Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :) - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-09, 06:53   #1981
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Ja jutro koło południa wybieram się w celu zakupienia tej emulsji w Rossmannie Razem z nowym szamponem Gliss Kur z odżywką (postanowiłam wypróbować).

Odkąd mam Rossmanna i Douglasa 5 minut piechotą od domu dużo częściej mam ochotę na zakupy...
Snow to sie dobrałyśmy bo ja ten szampon też kupiłam hehe pomarańczowy; a Ty który planujesz kupić? Jestem ciekawa czy będą u nas tylko 3 rodzaje - w internecie widziałam szampon w tubie z serii z olejkami
Daj znać, którą emulsję kupiłaś
W kwestii zapachu - jest nie wiem jak go określić, ale całkiem przyjemny.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 09:51   #1982
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Snow to sie dobrałyśmy bo ja ten szampon też kupiłam hehe pomarańczowy; a Ty który planujesz kupić? Jestem ciekawa czy będą u nas tylko 3 rodzaje - w internecie widziałam szampon w tubie z serii z olejkami
Daj znać, którą emulsję kupiłaś
W kwestii zapachu - jest nie wiem jak go określić, ale całkiem przyjemny.
Planuję kupić pomarańczowy Największą ochotę miałabym na ten Oil Nutritive właśnie, ale w gazetce go nie widziałam, a szkoda...

Jeśli o emulsję Cleanic, to kupię tą z proteinami mleka, a jak jej nie będzie to rumiankową - aktualnie nie mam żadnej, więc coś muszę kupić i tak.
No to idę na zakupy
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 10:37   #1983
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

fajny ten Cleanic rumiankowy jest taki jakby bardziej kremowy od Lactacydu, nie wiem czy go nie przebije w moim prywatnym rankingu
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 11:03   #1984
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

No ja narazie użyłam raz szamponu i raz Cleanica szampon bardzo gęsty, nie wylewa się, pachnie jak reszta serii. Cleanic przyjemnie pachnie, gęsty, kremowo-mleczny.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 11:52   #1985
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Właśnie zakupiłam Cleanica z proteinami mleka, nowy szampon Gliss Kur pomarańczowy i nowy żel Palmolive Happyful
Oczywiście po użyciu zdam relację

Jak tylko przyjdzie do mnie paczka z Ziaji i z YR to zrobię zaktualizowane fotki
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 13:59   #1986
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Ja kupiłam:
-krem antybakt. intensywna pielęgnacja AA Young
-maseczke Dermaglin przeciwtrądzikową.
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 15:32   #1987
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
nowy żel Palmolive Happyful
Oczywiście po użyciu zdam relację
jaki ma zapach?
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-09, 15:52   #1988
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
jaki ma zapach?
Zawiera olejki bergamotki, czarnej porzeczki i kwiatu pomarańczy, pachnie bardzo ładnie Tak owocowo, odrobinę słodko
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 16:30   #1989
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Właśnie zakupiłam Cleanica z proteinami mleka, nowy szampon Gliss Kur pomarańczowy i nowy żel Palmolive Happyful
Oczywiście po użyciu zdam relację

Jak tylko przyjdzie do mnie paczka z Ziaji i z YR to zrobię zaktualizowane fotki
Też mam ten żelik Happyful i wg. mnie pachnie grejpfrutami
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 16:56   #1990
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

isa666 póki co wąchałam go tylko w buteleczce, ale może faktycznie troszkę czuć grejpfruta, ale różowego Ja też porzeczki czuję Zobaczymy, jak będzie pachniał pod prysznicem
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-09, 18:58   #1991
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

i po co ja się o to pytałam
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-09, 19:21   #1992
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
i po co ja się o to pytałam
Czyżbyś chciała dołączyć go do swojego zbioru?
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 06:50   #1993
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
isa666 póki co wąchałam go tylko w buteleczce, ale może faktycznie troszkę czuć grejpfruta, ale różowego Ja też porzeczki czuję Zobaczymy, jak będzie pachniał pod prysznicem
Ja uwielbiam różowe grejpfruty jeść I od razu jak powąchałam ten żel to mi się tak skojarzył ten zapach, dopiero w domu przeczytałam z jakich składników zapachowych się ten żel składa i byłam w szoku, że tam nic o grejpfrutach nie pisze
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 07:18   #1994
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
To ja Was obie proszę o relację z użytkowania.
Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
No ja narazie użyłam raz szamponu i raz Cleanica szampon bardzo gęsty, nie wylewa się, pachnie jak reszta serii. Cleanic przyjemnie pachnie, gęsty, kremowo-mleczny.
Zgadzam się z Estellą, póki co również po jednokrotnym użyciu.

