Uczucia, a sprawy formalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-16, 17:36   #1
staypztv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1

Uczucia, a sprawy formalne


Witam,

Nurtuje mnie pewna sprawa, a mianowicie jakie jest podejście kobiet przy zawiązywaniu związku, do spraw typowo formalnych u faceta: wykształcenie, języki, praca itp
Czy jeśli z facetem dobrze się dogadujecie i łączy was podobne podejście do życia to jesteście w stanie zaakceptować np. niższe wykształcenie, słabą pracę itp ?

Edytowane przez staypztv
Czas edycji: 2017-03-16 o 17:58
staypztv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 18:08   #2
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Bylam w stanie zwlaszcza, ze czesto nawet jezeli ktos ma nizsze wyksztalcenie to tez ma duza wiedze i gdyby mi nie powiedzial to moglabym nie domyslic, ze nie ma wyzszego wyksztalcenia. Moj facet niby nie ma, ale i tak wiele osob na pewno mysli, ze ma, ma duza wiedze, posluguje sie ladnym jezykiem, sporo wie o historii, polityce, umie swietnie dyskutowac. Co do drugiego pytania to bardziej liczy sie zaradnosc i ambicja tez, bo zazwyczaj gdy czlowiek mierzy wyzej i sam sie stara, to sam sie lepiej ze soba czuje. Sama staram sie wierzyc w siebie, bo bywalo roznie, ale nie ma co zadowalac sie czyms kiepskim jezeli nie odpowiada. Co nie znaczy, ze zarobki musza byc wysokie, fajnie jakby byly, ale jesli nie, to tez damy sobie razem rade.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 18:38   #3
papciekapcie
Rozeznanie
 
Avatar papciekapcie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 537
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Cytat:
Napisane przez staypztv Pokaż wiadomość
Witam,

Nurtuje mnie pewna sprawa, a mianowicie jakie jest podejście kobiet przy zawiązywaniu związku, do spraw typowo formalnych u faceta: wykształcenie, języki, praca itp
Czy jeśli z facetem dobrze się dogadujecie i łączy was podobne podejście do życia to jesteście w stanie zaakceptować np. niższe wykształcenie, słabą pracę itp ?
Ja jeszcze nie spotkałam faceta, ze słabszym wykształceniem i słabą pracą, z którym bym się dogadywała. Chociaż, jakby przejrzeć wizaż, to na pewno znajdą się takie przypadki.
Ale po co Ci kobieta z lepszym wykształceniem i pracą? Chcesz być utrzymankiem?
Nie lepiej sobie znaleźć kogoś na Twoim poziomie? Myślę, że byłoby łatwiej.
papciekapcie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 20:06   #4
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Bez problemu. Wszystko zalezy od osoby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 20:07   #5
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

przecież każda z nas jest inna, każda zaakceptuje co innego.
ja na przykład nie związałabym się z człowiekiem gorzej wykształconym i ze słabą pracą. uważam, że skoro sama skończyłam wymagające, techniczne studia, mam dobrą pracę, to mam prawo oczekiwać tego też od faceta.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 21:01   #6
201704240947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 851
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Niższe wykształcenie nie zraza mnie aż tak bardzo, papierki nie są potrzebne do zdobywania wiedzy w dziedzinie która faceta interesuje.(chociaż wiadomo, wykształcenie to plus)
Zresztą można nie mieć studiów a mieć super pracę, własna firmę etc.
Gorzej jak nie ma zainteresowań, ambicji lub jest ograniczony. Wtedy nie byłoby szans żebym się z nim dogadala.
201704240947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 21:02   #7
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Mój mąż ma gorsze wykształcenie niż ja. Jest mniej oczytany. Nie przeszkadza to w niczym.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-16, 21:36   #8
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

