla mnie źródłem wiarygodnych informacji, mówię o necie w ogóle, poza zaufanym Wizażem. Też czytałam, zupełnie niepotrzebnie, o Mirenie, też miałam sporo wątpliwości.

Powinnaś dostać normalnie, ewentualne przestoje pojawiają się później.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 13:45   #77
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: Mirena

Gosik79 niestety mam też negatywne opinie od dziewczyn z innego forum ( dzieciowe ) które znam od 4 lat, ale więcej jest tych pozytywnych więc trzeba się osobiście przekonać. Na razie czuję się bardzo dobrze tzn jak przed i ciekawe hormony już działają ? Na pewno w necie znalazłam wiele wiadomości błędnych odnoście działania Mireny zaraz po założeniu. Napisze nast. razem bo muszę lecieć po dzieciaki pa
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 09:36   #78
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mirena

Bettina, to jak ze wszystkim, zadowolenie z produktu zależy od wielu czynników. Nie każdemu "pasują" pigułki antykoncepcyjne, jedni lubią kiełbasy a inni wolą szynkę. Ja jestem zadowolona, co nie znaczy że każdy musi lubić Mirenę.

A z tym o forach chodziło mi raczej o to, że wpisy robi tam sporo frustratów/trolli i czasem ciężko oddzielić prawdę od fałszu (vide modne ostatnio "leczenie się" u doktora Google). Jeżeli wpisy na temat Mireny są z forum któremu ufasz, to ok.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 11:08   #79
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: Mirena

Gosik79 to nie chodzi o zadowolenie ale problemy ze zdrowiem i samopoczuciem
ja póki co zauważyłam że co 3-5 dni wychodzi mi krostka może przypadek a może tak już bedzie a może się unormuje hmmmmmm zobaczymy

Ja w kazdym bądź razie czytałam, że dużo dziewczyn pisze, iż od założenia Mireny są już zabezpieczone przed ciążą a moja ginka powiedziała, że potrzeba ok miesiąca po którym przychodzi się na kontrolę by zobaczyć, czy wkładka się nie przemieściła czy nawet wypadła

ja obecnie troche krwawię hmmmm to nawet nie krwawienie ale coś jakby różowy płyn ?? i czasem z rzadka troche krwii. PO pierwszym stosunku było i chyba po ćwiczeniach jest bardziej. NIe potrafię rzucić ćwiczeń ale się oszczędzam i ćwiczę tylko aeroby
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 17:26   #80
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mirena

Z tym różowym płynem, miałam tak około 10 dni, potem ustało. Ja tez czekałam miesiąc ze współżyciem, przezorny zawsze ubezpieczony.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 15:32   #81
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: Mirena

kuzynka ma 3 dziecko ze spiralki hehehhe co prawda nie z mireny a zwykłej, ale od razu po założeniu kamasutrę ćwiczyła ;-)
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 16:51   #82
kasiadorsz
Raczkowanie
 
Avatar kasiadorsz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WWL
Wiadomości: 55
Dot.: Mirena

Również dołączam do Pań z Mirenkami

moją mam 5 lat i zaraz będzie wymiana. Może któraś z Was ma wiedzę czy założenie tego systemu jest refundowane przez nfz. Czytałam sporo opinii w necie i są różne, rozbieżne.
__________________
Mój Blog http://hobbysiowo.blogspot.com
kasiadorsz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-30 17:51:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.