Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawienia - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-25, 21:17   #2131
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez majka990 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Ja badam śluz tylko na podstawie tego co wydostanie się na zewnątrz (przepraszam za bezpośredniość), ponieważ jestem dziewicą. I zawsze było bardzo dużo tego śluzu. Czy możliwe że mam ten śluz tylko "tam wyżej"?
Sluzu moze byc po prostu mniej. Mialam cykle suche i wilgotne. Nie przejmuj sie .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 16:31   #2132
lenasy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 4
Zanik miesiączki?

Witam, mam 20 lat
Mój problem polega na tym, że okres nie pojawił mi się już od 65 dni.
Nie wiem kompletnie co się dzieje...
Moje cykle trwają zazwyczaj 32-33 dni
Czasem zdarzają się małe rozregulowania.
Moje przykładowe ostatnie cykle to: 33,35,46,33,31 i ostatni 37 dni i właśnie od tej ostatniej okres się nie pojawił.
Nie robiłam testu ciążowego, ponieważ nie współżyję od ponad pół roku, jedynie na początku stycznia miał miejsce petting z moim chłopakiem, jednak wytrysk nie był w okolicach moich miejsc intymnych, i po tym zakończyliśmy już... dlatego uważam że nie ma takiej opcji...
Od 2 do 6 stycznia brałam antybiotyk, ponieważ byłam chora, ale czy to aż tak mogło wpłynąć na moją miesiączke? myślę, że nie...
Nie przeżywałam też żadnych stresów.
Mam nabrzmiały brzuch, i wzdęcia... Bolące piersi, i odczuwam "tam" suchość...
Proszę, niech ktoś mi doradzi, pierwszy raz mam tak długi cykl, za 3 dni powinna zacząć mi sie już następna miesiączka...
lenasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 17:37   #2133
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Zanik miesiączki?

Zapisałaś się na wizytę do ginekologa?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 22:41   #2134
anulkas1990
Raczkowanie
 
Avatar anulkas1990
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 119
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Moja Droga...Nie bagatelizuj tego i idź do ginekologa. Ja bagatelizowalam i mam za swoje...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.08.2009 jesteśmy razem
18.01.2011
zaręczona


22.08.2015
nasz ślub
anulkas1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 08:20   #2135
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Witajcie, spytam jeszcze tutaj, bo w wątku dotyczącym tego leku mało osób jest. Ostatnio lekarz przepisał mi tabletki Macmiror, bo wyszła mi ponownie III grupa cytologii. Ogólnie objawów to ja żadnych nie mam, ani upławy, ani ból ani swędzenie. Tabletki wybrałam, ostatnią wzięłam w niedzielę, dzisiaj powinnam dostać okres i go nie ma, ale raczej martwi mnie to, że ja nawet nie czuję żebym go miała dostać. Zawsze czułam ból brzucha już kilka dni przed, dodatkowo ból piersi (tu akurat raz mniejszy, raz większy) no i czułam się ciężka w dole brzucha jakby zaraz miało ze mnie coś chlupnąć. Czy te tabletki mogą opóźniać okres? Seks oczywiście uprawiałam, ale w tym miesiącu mało, bo tabletki brałam aż 12 dni, a poza tym zawsze z prezerwatywą i nie zauważyliśmy aby się zsunęła czy pękła, więc ciążę wykluczam. Dodam, że okres mam co 26-27 dni (raczej, co 26). Ostatnią miesiączkę miałam 6.02. Tabletki brałam 15.02-26.02. Seks więc uprawiałam przed 15.02. Wtedy raczej nie powinno być dni płodnych no i 27.02. ale to też już raczej po.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 08:43   #2136
przyczajka21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 41
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc? W tym cyklu zaobserwowałam śluz płodny 2 razy...Jeden raz po 14 dniu cyklu, czyli tak jak zawsze u mnie jest, potem było kilka dni sucho i śluz płodny pojawił się znowu po 20 dniu cyklu. Oba śluzy mogę teraz stwierdzić były na pewno płodne. No ale logicznie rzecz biorąc stwierdziłam że okres pojawi się 2 tygodnie po drugim śluzie czyli po 30 dniu cyklu, no bo za pierwszym razem mogło nie dojść do owulacji i śluz pojawił się 2 raz. Zostało mi tydzień do okresu wyznaczonego przez ten drugi śluz, ale gdyby do owulacji doszło normalnie miałabym go teraz. I wczoraj pojawiło się obfite plamienie- o ile to mogę nazwać plamieniem. Wyglądało to jak typowe początki okresu u mnie, lecz nie czułam jak zawsze bólu piersi, brzucha.Plamienie trwało tylko chwilę i już go nie ma. Czy mogłam mieć 2 owulacje w cyklu i za tydzień dostanę normalnie okres? Czy może to co innego? Jeśli chodzi o ciążę to mało prawdopodobne ponieważ nie uprawiam seksu lecz petting, ale oczywiście z tym też nie ma 100 procent pewności.
przyczajka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 19:59   #2137
Yvete
Raczkowanie
 