No i moze jeszcze napisze, ze jak chodzi o jezyki to ja znam angielski (no ale musze powtorzyc), hiszpanski ale slabo i chce sie nauczyc. Moj chlopak zna angielski i niemiecki slabiej, ale wszystko jest do zrobienia i nie przeszkadza. Ja wiecej sie poucze jezykow, chlopak tez ma chec.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 21:39   #9
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Nie zwiazalabym sie z facetem ze slaba praca. I nie chodzi o zarobki.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 21:44   #10
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Mój TŻ ma gorsze wykształcenie niż ja. Praca jaką wykonuje jest "zła" i "dobra". Zła bo ciężka, fizyczna a dobra bo hajs się zgadza.
Nie mogłabym być z facetem, który nie byłby w stanie zapewnić mi poczucia bezpieczeństwa finansowego. Jestem w stanie być z kimś kto wykonuje pracę jakąkolwiek poza prostytucją lub innymi nielegalnymi machlojkami. Nie ma dla mnie znaczenia czy to prawnik czy kierowca śmieciarki byleby hajs się zgadzał. Co oczywiście nie oznacza, że ja pracować nie zamierzam, ale mój facet powinien zarabiać więcej i ogólnie rzecz biorąc nie bać się pracy, być zaradny i jakby przyszło co do utraty pracy to żeby wiadomo było, że zaraz znajdzie nową a nie klapnie na tyłku przed tv na kilka miesięcy.
Język zna na poziomie podobnym do mojego.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 06:43   #11
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Ale to nie są sprawy "typowo formalne"! Wykształcenie, praca, znajomość języków to pochodna zainteresowań i ambicji, zwykle nie zdobywa się ich przez przypadek, tylko świadomie do nich dąży. Co prawda różnie w życiu bywa, ale raczej mało prawdopodobne, że będę dogadywać się z kimś o znacząco niższym poziomie wykształcenia i skrajnie nieambitnym zajęciu. I bardziej tu chodzi o właśnie poziom, a nie kierunek, bo dobrze się dogadywałam z wykształconymi/studiującymi inną dziedzinę, ale posiadającymi podobne pasje, oczytanymi, o szerokich horyzontach. Natomiast sprawy materialne mnie nie obchodzą, wychodzę z założenia, że utrzymać muszę się sama i tego samego oczekuję od faceta, każdy powinien być niezależny finansowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 09:32   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Pytanie nie precyzyjne, zalezy ile nizsze i od czego. Kazdy przyzna, ze inaczej wyglada zwiazek pani mgr z panem po licencjacie gdy np. oboje pracuja w ksiegowosci. Inaczej gdy ta roznica jest znaczna typu pani dr habilitowana, docent wszechnauk, nazwisko znane z gablot niejednej ksiegarni, prelecje, konferencje, mikrofon i tlum dziennikarzy zaprzyjazni sie z panem Ziutkiem zlota raczka czasem robiacym jako hydraulik a czasem jako stolarz, z wyksztalcenia mechanik. Taki zwiazek raczej zakwalifikujemy do tzw. trudnych.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 09:37   #13
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Pytanie nie precyzyjne, zalezy ile nizsze i od czego. Kazdy przyzna, ze inaczej wyglada zwiazek pani mgr z panem po licencjacie gdy np. oboje pracuja w ksiegowosci. Inaczej gdy ta roznica jest znaczna typu pani dr habilitowana, docent wszechnauk, nazwisko znane z gablot niejednej ksiegarni, prelecje, konferencje, mikrofon i tlum dziennikarzy zaprzyjazni sie z panem Ziutkiem zlota raczka czasem robiacym jako hydraulik a czasem jako stolarz, z wyksztalcenia mechanik. Taki zwiazek raczej zakwalifikujemy do tzw. trudnych.
Dla mnie by to nie miało znaczenia gdyby ten mój Ziutek zarabiał na tyle dużo, aby zapewnić mi godne życie przez kilka miesięcy np. w przypadku ciąży, porodu, macierzyńskiego czy jakbym nogę złamała czy musiała zrezygnować z pracy z powodów rodzinnych/chorobowych czy widzinamsię.
Ale ja z tych mało ambitnych co pracują dla pieniędzy a nie pięcia się po szczeblach kariery.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 10:05   #14
Liara_Tsoni
Wtajemniczenie
 
