Czy słyszałyście o witaminie K dla niemowląt? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 20:01   #1
Tristan82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Question

Czy słyszałyście o witaminie K dla niemowląt?


Ostatnio natknęłam się w odchowalni wizażowej na śmieszną dyskusję 'chcesz przepłacić? wyślij męża" https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post10872601 . Laski tam piszą, że dziecko po urodzeniu dostaje zastrzyk z witaminy K a potem przez 3 miesiące krople Baby K z witaminą K. Czy któraś z Was słyszała o takiej praktyce? Czy wspominali Wam coś o tym w szkole rodzenia? Czy tego zastrzyku można uniknąć?
Tristan82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 13:21   #2
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Czy słyszałyście o witaminie K dla niemowląt?

a czemu chcesz tego zastrzyku uniknąć? z tego co wiem jest obowiążkowy i nikt sie matki w szpitalu nie pyta czy ma go podac czy nie to taka rutynowa akcja...

ja po 3 miesiącach wyczytalam w książeczce ze moje dziecko dostalo ten zastrzyk

3 miesiące brala wit k w kapsułkach i przez caly pierwszy rok wit D3... to taki standard...
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 14:21   #3
Tristan82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
witamina k dla niemowlaków w kroplach

Chcę uniknąć zastrzyku zeby dziecko nie musiało być tyle razy kłute po urodzeniu. Nie wiem ile tych zastrzyków łącznie ze szczepionkami wychodzi? Z tego co poczytałam o baby K na stronie www.babyk.pl to witamina K dla niemowląt jest w kropelkach a nie kapsułkach. Chyba noworodkowi łatwiej podawać witaminki w kropelkach, nie?
Tristan82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 14:45   #4
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Czy słyszałyście o witaminie K dla niemowląt?

http://www.mp.pl/artykuly/index.php?...31F40CF57627F8

Podanie witaminy K w zastrzyku jest pewniejsze. Zależy do szpitala, mój syn dostał w kroplach. Poza tym od stanu zdrowia dziecka (wszystko masz w odnośniku).
Naprawdę, nie unikniesz szczepień, zastrzyków. Wiem, że to stres dla matki, sama mam dziecko, ale zobaczysz, że o wiele gorzej będzie iść na zastrzyk z 5 czy 6 latkiem, który na widok igły może się drzeć w niebogłosy, szarpać, wyrywać i uciekać po całej przychodni.
Spokojnie, maluszek na pewno da sobie radę. Ty też.
__________________
Prawdziwy przyjaciel pozostawi ślady łap na Twoim sercu.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 15:40   #5
molka86
Rozeznanie
 
Avatar molka86
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 525
Dot.: witamina k dla niemowlaków w kroplach

Cytat:
Napisane przez Tristan82 Pokaż wiadomość
Chcę uniknąć zastrzyku zeby dziecko nie musiało być tyle razy kłute po urodzeniu. Nie wiem ile tych zastrzyków łącznie ze szczepionkami wychodzi? Z tego co poczytałam o baby K na stronie www.babyk.pl to witamina K dla niemowląt jest w kropelkach a nie kapsułkach. Chyba noworodkowi łatwiej podawać witaminki w kropelkach, nie?
W tej chwili jest nowe rozporządzenie, że dzieciom zaraz po urodzeniu daje się zastrzyk ( krople też chyba mozna) jednej duzej dawki wit K i oprócz tego dzieciom karmionym wylącznie piersią do skończenia 3 miesiąca podaje sie wit K doustnie. Kiedyś nie trzeba było już póxniej podawac dziecku tej wit. Poza tym rzeczywiście BabyK jest w krpolach ale nie musi być to koniecznie wit tej firmy. Ja również taak jak scorpionec mialam w kapsułkach. Witamina to witamina, nieważne jakiej firmy.
aha i nie podajesz dziecku kapsułki tylko wyciskasz jej zawartość do buzi dziecka. Mojej małej Baby K nie smakowało i wypluwała a tej w kapsułkach nie.

Edytowane przez molka86
Czas edycji: 2009-03-11 o 15:43
molka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 16:45   #6
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: witamina k dla niemowlaków w kroplach

witaminę tą wprowadzono dopiero nie dawno
żadne z moich dzieci jej nie brało, dopiero roczna bratanica sie na nią załapała, szkoda tylko że nawet położna nie wiedziała na co to działa
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 16:57   #7
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Czy słyszałyście o witaminie K dla niemowląt?