Avatar Yvete
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 48
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Hej, do tej pory miałam regularne cykle, jednak niepokoiło mnie kilka objawów, więc poszłam do ginekologa, który kazał zrobić kilka badań w 2-3 dniu cyklu.
Nie byłoby problemu, gdyby nie to, że od 2 dni powinnam mieć okres, a tu nic się nie zapowiada wiem, że to mała różnica, jednak zawsze miałam co do dnia.
Kiedy więc zrobić badania?
__________________
Cel: 77-75-73-70-67-63-60
Yvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-10, 20:28   #2138
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Poczekać na okres i zrobić w 2 dniu.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 11:06   #2139
Panikara11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 21
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Witam, w ciągu najbliższych dni powinnam dostać okres. Piersi są nabrzmiałe i bolą, strasznie mnie na twarzy wysypało, jestem rozdrażniona - czyli norma u mnie. Zastanawia mnie tylko śluz. Mianowicie wczoraj miałam trochę rozciągliwego śluzu jak w dni płodne, dzisiaj nie, ale za to czuję ciągle dużą wilgoć w pochwie i na wargach sromowych, wydaje mi się ciągle, że dostałam okresu dlatego jest mokro ale go nie ma.

Czy to normalne? Spotkałyście się kiedyś z uczuciem mokrości tuż przed okresem?
Panikara11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 12:34   #2140
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

No ja raczej mam sucho tuż przed okresem i to bardzo, ale wiesz u każdego organizm inaczej funkcjonuje, to może być niegroźna nierównowaga hormonalna
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 14:39   #2141
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Panikara11 Pokaż wiadomość
Witam, w ciągu najbliższych dni powinnam dostać okres. Piersi są nabrzmiałe i bolą, strasznie mnie na twarzy wysypało, jestem rozdrażniona - czyli norma u mnie. Zastanawia mnie tylko śluz. Mianowicie wczoraj miałam trochę rozciągliwego śluzu jak w dni płodne, dzisiaj nie, ale za to czuję ciągle dużą wilgoć w pochwie i na wargach sromowych, wydaje mi się ciągle, że dostałam okresu dlatego jest mokro ale go nie ma.

Czy to normalne? Spotkałyście się kiedyś z uczuciem mokrości tuż przed okresem?
Miewam
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-16, 21:33   #2142
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Panikara11 Pokaż wiadomość
Witam, w ciągu najbliższych dni powinnam dostać okres. Piersi są nabrzmiałe i bolą, strasznie mnie na twarzy wysypało, jestem rozdrażniona - czyli norma u mnie. Zastanawia mnie tylko śluz. Mianowicie wczoraj miałam trochę rozciągliwego śluzu jak w dni płodne, dzisiaj nie, ale za to czuję ciągle dużą wilgoć w pochwie i na wargach sromowych, wydaje mi się ciągle, że dostałam okresu dlatego jest mokro ale go nie ma.

Czy to normalne? Spotkałyście się kiedyś z uczuciem mokrości tuż przed okresem?
To normalne. W dni nieplodne tez jest sluz.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 06:55   #2143
Panikara11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 21
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Dziękuję za odpowiedzi 😊 Mam jeszcze jedno pytanie, czy podczas każdego okresu pojawiają się skrzepy? Dostałam go wczoraj po południu i jest bardzo bolesny i obfity ale nie zauważyłam skrzepów, a zwykle były. Do tego pierwszego dnia miałam zawsze biegunke a teraz nic. Jestem młodą osobą, czy moje miesiączki mogą różnić się od siebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Panikara11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 07:00   #2144
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Panikara11 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi 😊 Mam jeszcze jedno pytanie, czy podczas każdego okresu pojawiają się skrzepy? Dostałam go wczoraj po południu i jest bardzo bolesny i obfity ale nie zauważyłam skrzepów, a zwykle były. Do tego pierwszego dnia miałam zawsze biegunke a teraz nic. Jestem młodą osobą, czy moje miesiączki mogą różnić się od siebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie musi byc skrzepow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 09:00   #2145
Panikara11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 21
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Czyli miesiączki mogą się różnić swoją obfitością, konsystencją i przebiegiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Panikara11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 09:13   #2146
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Panikara11 Pokaż wiadomość
Czyli miesiączki mogą się różnić swoją obfitością, konsystencją i przebiegiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież już dostałaś odpowiedź

