Seks przed okresem, czy to bezpieczne? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-30, 17:14   #1
marta_gliwice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Question

Seks przed okresem, czy to bezpieczne?


Witam. Od jakiegoś czasu czytam to forum, jednak dopiero teraz zdecydowałam założyć sobie tutaj konto, bo nie znalazłam odpowiedzi na jedno z nurtujących mnie pytań. Sprawa wygląda tak, że od ponad roku jestem z cudownym chłopakiem, naprawdę jest wszystko pięknie, dogadujemy się, ale razem z kolejnymi dniami przychodzą na myśl nowe rzeczy. Wiecie co mam na myśli... Gadaliśmy sporo o antykoncepcji, chłopak nie jest doświadczony, ale widać, że trochę o tym słyszał (może nawet czyta to forum hehe). Wiadomo, że z jego punktu widzenia najwygodniej byłoby, żebym poszła do ginekologa po tabletki, ale właśnie nie jestem przekonana, bo jakiś czas temu przez kilka lat brałam tabletki na tarczyce i było trochę skutków ubocznych. Także pewnie pozostaje jedynie prezerwatywa. Widujemy się 2-3 razy w tygodniu, wiadomo, szkoła, obowiązki. Moje pytanie dotyczy tego, kiedy najbezpieczniej jest uprawiać seks? Mam regularne cykle, 26-28 dni. Koleżanki mówią, że bezpiecznie jest po okresie, ale właśnie tutaj wyczytałam, że niebardzo. Dlatego chcę spytać bardziej doświadczonych dziewczyn.

Z góry dziekuję za pomoc, pozdrawiam Marta.
marta_gliwice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 17:52   #2
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez marta_gliwice Pokaż wiadomość
Witam. Od jakiegoś czasu czytam to forum, jednak dopiero teraz zdecydowałam założyć sobie tutaj konto, bo nie znalazłam odpowiedzi na jedno z nurtujących mnie pytań. Sprawa wygląda tak, że od ponad roku jestem z cudownym chłopakiem, naprawdę jest wszystko pięknie, dogadujemy się, ale razem z kolejnymi dniami przychodzą na myśl nowe rzeczy. Wiecie co mam na myśli... Gadaliśmy sporo o antykoncepcji, chłopak nie jest doświadczony, ale widać, że trochę o tym słyszał (może nawet czyta to forum hehe). Wiadomo, że z jego punktu widzenia najwygodniej byłoby, żebym poszła do ginekologa po tabletki, ale właśnie nie jestem przekonana, bo jakiś czas temu przez kilka lat brałam tabletki na tarczyce i było trochę skutków ubocznych. Także pewnie pozostaje jedynie prezerwatywa. Widujemy się 2-3 razy w tygodniu, wiadomo, szkoła, obowiązki. Moje pytanie dotyczy tego, kiedy najbezpieczniej jest uprawiać seks? Mam regularne cykle, 26-28 dni. Koleżanki mówią, że bezpiecznie jest po okresie, ale właśnie tutaj wyczytałam, że niebardzo. Dlatego chcę spytać bardziej doświadczonych dziewczyn.

Z góry dziekuję za pomoc, pozdrawiam Marta.
Witaj, w zasadzie w przypadku regularnych cykli to dzień przed i dzień po to pewniak no ale natura kobieca zawodzi więc nie radzę ryzykować i pozwalać by kończył w Tobie.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 17:56   #3
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Jeśli będziecie prawidłowo stosować prezerwatywy (a raczej one same z siebie nie robią bum) to możesz uprawiać seks przed, po, w czasie, a nie zajdziesz A jeśli chcesz mieć pewność, to używajcie tych ze środkiem plemnikobójczym, albo globulek... poza tym, jeśli tabletki są dobrze dobrane, to nie powinno być skutków ubocznych, więc odwiedź DOBREGO ginekologa jeśli jednak się do nich przekonasz
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 18:07   #4
marta_gliwice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Jeśli będziecie prawidłowo stosować prezerwatywy (a raczej one same z siebie nie robią bum) to możesz uprawiać seks przed, po, w czasie, a nie zajdziesz A jeśli chcesz mieć pewność, to używajcie tych ze środkiem plemnikobójczym, albo globulek... poza tym, jeśli tabletki są dobrze dobrane, to nie powinno być skutków ubocznych, więc odwiedź DOBREGO ginekologa jeśli jednak się do nich przekonasz
Wiem, że jak prezerwatywa nie zawiedzie, to nie ma szans na ciążę. Ale bardziej chodzi mi o komfort psychiczny, dajmy na to, że na pewno większe obawy miałabym w 14 dniu cyklu, niż w 25. Tak mi się przynajmniej zawsze wydawało... Ale pewności nie mam, różne anomalie się zdarzają.

