Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-19, 18:43   #1471
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Maaarrrtaaa1 Pokaż wiadomość
Ja też poproszę o określenie mojego typu urody

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się średnio szybko, na początku zawsze na czerwono (lekkie zaczerwienienie). Trzyma się przez kilka dni, i w końcu robi się delikatnie brązowa (zdjęcie 1: pierwsza część to kawałek mojej szyi i policzka w kwietniu, a druga część to kawałek mojej szyi i policzka w sierpniu)

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
(Zdjęcie 2, moje oko w różnych porach dnia i przy różnym świetle). Kolor - średni niebieski. Tęczówki mają obwódkę, ale nie jest ona bardzo wyraźna, mają liczne plamki, a w zasadzie takie kreski (co widać na zdjęciu). Dookoła źrenicy ma jeszcze żółto-jasnobrązową (dziwną) obwódkę Brwi i rzęsy są raczej takie jak włosy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
(Zdjęcie nr 3 - u góry wiosną, na dole latem) Mam je cały rok... Z tym, że od późnej jesieni, poprzez zimę, aż do wiosny nie są za bardzo widoczne - no chyba, że ktoś patrzy na mnie z bliska. Mają kolor jasnobrązowy i są raczej tylko na nosie - pojedyncze pod oczami. Ale jak tylko wyjdę na słońce, robi ich się więcej, są wyraźniejsze (ale nadal jasny brąz) i bardziej widoczne, pojawiają się też wtedy liczniej pod oczami na wysokości nosa.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cera blada, dopiero jak się opalę to wyglądam zdrowo i normalnie, a zimą to czasem jak ściana (co widać na zdjęciu nr 1). Rumienię się na intensywny róż.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
No właśnie, tu mam problem (zdjęcie 4). Jako dziecko (do 3 lat) miałam blond włoski, a im byłam starsza tym bardziej ciemniały. Teraz niektórzy mówią, że mam włosy ciemny blond, a niektórzy, że jestem szatynką. Jestem przekonana raczej do tego drugiego, ale to same oceńcie Zdjęcie na którym mam najjaśniejsze włosy robione było latem - zawsze mi trochę jaśnieją na słońcu (niestety). Latem mam też takie miedziane, a nawet rude(!) przebłyski. Ale zimą są bardziej mysie - takie bardziej lubię

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Róż, resztę proszę ocenić (zdjęcie 5).

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Szczerze to sama nie wiem. Właśnie to chciałabym wiedzieć. Ale wydaje mi się, że w pomarańczowym jest mi nieładnie, bo uwydatnia wszystkie niedoskonałości na twarzy i włosy wyglądają nieciekawie.

Jeśli byłyby potrzebne jeszcze jakieś zdjęcia to dodam
Kochana 100% lato,pieknie Ci w chlodnych jasnych kolorach i srebrze


Zielona Oliwko jestes zima poludniowa,pieknie Ci w doslownie wszystkich kolorach,najlepiej w soczystych,egzotycznych takich jak Twoja uroda. Latwo mozna Cie przestylizowac na inne pory roku-cieple czyli wiosne i jesien. Najbardziej plastyczny typ urody link do watku o tym typie http://www.wizaz.pl/forum/showthread...17#post9331717

Edytowane przez Nindża
Czas edycji: 2008-11-19 o 18:48
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 18:51   #1472
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Nindża Pokaż wiadomość
Kochana 100% lato,pieknie Ci w chlodnych jasnych kolorach i srebrze
a Ty na 100% nie masz pojecia o tym co piszesz

niby jakie masz argumenty na to, ze Marta jest typem letnim
za Wiosna przemawiaja nastepujace:
-wlosy o cieplym polysku
-teczowka o czystym odcieniu blekitu z ciepla obwodka
-usta o cieplym odcieniu rozu
-zlociste piegi
-rumience
-brzoskwiniowa opalenizna


ja zawsze zakladam mozliwosc pomylki, bo to jednak analiza przez internet, bez obejrzenia kogos na zywo, dlatego namawiam do testow z kolorowymi chustami

Cytat:
Zielona Oliwko jestes zima poludniowa,pieknie Ci w doslownie wszystkich kolorach,najlepiej w soczystych,egzotycznych takich jak Twoja uroda. Latwo mozna Cie przestylizowac na inne pory roku-cieple czyli wiosne i jesien. Najbardziej plastyczny typ urody link do watku o tym typie http://www.wizaz.pl/forum/showthread...17#post9331717


blagam, skoncz pisac takie glupoty, bo jeszcze ktos gotow uwierzyc

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2008-11-19 o 18:53
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 18:51   #1473
Maaarrrtaaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 13
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
wiosna
ale dla pewnosci cofnij sie o strone i poczytaj o testach roztrzygajacych jakim jestesmy typem kolorystycznym
Cytat:
Napisane przez Nindża Pokaż wiadomość
Kochana 100% lato,pieknie Ci w chlodnych jasnych kolorach i srebrze

Oo, to ja już w końcu nie wiem
Maaarrrtaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 18:54   #1474
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Maaarrrtaaa1 Pokaż wiadomość
Oo, to ja już w końcu nie wiem
zrob po prostu test z kolorami, opis masz na poprzedniej stronie.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 19:06   #1475
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
a Ty na 100% nie masz pojecia o tym co piszesz

niby jakie masz argumenty na to, ze Marta jest typem letnim
za Wiosna przemawiaja nastepujace:
-wlosy o cieplym polysku
-teczowka o czystym odcieniu blekitu z ciepla obwodka
-usta o cieplym odcieniu rozu
-zlociste piegi
-rumience
-brzoskwiniowa opalenizna


ja zawsze zakladam mozliwosc pomylki, bo to jednak analiza przez internet, bez obejrzenia kogos na zywo, dlatego namawiam do testow z kolorowymi chustami




blagam, skoncz pisac takie glupoty, bo jeszcze ktos gotow uwierzyc
Widze ze ty nie masz pojecia o czym piszesz sugerujac dziewczynie o chlodnych odciemiu skory,popielatych mysich wloach i blekitnych oczach,ze jest wiosna.

