Nauka języka w szkole - pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-29, 07:52   #1
Mekare
Raczkowanie
 
Avatar Mekare
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 155

Nauka języka w szkole - pytanie


Chcę zapytać najpierw Was o zdanie, bo nie chcę pytając kogoś w szkole wyjść na kosmitę tudzież nadgorliwca etc.

Już wyjaśniam o co chodzi. U nas w szkole odbywają się zajęcia wydziałowe z danych języków obcych. Ja uczę się od pierwszej klasy jednego wybranego języka. Czy jest to możliwe, żebym od III klasy zapisała się na jeszcze jeden z pierwszakami i żeby mnie uwzględnili w układaniu planu lekcji? Oczywiście nie jest problemem iść na kurs akurat dla mnie, ale ja jestem zdania, że szkoła powinna dawać jak najwięcej i trzeba jak najwięcej korzystać z tego, co tam jest, gdyż czasami ma do zaoferowania naprawdę niewiele Uważam, że powinny się odbywać kółka, ale często niestety jest tak, że nie są one z wszystkich przedmiotów. A tak, trzeba latać po lekcjach, płacić i tak jest praktycznie z wszystkiego. No niby to normalne, w sumie trzeba chodzić na korepetycje także czasami jeśli ktoś tego potrzebuje, ale mimo wszystko szkoła powinna dawać więcej. A często jest tak, że daje coś, czego nie chcemy, a to, co chcielibyśmy rozwijać leży w martwym punkcie. Języki obce są tego doskonałym przykładem.

Moje pytanie brzmi: czy jak gdyby przysługują mi te dwie godziny dodatkowe, czy jak gdyby nie mam już prawa w nich uczestniczyć. Może orientujecie się odrobinę w tej kwestii.
__________________
ليشوف العالم في حبة الرمل
و السماء في الزهرة الوحشية
و ليمسك اللانهاية في يدك
و الأبد في الساعة الواحدة
Mekare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 14:11   #2
natkacz
Zadomowienie
 
Avatar natkacz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 011
Dot.: Nauka języka w szkole - pytanie

u mnie w szkole jest tak ułożony plan ze jedna osoba chodzi z nami na niemiecki zamiast francuskiego u siebie w klasie. ale to jeszcze zalezy do jakiej szkoly chodzisz.
__________________

natkacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 16:51   #3
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Nauka języka w szkole - pytanie

Cytat:
Napisane przez Mekare Pokaż wiadomość

Moje pytanie brzmi: czy jak gdyby przysługują mi te dwie godziny dodatkowe, czy jak gdyby nie mam już prawa w nich uczestniczyć. Może orientujecie się odrobinę w tej kwestii.
A nie lepiej porozmawiać z kimś z sekretariatu w Twojej szkole? Albo bezpośrednio z nauczycielem, który te lekcje prowadzi? W każdej szkole są inne układy i układziki
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 21:14   #4
vegepromo
Raczkowanie
 
Avatar vegepromo
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 56
Dot.: Nauka języka w szkole - pytanie

Może trochę off topic ale ja bym na szkołę nie liczył jeśli chodzi o naukę języka...
jak sama zauważasz – szkoła „ma do zaoferowania naprawdę niewiele „
pewnie, trzeba wyciągnąć z niej jak najwięcej ale i tak indywidualna nauka (niekoniecznie na kursach czy korkach) to w przypadku języka – podstawa.



Pozdrawiam serdecznie,
VegePromo


Edytowane przez vegepromo
Czas edycji: 2009-03-31 o 21:16
vegepromo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:12.