Co do tabletek to nie jestem przekonana, nie będę robić nic wbrew sobie.
marta_gliwice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 18:15   #5
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Cytat:
Seks przed okresem, czy to bezpieczne?
Toć, głowy Ci chyba nie urwie
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 20:49   #6
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez marta_gliwice Pokaż wiadomość
Moje pytanie dotyczy tego, kiedy najbezpieczniej jest uprawiać seks? Mam regularne cykle, 26-28 dni. Koleżanki mówią, że bezpiecznie jest po okresie, ale właśnie tutaj wyczytałam, że niebardzo. Dlatego chcę spytać bardziej doświadczonych dziewczyn.
Dopóki nie prowadzisz samoobserwacji, to żadnego dnia nie możesz uznać za niepłodny. A jeśli chcesz nauczyć się wyznaczać dni niepłodne, to zacznij stosować NPR (przyda się podręcznik do NPR-u oraz odpowiedni do NPR-u termometr)
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 21:07   #7
konwalia_15
Raczkowanie
 
Avatar konwalia_15
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 101
GG do konwalia_15
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Dopóki nie prowadzisz samoobserwacji, to żadnego dnia nie możesz uznać za niepłodny. A jeśli chcesz nauczyć się wyznaczać dni niepłodne, to zacznij stosować NPR (przyda się podręcznik do NPR-u oraz odpowiedni do NPR-u termometr)
reguła 6 dni Rotzera (PI<0,2)
warto się obserwować i będziesz miała pewność!
__________________
Wybrałam życie bez mięsa,
zdrowie i świat wolny od okrucieństwa.



konwalia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-31, 00:18   #8
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Witaj, w zasadzie w przypadku regularnych cykli to dzień przed i dzień po to pewniak no ale natura kobieca zawodzi więc nie radzę ryzykować i pozwalać by kończył w Tobie.
gdyby to był pewniak, to na świecie nie byłoby ani mnie ani mojej siostry

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Toć, głowy Ci chyba nie urwie
padłam
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 00:18   #9
marta_gliwice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Dziękuję za odpowiedzi. Co do tego NPR, to ile czasu muszę się obserwować, żeby wyniki były wiarygodne?
marta_gliwice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 10:10   #10
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

A obserwujesz sluz?
Poprawcie mnie, jesli sie myle: po okresie tak do dnia 12 mam niska temperature i nieplodny sluz, czyli moge sir bezpiecznie kochac kila dni po okresie, tak?

Wysoka temperatura (srednio 36.9-37) mam od 16 dnia cyklu (a cykle mam 25-26 dniowe), czyli w fazie lutealnej jest bezpiecznie ?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 10:50   #11
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez marta_gliwice Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. Co do tego NPR, to ile czasu muszę się obserwować, żeby wyniki były wiarygodne?
III fazę, czyli fazę niepłodności poowulacyjnej można zaobserwować już właściwie w pierwszym cyklu