Tak.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 11:33   #2147
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Panikara11 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi 😊 Mam jeszcze jedno pytanie, czy podczas każdego okresu pojawiają się skrzepy? Dostałam go wczoraj po południu i jest bardzo bolesny i obfity ale nie zauważyłam skrzepów, a zwykle były. Do tego pierwszego dnia miałam zawsze biegunke a teraz nic. Jestem młodą osobą, czy moje miesiączki mogą różnić się od siebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zawsze są skrzepy. Ja nie miałam chyba ze 2 lata. Kiedyś często się pojawiały, ale tak jak mówię - od dwóch lat mam ,,gładkie, wodniste'' krwawienie.
Myślę, że nie tylko młodym osobom miesiączki się różnią od siebie, to jest jak najbardziej normalne.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 10:23   #2148
Panikara11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 21
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Nie zawsze są skrzepy. Ja nie miałam chyba ze 2 lata. Kiedyś często się pojawiały, ale tak jak mówię - od dwóch lat mam ,,gładkie, wodniste'' krwawienie.
Myślę, że nie tylko młodym osobom miesiączki się różnią od siebie, to jest jak najbardziej normalne.
Miałaś krwawienia o rzadkiej, wodnistej konsystencji, jakby ze śluzem płodnym? Bo ja właśnie takie mam, chyba pierwszy raz
Panikara11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 19:28   #2149
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez Panikara11 Pokaż wiadomość
Miałaś krwawienia o rzadkiej, wodnistej konsystencji, jakby ze śluzem płodnym? Bo ja właśnie takie mam, chyba pierwszy raz
Tak. I to nie raz. Dlatego nie masz się co przejmować, ja już nie pamiętam co to skrzep, kiedyś prawie każdy okres miałam gęstszy, te skrzepy się pojawiały, a teraz okresy mam raczej rzadsze, natomiast nadal o ,,konkretnej'' krwistej barwie. To nie to, że mi więcej śluzu leci niż krwi, ale różnią się one od tych co miałam 2 lata temu (i wolę mieć bardziej rzadki okres tak naprawdę). Ot taka natura, wiadomo, że nie będziesz chodzić jak w zegarku i Twój jeden okres może różnić się od drugiego.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-26, 12:38   #2150
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Okres co 2 tygodnie, ciągły ból jajników i wahania nastroju

Cześć,
W sumie większość została już napisana w tytule, ale może słowem wstępu:

Mam 22 lata, pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 10-11 lat i od tamtego czasu są one nieregularne. Bywało często i tak, że przez pół roku nie było krwawienia. Jeśli już przyszło to ojeju, 5 dni wyjętych z życia. Byłam u kilku ginekologów, jednak zawsze kończyło się na tabletkach, po których odstawieniu było to samo.

Jeszcze większe cyrki zaczęły się nieco ponad miesiąc temu. Zobaczyłam, że mam brudną bieliznę; myślę "O, fajnie, w końcu okres", ale niestety, okazało się, że były to tylko trwające 1-2 dni plamienia. Od tego czasu ciągle bolą mnie jajniki. Po tygodniu pojawiła się miesiączka, i to konkretna: trwała 6 dni, z czego przez 5 byłam non stop na silnych przeciwbólowych, bo nie mogłam funkcjonować. Obfite krwawienia, sporo skrzepów. Od tego czasu jestem ciągle rozdrażniona, wszystko mnie denerwuje, a po chwili wpadam w euforię. Od zakończenia tamtej miesiączki minęły niecałe 2 tygodnie, a dziś znów dość obficie krwawię. Przypomnę jeszcze, że od ok. miesiąca ciągle bolą mnie jajniki.

