Świnki morskie cz. III - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-31, 23:09   #2821
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Hmm, u mnie świnki w miarę dobrze znoszą upały (bo teraz mam już 2 dziewczynki), czasami leżą cicho rozwalone na żwirku, ale częściej wolą skubać siano Mają też dużo energii, wystarczy puścić je na podłogę i brykają jak szalone!

Mam też pytanie tak trochę z innej beczki. Czy któraś z Was wykłada klatkę matą łazienkową? Jak to robicie? Co ile je pierzecie? I w ogóle co o tym myślicie?
Niektórzy tak robią i sobie chwalą tą metodę. Pod mate obowiązkowo drewniany żwirek. Na fb osoby pisały, że mate myją co tydzień ( oczywiście maja 2ga na zmianę). Najlepiej najpierw wymyć w misce, potem w pralce - samo mycie w misce nie usunie nieprzyjemnych zapachów. Bobki zamiatać raz lub 2 razy dziennie

I najważniejsze - jeśli prosiak zacznie podgryzać matę nie można jej dalej używać ze względu na bezpieczeństwo prośka.
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 13:04   #2822
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Świnki morskie cz. III

Ok, dzięki. Właśnie tak się zastanawiam co z tą matą wykombinować. Może na próbę jednak im położę, jak nie będzie aż tak brudno to może przy tym zostanę. Albo położę matę tylko na część klatki, wtedy będą miały miękkie posłanie
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 14:26   #2823
Nejvii
Przyczajenie
 
Avatar Nejvii
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11
Dot.: Świnki morskie cz. III

Jeżeli będzie mata, proponuję włożyć kuwetkę z pelletem. Świnka rozróżni kibelek, od 'podwórka' i będzie załatwiała się tam, gdzie trzeba.

Pochwalę się swoim stadkiem - angielskie crestedy & skinny.



oraz dwa prosiaki 'na wydanie'



Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony hodowli NEJVII CAVIA.
__________________
Nejvii Bloguje.
Nejvii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 19:56   #2824
Blondinbella
Zadomowienie
 
Avatar Blondinbella
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Świnki morskie cz. III

dziewczyny proszę o radę od dłuższego czasu myślę o przygarnięciu świnki... miałam już królika biegał bezklatkowo cały czas trzeba było go obserowować co było dość uciążliwe. U świnek najbardziej martwie się hałasów w nocy i ogólnie tego popiskiwania non stop czy da się do tego przyzwyczaić? (ps. jeśli chodzi o sen to mam bardzo lekki) i mieszkam w kawalerce

Edytowane przez Blondinbella
Czas edycji: 2014-08-18 o 19:58
Blondinbella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 21:47   #2825
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Blondinbella Pokaż wiadomość
dziewczyny proszę o radę od dłuższego czasu myślę o przygarnięciu świnki... miałam już królika biegał bezklatkowo cały czas trzeba było go obserowować co było dość uciążliwe. U świnek najbardziej martwie się hałasów w nocy i ogólnie tego popiskiwania non stop czy da się do tego przyzwyczaić? (ps. jeśli chodzi o sen to mam bardzo lekki) i mieszkam w kawalerce
Świnki nie mają nocnego trybu życia, no ewentualnie pice czy jedzenie ale generalnie ich nie słychać szczególnie w nocy.
Świnki nie popiskują cały czas, bez przerwy. O ile nie jest to ciągłe gryzienie prętów oznaczające "dawaj jeść człowiek" to da się przyzwyczaić nawet do tego
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 06:35   #2826
Blondinbella
Zadomowienie
 
Avatar Blondinbella
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Świnki morskie cz. III

no właśnie tutaj są podzielone opinie dlatego ciągle się zastanawiam jedni mówią, że nie hałasują bo w nocy śpią a inni, że wręcz przeciwnie że szaleją. To chyba też zależy od charakteru świnki, jaka się trafi?
Blondinbella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 10:14   #2827
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Świnki morskie cz. III

świnki nie popisukja non stop, tylko jak slysza wlasciciela czy ruje czuja, a tak to fajne jest, bo radosne czesto, ze chca jesc np.

moja maja godziny co bardziej buszuja, ale to jak pies sie przyzwyczaily, ze o tej porze karmienie czy, ze sie jest w domu

no i zdarzy sie swinka, ze gryzie prety, zamiast piszczec, ale u mnie to np. robi samiec niekastrowany, wiec moze i ma nerwa na cos
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-19, 11:45   #2828
Nejvii
Przyczajenie
 
Avatar Nejvii
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11
Dot.: Świnki morskie cz. III

Całe stado - 6 sztuk - mieszka tam, gdzie śpimy. Świnki mają godziny, gdzie są głośniejsze, bo jedzą/piją, ale nie jest to uciążliwe. Myślę, że wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.

