zaskòrniki i szerokie pory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-02, 12:31   #1
lomona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 10

zaskòrniki i szerokie pory


Szperalam po forum, ale nigdzie nie udało mi się znaleźć konkretnych informacji. Czy na zaskòrniki wystarczy wizyta u kosmetyczki na oczyszczaniu? Mam koleżanki które były i po tygodniu albo dwóch pojawiały im się znowu.. a tak w ogóle taka przyjemność?

I dodatkowo mam jeszcze pytanko jak dbać cerę z szerokimi porami? Mam 18 lat i chciałabym jakoś o nią zadbać, z myślą o przyszłości. Nawilzac?
Swoją drogą, taki zwykły nawilzajacy krem nivea nie zatyka porow?

Dziękuję z góry za odpowiedź , kompletnie się na tym nie znam
lomona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 13:34   #2
Sylwia_P
Przyczajenie
 
Avatar Sylwia_P
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Leśmierz
Wiadomości: 3
GG do Sylwia_P
Wink Dot.: zaskòrniki i szerokie pory

Oczyszczanie to mechaniczne usuwanie zanieczyszczeń i niestety chwilowe, natomiast dające natychmiastowe efekty (zaraz po oczyszczaniu wągrów, zaskórników jest mniej bądź wcale).
Jestem zdania, że do pozbycia się (może nie raz na zawsze, ale raz na dłuższy okres czasu) niezbędne są kwasy (złuszczą naskórek, oczyszczą i zwężą pory). Osobiście używałam Triacnealu firmy Avene, ale w jednym roku w ciągu niecałych 2 tygodni doprowadził skórę do idealności, a w tym roku nie zrobił nic. Oczywiście kwasów trzeba nauczyć się używać (warto poczytać, obejrzeć filmiki na youtube). Teraz czaję się na zachwalany Effaclar Duo. Podobno łaskawszy dla skóry niż Triacneal.

Jeśli chodzi o krem Nivea, to powiem tak. To najgorszy krem jaki można sobie wyobrazić dla skóry trądzikowej i tej ze skłonnością do zapychania. Zawiera parafinę, która przyczynia się właśnie do zaskórników. Jeśli używasz, to odstaw jak najszybciej.
Do nawilżania mogę polecić dwa kremy, które sama stosowałam.
1. Iwostin z serii Hydratia (filtr 20) - taki niebieski, do kupienia w aptekach - cena koło 30 zł
2. Beauty Iseree 24h Moisturising Cream (taki różowy z Lidla, bez parafiny) - używam go obecnie, dobrze nawilża i nie zapycha, koszt koło 10 zł


Zaznaczam, że nie jestem kosmetyczką czy dermatologiem. Pozdrawiam.

Edytowane przez Sylwia_P
Czas edycji: 2013-03-02 o 13:35
Sylwia_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 19:53   #3
lomona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 10
Dot.: zaskòrniki i szerokie pory

dziękuję za pomoc, popróbuję
lomona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 19:03   #4
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: zaskòrniki i szerokie pory

Kwas azelainowy 20% - Skinoren do dostania w aptece . Polecam
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 19:33   #5
Eside
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 117
Dot.: zaskòrniki i szerokie pory

Czesc. Wlasnie byłam u dermatologa no i powiedziała,ze pojawiają mi się zaskórniki. Przepisała wlasnie skinoren...Chcę kupić odpowiednik, poniewaz jest tańczy,a mianowicie Acne derm.
Star90 duże mialas problemy,że Ci pomogł?
ja jestem po kuracji izo,nie dbałam prawie w ogole po leczeniu no i mam teraz za swoje...
I co zrobić,aby nie chodzić jak buraczek po tym acne derm, bo ostatnio,jak zaczely mi sie pojawiac te cholerne zaskórniki,moja cera jest jakaś szarawa,nieestetyczna,no taka brzydka,nieświeża. I się czerwieni przy wyższych temperaturach. Co mam zrobić?
Eside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 20:33   #6
Star90
Zakorzenienie
 
Avatar Star90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 13 689
GG do Star90
Dot.: zaskòrniki i szerokie pory

Nie mialam duzych problemow ale mialam stany zapalne i codziennie mialam jakies wypryski, przebarwienia, zaskorniki. Teraz w wiekszym stopniu to zniknelo uzywam co drugi dzien od 1,5 miesiaca
__________________
http://instagram.com/ccamillac
Star90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 20:44   #7
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: zaskòrniki i szerokie pory

Też bym się chętnie czegoś dowiedziała o nim
Pomaga? Jak z podrażnieniami?
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 18:06   #8
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: zaskòrniki i szerokie pory

Stosowałam Acne Derm dwa razy. Wcześniej pomógł na przebarwienia, teraz nie. Co do zaskórników i rozszerzonych porów - nie zauważyłam spektakularnej różnicy, mam wrażenie nawet, ze podziałało odwrotnie. Obecnie na zatkane pory (i na przebarwienia) stosuje po prostu tonik (woda+sok z cytryny), czasem Benzacne. To dopiero dało mi jakieś efekty. Na zaskórniki kiedyś Epiduo, Benzacne rownież, ale mniej.

Kremów na razie nie używam, bo nie znalazłam tego naj :P
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 16:33   #9
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: zaskòrniki i szerokie pory

Zerknijcie na to (wiem, reklama, wybaczcie): http://www.idaliablog.com/2012/09/bu...rm-kontra.html

Kupiłam AcneDerm właściwie przez przypadek, ale go polubiłam. Stosuję mniej więcej tak, jak opisała Idalia, liczyłam na zmniejszenie trądziki, co po chwilowym wysypie nastąpiło. Ale chyba faktycznie działa na zaskórniki, bo coś ich ostatnio mniej. Nawet nie pomyślałam, że to przez niego Mam wrażenie, że wpływa również na blizny, ale używam zbyt krótko, żeby to ocenić. Trzeba się pilnować, bo wysusza, co może skutkować nawarstwieniem martwego naskórka (mój ulubiony zwrot ostatnio). A ten martwy naskórek powoduje powstawanie zaskórników, a następnie wyprysków. Ogólnie po myciu tonik, po toniku nawilżenie, raz w tygodniu peeling, raz w tygodniu maseczka i mamy zrównoważoną, idealna pielęgnację. A codzienne nawilżanie i dbanie o skórkę w dodatku opóźni procesy starzenia i powstawanie zmarszczek. Warto też zwrócić uwagę na to, żeby bardzo dokładnie, ale najlepiej delikatnie zmywać makijaż. Składniki typu Sodium Laureth Sulfate oraz Alcohol i Alkohol Denat. w produktach do twarzy (włosów też) niepożądane.

Słyszałyście o maseczkach z drożdży, aspirynowej lub mleku? To takie domowe sposoby, o mleku jest cały wątek.

Wybaczcie też nadmierne rozpisanie się i wymądrzanie, taka już moja natura, nic na to nie poradzę
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 23:37   #10
aneczka1511
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 30
Dot.: zaskòrniki i szerokie pory

mam niestety tak samo jak Eside Zaskórniki i jeszcze zaczerwienienie przy zmianach temperatury i emocjach Boję się zastosować kwasy, bo skóra dodatkowo ostatnio jest strasznie delikatna ;/

Edytowane przez aneczka1511
Czas edycji: 2013-05-01 o 23:39
aneczka1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:41.