Czy to jest wyleczony tradzik ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-04, 16:20   #1
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Angry

Czy to jest wyleczony tradzik ?


Witam mam 18 lat zawsze miałem idealną cerę, ale zaraz po tych wakacjach (2012) zaczeły wyskakiwać mi takie podskórne grudki na policzkach są to chyba zaskórniki zamknięte tak że twarz po przejechaniu ręką jest jak tarka. Potem z tych zaskórników powstawały duże pryszcze z ropą. Poszedłem do dermatologa po 4 miesiecznym męczeniu się z akneroxidem 10, dalacinem t, mascią borową, erytromycyną, skinorenem itd. dermatolog powiedziała że podaje mi leki najmocniejsze do stosowania zewnetrznego czyli Klindacin T i Epiduo po 2 miesiecznej kuracji tymi lekami nie wyskakują mi tak często duże pryszcze. A te małe zaskórniki zamknięte które widać pod światło zostały , a wydaje mi się że one są przyczyną bo z nich po jakimś czasie tworzy się stan zapalny . Czyli to jest takie błędne koło wylecze stan zaplany (pryszcz) ale zaskórniki z których się one robią nadal zostają co w konsekwencji daje mały efekt leczenia. Dermatolog stwierdziłą że jestem w końcowym etapie leczenia ,i kazała mi robić za 200zł co 2 tyg zabiegi kwasem salicylowym jestem po 3 a twarz wygląda nawet gorzej. Czy kwalifikuje się do leczenia jakimś Izotekiem ? Głównie chodzi o zlikwidowanie tej tarki na twarzy którą widać na drugim zdjęciu...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_9083.jpg (50,7 KB, 192 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9087.jpg (48,0 KB, 172 załadowań)

Edytowane przez Tasako
Czas edycji: 2013-03-04 o 16:47
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 16:38   #2
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Czy to jest wyleczony tradzik ?

Izotek to retinoid stosowany przy silnym uciążliwym trądziku, a ty już prawie go nie masz. Przy kuracjach kwasami często na początku następuje pogorszenie - skóra oczyszcza się.
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 16:47   #3
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Czy to jest wyleczony tradzik ?

Cytat:
Napisane przez nomissn Pokaż wiadomość
Izotek to retinoid stosowany przy silnym uciążliwym trądziku, a ty już prawie go nie masz. Przy kuracjach kwasami często na początku następuje pogorszenie - skóra oczyszcza się.
no rozumiem do 2 zabiegu pogorszenie ale nie 3. + Sorka pomyłka chodziło mi o kwas salicylowy, nie glikolowy. Może kwas glikolowy lepiej sprawdzi sie na zaskórniki ?
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 16:52   #4
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Czy to jest wyleczony tradzik ?

Cytat:
Napisane przez Tasako Pokaż wiadomość
no rozumiem do 2 zabiegu pogorszenie ale nie 3. + Sorka pomyłka chodziło mi o kwas salicylowy, nie glikolowy. Może kwas glikolowy lepiej sprawdzi sie na zaskórniki ?
Właściwie to każdemu co innego pomaga na trądzik, najlepiej trzymać się swojej metody przez co najmniej kilka tygodni żeby zobaczyć czy podziałała. Narazie najlepiej zostań przy tym kwasie, one zawsze z opóźnieniem dają efekty.
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 17:05   #5
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Czy to jest wyleczony tradzik ?

Proszę o dalsze opinie
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 11:41   #6
Kmiocio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 31
Dot.: Czy to jest wyleczony tradzik ?

Masz kilka czerwonych plamek i i krostek, a tak się przejmujesz. U mnie dla porównania jest gorzej. Często wyskakują mi duże, czerwone, ropne pryszcze i zawsze zostają mi uciążliwe plamy po tym jak znikną. Ja bym wręcz chciał się zamienić z Tobą. Radziłbym Ci się tego trzymać. Radziłbym Ci używać cos przeciw pryszczom, powstawaniu stanów zapalnych - w moim przypadku stosuje krem z nadtlenkiem benzoilu - benzacne. Używasz Epiduo i wydaje mi się, że powinienes się tego trzymać. Drugim preparatem jest mieszanka kwasu mlekowego z migdałowych w postaci toniku. Tak o to stosuje co zamiennie, jeden dzień to, drugiego co innego. Efekty są, ale leczenie w trądziku to długotrwały proces, o tym powinienes wiedzieć. Wiadomo raz gorzej, raz lepiej. Dzis jest trochę gorzej, ale to dlatego, że nie dawno się goliłem. Rada od mnie - staraj się trzymać jednej kuracji tak przynajmniej z 2 miesiące, wtedy zauważysz efekty - tak jest u mnie. Systematyka, CIERPLIWOSC, i będzie dobrze. Jak już mówiłem na początku i tak stan cery masz naprawdę zadowalający. Spójrz na acne.org, ujrzysz jak można mieć źle. Co do peelingów warto zainwestować i samemu je robić, bo jeden Cię wyjdzie ze złotówkę, a nie 200 złoty. Ja jestem po około 7. Po pierwszych trzech wyskoczyło mi tyle na żuchwie, że praktycznie nie mogłem mówić. Musi się oczyscić. Peeling mi na celu podrażnić skórę tzw. kontrolowane poparzenie, by oderwać cząsteczki skóry od siebie, która później się łuszczy. Logicznie jesli istniały na tych poziomach stany zapalne, musza teraz się ujawnić i zniknąć z czasem. Bądź wytrwały, cierpliwy, pamiętaj o podstawach (oczyszczanie, nawilżenie, teraz powoli filtry) dzięki temu powinien zapobiegać powstawaniu nowych i pomóc w usuwaniu istniejących pryszczy. Powodzenia i nie rozpaczaj, bo szczerzę mówię to, jest naprawdę dobrze.
Kmiocio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 11:42   #7
esquilo
Przyczajenie
 