Gryzienie prętów, o którym wspomniały dziewczyny to oznaka nudy, chęć wyjścia z klatki.
__________________
Nejvii Bloguje.
Nejvii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 13:45   #2829
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Blondinbella Pokaż wiadomość
dziewczyny proszę o radę od dłuższego czasu myślę o przygarnięciu świnki... miałam już królika biegał bezklatkowo cały czas trzeba było go obserowować co było dość uciążliwe. U świnek najbardziej martwie się hałasów w nocy i ogólnie tego popiskiwania non stop czy da się do tego przyzwyczaić? (ps. jeśli chodzi o sen to mam bardzo lekki) i mieszkam w kawalerce
To wszystkiego można się przyzwyczaić
A poważnie prosiaki mało sypiają ( i to w drzemkach ok 10-20 minutowych) więc w nocy tak całkiem cicho nie będą ale wydzierać też się nie powinny. Najgłośniejsze są jak już się nauczą, który dźwięk oznacza jedzenie - u mnie to dźwięk odrywanego ręcznika papierowego i otwieranej lodówki. Dawniej u mamy zaczynały się arie jak tylko ktoś otworzył jakąś szafkę w kuchni

Cytat:
Napisane przez Nejvii Pokaż wiadomość
Gryzienie prętów, o którym wspomniały dziewczyny to oznaka nudy, chęć wyjścia z klatki.
Nie do końca się z tym zgodzę. Gryzienie prętów tak, jak i to ich "qui-qui-qui" to oznaka głodu, nudy, itp. Trzeba wiedzieć kiedy co oznacza.
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 14:36   #2830
Blondinbella
Zadomowienie
 
Avatar Blondinbella
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Świnki morskie cz. III

dzieki za odpowiedź dziewczyny
Blondinbella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 08:55   #2831
AaaMarta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 064
Dot.: Świnki morskie cz. III

Dziewczyny, mam ogromny dylemat- czy brać świnki ze sobą na weekend (250 km jazdy samochodem), czy poprosić kogoś, zeby wpadał do nich raz dziennie? Chętnie bym je zabrała, ale boje sie, ze mogą sie boroczki zestresowac


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
AaaMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 12:08   #2832
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

a nie mogłabyś poprosić, żeby 2 razy dziennie wpadał?
Takie coś jest lepsze niż podróż
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 12:37   #2833
AaaMarta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 064
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Synthesthesia Pokaż wiadomość
a nie mogłabyś poprosić, żeby 2 razy dziennie wpadał?
Takie coś jest lepsze niż podróż

Niestety nie, bo siostra mieszka na drugim koncu miasta i sie na pewno nie zgodzi, a znajomi sasiedzi wyjechali :/ ciężka decyzja...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
AaaMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 18:25   #2834
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Hmm...jeśli to tylko o weekend chodzi to myślę, że prośki powinny wytrzymać z karmieniem raz dziennie - tylko siostra musiała by im zostawiać odpowiednio dużo jedzenia...i jeszcze więcej siana. Piją z poidełka czy tylko jedzą mokre warzywa?
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 20:01   #2835
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Świnki morskie cz. III

250 km to kilka godzin jazdy. Ten weekend będzie dla świnek bardzo męczący i przede wszystkim bardzo stresujący :/ Ja czasami mam do pokonania 50 km i mimo, że to niecała godzina drogi i przewożę je z całą klatką to widzę, że się boją.
Moim zdaniem branie świnek to zbędny kłopot dla Ciebie i zwierząt. Może jednak lepiej namówić siostrę na te 2 wizyty w ciągu całego weekendu. Na pewno mały bonus za wysiłek zmotywowałby ją do pomocy ;D
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 22:48   #2836
AaaMarta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 064
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Synthesthesia Pokaż wiadomość
Hmm...jeśli to tylko o weekend chodzi to myślę, że prośki powinny wytrzymać z karmieniem raz dziennie - tylko siostra musiała by im zostawiać odpowiednio dużo jedzenia...i jeszcze więcej siana. Piją z poidełka czy tylko jedzą mokre warzywa?

