problem z włosami, vol tysiacpincetstodziewincet - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-30, 23:01   #1
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371

problem z włosami, vol tysiacpincetstodziewincet


Chciałabym Was bardzo poprosic o pomoc w doborze pielęgnacji włosów.

Niestety nie znalazłam w wyszukiwarce jednego rozwiązania wszystkich problemów, dlatego zwracam się bezpośrednio do specjalistek

Kiedyś używałam dużo prostownicy, suszyłam włosy itd. Przestałam katować moje włosy mniej więcej w czerwcu tego roku, rewelacyjnie odżyły, ładnie się falowały i generalnie byłam zachwycona.

Ale zaczęły się problemy... Często starałam się "przetłuścić" włosy, żeby ograniczyć ich mycie. Aktualnie myję tak co 4-5 dni (pod warunkiem, że 1-2 ostatnie dni nie muszę wychodzić) Używam tego szamponu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24976,eva-natura-bursztyn-szampon-do-wlosow-przetluszczajacych-sie-pozbawionych-energii-i-blasku.html&next=1 , do tego czasem odżywki z apteczki babuni, czasem z garniera do wlosów farbowanych. Czasem nakładam Waxa, ale niezbyt systematycznie.

No i od pewnego czasu mam z nimi problem. Przestały się falować, są niepodatne na układanie, do tego pojawił się łupież. Miałam nadzieję, że uniknę takich problemów i dostarczam włosom wszystkiego czego potrzebują, a tu nic. Nagle zaczęły wypadać (chociaż przyczyna akurat tego może być brak witamin)

możecie powiedzieć, na co powinnam zwrócić uwagę? Czytam wątki i nie wiem za co się zabrać. Chciałabym w najbliższym czasie rozjaśnić włosy, ale boję się o ich kondycję. No i ten łupież, nie mam pojęcia co zrobiłam źle... Może powinnam częściej myć włosy?

Pomożecie? Czuję, że powinnam zrobić coś z nimi od zaraz, ale nie mam pojęcia co...
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 00:15   #2
nasti900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 14
Dot.: problem z włosami, vol tysiacpincetstodziewincet

Aby pozbyc sie lupiezu mozesz uzyc szamponu clear przeciwlupiezowego dla mezszczyzn (granatowe opakowanie) lub nizoral . Jesli chodzi o wypadanie wlosow radze zmeinic diete zarzywac suplementy jesli to nie pomoze to w hurtowniach fryzjerskich dostepne sa ampulki do wcierania w skore glowy . Odzywke jesli masz wlosy farbowane radze stosowac SYSTEMATYCZNIE lecz wybierja te przeznaczone do wlosow farbowanych , wlosy myj tak czesto jak tego potrzebuja ,nie przetluszczaj ich
nasti900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 00:28   #3
nasti900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 14
Dot.: problem z włosami, vol tysiacpincetstodziewincet

Jesli chodzi o problem z lupiezem to polecam szampon przeciwlupiezowy clear dla mezszczyzn (granatowa butelka) lub nizoral .Przy wypadaniu wlosow jesli nie pomoze dieta i suplementy to polecam ampulki ktore stosuje sie ok. miesiaca i wciera w skore glowy (dostepne w hurtowniach fryzjerskich) jesli masz wlosy farbowane to uzywaj SYSTEMATYCZNIE odzywek na konce bo jesli masz malo wloskow aby ich dodatkowo nie obciazyc i staraj sie myc wlosy tak jak one tego potrzebuja i nie ''przetluszczaj'' ich mam nadzieje ze pomoglam
nasti900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 07:41   #4
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: problem z włosami, vol tysiacpincetstodziewincet

przetłuszczanie włosówm nie słuzy, powinnas myc je tak czesto, jak tego potrzebuja. Napchane łojem cebulki czesto odwdzięczają sie wypadaniem włosów. Niestety.

Łupiez moze byc tez od przesuszonej skóry głowy, musiałabys okresic, czy jest suchy czy tłusty.

Odzywek powinnas uzywac co kazde mycie.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 01:41   #5
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: problem z włosami, vol tysiacpincetstodziewincet

Dziękuję za odpowiedzi

Odżywek używam co mycie, wyraziłam się mało precyzyjnie- po prostu zależy od miejsca gdzie aktualnie przebywam, mam różne odżywki

Skończę z tym przetłuszczaniem, ale teraz same z siebie włosy wyglądają źle dopiero po 3 dniach.

Nie potrafię określić łupieżu, jest go na razie bardzo mało. No ale wolę zapobiegać rozwojowi tej niepokojącej sytuacji
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 09:35   #6
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: problem z włosami, vol tysiacpincetstodziewincet

moze to uczuleniowy łupiez? nie swedzi Cie głowa po myciu, albo dzien po? dobrze spłukujesz szmapon, odzywke? moze którys produkt Cie uczula i nalezałoby go odstawic. I to od tego moga leciec włosy. Metoda prób i błedów to jedyny wybór, chyba ze wybierzesz sie do dermatologa nie czekając na rozwój sytuacji.

Ja np mam okorpne swedzenie po zagranicznym waxie albo volume restructure garniera. Uczulac mnie tez zaczał balsam b/s joanny z miodem i mlekiem. Poczatkowo dobrze tolerowane odzywki moga z czasem stac sie drazniace.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 19:06   #7
bita smietana
Zakorzenienie
 
Avatar bita smietana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 371
Dot.: problem z włosami, vol tysiacpincetstodziewincet

Cytat:
Napisane przez pracowita_76 Pokaż wiadomość
Z tego co napisałas to uzywalas bardzo wielu kosmetyków, a nie można też przesadzac. Niektore odzywki (najczesciej te do włosów farbowanych) sa bardzo drazniace dla skory , ja przez ponad rok uzywalam calego zestawu do wlosow farbowanych i pozniej tez zaczal mi sie pojawiac lupiez. Oprocz tego mialam bardzo zaczerwieniana skore glowy, to mnie troche zaniepokoilo bo przy zwyklym lupiezu chyba czegos takiego nie ma, bylam u dermatologa i zalecil mi stosowanie czegos do wrazliwej skory. Chyba faktycznie w tym byl problem, bo jak zmieniłam kosmetyki to łupiez zniknal. Uzywalam odzywki i szamponu cece med wlasnei do wrazliwej skory https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...e-shampoo.html . Zamawialam w internecie na beliso shop ale z tego co widzialam mozna tez w niektorych salonach fryzejrskich kupic, tyle ze przez net taniej. Powinnas zobaczyc czy tez nie podraznilas sobie skory tymi wsyztskimi specyfikami, wtedy trzeba wszytsko odstawic i zastosowac wlasnie cos dla wrazliwej glowy.
Hm, może faktycznie o to chodzi? Uzywam ostatnio tego zestawu z garniera wygranego na wizażu (był szampon, odzywka i odżywka w sprayu, nie używam szamponu). Chociaż starałam się nie używać ich na skórę głowy.

Zastanowiłyście mnie z tym swędzeniem, faktycznie ostatnio minimalnie coś takiego zauważyłam.

A czy ten szampon, który zalinkowałam wyżej może podrażniać? W sensie wiem, że to zalezy od konkretnej głowy, ale nie widziałam tam drażniących składników. Specjalistką jeszcze nie jestem
__________________
bita smietana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.