Oliwka jest zdecydowanie zima,a nie jesienia (widzisz gdzies kapke rudego w jej wlosach?) gdzie jej bladosc?
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 19:15   #1476
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Nindża Pokaż wiadomość
Widze ze ty nie masz pojecia o czym piszesz sugerujac dziewczynie o chlodnych odciemiu skory,popielatych mysich wloach i blekitnych oczach,ze jest wiosna.

Oliwka jest zdecydowanie zima,a nie jesienia (widzisz gdzies kapke rudego w jej wlosach?) gdzie jej bladosc?
po 1- typowy kolor oczu Wiosny to błekit, oczy Lata sa szaroblekitne, bez zlotych akcentow
po 2-jezeli nie potrafisz odroznic koloru popielatego od cieplego jasnego brazu, to juz niestety nic na to nie poradze
po 3 jezeli nie widzisz, ze skora Marty w wersji opalonej jest brzoskwiniowa i widzisz tam chlodny odcien to moze masz rozregulowany monitor
po 4-jesien nie musi byc ruda ani blada, kto cos takiego wymyslil to, ze artykulikach w pisemkach typu "Pani domu" ktos pod haslem "pani jesien" umiescil jako przyklad Marcie Cross, to nie znaczy, ze kazda Jesien musi wygladac dokladnie tak

radze nadrobic braki w edukacji, a potem sie wypowiadac, bo sie zwyczajnie osmieszasz
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 19:37   #1477
Kamila8585
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Kamila8585 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc w określeniu mojego typu urody
W moim przypadku:
1) opalam się bardzo cieżko, nierównomiernie, na czerwono, dopiero po kilku dniach opalenizna staje sie jasno brązowa, delikatna,
2) oczy są koloru szaro-niebiesko-zielone, bardzo biała gałka oczna, mało plamek na tenczówce, obramowanie teczówki w kolorze ciemnym błękitno-szarym,
oprawa oczu bardzo wyraźna (i brwi i rzęsy)
3) cera blada z błękitnymi przebłyskami, piegi ciepłozłote, prawie niewidoczne
4) włosy bardzo ciemny blond z mysim odcieniem, czasami złotawe refleksy (zwłaszcza rozjaśnione przez słońce)
5)usta w kolorze chłodnego różu
PROSZĘ o pomoc i pozdrwaiam


truskawkowawiosno poradź
Kamila8585 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 19:46   #1478
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Kamila8585 Pokaż wiadomość
truskawkowawiosno poradź
bez zdjecia niestety nie jestem w stanie pomoc
z tego co zauwazylam, wiele osob ma problem z wlasciwym nazwaniem kolorow, myli kolor cieply z zimnym. to co napisalas troche sobie zaprzecza, niby Lato, ale coś tez z wiosny

na podstawie opisu wykluczylabym raczej Jesien i Zime, skoro oczy i cera sa raczej jasne

albo zdjecie albo robisz testy z chustami i srebrna/zlota bizuteria, innego wyjscia procz udania sie do profesjonalisty nie widze
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 20:15   #1479
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

zastanawia mnie to, czemu tu jest tak duzo wiosen i dochodze do wniosku ze moze dlatego ze to najbardziej nieokreslony typ kolorystyczny z wszystkich ;d
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 20:28   #1480
kasiuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar kasiuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask/Birmingham
Wiadomości: 1 900
GG do kasiuniaaa86
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Mozecie okreslic jaki jest moj typ urody..?
1.opalam sie najpierw na czerwono,po jakims czasie opalenizna jest koloru ladnego jasnego brazu(nie wiem jak to okreslic)
2.Jasne oczy,teczowka jasna z plamkami
3.Mam bardzo malo piegow,sa ciemno brazowe
4.Mam jasna cere,czasem zaczerwieniona,mam wrazliwa cere
5.Myszowate wlosy,nie wiem jak je okreslic,ciemny blond chyba
6.Usta koral
7.Mysle,ze dobrze mi w pastelowych kolorach,takie kolory tez lubie,roz,zolty,niebieski ,szary,a niektorzy mowia,ze dobrze mi w czerwonym ,ale do tego nie jestem przekonana
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 34.jpg (41,3 KB, 14 załadowań)
kasiuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 20:47   #1481
Nowar
Raczkowanie
 
Avatar Nowar
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 207
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
dark style w sensie ubioru
ja bede upierac sie przy swoim, cieply typ, w dodatku Jesien. Jesien nie lubi jasnych kolorow, sama napisalas, ze lepiej prezentujesz sie w ciemnych barwach.

jasne, zywe barwy sa dla Wiosny, jasne, lekko przybrudzone, chlodne sa dla Lata

czern podkresla Twoja bladosc, bo kontrastuje z Twoja skora, fajnie byloby Cie jednak zobaczyc w ciemnobrazowym sweterku

khaki, ciemna, miedziana czerwien czy zgnila zielen to tez barwy Wiosny, wcale nie sa jasnymi barwami.

powiedz jak wygladasz w czystej, snieznej bieli. to kolor, w ktorym dobrze wyglada jedynie Zima.