Cytat:
Napisane przez Tristan82 Pokaż wiadomość
Chcę uniknąć zastrzyku zeby dziecko nie musiało być tyle razy kłute po urodzeniu. Nie wiem ile tych zastrzyków łącznie ze szczepionkami wychodzi? Z tego co poczytałam o baby K na stronie www.babyk.pl to witamina K dla niemowląt jest w kropelkach a nie kapsułkach. Chyba noworodkowi łatwiej podawać witaminki w kropelkach, nie?
zastrzyk to jedno.. a kropelki czy kapsułki to co innego.. tzn witamina ta sama tylko chodzi zastrzyk nie zastepuje podawania pozniej w domu..

mi kapsulki pasowaly..to sa takie specjalne dla dzieci..odcinasz końcówkę i wyciskasz do buzi

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
witaminę tą wprowadzono dopiero nie dawno
żadne z moich dzieci jej nie brało, dopiero roczna bratanica sie na nią załapała, szkoda tylko że nawet położna nie wiedziała na co to działa
tylko pogratulować wiedzy tej poloznej

nie chce mi sie tu wykladu pisać bo
wystarczy wrzucic w google wit k i można sie dowiedzieć na co i po co ją daje sie dzieciom

może polożna tez sie doksztalci

ja tez nie wiedzialam ze mala dostal wit k w szpitalu dopiero po kilku tyg doczytalam w książeczce...moze twoje dzieci tez dostaly i jest to w karie ze szpitala a w ksiązeczce nie nie wszystkie leki podawane pacjentom wpisuja do książeczki bo maja swoje karty zostające w szpitalu..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 19:45   #8
oliwia300
Rozeznanie
 
Avatar oliwia300
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 523
Dot.: Czy słyszałyście o witaminie K dla niemowląt?

Ja rodziłam 6 miesiecy temu w UK i zaraz po ,,wyjsciu,, malucha lekaz sie pyta czy podac zastrzyk wit K dziecku i matce! Pózniej juz nie podawalismy Tośce tej witaminy, to jednorazowa dawka! A co do innych szczepien to takich maluszek faktyznie tego nieprzezywa, dadza szybko zastrzyk w udko troche placzu, mama przytuli, pocałuje i dzidzia zapomina! Uwierzcie naprawde, chociaz mnie serce bolalo jak Tosia smiala sie do mnie i w sekude zaczela plakac z bolu i pewnie myslala, ze to ja jej zadalam to cierpienie
__________________
To dla Nich te starania
oliwia300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 07:51   #9
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czy słyszałyście o witaminie K dla niemowląt?

czy te specyfiki można stosować zewnętrznie na naczynka? jaką mają konsystencję?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 10:22   #10
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Czy słyszałyście o witaminie K dla niemowląt?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
czy te specyfiki można stosować zewnętrznie na naczynka? jaką mają konsystencję?
spokojnie mozna sie posmarować...maja konsystencje oliwki dla dzieci
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 13:19   #11
Tristan82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Krople z wit K dla niemowląt na naczyńka?

Czy mam rozumieć, ze te krople z witaminą K pomagają na rozszerzone naczyńka? W ciąży zrobił mi się żylak na nodze i jeszcze popękały mi naczyńka na nosie. Czy te kropelki z witaminą K zapobiegają pękaniu nowych naczynek czy pomagają w usunięciu tych juz istniejących? Jak stosujecie te krople - 2 razy dziennie? Po jakim czasie widać efekt?
Tristan82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 14:08   #12
Masako
Rozeznanie
 
Avatar Masako
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z poddasza
Wiadomości: 675
Dot.: Krople z wit K dla niemowląt na naczyńka?