Avatar Liara_Tsoni
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2 056
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Myślę, że jak dwoje ludzi się doaduje na co dzień, mają podobny światopogląd, zainteresowania itp. to formalne sprawy nie mają aż takiego znaczenia.
Mój TŻ ma lepsze wyszktałcenie niż ja. Ja za to znam więcej języków i znam je lepiej. Pracę mamy w różnych branżach, ale fonansowo na bardzo posobnym poziomie (on trochę więcej zarabia bo jest starszy).
Myślę, że formalne różnice nie mają aż takiego znaczenia jak praktyczne. Wyszktałcenie ktoś może miec gorsze ze względu na sytuację osobistą, albo ze względu na pomysł na siebie (znam kilka osób, co maturę po czasie zdały, ale mają głowę do interesów i kręcą biznesy). Co do języków to moim zdaniem ważne jest teraz ogólnie by chociaż angielski ogarniać, ale ktoś może nie mieć głowy do języków, za to mieć wiedzę i umiejętności w innych dziedzinach. A co do zarobków, to też różnie bywa. Są wymagające, mało płatne zawody i takie, gdzie płacą dużo, choć nie trzeba za wiele umieć.
Liara_Tsoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 10:10   #15
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Tak, bez problemu.

Chociaż nie ukrywam, że z lepszym wykształceniem, lepszą znajomością języków i lepszą pracą (lub np. potencjałem do zdobycia lepszej pracy, gdy nabędzie pewne doświadczenie) łatwiej zaimponować i wzbudzić podziw.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 10:25   #16
sarah9494
Raczkowanie
 
Avatar sarah9494
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 140
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Mój tż jakoś jest ze mną chociaż różnimy się tak bardzo - on ma studia skończone, ja nie mam. On ma dobrze płatną prace - ja nie mam dobrze płatnej pracy, ale cieszę się, że znalazłam taką, w której nie pracuje ciężko fizycznie a i jeszcze robię to co lubię.
Czy jestem gorszym człowiekiem ?
Mam nadzieję, że nie.
Jakoś tż ze mną jeszcze jest i nigdy nie wypominał słabej kasy czy gorszego wykształcenia.
Nigdy nie dał mi odczuć, że jestem gorsza czy coś.
Ja wcześniej byłam z chłopakiem bardzo pracowitym i zaradnym życiowo - choć wykształcenie miał też tylko bez studiów.
Był bardzo dobrym człowiekiem.

Edytowane przez sarah9494
Czas edycji: 2017-03-17 o 11:16
sarah9494 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 11:02   #17
201705071030
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 166
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Całość się liczy - żebyśmy mieli jak najwięcej wspólnego.

Więc jak pisze do mnie na portalu facet bez studiów i z kiepską pracą to pewnie nie odpiszę, bo nie widzę sensu. Natomiast to, że facet ma studia i mówi biegle 4 językami nie oznacza, że zawsze odpiszę.

Ogólnie, inteligentny i zaradny ma być. Byłam już w związku z facetem mniej ambitnym i zaradnym niż ja i czułam się jak jego matka. Nigdy więcej. Ja wymagam od siebie i mój facet też powinien. Nie oznacza to oczywiście, że musi zarabiać pięciokrotność średniej krajowej i mieć doktorat, ale jakieś podstawy muszą być, zwłaszcza jeśli miał możliwość (bo wiadomo, że pewne rzeczy zależą od poziomu zarobków domu rodzinnego).
201705071030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 12:26   #18
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Cytat:
Napisane przez staypztv Pokaż wiadomość
Witam,

Nurtuje mnie pewna sprawa, a mianowicie jakie jest podejście kobiet przy zawiązywaniu związku, do spraw typowo formalnych u faceta: wykształcenie, języki, praca itp
Czy jeśli z facetem dobrze się dogadujecie i łączy was podobne podejście do życia to jesteście w stanie zaakceptować np. niższe wykształcenie, słabą pracę itp ?
Mój obecny partner ma niższe wykształcenie niż ja i ma TYLKO jeden zawód, ja AŻ dwa xD Dogadujemy się normalnie Jeśli nie jest obibokiem, leniem śmierdzącym i utrzymankiem to nie widzę problemu.
Co znaczy słaba praca? Po 12h dzień w dzień za 900zł i tkwienie w niej 5 lat? Tu byłby problem dla mnie. Chyba, że jest wyraźna chęć zmiany stanu rzeczy.
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 13:01   #19
vasilicum
rosnę
 