zrob tez test ze zlotem/srebrem. przyloz zlota i srebrna bizuterie do wew strony przedramienia jednoczesnie, ocen w naturalnym swietle, ktory kolor bardziej sie odznacza, kontrastuje ze skora, badz jednak obiektywna, niewazne, ze bardziej lubisz np.srebro
No , właśnie o ten dark style to w sensie ubioru.
Ja wiem , jak wyglądają poszczególne typy urody. U innych potrafię to okreslić od razu. Nie mam z tym u innych problemu-w końcu jestem przyszłym specjalistą wizażu i stylizacji. Muszę się znać. Tylko co do swojego typu mam problem. Jak to mi kiedyś kumpela po fachu powiedziała: Jesteś trudnym typem...
W dodatku , nawet bez makijażu , czy z delikatnym , wyglądam jak "draculina". U mnie delikatny wygląda jak "mocny".
Ciemny brąz...Naprawde jedynie w makijażu. Nigdy mając ubrane ubranie w tym kolorze nie wyglądałam dobrze. Zawsze sprawiało , że moja skóra robiłą się "ziemista". Nie jest mi tez dobrze w "ognistych" barwach. Bo tu z kolei , moja skóra robi się...czerwona. I zaczynam się też "zlewać" z włosami. Bo mimo , że kolory różne , to takie kolory robią mi taką "poświatę" i nie wygląda to za dobrze.
W zasadzie moim sporym problemem jest to , że ciężko mi znaleźć kolor który by pasował zarówno do oczu , włosów , karnacji itd. Zawsze "albo jedno , albo drugie". Ech...chyba już taka moja uroda.;/ Jak to mi kiedyś powiedział kumpel: Wszystkie twoje elementy pasują do siebie , idealnie z sobą współgrają , ale...jednocześnie sa tak różne , że kompletnie do siebie nie pasują... Ech.
A jeszcze co do złota i srebra...Dziwna rzecz , bo pasuje mi i złoto i srebro. Jedno pasuje bardziej niż drugie w zależności od tego jak jestem ubrana.
A! I jeszcze co do tej butelkowej zieleni którą mi doradziłaś. Właśnie sprawdziłam. W sumie muszę ci powiedzieć , że całkiem ok. Dziękuję ci za tą radę.
Nowar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-19, 20:58   #1482
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
po 1- typowy kolor oczu Wiosny to błekit, oczy Lata sa szaroblekitne, bez zlotych akcentow
po 2-jezeli nie potrafisz odroznic koloru popielatego od cieplego jasnego brazu, to juz niestety nic na to nie poradze
po 3 jezeli nie widzisz, ze skora Marty w wersji opalonej jest brzoskwiniowa i widzisz tam chlodny odcien to moze masz rozregulowany monitor
po 4-jesien nie musi byc ruda ani blada, kto cos takiego wymyslil to, ze artykulikach w pisemkach typu "Pani domu" ktos pod haslem "pani jesien" umiescil jako przyklad Marcie Cross, to nie znaczy, ze kazda Jesien musi wygladac dokladnie tak

radze nadrobic braki w edukacji, a potem sie wypowiadac, bo sie zwyczajnie osmieszasz
osmieszasz sie niestety ty...pani domu? marcie cross? widze,ze cos o tym wiesz...co do koloru wlosow jaki przedstawila wizazanka-moze byc zaklamany(a propos monitora) o czym sama pisalas... czytaj co pisza osoby na temat ktorych sie wypowiadasz... wiosny oczy moga byc jak najbardziej niebieskie,ale to umowna wersja w wiekszosci przypadkow-a co do zlotych plamek to chyba ty sie naczytalas nie wiadomo jakich pisemek dla poczatkujacych... nie podwazaj moich kompetencji,bo na codzien zajmuje sie wizazem i analiza z wieloma osobami w zespole i nie mam problemow z rozroznianiem typow urody. Jesien niestety ku Twojemu zdziwieniu jest ruda,ma piegi,zle sie opala-i to chyba ty musisz nadrobic braki...nastepnym razem pozwol GWIAZDO FORUM wyrazic swoja opinie na temat typu urody bezkonfliktowo,bo nie o to tu chodzi. Pozdrawiam
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 21:57   #1483
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
zastanawia mnie to, czemu tu jest tak duzo wiosen i dochodze do wniosku ze moze dlatego ze to najbardziej nieokreslony typ kolorystyczny z wszystkich ;d
Wiosna to czesty typ spotykany w Polsce, najczesciej sa to osoby, ktore w dziecinstwie byly jasnymi blondynami, a z wiekiem wlosy im sciemnialy
Cytat:
Napisane przez kasiuniaaa86 Pokaż wiadomość
Mozecie okreslic jaki jest moj typ urody..?
1.opalam sie najpierw na czerwono,po jakims czasie opalenizna jest koloru ladnego jasnego brazu(nie wiem jak to okreslic)
2.Jasne oczy,teczowka jasna z plamkami
3.Mam bardzo malo piegow,sa ciemno brazowe
4.Mam jasna cere,czasem zaczerwieniona,mam wrazliwa cere
5.Myszowate wlosy,nie wiem jak je okreslic,ciemny blond chyba
6.Usta koral
7.Mysle,ze dobrze mi w pastelowych kolorach,takie kolory tez lubie,roz,zolty,niebieski ,szary,a niektorzy mowia,ze dobrze mi w czerwonym ,ale do tego nie jestem przekonana
moim zdaniem Lato, ale zrob test ze srebrem i zlotem

Cytat:
Napisane przez Nowar Pokaż wiadomość
No , właśnie o ten dark style to w sensie ubioru.
Ja wiem , jak wyglądają poszczególne typy urody. U innych potrafię to okreslić od razu. Nie mam z tym u innych problemu-w końcu jestem przyszłym specjalistą wizażu i stylizacji. Muszę się znać. Tylko co do swojego typu mam problem. Jak to mi kiedyś kumpela po fachu powiedziała: Jesteś trudnym typem...
W dodatku , nawet bez makijażu , czy z delikatnym , wyglądam jak "draculina". U mnie delikatny wygląda jak "mocny".
Ciemny brąz...Naprawde jedynie w makijażu. Nigdy mając ubrane ubranie w tym kolorze nie wyglądałam dobrze. Zawsze sprawiało , że moja skóra robiłą się "ziemista". Nie jest mi tez dobrze w "ognistych" barwach. Bo tu z kolei , moja skóra robi się...czerwona. I zaczynam się też "zlewać" z włosami. Bo mimo , że kolory różne , to takie kolory robią mi taką "poświatę" i nie wygląda to za dobrze.
W zasadzie moim sporym problemem jest to , że ciężko mi znaleźć kolor który by pasował zarówno do oczu , włosów , karnacji itd. Zawsze "albo jedno , albo drugie". Ech...chyba już taka moja uroda.;/ Jak to mi kiedyś powiedział kumpel: Wszystkie twoje elementy pasują do siebie , idealnie z sobą współgrają , ale...jednocześnie sa tak różne , że kompletnie do siebie nie pasują... Ech.
A jeszcze co do złota i srebra...Dziwna rzecz , bo pasuje mi i złoto i srebro. Jedno pasuje bardziej niż drugie w zależności od tego jak jestem ubrana.
A! I jeszcze co do tej butelkowej zieleni którą mi doradziłaś. Właśnie sprawdziłam. W sumie muszę ci powiedzieć , że całkiem ok. Dziękuję ci za tą radę.
z calym szacunkiem, ale dyplom ukonczenia szkoly, tak naprawde nie znaczy, ze ktos jest dobry w tym co robi, nie bierz tego absolutnie osobiscie. znam osoby, ktore niedlugo uzyskaja prawa do wykonywania zawodu kosmetologa, a nawet nie potrafia prawidlowo wykonac demakijazu miejsca ksztalcace przyszle kosmetyczki czy wizastystki wyrastaja jak grzyby po deszczu, nie wszystkie daja odpowiednia wiedze.