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A obserwujesz sluz?
Poprawcie mnie, jesli sie myle: po okresie tak do dnia 12 mam niska temperature i nieplodny sluz, czyli moge sir bezpiecznie kochac kila dni po okresie, tak?
Są różne metody ustalania I fazy, najlepszą dla siebie należy dobrać według kryteriów takich, jak:
-pewność co do niepłodności, którą chcemy mieć (I faza jest z zasady o wiele mniej pewna niż III faza);
-długość cykli (inne metody wyznaczania I fazy sprawdzą się przy długich cyklach, a inne przy krótkich);
-doświadczenie w obserwacjach, które już mamy;

Tutaj ciekawy artykuł na temat wyznaczania I fazy: http://npr.pl/index.php/content/view/43/53/

Cytat:
Wysoka temperatura (srednio 36.9-37) mam od 16 dnia cyklu (a cykle mam 25-26 dniowe), czyli w fazie lutealnej jest bezpiecznie ?
A którą metodę konkretnie stosujesz? Metod NPR-u jest kilka i najlepiej stosować się do jednej. Ja polecam metodę objawowo-termiczną Rötzera. U niego III faza zaczyna się 3. dnia wyższych temperatur pod warunkiem, że 3. wyższa temperatura jest przynajmniej o 0,2°C wyższa niż najwyższa temperatura z ostatnich 6 niższych. No i, oczywiście, liczą się wyższe temperatury w dniach suchych, jeśli jest śluz płodny, to nadal nie mówi się o niepłodności.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-01, 15:46   #12
julka_80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 6
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

hej, wszystkie metody wydają się być super logiczne i prawdopodobne do czasu, kiedy zaczynamy je stosować. Testując każdą w pewnym momencie okazuje się, że nie odpowiadamy schematom i jest to jak najbardziej naturalne. Nie ma sztywno określonego czasu ile powinna być prowadzona obserwacja. Dla regularnie miesiączkujących kobiet 4 miesiące jest wystarczająco, dla pozostałych ten czas jest dłuższy. Według mnie warto poświęcić więcej czasu obsewerwacji swojego ciała, bo ono wysyła mnóstwo sygnałów. Świadomość w jakim momencie cyklu "prawdopodobnie" jesteście, pomoże te impulsy zauważyć. Notujcie w kalendarzu każde zakłucie w dole brzucha, moment bolesności piersi, czy lekkie nabrzmienie brzucha. Zajrzyjcie na
http://www.kodzdrowia.pl/tajemnice-k...zyk-plodnosci/ czy inne portale opisujące zmiany ciała kobiety podczas cyklu. Warto przyjrzeć się swojemu ciału, podpowiada nam bardzo wiele rzeczy i lubi naprawdę lubi seks.
julka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 18:03   #13
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez julka_80 Pokaż wiadomość
Zajrzyjcie na
http://www.kodzdrowia.pl/tajemnice-k...zyk-plodnosci/ czy inne portale opisujące zmiany ciała kobiety podczas cyklu. Warto przyjrzeć się swojemu ciału, podpowiada nam bardzo wiele rzeczy i lubi naprawdę lubi seks.
Nie wszystkie informacje z tej strony są rzetelne. Np. „I jakkolwiek faza poowulacyjna jest względnie stała – wynosi 14 dni” jest nieprawdą.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 09:40   #14
marta_gliwice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
III fazę, czyli fazę niepłodności poowulacyjnej można zaobserwować już właściwie w pierwszym cyklu
Oooo, to ciekawe. A czy obserwację mogę zacząć już w trakcie cyklu, czy trzeba zaczynać, gdy okres dopiero się zaczyna?
marta_gliwice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 11:02   #15
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Cytat:
Napisane przez marta_gliwice Pokaż wiadomość
Oooo, to ciekawe. A czy obserwację mogę zacząć już w trakcie cyklu, czy trzeba zaczynać, gdy okres dopiero się zaczyna?
Najlepiej prowadzić od samego początku cyklu.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 11:45   #16
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Pękła komuś gumka? Mnie nigdy.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-05, 19:36   #17
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Seks przed okresem, czy to bezpieczne?

Mnie raz.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:55.