Od siebie dodam, że Cleanic chyba stanie się moim ulubieńcem i porzucę wszelkie inne żele do higieny int. - zdecydowanie bardziej mi się podoba taka konsystencja kremowej emulsji, jest gęsta, będzie na pewno baaaardzo wydajna, wydaje mi się, że może mieć nawet trochę kojące działanie. Jestem zadowolona z zakupu

Po szamponie nie musiałam używać dodatkowo dwufazowej odżywki, żeby się rozczesać, więc jest nieźle Bardzo podoba mi się zapach, konsystencja gęsta, jest kremowy, myślę, że też będzie wydajny - wycisnęłam z tuby ilość zbliżoną do takiej, jaką stosuję przy zwykłym szamponie Oil Nutritive i piany zrobiło się aż za dużo
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 08:36   #1995
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

snowqueen czy mogłabyś napisać ile kosztuje ta emulsja Cleanica (i żel Palmolive )?
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 09:10   #1996
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez tomama Pokaż wiadomość
snowqueen czy mogłabyś napisać ile kosztuje ta emulsja Cleanica (i żel Palmolive )?
Emulsja Celanic jest teraz w promocji w Rossmannie i kosztuje 7,99 (z 9,89), w Auchan widziałam ją za 10,98 - zdziercy
Żel Palmolive, o ile dobrze pamiętam, kosztował również 7,99.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 09:14   #1997
tomama
Witchdoctor
 
Avatar tomama
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 990
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Emulsja Celanic jest teraz w promocji w Rossmannie i kosztuje 7,99 (z 9,89), w Auchan widziałam ją za 10,98 - zdziercy
Żel Palmolive, o ile dobrze pamiętam, kosztował również 7,99.
Dziękuję bardzo
no to kupię
__________________
Kramik
tomama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 12:24   #1998
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Eh, zapomniałam ile czasu zajmuje obfotografowanie całego zbioru ostatecznie wszystko wymieszałam, a nie miałam też siły opisywać co zostaje w domu, a co zabieram do studenckiego mieszkania - podzielcie więc zbiory na pół lecą do mnie jeszcze trzy paczki, mam nadzieję że później będę mieć spokój zakupowy na min. 3 miesiące
1. włosy - pielęgnacja; żółta seria Osmo Essence zostaje w domu, reszta chyba ze mną pojedzie
2. włosy - stylizacja i ochrona przeciwsłoneczna, pewnie też zapakuję do Wrocławia
3. oczyszczanie skóry - to co zostawiam w domu
4. pielęgnacja ciała - wszystko zostaje w domu oprócz peelingu, Tocoreduct pewnie zdążę zużyć przed wyprowadzką
5. oczyszczanie twarzy - zabieram ze sobą
6. kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów które zabieram ze sobą, choć maskę chyba zostawię/zdążę zużyć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy - pielęgnacja.JPG (114,5 KB, 1009 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy - stylizacja.JPG (118,4 KB, 736 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczyszczanie - dom.JPG (107,1 KB, 931 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pielęgnacja ciała.JPG (113,2 KB, 853 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oczyszczanie twarzy.JPG (112,8 KB, 1262 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mieszkanie.JPG (113,8 KB, 1037 załadowań)
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 12:24   #1999
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

1. filtry - zapasy, do przyszłego lata nie mam zamiaru kupować więcej
2. pielęgnacja twarzy
3. pielęgnacja twarzy, zapasy, OFF, próbki
4. zapasy, prezenty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg filtry - zapas.JPG (88,0 KB, 649 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pielęgnacja twarzy.JPG (115,4 KB, 821 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg różne.JPG (116,2 KB, 697 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zapasy.JPG (108,6 KB, 703 załadowań)
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-10, 12:41   #2000
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

agnieska bardzo podoba mi się Twój zbiór Wygląda na przemyślany, nie jest przesadnie duży... Jakoś tak ładnie to wszystko wygląda. Masz kosmetyki kilku marek, z którymi nigdy nie miałam styczności...

Kilka pytań:
- co to za seria Osmo Essence? To jedna z tych, z którymi nigdy się nie spotkałam Potrzebuję silnie nawilżających kosmetyków do włosów. Chociaż żółte opakowanie mnie odstrasza
- co to za marka Norel? Zainteresowała mnie ze zdjęcia maska relaksująca
- co sądzisz o masce do włosów Bonacure?
- jak sprawuje się maska borowinowa do ciała?