Jutro będę się umawiać na wizytę do ginekologa. Jednak boję się, że znów zostanę odprawiona z kwitkiem. Czym może być spowodowany taki stan w moim organizmie?
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 22:45   #2151
anulkas1990
Raczkowanie
 
Avatar anulkas1990
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 119
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Miałam dokladnie to samo tzn zawsze nieregularny okres przerwy do 4 miesiecy i przepisywanie tabletek typu luteina,orgametril estrofem itd. Żadnej poprawy. Po prostu musiałam trafić na dobrą ginekolog bo byłam u wieeelu.... Mierzylas sobie poziom hormonow?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.08.2009 jesteśmy razem
18.01.2011
zaręczona


22.08.2015
nasz ślub
anulkas1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 10:08   #2152
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Okres co 2 tygodnie, ciągły ból jajników i wahania nastroju

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
Cześć,
W sumie większość została już napisana w tytule, ale może słowem wstępu:

Mam 22 lata, pierwszą miesiączkę dostałam w wieku 10-11 lat i od tamtego czasu są one nieregularne. Bywało często i tak, że przez pół roku nie było krwawienia. Jeśli już przyszło to ojeju, 5 dni wyjętych z życia. Byłam u kilku ginekologów, jednak zawsze kończyło się na tabletkach, po których odstawieniu było to samo.

Jeszcze większe cyrki zaczęły się nieco ponad miesiąc temu. Zobaczyłam, że mam brudną bieliznę; myślę "O, fajnie, w końcu okres", ale niestety, okazało się, że były to tylko trwające 1-2 dni plamienia. Od tego czasu ciągle bolą mnie jajniki. Po tygodniu pojawiła się miesiączka, i to konkretna: trwała 6 dni, z czego przez 5 byłam non stop na silnych przeciwbólowych, bo nie mogłam funkcjonować. Obfite krwawienia, sporo skrzepów. Od tego czasu jestem ciągle rozdrażniona, wszystko mnie denerwuje, a po chwili wpadam w euforię. Od zakończenia tamtej miesiączki minęły niecałe 2 tygodnie, a dziś znów dość obficie krwawię. Przypomnę jeszcze, że od ok. miesiąca ciągle bolą mnie jajniki.

Jutro będę się umawiać na wizytę do ginekologa. Jednak boję się, że znów zostanę odprawiona z kwitkiem. Czym może być spowodowany taki stan w moim organizmie?
Ja bym na twoim miejscu zapisała się do ginekologa-endokrynologa, niż samego ginekologa.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 07:23   #2153
nesyyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
zbyt wczesna i zbyt dluga miesiaczka

Witam. Mam 20 lat, miewam raczej regularne miesiączki, co około 25-26 dni, trwają one 6. Jednak w tym miesiącu miesiączka pojawiła się w 18 dniu cyklu. Niepokojące jest również to, że trwa już 9 dzień. Na początku krwawienia były skąpe, od 2 dni nasiliły się i wyglądają jak normalny okres. Jeśli chodzi o współżycie, współżyłam raz z zabezpieczeniem w dni niepłodne, od tamtego czasu miałam dwie miesiączki, więc to raczej nie ciąża.. Będę wdzięczna za odpowiedź.
nesyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 12:53   #2154
kacha8383
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
ciaza

Witam Z mezem staralismy sie o dziecko. Gdy mial roczek wykryto u niego problemy z bioderkami , byl bardzo duzo naswietlany ( przez ponad rok ). Przy badaniach zdiagnozowano u niego brak plemnikow w nasieniu. Zywych moze bylo 1 %. Lekarze powiedzeli ze nie ma szans na naturalne poczecie dziecka. W 2015 r. robilismy dwa razy in vitro. Niestety nie wyszlo. A teraz okres spoznia mi sie juz dwa tygodnie, robilam test ciazowy i wyszedl pozytywnie. Mozna by powiedziec ze jestem w ciazy choc ciezko mi w to uwiezyc. Mam wizyte umowiona u lekarza ale dopiero na 12 kwietnia. Czy podwyzszony poziom hcg i brak okresu moga procz ciazy wskazywac na jaka chorobe? Czytalam ze moze byc to tarczyca. Moja babcia i mama mialy z nia problem.
kacha8383 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 13:21   #2155
Mumtobe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 40
Dot.: ciaza

Jesli poziom beta rośnie co kilka dni,to raczej jest to ciaza. Jeśli nie rośnie lub spada to biochemiczne czyli nie ciaza. Ewentualnie zasniad groniastu. Ale trzymam kciuki żeby to była ciaza!
Mumtobe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 13:48   #2156
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: zbyt wczesna i zbyt dluga miesiaczka

Wizyta u ginekologa.
Przez internet nikt Cię nie zdiagnozuje a każdy przypadek jest inny.
Gdybanie tu nic nie pomoże.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 17:11   #2157
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: ciaza