popros wiec ktoras z prowadzacych zajec o porade, jestem zdziwiona, ze majac bezposredni dostep do wiedzy z pierwszej reki, pytasz na forum osob, ktore Cie nie widza na oczy.

niektorym osobom trzeba po prostu poswiecic wiecej czasu na analize, zrobic wiecej testow z kolorami.


Cytat:
Napisane przez Nindża Pokaż wiadomość
osmieszasz sie niestety ty...pani domu? marcie cross? widze,ze cos o tym wiesz...co do koloru wlosow jaki przedstawila wizazanka-moze byc zaklamany(a propos monitora) o czym sama pisalas... czytaj co pisza osoby na temat ktorych sie wypowiadasz... wiosny oczy moga byc jak najbardziej niebieskie,ale to umowna wersja w wiekszosci przypadkow-a co do zlotych plamek to chyba ty sie naczytalas nie wiadomo jakich pisemek dla poczatkujacych... nie podwazaj moich kompetencji,bo na codzien zajmuje sie wizazem i analiza z wieloma osobami w zespole i nie mam problemow z rozroznianiem typow urody. Jesien niestety ku Twojemu zdziwieniu jest ruda,ma piegi,zle sie opala-i to chyba ty musisz nadrobic braki...nastepnym razem pozwol GWIAZDO FORUM wyrazic swoja opinie na temat typu urody bezkonfliktowo,bo nie o to tu chodzi. Pozdrawiam
jak wyzej

dyplom tak naprawde nie jest dowodem na czyjas wystarczajaca wiedze na dany temat, oburzylas sie jakbys conajmniej miala z tego doktorat, spokojnie na temat moich kompetencji i listy przeczytanych lektur tez nie masz pojecia.

to, ze pracujesz w zawodzie zadnym dowodem dla mnie nie jest, wybacz, jezeli w Twojej szkole uczono, ze Jesien zawsze jest blada, piegowata, rudowlosa i zawsze jest poparzona po kontakcie ze sloncem, to widocznie dlatego masz takie podejscie. chyba jednak nie siegalas do innych zrodel.

ja siegalam i teorie, ktora glosisz znam tylko z jednego podrecznika, wiekszosc twierdzi inaczej: są Jesienie o prawie bialej skorze, ktorych kontakt ze sloncem konczy sie zawsze poparzeniem oraz te ciemniejsze, opalajace sie na zloty braz. Zimami byc nie moga, bo w czerni i bieli wygladaja chorowicie i blado, a w jesiennej palecie kwitnaco.

niektore zrodla podaja, ze Wiosny zawsze opalaja sie na zloto i nigdy nie ulegaja poparzeniom. czy to, ze ktos ma jasniutka cere, blekitne oczy, wlosy w kolorze jasnego zlotego blondu a zawsze jest czerwony, a nawet mocno poparzony nawet po krotkim kontakcie ze sloncem, znaczy, ze nie jest Wiosna? przeciez to bez sensu
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 22:13   #1484
Nowar
Raczkowanie
 
Avatar Nowar
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 207
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
z calym szacunkiem, ale dyplom ukonczenia szkoly, tak naprawde nie znaczy, ze ktos jest dobry w tym co robi, nie bierz tego absolutnie osobiscie. znam osoby, ktore niedlugo uzyskaja prawa do wykonywania zawodu kosmetologa, a nawet nie potrafia prawidlowo wykonac demakijazu miejsca ksztalcace przyszle kosmetyczki czy wizastystki wyrastaja jak grzyby po deszczu, nie wszystkie daja odpowiednia wiedze.

popros wiec ktoras z prowadzacych zajec o porade, jestem zdziwiona, ze majac bezposredni dostep do wiedzy z pierwszej reki, pytasz na forum osob, ktore Cie nie widza na oczy.

niektorym osobom trzeba po prostu poswiecic wiecej czasu na analize, zrobic wiecej testow z kolorami.
No i tu jest problem. Bo kazdy ma "ze mną" problem. Prowadzące , panie w salonach itd. I dlatego zajrzałam na wizaż , z zasadą "Im więcej tym lepiej". Mam nadzieję , że rozumiesz. Ale to już nieważne , bo i tak się "nie udało" za bardzo. Bo odezwałaś się tylko (może i aż) ty. A liczyłam na trochę więcej wypowiedzi , bo jak już powiedziałam "im więcej tym lepiej". Ale jest ok. Nie chce już (szczególnie tobie) zawracać głowy. Ale dzięki za porady. Pozdrawiam.
Nowar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 22:37   #1485
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Nowar Pokaż wiadomość
No i tu jest problem. Bo kazdy ma "ze mną" problem. Prowadzące , panie w salonach itd. I dlatego zajrzałam na wizaż , z zasadą "Im więcej tym lepiej". Mam nadzieję , że rozumiesz. Ale to już nieważne , bo i tak się "nie udało" za bardzo. Bo odezwałaś się tylko (może i aż) ty. A liczyłam na trochę więcej wypowiedzi , bo jak już powiedziałam "im więcej tym lepiej". Ale jest ok. Nie chce już (szczególnie tobie) zawracać głowy. Ale dzięki za porady. Pozdrawiam.
oczywiscie rozumiem.
ale naprawde dziwie sie, ze szkoleniowcy zamiast zainteresowac sie Toba, potraktowac jako wyzwanie, mowia, ze nie wiedza jakim typem jestes to sie w glowie nie miesci i przekresla sens szkolenia mlodych wizazystek w Twojej szkole.