Jedzą tylko mokre warzywa, pic nie chcą. Z siostra nie udało sie załatwić, wiec zabraliśmy je ze sobą. Do dużego pudła naladowalismy siano, smakołyki, ich domek i jakos poszło. Do kilkunastu minutach jazdy wyszły z domku i chodziły po pudle, wiec chyba sie niepotrzebnie az tak martwiłam


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
AaaMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 08:46   #2837
kingusiusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 939
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cześć
mój świnek miał przedwczoraj kastracje.
Ma brać antybiotyk i jeszcze coś drugiego, chyba przeciwbólowego przez kilka najbliższych dni.
Czuję się dobrze, jest ruchliwy, ma apetyt.
Zastanawiam się tylko czy to normalne, że pije dużo więcej niż normalnie? No i przez to non stop sika ?
Narazie w klatce ma wyłożone ręczniki papierowe zamiast trocin i co jakiś czas mu zmieniam żeby w siurach nie siedział
Myślicie, że może już jeść normalnie treściwe jedzonko - ziarna czy jeszcze narazie mu nie dawać? nie mam jak zapytać Pani Wet bo będzie dopiero w poniedziałek...
kingusiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 09:22   #2838
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Świnki morskie cz. III

a od kiedy to swinka je ziarna? swinka jest zwierzeciem, ktory powinien jesc granulat.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 11:35   #2839
kingusiusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 939
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
a od kiedy to swinka je ziarna? swinka jest zwierzeciem, ktory powinien jesc granulat.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
tzn. mnie chodzi ogólnie o karmę treściwą ile dni po kastracji ma jej nie jeść ?

Edytowane przez kingusiusia
Czas edycji: 2014-08-29 o 11:52
kingusiusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-29, 12:16   #2840
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Świnki morskie cz. III

Myśle, ze moze jesc normalnie, jak nie bedzie chciala przez dobe to tez normalne, ale powoli wroci do siebie, najwazniejsze, zeby sianko skubala

Moje po zabiegu to zaraz mialy do lecznicy nawet przyniesione rozne rzeczy, bo tam siedzialy na obserwacji
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 17:54   #2841
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez kingusiusia Pokaż wiadomość
Cześć
mój świnek miał przedwczoraj kastracje.
Ma brać antybiotyk i jeszcze coś drugiego, chyba przeciwbólowego przez kilka najbliższych dni.
Czuję się dobrze, jest ruchliwy, ma apetyt.
Zastanawiam się tylko czy to normalne, że pije dużo więcej niż normalnie? No i przez to non stop sika ?
Narazie w klatce ma wyłożone ręczniki papierowe zamiast trocin i co jakiś czas mu zmieniam żeby w siurach nie siedział
Myślicie, że może już jeść normalnie treściwe jedzonko - ziarna czy jeszcze narazie mu nie dawać? nie mam jak zapytać Pani Wet bo będzie dopiero w poniedziałek...
Jeść może a raczej musi normalnie Duuużo dobrego siana przede wszystkim reszta tak samo, jak do tej pory.


Pije pewnie przez lekarstwa...a jak dużo pije to i dużo sika


A co do ziaren to tak jak pisały dziewczyny - świnki NIE są ziarnojadami! A karmy w sklepach ( nawet zoologicznych) z ziarnami to największy syf i świnki jej nie powinny jeść, pomimo tego, że sprzedawcy są innego zdania - no ale oni powiedzą wszystko, żeby tylko sprzedać produkt
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 17:56   #2842
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Świnki morskie cz. III

jesli malenstwo ma apetyt po zabiegu to super, niech je ile ma ochote. Gorzej jakby stracilo malenstwo apetyt

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 18:05   #2843
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
a od kiedy to swinka je ziarna? swinka jest zwierzeciem, ktory powinien jesc granulat.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
a od kiedy zmielone cos jest naturalnym pokarmem dla jakichkolwiek zwierzakow?

Cytat:
Napisane przez Synthesthesia Pokaż wiadomość
Jeść może a raczej musi normalnie Duuużo dobrego siana przede wszystkim reszta tak samo, jak do tej pory.


Pije pewnie przez lekarstwa...a jak dużo pije to i dużo sika


A co do ziaren to tak jak pisały dziewczyny - świnki NIE są ziarnojadami! A karmy w sklepach ( nawet zoologicznych) z ziarnami to największy syf i świnki jej nie powinny jeść, pomimo tego, że sprzedawcy są innego zdania - no ale oni powiedzą wszystko, żeby tylko sprzedać produkt
Franek NIE JE granulatu, je karmy z ziarnami (roznymi), po prostu zostawia te prasowane 'bobki' i wywala z miseczki szukajac czegos lepszego


podpowiedzcie jak to jest z dokupieniem drugiego prosiaka...ostatnio slyszalam, ze powinien byc w tym samym wieku (moj ma 16 m-cy)...czyli malucha by nie zaakceptowal? czy jakie sa zagrozenia? na razie tylko sie douczam w temacie
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 18:19   #2844
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Dziecko jak mu dasz do wyboru frytki i szpinak, też wybierze frytki. a czy są zdrowe?

Niestety świnki nauczone na takiej karmie z ziarnami zawsze wybiorą to, do czego są przyzwyczajone. Trzeba je nauczyć od nowa zdrowego jedzenia.
A ziarna? Jedynie tuczą, nie mają żadnych wartości odżywczych. Poza tym prosiak może się takim ziarnem zadławić i/lub poranić pyszczek od środka.