Póki co tyle I widze, że Ty też jesteś fanką Sensibio?
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 13:00   #2001
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
agnieska bardzo podoba mi się Twój zbiór Wygląda na przemyślany, nie jest przesadnie duży... Jakoś tak ładnie to wszystko wygląda. Masz kosmetyki kilku marek, z którymi nigdy nie miałam styczności...

Kilka pytań:
- co to za seria Osmo Essence? To jedna z tych, z którymi nigdy się nie spotkałam Potrzebuję silnie nawilżających kosmetyków do włosów. Chociaż żółte opakowanie mnie odstrasza
- co to za marka Norel? Zainteresowała mnie ze zdjęcia maska relaksująca
- co sądzisz o masce do włosów Bonacure?
- jak sprawuje się maska borowinowa do ciała?

Póki co tyle I widze, że Ty też jesteś fanką Sensibio?
Dzięki
Na Osmo Essence co jakiś czas trafiałam w sieci, w końcu się zdecydowałam - skusiła mnie aura naturalnych kosmetyków. Trochę się zawiodłam gdy je odebrałam i spojrzałam na skład - szampon zwykły, odżywka i spray nie mają w sumie nic interesującego prócz dwóch olejków eterycznych, a rekonstruktor tyle się różni że dorzucili proteiny co można znaleźć też w tańszych odżywkach, ale... To chyba działa Odżywek do spłukiwania jeszcze nie testowałam (zużywałam ostatnio inne produkty), dorwała się do nich moja bratowa z suchymi, pierzastymi włosami i po użyciu rekonstruktora i szamponu wreszcie miała wygładzone i nawilżone włosy. Nie działały na nią nawet ampułki trzymane przez 2 godziny pod podgrzanym czepkiem i ręcznikiem. Seria pachnie specyficznie - jakby białymi misiami Haribo i gumą, którą kiedyś żula moja siostra ale nie potrafię sobie przypomnieć nazwy.
Norel to głównie marka gabinetowa, z tego co wyczytałam na forum i KWC - coraz trudniej znaleźć ją w normalnej sprzedaży. Krótkie, fajne składy ja jestem na razie w fazie testów, ale myślę że się polubimy. Maski jeszcze nie wypróbowałam.
Do tej pory z maski BC nie byłam zadowolona, ale widzę że bardzo duże znaczenie ma szampon. Wcześniej używałam jej przy szamponie L'anzy z proteinami, początkowo byłam z niego zadowolona, później moje włosy były coraz bardziej pierzaste. Możliwe, że tak jak na LU dziewczyny pisały - przekarmiłam włosy proteinami, a używam ich raczej zapobiegawczo bo włosów nie mam zniszczonych. Przy L'anzie maska zostawiała moje włosy szorstkie, nieprzyjemne w dotyku. Teraz, przy szamponie Oceanica lub Osmo włosy są miękkie, śliskie. Nie wiem jak z regeneracją bo tak jak wspominałam - używam prewencyjnie
Z Tołpy miałam obydwa rodzaje masek - i opakowanie z serii antycellulitowej i dwa opakowania (jedno zużyte) z serii na rozstępy. Ta na rozstępy jest przyjemniejsza w użyciu, bardziej kremowa, nie zostawia takiej dziwnej w dotyku, jakby wysuszonej skóry. Niestety, zużywa się też znacznie szybciej niż ta z serii antycellulitowej. Skóra jest ujędrniona, bardziej zwarta, ale trudno mi mówić o wpływie na rozstępy.

Zarówno Sensibio jak i Sebium uwielbiam ja, moja siostra a i bratowa zawsze podkrada. Zużyłyśmy już z kilkanaście butli, a od kiedy wersja 0,5l Sensibio jest bardziej dostępna - wybieram tylko ją, bo różnica cen między Sensibio i Sebium jest niewielka.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 13:28   #2002
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

agnieska dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź! Misie haribo brzmią kusząco Może kiedyś skuszę się na coś z tej serii...