pewna wizazystka z dyplomem powiedziala mi, ze kazdego da sie podpasowac pod konkretny typ, taka analiza moze jednak trwac godzinami. ale jezeli "specjalistka" mowi "nie mam pojecia kim Pani jest", to znaczy, ze takim specem jednak nie jest i warto poradzic sie kogos lepszego, co niestety wiaze sie z dosc wysokim kosztem.

ja mysle, ze Twoj typ na pewno okreslic sie da, ale przez Internet to na pewno nie, skoro nadal masz watpliwosci.

grunt to zweryfikowac czy jestes typem cieplym czy zimnym

piszesz, ze w "ognistych" kolorach masz wrazenie, ze jestes zaczerwieniona. zasadnicze pytanie: czy patrzysz wtedy glownie na buzie czy takie cos zauwazasz rowniez patrzac na swoje nogi i ramiona odziane w np. czerwone/pomaranczowe ciuchy

a jak wygladasz w czystej, snieznej bieli lub marynarskim granacie bez makijazu? czy wydajesz sie wtedy jakby zoltawa?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 23:04   #1486
Nowar
Raczkowanie
 
Avatar Nowar
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 207
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
oczywiscie rozumiem.
ale naprawde dziwie sie, ze szkoleniowcy zamiast zainteresowac sie Toba, potraktowac jako wyzwanie, mowia, ze nie wiedza jakim typem jestes to sie w glowie nie miesci i przekresla sens szkolenia mlodych wizazystek w Twojej szkole.

pewna wizazystka z dyplomem powiedziala mi, ze kazdego da sie podpasowac pod konkretny typ, taka analiza moze jednak trwac godzinami. ale jezeli "specjalistka" mowi "nie mam pojecia kim Pani jest", to znaczy, ze takim specem jednak nie jest i warto poradzic sie kogos lepszego, co niestety wiaze sie z dosc wysokim kosztem.

ja mysle, ze Twoj typ na pewno okreslic sie da, ale przez Internet to na pewno nie, skoro nadal masz watpliwosci.

grunt to zweryfikowac czy jestes typem cieplym czy zimnym

piszesz, ze w "ognistych" kolorach masz wrazenie, ze jestes zaczerwieniona. zasadnicze pytanie: czy patrzysz wtedy glownie na buzie czy takie cos zauwazasz rowniez patrzac na swoje nogi i ramiona odziane w np. czerwone/pomaranczowe ciuchy

a jak wygladasz w czystej, snieznej bieli lub marynarskim granacie bez makijazu? czy wydajesz sie wtedy jakby zoltawa?
W zależności od pory roku. Latem bardziej beżowa , zimą różowa. A i w ogóle...Moja wina zapomniałam o ważnej rzeczy! Mój typ BARDZO się zmienia w ciągu roku. Latem moja skóra jest bardziej beżowa , oprawa oczu nawet wydaje sie jasniejsza , włosy bardziej rude. A zimą...Skóra jest bardziej różowa , oprawa oczu ciemniejsza , włosy bardzo ciemnieją ("robię się" niemal brunetką). Rzecz niby normalna , bo jest to związane ze słońcem , pogodą...Ale dla mnie kłopotliwe , bo np. ubrania kupione latem , nie pasują już tak zimą.;/
I to pewnie dlatego za każdym razem słysze , że jestem innym typem. (I to najczęściej od osób "którym się za to pałci" , że tak brzydko powiem.) Raz jesień , raz jeszcze inaczej. Raz , że ciepły , raz że chłodny , innym razem pośredni. Raz , że najbardziej mi pasuje czerń , innym zieleń , jeszcze innym fiolet. Ostatnio "robiono mi" analizę kolorystyczną w salonie , która trwała jakieś 3h i według tamtej pani jestem...mieszana. I w końcu uznałam , że może najlepiej będzie spytać TU na forum , gdzie zagląda więcej osób (jak już zresztą wspomniałam).
Co do szkolenia...Uważam , że jest na niezłym poziomie , bo ci co uczęszczają świetnie sobie radze , a zajęcia są prowadzon przez bardzo kompetentne osoby.
A! Jeszcze co do tych ognistych kolorów...W nich robię się "cała ognista".
No nic to...Zostane już przy tej jesieni , bo tu kolory przynajmniej w makijażu się dobrze sprawdzają. Zresztą najwięcej wypowiedzi na to wskazuje , choć i tak są pewne "ale".
A tobie jeszcze raz dziękuję za radę , no i za zainteresowanie , tą dyskusję. Sporo mi "przyniosła". Parę rzeczy wezmę pod uwagę. Dzięki serdeczne.
(I już naprawdę nie zawracam głowy. Nie chcę już tak zaśmiecać forum swoimi "wielkimi" problemami;P)

Edytowane przez Nowar
Czas edycji: 2008-11-19 o 23:26
Nowar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 23:29   #1487
kasiuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar kasiuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask/Birmingham
Wiadomości: 1 900
GG do kasiuniaaa86
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
moim zdaniem Lato, ale zrob test ze srebrem i zlotem
dziekuje przeczytalam juz o tym typie urody i wszystko sie zgadza
kasiuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-19, 23:56   #1488
wiwcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tarnów/kraków/UK
Wiadomości: 96
Exclamation Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