Cytat:
Napisane przez Tristan82 Pokaż wiadomość
Czy mam rozumieć, ze te krople z witaminą K pomagają na rozszerzone naczyńka? W ciąży zrobił mi się żylak na nodze i jeszcze popękały mi naczyńka na nosie. Czy te kropelki z witaminą K zapobiegają pękaniu nowych naczynek czy pomagają w usunięciu tych juz istniejących? Jak stosujecie te krople - 2 razy dziennie? Po jakim czasie widać efekt?
Nie, nie pomagają : http://pl.wikipedia.org/wiki/Witamina_K

na rozszerzone naczynka moze pomóc maść z kasztanowca, rutinoskorbin, na żylaki na nodze-pończochy przeciwżylakowe, na naczynka na nosie-kosmetyki do cery naczynkowej. Natomiast jeśli zylaki sie beda powiększać to niestety trzeba sie ruszyć po skierowanie i iść do naczyniowca.
__________________
26.04.2008- Nas Dwoje
31.03..2009-Nas Troje , Bartuś jest już z nami

Nie można zmienić kobiety. Można zmienić kobietę, ale to niczego nie zmienia.
Masako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 20:02   #13
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Krople z wit K dla niemowląt na naczyńka?

kiedyś wit K podawano w zastrzyku i tylko raz, bo była to końska dawka. teraz daje się mniejszą ilość, co nie obciaza tak organizmu dziecka, ale za o własnie przyjmuje się kropelki z wit K
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 07:13   #14
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czy słyszałyście o witaminie K dla niemowląt?

kiedyś witamina K była stosowana w kosmetykach do cery naczynkowej ale teraz jest zakazana ponoć (nie wiem dlaczego).
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 12:49   #15
oliwia300
Rozeznanie
 
Avatar oliwia300
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 523
Dot.: Krople z wit K dla niemowląt na naczyńka?

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
kiedyś wit K podawano w zastrzyku i tylko raz, bo była to końska dawka. teraz daje się mniejszą ilość, co nie obciaza tak organizmu dziecka, ale za o własnie przyjmuje się kropelki z wit K
Co masz na myśli mówiąc ,,kiedyś,, ??? Tosia dostała jednorazowo zastrzyk 6 miesiecy temu!!
__________________
To dla Nich te starania
oliwia300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 21:06   #16
Tristan82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
witamina k dla niemowląt

W UK chyba jest inaczej - pytają rodziców czy chcą dla dziecka zastrzyk, czy wolą podawa kropelki. No ja bym się nie zastanawiała - wszystko bym zrobiła, żeby dziecku oszczędzić kolejnego zastrzyku. Poza tym czytałam że po zastrzyku z witaminy K stężenie wit K w surowicy jest 20 000 razy wyższe niz norma dla niemowlęcia przewiduje. Nawet po 4 tygodniach jej stezenie jest 50 razy wyższe niż normalnie!! Poza tym czytałam, że zastrzyk może mieć wpływ karcinogenny.

Ja jeszcze będę konsultować z położną, czy ten zastrzyk jest konieczny. Na wszelki wypadek kupiłam już kropelki Baby K i wezmę do szpitala. Może obejdziemy się bez kłucia...
Tristan82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 10:47   #17
oliwia300
Rozeznanie
 
Avatar oliwia300
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 523
Dot.: witamina k dla niemowląt

Takie malenstwo nie odczywa tego zastrzyku, dostaje je minute po przyjsciu na swiat, wiec jeszcze nie kuma o co chodzi
__________________
To dla Nich te starania
oliwia300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 15:23   #18
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: witamina k dla niemowląt

Cytat:
Napisane przez Tristan82 Pokaż wiadomość
W UK chyba jest inaczej - pytają rodziców czy chcą dla dziecka zastrzyk, czy wolą podawa kropelki. No ja bym się nie zastanawiała - wszystko bym zrobiła, żeby dziecku oszczędzić kolejnego zastrzyku. Poza tym czytałam że po zastrzyku z witaminy K stężenie wit K w surowicy jest 20 000 razy wyższe niz norma dla niemowlęcia przewiduje. Nawet po 4 tygodniach jej stezenie jest 50 razy wyższe niż normalnie!! Poza tym czytałam, że zastrzyk może mieć wpływ karcinogenny.

Ja jeszcze będę konsultować z położną, czy ten zastrzyk jest konieczny. Na wszelki wypadek kupiłam już kropelki Baby K i wezmę do szpitala. Może obejdziemy się bez kłucia...
to poczytaj dokładnie ulotkę od tych kropli... jest napisane ze nie moga zastepować zastrzyku.. a po drugie zaczyna sie je stosować min 7 dni po porodzie...
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.