Ja mam suche włosy mniej więcej od połowy długości, bez odżywki nie mam szans ich rozczesać, także maska bonacure mogłaby sobie nie poradzić. Kiedyś używałam odżywki bez spłukiwania, dwufazowej z tej linii - stara wersja była dobra, ale nową już popsuli

Może kiedyś skuszę się na maskę Tołpy, mam rozstępy których już raczej nic nie usunie, więc na cuda nie liczę, ale lubię takie bajery Antycellulitowa odpada, jeśli wysusza skórę - jestem wystarczającym sucharkiem
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 13:36   #2003
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez zwierzun Pokaż wiadomość
Hosenko, mam do Ciebie pytanie o ten plyn do demakijazu oka Simple (bo to on zdaje sie jest w kuferku) - godny polecenia? Szczypie w oczy, zostawia tlusty film? Jak zmywa makijaz i jaki ma zapach? i wogole jakie sa wrazenia uzytkowe?
Przepraszam ze dopiero teraz odpisuje ale własnie wróciłam z Krakowa (już jako pani mgr ). Płynu jeszcze nie uzyłam, bo póki co uzyłam dwufazowca Boots Botanics. Simple wg opisu na opakowaniu nie zawiera barwników ani środków zapachowych - nie powinien więc podrazniać. Jak tylko wypróbuje (może dzis) to napisze


Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Hosenko masz cudnego avatara, a raczej cudne usta. Zdradź mi czym je pomalowałaś
.
Takie murzyńskie usta (odziedziczone od strony taty, ale on nie jest murzynem Na awatarku szminka z Avonu Ultra Color Rich Sparkling Nude


Jutro obfotografuję moje nowe kosmetyki wśród nich...żele Kamill ale tylko 2 i to nie czekoladowe (za słodkie i za mdłe jak dla mnie)
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 14:28   #2004
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
agnieska dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź! Misie haribo brzmią kusząco Może kiedyś skuszę się na coś z tej serii...

Ja mam suche włosy mniej więcej od połowy długości, bez odżywki nie mam szans ich rozczesać, także maska bonacure mogłaby sobie nie poradzić. Kiedyś używałam odżywki bez spłukiwania, dwufazowej z tej linii - stara wersja była dobra, ale nową już popsuli

Może kiedyś skuszę się na maskę Tołpy, mam rozstępy których już raczej nic nie usunie, więc na cuda nie liczę, ale lubię takie bajery Antycellulitowa odpada, jeśli wysusza skórę - jestem wystarczającym sucharkiem
Proszę ja nie mam właściwie żadnych problemów z włosami, nęka mnie tylko nadmierne przetłuszczenie. Z nowej dwufazówki byłam bardzo zadowolona i przerobiłam 3 buteleczki 50ml widać mamy zupełnie inny typ włosa. Na gadżety typu maska do ciała czas i ochotę mam tylko na wakacjach, dlatego mam nadzieję że zużyję ją do października Nie wiem czy wysusza, ale skóra jest dziwna w dotyku, jakby cała woda z niej uszła - dotyk jest nieprzyjemny, zarówno na udach jak i na dłoniach.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 15:14   #2005
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