hej, wlasnie znalazlam ten watek i jestem bardzo szczesliwa!! zawsze sie chcialam dowiedziec jaki mam typ urody, bo odkad sie urodzilam, czyli jakies 26 lat temu hihi, ciagle sie borykam z problemem jakie kolory, wlosy i makijaz do mnie pasuja... moze pomozecie mi dziewczyny bo widze, ze jestescie znawcami
sprobuje sie troszke opisac i moze zalaczyc jakas fotke...
1. wiec opalam sie dosc szybko, na zlotawo-brazowa
2. po opaleniu wychodzi mi wiecej piegow, glownie na nosie i w okolicach, piegi w kolorze brazowym
3. moje oczy sa raczej koloru zielonego,ale czasem zmieniaja barwe w zaleznosci od pory dnia na szary lub niebieski
4. wlosy mam koloru raczej ciemny blond, ale odkad pamietam je farbuje na rozne kolory, lepiej jednak sie czuje w blond pasemkach, i balejazach blond i jasno brazowych
5, cere mam raczej jasno-brzoskwiniowa
6. usta rozowo jasne
7. lubie kolory: raczej takie zgaszone, czarny, bialy, brazowy , wydaje mi sie ze nie apsuja mi zadne jaskrawe barwy ani ostre

mam nadzieje ze uda mi sie zalaczyc zdjecie twarzy, blagam pomozcie dziewczyny!!! moze w koncu odkryje w czym mi dobrze i co mi pasuje, jaki makijaz itd , pozddrawiam wszystkie wizanki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja.JPG (4,2 KB, 13 załadowań)
__________________
[eucerin][/eucerin]
wiwcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 06:23   #1489
AsiCcccCA
Zakorzenienie
 
Avatar AsiCcccCA
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: *... Piekielny Raj*.....
Wiadomości: 5 439
GG do AsiCcccCA
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez wiwcia Pokaż wiadomość
hej, wlasnie znalazlam ten watek i jestem bardzo szczesliwa!! zawsze sie chcialam dowiedziec jaki mam typ urody, bo odkad sie urodzilam, czyli jakies 26 lat temu hihi, ciagle sie borykam z problemem jakie kolory, wlosy i makijaz do mnie pasuja... moze pomozecie mi dziewczyny bo widze, ze jestescie znawcami
sprobuje sie troszke opisac i moze zalaczyc jakas fotke...
1. wiec opalam sie dosc szybko, na zlotawo-brazowa
2. po opaleniu wychodzi mi wiecej piegow, glownie na nosie i w okolicach, piegi w kolorze brazowym
3. moje oczy sa raczej koloru zielonego,ale czasem zmieniaja barwe w zaleznosci od pory dnia na szary lub niebieski
4. wlosy mam koloru raczej ciemny blond, ale odkad pamietam je farbuje na rozne kolory, lepiej jednak sie czuje w blond pasemkach, i balejazach blond i jasno brazowych
5, cere mam raczej jasno-brzoskwiniowa
6. usta rozowo jasne
7. lubie kolory: raczej takie zgaszone, czarny, bialy, brazowy , wydaje mi sie ze nie apsuja mi zadne jaskrawe barwy ani ostre

mam nadzieje ze uda mi sie zalaczyc zdjecie twarzy, blagam pomozcie dziewczyny!!! moze w koncu odkryje w czym mi dobrze i co mi pasuje, jaki makijaz itd , pozddrawiam wszystkie wizanki

Wydaje Mi sie że jestes Wiosną
__________________
AsiCcccCA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-20, 10:30   #1490
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A mi pomożecie?

1.Jak się opalasz-szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły-złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony,szaro-beżowy?

Opalam się dość szybko, ale mam skórę skłonną do poparzeń na początku lata. Tak więc po pierwszym dniu plażowania wracam do domu spieczona. Po ok 2 dniach opalenizna robi się ładna, raczej ta pierwsza ciepło-złotawo-brązowa. Później już się tak nie przypiekam

2.Kolor oczu-ciemne,jasne...czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę,czy kolor ich jest czysty ,a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu czysty zielony, z ciemniejszą ciemnozieloną obwódką. Oprawa oczu ani jasna ani zdecydowana, coś pomiędzy.


3.Piegi-jesli występują,to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów brak. ża to pieprzyki na ciele tak. Ciepłe brązowe.

4.Cera-jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy ,oliwkowy,złotawy czy jasny,chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz,to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Odcień mojej skóry jest jasny oliwkowy. Kolory podkładów nie mogą być żółte ani żółtawe! Już bardziej pasują te różowawe, ale najlepsze są najjaśniejsze beże jak Revlon Color Stay Ivory
Mam różowe wypryski i gdzieniegdzie popękane naczynka. Pod oczami wyraźne niebieskie żyły i cienie

5.naturalny kolor włosów-ciemny ,jasny.Jaki odcień?czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie,bardziej popielate?

Włosy mam jasno brązowe, z koloru nie jestem zadowolona bo jest taki nijaki. Raczej złotawo brązowe przebłyski, nawet jak zafarbuje na ładny brąz to się szybko przebijają.

6.kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny ,różowy czy ciepły-nasycona czerwień,brzoskwinia czy koral?

Usta trudno mi określić, chyba koral.

7.W jakich kolorach czujesz się dobrze,a które źle podkreślają Twoja urodę?

Bardzo lubię zdecydowane kolory - fiolet, zieleń, turkus, grafit.. Właściwie nie ma koloru którego bym nie lubiła. Nie przepadam natomiast za odcieniami pastelowymi, wyjątkiem jest ecru i popielaty!
Nie lubię zimnych, pastelowych kolorów, chyba że są to beże i brązy w stylu safari albo szarości. Z tymże nie wiem czy dobrze w nich wyglądam.
Wydaje się że pasują mi ostre wyraziste kolory jakie są teraz modne np amarant, fiolet, fuksja, żółty, ale też na 100% nie wiem.
Właśnie dlatego chciałabym wiedzieć jakim typem kolorystycznym jestem żeby móc dobrać odpowiednie kolory zarówno stroju jak i makijażu.

