Zaręczyny oficjalne - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-29, 16:10   #61
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Zaręczyny oficjalne

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;37864341]Szczerze mówiąc zwisa mi i powiewa co zrobią młodzi i co ty zrobisz, bo to nie moja sprawa. Pragnę tylko zauważyć, że:
- Ślub nie jest potrzebny do mieszkania razem i zakładania rodziny,
- Po ślubie nie trzeba robić wesela,[/QUOTE]
Owszem bez ślubu również można razem zamieszkać- jak kto woli
Ja jednak nie chciałabym żyć "na kocią łapę"
Co do wesela- zgadza się że nie musi go być.
Jak pisałam wcześniej, mnie wystarczyłaby skromna uroczystość dla najbliższych.

Cytat:
Napisane przez blackcherry12 Pokaż wiadomość
Lisbeth
- Ślub nie jest potrzebny do mieszkania razem i zakładania rodziny,
- Po ślubie nie trzeba robić wesela,
Twoje zdanie Moim (i bardzo wielu innych osób) życie na kocią łapę jest do dupy i ślub jest potrzebny do założenia własnej rodziny. Po to chyba też większość ludzi bierze ten ślub... Poza tym to jest forum o ŚLUBACH. A nagle wypisujesz, że po co brać ślub...[/QUOTE]
Zgadzam się

Cytat:
Napisane przez blackcherry12 Pokaż wiadomość
Po drugie, ślub bez wesela to dupa nie ślub i nie wyobrażam sobie zaprosić gości na ceremonię a potem ich wygonić, bo to chamstwo.
Może nie chamstwo- choć fakt niewiele osób tak robi (chyba)
Spotkałam się też, że ludzie zapraszają tylko najbliższych tzn. rodziców, rodzeństwo, chrzestnych i dziadków (o ile żyją) i ja chyba też bym tak chciała...
Raz, że wesele to ogromny wydatek, a dwa ze nie widzę potrzeby zapraszania ludzi z rodziny, z którymi widuję się raz na jakiś czas, z którymi nie mam kontaktu
Ale oczywiście nie mam nic przeciwko osobom, które wesela organizują

Cytat:
Napisane przez blackcherry12 Pokaż wiadomość
Po trzecie ludzie młodzi nie wyczarują pieniędzy od tak. Czekanie do 30stki, 40sti aż samemu się uskłada to jakaś irracjonalna teoria;P
Dokładnie! Ja mam 26 lat, za jakiś czas chciałabym już sobie ułożyć życie, usamodzielnić się...Ale aby zebrać na wesele to nie wiem ile jeszcze lat musialąbym czekać
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 16:53   #62
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zaręczyny oficjalne