Avatar vasilicum
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 122
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Tak, zaakceptuję "formalne sprawy" o ile facet jest ogarnięty życiowo, np.
nie szło mu w szkole, poszedł do zawodówki - jeśli siedzi na bezrobociu, bo "nie ma pracy" to nie, nieważne, jak fajny jest.
Jeśli poszedł do zawodówki i otworzył DG/umie sprzedać swoje umiejętności/poszedł na stolarza, bo od dziecka chciał rzeźbić figurki koni z drewna i idzie mu to wyśmienicie - to tak.
Wykształcenie nie jest tak ważne, ja też ostatecznie rzuciłam dwa kierunki studiów i robię to, co chcę ze średnim ogólnym.
__________________
Jestem na wizazu od 2011r.
vasilicum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 13:09   #20
never_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 345
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

.

Edytowane przez never_
Czas edycji: 2023-12-20 o 22:04 Powód: zamknięcie forum
never_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 14:27   #21
Linnaly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 68
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Mój tż ma niższe wykształcenie niż ja, ale studiował lepszy kierunek, jest też bardziej ogarnięty więc i pracę ma lepszą niż ja :P
Myślę, że wykształcenie mało ma do rzeczy. Ważniejsza jest odpowiedzialność w temacie stabilizacji finansowej i pracowitość.

Mój były studiował bardzo dobry kierunek, ale był leniwy i nie garnął się do żadnej pracy. Będąc z nim bałam się o naszą przyszłość.
Linnaly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 15:09   #22
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Nie zwiazalabym sie z facetem ze slaba praca. Nope.
Wyksztalcenia jako papier mniej mnie rusza.
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 15:24   #23
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Nigdy nie zaczynałam i nie zaczynam znajomości (z mężczyznami, z kobietami, przyjacielskie, koleżeńskie, miłosne) od "co robisz? Studiujesz albo studiowałeś/aś? jaki kierunek? jaką masz pracę i ile zarabiasz?" Jeśli gadka się klei, widać, że jesteśmy na podobnym poziomie, to znajomość się rozwija. W relacji z kimś bardziej interesuje mnie wspólne spędzanie czasu, tematy do rozmowy, jakaś tam ogólna inteligencja i wiedza, wsparcie, jakiego mogę od tej osoby oczekiwać, czy ogólnie tą osobę lubię, niż kierunek studiów, zarobki, języki, rozmiar buta - takie rzeczy wychodzą w trakcie i nie decydują o tym, czy chcę z kimś rozmawiać, przyjaźnić się albo tworzyć związek.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 15:46   #24
sarah9494
Raczkowanie
 
Avatar sarah9494
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 140
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nigdy nie zaczynałam i nie zaczynam znajomości (z mężczyznami, z kobietami, przyjacielskie, koleżeńskie, miłosne) od "co robisz? Studiujesz albo studiowałeś/aś? jaki kierunek? jaką masz pracę i ile zarabiasz?" Jeśli gadka się klei, widać, że jesteśmy na podobnym poziomie, to znajomość się rozwija. W relacji z kimś bardziej interesuje mnie wspólne spędzanie czasu, tematy do rozmowy, jakaś tam ogólna inteligencja i wiedza, wsparcie, jakiego mogę od tej osoby oczekiwać, czy ogólnie tą osobę lubię, niż kierunek studiów, zarobki, języki, rozmiar buta - takie rzeczy wychodzą w trakcie i nie decydują o tym, czy chcę z kimś rozmawiać, przyjaźnić się albo tworzyć związek.
Dokładnie. Zgadzam się
sarah9494 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 17:07   #25
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Cytat:
Napisane przez staypztv Pokaż wiadomość
Czy jeśli z facetem dobrze się dogadujecie i łączy was podobne podejście do życia to jesteście w stanie zaakceptować np. niższe wykształcenie, słabą pracę itp ?
W moim przypadku to się wyklucza, bo moje podejście do życia zakłada ciągłe dokształcanie się i podnoszenie kwalifikacji. Więc nie byłabym w stanie tego zaakceptować. Chyba że przez "niższe wykształcenie" można uznać wyższe+podyplomówki, kiedy ja miałabym doktorat. Wtedy jak najbardziej.