Tutaj są moje zdjęcia: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233565
TruskawkowaWiosno a czy i mnie byś pomogła? Bo widzę że o wiele późniejsze wątki doczekały się analizy, a ja ciągle cierpliwie czekam...
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 12:21   #1491
ZielonaOliwka
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaOliwka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 77
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Jako, że bardzo chciałabym się dowiedzieć jakim typem jestem zrobiłam te testy z kolorkami na przedramieniu. Jeśli o czarny i brąz chodzi to moim zdaniem czarny kontrastował ze skórą bardziej..wydawała się mocniej podkreślona. Popatrzyłam też pod światło na moje odrosty. Są ciemne dokładnie tak jak moje farbowane włosy ale wydają się dużo bardziej szare, bez tej rudej poświaty. poprzykładałam też materiał do twarzy i wydaje mi się, że w ciemnych zieleniach, butelkowej i khaki twarz wydawała się szara, ładny kontrast był gdy przyłożyłam taki śliwkowy fiolet, materiał w biało, czerwono, granatowe paseczki..taki typowo marynarski zestaw. Nie mogę nadal ocenić jaka biżuteria lepiej wygląda. Wydaje mi się, że pasuje mi i złoto i srebro ale jednak bardziej podobam się sobie w srebrze. I jeszcze sprawa włosów załączam zdjęcia w rudych i ciemnych. Teoretycznie jesieni chyba powinny pasować rude a ja jestem w nich czerwona jak burach. Przy ciemnych te rumieńce zanikają. Na jednym ze zdjęc widać tez spore odrosty w moim naturalnym kolorze i jeszcze zdjęcie, na którym cała jestem otoczona brązem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PIC_0010.jpg (56,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0537.jpg (65,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg m (28).jpg (41,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0536.jpg (65,8 KB, 14 załadowań)
ZielonaOliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 15:17   #1492
KtosTakiJakTy
Przyczajenie
 
Avatar KtosTakiJakTy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Ja też poproszę

1.opalam się najpierw na czerwono potem na brązowo
2.oczy ciemne niebieskie w plamki z ciemna oprawą
3.nie mam piegów
4.cera raczej jasna, chłodna, po opaleniu jasny brąz, rumienie sie na ciemny różowy
5.kolor włosów - ciemny bląd mysi
6. kolor ust - różowy
7. dobre kolory czarny, śliwkowy, ciemny szary, czerwony, nasycony żółty, ciemny brąz
zle - jasna zieleń, pomarańcz, złoty, miodowy, siwy, jasny fiolet, niebieski

Bardzo proszę o określenie typu urody.
__________________
Nic nie robić, nie mieć zmartwień
Chłodne piwko w cieniu pić.
Leżeć w trawie, liczyć chmury,
Gołym i wesołym być
KtosTakiJakTy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 15:48   #1493
lovelyy888
Raczkowanie
 
Avatar lovelyy888
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 199
Smile Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Ja też bardzo proszę o określenie mojego typu kolorystycznego )

1. Opalam się bardzo słabo.. nierównomiernie.. aby cokolwiek było widać muszę bardzo długo przebywać na słońcu.. na początku na czerwono a później kolor staje się delikatnie brązowy.
2.Kolor oczu: zielony.. rzęsy, raczej jasne ( zazwyczaj są wytuszowane), brwi: ciemne.
3.Piegi - nigdy ich nie posiadałam. na twarzy mam kilka pieprzyków - brązowych
4.Moja cera jest bardzo jasna, blada, porcelanowa. zazwyczaj wybieram najjaśniejszy, porcelanowy podkład. raczej rzadko się rumienię, a jeśli już to na różowy kolor.
5.Włosy - ciemny blond,
6.usta - raczej jasne.

Bardzo prosze o pomoc )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1542.jpg (8,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1660.jpg (12,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN154222.jpg (6,6 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0140.JPG (16,3 KB, 5 załadowań)

Edytowane przez lovelyy888
Czas edycji: 2008-11-20 o 20:55
lovelyy888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 17:21   #1494
Maaarrrtaaa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 13
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Truskawkowawiosno dziękuję za odpowiedź

Zrobiłam te testy, starałam się być jak najbardziej obiektywna.
Jeśli chodzi o biżuterię, w złocie się 'rozmywam'. Mimo, że teraz jestem blada (opalenizna już zeszła...), złoty jest nijaki. Natomiast w srebrze mam aż taki błysk w oku, a moja twarz się ożywia.
Teraz kolory.

Na plus
Moja cera nie jest aż tak strasznie blada i wydaje się być bardziej brzoskwiniowa w soczystej zieleni, chłodnym różu i turkusowym. Nieźle też wyglądam w fiolecie i szarościach.
Na minus
Natomiast fatalnie w pomarańczowym, pistacjowym, słonecznym żółtym (jak trup), białym, brązowym i intensywnej oraz zgaszonej czerwieni.
Średnio
W czerni wyglądam nieźle choć trochę blado, khaki, łososiowy i zgaszony żółty też nawet ujdzie.

Więc czy nadal jetem wiosną?
Maaarrrtaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 20:26   #1495
aloy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 298
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Witam Was!
I bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem(jak wszystkie, które pytają jaki ma typ urody...
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się powoli, najpierw na czerwono, później ona trochę brązowieje.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Mam ciemną oprawę oczu (czarne brwi i rzęsy), raczej zdecydowana. Same oczy mają kolor raczej ciemny, są zielono szare a dookoła źrenicy mają brązową obwódkę.
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Posiadam piegi (kilka, a w lecie więcej w kolorzejasno brązowym. kiedyś było ich więcej ale wyblakły.
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cera ma odcień chłodny wpadający w róż.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny, raczej popielate przebłyski

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Usta mają kolor różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Myślę, że raczej dosyć intensywne kolory(niebieski, błękitny, różowy, fioletowy) ale dobrze się czuje także w czarnym i białym.

Prosze o pomoc
aloy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 20:59   #1496
ZielonaOliwka
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaOliwka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 77
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez aloy Pokaż wiadomość
Witam Was!
I bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem(jak wszystkie, które pytają jaki ma typ urody...
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się powoli, najpierw na czerwono, później ona trochę brązowieje.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Mam ciemną oprawę oczu (czarne brwi i rzęsy), raczej zdecydowana. Same oczy mają kolor raczej ciemny, są zielono szare a dookoła źrenicy mają brązową obwódkę.
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Posiadam piegi (kilka, a w lecie więcej w kolorzejasno brązowym. kiedyś było ich więcej ale wyblakły.
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cera ma odcień chłodny wpadający w róż.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Ciemny, raczej popielate przebłyski

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Usta mają kolor różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Myślę, że raczej dosyć intensywne kolory(niebieski, błękitny, różowy, fioletowy) ale dobrze się czuje także w czarnym i białym.