A "zmielone coś" jest idealnym pokarmem bo własnie świniak nie wybrzydza i nie wybiera tego, co lubi ( a co może nie mieć żadnych wartości odżywczych) tylko je wszystko - przez co dostarcza do organizmu wiele potrzebnych mu witamin, mikroelementów itp. Siano i dobra karma to podstawa.


=========
Co do kupienia świnki - lepiej adoptować. Między innymi dlatego, że to nic nie kosztuje, pomagasz prośkowi a oni (ludzie ze SPŚM) pomagają Tobie. W tym pomagają w łączeniu świnek...a jesli prośki by sie naprawe nie polubiły i nie chciały razem żyć, można taka świnkę im bez problemów oddać i próbować z następną
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 18:34   #2845
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Synthesthesia Pokaż wiadomość
Dziecko jak mu dasz do wyboru frytki i szpinak, też wybierze frytki. a czy są zdrowe?

Niestety świnki nauczone na takiej karmie z ziarnami zawsze wybiorą to, do czego są przyzwyczajone. Trzeba je nauczyć od nowa zdrowego jedzenia.
A ziarna? Jedynie tuczą, nie mają żadnych wartości odżywczych. Poza tym prosiak może się takim ziarnem zadławić i/lub poranić pyszczek od środka.

A "zmielone coś" jest idealnym pokarmem bo własnie świniak nie wybrzydza i nie wybiera tego, co lubi ( a co może nie mieć żadnych wartości odżywczych) tylko je wszystko - przez co dostarcza do organizmu wiele potrzebnych mu witamin, mikroelementów itp. Siano i dobra karma to podstawa.


=========
Co do kupienia świnki - lepiej adoptować. Między innymi dlatego, że to nic nie kosztuje, pomagasz prośkowi a oni (ludzie ze SPŚM) pomagają Tobie. W tym pomagają w łączeniu świnek...a jesli prośki by sie naprawe nie polubiły i nie chciały razem żyć, można taka świnkę im bez problemów oddać i próbować z następną
A propos karmy, rozmawialam o tym z wetarynarzem w zeszlym tygodniu i doradza wlasnie naturalne ziarenka, nie 'bobki'...moj po prostu ich nie je i nie chce go glodzic, zeby przekonac do 'suchej karmy'

rozwazam adopcje, jak najbardziej ale nie wiem jakiego prosiaka szukac - chodzi o wiek i przy okazji, jak duza musi byc klatka dla 2 swinek?
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 18:53   #2846
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Jak adopcja to wiek nie gra roli, bo pomagają w łączeniu. Jedynie bym zwróciła uwagę na charakter...czy jest dominujący czy uległy pieszczoch.
A klatka dla 2 to minimum 100 cm
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 18:54   #2847
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Świnki morskie cz. III

Cytat:
Napisane przez Synthesthesia Pokaż wiadomość
Jak adopcja to wiek nie gra roli, bo pomagają w łączeniu. Jedynie bym zwróciła uwagę na charakter...czy jest dominujący czy uległy pieszczoch.
A klatka dla 2 to minimum 100 cm
slicznie dziekuje
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 18:59   #2848
Synthesthesia
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°`°
 
Avatar Synthesthesia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...middle of nowhere...
Wiadomości: 5 109
Dot.: Świnki morskie cz. III

Proszę
__________________


Synthesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 13:04   #2849
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Świnki morskie cz. III

magda s. jesli wet Ci cos takiego powiedzial to od razu zmien weterynarza

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 10:17   #2850
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Świnki morskie cz. III

magda s.

Po pierwsze, dobra karma to podstawa. Skoro świnka woli ziarna, to spróbuj z Vitacraftem a potem przejdź na Versele Laga np. Cavia Nature ( tą karmę lubią wszystkie świnki ).
Bez wartościowej karmy prosiek może chorować, mieć problemy z ząbkami, być otyły, sierść może wypadać itd.
Jeśli nie je jednej karmy - próbuj z drugą!
Świnki morskie to wybredne zwierzątka , osobiście musiałam próbować aż z 5 karmami zanim odkryłam którą świnka lubi najbardziej.
Ale nie polecam tzw. karm na wagę ani takich w cenie 5 zł, bo to zwyczajne buble są .

Klatka dla dwóch świnek to 100 cm - 120 cm najlepiej.
Można też samemu zrobić klatkę , wpisz w wyszukiwarkę C&C cage - niestety na to trzeba mieć dużo miejsca i trochę zdolności ''budowniczych'' .
Co do wyposażenia, to oprócz miseczki i poidła , najlepiej się sprawdzają rzeczy z polaru, czyli wszelakie hamaczki, norki, tunele, legowiska. To jest bezpieczne dla świnek i sprawia im dużą frajdę .
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-15 16:10:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.