Trzymam kciuki, żeby to była ciąża . Z tego co wiem, to choroby tarczycy nie dają takich objawów jak pozytywne testy ciążowe .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 01:30   #2158
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Kochane, potrzebuje Waszej pomocy



Z tematem nieregularnych miesiączek borykałam się długo, miałam robione badania i było ok, brałam tabletki anty i o dziwo też po odstawieniu było ok. W wakacje 2015 znów miałam okres w cały świat i znów lekarz, badania itp. Brałam luteinę do grudnia 2015 i od odstawienia miałam regularne cykle od 27 do 31 dni i już byłam szczęśliwa że koniec męk. Niestety to co dobre szybko się kończy. Okres powinnam dostać ok 25-26 marca a tu cisza w temacie. Co prawda miałam trochę zawirowań w marcu bo miałam wyjazd, trochę rozregulowany tryb życia, ale czy mogło to wpłynąć aż tak? Ciążę wykluczam, z moim facetem uprawiamy różne formy pieszczot poza penetracją właśnie z obawy przed ciążą, niestety tabletek nie mogę raczej znów brać, a o skuteczność prezerwatyw mój się obawia. A w plemniki przeskakujące z pościeli na której się leży itp nie wierzę hehe niemniej jednak sytuacja z brakiem okresu mnie martwi
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 08:37   #2159
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Zanik / brak okresu, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączki, obfite krwawi

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Kochane, potrzebuje Waszej pomocy



Z tematem nieregularnych miesiączek borykałam się długo, miałam robione badania i było ok, brałam tabletki anty i o dziwo też po odstawieniu było ok. W wakacje 2015 znów miałam okres w cały świat i znów lekarz, badania itp. Brałam luteinę do grudnia 2015 i od odstawienia miałam regularne cykle od 27 do 31 dni i już byłam szczęśliwa że koniec męk. Niestety to co dobre szybko się kończy. Okres powinnam dostać ok 25-26 marca a tu cisza w temacie. Co prawda miałam trochę zawirowań w marcu bo miałam wyjazd, trochę rozregulowany tryb życia, ale czy mogło to wpłynąć aż tak? Ciążę wykluczam, z moim facetem uprawiamy różne formy pieszczot poza penetracją właśnie z obawy przed ciążą, niestety tabletek nie mogę raczej znów brać, a o skuteczność prezerwatyw mój się obawia. A w plemniki przeskakujące z pościeli na której się leży itp nie wierzę hehe niemniej jednak sytuacja z brakiem okresu mnie martwi
Ja też ostatnio miałam okres z opóźnieniem ponad tydzień i do teraz nie wiem, czym to było spowodowane. Dodam, że od początku mojego funkcjonowania mój cykl trwa średnio 28 dni.

Do końca nie wiem, czego oczekujesz, jeśli odrzucasz ciążę to pewnie zawirowania w życiu wpłynęły na miesiączkę. Pozostaje czekać, a w przypadku dłuższego cyklu - nic innego jak lekarz nie pozostaje

Pamiętaj, że miesiączka i cykl to nie komputer, nie maszyna, i wszystkie czynniki wewnętrzne jak i zewnętrzne mogą wpływać na nasz organizm, dlatego rozluźnij się i czekaj.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-13, 10:16   #2160
julitka9923
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 2
Brak okresu a chory pęcherz.

Już tydzien i 2 dni spóżnia mi się okres, współzylam z chłopakiem ale się zabezpieczaliśmy, może raz nie doszło do wytrysku więc dla pewnosci nalalismy wody by upewnic się czy nie była przedziurawiona no i nie była. Mam bardzo często przeziebiony pecherz, 2 dni po kiedy powinna byc miesiaczka znow miałam chory pęcherz i do dzisiaj nie moge go wyleczyć do tego jestem przeziębiona, ostatnio miałam gęsty biały sluz a dzisiaj jest taki bardziej wodnisty. Co może być powodem ? Czy mimo wszystko musze sie liczyc z ryzykiem ciązy ? Mam nieregularny okres chociaz od grudnia miałam jednego miesiaca 3-go a wnastepnym 4-go i tak na zmiane a w kwietniu brak. Pamiętam ze 2 lata temu spozniał mi sie okres 4 tygodnie i to był dla mnie straszny stres, ale teraz chba bym musiala miec pecha zeby byc w ciązy bo sie zabezpieczalismy i prezerwatywa napewno nie pękła bo byliśmy ostrożni :/ co to moze byc?
julitka9923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-19 08:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.