Prosze o pomoc
Tak z opisu to chyba zima. Ale zaczekaj na dziewczyny, które się znają Pozdrawiam.
ZielonaOliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 21:03   #1497
kasinou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

opalam sięszybko na kolor złotawo - brązowawy

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

oczy czekoladowo-brązowe z ciemniejszą obwódką bez plamek, oprawa oczu nijaka (nie jest jasna alet eż nie bardzo wyraźna)

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

piegów brak za to dużo pieprzyków

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

jasny rumieniący się na różowo

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

czekoladowy brąz

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

usta różowo bordowe raczej ciemne

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

w zasadzie czuję się dobrze we wszystkich kolorach
lubię czerinie i brązy, ciemną zieleń, żółty i pudrowy róż, granat, beż, szarości, czerwień

staram się unikać błękitnego, bieli, i tkich raczej zimnych kolorów.
kasinou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-20, 23:16   #1498
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
Wiosna to czesty typ spotykany w Polsce, najczesciej sa to osoby, ktore w dziecinstwie byly jasnymi blondynami, a z wiekiem wlosy im sciemnialy

moim zdaniem Lato, ale zrob test ze srebrem i zlotem


z calym szacunkiem, ale dyplom ukonczenia szkoly, tak naprawde nie znaczy, ze ktos jest dobry w tym co robi, nie bierz tego absolutnie osobiscie. znam osoby, ktore niedlugo uzyskaja prawa do wykonywania zawodu kosmetologa, a nawet nie potrafia prawidlowo wykonac demakijazu miejsca ksztalcace przyszle kosmetyczki czy wizastystki wyrastaja jak grzyby po deszczu, nie wszystkie daja odpowiednia wiedze.

popros wiec ktoras z prowadzacych zajec o porade, jestem zdziwiona, ze majac bezposredni dostep do wiedzy z pierwszej reki, pytasz na forum osob, ktore Cie nie widza na oczy.

niektorym osobom trzeba po prostu poswiecic wiecej czasu na analize, zrobic wiecej testow z kolorami.



jak wyzej

dyplom tak naprawde nie jest dowodem na czyjas wystarczajaca wiedze na dany temat, oburzylas sie jakbys conajmniej miala z tego doktorat, spokojnie na temat moich kompetencji i listy przeczytanych lektur tez nie masz pojecia.

to, ze pracujesz w zawodzie zadnym dowodem dla mnie nie jest, wybacz, jezeli w Twojej szkole uczono, ze Jesien zawsze jest blada, piegowata, rudowlosa i zawsze jest poparzona po kontakcie ze sloncem, to widocznie dlatego masz takie podejscie. chyba jednak nie siegalas do innych zrodel.

ja siegalam i teorie, ktora glosisz znam tylko z jednego podrecznika, wiekszosc twierdzi inaczej: są Jesienie o prawie bialej skorze, ktorych kontakt ze sloncem konczy sie zawsze poparzeniem oraz te ciemniejsze, opalajace sie na zloty braz. Zimami byc nie moga, bo w czerni i bieli wygladaja chorowicie i blado, a w jesiennej palecie kwitnaco.

niektore zrodla podaja, ze Wiosny zawsze opalaja sie na zloto i nigdy nie ulegaja poparzeniom. czy to, ze ktos ma jasniutka cere, blekitne oczy, wlosy w kolorze jasnego zlotego blondu a zawsze jest czerwony, a nawet mocno poparzony nawet po krotkim kontakcie ze sloncem, znaczy, ze nie jest Wiosna? przeciez to bez sensu
to nie ja sie oburzylam tylko ty w momencie kiedy ja wyrazalam swoja opinie...przeczytaj kilka swoich postow wyzej...nie skonczylam 1 szkoly wizazu i w nie 1 szkoleniu bralam udzial...wiem jakie moga byc wiosny,jesienie itp..,ale ty ewidentnie mylisz zime z jesienia...niestety to ty sie zachowujesz jakbys miala doktorat z tej dziedziny-czego nie widac...szkoda forum na takie gadki...zycze milego doradzania...
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 10:55   #1499
aloy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 298
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez ZielonaOliwka Pokaż wiadomość
Tak z opisu to chyba zima. Ale zaczekaj na dziewczyny, które się znają Pozdrawiam.
Dziekuje ZielonaOliwko. Tak myślałam, ale chciałam się upewnić, bo ja nie jestem obiektywna. Jeszcze raz dziekuje
aloy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-21, 16:42   #1500
marta1044
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Ja także bardzo proszę o rozszyfrowanie mojego typu urody (nigdy nie potrafię się dopasowac do żadnych opisów)

1. Opalam się raczej ciężko. Najpierw na czerwono, następnego dnia skóra jest jasna, lekko muśnięta na złoto brązowo.

2. Oczy jasno zielone. Przy źrenicach obwódki żółte. Oprócz tego kolor zielonony jest raczej jednolity. Na zewnątrz obwódka ciemna. Oprawa oczu jest ciemna (brązowa) ze złotymi przebłyskami. W lato natomiast brwi o kilka tonów jaśnieją.

3. Piegi w małej ilości, latem szaro-brązowe.

4. Cera ma odcień jasny, czasami wpadający w różowy. Rumieńce różowe.

5. Włosy koloru średni blond. Złoto-brązowe refleksy.

6. Kolor ust - różowo brzoskwiniowy.

7. Dobrze wyglądam w: czerwieni, granacie, czerni, ecru, grafitowym, ciemnym fiolecie.
Żle w: białym, róźowym, rudym, niebieskim, turkusowym, jasno zielonym, szarym, cytrynowym, brązowym.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez marta1044
Czas edycji: 2008-11-21 o 16:50
marta1044 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.