Avatar esquilo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 22
Dot.: Czy to jest wyleczony tradzik ?

Moim zdaniem trądzik wciąż jest aktywny, zaskórniki to również objaw trądziku- leczenie zakończone powodzeniem powinno zlikwidować WSZYSTKIE zmiany.
Widać u Ciebie też grudki i krosty z treścią ropną.

Leczenie kwasami nie powinno być leczeniem 1-szego rzutu, a uzupełnieniem terapii- po wyleczeniu wszelkich zmian ropnych.
Na Twoim miejscu odwiedziłabym innego dermatologa.
Do leczenia retinoidami kwalifikują się osoby nie tylko z cięzką postacią trądziku, ale też te, u których inne terapie zawiodły.
__________________
The future starts now!
esquilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-06, 10:25   #8
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Czy to jest wyleczony tradzik ?

ja pokładam nadzieje juz tylko w tym izoteku .. bo skoro od takiego czasu lecze się różnorakimi lekami to czas na coś poważnego poniewąż po każdej zmanie powstaja mi nowe blizny...
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 13:30   #9
Krasko1
Zakorzenienie
 
Avatar Krasko1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5 198
Dot.: Czy to jest wyleczony tradzik ?

Mam ten sam problem co ty! 21lat i nagly tradzik. Uzywalam juz duacu a teraz stosuje differin na noc. Niby ladniejsza cera ale duzo zaskornikow zamknietych jak dormtkne policzka to wszystko czuc! boje sie ze wyjdzie... Jak uda ci sie jakos tego pozbyc to chetnie sie dowienm jak
przepraszam za bledy ale pisze na telefonie
__________________
Kto Ci powiedział, że jestem kobietą?

Ja nie jestem kobietą. Jestem ewenementem


28.05.12 podcięcie końcówek
12.07.12 podcięcie końcówek

Tż- Towarzysz Życia
Krasko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 11:49   #10
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Czy to jest wyleczony tradzik ?

+ teraz udało mi się zrobić zdjęcie jak to naprawdę wygląda w świetle dziennym
http://imageshack.us/f/152/img9090h.jpg/ PROSZĘ KLIKNĄĆ W OBRAZEK ABY SIĘ POWIĘKSZYŁ
CO O TYM MYŚLICIE ?
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 12:47   #11
Kmiocio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 31
Dot.: Czy to jest wyleczony tradzik ?

Ja nadal uważam, że przesadzasz i Izotek nie jest konieczny. Tak jest z trądzikiem, że ciężko go wyleczyć, raczej należy go ograniczyć i zapobiegać. Jednak jesli wczesniej nie miałes żadnych większych zmian - możliwe, że przyczyna leży gdzie indziej. Może jakis pasożyt wewnątrz organizmu lub uczulenie. Proponuje zrobić odpowiednie badania. Tak w ogóle jak wygląda Twoja pielęgnacja? Nawilżasz, oczyszczasz, chronisz przed słońcem? Jesli nie, to nie oczekuj wielkich rezultatów. Ja i tak Ci zazdroszczę, bo u mnie plamy jak i blizny schodzą bardzo mozolnie i często tworzą mi się duże wulkany ropne, po których zostają spore plamy. Domyslam się, że mają zawsze fajną cerę to nawet kilka pryszczy denerwuje. Ja walczę już 7 lat i ten ostatni był najgorszy, na dokładkę od czerwca dokucza mi łupież. Powodzenia - zrobisz co uznasz za słuszne, ale jak mówiłem jest dobrze.
Kmiocio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-07, 19:45   #12
Tasako
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 42
Dot.: Czy to jest wyleczony tradzik ?

Byłem dzisiaj u innej pani dermatolog powiedziała że jest to bardzo słaby trądzik i na razie nie kwalifikuje się do izoteku przepisała mi Atrederm 0,05%- bardzo silny retinoid, krem robiony w aptece z rezorycyną i kwasem salicylowym, Zincas Forte i Witamine A myślę że po tej kuracji powinno wszystko poznikać. Życzcie mi szczęscia
Tasako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.