Cytat:
Napisane przez blackcherry12 Pokaż wiadomość
Twoje zdanie Moim (i bardzo wielu innych osób) życie na kocią łapę jest do dupy i ślub jest potrzebny do założenia własnej rodziny. Po to chyba też większość ludzi bierze ten ślub...
To niech sobie biorą ten ślub. Ja myślą, że jest im potrzebny, to mogą sobie brać go nawet w obrządku kultu Światowida.
Cytat:
Poza tym to jest forum o ŚLUBACH. A nagle wypisujesz, że po co brać ślub...
A nie wolno mi wyrażać własnego zdania? To publiczne forum. Serio nie wiem po co ludziom ślbu i dlatego pytam, bo interesuje mnie to ot tak z racji zainteresowania psychologią.
Cytat:
Po drugie, ślub bez wesela to dupa nie ślub i nie wyobrażam sobie zaprosić gości na ceremonię a potem ich wygonić, bo to chamstwo.
A dla mnie wręcz odwrtotnie - ślub z weselem to koszmar. To jest taki mój sposób na życie równie dobry jak twój chociaż zupełnie inny.
Cytat:
Skoro żywisz takie przekonania to ok, ale nie sycz jadem, bo jesteś w mniejszości. A większość zazwyczaj stanowi normę
Gdzie syczenie jadem zauważyłaś? W tym, że nie zamierzam angażować swoich rodziców do finansowania jakchkolwiek imprez? I nie bardzo rozumiem co ma do tego fakt, że jestem w mniejszości. Mniejszości też mogą się wypowiadać i to bez względu na to co uważasz za normę.
Cytat:
Po trzecie ludzie młodzi nie wyczarują pieniędzy od tak. Czekanie do 30stki, 40sti aż samemu się uskłada to jakaś irracjonalna teoria;P
To nie czekaj. Ja tu widzę sporo racjonalnego podeścia.
Cytat:
czasami kiedy się chce wyjść na oryginalnego, wychodzi, że gada się głupoty... Bo z całym szacunkiem, ale czytając Twoje posty widać, że Ty sama nie masz własnej teorii tylko zwyczajnie każdego musisz skrytykować, o tak na przekór
Czyli zarzucasz mi brak własnego zdania? Jak dla mnie to chyba w głowie ci się nie mieści, że ktoś może mieć zdanie 0 180 stopni inne niż twoje własne.
Cytat:
Po co się wypowiadasz, to forum raczej słynie z serdecznych rozmów, a nie takiego warczenia jak Twoje? Bo naprawdę nie rozumiem.
Wypowiadam sie na forum, żeby wyrazić własną opinię i poznać opinię innych. Warczenie uroiłaś sobie sama, tak jak i fakt, że forum to słynie z serdeczności. Dyskusja nie polega na tym, że się wszyscy ze sobą zgadząją i wesoło klepią po pleckach.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 18:56   #63
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Zaręczyny oficjalne

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;37901218]A nie wolno mi wyrażać własnego zdania? To publiczne forum. Serio nie wiem po co ludziom ślbu i dlatego pytam, bo interesuje mnie to ot tak z racji zainteresowania psychologią.[/QUOTE]

Mogę napisać Ci, że dla mnie ślub jest priorytetem, bo można publicznie okazać swoją miłość i zaznaczyć, że chcemy należeć do siebie. Jestem osobą wierzącą, więc i ślub kościelny będzie dla mnie taką przysięgą przed Bogiem, że chcemy już do końca życia kroczyć wspólną drogą. Ofiarowanie, w sensie swojej miłości, siebie w otoczeniu bliskich i rodziny. Taki początek własnej drogi we dwoje, moment kulminacyjny.

Mam nadzieję, że jakoś Ci to wyjaśniłam w kwestii ciekawości psychologicznej
Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 16:06   #64
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Zaręczyny oficjalne

Cytat:
Napisane przez Kishlaczkowa Pokaż wiadomość
Mogę napisać Ci, że dla mnie ślub jest priorytetem, bo można publicznie okazać swoją miłość i zaznaczyć, że chcemy należeć do siebie. Jestem osobą wierzącą, więc i ślub kościelny będzie dla mnie taką przysięgą przed Bogiem, że chcemy już do końca życia kroczyć wspólną drogą. Ofiarowanie, w sensie swojej miłości, siebie w otoczeniu bliskich i rodziny. Taki początek własnej drogi we dwoje, moment kulminacyjny.

Mam nadzieję, że jakoś Ci to wyjaśniłam w kwestii ciekawości psychologicznej
A ja się mogę podpisać pod Twoimi słowami

A jeśli ktoś nie jest wierzący to zawsze można cywilny ślub wziąć przecież
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 16:41   #65
Kishlaczkowa
Zadomowienie
 
Avatar Kishlaczkowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niebo z widokiem na raj
Wiadomości: 1 733
Dot.: Zaręczyny oficjalne

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A ja się mogę podpisać pod Twoimi słowami

A jeśli ktoś nie jest wierzący to zawsze można cywilny ślub wziąć przecież
Zgadza się! No i jeśli ktoś i tak nie chce, to nikt go zmuszać nie będzie
Kishlaczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.