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2017-03-17 o 17:09
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 17:18   #26
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Może na takich ludzi akurat trafiam, ale po chwili rozmowy, nawet nie pytając wprost o wykształcenie, jestem w stanie określić czy dana osoba jest po studiach czy po zawodówce. Absolutnie nie mówię tu, że osoby po zawodówce są gorsze, jednak różnice w zachowaniu, sposobie mówienia czy kulturze osobistej są bardzo zauważalne.
Mam wielu znajomych bez wyższego wykształcenia. Jednak nie spotkałam jeszcze osoby z wykształceniem niższym od mojego, z którą rozważałabym poważny związek
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 17:33   #27
januszpolak
Zakorzenienie
 
Avatar januszpolak
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 503
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Są i ważne, i nieważne. Ważne, bo chciałabym żeby partner był w miarę zadowolony ze swojej pracy, czy ze względu na satyskację, czy zarobki, to już mi jest bez znaczenia. Żeby się w niej nie męczył i żeby to nie odbijało się na mnie - nie zaakceptowałabym osoby, której nie odpowiada sytuacja zawodowa a mimo to nie robi nic, aby coś zmienić.

Tak samo jak nie chciałabym być z kimś kto pracuje w nieregularnych godzinach, bardzo dużo albo ma częste i długie delegacje.

Nieważne pod tym względem, że nie są dla mnie istotne zarobki czy poziom wykształcenia. Oczywiście o ile partner nie jest sam sfrustrowany czy niezadowolony z tego powodu, co już by mi przeszkadzało. Gdyby było mnie na to stać i partnerowi by odpowiadało, mógłby jak dla mnie w ogóle nie pracować, z tym że dla większości ludzi praca jest ważna i sprawia dużo radości, więc ciężko mi sobie wyobrazić człowieka który by się tak spełniał. A dzieci nie planuję, żeby taki partner miał być tatą na cały etat :P
januszpolak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 19:55   #28
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Co do utraty pracy przez kobiete i takich kwestii, to facet tez moze ja stracic. Ja nie patrze na kto zarabia wiecej, chyba ze roznice bylyby ogromne, ale jak facet stracilby prace, roznie bywa to nie uwazalabym go za gorszego i tez bym mu pomogla dopoki by nie znalazl nowej. Nie kieruje sie stereotypami i zwiazek to dla mnie pomaganie sobie wzajemnie.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 19:57   #29
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Co do utraty pracy przez kobiete i takich kwestii, to facet tez moze ja stracic. Ja nie patrze na kto zarabia wiecej, chyba ze roznice bylyby ogromne, ale jak facet stracilby prace, roznie bywa to nie uwazalabym go za gorszego i tez bym mu pomogla dopoki by nie znalazl nowej. Nie kieruje sie stereotypami i zwiazek to dla mnie pomaganie sobie wzajemnie.
Tak, ale jak kobieta straci pracę to też by wypadało aby facet dał radę utrzymać naszą dwójkę plus ewentualne dzieci... to samo zresztą kobieta... a jak facet/kobieta zarabia jakieś 1200zł no to soorry Zresztą według mnie facetowi łatwiej znaleźć dobrze płatną robotę bez wykształcenia niż kobiecie... bo co kobieta może robić bez wykształcenia? Na budowę jej nie wezmą przecież.

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2017-03-17 o 19:59
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 20:01   #30
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Uczucia, a sprawy formalne

Nie zaakceptowałabym niższego wykształcenia niż moje. Słabej pracy bez chęci zmiany, brak ambicji - też nie. Znajomość języków raczej nie ma żadnego znaczenia, aczkolwiek imponują mi faceci, którzy znają jakieś języki.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-27 23:41:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:45.