aga, u mnie kolorowo a u Ciebie prawie biało
krótka seria pytań o sprawowanie się :
spray osmo-essence
z.one i ten silker z prawej (to też ta firma?)
micel Eris
pianka do mycia Tołpy
demakijaże Ziaji, ale to kiedyś, bo zauważyłam podpis
Vitella Zn- jaka jest w porównaniu do Ictamo (cena też ) ?
fioletowe IdealSkin w pudełeczkach na co jest?
i czy jesteś zadowolona z serii Aknicare? ja miałam rollon i wcale mi się nie podobał, a na dodatek nei było na nim składu czuc było jakby to był czystu kwas salicylowy czy coś podobnego i działanie żadne, tylko bardziej się tłuściłam chyba przez wysuszenie- nawet to punktowe
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 15:25   #2006
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Agniesko, zbiór piękny, znalazłam kilku moich ulubieńców
Jesteś zadowolona z olejku Decleora? Jaka to wersja?
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 15:40   #2007
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
aga, u mnie kolorowo a u Ciebie prawie biało
krótka seria pytań o sprawowanie się :
spray osmo-essence
z.one i ten silker z prawej (to też ta firma?)
micel Eris
pianka do mycia Tołpy
demakijaże Ziaji, ale to kiedyś, bo zauważyłam podpis
Vitella Zn- jaka jest w porównaniu do Ictamo (cena też ) ?
fioletowe IdealSkin w pudełeczkach na co jest?
i czy jesteś zadowolona z serii Aknicare? ja miałam rollon i wcale mi się nie podobał, a na dodatek nei było na nim składu czuc było jakby to był czystu kwas salicylowy czy coś podobnego i działanie żadne, tylko bardziej
się tłuściłam chyba przez wysuszenie- nawet to punktowe
Spray Osmo - pomaga rozplątać delikatnie splątane włosy, ma dobry psikacz - daje mgiełkę, ale nie taką jak GlissKur z olejkami (przy GlissKurze mogłam się zabić na kafelkach oddalonych o 3 metry od łazienki).
Z.one - dwufazowy spray do prostownicy, włosy pachną trochę olejowo, do tej pory nie byłam zadowolona ale jeszcze raz o nim poczytałam i znalazłam swój błąd: psikałam od razu na włosy, przez co były trochę tłuste, a producent zaleca psikanie na dłonie i dopiero wtedy nakładanie. W tubie jest krem prostująco-ochronny, ale za rzadko używam czegoś innego niż pielęgnacji by wyrobić sobie zdanie. Silker jest firmy Una Rolland, dziewczyny na KWC zachwalają, ja mam błyszczące włosy i dużej różnicy nie zauważam, ale i użyłam tylko kilka razy.
Micel Eris - ostatnio o nim pisałam; można używać na płatku kosmetycznym, nie zostawia żadnej klejącej warstwy, jest bardzo delikatny ale ma trudności ze zmywaniem tłustych kremów. Myślę, że stosowany jako samodzielny żel starczy na jakieś 3tygodnie.
Vitelli Zn używam przy okazji obdzierania. Ma niewątpliwy plus - łatwo ją usunąć przed myciem w przeciwieństwie do Babydreama w pudełeczku, mam jednak wrażenie że za słabo nawilża i nie łagodzi tak jak mój ukochany Cicalfate; łatwo się rozprowadza, zostawia tłustą, białą warstwę - ale to normalne przy tego typu kremach Ictamo ma zupełnie inne działanie, u mnie świetnie działa na wypryski ale i podsusza skórę. Jak wypadają kremowo? Przeglądnęłam sporo aptek internetowych pod tym kątem i powiem Ci, że ceny są skrajnie różne - w jednej różnica cen między Ictamo a Zn sięgają 8-10zł, w innej - są w tej samej cenie (ale automatycznie jeden jest wtedy droższy - nie pamiętam który ).
Z Aknicare miałam kiedyś żel i krem, teraz postanowiłam do niej wrócić ale na razie nie mam zdania. Na roll-onie skład jest na spodzie pudełeczka
W fioletowe pudełeczka zapakowanie są ampułki Bielendy - Serum normalizujące http://www.sklepkosmetyczny.cosmetic...lizujace_4x8ml opis miały zachęcający, a cena w tym sklepie znacznie lepsza niż na Allegro (okropnie zdzierają); jeszcze nie użyte - Norel i te ampułki Bielendy odebrałam w sobotę

Madziarra dzięki olejku - wersja różana - jeszcze nie używałam, czeka aż wykończę krem Weledy
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 15:48   #2008
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

uff, dzięki za obszerną odpowiedź, to jeszcze tylko sie upewnię- czyli vitella Zn ma tylko nawilżać czy jeszcze jakieś działanie na tradzik jest przewidziane? Bo mam tę Ictamo i jest taka sobie - tylko troszke łagodzi 'niedoskonałości'
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 15:55   #2009
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Z tego co wiem Vitella Zn jest umieszczana w kategorii "kremy dla skóry suchej"
Cytat:
Vitella Zink to tłusty, hypoalergiczny krem witaminowy, bogaty w składniki niezbędne do pielęgnacji suchej skóry:

- Witamina A - zapobiega rogowaceniu naskórka, jest niezbędna do prawidłowej odnowy komórek, ogranicza złuszczanie i szorstkość skóry, poprawia jej elastyczność i zwiększa odporność skóry na infekcje.
- Witamina E - jest inhibitorem wolnych rodników odpowiedzialnych za uszkadzanie wielu mechanizmów komórkowych i powodujących starzenie się skóry.
- Wapń i cynk - wspomagają procesy redukujące podrażnienia skóry spowodowane przez różne czynniki.
Z jednej strony może być pomocna przy skórze trądzikowej jako krem regeneracyjny, z drugiej - może zapychać:
Petrolatum, Mineral Oil, Zinc Oxide, Calcium Carbonate, Tocopheryl Acetate, Retinyl Acetate

Ja Ictamo używam przy okazji, razem z Acne Dermem - Ictamo noszę zazwyczaj przez kilka godzin (5-6) po domu, a później na noc zmywam i smaruję się AD. Wydaje mi się, że pomogło: to czego AD nie mógł zwalczyć, to ruszył Ictamo
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-10, 16:13   #2010
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Agnieska no to witamy niedługo we wrocławiu (ja tez z wrocka ) świetne zbiory

Hosenko gratuluje mgr
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:19.